Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

19 ώρες πριν, leonidio είπε:

Το εξώφυλλο του τεύχους 52

 

Το εξώφυλλο προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης.

 

 

και η καταχώριση για το επόμενο, στις 27/12 ("Η κατάρα του Νοστραμουσουδαμου")

 

ΚΟΜΙΞ 53 preview.jpg

 

:beer:

Η κατάρα του Νοστραμουσούδαμου, μήπως εχει δημοσιευθεί ξανά; Κατι μου θυμίζει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πριν από 1 ώρα, george_bakinio είπε:

Η κατάρα του Νοστραμουσούδαμου, μήπως εχει δημοσιευθεί ξανά; Κατι μου θυμίζει.

 

Βεβαίως. :) 

 

Έχει δημοσιευτεί στο Κόμιξ #171 και στην Βιβλιοθήκη Κόμιξ #02

 

 

:beer: 

Επεξεργασία από Indian
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

16 λεπτά πριν, Indian είπε:

 

Βεβαίως. :) 

 

Έχει δημοσιευτεί στο Κόμιξ #171 και στην Βιβλιοθήκη Κόμιξ #02

 

 

:beer: 

Αμάν, του Ροσα ειναι;!;! Τι σκαλωμα εφαγα!! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Και εκει που λεω οτι δεν μπορεσα να προσφερω τις υπηρεσιες μου αυτο το μηνα γιατι το δικο μου ψιλικατζιδικο δεν το χε φερει την πεμπτη (οπως του φιλου @leonidio )  ανακαλυπτω οτι η δουλεια εχει μεινει μιση γιατι καποιος κοιταει μονο το μπροστα και οχι το πισω! Ετσι λοιπον εγω που ειμαι αναποδος και οπισθιοφιλος σας προσφερω το οπισθοφυλλο!!!


Προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1623
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Εξώφυλλο του υπερταλαντούχου και υπεραγαπητού Νάντορπ τον αλλο μήνα λοιπόν, λες και δεν είχαμε ήδη αρκετούς λόγους να διακόψουμε την αγορά του Κόμιξ! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σιγά σιγά πάμε ξανά στον Τερζόπουλοοοο 100%. Άλλωστε η με το σταγονόμετρο απομαστευση των ιστοριών του Ρόσα αυτό δείχνει. Αν υπήρχε άλλο πλάνο θα φαινόταν ήδη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 ώρες πριν, Gladstone είπε:

Εξώφυλλο του υπερταλαντούχου και υπεραγαπητού Νάντορπ τον αλλο μήνα λοιπόν, λες και δεν είχαμε ήδη αρκετούς λόγους να διακόψουμε την αγορά του Κόμιξ! 

Πραγματικά δεν σας κρύβω ότι όταν το είδα τα έχασα. Κάθε μήνα λέω πόσο πάτο θα πιάσει αυτό το περιοδικό και να πουν με εκπλήσσουν κάθε φορά. Αρνητικά εννοείται. Και υπάρχουν άλλες 5 δεκασέλιδες ιστορίες του Ρόσα με εξώφυλλα του Νάντορπ να πάρει η οργή...

 

Οκτώ δεκασέλιδες ιστορίες, και μια από αυτές Ρόσα... Αυτό γίνεται εδώ και 2-3 τεύχη και θα συνεχίσει από ότι φαίνεται. Το επόμενο τεύχος με το εξώφυλλο του Νάντορπ είναι ένα άλλο μεγάλο ανέκδοτο. Μπορεί κανείς να πει ότι πλέον ότι ακόμα και με την δεκασέλιδη ιστορία του Ρόσα μέσα τα τεύχη αυτά δεν διαφέρουν τόσο από τα σαβουροτεύχη μετά το ΚΟΜΙΞ #200 που βλέπαμε από τον Τερζόπουλο. Μάλλον και όλο το 2019 Ρόσα αφού υπάρχουν και τα εξώφυλλα του Νάντορπ.

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

Σιγά σιγά πάμε ξανά στον Τερζόπουλοοοο 100%. Άλλωστε η με το σταγονόμετρο απομαστευση των ιστοριών του Ρόσα αυτό δείχνει. Αν υπήρχε άλλο πλάνο θα φαινόταν ήδη. 

Εννοείς γυρνάμε στην πιο κακή εποχή του Τερζόπουλου... Που αυτό φαίνεται με τις ιστορίες και τους δημιουργούς που μπαίνουν και την προχειροδουλειά που γίνεται. Πόσο κρίμα. Κατάντια. Πλέον απορώ τι θα γίνει πρώτα. Θα ολοκληρωθεί ο Ρόσα ή θα κοπεί το ΚΟΜΙΞ;

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 2/12/2018 στο 5:33 ΜΜ, ΚΟΜΙΞ είπε:

Πλέον απορώ τι θα γίνει πρώτα. Θα ολοκληρωθεί ο Ρόσα ή θα κοπεί το ΚΟΜΙΞ;

 

Ψηφιζω το πρώτο. Κώστα μου κάτι νομίζω σου διαφεύγει. Το τι θες εσύ  (εμείς) με το τι πουλάει εχει τεράστια διαφορά. Ποια ήταν για τους περισσότερους η καλύτερη έκδοση των τελευταίων χρόνων? Οι νέες περιπέτειες του Φ.Ν. Πώς πήγε αυτό? Ακλαυτοοοοοο. Έχεις πολλους μηνες που γκρινιάζεις για το Κομιξ (33 μήνες πέρασαν από την αρχή του Ρόσα) . Ο Μανιτου είναι μαζί σου. Όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα. Όμως είμαστε οι εξαιρέσεις. Θα σου πω ένα σενάριο. Σκέψου τον 40αρη μπαμπά με ένα 9χρονο γιο που του ζητάει κόμικ. Αυτός κάποτε διάβασε Μίκυ Μαους. Και βλέπει το κόμιξ. Ωραία χορταστική έκδοση ΜΟΝΟ μια φορά το μήνα (με 3.5 ευρώ καθάρισε) με πολλές απλες ιστορίες και λιγο ή πολύ Ρόσα να διαβάζει κ ο ίδιος ο μπαμπάς που είχε να διαβάσει Μίκυ Μαους καμία 20ετια. Από την άλλη έχει το Μίκυ Μαους που του κυκλοφορεί τον Φαντομια και δεν καταλαβαίνει τι του γίνεται. Τι θα προτιμήσει νομίζεις. Δεν ξέρω τις πολησεις τους αλλά αυτό δεν μου φαίνεται πολύ άκυρο. Στο ξαναγράφω ο Ρόσα είναι στο κόμιξ 33 μηνες όχι εναν κ δυο. Θα τον τελειώσουν κ μετά θα δουν τι θα κάνουν. Λογικά τους πουλάει. Και δεν απευθύνονται σε.εμας. Πότε δεν το έκαναν ιδιαίτερα άλλωστε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

Σκέψου τον 40αρη μπαμπά με ένα 9χρονο γιο που του ζητάει κόμικ. Αυτός κάποτε διάβασε Μίκυ Μαους. Και βλέπει το κόμιξ. Ωραία χορταστική έκδοση ΜΟΝΟ μια φορά το μήνα (με 3.5 ευρώ καθάρισε) με πολλές απλες ιστορίες και λιγο ή πολύ Ρόσα να διαβάζει κ ο ίδιος ο μπαμπάς που είχε να διαβάσει Μίκυ Μαους καμία 20ετια.

Ο μπαμπάς θα πάρει στο εννιάχρονο το Σούπερ Μίκυ αγαπητέ που είναι και πιο φτηνό και πιο προσιτό αλλά και πιο κοντά στο εννιάχρονο. Ενώ ο έφηβος θα προτιμήσει το ΚΟΜΙΞ. 

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

Δεν ξέρω τις πολησεις τους αλλά αυτό δεν μου φαίνεται πολύ άκυρο. Στο ξαναγράφω ο Ρόσα είναι στο κόμιξ 33 μηνες όχι εναν κ δυο. Θα τον τελειώσουν κ μετά θα δουν τι θα κάνουν. Λογικά τους πουλάει. Και δεν απευθύνονται σε.εμας. Πότε δεν το έκαναν ιδιαίτερα άλλωστε

Και να μην πήγαιναν καλά είναι αναγκασμένοι να το κάνουν αφού θέλησαν να έχουν τη Βιβλιοθήκη του σχεδιαστή και έτσι δεν σκέφτομαι τι θα βάλουν κάθε μήνα... Αν θυμάσαι και ο Τερζόπουλος μετά το 200 είχε μια παρόμοια δομή στα τεύχη με τις δεκασελιδες και δεν την άλλαζε. Πήγαινε καλά τότε το περιοδικό και το συνέχιζε; Από ότι μάθαμε όχι.

 

Ακόμα η Καθημερινή προόριζε το Κόμιξ από την αρχή για τις πιο εφηβικές ηλικίες. Και ο όμως απευθύνεται και σε μας με τον έναν ή άλλο τρόπο.

 

Από το readpoint: 

Συλλεκτική έκδοση που φιλοξενεί τις εικονογραφημένες ιστορίες των κορυφαίων σχεδιαστών και σεναριογράφων των στούντιο Disney, πλαισιωμένες από παρουσιάσεις και κείμενα που εισάγουν τους αναγνώστες στον κόσμο της 9ης τέχνης.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

21 ώρες πριν, ΚΟΜΙΞ είπε:

Ο μπαμπάς θα πάρει στο εννιάχρονο το Σούπερ Μίκυ αγαπητέ που είναι και πιο φτηνό και πιο προσιτό αλλά και πιο κοντά στο εννιάχρονο. Ενώ ο έφηβος θα προτιμήσει το ΚΟΜΙΞ. 

 

Ξεχνάς το brand recognition του ΚΟΜΙΞ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Τευχος 54

 

Προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης.

 

 

Και στο επομενο τευχος "Ο Ασημενιος Δισκος"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το εξώφυλλο για το επόμενο τεύχος είναι πάλι του Νάντορπ και είναι κανονικά εξώφυλλο αυτής της ιστορίας του Μάρκο Ρότα :) Μάλλον θα μπει και αυτή στο τεύχος...

Κάτι άλλο που ξέχασα να πω στην προηγούμενη συζήτηση που έκανα στο θρεαντ είναι ότι η Καθημερινή στη σελίδα με τις συνδρομές της για τα περιοδικά γράφει το εξής για το ΚΟΜΙΞ:

Παράθεση

Συλλεκτική έκδοση που φιλοξενεί εικονογραφημένες ιστορίες των κορυφαίων σχεδιαστών και σεναριογράφων της Disney, πλαισιωμένες με παρουσιάσεις και κείμενα που εισάγουν τους αναγνώστες στο κόσμο της Ενατης Τέχνης.

Δεν νομίζω να ισχύουν ούτε τα μισά από αυτά πλέον :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@ΚΟΜΙΞ 

 

Καταρχας μιλαμε για site εφημεριδας οποτε γενικα οτι γραφει δεν ισχυει!! :lol:


Επισης ναι το ξερουμε οτι δεν σου αρεσει το περιοδικο και το γραφεις συχνα. Πολυ συχνα μαλιστα για καποιον που δεν το αγοραζει πια οποτε δεν ξερω πως και εχεις αποψη για τις ιστοριες που εχει μεσα! Εκτος αν το αγοραζεις κρυφα για να μπορεις να το κραξεις με την ανεση σου αλλα δεν μας το λες απο ντροπη! :PPP:

 

Εγω παντως συμφωνω οτι (εκτος του Ροσα) οι αλλες ιστοριες που εχει μεσα δεν ειναι και τοσο καλες! Αλλα συγκρινομενες πχ με τον δευτερο τομο των Χρονικων των Τερατων τις εκτιμησα και αυτες....!!!! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ πάλι νομίζω ότι το όλο θέμα σου έχει δημιουργήσει ψυχολογικό. :lol: Λοιπόν Προτείνω να επισκεφτείς ειδικό κομιξοψυχολογο όπου προσφέρονται σε καλή τιμή δύο πακέτα για να επιλέξεις. Το πρώτο σου προσφέρει ειδικη υπνοπαιδια όπου σε πείθουν ότι ζεις κάπου ανάμεσα στον Αύγουστο του 2014 :gnews:και στον Δεκέμβριο του 2015:beersanta:. Σου δίνουν ειδικά γυαλιά με ολογράμματα ώστε να βλέπεις παντού το κόμιξ 1 έως 19. :DΤο δεύτερο σε αφήνει στο σήμερα αλλά σου κάνουν εντατικά υπνομαθηματα βανχορνισμου και ναντορπισμου. Έτσι μετά από τρεις εβδομάδες υπνοπαιδιας θεωρείς τον Ναντορπ κάτι ανάμεσα σε Καστυ και Ρόσα και τον Νόελ Βαν Χορν τον προφέρεις Νόελ Βαν Χορνφερσον. :lol::lol:

 

Σοβαρά τώρα. Κώστα @ΚΟΜΙΞ περιμένω πως κ πως να διαβάζω αυτά που γράφεις και οι γνώσεις σου πάνω στο ιταλικό Ντίσνεϋ και στις νέες ιστορίες μας κάνουν όλους σοφότερους. Χτες διάβασα τις "δέκα ιστορίες που περιμένουμε" και όλη μέρα σήμερα λέω πότε θα τις βάλουν. Αλλά σε παρακαλώ μη γκρινιάζεις άλλο για το κόμιξ. Αν το κάνεις συνέχεια στο τέλος κ αυτοί που τα διαβάζουν και αποφασίζουν για το περιοδικό θα σε θεωρούν τρολ. Ξέρεις πόσο σε εκτιμάω και ότι αυτο στα έγραψα με τα πλέον φιλικά αισθήματα. Καλές γιορτές φιλαράκο! :beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

40 λεπτά πριν, albertus magnus είπε:

Καταρχας μιλαμε για site εφημεριδας οποτε γενικα οτι γραφει δεν ισχυει!! :lol:

Γενικά με έκανες και γέλασα με το ποστ :lol:  Να είσαι καλά.

 

Αυτό που λες δεν ισχύει :) Και ας είναι site εφημερίδας έχει παλιό επιτελείο του περιοδικού. Οπότε ότι γράφει ισχύει. 

40 λεπτά πριν, albertus magnus είπε:

Επισης ναι το ξερουμε οτι δεν σου αρεσει το περιοδικο και το γραφεις συχνα. Πολυ συχνα μαλιστα για καποιον που δεν το αγοραζει πια οποτε δεν ξερω πως και εχεις αποψη για τις ιστοριες που εχει μεσα! Εκτος αν το αγοραζεις κρυφα για να μπορεις να το κραξεις με την ανεση σου αλλα δεν μας το λες απο ντροπη! :PPP:

Αφού λέγομαι ΚΟΜΙΞ και έχω wiki για το περιοδικό, δεν νομίζεις ότι είναι λογικό οεο :P Έκανα reviews για το ΚΟΜΙΞ και από τότε που κατρακύλησε πήρα την απόφαση ότι αρκετά. Ξοδεύω αλλού τα λεφτά. Έχω άποψη γιατί βλέπω και τους δημιουργούς αλλά και τις βαθμολογίες στο inducks που είναι αρκετά αντιπροσωπευτικές :) Και έχω διαβάσει ιστορίες τους στο παρελθόν οπότε ξέρω ότι δεν είναι τοπ.

40 λεπτά πριν, albertus magnus είπε:

Εγω παντως συμφωνω οτι (εκτος του Ροσα) οι αλλες ιστοριες που εχει μεσα δεν ειναι και τοσο καλες! 

:thanks:

 

@Manitou Έχεις δίκιο ότι το έχω παρακάνει αλλά κάνοντας επεξεργασία στη wiki μου θυμίζει αυτήν την κατάσταση κάθε μήνα και όντως εκνευρίζομαι. Θα προσπαθήσω να το μειώσω αλλά δυστυχώς έτσι είναι όταν το περιοδικό που σου άρεσει τόσο πολυ, χαλάει. Με εκνευρίζει και η κοροϊδία της Καθημερινής σε κάποια σημεία... Τέλος πάντων. Χαίρομαι που σου άρεσε το συγκεκριμένο άρθρο. Έχω και άλλα πραγματακια για το μέλλον ;)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

4 min ago , ΚΟΜΙΞ said:

Γενικά με έκανες και γέλασα με το ποστ :lol:  Να είσαι καλά. 

 

Αυτος ηταν και ο σκοπος μου και χαιρομαι! Απο κει και περα καλα να μαστε και υπαρχουν ιστοριες και δημιουργοι παρα πολλοι να ασχολιομαστε για πολυ καιρο ακομα και αν δεν μας αρεσουν ολοι!

 

Εγω δεν μπορω να κουβαλησω πολλα πραγματα μαζι μου στις διακοπες και ετσι δεν πηρα κομικ μαζι σε φυσικη μορφη και ας εχω μερικα αδιαβαστα ακομη! Αλλα αφου μπορω να κανω διακοπες και να μην δουλεψω για 15 μερες δεν παραπονιεμαι καθολου! Εχω τιγκαρει με cbr αρχεια το κινητο και εχω σκοπο να απολαυσω μελομακαρονια, κουραμπιεδες, κρασι, φαι και διαφορων ειδων κομικ. (το εξαιρετικο concrete για αρχη που το διαβαζω καιρο τωρα και εχω φτασει στον 6ο τομο και πολλα πολλα αλλα). Γιατι η φτωχια και η κριση θελει καλοπεραση!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ο @albert στην παρουσίαση του κόμιξ 53 έγραψε κατι ενδιαφέρον. Ότι το πρόβλημα σε αυτή την εποχή του κόμιξ δεν είναι οι δεύτερες ιστορίες αλλά οι πρώτες. Φοβερά εύστοχη παρατήρηση. Πραγματικά αρκετές δεύτερες ιστορίες αυτής της περιόδου είναι αστείες (εξαίρεση ο Νόελ βαν Χορν και γενικά οι ιστορίες με τον Μίκυ όταν φοράει μόνο το κοντό παντελόνι) και θυμίζουν κάτι από το παλιό πολιτικά μη ορθό Μίκυ Μαους. Μάλιστα όταν σταμάτησε η διπλή ανατύπωση Ρόσα πραγματικά βελτιώθηκε αισθητά η κατάσταση. Ρε παιδί μου πως να το γράψω σωστά. Με κάποιες από αυτές τις ιστορίες γελάς. Γελάς κανονικά όμως δεν χαμογελάς απλά. Ίσως ταιριάζουν στο σούπερ Μίκυ. Μπορεί. Αλλά πάντως εδώ αφήνουν αυτό το άρωμα πίσω τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εδώ και μία δεκαετία, αυτήν την κουβέντα κάνουμε εδώ μέσα. Διαφορετικά άτομα σε διαφορετικά threads και διαφορετικές χρονικές περιόδους, αλλά τα ίδια πράγματα πάνω κάτω :Ρ. Το ιδεατό για τον αναγνώστη θα ήταν να μπαίνει μέσα μία βαρβάτη καλή κεντρική ιστορία με ένα αντίστοιχο εξώφυλλο και μερικά αρθράκια και τέλος. Και τις ιστορίες που βλέπουμε τώρα ως κύριες, να μπαίνουν ως συμπλήρωμα στο κυρίως τεύχος. Η κύρια ιστορία δεν μας νοιάζει να είναι συγκεκριμένου δημιουργού, συγκεκριμένης σχολής, κλπ. Δεν μας νοιάζει να έχει συγκεκριμένα καρέ ανά σελίδα, συγκεκριμένο μέγεθος, ή συγκεκριμένη θεματολογία. Μας νοιάζει αποκλειστικά και μόνο να είναι μία βαρβάτη, τούμπανη, εξαιρετική ιστορία. Αυτό και μόνο, τίποτα άλλο. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύουσας σημασίας και θα κυλήσουν από μόνα τους.

 

 

Διάβασε εδώ πέρα συζήτηση από το 2008, 10 χρόνια πριν. Τα ίδια παράπονα είχε ο κόσμος από τότε, θα νομίζεις πως διαβάζεις κουβέντα για το τελευταίο τεύχος :D

 

Τσέκαρε και εδώ πέρα συζητήσεις από το 2011 :D

On 18/8/2011 στο 3:06 ΜΜ, germanicus είπε:

Πάντως κάτι που σκεφτόμουν τις προάλλες είναι ότι αυτό που ΔΕΝ μου αρέσει πλέον στις ιστορίες του Κόμιξ, εκεί που πραγματικά πάσχει πλέον, δεν είναι τόσο η απουσία καλών δημιουργών (και για να ακριβολογούμε Μπαρκς+Ρόσα) αλλά η απουσία περιπετειών... [...]

On 18/8/2011 στο 4:09 ΜΜ, PhantomDuck είπε:

Είναι λογικό να σου λείπουν. Το περιοδικό πλέον βάζει 5-6 δεκασέλιδες (ή και με μικρότερο αριθμό σελίδων) αντί για μία ή δύο μεγάλες. Σε 10 σελίδες όμως δεν υπάρχει μεγάλο περιθώριο ανάπτυξης της ιστορίας, επομένως περιπέτειες γιοκ. Αυτές έπρεπε να είναι συμπληρωματικές στον κύριο όγκο του περιοδικού και να μπαίνουν με ρέγουλα.

 

 

 

Το θέμα είναι πως για τους χ/ψ λόγους, τα τελευταία 15 χρόνια, λίγες φορές έβαλαν κύρια μεγάλη ιστορία. Αυτό έγινε μόνο σε μεμονωμένα διπλά τεύχη Τερζόπουλου (όπου το μισό τεύχος ήταν θεματικό και το άλλο μισό ήταν όπως συνήθως) όπως ο Δράκουλας ή ο Επικός Μίκυ, και στα πρώτα 18 της Καθημερινής.

Comix_0295.jpgComix_0274.jpg

 

 

Όσα παράπονα και να έφαγαν εδώ μέσα, όσα παράπονα και να έφτασαν στα γραφεία τους, όσα internet boards και να τους έστειλαν e-mails, όσα γράμματα και να τους έστειλαν, όσο και να τους έκραξε ο κόσμος όταν έφτιαξαν facebook, τρίχες, δεν θέλησαν να αλλάξουν την συνταγή. Σε ένα άρθρο, είχαν αναφέρει μια-δυο φορές το Wolfstad όπου το περιοδικό είχε λάβει την καλύτερη βαθμολογία παγκοσμίως. Το 2008 περίπου, ο κόσμος ξεκίνησε χωρίς κάποια συνεννόηση να το κάνει downvote. Η κατάσταση έφτασε σε εξωφρενικό βαθμό. Έμπαινε τόσος κόσμος για να καταψηφίσει το περιοδικό και να γράψει κάπου την γνώμη του, που ο admin ξήλωσε το σύστημα σχολίων & βαθμολογιών για όλο το site, και έφτιαξε καινούργιο. Μόνο και μόνο για το ΚΟΜΙΞ. Υπάρχει ακόμα το σχόλιό του στο κάτω κάτω μέρος στο link που έβαλα.

 

Όταν ο Τερζόπουλος έφτιαξε facebook, ο κόσμος ήταν τόσο διψασμένος για επικοινωνία, που το πρώτο πράγμα που έκανε, ήταν να ξεκινήσει τα παράπονα για τους ίδιους λόγους. Ο καθένας με δικό του τρόπο, άλλοι ήταν πιο ερειστικοί, άλλοι ήταν πιο βλακώδεις, άλλοι ήταν ομολογουμένως υβριστικοί, όμως όλοι συμφωνούσαν στο ζουμί. «Χάλια ιστορίες, θέλουμε καλές ιστορίες». Ήταν η περίοδος που ανελάμβανε ο υιός Ντέιβιντ Τερζόπουλος και ήθελε ένα πιο μοντέρνο μοντέλο που να μπορεί να επικοινωνεί με τους αναγνώστες, όμως του διέφυγε πως τους αναγνώστες τους αγνοούσαν επιδεικτικά εδώ και χρόνια. Και όταν έφτιαξαν το fb, αυτό έσκασε σαν μπόμπα που συσσωρευόταν χρόνια. Κατέληξαν να μπανάρουν μαζικά κόσμο επειδή δεν μπορούσαν να ανταπεξέλθουν στην ανταπόκρισή του, έχω φτιάξει εδώ ένα αναλυτικό άρθρο.

 

Αυτή ήταν η μοναδική φορά που θυμάμαι να έλαβαν υπ' όψιν τους αναγνώστες. Έκαναν κάποιες κινήσεις και ετοίμασαν τεύχη με διαφορετική δομή, όμως τους έπιασε το κλείσιμο. Αρκετά εξ αυτών τα μετέφεραν στην Β' περίοδο της Καθημερινής, όμως πάλι για τους χ/ψ λόγους, η όλη προσπάθεια κατέληξε σε 18 τεύχη, και πλέον συνεχίζει στην ίδια πεπατημένη που είχε τα τελευταία ~15 χρόνια.  Το θέμα είναι πως όταν τελειώσουν οι αναδημοσιεύσεις Rosa, θα κοντεύουμε 20 χρόνια της συγκεκριμένης λογικής που έκανε τους αναγνώστες να συμπεριφέρονται όπως ανέφερα πιο πάνω. Όοοολα τα στοιχεία δείχνουν πως είναι βλακώδης κίνηση αφού μόνο αρνητικά σχόλια αποφέρει, όμως από την άλλη, το περιοδικό τσουλάει.

 

Εμείς είμαστε έξω από τον χορό και δεν ξέρουμε τι γίνεται. Μπορεί να παίζουν δικαιώματα, μπορεί να θέλει πολλή δουλειά, μπορεί να κρύβεται η διοίκηση της Disney από πίσω, μπορεί να κρύβονται κακές επιλογές συντακτών, μπορεί να κρύβονται εγωισμοί, μπορεί να κρύβονται κόμπλεξ, μπορεί να κρύβεται έλλειψη χρόνου, μπορεί να κρύβεται γραφειοκρατεία, μπορεί, μπορεί, μπορεί τα χίλια δυο. Δεν έχουμε τα στοιχεία της εταιρίας και δεν είμαστε αρμόδιοι να κρίνουμε τις εσωτερικές αποφάσεις τους. Όμως σαν αναγνώστες, έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε αν το τελικό αποτέλεσμα μας αρέσει, και από εκεί και πέρα, είναι θέμα του εκδότη να αφουγκραστεί την αγορά. Αν κάνει καλές πωλήσεις, μαγκιά του, θα τα έχει καταφέρει. Αν πάλι πατώσει, το κρίμα στο λαιμό του, μιας και αυτός θα είναι ο μοναδικός υπεύθυνος. Ο καιρός θα δείξει.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Για αυτό εισαι ο αρχηγός ο ένας κ ο μοναδικός του Ντίσνεϋ γκρουπ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

On 28/12/2018 στο 1:32 ΠΜ, PhantomDuck είπε:

Εδώ και μία δεκαετία, αυτήν την κουβέντα κάνουμε εδώ μέσα. Διαφορετικά άτομα σε διαφορετικά threads και διαφορετικές χρονικές περιόδους, αλλά τα ίδια πράγματα πάνω κάτω :Ρ. Το ιδεατό για τον αναγνώστη θα ήταν να μπαίνει μέσα μία βαρβάτη καλή κεντρική ιστορία με ένα αντίστοιχο εξώφυλλο και μερικά αρθράκια και τέλος. Και τις ιστορίες που βλέπουμε τώρα ως κύριες, να μπαίνουν ως συμπλήρωμα στο κυρίως τεύχος. Η κύρια ιστορία δεν μας νοιάζει να είναι συγκεκριμένου δημιουργού, συγκεκριμένης σχολής, κλπ. Δεν μας νοιάζει να έχει συγκεκριμένα καρέ ανά σελίδα, συγκεκριμένο μέγεθος, ή συγκεκριμένη θεματολογία. Μας νοιάζει αποκλειστικά και μόνο να είναι μία βαρβάτη, τούμπανη, εξαιρετική ιστορία. Αυτό και μόνο, τίποτα άλλο. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύουσας σημασίας και θα κυλήσουν από μόνα τους.

 

 

Διάβασε εδώ πέρα συζήτηση από το 2008, 10 χρόνια πριν. Τα ίδια παράπονα είχε ο κόσμος από τότε, θα νομίζεις πως διαβάζεις κουβέντα για το τελευταίο τεύχος :D

 

Τσέκαρε και εδώ πέρα συζητήσεις από το 2011 :D

 

 

 

Το θέμα είναι πως για τους χ/ψ λόγους, τα τελευταία 15 χρόνια, λίγες φορές έβαλαν κύρια μεγάλη ιστορία. Αυτό έγινε μόνο σε μεμονωμένα διπλά τεύχη Τερζόπουλου (όπου το μισό τεύχος ήταν θεματικό και το άλλο μισό ήταν όπως συνήθως) όπως ο Δράκουλας ή ο Επικός Μίκυ, και στα πρώτα 18 της Καθημερινής.

Comix_0295.jpgComix_0274.jpg

 

 

Όσα παράπονα και να έφαγαν εδώ μέσα, όσα παράπονα και να έφτασαν στα γραφεία τους, όσα internet boards και να τους έστειλαν e-mails, όσα γράμματα και να τους έστειλαν, όσο και να τους έκραξε ο κόσμος όταν έφτιαξαν facebook, τρίχες, δεν θέλησαν να αλλάξουν την συνταγή. Σε ένα άρθρο, είχαν αναφέρει μια-δυο φορές το Wolfstad όπου το περιοδικό είχε λάβει την καλύτερη βαθμολογία παγκοσμίως. Το 2008 περίπου, ο κόσμος ξεκίνησε χωρίς κάποια συνεννόηση να το κάνει downvote. Η κατάσταση έφτασε σε εξωφρενικό βαθμό. Έμπαινε τόσος κόσμος για να καταψηφίσει το περιοδικό και να γράψει κάπου την γνώμη του, που ο admin ξήλωσε το σύστημα σχολίων & βαθμολογιών για όλο το site, και έφτιαξε καινούργιο. Μόνο και μόνο για το ΚΟΜΙΞ. Υπάρχει ακόμα το σχόλιό του στο κάτω κάτω μέρος στο link που έβαλα.

 

Όταν ο Τερζόπουλος έφτιαξε facebook, ο κόσμος ήταν τόσο διψασμένος για επικοινωνία, που το πρώτο πράγμα που έκανε, ήταν να ξεκινήσει τα παράπονα για τους ίδιους λόγους. Ο καθένας με δικό του τρόπο, άλλοι ήταν πιο ερειστικοί, άλλοι ήταν πιο βλακώδεις, άλλοι ήταν ομολογουμένως υβριστικοί, όμως όλοι συμφωνούσαν στο ζουμί. «Χάλια ιστορίες, θέλουμε καλές ιστορίες». Ήταν η περίοδος που ανελάμβανε ο υιός Ντέιβιντ Τερζόπουλος και ήθελε ένα πιο μοντέρνο μοντέλο που να μπορεί να επικοινωνεί με τους αναγνώστες, όμως του διέφυγε πως τους αναγνώστες τους αγνοούσαν επιδεικτικά εδώ και χρόνια. Και όταν έφτιαξαν το fb, αυτό έσκασε σαν μπόμπα που συσσωρευόταν χρόνια. Κατέληξαν να μπανάρουν μαζικά κόσμο επειδή δεν μπορούσαν να ανταπεξέλθουν στην ανταπόκρισή του, έχω φτιάξει εδώ ένα αναλυτικό άρθρο.

 

Αυτή ήταν η μοναδική φορά που θυμάμαι να έλαβαν υπ' όψιν τους αναγνώστες. Έκαναν κάποιες κινήσεις και ετοίμασαν τεύχη με διαφορετική δομή, όμως τους έπιασε το κλείσιμο. Αρκετά εξ αυτών τα μετέφεραν στην Β' περίοδο της Καθημερινής, όμως πάλι για τους χ/ψ λόγους, η όλη προσπάθεια κατέληξε σε 18 τεύχη, και πλέον συνεχίζει στην ίδια πεπατημένη που είχε τα τελευταία ~15 χρόνια.  Το θέμα είναι πως όταν τελειώσουν οι αναδημοσιεύσεις Rosa, θα κοντεύουμε 20 χρόνια της συγκεκριμένης λογικής που έκανε τους αναγνώστες να συμπεριφέρονται όπως ανέφερα πιο πάνω. Όοοολα τα στοιχεία δείχνουν πως είναι βλακώδης κίνηση αφού μόνο αρνητικά σχόλια αποφέρει, όμως από την άλλη, το περιοδικό τσουλάει.

 

Εμείς είμαστε έξω από τον χορό και δεν ξέρουμε τι γίνεται. Μπορεί να παίζουν δικαιώματα, μπορεί να θέλει πολλή δουλειά, μπορεί να κρύβεται η διοίκηση της Disney από πίσω, μπορεί να κρύβονται κακές επιλογές συντακτών, μπορεί να κρύβονται εγωισμοί, μπορεί να κρύβονται κόμπλεξ, μπορεί να κρύβεται έλλειψη χρόνου, μπορεί να κρύβεται γραφειοκρατεία, μπορεί, μπορεί, μπορεί τα χίλια δυο. Δεν έχουμε τα στοιχεία της εταιρίας και δεν είμαστε αρμόδιοι να κρίνουμε τις εσωτερικές αποφάσεις τους. Όμως σαν αναγνώστες, έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε αν το τελικό αποτέλεσμα μας αρέσει, και από εκεί και πέρα, είναι θέμα του εκδότη να αφουγκραστεί την αγορά. Αν κάνει καλές πωλήσεις, μαγκιά του, θα τα έχει καταφέρει. Αν πάλι πατώσει, το κρίμα στο λαιμό του, μιας και αυτός θα είναι ο μοναδικός υπεύθυνος. Ο καιρός θα δείξει.

Για ακομα μια φορά δεν εχω καταλάβει γιατι δεν σε έχουν φωνάξει για αρχισυντάκτη των περιοδικών!!!

 

Μιλαμε τι τρελό φλας μπακ ήταν αυτο με το άρθρο σου το 2011;!;! Τρελή αναβίωση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Το θυμαμαι το άρθρο του 2011 αν και ήμουν lurker τότε και δεν συμμετείχα καθόλου εδώ.  Εγώ πριν τελειώσει ο ροσα δεν περιμένω αλλαγή και φυσικά δεν είμαι καθόλου σίγουρος το τι θα ακολουθήσει μετά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1623
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Ιανουαριος 2019. Πλήρης απουσία μεγάλων ιστοριών πρωτοκλασατων σχεδιαστων, αρθρα μισης σελιδας διεκπεραιωτικα που γραφονται στο ποδι και ουσιαστικα δεν λενε τιποτα, αλληλογραφια και καλα αναγνωστων σε καθε τευχος γραμμενη ξεκαθαρα σε ολοιδιο υφος (προφανως...απο το ιδιο χερι), ακαλαισθητα εξωφυλλα με μαυρο πλαισιο, επιλογη που είχε νόημα ενδεχομένως πλαισιωνοντας τα πληθωρικα υπερλεπτομερη σχεδια του Ροσα για να τα αναδειξει ακομα παραπανω, τωρα που η μαυριλα πλαισιωνει τα ατεχνα χοντροκομμενα σκιτσα του Ναντορπ ειναι ό,τι πιο καταθλιπιτικο και μιζερο αισθητικα μπορει να δει κανεις σε ενα εξωφυλλο. 

Κριμα, γιατι ειχε ξεκινησει τοσο δυναμικα και ωραια η δευτερη περιοδος του περιοδικου. Να ζησουμε να το θυμομαστε!

Επεξεργασία από Gladstone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

@Gladstone Προσφέρομαι πάντως, αφού καταλαβαίνω ότι είσαι απογοητευμένος από την έκδοση, α) να σε απαλλάξω από την ενοχλητική τους παρουσία  και έτσι β) θα έχω συμβάλει σημαντικά ώστε να αποδεσμευτεί σημαντικός χώρος στο ράφι της βιβλιοθήκης σου, για άλλα κόμικς! :D

Μην ανησυχείς, δεν θα γκρινιάξω καθόλου για το ότι μου γίνονται βάρος, ίσα - ίσα θα τα περιθάλψω με στοργή. :)

 

:beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Ίσως η λύση να ειναι ένα κόμιξ Disney με προσεγμένες ιστορίες και οχι τα 5-6 ανάλατα που κυκλοφορούν σήμερα .

ακομη ειναι ξεκάθαρο οτι ο μικυ πλέον σαν φιγούρα δεν συγκινεί τον κόσμο και οτι σώζετε και εαν σώζετε ειναι απο τα πάπια . 

Ακόμα και οι φανατικοί τους είδους παραδέχονται οτι τους έχει κουράσει και ψάχνουν εναγωνίως  καμία ιστορία του φάντομ η του Φαντομια για να βγουν απο την βαρεμάρα .  Εγώ προσωπικά σαν συλλέκτης απο μικρούλης τα μαζεύω και θα συνεχίσω να τα μαζεύω γιατι με αυτα μεγάλωσα αλλα δυσκολεύομαι να τα διαβάσω πλέον . Ακόμη και η εταιρεία κατα καιρούς προσανατολίζεται στις αρπαχτές  με αποκορύφωμα τα τελευταία editors choice όπου η λέξη τραγικό χάνει καθε έννοια . 

Με καλη θέληση θα πρότεινα στους εκδότες να μειώσουν τα περιοδικά  Disney και 

να μπουν σε νέους χώρους . 

Επεξεργασία από nikos99
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@Retroplaymo Αλτρουιστή! :lol: 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Βρηκα αυτο στο ψιλικατζιδικο και μου κινησε το ενδιαφερον ωστε να το παρω πρωτη φορα. Λεει τιποτα?  Μικη Μαου εχει μεσα ή Μικυ Μαου κανονικο του Δισνευ??

 

Τευχος 55

Το εξωφυλλο προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης.  

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

24 λεπτά πριν, albertus magnus είπε:

Βρηκα αυτο στο ψιλικατζιδικο και μου κινησε το ενδιαφερον ωστε να το παρω πρωτη φορα. Λεει τιποτα?  Μικη Μαου εχει μεσα ή Μικυ Μαου κανονικο του Δισνευ??

 

Άλλο ένα άξιο τέκνο έπεσε θύμα των παπιολάγνων! :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Στην πρώτη σελίδα εκ παραδρομής γράφει ότι το εξώφυλλο σχεδίασε ο Ντον Ρόσα. Κόπι πάστε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πάντως σε αυτό το τεύχος έχει μια ιστορία που αν είχε λιιιιιγο καλύτερο σχεδιο θα ήταν άνετα η κεντρική ιστορία στον τόμο αφιέρωμα στον καρλ Μπαρκς. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1623
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Χαχαχα ουτε καν αυτό πια για τα προσχήματα...you had one job πρώην ηρωικό πλήρωμα του Κόμιξ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.