Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
SUPER ΜΙΚΥ
Hμερ. έκδοσης:
18-07-2014
Εξώφυλλα:
103 + 80 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
103
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
17.0 x 23.5
Σελίδες:
132
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
ISSN:
9771105145002
Ονομαστική τιμή:
2,90€
  • Απαντήσεις 196
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Με μία πρόχειρη ματιά νομίζω πως ακολουθεί τα χνάρια του παλιού Μεγάλου Μίκυ...!

Ιστορίες μικρές με περίεργο έως "παιδικό" σχέδιο (ειδικά στις ιστορίες με τα παπιά),οι ιστορίες-κουίζ με τον Μίκυ,το θησαυροφυλάκιο των γνώσεων κ.ά....!

 

 

Εξαιρετική παρουσίαση. Βρίθει στοχείων και πληροφοριών.

 

:valtnino:

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το πήρα και εγώ. Παραμένει στο ίδιο μοτίβο με το Μεγάλο Μίκυ του Τερζό, δηλαδή το περιοδικό που δημοσιεύονται κατά βάση οι ιστορίες από τις Σκανδιναβικές χώρες που έχουν 4 σειρές σχεδίου και τα λεγόμενα Graphic Novels/διασκευές ταινιών. Αν και πλέον με το μέγεθος αυτό, κάποιοι τίτλοι ιστοριών ίσα που χωράνε στην αρχή της σελίδας και δεν κόβονται κατά την εκτύπωση. 

 

Το παλιό Μεγάλο Μίκυ το έπαιρνα εξαιρετικά σπάνια πάντως και το ίδιο αναμένεται να κάνω και για τα υπόλοιπα τεύχη, τώρα που πήρα το πρώτο για συλλεκτικούς σκοπούς.

 

Το ότι στην ταυτότητα γράφει Μεγάλο Μίκυ δεν λέει τίποτα πάντως. Ξέρουμε πως για ευκολία ο νέος εκδότης χρησιμοποιεί τα ήδη καταχωρημένα στην εθνική βιβλιοθήκη στοιχεία. Στην πορεία πιθανόν να το αλλάξουν. :)

 

Υ.Γ. Τα δύο τελευταία ψηφία στο ISSN στο πινακάκι πρέπει να αφαιρεθούν. :)

 

Υ.Γ 2. Άλλο μας καίει τώρα: Δεν τους έφτανε το ονοματεπώνυμο γονέα στην κλήρωση του psvita; Πως θα το στείλω τώρα; :P

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εχοντας διαβασει ηδη το μισο θα πω οτι γενικως ειναι πολυ καλο για τις ηλικιες που απευθυνεται εχοντας αυξημενη την αφελεια στις ιστοριες του ωστε να μην ζοριζονται στο τελικο νοημα οι ηλικιες που προοριζεται

 

Σε γενικες γραμμες θα το παρω μεχρι το Νο5 και μετα στην χαση και στην φεξη οποτε τυχαινει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ενδιαφέρουσα έκδοση. Σε καμία περίπτωση δεν είναι το must have των φετινών περιοδικών όμως θυμάμαι πως μου άρεσαν ιδιαίτερα αντίστοιχες εκδόσεις όταν ήμουν μικρότερος, δηλαδή στην ηλικία που στοχεύει τώρα (8-12). Έχει ιστορίες, παιχνίδια, και ιστορίες με γρίφους. Όταν ήμουν σε διακοπές, τέτοια τεύχη ήταν η καλύτερή μου. Αν υπολογίσουμε και το γεγονός πως θα κυκλοφορεί κάθε 3 μήνες, νομίζω πως η ύλη που περιέχει είναι ικανοποιητική. Περιέχει αποκλειστικά D coded ιστορίες, δηλαδή από Βόρεια Ευρώπη μεριά (κυρίως Δανία).
 
 
Προς το παρόν πάντως μου φαίνεται ικανοποιητικό για αυτό που θέλει να είναι. Βέβαια, σε προσωπικό επίπεδο δεν με καλύπτει σε καμία περίπτωση. Πιστεύω πως θα πάρω τα πρώτα 5-6 τεύχη για να δω τη λογική που ακολουθούν και ύστερα μάλλον θα το παρατήσω, όμως δεν θέλω να προτρέχω. Πλέον έχω ξεφύγει από το σημείο που ήμουν πιτσιρικάς, όταν θα διάβαζα αυτές τις ιστορίες μονορούφι τρεις φορές την καθεμία. Τώρα με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο το υπόβαθρο που κρύβει η καθεμία από αυτές, παρά η ιστορία αυτή καθαυτή. Παραθέτω μία μικρή ανάλυση λοιπόν για την ιστορία "Η χρυσή τρομπέτα" που περιέχεται στο τεύχος.
 
Η συγκεκριμένη ιστορία, είναι γραμμένη (σενάριο) από τον Sigurd Barrett, έναν Δανό μουσικό αρκετά δημοφιλή στην χώρα του, με πολλές συναυλίες, τηλεοπτικές εμφανίσεις, κλπ. Αυτός έγραψε τους διαλόγους, οι οποίοι παρεμπιπτόντως στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν αρκετά μεγαλύτεροι απ' όσο συνηθίζεται, κάτι το οποίο παραδέχτηκε και ο ίδιος. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω πολλές πληροφορίες σχετικά με το τι ήθελε να περάσει στην ιστορία, όμως απ' ό,τι φαίνεται, το έχει διαβάσει το μάθημά του. Βάζει τον Ντόναλντ και τον Γκαστόνε να αναμετρούνται για το ποιος θα βρει πρώτος ένα χαρακτηριστικό όργανο από κάθε χώρα. Εκεί βλέπουμε έστω και σύντομα, χαρακτηριστικά χιουμοριστικά στερεότυπα πολλών χωρών.

 

Στη Γαλλία ο Γκαστόνε ξελογιάζει μία Γαλλίδα επειδή είναι ξεροκέφαλες και ρομαντικές, στην Ιρλανδία του δίνουν την σπάνια άρπα επειδή τους προσέφερε το έμβλημά τους (δηλαδή ένα τετράφυλλο τριφύλλι), στη Φινλανδία πρέπει να βρουν ένα εκκλησιαστικό αρμόνιο απαγγέλοντας στίχους από την Καλεβάλα, ενώ στη Νορβηγία προφανώς θα πρέπει να τα βάλουν με τους τοπικούς χεβυμεταλάδες. Θα ταίριαζε άνετα και μία εμφάνιση στην Ελλάδα προκειμένου να βρουν καμία λύρα, όμως δεν μας έκανε τη χάρη. Δεν πειράζει, την επόμενη φορά...

 

Στην πρώτη εμφάνιση της ιστορίας, στο δανέζικο Anders And & Co #2013-04, ο Barret φαίνεται χαρακτηριστικά στο εξώφυλλο ως καρικατούρα.

post-2414-0-48600500-1406227358_thumb.jpg post-2414-0-26178700-1406227346_thumb.jpg

 

Τον βλέπουμε επίσης μέσα στην ιστορία. Ο πιανίστας είναι παρωδία του ίδιου.

post-2414-0-74188800-1406227357_thumb.jpg post-2414-0-06314300-1406227353_thumb.jpg

 

dionik_inducks_small.png

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Επανέρχομαι λοιπόν μετά την ανάγνωση και προχωρώ σε μια συνοπτική παρουσίαση:

 

Πρόκειται για ένα περιοδικό που απευθύνεται κυρίως για παιδιά και περιέχει 11 ιστορίες και 8 κουΐζ. ΄Ομως οι περισσότερες ιστορίες είναι καλοδιαλεγμένες και χαριτωμένες. Στην κατηγορία αυτήν εντάσσω τις: Πρόσεχε τι εύχεσαι, Η χρυσή τρομπέτα, Η θυσία του διαιτητή, Ηλιακή ενέργεια, Πικρός καφές, Μαγική σαλάτα, Στα ίχνη του μεγαλοπόδαρου και Επικίνδυνη βοήθεια.

 

Τις υπόλοιπες δύο (Ο Μεγάλος φαρσέρ, Μαγική σαλάτα) τις βρήκα κάπως χαζές.

 

Για τα κουΐζ δεν έχω να πω πολλά πράγματα. ΄Αλλα είναι πιο έξυπνα και άλλα λιγότερο.

 

Θα επισημάνω όμως μια παράμετρο εξαιρετικά θετική για μένα προσωπικά: Οι 6 από τις 11 ιστορίες και τα 6 από τα 8 κουΐζ έχουν ως ήρωες τον Μίκυ και την παρέα του ενώ μόνο σε 5 ιστορίες και 2 κουΐζ οι ήρωες ανήκουν στο σύμπαν των παπιών. Συνολικά δηλαδή 12 προς 7.

 

Θα βαθμολογήσω δυο φορές: Αν κρίνω το τεύχος με κριτήρια ενήλικου, θα του δώσω 5,5-6/10 ενώ με κριτήρια παιδιού (δεν είμαι λιγάκι, άλλωστε; )   ;) 7,5-8/10.

 

Συμπέρασμα: Θα αγοράσω το επόμενο τεύχος και βλέπουμε για τα μετέπειτα.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Αρκετές ωραίες ιστορίες , αλλά το σχέδιο μέτριο .Επίσης , δεν έχει , πιστεύω , αλλάξει κάτι από όταν κυκλοφορούσε το Μεγάλο Μίκυ . Γενικό συμπέρασμα θα το ξαναπάρω  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις ολοκλήρωσα κι εγώ το διάβασμα του Super Μίκυ...!

Θα συμφωνήσω με τον Τρύφωνα...!

Οι περισσότερες ιστορίες είναι χαριτωμένες,εάν βέβαια δεν τις δούμε αυστηρά και δεν τις συγκρίνουμε με ιστορίες των Μπάρκς,Ρόσα,Σκάρπα κ.ά....!

Διαβάζεται εύκολα και περνάς ευχάριστα την ώρα σου...!

Βέβαια δεν είναι για δεύτερη ανάγνωση...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αρκετά συμπαθητικός και αυτός ο τίτλος της Καθημερινής. Μου αρέσει πολύ σαν ποιότητα έκδοσης, και θεωρώ ενδιαφέρον το ότι περιέχει τόσες πολλές ιστορίες κι ας είναι παιδικές οι περισσότερες. Βέβαια τα παιχνίδια ανάμεσα στις ιστορίες είναι άχρηστες σελίδες για μένα, όμως αν ήμουν μικρός πιστεύω ότι θα διάβαζα το τεύχος αυτό ξανά και ξανά. Με βλέπω να παίρνω 2-3 τεύχη ακόμα, άλλωστε είναι και τριμηνιαία έκδοση, και μετά μόνο αν πέσει στα χέρια μου. Τι καλά να ήταν πάντως σαν το παλιό Σούπερ Μίκυ με τις ιστοριάρες του Μπαρκς και του Μάρεϋ...

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν το πόσταρα και εδώ διότι θεώρησα ότι αφού ποσταρίστηκε στα νέα Μίκυ Μάους και Κόμιξ θα ήταν προφανές και δεν ήθελα να σπαμάρω. Δυστυχώς όμως κάποιοι δεν είδαν τα ποστ στα άλλα δύο. Οπότε:

 

Ανοίχθηκε τόπικ στη γενική συζήτηση γύρω από τις εκδόσεις Disney και μεταφέρθηκαν εκεί όσα ποστ δεν αφορούσαν κριτική των ιστοριών των τευχών.

 

Απολογούμαι για τυχόν χλωρά που κάηκαν με τα ξερά.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 τευχος το 3ο θα κυκλοφορησει στις 15 οκτωβριου,δηλαδη σε 45 μερες αρα οχι τριμηνιαο αλλα 45ημερο,στα 40 του μακαριτη μίκυ μαους εβαλε στο σπίτι

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Διάβασα το καινούργιο τεύχος σχεδόν όλο και το βρήκα πολύ καλό και αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το πρώτο . Οι ιστορίες είχαν πλάκα χωρίς να είναι μόνο παιδικές . Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εμένα πάλι δεν με ενθουσίασε. οι περισσότερες ιστορίες δεν ήταν του γούστου μου. Πιο συμπαθητικές μου φάνηκαν οι δυο τελευταίες, με την Νταίζυ ντετέκτιβ και τους Μόρτυ και Φέρντυ ως παίκτες των Ρόβερς, η ιστορία με τον Σκρουτζ και τον μαχαραγιά, η ιστορία με τα γενέθλια της Κλάραμπελ, καθώς και τα δύο από τα τρία κουΐζ, το δισέλιδο με τα ανίψια του Ντόναλντ και το μονοσέλιδο με την Μιννι. Οι ιστορίες με τον Φέθρυ, τον Οράτιο φαρσέρ, τους Μουργόλυκους και τον Ντόναλντ βοηθό σερίφη δεν μου άρεσαν, ενώ τις υπόλοιπες τις βρήκα μάλλον μέτριες. ΄Ισως να είναι πράγματι ιστορίες για μικρά παιδιά κι εγώ απέχω πολύ από αυτήν την ηλικία.
 
Βαθμολογία 5/10. Στατιστικά: 5 ιστορίες και 2 κουΐζ με Μίκυ και παρέα, 6 ιστορίες και 1 κουΐζ με Ντακ.
 
΄Ισως αυτή η ισορροπία ανάμεσα στα δύο σύμπαντα, ποντικιών και παπιών, να είναι ο βασικός λόγος που θα συνεχίσω να αγοράζω το περιοδικό. 

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Είχε λιγότερα κουίζ από το προηγούμενο...αλλά δε με χάλασε γιατί είχε πολύ καλές ιστορίες :yes:

 

 

Ιστορία #1 10/10:

Ποτέ δε περίμενα να δω το Μίκυ gamer και μάλιστα πορωμένο...τον είχα για πιο...ξενερωτο :P

 

 

Ιστορία #2 10/10

Καλά του έκανε του δήμαρχου ο Ντόναλντ και του ρήμαξε το πλοίο στο τέλος....πεισματάρης τελείως ο δημ. :mafia:

 

 

Ιστορία #3 10/10

Πάλι ιστορία με ελέφαντες όπως στο κόμικς που τα κάνουν όλα μπάχαλο....γουστάρω κάτι τέτοια :giati:

 

 

Ιστορία #4 9/10  Ελαφρώς λιγότερο καλή από τις 3 πρώτες μα καθόλου άσκημη...το τέλος ειδικά έχει πολύ γέλιο :lol:

 

Ιστορία #5 10++++/10 Η καλύτερη σε όλο το τεύχος απλά!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Ιστορία #6 10/10

Γενικά ο Οράτιος παρουσιάζεται ως φαρσέρ σε πολλές ιστορίες η ιδέα μου; :thinking: Πάντως περίμενα να ήταν αληθινή η βόμβα και να έσκαγε στο θάλαμο στο τέλος....θα είχε πιο πλάκα :giati:

 

 

Ιστορία #7 8/10

Χαμηλότερη βαθμολογία για τη χαζομάρα που κάνανε οι Μουργόλυκοι :damn: Μάλλον το έκανε επίτηδες ο 1 εκ των 3 για να φάει hamburger που είχαν στο μενού της φυλακής :xm:

 

 

 

Ιστορία #8 8/10 Λίγο :confuse: η συγκεκριμένη...αλλά έβγαζε γέλιο :yes:

 

Ιστορία #9 10/10

Τους τρέλανε όλους ο Φέθρυ και ούτε καν που έφαγε ξύλο στο τέλος..Θεός :giati:

 

 

Ιστορία #10 9/10

Για πολλές :slap: ο ντετέκτιβ της ιστορίας....αλλά ο γρίφος ήταν πανεύκολος,αμέσως κατάλαβα την ύποπτη :D

 

 

Ιστορία #11 7/10 Η πιο "αδύναμη" απ'όλο το τεύχος  :gyros:

 

 

 

 

 

 

Όντως καλύτερο από το πρώτο μακάρι να συνεχίσει έτσι :respect:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν μπορώ να πω κι εγώ ότι ενθουσιάστηκα από το νέο τεύχος...!

 

Οι ιστορίες του πολύ χλιαρές που έβγαζαν ελάχιστο γέλιο με μικρές εξαιρέσεις,όπως τον "Βοηθό Σερίφη" και "Επιστροφή Στο Κελί"...!

Μου θυμίζει τα τελευταία τεύχη του Μεγάλου Μίκυ...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

To 3o τεύχος ανέβηκε στην παρουσίαση. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Τεύχος #3

 

 

Ιστορία #1 8/10

Τον καημένο το Μίκυ.....οι κάτοικοι της περιοχής τέρμα ηλίθιοι  και ευκολόπιστοι...το χάψανε ότι ήταν φάντασμα. Αλλά ρε Μίκυ τα DVD δε τα πιάνουν έτσι όπως τα πιάνεις σε 1 από τα καρέ :pesta:

 

 

Ιστορία #2 7/10

Απλά κλασική ιστορία Ντόναλντ vs Γκαστόνε για το ποιος θα ρίξει την Νταίζυ με την γνωστή τύχη του Γκαστόνε....αλλά στο τέλος ο Ντόναλντ βγαίνει νικητής :D

 

 

Ιστορία #3 8/10

Αν ο μαριονετίστας ήταν ρομπότ τότε ποιος τον έφτιαξε; Λίγο μπέρδεμα η ιστορία δε κατάλαβα πολλά,αλλά έβγαζε γέλιο οπότε οκ :P

 

 

Ιστορία #4 8/10

Οι κόντρες με το πρώην συμμαθητή του Ντόναλντ τα σπάνε....και τα ανιψάκια το παίζειν ως συνήθως πιο ώριμα από το θείο τους :P  

 

 

Ιστορία #5 9/10

Ο Μίκυ γίνεται τεράστιος χάρη σε ένα μετεωρίτη και ο ψηλός ο Γκούφυ φαίνεται μκροσκοπικός :giati: Θα μπορούσα να φανταστώ συνέχεια της ιστορία με το Μίκυ να επιστρέφει στο Μίκυ Σίτυ 20 μέτρα ψηλός....θα'χε πολύ γέλιο :lol:

 

 

Ιστορία #6 10/10

Η καλύτερη του τεύχους :lol: Το να βλέπεις τους Μουργόλυκους να τις τρώνε από γιαγιάδες με τα μπαστούνια τους,απλά δεν υπάρχει!!!! :lol:

 

 

Ιστορία #7 8/10

Τέλεια ιστορία....με το να βλέπεις μια γυναίκα να βάζει κάτω άνδρες σε διαγωνισμό φαγητού :xm: Αλλά μείον 2 πόντους γιατί αηδίασα με τις επιλογές....τούρτα με θαλασσινά μαζί;;;; Μπλιαχχχχχ :damn: Το παράξενο δε,ήταν ότι στο τελευταίο καρέ αντί να φαίνονται 10 κιλά βαρύτεροι ο Οράτιος και η Κλάραμπελ ήταν το ίδιο....καλός μεταβολισμός μάλλον :thinking:

 

 

Ιστορία #8 9/10

Κλασική ιστορία με κάποιο κόλλημα του Φέθρυ...στη συγκεκριμένη περίπτωση ανακάλυψε και καλά ότι ήταν πίθηκος στην προηγούμενη ζωή του....και ως συνήθως ταλαιπωρεί τον άμοιρο Ντόναλντ. :D Αλλά οι πίθηκοι δεν υποτίθεται ότι είναι πιο έξυπνα όντα από τις πάπιες; :P

 

 

Ιστορία #9 10/10

Πως να κατεδαφίσετε ένα σπίτι σε λίγα λεπτά....ο Κύρος το έκανε πάλι το θαύμα του έστω και αν ήθελε να βοηθήσει...:respect: μόνο γι'αυτό!

 

 

Ιστόρια #10 6/10

Η πιο αδύναμη του τεύχους....και τι στο καλό την ήθελε τη τσαγιέρα αφού προτιμάει καφέ; :antekale:

 

 

Ιστορία #11 9/10

Ξεφτιλίστικε βέβαια ο Ντόναλντ με τις γκάφες του αλλά αυτό έφερε επιτυχία στους μικρούς εξερευνητές....πως να σώσετε τον εξερευνητή κλόουν :D

 

 

Ιστορία #12 9/10

Εκτός κλίματος με το όλο concept του σούπερ μίκυ,και θα ταίριαζε περισσότερο στο εβδομαδιαίο μίκυ βασικά....αλλά κατά τα άλλα πολύ καλή ιστορία και διδακτική :)

 

 

 

Γρίφος #1

Νόμιζα ότι ο αστυνομικός βούτηξε τη δεκάρα....αφού σε 1 καρέ πέφτει κάτι στρογγυλό από το μανίκι του :thinking:

 

 

Γρίφος #2

Αυτό το πέτυχα!!! :giati:

 

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μετριότης, μετριοτήτων, τα πάντα μετριότης. Περιοδικό για πολύύύ μικρά παιδιά. Μόνο ο 1530 επιμένει να το βαθμολογεί γενναιόδωρα.

 

Τώρα μάλιστα που χάλασε η ισορροπία παπιών (7 ιστορίες, 2 κουΐζ) και ποντικιών (5 ιστορίες) θα αρχίσω να σκέφτομαι αν θα συνεχίσω να το αγοράζω.

 

Βαθμολογία 5/10 που θα ήταν χαμηλότερη αν δεν υπήρχαν η "Μια Νύχτα στην Πόλη των Ενόχων", η απίστευτη γιαγιά στα "Κακά Παιδιά" και το "Ζήτημα Τιμής".

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Όμορφο τευχάκι το νούμερο 3…!Νομίζω ότι ξεχωρίζει από τα δύο προηγούμενα…!Δεν λέω ότι οι ιστορίες του είναι κορυφαίες αλλά τις βρήκα λίγο καλύτερες…!Από αυτές μου άρεσαν περισσότερο οι : «Μια νύχτα στην πόλη των ενόχων»,»Ζωντανές μαριονέτες» και «Τα κακά παιδιά»…!Ευχάριστες ήταν και η «Μονομαχία στο δάσος»,με τον Ντόναλντ να είναι τυχερός-άτυχος καθώς επίσης και το «Ζήτημα τιμής» που προσπαθεί να περάσει όμορφα μηνύματα στα νέα παιδιά…!Οι υπόλοιπες ιστορίες ήταν καλούτσικες…!

Ραντεβού τώρα σε δύο μήνες…!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Για μένα μέχρι στιγμής το Σούπερ Μίκυ είναι ΟΚ. Είναι ένα περιοδικό σχεδιασμένο για να απευθύνεται σε μικρές ηλικίες ή τέλος πάντων δεν έχει τον "για όλες τις ηλικίες" χαρακτήρα του Μίκυ Μάους και το υλικό που παραδίδει είναι αξιοπρεπέστατο. Το αγοράζω γιατί το γουστάρει ο γιος μου ηλικίας 5+, το διαβάζουμε παρέα και το απολαμβάνουμε και οι δύο (ιδιαίτερα τις "ιστορίες-παιχνίδι" όπως τις αποκαλεί). Δεν ξέρω πώς θα μου φαίνονταν αν το διάβαζα κάτω από άλλες συνθήκες. Πάντως οι ιστορίες του κινούνται ακριβώς στο ύφος των ιστοριών των πρώτων τευχών του Αλμανάκο ή εκείνων των καλοκαιρινών Σπέσιαλ Disney που κυκλοφόρησαν πριν από δύο δεκαετίες. Σύντομες και λιτές ιστορίες με ποικιλία στο σχέδιο και στο σενάριο. Κάποιες από αυτές είναι όμορφες κάποιες δεν είναι. Για 'μένα το σημαντικό είναι να γίνει κατανοητό ότι είναι ένα περιοδικό που ΔΕΝ απευθύνεται σε ενήλικες. Το αν το διαβάζουν είναι άλλο θέμα. Δεν φιλοδοξεί να συγκεντρώσει τις καλύτερες ιστορίες, δεν έχει χαρακτήρα ιστορικής ανθολογίας. Πρόκειται ξεκάθαρα για ένα έντυπο που επιχειρεί να εξοικειώσει τα παιδιά με τους χαρακτήρες της Disney. Κατά τη γνώμη μου, το Μίκυ Μάους, περιέχει υλικό που δεν μπορεί να γίνει απόλυτα κατανοητό από παιδιά στην ηλικία του γιου μου και λίγο μεγαλύτερα οπότε ορθώς κυκλοφορεί ένας τίτλος με αυτά τα χαρακτηριστικά. Και για να πω την αμαρτία μου, οι "επικές" ιστορίες της Disney έχουν την πλάκα τους αλλά κάπου με κουράζουν. Είναι πολλές οι φορές που προτιμώ να διαβάσω κάποιες όμορφες δεκασέλιδες ιστορίες (όπως αυτές που βρίσκουμε εδώ ή στα τεύχη του παλιού Κόμιξ που τόσο λάτρευαν πολλοί εδώ μέσα να μισούν) από ιστορίες τύπου "Δράκουλα" και "Μόμπυ Ντικ". Η αναγνωστική ποικιλία δεν έβλαψε ποτέ...   

Επεξεργασία από CitizenX
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Nομίζω ότι κάπου εδώ τελειώνει η επαφή μου με τον συγκεκριμένο τίτλο. Όχι όμως επειδή με απογοήτευσε, ίσα ίσα θεωρώ ότι γίνεται ωραία δουλειά σε αυτή τη σειρά. Είναι ένας τίτλος που απευθύνεται σε μικρότερες σχετικά ηλικίες, οπότε οι ιστορίες είναι και λίγο πιο αφελείς (οι κουιζοιστορίες πάντως είναι ωραία φάση). Η έκδοση είναι πολύ όμορφη, χορταστική, και χάρηκα που διάβασα τα 3 πρώτα τεύχη, αλλά υπάρχουν άλλοι τίτλοι που με καλύπτουν καλύτερα.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συμφωνώ με την άποψη του Παναγιώτη Χ .Δεν υπαρχει τἰποτα καλύτερο απο το να δημιουργεις ώραιες στιγμες με το παιδί σου που θα γίνουν και ωραιες αναμνησεις στο παιδί σου.Και εγω 4 με 5 ήμουν οταν η μάνα μοτ μου διαβαζε Κασπερ,Γελιο και Χαρα,Σεραφινο-τωρα αν γινει καποτε Βασιλέας σαν και μενα...κανεις δεν ξερει αν και με τετοιο πατερα το βλεπω-σιγουρο  

  Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κανείς αλλά για ιστορικούς λόγους το προηγούμενο τεύχος νο 3 ήταν το 50 τεύχος της νέας περιὀδου της  Ελληνικής Ντίσνεΰ

 

  ΤΕΥΧΟΣ 4

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

που κατα εμένα κακώς δεν έχει χριστουγεννιάτο εξώφυλλο. 

Επεξεργασία από comicsking
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μπορεί να με έχει πιάσει παλιμπαιδισμός,μπορεί να με έχει επηρεάσει το πνεύμα των εορτών,μπορεί να έχει χαλάσει το γούστο μου,αλλά το τέταρτο τεύχος με διασκέδασε περισσότερο από τα προηγούμενα και περισσότερο από ότι περίμενα...!

Δεν λέω φυσικά ότι οι ιστορίες του είναι αριστουργήματα αλλά τις βρήκα αρκετά χαριτωμένες,σε σχέση με το ύφος που έχει ακολουθήσει ο συγκεκριμένος τίτλος...!

 

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια μιας και όλες τις βρήκα συμπαθητικές,με εξαίρεση μια-δυο...!Ήταν μικρές σε σελίδες,με χιουμοριστικό σενάριο και όμορφο σχέδιο...!Εάν τις διαβάσεις με μία διάθεση σαν να διαβάζεις Κυριακάτικο strip για παιδιά από εφημερίδα,τότε θα σου αρέσουν...!Σίγουρα όμως δεν είναι κόμικς ποιότητας...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πήρα και γω το 4ο τεύχος για να δω πως ειναι το Σούπερ Μίκυ. Δε θα πάρω άλλο τεύχος καθώς διαπίστωσα πως έχω βγει από το target group του περιοδικού εδώ και πάνω από 20 χρόνια.

Ομολογώ πάντως πως μου άρεσε η ιστορία με τα σκιουράκια, στα οποία αλλωστε έχω αδυναμία.

Επεξεργασία από rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

(1000η καταχώρηση!)

Κυκλοφόρησε και το τεύχος #5. Το επόμενο στις 7 Απριλίου, με την ιστορία "Ο Χρόνος δεν Είναι Χρήμα".

tn_MIKYSUPER_0005.jpg

Έχω περάσει το τεύχος στο Inducks, αλλά υπάρχει ένα προσωρινό σφάλμα από τις 6 του μήνα, και δεν εμφανίζονται στο COA οι επεξεργασίες που γίνονται στα τεύχη (επομένως ούτε οι καινούργιες αρχειοθετήσεις). Ορίστε τα "ωμά" δεδομένα του τεύχους, αν βοηθάνε.

 

SMB   5      h3 Ο Αιώνιος Γκούφυ [issdate:2015-02-10] [price:2,90€] [pages:132] [size:17 x 23,7 cm]
SMB   5a    HC DD1999-44   1 c
SMB   5p007 D 2002-012    12 4                  MM  Ο Αιώνιος Γκούφυ [desc-el:Ο Γκούφυ παθαίνει αμνησία και μία τηλεοπτική παραγωγός τον χρησιμοποιεί για να αυξήσει την τηλεθέαση των καναλιών της]
SMB   5p019 D 2012-010     1 4                  MM  Σαμποτάζ στην Κατασκήνωση [desc-el:Ποιος έκλεψε τα τρόφιμα από την σκηνή των Μίκυ και Γκούφυ;]
SMB   5p020 D 2013-018     2 4                  DD  Μυστήριο στον Ζωολογικό Κήπο [desc-el:Ποιος είναι ο πορτοφολάς του ζωολογικού κήπου;]
SMB   5p025 D 2008-057    12 4                  DD  Ο Τρόμος του Σούπερ Μάρκετ [phero:Ντόναλντ] [desc-el:Ο Ντόναλντ τρομοκρατεί τους υπαλλήλους του σούπερ μάρκετ που επισκέπτεται]
SMB   5p038 D 23732        1 g                  --  Χαρούμενα Γενέθλια
SMB   5p039 D 2006-282    10 4                  MM  Ο Μυστηριώδης Κρύσταλλος [desc-el:Ο Μίκυ και ο καθηγητής Στάτικ ανταγωνίζονται έναν τυχοδιώκτη στο κυνήγι ενός παράξενου κρυστάλλου]
SMB   5p049 D 23889        1 g                  --  Τακτική Αταξία
SMB   5p050 D 23858        1 g                  --  Φυσικό Σουντόκου
SMB   5p051 D 2004-186    10 4                  MF  Ο Παίκτης του Μήνα [desc-el:Ο Φέρντυ θέλει να ανακηρυχθεί «Παίκτης του Μήνα» από ένα αθλητικό περιοδικό]
SMB   5p062 D 23861        1 g                  --  Φάρσα ή Κέρασμα
SMB   5p063 D 2006-195     7 4                  US  Πρακτικός Καλλωπισμός [phero:Σκρουτζ Μακ Ντακ] [desc-el:Οι Μουργόλυκοι προσπαθούν να αναγκάσουν τον Σκρουτζ να βάλει φυτά γύρω από το θησαυροφυλάκιο]
SMB   5p070 D 23876        1 g                  --  Γραφείο Απολεσθέντων
SMB   5p071 D 2008-015    10 4                  GO  Το Στοιχειωμένο Θέατρο [desc-el:Ο Οράτιος και ο Γκούφυ προσπαθούν να διώξουν ένα φάντασμα που στοιχειώνει το θέατρο]
SMB   5p082 D 23887        1 g                  --  Γκαφατζής & Άτυχος
SMB   5p083 D 2006-327    10 4                  BB  Η Ιστορία ενός Ποντικιού [desc-el:Οι Μουργόλυκοι κλέβουν ένα πανέξυπνο ποντίκι από ένα εργαστήριο ερευνών]
SMB   5p093 D 23797        1 g                  --  Καλλιτέχνης της Φύσης
SMB   5p094 D 23893        1 g                  --  Ζήτημα Ισορροπίας
SMB   5p095 D/D 2005-005   4 4                  DD  Ανενόχλητος Ύπνος [desc-el:Ο Ντόναλντ προσπαθεί να κοιμηθεί χωρίς να ενοχλείται από θορύβους, με τη βοήθεια μίας εφεύρεσης του Κύρου]
SMB   5p099 D 23894        1 g                  --  Αλλόκοτος Κουρέας
SMB   5p100 D 23920        1 g                  --  Ζωγράφισε την Εικόνα
SMB   5p101 D 99108        7 4                  GD  Ο Πυρετός του Χρυσού [desc-el:Η Γιαγιά Ντακ αναζητεί νερό σε ένα παλιό ορυχείο, όμως οι γείτονες της νομίζουν πως ψάχνει για χρυσάφι]
SMB   5p108 D 23931        1 g                  --  Λιχούδικο Φάντασμα
SMB   5p109 D 2009-292     7 4                  MM  Οι Καλύτεροι Φίλοι [desc-el:Ο Μίκυ προσπαθεί να ανακαλύψει περισσότερα στοιχεία για τις συνήθειες του επιθεωρητή Ο' Χάρα]
SMB   5p116 D 23921        1 g                  --  Φτιάξε τον Κύβο
SMB   5p117 D 2000-175    12 4                  DD  Προσωπικός Γυμναστής [desc-el:Ο Ντόναλντ αρχίζει να γυμνάζεται, για χάρη της Νταίζυ]

 



:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Συμπαθητικό τεύχος και το πέμπτο,που κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με τα προηγούμενα...!Γρήγορες ιστορίες με υποτυπώδες,κάθε φορά,σενάριο και μέτριο προς κακό σχέδιο...!

 

Προσωπικά ξεχώρησα τις ιστορίες :

 

"Αιώνιος Γκούφυ"

"Η ιστορία ενός ποντικού"

"Ανενόχλητος ύπνος" (με το σχέδιο να είναι στο πόδι)

"Ο πυρετός του χρυσού"

"Οι καλύτεροι φίλοι"

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

-ΑΙ ΓΕΝΕΑΙ ΠΑΣΤΕΕΕΣ...

-Μα πάτερ τι πάστες πασαι είναι το σωστο.

-Τέκνον Γάντζο μετά που θα αναγνώσκω το 6ον τευχίδιον του Υπερπονδικα τραβάει μια υπερμεγέθη παστα με διπλή σοκολἀτα με μισό κιλο καρύδια και 2 φλυτζάνια σιρόπι,αρα γενναία πάστα.

-Ᾱν είναι έτσι πατερ μου παραγγείλτε και σε μένα.          

       Το επόμενο τεύχος  αντις σε 2 μήνες σε...3 στις 16 Ιουλίου.Μα καλα καλοκαιριάτικα αντις να εχουμε  Ιουνιο και Αυγουστο θα έχουμε μόνο Ιούλιο;  

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το έκτο τεύχος του Super Μίκυ το βρήκα πολύ καλό και νομίζω ότι είναι το καλύτερο τεύχος που έχει κυκλοφορήσει,μέχρι στιγμής...!
Οι ιστορίες του ήταν πάρα πολύ καλές τόσο σε σενάριο,όσο και σε σχέδιο,πάντα φυσικά για τον χαρακτήρα του συγκεκριμένου τίτλου...!

Προσωπικά ξεχώρισα,με μεγάλη δυσκολία μιας και μου άρεσαν όλες,τις ιστορίες :

"Ο χρόνος δεν είναι χρήμα"
"Στην διαπασών"
"Ύπνος κι εργασία"
"Ποδοσφαιρικός πυρετός"
"Το πολύτιμο μπαστούνι"

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλές βουτιές με το 7ο τέυχος και προσοχή μη πολυμουσκέψετε το περιοδικό.

Το επόμενο τεύχος σε λιγότερο απο μήνα στις 11/8.Μα τι προγραμματισμός είναι αυτός;κανονικά αυτό το τευχακι έπρεπε να βγεί στα μεσα του Ιουνιου για να κάτσει λίγο παραπανω στα περίπτερα για το πρώτο κύμα των παραθεριστων.

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Να πω την αλήθεια δεν με ικανοποίησε το 7ο τεύχος σε σχέση με τα προηγούμενα...!Σίγουρα δεν περίμενα φανταστικές ιστορίες αλλά τις συγκεκριμένες τις βρήκα κάτω του μετρίου...!

 

Με μεγάλη δυσκολία και αυτή την φορά αλλά για αντίθετους λόγους,ξεχώρισα τις εξής :

 

  • "Ο θησαυρός του πειρατή"
  • "Ποδοσφαιρική καταδίωξη"
  • "Τέχνη στα σκουπίδια"
  • "Το κυνήγι του κλέφτη"
  • "Διακοπές στο αγρόκτημα" 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.