Μετάβαση στο περιεχόμενο

PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4449
  • Reputation:   34600
  • Achievement Points:  4516
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

ΜΜ # 23.

 

Τζίκε: Το έχω ξαναγράψει. Τις θέλω μαζεμένες.

 

 

Το παγωμένο χρυσάφι και οι τρεις σιβηριανοί λύκοι: Γενικά μου άρεσε. Είμαι φαν των ιστοριών με τον Σκρουτζ και τα χιόνια. Δεν κατάλαβα όμως τι σχέση είχαν οι τρεις λύκοι βέβαια, τους οποίους όμως βρήκα συμπαθείς. Ηταν αρκετά ξεκάρφωτοι και φυσικά δεν είχαν θέση στον τίτλο της ιστορίας. Ηταν σαν να τους σκέφτηκε μετά. 6.5/10

 

Γαλαξιακή Τρίλιζα: Είχε τη πλάκα της. Πρωτότυπη ιδέα και ομαλή ροή για ιστορία με τον Φέθρυ. 6/10.

 

Το τουρνουά του Βασιλιά: Μου άρεσε. Μου λείπει κ ο Μίκυ άρα 7/10.

 

 

Σύμβουλος Οικονομίας: Μέτρια, κλασική δευτεροτρίτη ιστορία 6/10.

 

Επιστροφή στη Σχολή του Κρίμεν: Αντιγράφω τον Τρύφωνα: "Αν διατηρηθεί και στο Β΄ Μέρος το επίπεδο του Α΄ θα πρόκειται για μια απρόσμενα καλή ιστορία με τον Λούντβιχ σε ασυνήθιστο ρόλο. 7/10 εν αναμονή του Β΄ Μέρους." Ακριβώς αυτό. Διάβασα πρόσφατα τη σχολή του Κρίμεν από τα ΑΛΜΑΝΑΚΟ και πρόσεξα ότι έχει διατηρήσει πολλές λεπτομέρειες ίδιες στη σχολή του Κρίμεν (όπως το σχοινί και τα χερούλια στο γυμναστήριο) και μ άρεσε πολύ.

 

Μ αρέσει που περιμένουμε Β μέρος.

 

Αλήθεια ρε παιδιά τι έγιναν εκείνα τα ημερολόγια του Σκρουτζ?

 

Και επίσης που είναι ο DD μυστικός πράκτωρας? Πόσο ακόμα θα παρακαλάω????:D

 

Βαθμολογία τεύχους: 6.5/10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4068 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Τεύχος #23

 

 

 

Ιστορία #1 9/10  

Καλή ιστορία,κυρίως γιατί ο Σκρουτζ αποφάσισε να αναζητήσει μόνος του το χρυσάφι χωρίς να τραβολογάει τα ανίψια του. :lol: Παραδόξως εδώ πέρα φάνηκε αρκετά γενναιόδωρος με τα λυκάκια που τον βρήκανε στους πάγους. :wow: Όλα τα λεφτά το "Μαμαμαμάλιστα" του Παντάξιου όταν κρυβόταν στο μπαούλο για να μην τον κατσαδιάσει ο Σκρουτζ :lol:

 

 

 

Ιστορία #2 10/10

Χαλαρά η καλύτερη του τεύχους!!! Πολύ πρωτότυπη σαν ιδέα!! :best: Στην αρχή νόμιζα ότι τους κύκλους στην τρίλιζα τους κάνει ο κόκορας,γιατί έκλεινε το μάτι του σε 1 καρέ σαν να υποννοεί κάτι,αλλά τελικά τους έκαναν οι εξωγήινοι. :et:

 

 

 

Ιστορία #3 8/10

Ωραία ιστορία με ωραία πλοκή,και είχα καταλάβει εξ'αρχής ότι το "μαγικό" σπαθί του Γκουφιάντο ήταν μούφα. :D Τσάμπα έχασε το Θηρίο το τουρνουά. Κατά τα άλλα λίγο άκυρο στο τέλος που ευχήθηκαν στην.....υγεία,του προπάππου του Γκούφυ. :wow:

 

 

 

 

Ιστορία #4 7/10

Καλά ο Ντόναλντ περίμενε ο Σκρουτζ να του παραδώσει μαθήματα δωρεάν,χωρίς να πληρώσει;;; Ούτε στα πιο τρελά του όνειρα. :confuse:

 

 

 

Ιστορία #5 9/10

Δε μπορώ να τη βαθμολογήσω τελείως από τώρα,αλλά γενικά μου έκανε καλή εντύπωση,ο Λούντβιχ ως...μαθητευόμενος παράνομος. Άλλο 1 πτυχίο στη συλλογή του. :best:

 

 

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94924
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μπορώ να πω ότι βρήκα το 23ο τεύχος καλύτερο από το προηγούμενο…!Οι ιστορίες του,σχεδόν στο σύνολό τους, ήταν αρκετά διασκεδαστικές και όλες παρμένες από το Topolino libretto # 2830…! :P

 

Το "Παγωμένο χρυσάφι και οι 3 σιβηριανοί λύκοι" είχε μία αρκετά πρωτότυπη πλοκή και όμορφο σχέδιο…!Δεν θα την χαρακτήριζα όμως σαν την πρώτη ιστορία του τεύχους…!

 

Η "Γαλαξιακή τρίλιζα" προσέφερε ένα χαμόγελο στα χείλη αλλά τίποτα παραπάνω…!Ήταν απλώς ένα ευχάριστο διάλλειμα για την επόμενη ιστορία που ακολουθούσε…!

 

Κι έρχομαι στην ιστορία που θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να είναι η πρώτη του τεύχους,δηλαδή το "Τουρνουά του βασιλιά"…!Την βρήκα πάρα πολύ ωραία και σαν σενάριο αλλά και σαν σχέδιο…!Όμορφα κουστούμια εποχής,ξιφομαχίες και φυσικά ένα ηθικό δίδαγμα για το τέλος…! :P

 

Ο "Σύμβουλος οικονομίας" δεν θα μπορούσε να είναι άλλος από τον θείο Σκρουτζ…!Έξυπνο σενάριο που εκτυλίσσεται σε λίγες σελίδες και διαβάζεται ευχάριστα…!

 

Τέλος η "Επιστροφή στην σχολή Κρίμεν"…!Κι αυτή η ιστορία μου άρεσε…!Το σχέδιό της είναι καθαρό και το σενάριο απλώνεται ομαλά γι’αυτό και  δικαιολογεί την ύπαρξη και δεύτερου μέρους,το οποίο ανυπομονώ να το διαβάσω…!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116940
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τεύχος 24.

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Και στο επόμενο τεύχος κεντρική ιστορία με τον Τζούνιορ.

 

MikyMaoys024Issue25Ad.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του υπ' αριθμόν #24 τεύχους του νέου Μίκυ Μάους.

Εξώφυλλο (από τον GreekComicFan)

 

tn_MIKYMAOUSE_0024.jpg

Εδώ Λιμνούπολη! (by Silvia Ziche) :yahoo:

Ιστορίες.

 

"Δύο γείτονες στο πέλαγος."

Κατάκοπος ανηψιός φτάνει στο Θησαυροφυλάκιο ζάπλουτου κροίσου.

Τον υποδέχεται ο Παντάξιος και τον ανεβάζει πάνω με καροτσάκι. Ο Θείος του έχει να του προτείνει άλλη μία "ξεκούραστη" εργασία. Για πρώτη φορά στα χρονικά η λίστα των χρεών δε πτοεί τον Ντόναλντ διότι του έχει μείνει ένα τελευταίο ανεξόφλητο χρέος που λόγω κάποιων υπερωριών του το εξοφλεί άμεσα. Ο Σκρούτζ με προσποιητό κλάμα (τύφλα να έχει η Μάρθα Βούρτση) του εξηγεί την κατάσταση. Ένα πλοίο του μεταφέρει μηχανήματα υψηλής τεχνολογίας και ο Σκρουτζ θέλει έναν δικό του άνθρωπο να το συνοδέψει. Ο Ντόναλντ τον αγνοεί χορεύοντας. Μέχρι που το μάτι του πέφτει στην λίστα με τα ονόματα του πληρώματος του πλοίου.

Και αλλάζει γνώμη. Ο Καπετάνιος του πλοίου πάει να υποδεχτεί τον εκπρόσωπο του πλοιοκτήτη. Ο Τζόουνς πέφτει πάνω στον Ντόναλντ!!! Ω! Τι χαρούμενη συνάντηση. ( :P) Το παπί μας έχει σκοπό να του κάνει τον βίο αβίωτο εν πλω. Η καμπίνα του του φαίνεται μικρή (προσέξτε τι νούμερο έχει) και προτιμάει του Καπετάνιου.Χωρίς πολεμοφόδια ο Ντόναλντ πρέπει να αρκεστεί στο περιεχόμενο του πλοίου. Κάνοντας μία βόλτα στο πλοίο βρίσκει την ντουλάπα με τα πολεμοφόδια έκτακτης ανάγκης.

Μια δήθεν άσκηση πυρκαγιάς πετάει τον Καπετάνιο έξω από την καμπίνα του. Γεμάτος καπνούς κάνει μπάνιο με κόκκινη χρωστική. Μια ξαπλώστρα στο κατάστρωμα είναι ιδανική για να χαλαρώσει κανείς. Όχι όμως αν είναι πάνω σε έναν ιμάντα μεταφοράς.  Ο Τζόουνς στέλνει τον Ντόναλντ στο αμπάρι και εκείνος βάζει τους εργάτες να ξανατακτοποιήσουν τα κιβώτια. Καπετάνιος σε έξαλλη κατάσταση τους λέει να τα ξαναβάλουν στην θέση τους.

Ο μάγειρας του πλοίου μαγειρεύει λαχανόσουπα. Ο εκπρόσωπος του πλοιοκτήτη προτιμά όμως την ψαρόσουπα. Μαντέψτε ποιος την απεχθάνεται. Όλα αυτά κάνουν το πλήρωμα του πλοοίου να απηυδήσει και να παραιτηθεί ομαδικώς. Οπότε Καπετάνιος και εκπρόσωπος αναγκάζονται να ενώσουν τις δυνάμεις τους μέχρι να φτάσουν στην Λιμνούπολη. Εναλλαγές στις βάρδιες και μπαλωμάτα στο πλοίο περιλαμβάνονται στα απρόοπτα που καλούνται να αντιμετωπίσουν. Λίγο πριν δέσουν κάβους πάνω σε ένα τρανό καβγά το στέλνουν στο πάτο. Κροίσος σε κρίση (και σε ελικόπτερο)τους περιμένει να αναδυθούν για να πάρουν ανάσα.

 

 

"Επιστροφή στην σχολή του Κρίμεν."

 

Οι έρευνες του Λουντβιχ συνεχίζονται. Που βρίσκεται το βιβλίο του Γουτεντάκιου; Τι μυστικά κρύβει η Σχολή του Κρίμεν και ο ιδιοκτήτης της; Θα πάρει ο Λούντβιχ το πτυχίο του; Θα έχουμε αίσιο τέλος;

"Το ψηφιακό φάντασμα."

 

Το Διαδύκτιο σπέρνει τον όλεθρο στην Λιμνούπολη και ο Φάντομ αντιμετωπίζει έναν παλιό του εχθρό.

"Το τυχερό τηλεφώνημα."

 

Ο Ντόναλντ προσπαθεί να κερδίσει σε έναν τηλεφωνικό διαγωνισμό της αγαπημένης του ραδιοφωνικής εκπομπής.

"Μία άγνωστη στο πλήθος."

 

Η ειδική σε θέματα καρδιάς Τζένυ βοηθάει έναν Τεξανό να βρει το άλλο του μισό.

Μονοσέλιδη ιστορία.

Περιπέτειες στο Παπιοχώρι: "Κινγκ Μπουλ".

Ανέκδοτα, κρυπτόλεξο και μία αίτηση συνοδρομής στο νέο Μίκυ Μάους.

Εν κατακλείδι.

Ένα άκομη τεύχος με κατηφορικές τάσεις. Αν συνεχίσουμε έτσι σύντομα θα κόβει βόλτες στον πάτο του Γκραν Κάνυον. Κλασσική αναμέτρηση γειτόνων ακολουθούμενη από έναν Λούντβιχ πραγματική απόλαυση. Ακολουθούν τρεις ιστορίες απλά για να περνάει η ώρα σου. Και αυτό το λέω λίαν επιεικώς. Επίσης προτείνω να μετανομαστεί το τεύχος από "Μίκυ Μάους" σε "Ντόναλντ Ντακ" (ή κάτι παρεμφερές).

6.5/10 (Δε το σώνει ούτε ο Λούντβιχ για ποιο πάνω). :sad1:

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  544
  • Reputation:   3196
  • Achievement Points:  552
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

λοιπόν, είπα να διαβάσω πρώτα το μμ να φεύγει από τη μέση και μετά να απολαύσω με την ησυχία το ΚΟΜΙΞ μου..

πάμε στην κριτική του μμ τεύχος 24:

 

αφού πρώτα πω ότι εγώ δε βλέπω να συνεχίζεται η κατηφορική πορεία του μμ, με μερικές εξαιρέσεις την περίοδο του αρμαντίλο, όλα τα υπόλοιπα κινούνται σε ικανοποιητικό επίπεδο, με την έννοια ότι η πλειοψηφία των ιστοριών τους διαβάζεται ευχάριστα..

 

Δύο γείτονες στο πέλαγος: απολαυστικοί καυγάδες μεταξύ των άσπονδων γειτόνων ντόναλντ και τζόουνς, που αυτή τη φορά ξεφεύγουν από το συνηθες σκηνικό των αυλών και των σπιτιών τους 7/10

 

Επιστροφή στη σχολή του Κρίμεν: στα επίπεδα του α' μέρους, αρκετά ενδιαφέρουσα, με μελανά σημεία το πολύ κακό σχέδιο και το γεγονός ότι ξέραμε ποιος είναι ο "κακός" της υπόθεσης από το πρώτο κιόλας μέρος, έτσι δεν υπήρχε το στοιχείο του αιφνιδιασμού και η απαραίτητη αγωνία... 6,5/10

 

Το ψηφιακό φάντασμα: δεν τη διάβασα και πολύ συγκεντρωμένος και νόμισα ότι με μπέρδεψε λίγο το σενάριο (ποιος ήταν ποιος) αλλά τελικά όλα λύθηκαν στην πορεία της ιστορίας. Ευχάριστη περιπέτεια με τον Φάντομ. 7/10

 

Το τυχερό τηλεφώνημα: η θεά τύχη πάει για μια φορά να ευνοήσει το Ντόναλντ, όμως αυτός χωρίς να το γνωρίζει κλωτσά την τύχη του...το καλό είναι ότι στο τέλος μένει ευχαριστημένος μην ξέροντας τι έχει χάσει!!  6,5/10 

 

Μια άγνωστη στο πλήθος: άλλη μια φορά που η Τζίκε είναι υποφερτή, άλλη μια φορά που απουσιάζει από το σενάριο :) χαζομαρούλα με τη Τζένυ, που όμως διαβάζεται ευχάριστα...   6,5/10

 

 

Γενικά, διάβασα άλλο ένα τευχάκι ευχάριστα, από την αρχή ως το τέλος...

Επεξεργασία από hardivic
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τεύχος 24

 

 

2 Γείτονες στο Πέλαγος: οι ιστορίες με Ντόναλντ και Τζόουνς είναι πάντα διασκεδαστικές. 7,5/10

 

Επιστροφή στην Σχολή του Κρίμεν, μέρος 2ο: Καλό και το 2ο μέρος όπως και το πρώτο. 7/10

 

Το Ψηφιακό Φάντασμα: Περιπέτεια που απλά διαβάζεται και τίποτα παραπάνω. 5,5/10

 

Το Τυχερό Τηλεφώνημα: Μια σύντομη ιστορία για να γεμίσει το τεύχος. Ευχάριστη. 6/10

 

Μια Άγνωστη στο Πλήθος: Συμπαθητική ιστορία, και το σχέδιο της Τζίκε τη βοηθάει. 6,5/10

 

 

Βαθμός τεύχους: 6,55 καλούτσικο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1958
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

ΜΜ τεύχος 24:

Δύο γείτονες στο πέλαγος: χοντροκομμένη και κακόγραμμένη φαρσοκομωδία απ' αυτές που έχουμε διαβάσει χίλιες φορές (με πρωταγωνιστές τον Ντόναλντ και τον Τζόουνς), και με το γνωστό πλέον σχέδιο καρικατούρα της νεοϊταλικής σχολής. 5/10

Επιστροφή στη σχολή του Κρίμεν: αργόσυρτη ιστορία αλλά χωρίς μεγάλο ενδιαφέρον πέρα απ' την ασυνήθιστη φιλία του Λούντβιχ με τους Λύκους (έστω των άλτερ-εγκο τους). 6/10

Το ψηφιακό φάντασμα: μερικές ενδιαφέρουσες ιδέες (η επέλαση της μπλογκόσφαιρας, λολ, ο τύπος που κάνει τζόγκιν τραβώντας ένα πικάπ, λολ - και τα walkman αναλογικά ήταν), αρκετά κλισέ επιστημονικής φαντασίας (το ολόγραμμα που αποκτά υλική υπόσταση), γενικά ωραία θεματολογία για την μάχη μεταξύ αναλογικής και ψηφιακής τεχνολογίας, όμως η ιστορία εκτυλίσσετα σαν ένα b-movie δράσης αντί για ένα γοητευτικό παραμύθι όπως είναι οι κλασικές ιστορίες Ντίσνευ. 6,5/10

Το τυχερό τηλεφώνημα: είναι κακό σημάδι όταν μια 8σέλιδη ιστορία είναι βαρετή. 4/10

Μια άγνωστη στο πλήθος: διαβάζεται αλλά τίποτα ιδιαίτερο. 5,5/10

Γενικά ένα ακόμα τεύχος με δευτερότριτοκλασάτες ιστορίες που θα ξεχαστουν (με την πιθανη εξαίρεση του "Ψηφιακού Φαντάσματος").

Επεξεργασία από Jim Slip
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

MM #24

 

Σκίτσο Τζίκε: Εξαιρετικό.

 

Μονοσέλιδη Κινγκ Μπουλ: Μέτρια.

 

Δυο γείτονες στο πέλαγος: Οι δυο άσπονδοι εχθροί συγκρούονται για πολλοστή φορά, αλλά η ιστορία είναι αρκετά πρωτότυπη αφού διαδραματίζεται σε πλοίο και μάλιστα του Σκρουτζ. 6,5/10.

 

Επιστροφή στη Σχολή του Κρίμεν: Και το δεύτερο μέρος ισάξιο του πρώτου. Θετικό στοιχείο ο χωρίς προηγούμενο ρόλος του Λούντβιχ ο οποίος, επί πλέον, διεκδικεί, υπό απίστευτες περιστάσεις, ένα ακόμη πτυχίο. 7,5/10.

 

Το φηφιακό Φάντασμα: Μου άρεσε πολύ, καθώς, εκτός των άλλων, μου έφερε στη μνήμη την παλιά ιστορία "Η επίθεση των τηλεφωνικών θαλάμων" από το Αλμανάκο #257. 7/10.

 

Το τυχερό τηλεφώνημα: ΄Ενα ακόμη ρεσιτάλ ατυχίας του καημένου του Ντόναλντ. Ιστορία μέτρια προς καλή. 6/10.

 

Μια άγνωστη στο πλήθος: Brava Silvia. Να δείτε που θ' αρχίσει να μου αρέσει η Τζίκε, κυρίως όταν περιορίζεται στο σχέδιο. Ακόμη κι αν είναι ιστορία που θα ταίριαζε στο "Μίννι", την βρήκα έξυπνη και συμπαθητική". 7/10.

 

Συμπέρασμα: ΄Ενα αρκετά καλό τεύχος: 6,5/10.

 

Για την έκλειψη του Ηλίου Μίκυ δεν θα πω τίποτε. Αφού και τα παπιά του φόρουμ άρχισαν να δυσανασχετούν. Ευτυχώς που υπάρχει και το ΚΟΜΙΞ.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94924
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διασκεδαστικό τευχάκι θα χαρακτήριζα και το 24ο...!

 

Η κεντρική ιστορία,"Δύο γείτονες στο πέλαγος" προσέφερε γέλιο και μπορώ να πω ότι πέρασα ευχάριστα διαβάζοντάς την...!Αξιόλογο ήταν και το σχέδιό της...!

 

Η "Επιστροφή στην σχολή του Κρίμεν - Β' Μέρος" ήταν,όπως είπε κι ο Τρύφων,ισάξια του πρώτου μέρους,με αρκετή δράση επιπλέον,θα συμπλήρωνα...!Μου άρεσαν αρκετά

ο τρόπος που ο Κρίμεν φυλάκησε τον Λούντβιχ και τον Μουργόλυκο,η αγωνία μέχρι να ελευθερωθούν και ο ευρηματικός τρόπος που αποκάλυπεται η μυστική κρύπτη τού Κρίμεν...!

 

 

Το "Ψηφιακό φάντασμα" μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε καθόλου...! :antekale: Είπαμε να φτιάχνουν οι δημιουργοί ιστορίες που να έχουν αρκετή τεχνολογία μέσα αλλά ο συγκεκριμένος νομίζω ότι το παράκανε...!Και τα παραμύθια έχουν κάποια όρια...!Δεν ξέρω για εσάς παιδιά,αλλά καιρό είχα να αντιπαθήσω έτσι ιστορία Ντίσνευ...! :moutra2:

 

Με το "τυχερό τηλεφώνημα" πέρασα ευχάριστα...!Μικρή ιστοριούλα που δεν διεκδικεί δάφνες αλλά φέρνει ένα χαμόγελο στα χείλη,ειδικά στο σημείο που ο Ντόναλντ δαγκώνει από τα νεύρα του το τηλέφωνο...! :lol:

 

Τέλος,όμορφο σενάριο αλλά και σχέδιο είχε και η "Μία άγνωστη στο πλήθος"...!Η Τζένυ δίνει ρεσιτάλ μεθοδικότητας στην ανακάλυψη του κοριτσιού,με μεθόδους που θα τις ζήλευε ακόμα και η Αγγελική Νικολούλη ο Ηρακλής Πουαρό...! :respect:

 

Αυτά...! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4449
  • Reputation:   34600
  • Achievement Points:  4516
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η Σειρά μου!!

 

MM #24

 

Σκίτσο Τζίκε: Εξαιρετικό.

 

Δυο γείτονες στο πέλαγος: Μ άρεσε πάρα πολύ. Οι δυο γείτονες στα καλύτερά τους σε πρωτότυπο μέρος. Πολύ καλή, αλλά πάνω απ όλα διασκεδαστική ιστορία 7,5/10.

 

Επιστροφή στη Σχολή του Κρίμεν: Το σχέδιο κακό. Εκεί τελειώνουν τα αρνητικά. Πολύ ωραία εξέλιξη, αξιοποίηση των στοιχείων που δόθηκαν στην πρώτη ιστορία και αληθινά πρωτότυποι ρόλοι για τον Λούτβιχ και τους Λύκους. Νομίζω αυτή ήταν η πιο συμπαθητική παρουσία και των δυο. Ιδίως των Λύκων.  8/10.

 

Το φηφιακό Φάντασμα: Δεν μου άρεσε. Πρόχειρο σχέδιο και κακή αξιοποίηση μιας καλής ιδέας. 5/10.

 

Το τυχερό τηλεφώνημα: ΡΕΣΙΤΑΛ ΑΤΥΧΙΑΣ. Μικρή αλλά συμπαθέστατη ιστορία. 7/10.

 

Μια άγνωστη στο πλήθος: Μ άρεσε πααααρα πολύ. Δεμένο σενάριο και απρόσμενα ωραία και ομαλή εξέλιξη. Είχα αγωνία μέχρι το τέλος να δω αν θα τα καταφέρει η Τζενούλα. 7.5/10.

 

Συμπέρασμα: ΄Ενα πολύ καλό τεύχος. Βασικά για μένα από τα καλύτερα: 7,5/10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Λοιπον, για τα τευχη #23 και #24 εχω να πω σε γενικες γραμμες οτι ηταν ok και οτι διαβαστηκαν ευχαριστα.Καποιες ιστοριες μου αρεσαν πιο πολυ αλλες λιγοτερο αλλα ενταξει.Δεν πρεπει να ξεχναμε οτι το ΜΜ ειναι παιδικο περιοδικο.Αλλιως θα βλεπαμε τις ιστοριες αν ημασταν μικρα,και αλλιως τις βλεπουμε τωρα που ειμαστε ολοκληρα γομαρια. :lol:

Θα διαφωνησω με τους περισσοτερους,μονο σε οτι εχει να κανει με την ιστορια "Επιστροφη στην σχολη του Κριμεν".Η παλια ιστορια με τον Φαντομ Ντακ,"Η σχολη του Κριμεν" ειναι απο τις αγαπημενες μου (οπως ολες οι παλιες του Φ.Ν.).Οταν διαβασα οτι στην καινουργια πρωταγωνιστει ο Λουτβιχ παραξενευτηκα,αλλα ειπα να μην προτρεχω,να την διαβασω πρωτα.

Ενταξει,διαβασα και τα 2 μερη και την βρηκα απλα καλη,οχι κατι το ιδιαιτερο.Και το σχεδιο επισης με χαλασε αρκετα. :D

Αναμενω Τζουνιοοοοοοοοοοοοοοοοοορ :pinokio:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

MM #24


 


Δυο γείτονες στο πέλαγος: Αυτή η ιστορία μου άρεσε πάρα πολύ!! Ειδικά η αρχή με τα χρέη ήταν κάτι πρωτότυπο αλλά και μάχη των αιώνιων γειτόνων έγινε σε διαφορετικό μέρος. 8/10.


 


Επιστροφή στη Σχολή του Κρίμεν: Γενικά ωραία ιστορία με καλή εξέλιξη αλλά δεν μου άρεσε το σχέδιο... 7.5/10.


 


Το φηφιακό Φάντασμα: Το σχέδιο ήταν κάπως πρόχερο και  γενικά θα μπορούσε να ήταν καλύτερη η ιστορία αυτή.... 6/10.


 


Το τυχερό τηλεφώνημα: Χαχα, αυτό θα πει ατυχία! Μικρή αλλά ωραία σαν ιστορία. 6.5/10.


 


Μια άγνωστη στο πλήθος: Πάρα πολύ ωραία ιστορία! Άρε Τζένη, τον καπέλωσες τον Σκρουτζάκο 7.5-8/10.


 


Πολύ καλό τεύχος! Γενικά έχουμε τη βαθμολογία 7.5/10!! Αρκετά καλή σε σχέση με τα προηγούμενα τελευταία τεύχη.


Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4068 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Τεύχος #24

 

 

Ιστορία #1 9/10

Κλασική ιστορία Ντόναλντ vs Τζόουνς. Αχτύπητο δίδυμο....όπου βρίσκονται αυτοί οι 2 μαζί,πάντα θα τα κάνουν όλα γης Μαδιάμ. :best:

 

 

 

Ιστορία #2 8/10

Φοβερή ιστορία,με τον Πρίμους το alter ego του Λούντβιχ. Ελπίζω να ξαναεμφανιστεί σε κάποια άλλη ιστορία. Επίσης είχε φάση να βλέπεις τους Μουργόλυκους ως heroes  και όχι ως villains ως συνήθως. :best: Θα κόψω όμως 2 μονάδες από την τελική βαθμολογία γιατί αυτό που έκανε ο Λούντβιχ που κάλεσε την αστυνομία και κάρφωσε τους συμμαθητές του ενώ ήταν και αυτός μέσα στο κόλπο ήταν μεγάλη ρουφιανιά ....αλλά Λούντβιχ είναι αυτός,ολο και κάποιο πτυχίο θα έχει στην....Χαφιεδολογία. :D

 

 

 

Ιστορία #3 10/10

Τιτανοτεράστια και λίγα λέω!! :party2:Αναφορά στο twitter,το e-bay και τα blogs...έχει αλλάξει η θεματολογία κάμποσο από τότε που το διάβαζα στα 8-9 αλλά μ'αρέσει έτσι όπως είναι τώρα. :yes: Επίσης το ωραίο ήταν ότι η ιστορία ήταν σαν ταινία και ο κακός της ιστορίας (Αναλογικός ιππότης....ωραιο όνομα!! ) Ήθελε να επιστρέψουμε......στην εποχή του βινυλίου και της βιντεοκασέτας. :xm: Παίζει να γίνει στ'αλήθεια αυτό,κάποια στιγμή το ίντερνετ το κόβω να κλατάρει. :P

 

 

 

Ιστορία #4 7/10

Η Θεά Τύχη με το μέρος του Ντόναλντ αυτή τη φορά αλλά εκείνος την κλώτσησε...ας πρόσεχε. :P Ε τουλάχιστον κέρδισε 1 CD κάτι είναι κι αυτό από το τίποτα...έστω και αν απαρνήθηκε τα άλλα τα πανάκριβα δώρα,από βλακεία του. :D

 

 

Ιστορία #5 9/10

Δαιμόνιο η Τζένυ στον τομέα της,όχι αστεία! Ο Μίκυ είναι γατάκι μπροστά της! :best: Τέλος καλό όλα καλά για τον Τεξ μετά από τόσο τρέξιμο...κατά τα αλλά η Πετούνια δε παραξενεύτηκε που ήξερε το ονομά της ο Τεξ,όταν τη φώναζε στο αεροδρόμιο,παρ'όλο που δε του το είχε πει; τέσπα.... :thinking:

 

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30431
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  122
  • Reputation:   364
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3489 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

τευχος 24

 

Δυο γείτονες στο πέλαγος:Πολυ ωραιο εως ενα σημειο προς το τελος νομιζω εκανε κοιλια  6/10

Επιστροφή στη Σχολή του Κρίμεν:Η καλητερη ιστορια για μενα στο τευχος αυτος 7,5/10

Το φηφιακό Φάντασμα: Πολυ κακη ιστορια που δεν εβλεπα την ωρα να την τελιωσω 3/10

Το τυχερό τηλεφώνημα:Με εκανε να γελασω ωραια ιστορια 7/10

Μια άγνωστη στο πλήθος:  Γλυκαναλατη  ιστορια  θα προτημουσα να ειχε μικροτερη εκταση 6/10

 

Συνολο 5,9/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΤΕΥΧΟΣ 24
Είπα και εγω να διαβάσω και κανενα τεύχος ολοκληρωμένο ευτυχως έπεσα σε 3 καλε΄ς ιστοριες που μου θυμισαν καλες εποχες του Μ.Μ.Δυο γε
 ίτονες στο πέλαγος

 

 Το τυχερό τηλεφώνημα:

Μια άγνωστη στο πέλαγος.Οι άλλες μετριοτἀτες

 

Επεξεργασία από comicsking
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο μπίλυ εξαφανίστηκε μέχρι να τον βρεί η Νικολούλη αναλαμβάνει δράση ο Τζούνιορ και η παρέα του.Ο μίκυ και ο Ινδιανα Γκούφη σε νέες περιπέτεΕιστε ολοι καλεσμένοι στο πάρτυ γενεθλιων του Φέθρυ.

Και όλα αυτα στο νέο τεύχος του Ποπα....Μἰκυ Μάους νο 25.

Στο επόμενο η πρώτη χριστουγεννιατικη ιστοριά στο ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ μετα τερζο εποχης.Με πρωταγωνιστες τον ινδιάνα Γκούφη και τον...Αι-Βασίλη

 

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τεύχος 25

 

 

Η εξαφάνιση του Μπίλλυ, μέρος 1ο: ωραία αρχή στην ιστορία. Καλό σενάριο και σχέδιο. 8/10

 

Κατάσταση πολιορκίας: διαβάζεται ευχάριστα, υπάρχουν πολύ χειρότερες ιστορίες. 6,5/10

 

Ζωολογικό μυστήριο: περίμενα κάτι καλύτερο...ιστορία με μέτριο σενάριο και άσχημο σχέδιο 5,5/10

 

Η εξαφάνιση του Μπίλλυ, μέρος 2ο: καλό και το 2ο μέρος αλλά όχι όσο το πρώτο.Και πάλι όμως μου άρεσε αρκετά. 7/10

 

To πάρτυ γενεθλίων του Φέθρυ: 3σέλιδη χαζομάρα για να γεμίσει το τεύχος.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  544
  • Reputation:   3196
  • Achievement Points:  552
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

μμ τεύχος #25

 

Η εξαφάνιση του Μπίλλυ (μέρος α' και β'): τα δυο μέρη της ιστορίας με το Τζούνιορ δεν τα διάβασα και δε θα τα κρίνω. Θα περιμένω την επόμενη Παρασκευή να διαβάσω ολόκληρη την ιστορία...

 

Κατάσταση πολιορκίας: αν και γενικά είχε ενδιαφέρουσες ιδέες απέτυχε να τις παρουσιάσει με σωστό τρόπο...τις ανακάτεψες με άλλες εντελώς χαζε΄ς και ανούσιες και νομίζω πως σε συνδυασμό και με το κακό της σχέδιο δικαιολογείται η πολύ χαμηλή της κατάταξη στο inducks...5/10 για την καλή κεντρική ιδέα

 

Ζωολογικό μυστήριο: άλλη μια μέτρια προς το κακό ιστορία..Ο Ινδιάνα Γκούφυ στα χειρότερά του...Σχεδιαστικά και σεναριακά....4,5/10

 

Το πάρτυ των γενεθλίων του Φέθρυ: κλασικός Φέθρυ..καμία απαίτηση και καμία έκπληξη μετά την ανάγνωση.. 4/10

 

 

Με κάθε επιφύλαξη καθώς δεν έχω διαβάσει την κεντρική ιστορία, αλλά μιας και ο Τζούνιορ δε μου αρέσει, θα πω ότι ειναι ένα από τα χειρότερα τεύχη Ντίσνευ που έχω διαβάσει ποτέ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση- κριτική του υπ' αριθμόν #25 τεύχους του νέου Μίκυ Μάους.

Εξώφυλλο (από τον comicsking).

tn_MIKYMAOUSE_0025.jpg

Εδώ Λιμνούπολη! (by Silvia Ziche) :yahoo:

Ιστορίες.

Η εξαφάνιση του Μπίλυ (Α' μέρος).

Μια πέτρα χτυπάει το παράθυρο του Τζούνιορ. Η επόμενη χτυπάει τον ίδιο τον Τζούνιορ.

Αγουροξυπνημένο παπί και τράγος βγαίνουν στην εξώπορτα. Εκεί είναι ο Μπουλ με τον ξάδερφο του τον Μπεν. Ο Μπεν αναρωτήθηκε γιατί ο Τζούνιορ δε ξυπνάει με το ξυπνητήρι όπως όλος ο κόσμος. Δε προλάβαινει να αποσώσει την φράση του.  Ο Μπουλ και ο Τζούνιορ του κλείνουν το στόμα να μη τον ακούσει ο Μπίλυ. Συναντιούνται με την υπόλοιπη παρέα αλλά ξεσπάει καταιγίδα.

Οπότε βρίσκουν καταφύγιο στο σπίτι του Καπετάν Σουπιά που το αφήνει πάντα ξεκλείδωτο. Ο Μπεν αναρωτιέται για τις περίεργες εναλλαγές του καιρού στο παπιοχώρι... Και τολμάει να ξαναρωτήσει για την σχέση του Μπίλυ με το ξυπνητήρι. Τώρα του κλείνει το στόμα όλη η παρέα. Άσχετα που ο Μπίλυ δεν είναι μαζί τους. Ο Μπεν θέλει να μάθει την ιστορία. Τα παιδιά λένε στο Μπεν ότι ποτέ οι μεγάλοι δε πίστεψαν την δική του εκδοχή των γεγονότων. Ο ξηγημένος Μπεν όμως θα καταλάβει... Και με τον καιρό να είναι άσχημος ο Τζούνιορ δέχεται να του πει την ιστορία.

Βαρυχειμωνιά στο Παπιοχώρι. Ο Τζούνιορ με τον Μπίλυ ξυπνάνε από το ξυπνητήρι που τότε ήταν για αυτόν ένας γλυκός ήχος. Η μέρα τους ξεκινούσε με γερό πρωινό και παιχνίδια στο χιόνι. Βραδυάζει και η χιονοθύελλα  γίνεται χειρότερη. Λυσσομανάει ένας αέρας που μοιάζει με ουρλιαχτό. Η Γιαγιά Ντακ πάει να δει αν τα ζώα είναι εντάξει. Ξαφνικά ο Μπίλυ ορμάει έξω στην Χιονοθύελλα. Το "ουρλιαχτό" τον καλεί. Απελπισμένος Τζούνιορ συγκρατημένος από την Ελβίρα αναγάζεται να γυρίσει σπίτι.

Στο Δημαρχείο του Παπιοχωριού έχει μαζευτεί έχει μαζευτεί όλο το χωριό. Ο Σεριφής μαθαίνει ότι όλοι οι κάτοικοι έχασαν τις κατσίκες τους. Οι κάτοικοι του Παπιοχωριού του λένε να ψάξει να τις βρει ο Σερίφης. Η Δεσποινίς Καλλιγραφία και η Γιαγιά Ντακ ζητούνε από όλους να βοηθήσουν μιας και ο Σερίφης δε θα τα καταφέρει μόνος του. Όλα τα ζώα πήγαν προς τα βουνά. Οπου υπάρχουν λύκοι. Το Μουτρωμένο Κοράκι τους λέει ότι αυτό είναι το μικρότερο τους πρόβλημα.

Τους λέει για το τέρας που κρύβεται στο Βουνό του Σαλιγκαριού καλεί κάθε 200 χρόνια όλα τα ζώα που έχουν κέρατα. Ο Λευκός Βούβαλος!!! Κάποια πνιχτά γελάκια ακούγονται από την Δεσποινίς Καλλιγραφία και την Γιαγιά Ντακ. Οι άντρες της παρέας όμως δεν είναι τόσο ορθολογιστές όπως εικάζεται ό Σερίφης. Οπότε όταν βγήκε προς άγρα εθελοντών οι άντρες την κάνανε με ελαφρά. Ο Τζούνιορ ήξερε όμως ότι κάθε λεπτό ήταν πολύτιμο. Δε μπορούσε να περιμένει τον Σερίφη. Οπότε με τους φίλους του μάζεψαν προμήθειες και ξεκίνησαν.

Όποτε οι έξι ατρόμητοι ήρωές μας που γίναν 5 διότι ο Μούργος έφυγε για φαγητό, ξεκίνησαν. Φτάνοντας στην αρχή του δάσους ο Τζούνιορ ανακαλυπτει τα ίχνη του Μπίλυ. Το βράδυ πέφτει και Παπιοχωρίτες έχουν βγει να ψάξουν για τα παιδιά. Και τι καλά που έχουν και τον Μούργο μαζί τους. Μέχρι να ακούσιε το κάλεσμα του βραδυνού. Εν τω μεταξύ ο... αλάνθαστος Τζούνιορ ακολουθούσε ίχνη λύκων. Οπότε τα παιδιά βρέθηκαν να τους θαυμάζουν πάνω από ένα δέντρο. Τα παιδιά κατεβαίνουν από το δέντρο. Ξαφνικά ακούγεται ένας αποκρουστικός ήχος. Τώρα ξέρουμε πως κάνει το στομάχι του Μπουλ όταν πεινάει. 
 

Εν τω μεταξύ οι μεγάλοι συνεχίζουν να ψάχνουν τα παιδιά τα οποία τα πιάνει χιονοθύελλα. Το ουρκλιαχτό ξαναρχίζει και τα παιδιά φτάνουν στα ρίζα του βουνού και αντικρύζουν τον Μεγάλο Λευκό Βούβαλο. Μια χιονοθύελλα τα παρασέρνει όμως. Τα παιδιά είναι όλα καλά όμως που είναι ο Τζούνιορ; Η ομάδα των μεγάλων έχει παραδώσει τα όπλα. Μόνο η Δεσποινίς Καλλιγραφία με την Γιαγιά Ντακ συνεχίζουν ακμαιότατες. Ο Τζούνιορ είναι καλά χάρη σε έναν ορεισίβιο που τον βρίσκει. Που ξέρει το βουνό απέξω και ανακατωτά. Ότι ο Τζούνιορ τον σώνει λίγο πριν πέσει στον γκρεμό ας το προσπεράσουμε.

Στο Παπιοχώρι βγαίνει ο ήλιος και τα παιδιά βγαίνουν να παίξουν. Η συνέχεια της ιστορίας στο δεύτερο μέρος.



Κατάσταση πολιορκίας.

Η Μάτζικα δέχεται απανωτές επιθέσεις και απελπισμένη ζητάει την βοήθεια του Σκρουτζ για να προστατέψει το σπιτάκι της. Τι συμβαίνει πραγματικά όμως;;;

Ζωολογικό Μυστήριο.

Ο Μίκυ με τον Ινδιάνα σε μια περιπέτεια στην ζούγκλα. Αναζητάνε έναν Δεινοσαυρο για έναν ψιλομύτη εκατομμυριούχο. 

Η εξαφάνιση του Μπίλυ (Β' μέρος).

Οι περιπέτειες παιδιών και ενηλίκων στο δάσος του Παπιοχωριού συνεχίζονται. Νέες γνωριμίες και αναπάντεχα γεγονότα στα όρια του μεταφυσικού δίνουν νέα τροπή στην ιστορία.

Το πάρτυ των Γενεθλίων του Φέθρυ.

Όπου βάζει το χεράκι του τα πράγματα δε πάνε καλά.

Αξιοπερίεργα, ανέκδοτα και ένα κρυπτόλεξο.

Εν κατακλείδι.

Συμπαθητικό τευχάκι με τα την κεντρική ιστορία ίσως μια από τις καλύτερες του Τζούνιορ. Αν και θα την προτιμούσα να την έχει ολοκληρωμένη. Στην δεύτερη ιστορία την λυπήθηκα την Μάτζικα λίγο. Ο Ινδιάνα με τον Μίκυ δυστυχώς όχι στα καλύτερα τους. Η ιστορία με τον Φέθρυ. Ε λοιπόν για το κλείσιμο του τεύχους έχουμε μια ιστορία με τον Φέθρυ... Αυτό τα λέει όλα!!! :)

7/10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94924
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μπορώ να πω ότι μου άρεσε το 25ο τεύχος...!

 

Η "Εξαφάνιση του Μπίλλυ" έχει ένα καλό σενάριο που σε κρατάει σε αγωνία μέχρι το τέλος και μου αρέσει που δεν ξέρουμε ακόμα τι συμβαίνει,περιμένοντας το τρίτο μέρος,το οποίο,θα συμφωνήσω με τον συνονόματό μου,θα το ήθελα στο ίδιο τεύχος...!Το σχέδιό της σε άλλα σημεία λίγο φορτωμένο χωρίς βέβαια να κουράζει και σε άλλα κανονικό...!Γέλιο είχαν και τα χιουμοριστικά γκαγκ που είχε μέσα σε αρκετά σημεία...!Αν μπορούσα να κόψω την ιστορία,μπορώ να πω ότι μου άρεσε περισσότερο το πρώτο μέρος της...!

 

Έξυπνο σενάριο είχε και η "Κατάσταση πολιορκίας"...!Όμορφο σχέδιο,από το οποίο ξεχώρισα τα ρομπότ που πήγαν να κλέψουν την μαρμίτα της Μάτζικα...!Ειδικά ο μπούφος στο τελευταίο καρέ της σελίδας 51 είναι εξαιρετικός...! :P

 

Και φυσικά πανέξυπνος ο Σκρουτζ,που έχασε κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες...!Τι κάνει ο άνθρωπος πάπιος για να προστατέψει το αγαπημένο νόμισμά του...!

 

 

Στο "Ζωολογικό μυστήριο" θα ήθελα περισσότερη δράση από τον Ινδιάνα Γκούφυ,ο οποίος δεν μπορώ να πω ότι έκανε και πάρα πολλά σε σχέση με άλλες ιστορίες του...!Παρ'όλα αυτά μου άρεσε η ροή και ιδιαίτερα το τέλος του σεναρίου...!

 

Τέλος,το "Πάρτυ γενεθλίων του Φέθρυ"...!Είναι φανερό ότι μπήκε απλά για να κλείσουν οι σελίδες του τεύχους...!Θα την χαρακτήριζα μία σειρά από μονοσέλιδες ιστορίες παρά σαν μία ολόκληρη...!Δεν προσφέρει δυνατό σενάριο,δεν προσφέρει όμορφο σχέδιο,το μόνο που προσφέρει είναι ένα χαμόγελο όταν την διαβάσεις...!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6913
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4068 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Τεύχος #25

 

 

 

Ιστορία #1 & #4 10/10

Τις βάζω μαζί,αφού είναι 1 ιστορία σε 2 μέρη. Πολύ ενδιαφέρουσα περιπέτεια,με το Τζούνιορ και την παρέα του,και αναμένουμε την συνέχεια. :) Δε μπορώ να την κρίνω εντελώς και να βγάλω συμπέρασμα, αφού δεν έχει τελειώσει ακομα,αλλά μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος και με το παραπάνω! :yes: Μπορώ να μαντέψω όμως ποιος είναι ο κουκουλοφόρος που εμφανίζεται στο τέλος...ή μάλλον η κουκουλοφόρος. Πρέπει να είναι λογικά μια από τις κόρες αυτής της κοκκινομάλλας,από αυτές που έμειναν πίσω στο σπίτι. Επίσης και ο Άνγκους μου βρωμάει κάπως....τη μια λέει ότι είναι ορεσίβιος,την άλλη επιστήμονας...ε δε μας τα λέει και πολύ καλά.   :thinking:

 

 

 

Ιστορία #2 8/10

Τώρα ο Σκρουτζ να κάνει επίθεση στο σπίτι της Μάτζικα μου φαίνεται εντελώς κουφό....περισσότερο γιατί πρέπει να βάλει βαθιά το χέρι στη τσέπη,για να ρίξει όλα αυτά τα πυρομαχικά. :P Αλλά πολύ εύκολος μου φάνηκε εδώ πέρα....να την πιστέψει ότι δε θα επιτεθεί ξανά στο θησαυροφυλάκιο για τόσο καιρό;;; Μπαααα :antekale:

 Επίσης έχω και 1 απορία...τι στο καλό μπορεί να θέλει 1 μάγισσα την πιστωτική κάρτα; :lol:

 

 

 

Ιστορία #3 9/10

Αναρωτιέμαι τη θα σκέφτηκε ο Γκούφυ στο τέλος,που ο Μίκυ άφησε τον Ινδιάνα να φύγει. :thinking: Anyway ωραία ιστορία,και διασκεδαστική δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο. :best:

 

 

 

Ιστορία #5 8/10 ΟΚ ήταν απλά filler...αλλά πολύ καλό,και αστείο όμως. :best:

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Το εξώφυλλο του τεύχους #26, ανέβηκε στην παρουσίαση. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  544
  • Reputation:   3196
  • Achievement Points:  552
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

μμ τεύχος #26

 

άλλο ένα τεύχος που δε με εντυπωσίασε, δεν είχε μέσα καμία πολύ καλή ιστορία, αλλά δεν ήταν και κακό, δεν είχε μέσα καμία απαράδεκτη.

 

Η Εξαφάνιση του Μπίλλυ: θα σχολιάσω την ιστορία συνολικά, καθώς είχα αφήσει εκκρεμότητα από το προηγούμενο τεύχος, έτσι ώστε να διαβάσω και τα 3 μέρη μαζεμένα. Το 1ο μέρος μου άρεσε αρκετά, και από άποψη σχεδίου και από άποψη σεναρίου. Όσο όμως προχωρούσε η ιστορία στα μέρη 2 και 3 τόσο άρχιζα να χάνω το ενδιαφέρον μου για τη γενική πλοκή της και να επικεντρώνομαι σε επιμέρους γκαγκς και ψιλοαστειάκια. Στο τέλος μου άφησε μια αίσθηση κούρασης και βαρεμάρας. Ίσως αν ήταν λιγότερες σελίδες. Τελοσπάντων, δεν είμαι και φαν του Τζούνιορ. Θα της έβαζα ένα 5,5-6/10

 

Η μεγάλη νύχτα του μεγάλου κόκκινου: μίκυ, ήτα βήτα, ταξίδι στο διάστημα...οικολογικά μηνυματάκια περί ανακύκλωσης, καυστικά σχόλια για τον καταναλωτισμό...αφέλεια Γκούφη..Χριστούγεννα..όλα αυτά μαζί περίμενα να μου δώσουν κάτι παραπάνω...ίσως αν ο τίτλος σε συνδυασμό με την εποχή δεν φανέρωνε τη μυστική ταυτότητα του μυστηριώδη κλεφτη και είχαμε λίγη αγωνία παραπάνω; 6/10

 

Ο θείος σκρουτζ ξοδεύει τη Νο1: πλακίτσα έχει η συγκεκριμένη, μου άρεσε η ιδιαίτερα η αναφορά στην αγαπημένη μου ιστορία "οι φακές της Βαβυλώνας" του Σκάρπα, και η συμπεριφορά του Ρόμπαξ στις 2 τελευταίες σελίδες.. 6/10

 

Επιχείρηση Άγιος Βασίλης: Μου άρεσε λίγο περισσότερο από τις υπόλοιπες. Το κλασικό σχέδιο του ΝτεΒίτα, τα πειράγματα του Ινδιάνα στο δύσπιστο θαυμαστή του, το εναλλακτικό εντομοκτόνο που χρησιμοποιεί, καθώς και το ρόφημα για την αντιμετώπιση του κρύου!!! :P6,5-7/10

 

Να κάνω και την έκπληξη και να πω πως αυτή τη φορά μου άρεσε το μονοσέλιδο της Τζίκε!!!

Επεξεργασία από hardivic
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του υπ' αριθμόν #26 τεύχους του νέου Μίκυ Μάους.

 

Εξώφυλλο (από τον Γιατρό του πόνου τον φίλτατο Dr. Paingiver).

 

tn_MIKYMAOUSE_0026.jpg
 

Εδώ Λιμνούπολη! (by Silvia Ziche) :yahoo:

Ιστορίες.

"Η μεγάλη νύχτα του μεγάλου Κόκκινου."

Όλα είναι έτοιμα στο σπίτι του Μίκυ για το ρεβεγιόν της Πρωτοχρονιάς.

. Ο Γκούφυ βάζει τις τελευταίες πινελιές στο δέντρο ενώ τα δώρα είναι ήδη από κάτω. Ενώ φέρνουν τα φαγητά από την κουζίνα ακούγεται ένας θόρυβος από το σαλόνι. Μπαίνουν και βλέπουν το δέντρο κάτω και τα δώρα δυστυχώς σπασμένα. Ξαφνικά εμφανίζεται ο Ήτα-Βήτα με το συναχωμένο διαστημόπλοίο του. Ενώ ο Γκούφυ του προσφέρει ένα μαντίλι ο Μίκυ ανησυχεί για τα δώρα των φίλων του. Ο Ήτα-Βήτα έχει την λύση. Ο πλανήτης "Πάρε & Πέτα" έχει λύσεις για όλα τα γούστα. Ο Μίκυ λέει στο Γκούφυ να ετοιμαστεί να φύγουν αλλά εκείνος προτιμάει να κάτσει να περιμένει τον Άγιο Βασίλη. Του βγάζει μάλιστα και γάλα με μπισκότα για να τον υποδεχτεί.

 

Ο Ήτα-Βήτα με τον Μίκυ βρίσκονται στο διάστημα και περιμένουν να ανάψει το φανάρι. Ο αστεροειδής ερχόταν από δεξιά και είχε προτεραιότητα. Φτάνουν πάνω από τον πλανήτη "Πάρε & Πέτα" που είναι γεμάτος δορυφόρους σε τροχιά με διαφημιστικές πινακίδες. Πάρκαρουν το διαστημόπλοιο σε ένα parking 5 αστέρων και βγαίνουν στην πόλη. Οι πολίτες του πλανήτη συνηθίζουν μόλις αγοράσουν κάτι να το πετάνε. Καινούρια αυτοκίνητα, κινητά μετά από ένα μήνυμα, τηλεοράσεις μετά από ένα ημίχρονο ακόμα και τα σπίτια τους. Όλα στην ανακύκλωση και σπεύδουν για αγορά καινούριου με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Ο Μίκυ ζητάει από τον Ήτα-Βήτα να μη μιλήσει ποτέ στην Μίννι για αυτό το μέρος. Καθώς χαζεύει τα κινητά σε μια βιτρίνα αυτά εξαφανίζονται με γοργούς ρυθμούς. Νευριασμένος ο Μίκυ τα βάζει με τον υπάλληλο και τελικά αγοράζει ένα ξεπερασμένο μοντέλο. Αφού ψωνίζουν και τα υπόλοιπα δώρα πάνε στο parking να πάρουν το διαστημόπλοιο και να επιστρέψουν στο Μίκυ Σίτυ. Δυστυχώς το κρυολόγημά του είναι πολύ βαρύ και πρέπει να μείνει εκτός κυκλοφορίας για δύο μέρες μέχρι να αναρρώσει. Το διαστημόπλοιο του λέει να μην ανησυχεί και ότι θα γίνει καλά και θα τον περιμένει.

Ο Ήτα-Βήτα κάπου στο βάθος της τσέπης του έχει έναν φορητό ιπτάμενο δίσκο. Μετά από δύο set πιάτων για δώδεκα άτομα και διάφορα άλλα πράγματα τον βλέπει στην κορφή του ενός σερβίτσιου από πιάτα. Παράλληλα μια κάτοικος του πλανήτη βλέπει τον Μεγάλο Κόκκινο. Να παίρνει τα δώρα του Μίκυ που τα είχε ακουμπήσει δίπλα σε ένα κάδο ανακύκλωσης. Τον κυνηγάνε μέχρι ένα εκτυφλωτικό φως που αποτελεί μέρος μια υπερδιαστατικής πύλης. Ο Μίκυ μπαίνει μέσα και ο Ήτα-Βήτα τον ακολουθεί.

 

Σκοτάδι. Περυτριγυρισμένοι από βουνά πραγμάτων ακούνε φωνές να μιλάνε για το άδειασμα ενός σάκου. Υποψιάζονται ότι είναι οι συνεργοί του Μεγάλου Κόκκινου. Ενώ ψάχνουν τον δρόμο τους μέσα από τις στοίβες ένα φως τους τυφλώνει. Ακούν ένα γρύλισμα και δεχόνται επίθεση από τον Ρούντολφ και έναν φίλο του. Ενώ τρέχουν να σωθούν πέφτουν πάνω στον Μεγάλο Κόκκινο. Ξαφνικά ανάβουν τα φώτα. Ο Μεγάλος Κόκκινος είναι ο Άγιος Βασίλης και οι συνεργοί του τα ξωτικά.

Ο Ήτα-Βήτα και ο Μίκυ τον κατηγορούν για τις κλοπές. Ο Άγιος Βασίλης αμύνεται λέγοντας ότι δεν άντεχε να βλέπει του κατοίκους του πλανήτη "Πάρε & Πέτα" να πετάνε ολοκαίνουριες συσκευές στην ανακύκλωση. Κοινώς ανακυκλώνει τα "απορρίματα" για να συμπληρώαει την λίστα με τα δώρα του. Μυστήριο θα παραμείνει πως ο Άγιος Βασίλης ξέρει τις επιθμίες όλων. Αφού ο Ήτα-Βήτα ξέχασε ξέχασε τον ιπτάμενο δίσκο του στον πλάνητη "Πάρε & Πέτα" θα τους γυρίσει πίσω με το έλκυθρο.

Η ιστορία τελειώνει με τον Μίκυ να υποδέχεται τους φίλους του, να επαινεί τον Γκούφυ για το τέλειο Χριστουγεννιάτικο Δέντρο, να ανταλάσσουν δώρα και να αποχαιρετάει έναν καλό του φίλο.

 

 

"Η εξαφάνιση του Μπίλυ."

Με το τρίτο μέρος ολοκληρώνεται η περιπέτεια του Τζούνιορ και τον φίλων του. Παρακολουθούμε τις τελευταίες εξελίξεις και ένα ώραιο φινάλε.

"Ο Θείος Σκρουτζ ξοδεύει την Νο1."

Υπό την απειλή ακύρωσης ένος συμβολαίου ο Σκρουτζ ξοδεύει το θεμέλιο νόμισμα της περιουσίας του. Θα την ξαναπάρει πίσω;

"Επιχείριση Άγιος Βασίλης."

Ο Ινδιάνα Γκούφυ προς αναζήτηση του μυστικού του Άγιου Βασίλη.

 

Διαγωνισμός, ανέκδοτα και ένα κρυπτόλεξο.

Εν κατακλείδι.

Πρώτο Χρισοτυγεννιάτικο τεύχος για το νέο Μίκυ Μάους. Μίκυ Μάους στην κεντρική ιστορία μετά από καιρό. Δυστυχώς ανάμεικτα συναισθήματα. Οι φανατικοί λάτρεις του Μίκυ θα απογοητευτούν λίγο. Και είναι κρίμα.  Οι υπόλοιποι περνάμε ευχάριστα την ώρα μας. Το τρίτο μέρος με την περιπέτεια του Μπιλύ κυμαίνεται σε πολύ καλά επίπεδα με ανατροπές και ωραίους διαλόγους. Η πιο ευχάριστη ιστορία του τεύχους. Η αγωνία του Σκρουτζ και η αναζήτηση του Ινδιάνα που ακολουθούν δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο αλλά περνά όμορφα η ώρα σου.

7/10.
 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94924
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ικανοποιημένο με άφησαν οι ιστορίες κι αυτού του τεύχους…!Μου έκανε εντύπωση πως στο εξώφυλλο είναι γραμμένη η τελευταία ιστορία,σε σειρά,που υπάρχει μέσα στο τεύχος κι όχι η πρώτη,ως συνήθως…!

 

Η ιστορία "Η μεγάλη νύχτα του μεγάλου κόκκινου" ήταν καλή,με τον Μίκυ όμως να μην είναι και στα καλύτερά του μιας κι εδώ άλλος είναι ο πρωταγωνιστής…!

 

Ένας  ηλικιωμένος με άσπρα γένια και κόκκινο σκούφο…! ;)

 

 

Ωραίο τέλος είχε η ιστορία "Η εξαφάνιση του Μπίλλυ"…!Λύθηκε επιτέλους  το μυστήριο της εξαφάνισης όλων των κατσικιών του παπιοχωρίου…!Σε μερικά σημεία σε άφηνε με ένα χαμόγελο στα χείλη…!

 

"Ο θείος Σκρουτζ ξοδεύει την νο 1"…!Αυτό κι αν είναι είδηση…! :P Έξυπνο σενάριο με τον Ρόμπαξ σε άλλη θέση από αυτή που τον έχουμε συνηθίσει…!Μου θύμισε λίγο (σε ελάχιστο βαθμό βέβαια) το "Ίδρυμα Μακ Ντακ"…!Γέλασα με το τελευταίο καρέ της πρώτης σελίδας της ιστορίας με την μπλούζα της κυρίας που γράφει "Πίτσα και ξερό ψωμί"…! :lol:

 

Και για το τέλος η "Επιχείρηση Άγιος Βασίλης"…!Μάθαμε πολλά από αυτή την ιστορία για τον θρύλο του Άγιου Βασίλη κι έκλεισαν πολλά στόματα απίστων…! :P Όμορφα δοσμένη ιστορία…!Μας γυρνάει σε όλα τα πιθανά μέρη που φαίνεται να μένει ο ασπρομάλης και τροφαντός γεράκος και μας λύνονται πολλές απορίες για τον τρόπο που μοιράζει τα δώρα…! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο τεύχος 26 μου άρεσαν αρκετά ως πολύ οι 2 ιστορίες με τα παπιά.

Οι άλλες 2 ιστορίες ήταν ένα κλικ πιο κάτω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4449
  • Reputation:   34600
  • Achievement Points:  4516
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τέυχος 26
 
Το τέλος της ιστορίας του Τζούνιορ υπέροχο όπως και τα προηγούμενα 2 μέρη. Οι δυο Χριστουγεννιάτικες ιστορίες δεν με ενθουσίασαν μπορώ να πω. Και μένει η ιστορία: "Ο Θείος Σκρουτζ ξοδεύει την Νο1.". 
Τα σχόλια μου τα βάζω σε spoiler

 

 

Οοοοοοοοοοχι δεν είναι δυνατόν να δίνει ΜΟΝΟΣ του την τυχερή δεκάρα για ένα συμβόλαιο. Οοοοοοοοοοοοχι έχουμε διαβάσει χιλιάδες ιστορίες που κάνει τα πάντα για αυτήν. Ωραία ιδέα δε λέω αλλά όχι να τη δώσει μόνος του. Είναι ιεροσυλία στον κόσμο των παπιών αυτό. Θα μπορούσε απλά να πέσει κάπως στα χέρια του Ρόμπαξ. Έτσι ναι!!

Κατά τα άλλα οι αναφορές στον Σκάρπα πάμπολλες και ωραίες. Οι φακές της Βαβυλώνας, το τέλος που μοιάζει με τις φακές της Βαβυλώνας και όλα αυτά που αφήνει να εννοηθούν για το τέλος μ άρεσαν.

 

Επεξεργασία από ChrisL
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

-Κούλη παιδί μου.τρέχα να σου πω.

-Στις διαταγες σας Santa.

-Τρέχα στο περίπτερο να πάρεις κανένα εκατομμύρο τεύχη του 27ου τεύχους του Μικυ Μάους.Λέω να κάνω αυτά για δώρα φέτος,θα μου κοστισει πιο φτἠνα.Ολο i-pad και tablet μου ζητάνε,που πήγανε οι παλαιες επχες που ζητάγανε ξύλινα αλογάκια και πάνινες κούκλες,που; 

 

Το εξώφυλλο  μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

:new: :edit:ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΕΥΧΟΣ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  544
  • Reputation:   3196
  • Achievement Points:  552
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

μμ τεύχος #27

 

χριστουγεννιάτικο τευχάκι με 3 ιστορίες σχετικής θεματολογίας.

συμπαθητικό το μονοσέλιδο της Τζίκε και η μονοσέλιδη με τον άρχοντα των μάγων. 

 

Απόδραση από τα Χριστούγεννα: ωραίο τέλος, ωραία και τα μηνύματα ανιδιοτέλειας από τα 5 παπιά σε διαφορετικά σημεία της ιστορίας που επιβραβεύονται για τις πράξεις τους με τον ένα ή τον αλλο τρόπο. Μέτρια ιστορία γενικά. Να πω εδώ ότι και το σχέδιο του Καβατσάνο δε με ενθουσίαζε ποτέ...5,5/10

 

Αγιοβασιλιάτικη αμνησία: ο Ντόναλντ προκαλεί αμνησία στον Άγιο Βασίλη, ή μήπως όχι; και ο Φάντομ προσπαθεί να διορθώσει τα πράγματα πρωτού να είναι αργά...Τα ανηψάκια ανακαλύπτουν ένα πολύ μεγάλο μυστικό...ή μήπως είναι η ιδέα τους; Τι δουλειά κάνει ο Άγιος τον υπόλοιπο χρόνο; συμπαθητική ιστοριούλα, τίποτα σπουδαίο...διαβάζεται ευχάριστα 6/10

 

Ο Μαύρος Βασίλης: ο Μαύρος Πητ αγοράζει Χριστουγεννιάτικο δέντρο, μοιράζει δώρα σε όλα τα παιδιά του κόσμου, επιστρέφει κλοπιμαία στη θέση τους με τη θέλησή του; Τι έχει να πει ο μίκυ για όλα αυτά; Συμπαθητική και αυτή η ιστοριούλα, η καλύτερη του τεύχους κατά την άποψή μου. 6,5/10

 

Το φόρεμα: η Κλάραμπελ ψάχνει να βρει φόρεμα για τη δεξίωση της Βαν Σνομπ..Θα τα καταφέρει να βρει ένα πρωτότυπο φόρεμα για να εντυπωσιάσει με την παρουσία της; Δε βρήκα τίποτα διασκεδαστικό σε αυτή την ιστορία, Ευτυχώς είναι σύντομη. 3/10

 

Τα φτερωτά ρομπότ: Ο Ντόναλντ βρήκε επιτέλους (για άλη μια φορά) το επάγγελμα που του ταιριάζει και που του δίνει δόξα και φήμη. Θα καταφέρει αυτή τη φορά να μην τα θαλασσώσει στο τέλος; Άλλη μια μέτρια ιστορία που δεν έχει τίποτα καινούριο να μου προσφέρει. 5/10

 

Μέτριο το χριστουγεννιάτικο τευχάκι, ελπίζω το επόμενο να είναι καλύτερο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.