Μετάβαση στο περιεχόμενο

PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα το τεύχος και μου άρεσαν πάρα πολύ όλες οι ιστορίες (ακόμη και του Τζούνιορ)!! Εδική θέση έχει πάντα "Η τελευταία περιπέτεια" η οποία είναι εξαιρετική για άλλη μια φορά!! Μου άρεσε πάρα πολύ η ιστορία του Επιθεωρητή ΜΜ καθώς είχαμε πάρα πολύ καιρό να δούμε κάποια ιστορία (κρίμα που είναι η τελευταία αδημοσίευτη στη χώρα μας...)! Όσο για την ιστορία με τα φαντάσματα δεν ήταν καθόλου κακή ίσα ίσα ήταν αρκετά καλή ενώ και η ιστορία με τον Τζούνιορ μου άρεσε που συνήθως δεν μου αρέσουν οι ιστορίες του!! Γενικά για μένα το τεύχος παίρνει ένα 8.5 -9/10!! Το απόλαυσα πραγματικά να το διαβάζω(το διάβασα μονορούφι  :P)!! Ας ελπίσουμε και τα μελλοντικά τεύχη να έχουν μια ιστορίαρα όπως η Τελευταία Περιπέτεια!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4449
  • Reputation:   34602
  • Achievement Points:  4516
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μετα την ολοκληρωση της πρώτης τετράδας των Νέων Μίκυ Μάους κάνοντας έναν πρώτο απολογισμό μου φαίνεται οτι το Νέο Μίκυ Μάους είναι πιο "χορταστικό" και πιο γεμάτο. Η εμφάνιση πολύ πολύ ωραία. Οι ιστορίες φρέσκιες. Ας πούμε στο τελευταίο τεύχος η "χειρότερη" ιστορία ήταν του Τζιούνορ (προσωπική φυσικά άποψη), που στα ΜΜ του Τερζο ήταν η δεύτερη καλύτερη συνήθως.

 

Πάμε καλά λοιπόν!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120978
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η ναυαρχίδα επανήλθε και σε κάθε τεύχος γίνεται όλο και καλύτερη! Εν ολίγοις:

 

#2

Η Απειλή Του Φάσματος Νόμιζα ότι θα είναι με Μαύρο Φάντασμα, καμία σχέση, καλούτσικο πάντως. 7/10

Φέθρυ Ο Μέγας (x3) Για Πέταμα/10

Η Τελευταία Περιπέτεια Β' Επεισόδιο 8/10!

Αγώνας Ιπποδρομίας Χαζομαρούλα, 3.5/10

Το Πάθος Της Ρόζας 5.38/10

 

=> 6.789/10

 

#3

Το Τραγούδι Της Σειρήνας Δυνατή περιπέτεια, αν και το σχέδιο υπερβάλλει σε αρκετά καρέ :P Υπέροχο τέλος, 7.38/10

Η Τελευταία Περιπέτεια Γ' Επεισόδιο 9/10!

3 αδιάφορες μονοσέλιδες Χ/10

Μια Συνηθισμένη Εφεύρεση Από τις καλές ιστορίες με Φέθρυ, αν και κι εδώ παραμένει εκνευριστικός. 3.38/10

Όταν Ο Πασχάλης Χάνει Τα Λεφτά Επικό! 9.88/10!!!

Ο Τυχερός Σκύλος Αφασία, ο Μούργος γίνεται ο Γουρλής του Γκαστόνε. 4.39/10

 

=> 7.362/10

 

#4

Η Πόλη Φάντασμα Αναπάντεχα καλό και διακρίνω και επιρροές από Χριστουγεννιάτικο Εφιάλτη, non? 7.39/10!

3 αδιάφορες μονοσέλιδες Χ/10

Η Τελευταία Περιπέτεια Δ' Επεισόδιο 10'''/10! ΕΠΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!! :yahoo:

Υπόθεση Νο 343 - Η Παράξενη Υπόθεση Του Χαμένου Ομπρελοποιού :cool: Ακόμα μια καλή υπόθεση του Επιθεωρητή Λε Μάους! Μεγάλη καλτ μορφή ο άσχετος ναύτης ΑΝΕΜΟΔΟΥΡΑΣ!!! 8.92/10!

Η Μάχη Των Μπισκότων Από τις πιο αδύναμες ιστορίες του Τζούνιορ, χαζουμαρούλα. 3/10

 

=> 7.9/10

 

Ναι, πλέον δε θα σχολιάζω τις στήλες. Δεν έχει νόημα...

 

Btw για τα αφασία/περίεργα ονόματα oneshot χαρακτήρων και όχι μόνο, πηγαίνετε εδώ.

 

  :holidays:

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πόσο υποκειμενικά είναι τα πράγματα!

Εμένα μου άρεσαν όλες οι πολυσέλιδες ιστορίες του #4, αλλά η ιστορία με τον Τζούνιορ μου φάνηκε τόσο αστεία, που όση ώρα τη διάβαζα γελούσα φωναχτά μόνος μου. Συνολική βαθμολογία τεύχους 8/10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30199
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  22
  • Reputation:   173
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Το πήρα και το τέταρτο τεύχος! Η τελευτάια περιπέτεια ήρθε σε τέλος και ητάν καταπληκτική! Μου άρεσε πάρα πολύ που στο τέλος ο Σκρούτζ έδειξε ότι αγαπά την οικογένεια του και την θεώρει μεγάλο θησαυρό. Έτσι μου άρεσει να γράφουν τον Σκρούτζ. Να είναι τσιγκούνης αλλά να έχει και καρδιά (όχι όπως τον Κύριο Καβούρη στα καίνούργια επισόδεια Μπόμπ Σφουγγαράκη). Η ιστορία "Η Πόλη Φάντασμα" μου άρεσε επίσεις πολύ. Μου αρέσουν οι ιστορίες που έχουν να κάνουν με φαντάσματα και αυτή η ιστορία δεν απογοητεύει. Ασε που είχε και καλό χιούμορ με τα φαντάσματα. Το επόμενο τεύχος φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και κάτι μου λέει ότι θα έχει πολύ πλάκα. Κατά λάθος κατάσκοπος ο χωριάτης εε; Καλά XD Για να δούμε πώς έγινε αυτό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3606 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν ας πω κι εγω τα πρωτα, ισως, καλα λογια για το Μικυ Μαους εδω μεσα! Οσο παει και καλυτερευει το περιοδικο και πολυ τις παω τις ιστοριες με τον Τζουνιορ, επειδη ακριβως εχουν μια ελαφροτητα σε σχεση με τις αλλες. Το 4ο τευχος ηταν καταπληκτικο και με ωθησε να ξεκινησω να συλλεγω και το Μικυ Μαους, κατι που δεν εκανα επι Τερζο! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γιατι ρε φίλε φωνάζεις πρωί-πρωι  και μας ξυπνας παρε το εξ και φτιαξε καφέ. :havefun: 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Επεξεργασία από Dr. Paingiver
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Επί τέλους κάποιος να γράψει σοβαρά σε αυτό το θέμα... Και αν δε καταλάβατε καλά αυτός ο κάποιος είμαι :ego:!!! 

Αραγμένος σε ξαπλώστρα στην παραλία "Μαρίκες" της Ραφήνας παρέα με μέτριο φραπέ και χαζεύοντας την θάλασσα απόλαυσα το νέο ΜΜ. Οπότε ακολουθεί αυτό που όλοι περιμένατε με αγωνία περίσση...

Παρουσίαση-κριτική του υπ' αριθμόν #5 τεύχους του νέου ΜΜ.

Εξώφυλλο (Βασιλιά μου τα :respect: μου!!!)

tn_MIKYMAOUSE_0005.jpg

Εδώ Λιμνούπολη! (By Silvia Ziche) :yahoo:  Και είναι όντως Λιμνούπολη!!!

Ιστορίες.

Κατά λάθος κατάσκοπος.

Τι γυρεύει ο Νταμάρης σε ένα μπαρ που συχνάζουν κακοποιά στοιχεία;

Μα φυσικά για να συναντηθεί με τα μέλη της νέας του συμμορίας. Για να συζητήσουν το νέο τους σχέδιο που αφορά την ληστεία μιας τράπεζας. Αφού κανονίζουν τις τελευταίες λεπτομέρειες ο Ροκ φεύγει για να συναντήσει τον Μίκυ που είναι παρέα μαζί με τον Επιθεωρητή και τον Χειροπαίδαρο. Ο Ροκ τους λέει πως πήγε η συνάντηση ενώ ο Μίκυ τον πειράζει για το γκαφαντζίδικο παράνομο παρελθόν της οικογένειάς του. Ο Μίκυ τον συμβουλεύει να ακολουθήσει την συμμορία μέχρι το πέρας της κλοπής. Κάτι που ξαφνιάζει τον Ροκ. Αλλά είναι ο μόνος τρόπος για να κερδίσει την απόλυτη εμπιστοσύνη της συμμορίας.

 

Ο Ροκ ξυπνάει τρομαγμένος εξ' αιτίας ενός εφιάλτη από την παιδική του ηλικία. Παιδικό τραύμα δηλαδίς. Ντύνεται-στολίζεται και πάει να συναντήσει τα νέα του φιλαράκια. Κατεβαίνουν ένας-ένας από τον υπόνομο. Ένας "συνάδελφος" του Ροκ του πατάει το χέρι με αποτέλεσμα μια άσχημη πτώση και μια αμνησία μούρλια. Το μόνο που θυμάται είναι ότι ,για κακή του τύχη, ακολούθησε την πορεία που ήθελαν οι δικοί του.

Προχωράνε μέσα στους υπονόμους και φτάνουν στον τοίχο της τράπεζας. Το τρυπάνι βγαίνει και οι ωτοασπίδες μπαίνουν. Ναι είναι ο ίδιος που τσάκισε τον Ροκ και για τα επόμενα καρέ θα ακούει άλλα αντ' άλλων. Εν τω μεταξύ οι φύλακες της τράπεζας παρακολουθούν τουβού. Ξαφνικά ο ένας ακούει ένα ύποπτο θόρυβο. Κατεβαίνουν και βρίσκουν τους φίλους μας μέσα στο θησαυροφυλάκιο της τράπεζας... Ο έντιμος φρουρός πιάνεται αδιάβαστος από τον άλλον που είναι ο σύνδεσμος της συμμορίας. Εν τω μεταξύ ο κουφός στον κόσμο του παίζει με τα χαρτονομίσματα.

Ξαφνικά ο Ροκ αποφασίζει να γίνει καλός και λέει ότι θα παραδοθεί στην αστυνομία και θα τα ομολογήσει όλα. Ενώ τους έχει αφοπλίσει ο καλός φρουρός ξυπνάει και ,εν αγνοία του, τον ακινητοποιεί. Εν τω μεταξύ εμφανίζεται και οι υπόλοιπη τριάδα και όλα έχουν ένα αίσιο τέλος. Ο Ροκ εν τω μεταξύ με δύο νέες κεφαλιές κατά την διάρκεια των τελευταίων καρέ επανέρχεται στα ίσα του!!!

 

 

Ο Πλανήτης των Βαμπίρ.

Πλανήτης σε μακρινό πλανητικό σύστημα κλέβει ενέργεια από ζώντες οργανισμούς άλλων πλανητών... Μέχρι που βάζει στόχο την πόλη των παπιών.

Διαρρήξεις κατ' οίκον.

Τι σχέση μπορεί να έχει η νέα επαγγελματική δραστηριότητα της Μίννι με τις ληστείες σε σπίτια πλουσίων του Μίκυ Σίτυ;

Το Μυθικό τζάκετ.

Ο Τζούνιορ και η παρέα του επιδίδονται στην τακτοποιήση- οργάνωση του Παπιοχωριού για εκπλήρωση πόθου διακαή.

Μονοσέλιδες Ιστορίες.

Γλειφιτζούρι αγάπη μου: Οι φίλοι μας τα ζώα.
Παπιά στην παραλία: Ψυχρολουσία.
Παπιά στην παραλία: Παρεξήγηση.

Ζωοφιλία, μίνι εγκεφαλίκο και μη κατανόηση συμβουλών.

Βιντεοπαιχνίδι.

Παρουσίαση του Mario Kart 8 για Wii U.

Ανέκδοτα-αξιοπερίεργα και παιχνιδάκια.

Εν κατακλείδι.

Αλλό ένα πολύ καλό τεύχος. Οι περιπέτειες του Ροκ και των υπολοίπων αρκετά ευχάριστες χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Η παπιοιστορία με τραβήξε περισσότερο γιατί είχε πιο ενδιαφέρον σενάριο και ωραία πλοκή. Αν και νομίζω ότι κάποιος πρέπει να ενημερώσει τις Νυχτερίδες-Βαμπίρ για το τι ακριβώς κάνουν. Οι οικιακές διαρρήξεις ξεκίνησαν ωραία, συνέχισαν με ενδιαφέρον για να καταλήξουν σε ένα ωραίο φινάλε. Η περιπέτεια του Τζουνιορ και των φίλων του κλείνει ευχάριστα το τεύχος. Η προσωπική μου σειρά προτίμησης των ιστοριών είναι 2-3-1 και 4. Οι μονοσέλιδες παίζουν εκτός συναγωνισμού.

7.5/10.

Υ.Γ.: Με χαροποίησε ιδιαίτερα που το επόμενο ΜΜ θα έχει τις ιστορίες από "Αρχοντα των Μάγων" που δεν είχαν δημοσιευτεί επί Τερζό. Ο Αλαφούζος συνεχίζει μόνο με νέες ιστορίες και αυτό μόνο ικανοποιήση δίνει και του προσδίδει κύρος. Αλλά ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα. Ο πανδαμάτωρ χρόνος θα δείξει.

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4449
  • Reputation:   34602
  • Achievement Points:  4516
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η δεύτερη ιστορία είναι τιμή στα Μίκυ Μάους που μας μεγάλωσαν. Σουρεαλισμός, βόλτες στο διάστημα σαν να πηγαίνουμε στη διπλανή πόλη, Συμπυκνωμένη δράση, απίθανες συμπτώσεις, ελάχιστες λογικές εξελίξεις και ένας Θείος Σκρουτζ πέρα από χωροχρονικούς προσδιορισμούς. Σίγουρα η καλύτερη ιστορία για εμένα. Μόνο κ μόνο γιατί μου θύμισε κάτι από το παρελθόν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Όπως είπα, αγοράστηκε. Μόνο του :P

Ουσιαστικά το πρώτο μου τεύχος. Από θέμα ποιότητας έκδοσης, όσοι γκρινιάζουν (αν φυσικά υπάρχουν κάποιοι που γκρινιάζουν) θέλουν μπάτσες. Το τευχάκι είναι άψογο: εξαιρετική εκτύπωση με το χαρτί που έχουν επιλέξει να είναι ιδανικό, το δέσιμο γερό, σε αφήνει να ανοίξεις το τεύχος χωρίς να τσαλακώνει στην ένωση των σελίδων (όπως πχ η πρώτη έκδοση του Μίκυ Μυστήριο), προσεγμένη ράχη (σημείο φετίχ κάθε συλλέκτη), όμορφο design, φρέσκο στήσιμο.

Για το περιεχόμενο δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι. Ποτέ δεν υπήρξα από αυτούς που αγόραζαν πιστά κάθε εβδομάδα το Μίκυ Μάους και δεν πρόκειται να γίνω ούτε τώρα. Όπως και στην πρώτη περίοδο, τσεκάρω τι ιστορίες έχει κι αν είναι από δημιουργούς που εκτιμώ τότε το τεύχος αγοράζεται. Από μόνο του. Σε αυτό το τεύχος ο λόγος που αγοράστηκε ήταν η ιστορία των Faraci και Cavazzano. Δεν το μετάνιωσα.

Είμαι σίγουρος πως θα ακολουθήσουν κι άλλες ιστορίες (του γούστου μου) που θα κάνουν το Μίκυ Μάους να αγοραστεί και πάλι :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30199
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  22
  • Reputation:   173
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Το πήρα κι εγώ το πέμπτο τεύχος μαζί με το Super Μικυ. Και τα δύο γυαλιστερά μου πέτυχαν. :P Το τεύχος εε... δεν μου άρεσε και τόσο. Μια χαρά ιστορίες είναι αλλά τη μόνη που ευχαριστήθηκα πιο πολύ ήταν αυτή με τον Τζούνιορ. Πολύ πλάκα είχε πως τους ζωγράφισαν σε αυτή την ιστορία. Μου θύμισε πολύ πως είναι τα Αμερικάνικα καρτούν. Πάντως το επόμενο τεύχος θα το πάρω (επειδί από εδώ και πέρα θα προσπαθώ να συλλέγω όσα περιοδικά Ντίσνεϊ μπορώ) αλλά δεν πιστεύω να είναι τίποτα σπουδαίο. Ένας φίλος μου από Ιταλία μου είπε ότι η ιστορία Οι Άρχοντες των Μάγων (ή Wizards of Mickey) δεν είναι πολύ καλές. Δε ξέρω ρε παιδιά. Φαίνεται να χαίρεστε που επιστρέφουν. Θα δούμε λοιπόν πως θα είναι... Ελπίζω να είναι καλή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120978
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συμπυκνωμένη Κριτική #5:

Εισαγωγικό Μονοσέλιδο Sylvia Ziche Απόλυτα ταιριαστό στον καιρό! 10'/10!!!
Μίκυ Μάους - Κατά Λάθος Κατάσκοπος Συμπαθητική ιστοριούλα με τον Ροκ Νταμάρη να πάει ινκόγκνιτο να πιάσει στα πράσα συμμορία ληστών. Το πραγματικά ενδιαφέρον όμως αυτής της ιστορίας, είναι ότι μαθαίνουμε το βασικό origin του Ροκ! ΡΟΚ/10!!! (καλά, 5.618/10)
Σκρουτζ Μακ Ντακ - Ο Πλανήτης Των Βαμπίρ Θεόμουρλη ιστορία που θυμίζει καλύτερες αντίστοιχες ιστορίες. Ο πλανήτης Βαμπίρον ψάχνει για ενέργεια για τα ρομπότ της. Τότε ο κακός αυτοκράτορας (όλα θυμίζουν Αρχαία Ρώμη στον Βαμπίρονα) απαιτεί από την Ακαδημία των Φωστήρων να βρει νέες πηγές ενέργειας γιατί είχαν εξαντληθεί οι εντός της αυτοκρατορίας. Κάπως έτσι, στέλνουν τις αστρικές νυχτερίδες τους στη Γη. 6.712/10
Μίκυ Μάους - Διαρρήξεις Κατ'Οίκον Ενδιαφέρουσα υποθεσούλα του Μίκυ, στην οποία μπλέκεται άθελά της η Μίννι. Άπίθανες διαρρήξεις γίνονται χωρίς κανένα ίχνος δράστη! Το τέλος όμως είναι αρκετά αδύναμο... 6.13/10
Τζούνιορ Ντακ - Το Μυθικό Τζάκετ Ο Ζαχαρίας που έχει το κομιξάδικο του Παπιοχωρίου φέρνει γνήσιο τζάκετ του άσσου του μπέιζμπολ Τζο Ντιμπάλιο, όμως κάνει 500$ και κάπως έτσι τα παιδιά αρχίζουν και κάνουν δουλίτσες και τρεχάματα για να το πάρουνε! Αφασία ιστοριούλα, 6.38/10

Μονοσέλιδες ιστορίες & στήλες: Χ/10

Μέτριο τεύχος, όντως το πιο αδύναμο από τα πρώτα 5, 6.178/10. ΦΕΡΤΕ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΩΝ ΜΑΓΩΝ!!! :giati:

Για τα αστεία ονόματα του τεύχους κλασικά πηγαίνετε εδώ.

Για τη θεόμουρλη δημοσκόπηση κυκλάκια VS πατουσάκια πηγαίνετε εδώ.
 

:holidays:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41684
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5158 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ορίστε και το εξώφυλλο του τεύχους 6

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

dionik_inducks_small.png του 6ου τεύχους.

Περιέχονται:

Την επόμενη εβδομάδα θα δημοσιευτεί η ιστορία "Τα Χρονικά του Βασιλείου των Δύο Λιμνών" σε σενάριο Tito Faraci και σχέδιο της Ziche. :) Ελπίζω τα τρία μέρη να δημοσιευτούν σε ένα μόνο τεύχος. EDIT: :oops: με πρόλαβαν...

:cheers5:

Επεξεργασία από Comics Fan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94927
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εμένα μου άρεσε το σημερινό τεύχος...!

Αν και δεν είμαι πολύ φανατικός των "Ηρώων και Μάγων",μπορώ να πω ότι αυτή την ιστορία την απόλαυσα κι ένιωσα ότι διάβαζα Μαγάλο Σήριαλ λόγω του ότι ήταν όλα τα κεφάλαια τής ιστορίας μαζεμένα...!

Ανυπομονώ για το επόμενο τεύχος...! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120978
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τρομερό τεύχος το #6! Μακράν το καλύτερο μέχρι στιγμής! Όντως θα μπορούσε ο Άρχοντας Των Μάγων να σπάσει σε 3 τεύχη αλλά :respect: !!!!! 10/10!!!!!!!!!

 

Ο Κοκκινοσκουφίτσος του Junior ήταν πολύ κακογραμμένο είναι η αλήθεια. Έχουμε διαβάσει καλύτερες ιστορίες με τον Τζούνιορ. 3.5/10

 

Χ/10 δυστυχώς και σε αυτό το τεύχος οι μονοσέλιδες κι ας ήταν από τον Άρχοντα Των Μάγων.

 

 

8.92/10!!!!!!!! :pool:

 

Και τώρα Τζίκε! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα και εγώ το Μίκυ Μάους σήμερα  με τον Άρχοντα των Μάγων και η ιστορία μου άρεσε πάρα πολύ!! 10/10!(μου άρεσε που είχε και πληροφορίες για τα προηγούμενα μέρη αλλά και ότι είναι  μετά από όλα τα προηγούμενα μέρη!!)  Και η ιστορία με τον Τζούνιορ ήταν υπέροχη!!(9,5-10/10) Δηλαδή άλλο ένα καταπληκτικό τεύχος!! Με 10/10 για μένα συνολικά!!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εχω αγορασει 6 συνεχομενα  τευχη,πωπωωωωωω ποσα χρονια ειχα να το κανω αυτο.Ενταξει το εχουμε ξαναπει,ειναι πολυ νωρις,αλλα μεχρι στιγμης μια χαρα το παει. :up: Ολα τα τευχη μεχρι στιγμης ηταν ωραια.Χαρηκα που διαβασα αλλη μια ιστορια με τον Επιθεωρητη Μικυ,και φυσικα αυτο με τους Αρχοντες των μαγων.(τα ΜΣ με αυτους ειναι στα top αγαπημενα μου).

Θα πω για αλλη μια φορα οτι λατρευω Τζουνιορ.Ενταξει δεν γινεται να ειναι παντα ολες οι ιστοριες το ιδιο καλες.Αυτο δεν συμβαινει με ολους τους ηρωες; Ολοι εχουν καλες,μετριες και κακες ιστοριες.Παντως αυτη η παρεα απο το Παπιοχωρι μου εχει κλεψει την καρδια. :yes:

Αντε τωρα να περιμενουμε την αλλη εβδομαδα τι θα δουν τα ματακια μας.

Παντως να πω οτι περιμενω με χαρα την ιστορια της Τζικε ψεμματα θα πω. :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δικαιολογημένα καθυστερημένη παρουσίαση του υπ' αριθμόν #6 τεύχους του νέου ΜΜ.

Εξώφυλλο (από τον Leonidio)

tn_MIKYMAOUSE_0006.jpg

Εισαγωγικό τρισέλλιδο αφιέρωμα στα προηγούμενα επεισόδια και στους ήρωες της σειράς "Ο Άρχοντας των Μάγων"

Ιστορίες.

 

"Ο Άρχοντας των μάγων"

"Λεμούρια: Οι κάτοικοι του σκοταδιού."

Μια νέα περιπέτεια ξεκινά για τους τρεις Μάγους και τον δράκο Φαίδωνα.

Περιβάλλον: Κάστρο του Σκρούτζ μια σκοτεινή νύχτα. Οι Χοιροτυφλοπόντικες κάνουν εισβολή υπογείως και αφνιδιάζουν τον Ντόναλντ που γυαλίζει τα νομίσματα του Θείου του αμέριμνος. Ο Σκρουτζ το αντιλαμβάνεται και ζώνεται ασπίδα και βαριοπούλα... Στο επόμενο καρέ οι ληστές τρέπονται σε φυγή λόγω του ότι έχουν πάρει όσα λεφτά χρειαζόντουσαν. Σοκαρισμένοι παρατηρούμε ότι ο Πασχάλης ξύπνησε χωρίς να είναι η ώρα του φαγητού. Ο Ντόναλντ κάνει μία απέλπιδα προσπάθεια να τους πιάσει αλλά φευ. Ποιός είναι όμως ο γιγάντιος βοηθός των δύο ληστών;

 

Εν τω μετάξυ στο χωριό των Ψαροκέφαλων ο Μίκυ φυλακίζει ένα τέρας που φέρει το όνομα "Μαντιναχώρα." Εμφανίζεται ο Ντόναλντ που ζητάει την βοήθεια του Μίκυ για να βρει το χρυσάφι του Θείου. Ο Μίκυ με τον Ντόναλντ φεύγουν. Δέχονται επίθεση απο τους Νυχτεριδόσαυρους αλλά οι Δράκοι σπέυδουν και τους σώνουν. Μαζί τους είναι και ο Γκούφυ με τον μηχανικό Δράκο του.

Οι φίλοι μας συνεχίζουν την πορεία τους προς την χώρα των Μυρμηγκόπτερων και η Βασίλισσα δέχεται να τους δει. Οι Χοιροτυφοπόντικες έχουν τσακίσει τον λαό της οπότε τους δίνει βοηθούς για να βγουν από τα υπόγεια περάσματα. Αφού αντιμετωπίζουν τα σαρκοβόρα Μανιτάρια και ταξιδεύουν με το Σκουλήκι-εξπρές φτάνουν στο λημέρι των Χοιροτυφλοπόντικων. Οι τελευταίοι όπου φύγει-φύγει γιατι δεν αντέχουν την γεμάτη θειάφι ανάσα των Δράκων. Πίσσα και πούπουλα τους περιμένουν.

Ο Ντόναλντ αποπειράται να πάρει πίσω το χρυσάφι του του Θείου αλλά οι Χοιροτυφλοπόντικες των πέρνουν χαμπάρι. Ξεκινάει μάχη μεταξύ τους και ο Βασιλιάς τους καλεί των γίγαντα που πρωτογνωρίσαμε κάτι σελίδες πριν. Οι Δράκοι σοκάρονται. Η φλογερή ανάσα του Φαίδωνα καίει το καμουφλάζ του και αποκαλύπτεται η αληθινή του ταυτότητα. Ένα λίθινο ρομποτ που πάει να ξυπνήσει τα Αδέλφια του για να πάρουν εκδίκηση από τους δημιουργούς τους, τους Δράκους!!!

 

 

"Ο Άρχοντας των Μάγων."

"Λεμούρια: Η πόλη των Μηχανών."

Στο δεύτερο επεισόδιο παρακολουθούμε τις προσπάθειες των ηρώων μας να αντιμετωπίσουν την επέλαση των Μηχανών. Πώς θα τα 'βγάλουν πέρα; 

"Ο Άρχοντας των Μάγων."

"Λεμούρια: Η καρδιά του Μάγου."

Με αυτό το επεισόδιο κλείνει η τριλογία. Οι τρεις Μάγοι ταξιδεύουν για να βρουν και να ζητήσουν από τον Μάγο Άλμπιον και να ζητήσουν την βοήθειά του. Ακολουθεί η τελική μάχη με τους Μηχανικούς γίγαντες.

Κοκκινοσκουφίτσος.

Μια διαφορετική παρουσίαση ρου διάσημου παραμυθιού από τον Τζούνιορ και την παρέα του.

Μονοσέλιδες ιστορίες.

"Ο Άρχοντας των Μάγων: Ρομαντικό Ραντεβού."

"Ο Άρχοντας των Μάγων: Μάγια στην κουζίνα."
"Ο Άρχοντας των Μάγων: Από το κακό στο χειρότερο."

"Ο Άρχοντας των Μάγων: Αγαπημένα κατοικίδια."

 

Συμπαθητικούλικες...

Βιντεοπαιχνίδι.

 

Παρουσίαση του "Ultra Street Fighter 4" για Xbox 360, PS3 και PC.

Ανέκδοτα, αξιοπερίεργα και παιχνιδάκια.

Εν κατακλείδι.

Ακόμα ένα πολύ καλό τεύχος. Απολαυστικότατη η ιστορία των Τριών Μάγων. Προσωπικά μου άρεσε που την διάβασα ολοκληρωμένη. Θα συμφωνήσω όμως και με το σχόλιο του Κώστα περί Μ.Σ. Η ιστορία του Τζούνιορ κλείνει όπως πάντα ευχάριστα το τεύχος.

9.2/10!
 

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36522
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Aν η ανυπομονησιά είναι αξεπέραστη και δεν την αντέχετε καλά θα κάνετε να πάρετε το 7ο τέυχος του μίκυ  

 

Στο νέο τεύχος Μίκυ Μάους:

  • Ποιοι θα σώσουν το βασιλιά ΜΙΚΥ από τους γκρινιάρηδες υπηκόους του;
  • Τι κρύβει το ψάρεμα στη λίμνη;
  • Ο βασιλιάς μεταμφιέζεται σε ταπεινό στρατοκόπο για να μάθει τι στέφονται για αυτόν.
  • Ένας επίτιμος επισκέπτης έρχεται για να φύγει κακήν κακώς.
  • Ο ΤΖΟΥΝΙΟΡ κυριεύεται από καταναλωτική μανία.
  • Το πνεύμα του ύπνου ξυπνάει τον ΠΑΣΧΑΛΗ.

Έξι ολοκαίνουργιες ιστορίες σε περιμένουν στα περίπτερα την Παρασκευή 01/08 (Τεύχος Νο.7)

Πηγή: Καθημερινή

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Στο επόμενο ο ανεπανάληπτος Γκουφη σε ρόλο... Γκαστόνε,στην ιστορία :Η ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΓΚΟΥΦΗ

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

7 στα 10 περίπου  στο καινούργιο Μίκυ Μάους συνολικά  . η ιστορία με το Πασχάλη ψιλοβλακεία 3 - 10 της βάζω . του τζούνιορ 5 - 10 καλούτσικη , όχι κάτι ιδιαίτερο όμως . στα μονοσέλιδα 7 - 10 .. αρκετά πετυχημένα με τον άπαιχτο φέθρη . τέλος 10 - 10 σε αυτές με το βασιλειά μίκυ .. και σενάριο και σχέδιο εκφραστικότατα , αυτή τη φορά το απόλαυσα (προσωπικα) !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του υπ' αριθμόν #7 τεύχους του νέου Μίκυ Μάους.

Εξώφυλλο (από τον comiksking).

tn_MIKYMAOUSE_0007.jpg

Εδώ Λιμνούπολη (by Silvia Ziche)!!! :yahoo:

 

Ιστορίες.

"Τα Χρονικά του Βασιλείου των δύο λιμνών."

"Πρώτο κεφάλαιο: Ο εχθρός πλησιάζει."

 

Στο Βασίλειο των δύο Λιμνών μια καινούρια μέρα ξεκινάει.

Ο Βασιλιάς Μίκυ σηκώνεται με τις κότες και τελευταία στιγμή θυμήθηκε ότι ξέχασε κάτι. Την κορώνα του. Πέρνει το πρωινό του ,υπό το βλέμμα του πιστού συμβούλο του Χειροπαίδαρου, και ετοιμάζεται να δει τους υπηκόους του.

Βάσει της "λογικής" ότι τα πάντα στο Βασίλειο ανήκουν στον Βασιλιά ο Μίκυ αναγκάζεται να τους ικανοποιήσει όλους. Σε μια μετέπειτα κατ' ιδίαν συζήτηση με τον σύμβουλό του τον βλέπουμε να δυσανασχετεί. Ξαφνικά τους πλησιάζει ο λόρδος Ο' Χάρα για να τους ενημερώσει για τον νέο κίνδυνο που πλησιάζει. Ανεβαίνουν όλοι μαζί στον λόφο. Ο Βασιλιάς πέρνει το κιάλι... Σοκάρεται... Επτά ορθογραφικά λάθη σε έξι λέξεις!!! 

Ας σοβαρευτούμε όμως (το κατά δύναμιν). Ένας ασχημομούρης με τον στρατό του (ομορφάντρες δε τους λες) πλησιάζει γοργά. Ο Χειροπαίδαρος τον ενημερώνει ότι σε περίπτωση ήττας θα χάσει τα πάντα.Η υπέρτατη χαρά του Μονάρχη μας συγκαλύπτεται με δυσκολία. Δυστυχώς είναι υποχρεωμένος να οργανώσει την άμυνα του Βασιλείου του. Πρέπει να επιλέξει Αρχιστράτηγο.

 

Αντίπαλο στρατόπεδο την ίδια ώρα. Ανήσυχος αρχηγός δε θέλει να μπλέξει σε καυγά-διασκέδαση του στρατού του.Ανησυχεί λόγο του ότι ο Βασιλιάς Μίκυ δεν έχει νικιηθεί ποτέ στην μάχη. Λεπτομέρεια: Δεν έχει δώσει πότε του μάχη. Ο Βασιλιάς μα εν τω μεταξύ ξυπνάει από ένα εφιάλτη όπου ο εχθρός παραδίδει τα όπλα του. Ο Βασιλιάς έχει δικαίωμα να επιλέξει όποιον στρατιώτη θέλει για Αρχιστράτηγο. Μόνο ένας μπορεί να καταστρέψει, συγγνώμη να σώσει ήθελα να πω,το Βασίλειό του... Όλοι βασίζονται πάνω του!!!




"Τα Χρονικά του Βασιλείου των δύο λιμνών."

"Δεύτερο κεφάλαιο: Υψηλή στρατηγική."

Ποιό θα είναι το σχέδιο δράσης του νέου Αρχιστράτηγου; Θα καταφέρει να εκπαιδεύσει τον στρατό του; Θα πάψει να ανησυχεί η Μίννι; Ποιά τα συναισθήματα του Βασιλιά μας για το επίπεδο των στρατιωτών του; Τελευταία και σημαντικότερη ερώτηση: Τι χρώμα μοκέτα θα πάρει ο Πανδοχέας;

"Τα Χρονικά του Βασιλείου των δύο λιμνών."

"Τρίτο κεφάλαιο: Πόλεμος και Ειρήνη."

Έφτασε η ώρα που όλοι περιμέναμε. Η πιο σκληρή, αιμοβόρα και αδυσώπητη μάχη λαμβάνει μέρος στα επόμενα καρέ. Παρακαλούνται οι γονείς να απομακρύνουν τα παιδιά από το τεύχος. Οι υπόλοιποι ας προσέχαμε...

"Τα Χρονικά του Βασιλείου των δύο λιμνών."

"Ψάρεμα στην λίμνη"

Είναι πολύ μοναχικό το ψάρεμα όταν είσαι ο Βασιλιάς. Και πολύ μαγικό εννίοτε.

"Τα Χρονικά του Βασιλείου των δύο λιμνών."

"Η φωνή του λαού."

 

Ο Βασιλιάς μας "βρίσκει" τρόπο να μάθει την "αληθινή" γνώμη που έχουν για αυτόν οι υπήκοοί του. 

"Τα Χρονικά του Βασιλείου των δύο λιμνών."

"Ο επισκέπτης από την Άγρια Δύση."

Σε αυτή την ιστορία ο Βασιλέας μας προσπαθεί (πραγματικά όμως!) να φανεί φιλόξενος. Αλλά...

"Τζάμπα πράγμα."

Καταναλωτική μανία πιάνει τον Τζούνιορ και τον Μπουλ που μόνο σε καλό δε τους βγαίνει.

"Τα όνειρα του Φρουρού."

Ο Πασχάλης ως Μορφέας σώσει το Αγρόκτημα από τους Μουργολύκους.

Μονοσέλιδες ιστορίες.

"Ο Βασιλιάς του χάους: Το στοιχείο του απρόβλεπτου."
"Ο Βασιλιάς του χάους: Κίνηση στρατηγικής."

 

Απλά ο Φέθρυ...

Βιντεοπαιχίδι.

Παρουσίαση του "Worms: Battlegrounds" για XONE και PS4.

Ανέκδοτα, αξιοπερίεργα και παιχνιδάκια.

Εν κατακλείδι.

Οι ιστόριες που η Σύλβια έχει γράψει και το σενάριο ηταν πολύ πιο απολαυστικές. Είχε αρκετά καλά στοιχεία η ιστορία με τα τρία κεφάλαια αλλά δε το διασκέδασα όσο παλιότερα... Επίσης έχω την αίσθηση ότι σαν να "σοβάρεψε" ,λίγο, το σχέδιό της. Οι υπόλοιπες ιστορίες από το ίδιο σύμπαν ήταν πολύ όμορφες και ευχάριστες. Κρίμα που προτίμησαν να βάλουν δυο μέτριες ιστορίες με Τζούνιορ και Πασχάλη. Αντί για την ιστορία που ολοκλήρωνε το "Βασίλειο των δύο λιμνών."

8/10 με βαριά καρδιά...

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190101
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τευχάρα! :) Τουλάχιστον όσον αφορά τις ιστορίες με το βασίλειο του Μίκυ (που είναι και οι μόνες που διάβασα (οι άλλες αργότερα)). Παίζει να είναι το πρώτο ΜΜ που διαβάζω εδώ και 2 (?) χρόνια? Το περίμενα ότι θα μου άρεσε, δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο :) Ήταν κάτι σαν ένα μίνι-Μεγάλα Σήριαλ με όλες αυτές τις ιστορίες με την ίδια θεματική :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ούτε καν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που πραγματικά γέλασα με ιστορία disney και δη Μίκυ. Πριν από αυτό το τεύχος. Το χιούμορ του Φαράτσι πραγματικά ξεχωρίζει, σε συνδυασμό με το σχέδιο της Τζίκε φτιάχνουν μια εκπληκτική ιστορία. Εύγε για την επιλογή και μακάρι το Μίκυ Μάους να συνεχίσει έτσι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Ισως το καλυτερο ΜΜ που εχω διαβασει. Η ιστορια εβγαζε οντως γελιο (οχι απλως μειδιαμα) :) Οταν εχει τοσο καλες ιστοριες σιγουρα θα αγοραζεται (απο μενα οχι απο μονο του :P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85704
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Κι εγώ το φχαριστήθηκα .Ειδικα την πρωτη ιστορία .Καλό χιουμορ . :best:

 

Οτι επρεπε για μεσημεριανή σιέστα διακοπών ....... :holidays:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  544
  • Reputation:   3196
  • Achievement Points:  552
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Παρά την αρνητική μου προκατάληψη λόγω της αντιπάθειάς μου προς το σχέδιο (και τα σενάρια) της Τζικε, αλλά και του ότι 1 ημέρα πριν το διαβάσω διάβασα 2 άλλες κακές ιστορίες των ιδίων (διπλό χριστουγεννιάτικο μμ του 12 νομίζω) αποκτώντας μία κακή εικόνα και για το σενάριο του φαρατσι, οφείλω να παραδεχτώ ότι προς μεγάλη μου έκπληξη η πρώτη ιστορία μου φάνηκε αρκετά συμπαθητική και την ευχαριστήθηκα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120978
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

FHO (Full Hands On) 007

 

Εξώφυλλο Αφασία, ενδεικτικό Τζίκε. 7.8/10

Εδώ Λιμνούπολη :lol: 9'/10!

ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΛΙΜΝΩΝ

> 1ο Κεφάλαιο: Ο Εχθρός Πλησιάζει Εισαγωγική ιστοριούλα, τίποτα το ιδιαίτερο. 7.13/10

> 2ο Κεφάλαιο: Υψηλή Στρατηγική :lmao: ΓΚΟΥΦΥ UBER ALLES! Τρελό γέλιο και μακράν ο πραγματικός πρωταγωνιστής της ιστορίας! Η "μάχη" έσπειρε!!! 9.38/10

> Ψάρεμα Στην Λίμνη Χαζομαρούλα ιστοριούλα με πρωταγωνιστή το Νταμάρη μάγο :P 3.68/10

> Η Φωνή Του Λαού Χ/10, χωρίς νόημα και ύπαρξη

> Ο Επισκέπτης Από Την Άγρια Δύση Συμπαθητικιά, η οποία μας δίνει να καταλάβουμε γιατί ίσως δε συμπεριλήφθηκε και η άλλη ιστορία από αυτό το σύμπαν. Με εξαίρεση τις 2 βασικές ιστορίες, οι μικρές είναι απίστευτα μέτριες και καθαρά συμπληρωματικές. 3.39/10

Τζούνιορ Ντακ - Τζάμπα Πράμα! :lol: Ο Μπουλ μήπως όταν μεγαλώσει γίνεται ο Τζόουνς;;; 5.63/10

Πασχάλης - Τα Όνειρα Του Φρουρού Αφασία χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο. 3.9/10

 

Το πιο μέτριο τεύχος ΜΜ μέχρι στιγμής. Με απογοήτευσε το Βασίλειο, περίμενα έπος από Τζίκε και όχι κάτι τόσο κοινωνικό & γελοιογραφικό. Αν δεν ήταν με χαρακτήρες Ντίσνεϋ ίσως να είχε και πιο πλάκα...

 

3.689/10

 

:holidays: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ισως το καλυτερο ΜΜ που εχω διαβασει. Η ιστορια εβγαζε οντως γελιο (οχι απλως μειδιαμα) :) Οταν εχει τοσο καλες ιστοριες σιγουρα θα αγοραζεται (απο μενα οχι απο μονο του :P )

 

 

Aκριβώς αυτό. Από τότε που ξανακυκλοφόρησε είναι το μόνο τε΄χυος που διαβάζω ολόκληρο και επίσης είναι το μόνο τεύχος που λύνομαι στα γέλια. Αντισυμβατικό και αναρχικό παρουσιάζει χαρακτήρες του ντίσευ βέβηλους και αναπάντεχα κάφρους. Ζήτω ο Μίκυ που δεν θέλει να γίνει βασιλιάς!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τελικά ολοκλήρωσα και το διάβασμα του τεύχους. Ξέρω ότι η γνώμη μου έρχεται σε αντίθεση με όσα έγραψαν καλοί φίλοι, ίσως να είμαι και προκατειλημμένος με την Τζίκε αλλά θα την πω:

 

Η πρώτη ιστορία, η μεγάλη, διαβαζόταν. Οι τρεις μικρές ήταν για κλάματα. Το μόνο θετικό είναι πως πρόσθεσα συνολικά 4 νέες ιστορίες με τον Μίκυ στη συλλογή μου.

Οι δυο μονοσέλιδες με τον Φέθρυ αρκετά χαριτωμένες, περισσότερο η δεύτερη.

Η ιστορία με τον Τζούνιορ και την παρέα του μέτρια, ενώ εκείνη με τον Πασχάλη, αν και λίγο χαζή, είχε κάποια στοιχεία πρωτοτυπίας.

 

Για ευνόητους λόγους αποφεύγω να βαθμολογήσω το τεύχος, πάντως μου άρεσε λιγότερο από τα έξι που προηγήθηκαν.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.