Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις Disney ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ (2014) [Βλ. 1ο post]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ας πω κι εγώ τα λιγοστά μου λόγια.

 

Ο δεύτερος λόγος,εκτός από τις διακοπές, της μειωμένης συμμετοχής μου στο φόρουμ τον τελευταίο καιρό, είναι αυτή η ακατάσχετη εικοτολογία για το αν, το πώς και το τι θα είναι ή θα περιέχει κάθε ένα από τα νέα/παλιά περιοδικά Ντίσνεϋ που άρχισε να εκδίδει η Καθημερινή αλλά και η απόδοση ιδιαίτερης σημασίας σε επουσιώδεις λεπτομέρειες. 

 

Είμαι Ντισνεάκιας και το έχω δηλώσει ευθαρσώς από την πρώτη μέρα που μπήκα στο φόρουμ, με δεύτερο αντικείμενο ενδιαφερόντων τις δουλειές των σύγχρονων Ελλήνων δημιουργών κόμικς. ΄Ομως περιμένω να δω και να κρίνω.

 

Δεν "το παίζω υπεράνω" ούτε θέλω να παραστήσω τον τιμητή κανενός. Γράφω κι εγώ συχνά τις σαχλαμαρίτσες μου αλλά δεν μου είναι εύκολο να συμμετέχω σε τέτοιες ατέρμονες και περιορισμένου ουσιαστικού ενδιαφέροντος συζητήσεις.

 

Σχετικά με τα ποστ αγαπητών φίλων, για να μην κάνω πολλαπλές παραθέσεις, θα αναφερθώ επιγραμματικά στις ενδιαφέρουσες και πολύ χρήσιμες παρατηρήσεις (με πολλές από τις οποίες συμφωνώ λίγο ή πολύ και με άλλες όχι) των falconara 90, DJO, Tightwad, Paliakoudis, Duck (συμφωνώ για τις υπερβολές της διαφήμισης). Ενδιαφέροντα και όσα λέει ο Gladstone, με την παρατήρηση ότι ναι με έχει δίκιο για την αρχική έννοια της λέξης έπος, όμως είναι κοινά αποδεκτό ότι ο όρος δεν μπορεί πια σήμερα να αποδίδεται σε απλώς μακρά πεζά ή ποιητικά κείμενα αλλά απαραίτητη προϋπόθεση για τη χρήση του είναι και η υψηλή ποιότητα των κειμένων αυτών και μια διορθωσούλα: το ρήμα είναι μέμφομαι και όχι μέμφω οπότε λέμε "δεν θα τους μεμφθώ" και όχι "δεν θα τους μέμψω".

 

Και κλείνω με ένα παράπονο, όχι προσωπικό φυσικά: Καλοί μου φίλοι, τι σας έχει φταίξει η γλώσσα μας και τα κείμενα των περισσότερων από εσάς είναι γεμάτα ξένες λέξεις;

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 744
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Πού το θυμήθηκες. Ίσως μαζί με το συνέχεια του Τσιπ & Ντέηλ.

 

 

Ατυχές επιχείρημα φίλε Τρύφωνα. Τι σχέση έχει η έκδοσή του με το αν αξίζει; Είμαι σίγουρος έχεις πολλά παραδείγματα για εκδόσεις που άξιζαν και τις έφαγε η σκόνη.

Με την πολυ πολυ πολυ μικρη διαφορα οτι η σειρα Τσιπ και Ντεηλ σταματησε στο πολυ πολυ πολυ κοντινο μας 1992, ενω η σειρα Μικυ Μυστηριο Β κυκλος σταματησε πριν απο 10 μηνες, την ιδια δηλαδη στιγμη με το Φαντομ , το οποιο παρεπιπτοντως συνεχιζει απο εκει που εμεινε. Άρα, καθολου χαζη δεν ειναι η απορια αν αραγε θα συνεχισουν και το ΜΜ απο εκει που σταματησε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ατυχές επιχείρημα φίλε Τρύφωνα. Τι σχέση έχει η έκδοσή του με το αν αξίζει; Είμαι σίγουρος έχεις πολλά παραδείγματα για εκδόσεις που άξιζαν και τις έφαγε η σκόνη.

 

Θοδωρή μου λάθος μου. Δεν κατάλαβα καλά το νόημα του ποστ σου και νόμισα προς στιγμήν ότι τοποθετούσες ποιοτικά το Μίκυ Μυστήριο (Β΄ Κύκλος) στο ίδιο επίπεδο με το Τσιπ και Ντέηλ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Με την πολυ πολυ πολυ μικρη διαφορα οτι η σειρα Τσιπ και Ντεηλ σταματησε στο πολυ πολυ πολυ κοντινο μας 1992, ενω η σειρα Μικυ Μυστηριο Β κυκλος σταματησε πριν απο 10 μηνες, την ιδια δηλαδη στιγμη με το Φαντομ , το οποιο παρεπιπτοντως συνεχιζει απο εκει που εμεινε. Άρα, καθολου χαζη δεν ειναι η απορια αν αραγε θα συνεχισουν και το ΜΜ απο εκει που σταματησε.

 

 Χρήστο μου, απλώς για την ιστορία, το περιοδικό Τσιπ και Ντέηλ δεν σταμάτησε το 1992. Τότε μετονομάσθηκε σε Χαρούμενες Ιστορίες και εξακολούθησε να εκδίδεται με την ίδια, συνεχόμενη, αρίθμηση ως τον Σεπτέμβρη του 2005 (τεύχη 1-35 Τσιπ και Ντέηλ και 36-195 Χαρούμενες Ιστορίες) http://coa.inducks.org/publication.php?c=gr/XIN

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πάντως τη φράση "χαζή απορία" δεν την είπα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30278
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   60
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3560 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To ΜΜ Β' κύκλος είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω διαβάσει(προσωπικά το προτιμώ και από τις νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ) και σαν λάτρης των νουάρ και σε κόμικς αλλά και σε βιβλία είχα απλώς μία απορία σχετικά με το αν πρόκειται να ολοκληρωθεί η σειρά. Αν κάποιος έχει πληροφορίες σχετικά με το θέμα, απλώς γράφει τι ξέρει. Όποιος δεν γνωρίζει, απλά δεν σχολιάζει. :please:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

To ΜΜ Β' κύκλος είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω διαβάσει(προσωπικά το προτιμώ και από τις νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ) και σαν λάτρης των νουάρ και σε κόμικς αλλά και σε βιβλία είχα απλώς μία απορία σχετικά με το αν πρόκειται να ολοκληρωθεί η σειρά. Αν κάποιος έχει πληροφορίες σχετικά με το θέμα, απλώς γράφει τι ξέρει. Όποιος δεν γνωρίζει, απλά δεν σχολιάζει. :please:

 

 

στο 1ο ποστ αυτου του τοπικ υπαρχουν οποιες πληροφοριες ξερουμε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Οκ, ήθελα να το κρατήσω ως αύριο, όμως απ' ό,τι φαίνεται οι πληροφορίες που ακούγαμε τις τελευταίες ημέρες, επισημοποιήθηκαν. Επομένως μπαίνουμε στο ψητό. Ή ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΑΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ THREAD ; :yahoo:

 

7 χρόνια παραμονής σε τούτο 'δω το forum, 7 χρόνια με καλοκαιρινές εκδόσεις. Οι αρχαίοι έλεγαν πως είναι τυχερό νούμερο. Εγώ δεν ξέρω αν είναι τυχερό, όμως αναμφίβολα δεν μας χαλάει.

 

Χωρίς πολλά πολλά, τα Disney περιοδικά ύστερα από ακριβώς 9 μήνες (χρόνος ρεκόρ κατ' εμέ) επιστρέφουν στην Ελλάδα. Έχουμε πλέον επίσημα ανακοίνωση από την Καθημερινή, όμως δεν ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσουν οι νέοι τίτλοι. Πιθανώς να κυκλοφορήσουν μέσα στο καλοκαίρι, πιθανώς και όχι. Άλλοι ίσως να είναι αυτόνομοι, ενώ άλλοι λογικά θα υπάγονται σε μεγάλες σειρές. Προς το παρόν θα τους αναφέρω παρακάτω με παραπομπή στο site της εταιρίας και όποτε μαθαίνουμε περισσότερα, θα πέφτει το ανάλογο edit ως είθισται.

 

Παρασκευή 6 Ιουνίου: Μουντιάλ - Βραζιλία 2014  - ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

68 σελίδες - 2,90€  [Παρουσίαση GreekComics] {Αυτοτελές}

attachicon.gifMundial (2).jpg

 

 

Κυριακή 15 Ιουνίου και κάθε Κυριακή: Η μεγάλη βιβλιοθήκη Disney - ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

200 σελίδες - 4€  [Παρουσίαση GreekComics] {Η εφημερίδα με το τεύχος #8 κυκλοφορεί στις 3 Αυγούστου}

attachicon.gifLibrary Disney 01 front.jpg

 

 

Παρασκευή 20 Ιουνίου και κάθε Παρασκευή: Μίκυ Μάους - ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

132 σελίδες - 1,90€  [Παρουσίαση GreekComics] {Το τεύχος #7 κυκλοφορεί την 1η Αυγούστου}

attachicon.gifMM 1.jpg

 

 

Παρασκευή 27 Ιουνίου και κάθε μήνα: Φάντομ - Οι νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

84 σελίδες - 1,90€  [Παρουσίαση GreekComics] {Το τεύχος #18 κυκλοφορεί στις 21 Αυγούστου}

attachicon.giffantomduck16@ck20002.jpg

 

Πέμπτη 10 Ιουλίου και κάθε μήνα: Ντόναλντ  ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

132 σελίδες - 1,90€ [Παρουσίαση GreekComics] {Το τεύχος #2 κυκλοφορεί στις 8 Αυγούστου}

attachicon.gifDONALDB_0001.jpg

 

 

Παρασκευή 18 Ιουλίου και κάθε 3 μήνες: Super Μίκυ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

132 σελίδες - 2,90€ [Παρουσίαση GreekComics] {Το τεύχος #2 κυκλοφορεί στις 29 Αυγούστου}

attachicon.gifSuper Miky.jpg

 

Τετάρτη 30 Ιουλίου και κάθε μήνα: Κόμιξ

100 σελίδες - 3,5€

attachicon.gif548px-Komix1f.jpg

 

 

Disney Princess

attachicon.gifDisney-Princess-Logo-large.jpg

Το περιοδικό θα είναι μηνιαίο με 36 σελίδες και θα κυκλοφορεί με δώρο σε σακούλα. Λογικά θα είναι αυτή η σειρά των Disney Magazines.

 

Μίννι & Νταίζυ

attachicon.gifMinnieGiveaway.MD-0513-cover-650x878.jpg

Μηνιαίο με 52 σελίδες, θα συνοδεύεται από δώρο και θα κυκλοφορεί σε σακούλα. Αυτό λογικά θα είναι το Minnie & Daisy Best Friends Forever που δημοσιεύεται από την Disney Publishing Worldwide.

 

 

Disney Junior

attachicon.gifDisney Junior.jpg

Μηνιαίο με 36 σελίδες. Το κάθε τεύχος θα κυκλοφορεί με δώρο σε σακούλα. Με το ίδιο σκεπτικό και κρίνοντας από το λογότυπο, είναι ασφαλές να υποθέσουμε πως μιλάμε για τον ομώνυμο τίτλο των Disney Magazines.

 

Αυτοκίνητα

attachicon.gifimages.jpg

Διμηνιαίο, 36 σελίδες και θα κυκλοφορεί με δώρο σε σακούλα. Εικάζω πως μιλάμε για αυτόν τον τίτλο.

 

 

Φινέας & Φερμπ

attachicon.gifPhineas_and_Ferb_logo.svg.png

Έκτακτη έκδοση, 1 με 2 τεύχη ετησίως. 36 σελίδες με το κάθε τεύχος να συνοδεύεται με δώρο σε σακούλα. Λογικά είναι η ίδια έκδοση των Disney Magazines.

 

 

Disney Violetta

attachicon.giflogo_violetta_download_fix.png

Έκτακτη έκδοση με 36 σελίδες. Παίζει να κυκλοφορήσει μόνο ένα τεύχος, όμως δεν είμαι και σίγουρος. Πρόκειται για το επίσημο περιοδικό της σειράς του Disney Channel που παίζει στον ΣΚΑΪ. Το θέμα ξεφεύγει κατά πολύ από τις γνώσεις μου, όμως εικάζω πως θα δούμε κάτι σαν αυτό. Εννοείται πως θα κυκλοφορεί σε σακούλα με δώρα, μην ξεχνιόμαστε.

 

 

Στις έκτακτες εκδόσεις, έχουμε και ανακοίνωση για τη μεταφορά της ταινίας "Planes - Fire & Rescue" σε τεύχος 36 σελίδων με δώρο. Λογικά θα ακολουθήσουν κι άλλες εκδόσεις με μεταφορές των νέων ταινιών της Disney.  Επιπλέον, έχουμε ανακοινώσεις για Βιβλιοθήκη Κόμιξ, Βιβλιοθήκη Γκότφρεντσον κάποια στιγμή.

 

 

Όποιος έχει χάσει προηγούμενα τεύχη της Καθημερινής, μπορεί να τα προμηθευτεί στην Αθήνα, Πανεπιστημίου 49 Στοά Αρσακείου. Τηλ 210.33.16.825. Εκεί έχουν διαθέσιμα τα τεύχη από τις επιστροφές, δηλαδή θα βρείτε τεύχη περίπου 10 μέρες ύστερα από την κυκλοφορία τους. Αν χάσατε κάποιο πρόσφατα, υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να το βρείτε σε κάποιο περίπτερο, παρά εκεί. Αν έχουν περάσει 10 ημέρες, θα το βρείτε εκεί πέρα. Απ' όσο ξέρω, αναλαμβάνουν και αντικαταβολές με πληρωμή στον ντελιβερά +4€ για τα μεταφορικά.

 

 

 

Τα καλοκαιρινά thread του Τερζόπουλου μπορείτε να τα βρείτε παρακάτω:

 

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2007) Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2008)

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2009) Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2010)

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2011) Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2012)

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2013)

 

 

Τελευταίο update: 28-07-2014

 

 

Για αρχειακούς λόγους, θα κρατήσω τις διαφημίσεις που έχουμε δει από την κάθε έκδοση. Τα links έχουν πέσει, όμως εμείς τα κρατάμε καλού κακού.

 

Goool (Μουντιάλ - Βραζιλία 2014)

 

Η Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney

Η πρώτη εικόνα είναι από το Σαββατοκυριακάτικο φύλο της Καθημερινής (7-8 Ιουνίου 2014). Οι άλλες δύο είναι από το ένθετο "Κ" που συμπεριλαμβανόταν σε αυτό.

attachicon.gifVKD.jpg attachicon.gifΚαθημερινή Κ.jpg attachicon.gifVKD 2.jpg

 

 

 

Μίκυ Μάους

attachicon.gifMickey Mouse New.jpg attachicon.gifmiky-maous-thumb-large.jpg

 

 

Φάντομ

attachicon.gifgranaziselis1.jpg attachicon.giffantom-thumb-large.jpg

 

 

Σούπερ Μεγάλο Μίκυ

 

 

Κόμιξ

attachicon.gifΚομιξ.jpg attachicon.gifkomix-thumb-large.jpg

 

Princess

attachicon.gifprincess--2-thumb-large.jpg

 

 

 

 

Disney - Pixar Cars

attachicon.gifcarss-thumb-large.jpg

 

Disney Junior

 

Πάλι "έγραψες" φίλε Γιώργο και μάλιστα "χρυσοίς γράμμασι". Οι αναρτήσεις σου είναι πληρέστατες και κατατοπιστικότατες.

Και με το διαφημιστικό που ακολουθεί και που ανέβηκε στο φόρουμ χάρη σ' εσένα έβαλες βούτυρο, ροκφόρ και προσούτο στο ψωμί τού φίλου σου. Μόνο που θα έπρεπε να λέει πως απευθύνεται σε αγόρια (!!!!) και κορίτσια από 8 (όσο ήμουν όταν πρωτοδιάβασα ιστορίες με τον Μίκυ) μέχρι 98 ετών (οπότε θα έχω σταματήσει είτε -το πολύ πιθανότερο- διότι θα βρίσκομαι κάπου αλλού, είτε -στην απίθανη περίπτωση που θα είμαι ακόμη εδώ- διότι δεν θα μπορώ να διαβάζω).

 

Ο Μίκυ είναι ο πιο αναγνωρίσιμος και δημοφιλής χαρακτήρας της Disney. Έχει ψυχαγωγήσει και εμπνεύσει δεκάδες γενεές παιδιών για περισσότερα από 80 χρόνια παγκοσμίως. Είναι ο χαρακτήρας που έχει αγαπηθεί περισσότερο και έχει κατακτήσει τις καρδιές εκατομμυρίων παιδιών. Απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 8-12 ετών. Ο Μίκυ σε αριθμούς παγκοσμίως:

  • 98% δείκτης αναγνωσιμότητας
  • $9+ δισ. σε πωλήσεις στα καταναλωτικά προϊόντα (συμπεριλαμβανομένου και τις εκδόσεις)
  • Διαχρονικά η Λέσχη του Μίκυ κάνει τη μεγαλύτερη τηλεθέαση από τις αντίστοιχες παιδικές σειρές
  • Ο Μίκυ προσεγγίζει πάνω από 300 εκ. άτομα στην Ευρώπη πουλώντας περισσότερα από 100 εκ. περιοδικά το χρόνο
  • Εβδομαδιαίο (52 τεύχη το χρόνο)
  • Διάσταση 13,5 Χ 20,5
  • Κόλλα
Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως παιδιά για επιβεβαιώσω τις σελίδες του ΚΟΜΙΞ έστειλα η μαιλ και μου απάντησα ότι θα είναι 100! (Μου φαινόταν φουσκωμένο το περιοδικό στη διαφήμιση και για αυτό πήρα αυτήν την πρωτοβουλία!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  547
  • Reputation:   3220
  • Achievement Points:  555
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

και το μίκυ μάους πάντως στις φωτοδιαφημίσεις πιο φουσκωμένο, από ότι πραγματικά είναι, φαίνεται..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7403
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1222
  • Achievement Points:  178
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πληροφορία που έμαθα πριν από λίγο. Τελικά το ΚΟΜΙΞ δεν θα κυκλοφορήσει αύριο.

Την Πέμπτη 31/07 θα κυκλοφορήσει στην Αθήνα και την Παρασκευή 01/08 στην υπόλοιπη Ελλάδα.

 

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πληροφορία που έμαθα πριν από λίγο. Τελικά το ΚΟΜΙΞ δεν θα κυκλοφορήσει αύριο.

Την Πέμπτη 31/07 θα κυκλοφορήσει στην Αθήνα και την Παρασκευή 01/08 στην υπόλοιπη Ελλάδα.

 

 

:cheers3:

Συγγνώμη φίλε μου αλλά θέλω να σε ρωτήσω από που το έμαθες, αυτό διότι η Καθημερινή δεν έχει ανακοινώσει τίποτα!(το ξέρω ότι και άλλες φορές δεν έχει ανακοινώσει κάποια άλλα πράγματα ή την τελευταία στιγμή τα ανακοινώνει αλλά αυτό παραπάει....) Το λέω αυτό διότι 2 βδομάδες τώρα στο φβ όλοι ρωτούσαν πότε θα κυκλοφορήσει και λέγανε συνέχεια 30/07.... Τώρα μια μέρα πριν το αλλάξανε και δεν το ανακοίνωσαν κιόλας... Μου φαίνεται λίγο περίεργο...

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Συγγνώμη φίλε μου αλλά θέλω να σε ρωτήσω από που το έμαθες, αυτό διότι η Καθημερινή δεν έχει ανακοινώσει τίποτα!(το ξέρω ότι και άλλες φορές δεν έχει ανακοινώσει κάποια άλλα πράγματα ή την τελευταία στιγμή τα ανακοινώνει αλλά αυτό παραπάει....) Το λέω αυτό διότι 2 βδομάδες τώρα στο φβ όλοι ρωτούσαν πότε θα κυκλοφορήσει και λέγανε συνέχεια 30/07.... Τώρα μια μέρα πριν το αλλάξανε και δεν το ανακοίνωσαν κιόλας... Μου φαίνεται λίγο περίεργο...

 

 

Σιγά βρε παιδιά όχι και παραπάει ήμαρτον....1 μερά μετά άμα κυκλοφορήσει δε χύθηκε και η ζάχαρη στο νερό... :lol:

 

 

Σημασία έχει να μην είναι πατάτα και να πάει καλά η σειρά :beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Γιατί είναι ο Russell Crowe

 

και εδώ είναι το 60 minutes :D

 

:cheers5:

 

υγ οσωνούπω θα έρθουν και οι τσιπούρες :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σιγά βρε παιδιά όχι και παραπάει ήμαρτον....1 μερά μετά άμα κυκλοφορήσει δε χύθηκε και η ζάχαρη στο νερό... :lol:

 

 

Σημασία έχει να μην είναι πατάτα και να πάει καλά η σειρά :beer6:

Φιλε μου το παραπαει ειναι για την ενημερωση τους...(εννοω αλλα λενε και αλλα κανουν?)  Οχι για το οτι θα κυκλοφορησει μια μερα μετα.... Αυτο ειναι το λιγοτερο...

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

και μολις ειχα φτιαξει εικονα "μια και σημερα" για να την ποσταρω..δεν πειραζει,αυριο :)

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μήπως έχουν απεργία οι διανομεις όπως πριν 2 τετάρτες;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30278
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   60
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3560 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι όντως σίγουρο πως το ΚΟΜΙΞ θα βγει στις 30 Ιουλίου και όχι στις 29;

Αν είναι έτσι τότε η Καθημερινή θα έπρεπε να είχε ενημερώσει για να μην πηγαινουν τσάμπα στο περίπτερο οι κομικσοφάγοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Ε καλα, μεχρι το περιπτερο θα πανε, οχι στο Κεηπ Ταουν. Δεν φανταζομαι να ζητησει κανεις αποζημιωση για την ταλαιπωρια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

αυτοι οι κομικσοφαγοι ειναι εγκλειστοι σε καποιο ιδρυμα;Δεν βγαινουν εξω;δεν κανουν καποιες αποστασεις στις οποιες συναντανε διαφορα περιπτερα και μινι μαρκετ; έστω "δελτες της γειτονιας" που λεγαν και οι παλιοτεροι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για δισνευ μιλάμε... οι αναγνώστες είναι μικρότεροι από 12 ετών... δεν πάνε σχολείο τώρα το καλοκαίρι για να βγουν από το σπίτι

 

αυτοι οι κομικσοφαγοι ειναι εγκλειστοι σε καποιο ιδρυμα;Δεν βγαινουν εξω;δεν κανουν καποιες αποστασεις στις οποιες συναντανε διαφορα περιπτερα και μινι μαρκετ; έστω "δελτες της γειτονιας" που λεγαν και οι παλιοτεροι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Οποιος δεν παει σχολειο και ειναι κατω απο 12 δεν βγαινει απτο σπιτι?? Φσσσσ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Για δισνευ μιλάμε... οι αναγνώστες είναι μικρότεροι από 12 ετών... δεν πάνε σχολείο τώρα το καλοκαίρι για να βγουν από το σπίτι

Kαι εγω που με θυμαμαι καποτε μικροτερο απο 12 ετων, να ειμαι το καλοκαιρι ολη μερα εξω απο το σπιτι, μαλλον ειχα προβληματικη παιδικη ηλικια... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Kαι εγω που με θυμαμαι καποτε μικροτερο απο 12 ετων, να ειμαι το καλοκαιρι ολη μερα εξω απο το σπιτι, μαλλον ειχα προβληματικη παιδικη ηλικια... :P

ή μάλλον είχε πάλι καυσονα ;)

Επεξεργασία από Comic-Μaniac
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

κατι μου λεει και μενα οτι Τεταρτη εχει απεργια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Πέμπτη βγαίνει δεν είπαμε -στην Αθήνα έστω- ;;; :trixes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο facebook της Καθημερινής εχουν απαντησει επανειλημμένα πως βγαίνει 30 Ιουλίου άρα λογικά αυτό ισχύει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Στο facebook της Καθημερινής εχουν απαντησει επανειλημμένα πως βγαίνει 30 Ιουλίου άρα λογικά αυτό ισχύει.

 

 

Λίγα πιο ποστ πάνω ο thunduckal λέει για Πέμπτη :thinking: τέσπα...θα περάσω αύριο -σήμερα δηλαδή- να τσεκάρω :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το αγαπημένο περιοδικό μικρών και μεγάλων:

 

- με το ΜΟΜΠΥ ΝΤΙΚ, το κλασικό αφήγημα του Χέρμαν Μέλβιλ σε διασκευή του Φραντσέσκο Αρτιμπάνει και εικονογράφηση του Πάολο Μοττούρα.

- και με το ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΗΡΑΚΛΗ, μια θαλασσινή περιπέτεια στα νερά του Αιγαίου, σε σχέδιο και σενάριο του Καρλ Μπαρκς.

 

Την Παρασκευή 1 Αυγούστου στα περίπτερα.


 

Άρα το Μόμπυ Ντικ που είναι 71 σελίδες θα είναι ολόκληρο!!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  547
  • Reputation:   3220
  • Achievement Points:  555
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

παρασκευή τελικά;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.