Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις Disney ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ (2014) [Βλ. 1ο post]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ρε παλιακουδι.. μεγαλωσες ρε.. χαχα

 

τοσο δα σε θυμαμαι αχαχαχα

 

yo! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 744
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4635 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δικηγόρος του Διαβόλου mode-On: Ας υποθέσουμε ότι οι αναγνώστες ντίσνεϋ είναι υπερβολικοί και παρεκτρέπονται με τις εκδηλώσεις χαράς τους. Εσείς γιατί ενοχλήστε; Είναι όντως τόσο τραγικό το θέμα ή μήπως ΕΣΕΙΣ το έχετε πάρει πολύ στα σοβαρά. Για μένα, δύο είναι οι λύσεις: ή το αγνοείς ή κάνεις μια απλή παρατήρηση και τέλος. Για οτιδήποτε παραπάνω υπάρχουν moderators. Όλα τα υπόλοιπα χαλάνε αισθητικές, κλίματα, συζητήσεις και ηρμοί σκέψεων.

 

Προς Θεού, δε στρέφομαι ενάντια στο trolling με τσουγκράνες και πυρσούς. Κι αυτό χρειάζεται, αλλά με μέτρο. Εδώ όμως, το έχουμε πάει σε άλλη διάσταση. Πήγαμε κατευθείαν στο υπέρμετρο τρολάρισμα! Συγκεκριμένα ΚΑΠΟΙΟΣ (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε), εδώ και λίγες μέρες, μπαίνει μόνο στα τόπικ της Ντίσνεϋ και το μόνο που κάνει είναι να τρολάρει και να ειρωνεύεται. Και αυτός είναι μόνο ένας στο καταιγισμό του trolling. Όταν υπάρχουν 10 troll post, εσύ και ο καθένας που πας να κάνεις ένα ακόμα τρολάρισμα, τι παριστάνεις; Τον εντέκατο; Δε βλέπεις ότι οι δέκα είναι ήδη πολλοί; Με αυτό που κάνετε, απλά χαλάτε τη παρέα και τη συζήτηση και καταλήγετε σε ίδια επίπεδα υπερβολής με τους ντισνεϋκούς που κατηγορείτε.

 

Και μιας και αναφερθήκατε στην εικόνα που ανέβασε ο ΚΟΜΙΞ, για μένα καλά έκανε και την έφτιαξε και την ανέβασε. Μαγκιά του. Αν σας φάνηκε υπερβολική και σας χάλασε την αισθητική είναι επειδή εσείς έχετε μικρή ανοχή και τη παρεξηγήσατε ή τη πήρατε στα σοβαρά περισσότερο απ' όσο έπρεπε. Αν πιστεύετε ότι έχω άδικο, φτιάξτε κι εσείς μια εικόνα για να μου δείξετε το λάθος μου και την αηδία σας.

 

Στο θέμα της γκρίνιας των ντισνεϋκών: Εντάξει παιδιά, τα θέλει κι εσάς λίγο ο οργανισμός σας. Από κάποιο σημείο και μετά, τους προκαλείτε και σας τα λένε. Κάθεστε και γεμίζετε σελίδες ολόκληρες στο forum με σχόλια για το ότι δε σας αρέσει το νέο λογότυπο του "ΚΟΜΙΞ" και το τελικό "ς" στο λογότυπο του Μίκυ Μάους; Πραγματικά, πόσο βαρετές είναι οι ζωές για να δείτε σημασία και να χαλιέστε γι' αυτά; Και να 'σου ολόκληρα κατεβατά για το γυαλιστερό εξώφυλλο και τις διαστάσεις του τεύχους. Για να το ξεκαθαρίσουμε, δε γίνεται έκδοση με ταυτόσημες τις προδιαγραφές του Τερζόπουλου! Χωνέψτε το! Σας αρέσει, δε σας αρέσει... suck it up! Μια εναλλακτική είναι να μη κυκλοφορούν και καθόλου. Πώς σας φαίνεται αυτό το ενδεχόμενο, αχάριστοι; (Α, ρε Modern Times που σας χρειάζεται...)

 

Τέλος, για τις υπέρμετρες εκδηλώσεις χαράς: Πόσες σελίδες γέμισαν με σχόλια όπου μέλη χόρευαν τσάμικα για την επαναφορά του εκάστοτε Ντίσνεϋ; Μέτρησε κανείς; Θα σας πω εγώ: Υπερβολικά πολλές! Δε λέω, και ΄γω χάρηκα, έχω περίπου 1000 τεύχη ντίσνεϋ που το επιβεβαιώνουν, αλλά δε πήρα και τη καραμπίνα για να ρίξω μπαλοθιές από τη χαρά μου. Δε λέω, θα χαρούμε, θα γράψουμε για το γεγονός και τη χαρά μας, αλλά μη το παρακάνουμε... Τόσες σειρές αρχίζουν και σταματάνε κάθε μήνα, αλλά τέτοιο πράγμα δε γίνεται.

 

ΥΓ: Τα παραπάνω δε τα γράφω ούτε για να μαλώσω, ούτε για να κακιώσω, ούτε για να αποκαρδιώσω κανέναν. Απλά εκθέτω τις απόψεις μου σε ένα θέμα που πήρες υπερβολικές διαστάσεις, από όλες τις απόψεις του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3996
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Γκρίνια σε ντισνεοθρεντ? Ε δε ξανάγινε!!!

Στο διαταύτα! Σίγουρα είμαι και γω μέσα στους σπαστικούς που τρολλάρουν. Ε λοιπόν, εκτός από το ότι τρολλάρω λέω και τη γνώμη μου.

Για όσους δεν κατάλαβαν ακόμα, η γνώμη μου είναι ότι ασχολείστε πολύυυυ σοβαρά για παιδικά περιοδικά! Μπαρουφολογείτε, κάνετε εικασίες και χίλια δύο άλλα πράγματα.

Πραγματικά, πριν αρχίσω να παρακολουθώ το site δεν είχα κανένα παράπονο από τα Ντίσνευ περιοδικά ενώ αφού ξεκίνησα, με κάνατε (όχι όλοι προς θεού) να τα συχαθώ. 

Ειλικρινά, το ξέρετε ότι τα Ντίσνευ περιοδικά αναφέρονται σε παιδιά? Τι περιμένετε να διαβάσετε εκεί μέσα? Λέτε "ά έπεσε η ποιότητα του Μίκυ Μάους". Μα λογικό δεν είναι? Δεν μπορεί κάθε παρασκευή να μπαίνουν αριστουργήματα! 

Αμ το άλλο! "Καποιανού του χάρισαν ένα γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια" έλεγε η προπροπροπροπρογιαγιάκα μου στους Οθωμανούς. xD Εκατό καλά να έχει ένα περιοδικό, εσείς θα βρείτε τη τρίχα να τη κάνετε τριχιά! Π.χ. μπήκε στο νέο ΚΟΜΙΞ, ιστοριάρα! Όοοοοχι κ@ριολ@κι@, εμείς δε θα ασχολουθούμε με αυτά! Εμείς θα αρχίσουμε τα παράπονα για το λογότυπο (btw ούτε εμένα μου άρεσε αλλά ούτε καν μπήκα στη διαδικασία να το αναφέρω). 

Και έχουμε και συνέχεια! Υπάρχουν και οι παντογνώστες αναγνώστες. Αυτοί που κάνουν εικασίες και δικούς τους υπολογισμούς και συμπεράσματα. π.χ. "Α! Ο τερζό έκλεισε επειδή έβγαζε πολλά περιοδικά!". Τα ακούνε και οι άλλοι και κάνουν τους παπαγάλους μετά! Κρα-κρα! Να αναφερθώ και στις μεγάααλες εικασίες που ακούστηκαν όταν ακούσαμε ότι οι Καθημερινή παίρνει τα δικαιώματα των Ντίσνευ κομικς? Μόνο ότι δε θα τα βγάλει σε λαδόκολλα για κεμπαπ δεν είπατε. 

Τέλος, έχουμε και τους οικονομολόγους/ποιοτικούς τυπάδες, οι γαμάτοι που όλο αναφέρονται στο πόσα λεφτά θα πιάσει το πρώτο μίκυ σε 10 χρόνια και αν το Κόμιξ θα γίνει συλλεκτικό και μπλα μπλα μπλα!

 

Αυτοί είναι οι λόγοι που δεν συμμετέχω πλέον "σοβαρά" στα Ντίσνευ threads. Και ειδικά για το ΚΟΜΙΞ, δεν έχω εμμονή με το συγκεκριμένο περιοδικό απλώς έχει ακούσει τα κερατιάτικα του τόσα χρόνια και το φοβάμαι πλέον, μάλλον θα αποφύγω να διαβάσω τα posts σας γιατί είμαι 1000% πως θα ακουστεί ξανά αργά ή γρήγορα η ίδια γκρίνια.

 

Και άλλο να κρίνεις κάτι, άλλο να το κράζεις. Μερικοί απλώς "κρίνετε" τα άσχημα και αυτό γίνετε σπαστικό.

 

Btw, δε ξέρω αν το ξέρετε αλλά μυστική συνταγή για Ντίσνευ περιοδικό με απειρογαμάουα μόνο ιστορίες δεν υπάρχει. Σοβαρά ρε! Δεν υπάρχει! Άμα γουστάρετε ανατυπώσεις (που κάποιοι γουστάρετε Ο_ο) διαβάστε αυτές. Ή αν νομίζετε πως υπάρχουν όντως τοοοοοσες καλές ιστοριάρες και απλά η Καθημερινή σας τις κρύβει... εμ... όχι δεν υπάρχουν.

 

Και κάτι τελευταίο. Αυτό που δεν αρέσει σε εσάς σε κάποιον άλλο αρέσει. Just saying~

 

Αμήν!~

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε επιβάλλεται, μετά την πασάρα του Falcon και το :respect: ποστ του Παλ:

 

ΤΟ ΤΟΠΙΟ στα κόμικς ανά σκηνή @ GC

 

Ελληνικά κόμικς: Με εξαίρεση τους δημιουργούς, γνωστούς, φίλους, συγγενείς και ίσως μερικά ολιγάριθμα άτομα που παρακολουθούν την Ελληνική σκηνή, κανείς άλλος δε γράφει τίποτα. Στα φανζίν είναι ακόμα χειρότερα τα πράματα. Πλήττεται η ακοή μου όταν ακούω ερωτήσεις τύπου "τι, υπάρχει κι άλλος εκτός του Αρκά; Μήπως είναι κανάς καινούριος?" ΟΧΙ. Έχουμε σκηνή αρκετά αξιοπρεπή που πλέον στέλνει κόσμο και έξω. Και ένας έκανε και ταινία που έκανε σουξέ! Wake up!

 

BD: Αν δεν είναι νιοστή επανέκδοση Λούκυ Λουκ, ή Αστερίξ από εφημερίδα, η οποία το δίνει μέχρι και 2€ φθηνότερα (ουάου!), ή κλασικές αξίες, βλ.Κόρτο, Μπιλάλ, Μπλέηκ & Μόρτιμερ, την πλειοψηφία την τρώει το μαύρο το σκοτάδι. Ενώ μιλάμε για ίσως την πιο ποιοτική σκηνή ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ!

 

Υπερηρωικά: Πρώτα ήταν τα Καλύτερα Κόμικς του Πεχλιβανίδη. Μετά ήρθε το τσουνάμι του Καμπανά. Ακολούθησε ένα εντυπωσιακό αλλά σχετικά βραχύβιο ντου της Μαμούθ και καπάκι όπως ήρθε έτσι κι έφυγε, ξαφνικά και νύχτα χωρίς φεγγάρι, η Modern Times. Πλέον έχει αναλάβει η Anubis ενώ άγνωστος ακόμα είναι ο ρόλος της Καθημερινής, το οποίο προσωπικά με απασχολεί περισσότερο από το reboot της Μικρής Πριγκίπισσας. Γιατί η Μικρή Πριγκίπισσα θα τα σπάει. :P Για όλα, εκτός από τη Modern Times όλοι θα πούνε τα καλύτερα λόγια και θα έχουν άπειρες αναμνήσεις, επειδή η MT έκοψε όλες τις σειρές της εν μία νυκτί, εκτός από 2-3 που είχε προλάβει να ολοκληρώσει. Μετά από τη σύντομη ιστορική αναδρομή, μπορείτε να πάτε στα τόπικς των Διεθνών Νέων να ανακαλύψετε πολύ πράμα. Και όλα τα τόπικς νέων των υπερηρωικών έχουν πολύ καλό επίπεδο και ενημερώνονται με πραγματικά νέα. Τόσο τα Marvel / DC των Διεθνών όσο και το Indie. Μακράν το πιο ενεργό και αξιοπρεπές κομμάτι του GC, εδώ και χρόνια.

 

Manga: Ελάχιστα σχόλια, ενώ η Anubis ανοίχτηκε αρκετά. Είναι άφαντα στο GC.

 

Κοριτσίστικα: Το 90% που γράφουν είναι άντρες. Nuff said. :P

 

Λοιπά Παιδικά: Μόνο καταγραφή, άντε και λίγο χαβαλές-τρολάρισμα, τις περισσότερες φορές καλοπροαίρετα. Ίδιο κλίμα επικρατεί και στα Λαϊκά Αναγνώσματα - Περιοδικά - Εφημερίδες - Παρελκόμενα.

 

Disney: Όλοι όσοι διαβάζαμε Τερζόπουλο ή και οι "αρχαίοι" που ξεκινήσαν από Ατλαντίς, καταχαρήκαμε την επιστροφή. Κανείς δεν απαγορεύει τα νέα και τον σχολιασμό, όμως όταν σε 20 σελίδες τόπικ των γενικών νέων τα νέα είναι δεν είναι 2 σελίδες και στα υπόλοιπα ανακυκλώνεται γκρίνια που ο περιπτεράς δεν έφερε παραπάνω από 2 τεύχη, το Κόμιξ δε βγήκε ακόμα και το γυαλιστερό είναι του διαβόλου ενώ είναι εξωπραγματικό το να βάλεις κόμικς με διαφορετικό ύψος δίπλα δίπλα, ε επόμενο είναι να προσελκύσουνε καλο- ή κακο-προαίρετο δούλεμα. Ναι, δούλεμα. Δεν είναι komixmag εδώ και το GC δεν ήταν ποτέ προτεκτοράτο του. :P Το komixmag δεν υπάρχει πια και θέλω να πιστεύω πως μετά την 9μηνη διακοπή των Ντίσνεϋ ένιωσαν και οι Ντισνεϋκοί όπως ένιωσαν και όλοι οι υπόλοιποι κομιξάκηδες όταν σταμάτησε να βγαίνει το αγαπημένο τους κόμικ, με αποτέλεσμα να κατέβουν από το "καλάμι" που είχαν καβαλήσει (κακά τα ψέματα, κάποτε λέγαμε ότι τα Ντίσνεϋ στην Ελλάδα δε θα σταματήσουν ποτέ εκτός αν βυθίσει τη χώρα τσουνάμι από την καταστροφή του Ήλιου). Η λύση είναι απλή και θα έρθει μόνο μέσα από τους ίδιους τους Ντισνεϋάκηδες. Χαλαρώστε και μην επαναλαμβάνεστε. Και να τιμάτε το τόπικ της αντίστοιχης έκδοσης αφού δημιουργηθεί, ούτως ώστε να αποσυμφορηθεί επιτέλους το παρόν τόπικ και να ενημερώνεται με νέα. Βρίσκεστε στην ενότητα των ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΝΕΩΝ! Και η σύνοψη υπάρχει στο πρώτο ποστ το οποίο και ενημερώνεται. Τιμήστε το, μη γράφετε ό,τι σας κατέβει. Ή έστω γράψτε το μία φορά, όχι 15. :P Α, και να διαβάζετε και κανένα τόπικ που δεν έχει σχέση με Ντίσνεϋ. Υπάρχει λόγος που στα τελευταία 50 Κόμιξ το πιο ενδιαφέρον ήταν η στήλη των Νέων. Και φυσικά να είστε έτοιμοι τόσο για θετικά όσο και αρνητικά σχόλια. Λέγεται ανταλλαγή απόψεων και είναι βασική συνιστώσα της ανθρώπινης κοινωνικοποίησης. :welcome: @ GreekComics.

 

σσ.Κάτω το κακόβουλο τρολάρισμα & σπαμάρισμα, για πάντα και παντού.

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το trolling χρειάζεται; Να ενημερώσουμε τον Μάσλοου να ενημερώσει την πυραμίδα του. :P

 

 

Πέρα απ'την πλάκα, ας κοιτάξουμε ένα αντικειμενικό κριτήριο:

 

Μετρήστε λίγο πόσες σελίδες καταναλώνονται στο trolling και σε αυτή την άσκοπη συζήτηση που ξεσπά κάθε λίγους μήνες, και πόσες στο "σπάμ".  :beersanta:

 

Εντωμεταξύ, θα μου επιτρέψετε να μεταφέρω 2-3 σκέψεις που έχω στο κεφάλι μου. Δεν έχω σκοπό να πείσω κανένα, απλά θέλω να τις βγάλω, γιατί θα σκάσω αλλιώς (δεν έχω και ανεμιστήρα, είναι ανθυγιεινό) .Βλέπω όλος αυτός ο χαμός να έχει γίνει για το σπάμ.

 

Μετά βλέπω κάτι δημοσκοπήσεις του στύλ "Ποιά είναι τα αγαπημένα σας φασολάκια", κάτι πόστ σε θρέντ που καταλήγουν σε χιουμοριστικούς διαλόγους μεταξύ 2-3 ατόμων, αλυσίδες στο φωναχτόκουτο με επανάληψη ενός εμότικον (το οποίο δεν επιτρέπει τους υπόλοιπους να κάνουν συζήτηση, έτσι; ), κάτι double-triple-quantraple-post, και φυσικά το τυπικό derailment απ'τα γνωστά troll. Kαι δυσκολεύομαι κάπως να πιστέψω ότι μας ενοχλεί το "σπάμ". 

 

Νομίζω ότι το σπάμ είναι ένας βολικός τρόπος να βαφτίσουμε μια συμπεριφορά. Πες την ανούσια, πες την υπερ-ενθουσιώδη, ας μην κρυβόμαστε πίσω απ'τις λέξεις. :)

 

Πες το ανούσιο. Κοίταξα πίσω αρκετές σελίδες. Κάτι ποστάκια για κάτι γρίφους, μια μικρή συζήτηση για το αν το νέο περιοδικό λέγεται Σούπερ/Μεγάλο Μίκυ. Ειλικρινά, δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο ουσιαστικά ανούσιο. 2-3 πόστ την φορά το πολύ. Και μετά βλέπω τα troll πόστ. Άνετα 3-4 την σελίδα. Από νέους χρήστες; Τσούκου. Μέλη που είναι εδώ καιρό, κάποια στην Δ.Ο. Δηλαδή τα μέλη που θα έπρεπε να είναι το πρότυπο των νεώτερων μελών. 

 

Πες την υπερ-ενθουσιώδη. Θα την πω χαζοχαρούμενη κάποιες φορές. ;) Συμπεριφορά που βγάζει "τρολλάρισμα". Και θα συμφωνήσω. Ε και; Τι ε και; Ε, και, τι σημαίνει "βγάζει τρολλάρισμα;" Νομίζω ότι οι ενήλικοι έστω έχουν πλήρη έλεγχο πάνω στις πράξεις τους. Τρολλάρεις από επιλογή σου, ή δεν τρολλάρεις; Σπαμμάρεις και κάνεις derail με κάθε πόστ που κάνεις ή οχι; Βλέπεις μια συμπεριφορά που δεν σου αρέσει, μια χαρά. Με το να τρολλάρεις τι καταφέρνεις; 

 

Σοβαροποιείς το θέμα; :P. Σιωπάς αυτή την συμπεριφορά; Καλά, αν το πιστεύεις αυτό, είσαι λίγο χαζούλης. Αλλά πες ότι το κάνεις. Επέβαλλες την δική σου αποδεκτή συμπεριφορά, πάνω στην αποδεκτή συμπεριφορά του άλλου. Μια χαρά.

 

Και τώρα αντί για ένα ανούσιο πόστ, υπάρχουν δύο ανούσια πόστ. Και μετά επειδή πρέπει να εκφράσουν όλοι την αγανάκτηση τους με το πρώτο πόστ, έχουμε δώδεκα ανούσια πόστ, και κάτι ντουζίνες like κάθε φορά. :thinking:

 

Νομίζω ότι οι κανόνες του φόρουμ σχηματίστηκαν για να απαγορεύσουν κάποιες συγκεκριμένες ενέργειες, όχι να κρίνουν το εάν μια συμπεριφορά είναι υπερ-ενθουσιώδης ή όχι. Ως εδώ συμφωνούμε, νομίζω. Εφόσον υπάρχει τόση αγανάκτηση, πρέπει να υπάρχει κάποια ανεπάρκεια. Πρέπει να ανανεωθούν οι κανόνες; Δεν το έχει ζητήσει κανείς, άρα μάλλον όχι. Υπάρχει αδράνεια στην εφαρμογή τους; Πάλι δεν έχω ακούσει παράπονο. Άρα εφόσον μια ενέργεια είναι αντικανονική, θα διορθωθεί, κτλ. 

 

Εφόσον όμως δεν γίνει το παραπάνω, θα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια διαχειριστική ανεπάρκεια, ή μήπως ότι προσπαθούμε να διώκουμε ένα συγκεκριμένο είδος συμπεριφορών; Και εφόσον, δεν έχω δει (με εξαίρεση των troll, φυσικά), κάποιος με την ελευθερία έκφρασης του να καταπατάει την ελευθερία έκφρασης κάποιου άλλου, τότε η όλη αυτή αγανάκτηση ήταν ίσως misguided και γραφική , ρε αδερφέ.

 

Άρα, να πω τι προτείνω;

 

Ας ξεκινήσουμε μέσα στο Σαββατοκύριακο απ'την αρχή. :)

 

Λίγη περισσότερη προσοχή στο τι ποστάρουμε, λιγότερα θαυμαστικά. Να πούμε το αστειάκι μας, να κάνουμε την κριτική μας, να ποστάρουμε τα νέα μας. Αλλά ας μην ξαναδούμε troll post, βετεράνους χρήστες που επίτηδες κάνουν derail, ανά σελίδα, και αγανακτισμένα αρθράκια "Τις πταίει" κάθε δίμηνο. Η αγανάκτηση είναι εύκολη, η αυτο-βελτίωση ζόρικη. 

 

Δεν τα χρειαζόμαστε και είμαστε καλύτεροι από αυτό. :)

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4693 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

@falconara90
 
Γιατί ενοχλούμαστε; Έχει απαντηθεί στη προηγούμενη σελίδα αυτό από αρκετά άτομα, είναι χαζό να ξαναειπωθεί.
 
Επίσης, το μέγεθος του trolling που προκαλείται, είναι ανάλογο με την αιτία που το προκάλεσε. Δόξα τω Θεώ, πολλοί σε αυτό το φόρουμ είναι παλιές καραβάνες, έχουμε αλληλογνωριστεί και ξέρουμε ότι πρόκειται για άτομα κανονικά και ακομπλεξάριστα. Δηλαδή, ξέρουν(-με) το φόρουμ καιρό, συνεπώς μπορούν να συγκρίνουν καταστάσεις του τότε με του τώρα και να αντιδράσουν όπως πιστεύουν.
 
Για την εικόνα, παίρνω τη συγκεκριμένη ως παράδειγμα γιατί είναι η αφορμή κι όχι η αιτία. Ναι, είναι υπερβολική. Αρκετά. Κι από που κι ως που μιλάμε μια μικρή ανοχή; Το ωραίο το gifάκι στην υπογραφή μου το βλέπεις; Το έχω πάνω από χρόνο. Μάντεψε γιατί...
 
Κι είναι μια ευκαιρία να πω τη γνώμη μου και γενικότερα, έξω από τα όρια του τόπικ αυτού γιατί μέχρι στιγμής την έχω εκφράσει μόνο σε άλλα μέλη από κοντά(Q και Tight για σας κυρίως  ;))
 

Θυμάμαι, όταν είχα πρωτογραφτεί κυρίως, κοκορευόντουσαν εκεί στη ΔΟ για το πόσο αρμονικό είναι το φόρουμ, πόσο χρόνο κρατάει ζωντανό και μας ρωτούσαν οι απ' έξω πως το καταφέρνουμε αυτό. Κι είχαν δίκιο που κοκορεύονταν, γιατί ίσχυε.
 
Τότε επικρατούσε γενικά ένα καθεστώς ευχάριστου και μη παρεξηγήσιμου trolling, με πρωτοστάτες μέλη όπως DJO, Quackmore, Tightwad, m-rd, spitermak κλπ. Ε, κάπου χάλασε αυτό με νέα μέλη που δεν είχαν πιάσει το παλμό του φόρουμ, της ατμόσφαιρας που επικρατεί εδώ μέσα.
 
 
Και σιγά σιγά κάπου το '12 αρχίσαμε, πρώτα αποτυχημένες προσπάθειες από νέους για trolling, "αντιεμπορικές" εκθέσεις προσωπικών σχεδίων, ηλίθιες δημοσκοπήσεις, ντισνευκό πόρωμα(που πήγαζε κυρίως από τα εσωτερικα προβλήματα του τερζό αλλα και τη πτώση ποιότητάς του). Και πόρωμα σοβαρό, με εικασίες για το μέλλον, προβλέψεις, προσπάθεια αποκόμισης πληροφοριών πριν γίνουν επίσημες κλπ. Αυτό σιγά σιγά σταματάει, αφού πλέον έχουν βγει σχεδόν όλες οι εκδόσεις της καθημερινής.
Αλλά και πόρωμα τύπου παιδικού, του στύλ άντε να βγει το τάδε!, ω δε φέρανε εδώ ακόμα το μμ, ω επιτέλους θα το διαβάσω!, ω ήταν τέλειο συναρπαστικό!. Προσωπικά, εγώ που είμαι και αρκετά μικρότερος πολλών που το κάνουν αυτό, προτιμώ να   :censored:   :censored:   :censored: παρά να ξεστομίσω αυτές τις προτάσεις
 
Τέλος, άψαχτες απορρίψεις άλλων ειδών κόμικς(  :blush:), λάθος αντιμετώπιση των status με ότι να ναι "δηλώσεις" σαν του facebook που κάνουμε κάθε 2 ώρες κλπ.
 
Φυσικά, για τη γενική κατρακύλα που έχει βιώσει το φόρουμ υπάρχουν και άλλοι παράγοντες, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.


 

Κι αν κατάλαβες, δεν είμαι από αυτούς που τα βάζουν με τα ντίσνευ(προσωπικά, στα παπάκια μου αν θα ναι άλλο το μέγεθος, η γραμματοσειρά, η κόλλα ή το isbn των περιοδικών), αλλά από αυτούς που τα βάζουν με τον υπερβολικό ενθουσιασμό για τα disney, που έχει παραγίνει, τουλάχιστον σε σχέση με το όπως το είχα ζήσει εγώ όταν είχα γραφτεί.
 
 

να είστε έτοιμοι τόσο για θετικά όσο και αρνητικά σχόλια. Λέγεται ανταλλαγή απόψεων και είναι βασική συνιστώσα της ανθρώπινης κοινωνικοποίησης.
 
:welcome: @ GreekComics human world. 

fixed

 

 

 

 

Κι όταν με το καλό τελειώσει αυτή η συζήτηση, ας γίνει ξεχωριστό θέμα, μη στοιχειώνει το τόπικ αυτό που έχει και μια χρησιμότητα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Έπεσε update στο πρώτο post με κάποιες νέες εκδόσεις. Ανούσιες πληροφορίες για τους περισσότερους, όμως τις έβαλα για λόγους πληρότητας. Τσεκάρετε όσοι ενδιαφέρεστε.

 

Τώρα για το πού τις βρήκα... μπρίκια κολλάμε;

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27926
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  317
  • Reputation:   3084
  • Achievement Points:  317
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θέλουμε δεν θέλουμε διαβάζουμε τα γραφόμενά σας, μιας και είναι το δημοφιλέστερο τόπικ του τελευταίου μηνός και άλλωτε προβληματιζόμαστε, άλλες φορές γελάμε και  άλλωτε ενημερωνόμαστε.

Ειρήνη παιδιά,όλα χρειάζονται.

Και για να βοηθήσω να ηρεμήσουν τα πνεύματα, θα το κάνω με τον τρόπο που αρμόζει στο θέμα μας:

 

"Yesterday’s Mansion", ένας αυθεντικός πίνακας του Καρλ Μπαρκς που φιλοτέχνησε το 1969.
Σύμφωνα με τον Καρλ Μπαρκς αυτή την ζωγραφική (περισότερο φαντασίας) την ξεκίνησε την δεκαετία του 60 για να εκτεθεί σε κάποια έκθεση τέχνης στο Palm Springs της California, όπου μόνο σκηνές ερήμου πωλούνταν.
Με τα χρόνια, συχνά έβαφε και έσβηνε κυπαρίσσια, πρόσθετε κλαδιά στο μπροστινό δέντρο, ζωγράφισε έναν ωκεανό στο βάθος....
Όλα αυτά για να προσφέρει στον εαυτό του λίγη ξεκούραση από τον φόρτο εργασίας που απαιτούσε η σχεδίαση των παπιών της Ντίσνευ.

tumblr_n7f5xqvh_Rt1rhjbado1_1280.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έπεσε update στο πρώτο post με κάποιες νέες εκδόσεις. Ανούσιες πληροφορίες για τους περισσότερους, όμως τις έβαλα για λόγους πληρότητας. Τσεκάρετε όσοι ενδιαφέρεστε.

 

Τώρα για το πού τις βρήκα... μπρίκια κολλάμε;

 

Να δεις πάντως που η «Βιολέττα» θα πάει πολύ καλά. Δεν υπάρχει κοριτσάκι ηλικάς 7~10 ετών που να μην λατρεύει την τηλεοπτική σειρά και να τρέχει να πάρει ότι σχετίζεται με αυτήν. Πολύ μεγάλη μαγκιά αυτή η έκδοση.

 

Υ.Γ: Προς όλους τους υπόλοιπους πωρωμένους Ντισνεϋκούς. Παραδειγματιστείτε λίγο από το πως ποστάρει ο Phantomduck (που είναι φανατικός Ντισνεϋκός) για να καταλάβετε τις ακριβώς εννούμε όταν λέμε ισορροπία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28485
  • Reputation:   190222
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ας ξεκινήσουμε μέσα στο Σαββατοκύριακο απ'την αρχή. :)

 

Λίγη περισσότερη προσοχή στο τι ποστάρουμε, λιγότερα θαυμαστικά. Να πούμε το αστειάκι μας, να κάνουμε την κριτική μας, να ποστάρουμε τα νέα μας. Αλλά ας μην ξαναδούμε troll post, βετεράνους χρήστες που επίτηδες κάνουν derail, ανά σελίδα, και αγανακτισμένα αρθράκια "Τις πταίει" κάθε δίμηνο. Η αγανάκτηση είναι εύκολη, η αυτο-βελτίωση ζόρικη. 

 

 

ρούφα κι έρχεται :D

 

ουσιαστικά αυτό το οποίο συμβαίνει είναι το άλλο άκρο αυτού του οποίου συνέβαινε. και όντως τα άκρα είναι κακό πράγμα. 

 

τρόπος λύσης? 2. ο ένας είναι το καλό παράδειγμα. στον άλλο θα αρχίσουν κουβέντες για φασισμό :) αμφότεροι δούλεψαν μια χαρά στο παρελθόν :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

:update: στο πρώτο post. Άλλαξα και τον τίτλο επειδή το thread έχει κυρίως πληροφοριακό χαρακτήρα. Το πρώτο post έχει όλες τις πληροφορίες σχετικά με τις εκδόσεις της Καθημερινής, κάτι που αν δεν απατώμαι, δεν έχει κάνει κάπου επίσημα η ίδια η εκδοτική. Όποιος κυκλοφορεί σε facebook / blogs / άλλα forums κλπ, μπορεί να δώσει το link του παρόντος thread, προς διαφώτιση τυχόν ενδιαφερόντων που έχουν χαθεί σχετικά με το τι έχει κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μάλιστα... Είσαι γίγαντας. :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26877
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4262 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σας βάζω εδώ γιατί δεν ήξερα που να το βάλω την διαφήμιση του ΚΟΜΙΞ απο περιοδικο Φαντομ... Μου φαινεται η το περιοδικο ειναι φουσκωμενο λες και ειναι διπλο τευχος? :thinking: Δηλ παιζει να ειναι 132 με 164 σελιδες?....

548px-Komix1f.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Oκ. Μαθημα πως να μην γραφετε το συνοδευτικο κειμενακι στην έντυπη διαφημηση του περιοδικού/προϊόντος σας.

 

Πρωτ' απ' όλα - έχουμε τουλάχιστον έξι διαφημιστικές υπερβολές σε 3 γραμμές: ''Αριστουργηματικό'', ''επος'', ''κορυφαίου'', ''σημαντικότερες'', ''όλων των εποχων'' και ''πιο εμβληματικού''. Δηλαδη διαβαζοντας αυτο το πραγμα, το ενστικτο μου μου λεει απλά να απομακρυνθω. Σα να ακουω τηλεμαρκετινγκ. Ή μαναβη στη λαϊκη. Αυτο το πραγμα δεν ειναι σοβαρη προωθηση. Δε μπορει να θες να διαφημισεις ενα εργο τεχνης βαζοντας οσο περισσοτερες over the top λεξεις μπορεις να χωσεις στο χωρο που εχεις. Μια υπερβολουλα ειναι αποδεκτή. Δύο, επίσης. Εξι, είναι απλά αστείο. 

Αν καποιος προσπαθει να σου ταισει κατι χρησιμοποιωντας τοσο sleasy γλωσσα και τετριμμενες, cheesy εκφρασεις, αυτομάτως σημαινει πως σου πουλα φυκια για μεταξωτες κορδελες. Που ειναι κριμα, γιατι το ΚΟΜΙΞ έχει όντως πραγματα να κανει show off. Στην τελική, αμα μπω στον κοπο να διαβάσω το κειμενακι (πραγμα που οι περισσοτεροι δεν κανουν) σημαινει και ειμαι ψαγμενος (και αρα δε θα τα χαψω ολα αυτα) και θα ηθελα να μαθω καποιες πιο ουσιαστικες πληροφοριες - οι οποίες δεν υπαρχουν γιατι εχουμε φαει ολο μας το χωρο με @@.

Και επισης: ''Μια απο τις σημαντικοτερες ιστοριες ολων των εποχων'';;; Μα σοβαρα τωρα; Ο Μομπυ Ντικ εχει χίλια δυο καλά. Μια απο τις σημαντικοτερες ιστοριες ολων των εποχων δεν ειναι. Μια απο τις σημαντικοτερες ιστοριες ολων των εποχων είναι ο Βίος. Ή οι επτά πόλεις της τσιμπόλα. Ή τα Χριστούγεννα στο Βουνο της αρκουδας. Αυτος που εγραψε αυτο το αθλιο κειμενακι ή δε ξερει τι του γινεται απο ντισνευ κομικς, ή ξέρει, και απλα προσπαθει να μας ξεγελασει. Either way, it sucks.

Ας εγραφαν την αληθεια - η οποια ειναι εξισου εντυπωσιακη: Μια απο τις σημαντικοτερες ιστοριες των τελευταιων ετων. Ή, μια απο τις πιο πρωτοτυπες. Ή τις πιο πολυαναμενομενες. Τις πιο καλοδουλεμενες. Τις πιο λατρεμενες απο κοινό και κριτικους. Και παει λεγοντας. Το να γραψεις οτι ειναι ενα ''αριστουργηματικό επος'' και μετα καπακι ''μια απο τις σημαντικοτερες ιστοριες ολων των εποχων'' δειχνει οτι δεν ξερεις που να σταματησεις. Τερμα ερασιτεχνικο.

Και για να τελειωνουμε: η φραση ''το πρωτο τευχος του πιο εμβληματικου περιοδικου των εκδοσεων Ντισνευ'' ειναι λαθος σε τρία τουλάχιστον σημεία. Καταλαβαίνω τι θελει να πει, αλλά η πρόταση είναι λάθος. Κατ' αρχας δεν μπορει να ειναι το πρώτο τεύχος ενος περιοδικου που ειναι ηδη εμβληματικο, γιατι για να γινει ενα περιοδικό εμβληματικο, πρεπει να εχει βγαλει κι άλλα τευχη. Επισης, το ΚΟΜΙΞ δεν ειναι το πιο εμβληματικο περιοδικό των ελληνικων εκδόσεων Ντίσνευ. Το ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ειναι. Το ΚΟΜΙΞ ειναι το πιο πρωτοτυπο ή το πιο ψαγμενο ή whatever.

Επισης, τι σημαινει ''...των εκδοσεων ντισνευ''; Γενικα; Στον κοσμο;

 

Αυτά για την τρισαθλια διαφημηση. :D  Ανυπομονω για το τευχακι, που θα τα σπαει!

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Συμφωνω σε γενικες γραμμες, αλλα:

 

To "επος" δεν ειναι υπερβολικη λεξη. Ειναι μια απλη λεξη που χαρακτηριζει μεγαλου μεγεθους γραπτα εργα, ειτε ποιηματα ειτε κομικς κ.ο.κ., που αναφερονται σε μακροσκελη εργα που περιλαμβανουν τις περιπετειες διαφορων ηρωων. Ο Μομπυ Ντικ του ντισνευ (οπως και ο οριτζιναλ αλλωστε) ειναι αυτου του ειδους. Ενα επος μπορει να ειναι και καλο και κακο. Δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι αριστουργημα, οπως επισης και μια "δεκασελιδη", μια "ρομαντικη" ή μία "περιπετειώδης" ιστορια δεν μπορει να ταυτιστει με κατι καλο η κακο. Αυτες οι λεξεις απλα περιγραφουν ενα ειδος.

 

 

Επισης, το οτι ειναι το πιο εμβληματικο περιοδικο ντισνευ ειναι και αυτο σωστο. Και οχι μονο για τα ελληνικα δεδομενα, και αυτο ειναι κατι που εχει παραδεχτει και ο ιδιος ο Ροσα που το θεωρουσε για χρονια στα 2 καλυτερα περιοδικα ντισνευ παγκοσμιως, συμφβνα με δικα του λεγομενα σε συνεντευξεις (αναφερομενος στη χρυση εποχη του περιοδικου, προφανεστατα). Η διαφορα με το Μικυ Μαους ειναι οτι αντιστοιχα περιοδικα του Μικυ Μαους, στο στησιμο και τη φιλοσοφια υπαρχουν δεκαδες σε διαφορες χωρες, απο τη γειτονικη Ιταλια ως τη Βραζιλια. Γιατι το Μικυ Μαους να ειναι πιο εμβληματικο απτο Topolino ξερω γω? Το Κομιξ ομως, λογω της φιλοσοφιας του, ηταν οντως εμβληματικο και μοναδικο (ξαναλεω στη χρυση εποχη του, οχι τα τελευταια χρονια). Το μοναδικο που θα μπορουσε, ισως, να συγκριθει με το Κομιξ στην υλη ηταν το Picsou, το οποιο ομως θα εχανε την οποια μαχη γιατι περα απο τις σουπερ ιστοριες Μπαρκς Ροσα  κτλ ειχε αφενος συνηθως ηλιθια παιδιαστικα εξωφυλλα και αφετερου ηταν γεματο με γριφους και παιχνιδια για 6χρονα.

 

Το οτι θελουν να ειναι και να διαφημιζουν ξανα το Κομιξ ως εμβληματικο, αυτο μονο καλος οιωνος μπορει να ειναι. Δεν ακουσα να το λενε  εμβληματικο οταν εβαζαν ιστοριες με την Ουνα και τα σκουπιδια του Ναντορπ και των λοιπων Ολλανδων, επομενως τωρα που το λενε ισως εχουν λογο που το κανουν και δεν θα τους μεμψω για αυτο, αρκει να το κανουν. Καθως βαζουν μεγαλη δυνατη περιπετεια σαν κεντρικη ιστορια, αυτο με κανει αισιοδοξο οτι θελουν να κρατησουν ενα επιπεδο (γυαλιστερο εξωφυλλο, μια μεγαλη ιστορια σε καθε τευχος, περιορισμος των σκουπιδιων κτλ.), φυσικα σε περιπτωση που αυτο θα γινει ο κανονας (κατι που θα φανει και στα επομενα τευχη) και δεν ειναι ετσι απλα μια μεγαλη ιστορια για αρχη και μετα καθε τευχος τιγκα στη σαβουρα. Ιδωμεν!

Επεξεργασία από Gladstone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3798 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σημερα παιδια πηγα να παρω το Μικυ και το Φαντομ. Αυτο που θελω να σχολιάσω ειναι πως υπαρχει ελπίδα αποβτηννεα γενιά. Ειδα δυο πιτσιρικάδες, καπου στα 7, που ο ένας πήρε το Μικυ και ο αλλος τον Φαντομ! Τους λεω με χιούμορ, παιδια αφήστε κατι και για μενα, ε! Και γυρνάει ο ένας και μου λεει εχει διαφορα!

Του λεω τον Φαντομ δεν τον διαβάζεις; Και τοτε ερχεται η μάνα τους και μου λεει ακομα διαβάζεις Μικυ;;

Και της λεω φυσικα, μικρός ειμαι και γω!! Χαχαχα

Και τους πρότεινα να πάρουν την καθημερινη που εχει την βιβλιοθήκη του Μπαρκς μιας και δεν το ήξεραν.

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας αυτη τη στιγμη, γιατι κάποιοι εδω μεσα ητα πολυ απογοητευμένοι για το αν οι πιτσιρικάδες θα διαβάζουν τα ντισνει ή οχι. :-)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25691
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  4
  • Reputation:   20
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγω ειχα καιρο να διαβασω, αλλα την προηγουμεη βδομαδα ειχα παει στη disneyland και ξαναμπηκε το μικροβιο... Ψαχνω τωρα ολα τα νεα τευχη του μικυ μαους και του ντοναλντ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3581 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εγω ειχα καιρο να διαβασω, αλλα την προηγουμεη βδομαδα ειχα παει στη και ξαναμπηκε το μικροβιο... Ψαχνω τωρα ολα τα νεα τευχη του μικυ μαους και του ντοναλντ :P

disneyland ?? πρέπει να ήταν πολύ ωραία . διακοπές στη Γαλλία ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4693 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Και τοτε ερχεται η μάνα τους και μου λεει ακομα διαβάζεις Μικυ;;

Και της λεω φυσικα, μικρός ειμαι και γω!! Χαχαχα

Εγώ θα τη τρόλλαρα άγρια icon_mrgreen.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

disneyland ?? πρέπει να ήταν πολύ ωραία . διακοπές στη Γαλλία ?

 

Δεν ξέρω εάν πήγαινα στα 16 μου πως θα μου φαινόταν πάντως πρόπερσι που πήγα -στα 23 μου- μου φάνηκε πολύ υπερτιμημένη. ΔΗλαδή οκ μίκυ μάους, χαβαλές, γκούφη και δεν συμμαζεύεται αλλά τελικά τα ίδια τα παιχνίδια -γιατί κακά τα ψέμματα αυτά είναι που μετράνε- ήταν πολύ μέτρια. ΕΙδικά εκείνο το τρενάκι του Ιντιάνα Τζόουνς ήταν μεγάλη μούφα. Εκείνο που μου είχε αρέσει πολύ ήταν το τρενάκι space mountain και το στοιχειωμένο σπίτι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ που τελευταία φορά πήγα στα 29 μου, το μόνο με το οποίο συμφωνώ είναι πως το τρενάκι του Ιντιάνα Τζόουνς είναι μούφα.

Η Disneyland είναι υπέροχη...και φυσικά δεν μετράνε μόνο τα "παιχνίδια", που και αυτά ακόμα είναι καταπληκτικά και καλύπτουν όλα τα γούστα και όλες τις ηλικίες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3581 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δεν ξέρω εάν πήγαινα στα 16 μου πως θα μου φαινόταν πάντως πρόπερσι που πήγα -στα 23 μου- μου φάνηκε πολύ υπερτιμημένη. ΔΗλαδή οκ μίκυ μάους, χαβαλές, γκούφη και δεν συμμαζεύεται αλλά τελικά τα ίδια τα παιχνίδια -γιατί κακά τα ψέμματα αυτά είναι που μετράνε- ήταν πολύ μέτρια. ΕΙδικά εκείνο το τρενάκι του Ιντιάνα Τζόουνς ήταν μεγάλη μούφα. Εκείνο που μου είχε αρέσει πολύ ήταν το τρενάκι space mountain και το στοιχειωμένο σπίτι.

και στο παρελθόν μου είχαν πει ότι είναι υπερεκτιμημένη .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ακόμη κι αν ξαναπήγαινα για τέταρτη φορά στην ωραιότερη πόλη που έχω γνωρίσει, το Παρίσι, δεν θα χαλάλιζα μια από τις μέρες της διαμονής μου για την Disneyland. Στα τρία πρώτα ταξίδια μου (1973-4, 1975 και 1989) δεν υπήρχε. Το 1989, επειδή ήταν μαζί μας η δεκάχρονη τότε mevang, την πήγαμε στο Parc Astérix που μου άρεσε κι εμένα. Στο τελευταίο (2009) που ήταν και σύντομο (8 μέρες, γιατί τα παλιά είχαν διάρκεια 3, 5 και 4 εβδομάδες αντίστοιχα) ούτε που σκέφτηκα να πάω.

 

΄Εχει τόσα υπέροχα μέρη να δεις και να ξαναδείς το Παρίσι.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η διαφημιστική καταχώρηση αυτής της βδομάδας.

 

DisneyAdskathimerini27-07-2014.JPG

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25691
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  4
  • Reputation:   20
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδια συμφωνω οτι τα τρενακια τα περιμενα καλυτερα και οτι ναι δεν τα αξιζε τα λεφτα που ζητανε. (Εγω μπηκα δωρεαν γιατι δουλευει η ξαδερφη μου). ΑΛΛΑ μονο και μονο που βλεπεις ολους τους ηρωες των παιδικων σου χρονων νομιζω αξιζει. Επισης στις 11 το βραδυ πανω στο πυργο ειχε ενα σοου με διαφορες σκηνες απο ταινιες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3581 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

προσωπικά δεν μου αρέσει να βλέπω τους ήρωες έτσι .

post-30217-0-59546700-1406458560_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30278
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   60
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξέρει κανείς αν οι εκδόσεις της Καθημερινής θα συνεχίσουν  τη σειρα ΜΜ Β' κύκλος;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πού το θυμήθηκες. Ίσως μαζί με το συνέχεια του Τσιπ & Ντέηλ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

προσωπικά δεν μου αρέσει να βλέπω τους ήρωες έτσι .

 

Ούτε εμένα, καλή μου φίλη.

 

Πού το θυμήθηκες. Ίσως μαζί με το συνέχεια του Τσιπ & Ντέηλ.

 

Ατυχής σύγκριση, φίλε Θοδωρή. Το Μ(ίκυ) Μ(υστήριο) Β΄ Κύκλος είναι, κατά την ταπεινή μου άποψη, μια από τις καλύτερες σειρές Disney Comics.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

Ατυχής σύγκριση, φίλε Θοδωρή. Το Μ(ίκυ) Μ(υστήριο) Β΄ Κύκλος είναι, κατά την ταπεινή μου άποψη, μια από τις καλύτερες σειρές Disney Comics.

 

Ατυχές επιχείρημα φίλε Τρύφωνα. Τι σχέση έχει η έκδοσή του με το αν αξίζει; Είμαι σίγουρος έχεις πολλά παραδείγματα για εκδόσεις που άξιζαν και τις έφαγε η σκόνη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.