Μετάβαση στο περιεχόμενο

Daredevil (2015-2018)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Βλέπω ότι έχει πάρει διαστάσεις το θέμα. :P 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6421
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3899 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πράγματι η καλύτερη υπερηρωική σειρά. Πόσο κρίμα να μη συνεχιστεί δυστυχώς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είδα επιτέλους την 1η σεζόν. Με βάση τα όσα είχα ακούσει, περίμενα κάτι καλύτερο. :) Ως έχει, τσιμπάει ένα 7αράκι. Αίσθησή μου? Πολύ τεχνική. Ή ήταν οφθαλμοφανή αυτά που έκαναν, ή έχω γεράσει και τα βλέπω πιο εύκολα. λχ το φινάλε του 12ου επεισοδίου το  βρήκα αρκετά στημένο προκειμένου να δημιουργήσει συναισθηματική φόρτιση για να μπούμε στο φινάλε. Στο δε 13ο επεισόδιο, γυρνάει ο ιερέας και λέει στον Daredevil κάτι της υφής "έχεις κάνει πολλά". Και που ξέρεις ρε φιλάρα τι έχει κάνει? :) Παρακολουθείς το σώου? :) Διάφορα τέτοια δεξιά-αριστερά. Από την άλλη ομολογώ ότι προσπαθούσαν να έχουν μια ποικιλία στο τι έκαναν και πως το απεικόνιζαν. Δείξαμε ξυλίκι κανονικά, τώρα να το δείξουμε με flash back, τώρα να το βάλουμε off screen και να το αφήσουμε στην φαντασία του θεατή. Αλλά κάπως μου έβγαινε ότι "δες τι καλοί μαθητές που είμαστε και πόσα κόλπα έχουμε μάθει και βάζουμε μέσα". 

Πάντως μου άρεσαν πάρα πολύ τα τελευταία λεπτά του 13ου επεισοδίου όπου προσπάθησαν να αποτίσουν φόρο τιμής σε κλασσικά εξώφυλλα :) Πάρα πολύ :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32104
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 27/8/2020 στο 11:55 ΜΜ, germanicus είπε:

Είδα επιτέλους την 1η σεζόν. Με βάση τα όσα είχα ακούσει, περίμενα κάτι καλύτερο. :) Ως έχει, τσιμπάει ένα 7αράκι. Αίσθησή μου? Πολύ τεχνική. Ή ήταν οφθαλμοφανή αυτά που έκαναν, ή έχω γεράσει και τα βλέπω πιο εύκολα. λχ το φινάλε του 12ου επεισοδίου το  βρήκα αρκετά στημένο προκειμένου να δημιουργήσει συναισθηματική φόρτιση για να μπούμε στο φινάλε. Στο δε 13ο επεισόδιο, γυρνάει ο ιερέας και λέει στον Daredevil κάτι της υφής "έχεις κάνει πολλά". Και που ξέρεις ρε φιλάρα τι έχει κάνει? :) Παρακολουθείς το σώου? :) Διάφορα τέτοια δεξιά-αριστερά. Από την άλλη ομολογώ ότι προσπαθούσαν να έχουν μια ποικιλία στο τι έκαναν και πως το απεικόνιζαν. Δείξαμε ξυλίκι κανονικά, τώρα να το δείξουμε με flash back, τώρα να το βάλουμε off screen και να το αφήσουμε στην φαντασία του θεατή. Αλλά κάπως μου έβγαινε ότι "δες τι καλοί μαθητές που είμαστε και πόσα κόλπα έχουμε μάθει και βάζουμε μέσα". 

Πάντως μου άρεσαν πάρα πολύ τα τελευταία λεπτά του 13ου επεισοδίου όπου προσπάθησαν να αποτίσουν φόρο τιμής σε κλασσικά εξώφυλλα :) Πάρα πολύ :) 

 

:cheers5: 

Το «έχεις κάνει πολλά» του ιερέα είναι μάλλον nod στα comics του ήρωα, όπου μετά από ένα σημείο...εε...λίγο πολύ όλοι ξέρουν ποιος είναι ο Daredevil. Τα βλέπω αυτά που λες, αλλά για μένα το Daredevil είναι μια φανταστική σειρά και ο βασικός λόγος είναι πως έχει βρει μια πολύ δυνατή ισορροπία ανάμεσα στην κομιξίλα και τον ρεαλισμό...εκεί όπου κάτι ξεφτιλέ σειρές (συγγνώμη προς όλους τους fans τους, αλλά δεν τις αντέχω!) σαν το Flash, το Legends και το Arrow χάνονται μέσα στο κιτς, την φτηνή παραγωγή και το δημοσιουπαλληλικό γράψιμο, το Daredevil συνδυάζει πολύ πιο ενδιαφέροντα σενάρια, στυλιζαρισμένη σκηνοθεσία που παραπέμπει σε κλασικές εικονογραφικές στιγμές του ήρωα και μια βαθιά κατανόηση για το τι εστί Daredevil. Αυτά τα ολίγα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.