Μετάβαση στο περιεχόμενο

Daredevil (2015-2018)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δε θέλω να ανεβάσω υπερβολικά τις προσδοκίες σε όσους δεν την έχουν δει ακόμα, αλλά η σεζόν έσπειρε. Καλύτερη για μένα και από τις 2 προηγούμενες.

Οκ, μπορεί να είχε κάποια θεματάκια, αλλά προσωπικά τα προσπέρασα (εκτός από μία συγκεκριμένη σεναριακή επιλογή που μου κάθισε λίγο κάπως).

Πολλές αναφορές στο source material, είτε μέσω συγκεκριμένων πλάνων που ήταν βγαλμένα από panels των comics, είτε μέσω συγκεκριμένων ιστοριών που υιοθετήθηκαν και προσαρμόστηκαν κατάλληλα.

Για fight scenes δε μιλάω καν. Το έχουν τερματίσει.

 

Spoiler

Επίσης, με εκνεύριζε λίγο που οι άλλες σειρές του netflix χρησιμοποιούσαν πολλά στοιχεία από τα comics του DD, αλλά η τελευταία αναμέτρηση μεταξύ Matt και Fisk μου θύμισε αρκετά Amazing Spider-Man #542.

 

Καλό θα ήταν να μη γίνει καμία ομορφιά και δεν ανανεωθεί, γιατί θα μας βλέπουν και στον ύπνο τους οι κύριοι του netflix.

Επεξεργασία από Matt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όλοι έχουν δίκιο. Ίσως η καλύτερη σεζόν από όλες τις μαρβελοκομικσοσειρές. Χωρίς κοιλιές, πράγμα παράξενο για Netflix, με πολύ καλές ερμηνείες, και σκηνές δράσεις που θα ζήλευαν και κινηματογραφικές παραγωγές. Υπάρχουν στιγμές που γίνονται κάτι περίεργα πράγματα, αλλά τα αγνοείς γιατί στο επόμενο δευτερόλεπτο σε ξεπληρώνει.

Οι Elden Henson και  Vincent D'Onofrio είναι καταπληκτικοί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Έχω δει τα πρώτα 6 επεισόδια μέχρι στιγμής. Η season τα σπάει... Έτσι απλά. Έπεται συνέχεια :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Κακά μαντάτα για τη σειρά. Ενώ δεν έχουν ανακοινωθεί τηλεθεάσεις, υπολογίζεται ότι η σειρά έχει χάσει τους μισούς θεατές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ουαί κι αλίμονο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 

Ο Oleson ήταν ο showrunner της 3ης σεζόν.

Από τη μία λες πως για να κάνει τέτοια meetings το netflix, λογικά πάμε για ανανέωση, αλλά από την άλλη... Συνήθως όλα αυτά είναι top secret. Πως και βγαίνει τόσο άνετα να πει κάτι τέτοιο;

 

υγ. Καλά ρε, μόνο 3 άτομα έχουμε δει την καινούρια σεζόν; Για πάμε να ανεβάσουμε λίγο τα νούμερα!

Επεξεργασία από Matt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

season 03 :P

 

μου άρεσε, δεν την βαρέθηκα αλλά δεν ξέρω.. ίσως να μου άρεσε λίγο λιγότερο από τις προηγούμενες;;

είναι καλή, σενάριο κτλ αλλά φτάνει πια με την κλάψα/δράμα 13 ωρες χαχαα

κλάψα/δράμα και στο τζεσικα τζοουνς.. δείξτε λίγο σουπερ χιρο σταφ ρεεεε

αυτό βασικά είναι το παράπονο μου και δεν μειώνει το πόσο καλή ήταν..

ελπίζω στην επόμενη σεζόν να είναι λίγο πιο άξιον γιατί άμα δούμε άλλες τόσες ώρες ψυχολογικά θα μου καούν το εγκεφαλικά μου κύτταρα χαχαχαχα 

 

με λίγα λόγια τα έσπασε αλλά αν συνεχίσει θέλω να δω κάτι άλλο.. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

7nh9cesvup021.png

 

Περισσότερες πληροφορίες στο www.renewdaredevil.com

Επεξεργασία από Matt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μας άφησε χρόνους και αυτή η σειρά. Αναμενόμενο βεβαία, αλλά.... κριμα :sad1:

 

ΠΗΓΗ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ακριβώς όπως το είχα πει! έγινε canceled! για ακόμη μία φορά η Grace Randolf βγήκε αληθηνη δυστυχώς

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Netflix, εύχομαι χρεοκοπιούλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

λογικό και αναμενόμενο,

 

όπως θα κόψουν και Τζέσικα Τζόουνς και τιμωρό αφού προβληθούν 

δεν έχει να κάνει με τηλεθεάσεις προφανώς αλλά με την  ντισνευ και την νέα της πλατφόρμα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Κλείνουν την πόρτα στον Daredevil, κλείνουν και τον τάφο τους :lol:  :sad1: :grr::Ungry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Fans are calling for Netflix to renew 'Daredevil,' but data shows interest in the show has fallen off από το Business Insider.  Money talks, bullsh*t walks :) Το άρθρο είναι από την Τετάρτη. Πριν βγει η ανακοίνωση.

 

Σε συνδυασμό με ένα άλλο άρθρο από εκεί που δημοσιεύθηκε προ μηνός. Interest in Netflix's 'Luke Cage' and 'Iron Fist' dropped dramatically over time, and its other Marvel shows could also be in trouble

 

Τα 4 γραφήματα που είχε στο παλιότερο αρθρο.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

 

Τα γραφήματα που είχε στο πρόσφατο άρθρο

 

222.jpg111.jpg

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Εγώ μια φορά βεβαιώθηκα ότι έβαλε το χεράκι της η Disney... Μέχρι πριν δεν το πίστευα, γιατί κακά τα ψέματα ο Iron Fist ήταν ο πιο αδύναμος κρίκος και έτρεφα μια ελπίδα ότι κόπηκε μαζί με τον Cage για να δούμε τους Heroes for Hire. Πλέον ότι και να μου 'πουν έχω βάλει σφραγίδα και υπογραφή. :down:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

είχα διαβάσει ένα παλιότερο άρθρο όταν βγήκαν τα 1α κοψίματα ότι όντως πέφτουν οι τηλεθεάσεις αλλά μετράνε το 1ο σκ ή τις πρώτες μέρες κ όχι σε βάθος χρόνου τι βλέπει ο κόσμος.. και ότι πχ ο luke cage θυμάμαι μετά από εβδομάδες το είδε αρκετός κόσμος αλλά στο γράφημα φαίνεται στο 1ο σκ της 1ης σαιζον με της 2ης ότι έχει χάσει εκατομμύρια κόσμο.. σας το γράφω λίγο μπακαλίστικα :P αλλά καταλαβαινετε τι θέλω να πω

 

λογικό πχ όταν βγήκε το 1ο daredevil το είδα σε 2 μέρες δεν κρατιόμουν.. την 3η σαιζον την ειδα 1+ μήνα μετά, πήρα το χρόνο μου

 

επίσης τέτοιες σειρές για ένα κανάλι είναι και "κράχτες" βάζουν τον κόσμο να ασχοληθεί.. οπότε και πεσμένα views να έχει τον 1ο μήνα το daredevil δεν το κόβεις.. γιατί στο χρόνο πάνω θα έχει κι άλλα.. 

 

anyway όταν πρώτο ανακοινώθηκε ότι η disney θα φτιάξει ψηφιακή πλατφόρμα όλοι έλεγαν τι θα γίνουν αυτά τα show.. τώρα μάθαμε :P

 

επισης 

 

 

 

 

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Συνεχίζω να πιστεύω πως οι περισσότερες από αυτές τις σειρές θα πάνε στο Hulu (που πλέον η Disney κατέχει το 60%) παρά στην νέα πλατφόρμα. Από την άλλη, όσο περισσότερα διαβάζω, τόσο περισσότερα μέτωπα ανακαλύπτω πως είχαν ανοίξει μεταξύ Netflix και Marvel TV, εκτός από τις ενδο-διαμάχες μεταξύ Περλμάτερ/Marvel TV και Disney/Marvel Studios. Αμφιβάλλω αν έχουν κάποιο απόλυτα ξεκάθαρο πλάνο για όλες τις αποφάσεις που παίρνουν προς το παρόν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6278
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  64
  • Reputation:   436
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μας βλέπω να κάνουμε καμία 4ετια παύση μέχρι να ξυπνήσουν και να βγάλουν την 4η σεζόν, λένε το ακύρωσαν αλλά είναι καλή σειρά και θα επιστρέψει γιατί έχει καλό κοινό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  33770
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  27
  • Reputation:   23
  • Achievement Points:  27
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1921 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

απτής καλύτερες σειρές με ήρωα που έχω δει πότε δεν περίμενα ο daredevil να ταν τόσο κάλος άδικος τον ακύρωσαν η 3 σεζόν ήταν από της καλύτερες σειρές της μαρβελ στο netflix για μένα κρίμα που σταμάτησε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 

 

Από τη συνέντευξη που έδωσε η Amy Rutberg (aka Marci Stahl) πριν δύο εβδομάδες στο inverse.com σχετικά με το κόψιμο της σειράς:

Παράθεση

 

Οι επαφές μου στη Marvel ήταν πολύ έκπληκτες. Όλες οι φήμες που έλεγαν ότι ήταν απόφαση της Marvel είναι λανθασμένες. Νομίζω πως ήταν αποκλειστικά απόφαση του Netflix. Αυτό προκύπτει από συζητήσεις που είχα με ανθρώπους σε πολύ υψηλές θέσεις στη Marvel. Ήταν ξαφνιασμένοι.

 

Είχαμε ακούσει φήμες πως η παραγωγή (της 4ης σεζόν) θα ξεκινούσε από τον Φεβρουάριο του 2019. Είναι λίγο ασυνήθιστο να είσαι τόσο μακριά στο σχεδιασμό και να κόβεις τη σειρά, γεγονός που με κάνει να πιστεύω πως το Netflix αμφιταλαντευόταν για το αν θα την έκοβε ή όχι. Αν έπρεπε να μαντέψω, θα έλεγα πως δεν ήταν εύκολη απόφαση.

 

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δούμε ποιοι "κακοί" θα εμφανίζονταν στην 4η σεζόν. Δε νομίζω πως ο Wilson Fisk θα έπαιζε μεγάλο ρόλο. Ίσως στην 5η σεζόν. Όλοι πάνω κάτω πιστεύαμε πως η σειρά θα συνέχιζε σίγουρα για 5 σεζόν.

 

 

Όσο για τη φήμη πως το συμβόλαιο μεταξύ Marvel και Netflix απαγορεύει σε οποιονδήποτε από τους χαρακτήρες να εμφανιστούν ξανά στο μέλλον σε κάποια παραγωγή εκτός Netflix, δήλωσε:

Παράθεση

 

Ναι, είναι αλήθεια. Έχω ακούσει για 18 μήνες, ίσως είναι και 2 χρόνια. Υποθέτω πως η Marvel θα μπορούσε να το εξαγοράσει, αλλά δεν έχει υπάρξει κάποια τέτοια συζήτηση μέχρι στιγμής.

 

Οι φίλοι της σειράς θα πρέπει να γνωρίζουν πως υπάρχει αληθινή δύναμη στα social media. Μέσα από αυτά, εταιρείες όπως το Netflix ανιχνεύουν την επιτυχία των σειρών. Από το πόσο συζητιούνται στα social media. Τα tweets και τα hashtags έχουν δύναμη. Υπάρχουν άνθρωποι που ακούνε.

 

 

Τέλος, από τη συνέντευξη που έδωσε πριν λίγες μέρες στο Hollywood Reporter ο Kevin Mayer, πρόεδρος του Walt Disney Direct-to-Consumer and International:

Παράθεση

 

- Θα σκεφτόσασταν το ενδεχόμενο να "αναγεννήσετε τις σειρές της Marvel που έκοψε το Netflix;"

 

Πρόκειται για πολύ υψηλής ποιότητας σειρές. Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα, αλλά θα έλεγα πως είναι πιθανό (I would say that's a possibility).

 

 

https://www.renewdaredevil.com/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 

Κοντά στις 180.000 υπογραφές αυτή τη στιγμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31998
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  29
  • Reputation:   169
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2596 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  155

Δυστυχώς άδικα παιδεύονται όλοι, ότι και να κάνουν το θέμα έχει λήξει.Αυτά συμβαίνουν όταν μια εταιρεία αποκτά τέτοια δύναμη.Η Disney γνωρίζει πολύ καλά την οικονομική αξία των χαρακτήρων της Marvel και δεν πρόκειται να μοιραστεί τα κέρδη με κανένα.Ετοιμαστείτε για την pg-13 εκδοχή του Daredevil με το γνωστό άθλιο χιούμορ.Η μόνη ερώτηση είναι τι μορφή θα έχει, ταινίες πλέον ή σειρά πάλι στην νέα υπηρεσία που ετοιμάζει η Disney.

Επεξεργασία από Deadman Brand
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μα η διακοπή ήταν απόφαση του Netflix, όχι της Disney.


Επίσης, μετά την εξαγορά του Fox, η Disney θα έχει το 60% του Hulu, οπότε αν αποφασίσει τελικά να αναστήσει τη σειρά, θα μπορεί να την πάει εκεί χωρίς να χρειαστεί να την κάνει pg-13.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31998
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  29
  • Reputation:   169
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2596 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  155

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι το Netflix αποφάσισε έτσι στα ξαφνικά και χωρίς λόγο να διακόψει την δημοφιλέστερη σειρά του.Δεν έχει καμία λογική αυτό και σίγουρα οι άνθρωποι του Netflix δεν είναι τόσο ηλίθιοι για να έκαναν μια τέτοια κίνηση.Είμαι 100% σίγουρος πως η Disney άσκησε πιέσεις και αυτή είναι υπεύθυνη για αυτή την κατάληξη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κι εγώ αυτό πίστευα, αλλά δεν υπάρχει ούτε ένα στοιχείο μέχρι τώρα που να δείχνει πως ισχύει κάτι τέτοιο. Αντίθετα υπάρχουν πολλές μαρτυρίες που λένε πως η απόφαση ήταν 100% του Netflix. Οι λόγοι μπορεί να είναι πολλοί. Και μην ξεχνάς πως το γεγονός ότι η σειρά είχε πολύ καλές κριτικές δε σημαίνει ότι απέφερε και τόσα έσοδα στο Netflix.

 

Μακάρι πάντως να ισχύει αυτό που λες και να είναι απόφαση της Disney, γιατί αυτό θα σημαίνει πως σκοπεύουν να ασχοληθούν με το project. Και θα είναι τελείως ηλίθιοι αποφασίσουν να κάνουν reboot.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Κι εγώ πίστευα (και σε κάποιο βαθμό πιστεύω ακόμα) πως η Ντίσνεϋ φέρει μεγαλύτερο ή μικρότερο μερίδιο ευθύνης στην ακύρωση των σειρών. Από την άλλη διάβασα ότι το Νέτφλιξ κρίνει την επιτυχία ή όχι μιας σειράς από το πόσοι χρήστες είδαν ΟΛΑ τα επεισόδια μέσα στο πρώτο 3-5ημερο. Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο, πραγματικά λυπάμαι για όσους έθεσαν αυτά τα κριτήρια αξιολόγησης γιατί είναι ΖΩΝΤΟΒΟΛΑ ολκής. Προσωπικά πιστεύω ότι η αλήθεια βρίσκεται στη μέση, είτε το παραδέχονται είτε όχι, φταίει η "λογική" του Νέτφλιξ φταίει και η πίεση που ασκεί η Ντίσνεϋ για να πάρει πίσω όλους τους χαρακτήρες της Μάρβελ. Μένει να αποδειχθεί από το αν ακυρωθεί και ο Τιμωρός όπως και θεωρώ ότι θα γίνει αρκετά σύντομα τώρα που βγήκε και η 2η σεζόν.

 

@Matt Θεωρώ δεδομένο ότι η Ντίσνεϋ δεν θα αφήσει ανεκμετάλλευτο τον Ντέαρντεβιλ, αλλά επίτρεψέ μου να κρατώ μικρό καλάθι για το ότι θα συνεχίσει με τον ίδιο ηθοποιό, πολύ δε περισσότερο στο ίδιο ύφος. Καλή και χρυσή η Ντίσνεϋ, μας έδωσε ένα πανέμορφο και δυνατό σύμπαν που μέχρι πριν 10 χρόνια φάνταζε όνειρο, αλλά η νοοτροπία της παραείναι child-friendly και politically correct. Οι σειρές του Νέτφλιξ απλά δεν της ταιριάζουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31998
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  29
  • Reputation:   169
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2596 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  155

Είναι γνωστό πάντως ότι πάρα πολλοί παγκοσμίως έγιναν συνδρομητές στο Netflix μόνο και μόνο για το Daredevil και έπειτα και για τις υπόλοιπες σειρές της Marvel.Το οικονομικό όφελος λοιπόν που είχε το Netflix από αυτές τις σειρές ήταν τεράστιο και επειδή το μόνο που σκέφτονται σε αυτή τη βιομηχανία είναι το χρήμα μου φαίνεται αδιανόητο να πήραν μόνοι τους αυτή την απόφαση.Επίσης αυτή τους η επιλογή μπορεί να τους κοστίσει ακριβά γιατί ακούγεται πως πολύς κόσμος θα διακόψει τη συνδρομή του.

 

Μακάρι να δούμε και στο μέλλον μια ώριμη και ποιοτική μεταφορά του Daredevil όπως ήταν αυτή εδώ αλλά δεν το πολυπιστεύω.

Επεξεργασία από Deadman Brand
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Απλά αυτές οι σειρές δεν ανήκουν εξ' ολοκλήρου στο Netflix όπως ανήκουν άλλες "netflix original" παραγωγές, όπως το stranger things, το house of cards και οι διάφορες ταινίες στις οποίες φαίνεται να ρίχνουν κυρίως το βάρος. Σίγουρα το πεσμένο επίπεδο των άλλων σειρών της Marvel και η μεγάλη χρονική απόσταση μεταξύ της 2ης και της 3ης σεζόν έριξαν αρκετά τις προβολές. Βάλε και το μεγάλο κόστος παραγωγής και μισθών των ηθοποιών..

 

20 ώρες πριν, BATNICK είπε:

Θεωρώ δεδομένο ότι η Ντίσνεϋ δεν θα αφήσει ανεκμετάλλευτο τον Ντέαρντεβιλ, αλλά επίτρεψέ μου να κρατώ μικρό καλάθι για το ότι θα συνεχίσει με τον ίδιο ηθοποιό, πολύ δε περισσότερο στο ίδιο ύφος. Καλή και χρυσή η Ντίσνεϋ, μας έδωσε ένα πανέμορφο και δυνατό σύμπαν που μέχρι πριν 10 χρόνια φάνταζε όνειρο, αλλά η νοοτροπία της παραείναι child-friendly και politically correct. Οι σειρές του Νέτφλιξ απλά δεν της ταιριάζουν.

Γι' αυτό ανέφερα το Hulu.

Για τις υπόλοιπες σειρές του Netflix πιστεύω θα υπήρχε μία μικρή αντίδραση σε πιθανή αντικατάσταση των ηθοποιών, αλλά θα μπορούσαν τελικά να το περάσουν με καλό προμοτάρισμα. Δεν ισχύει όμως το ίδιο με το Daredevil. Απλά δε γίνεται να αντικαταστήσεις τον Charlie Cox και τον Vincent D'Onofrio.

 

Θα δούμε παιδιά. Ίσως πάρουμε απαντήσεις όταν κοπούν και οι 2 τελευταίες σειρές και ξεκόψει τελείως το Netflix από τη Marvel. Προς το παρόν είναι ακόμα in business, οπότε δύσκολα θα βγει κάτι από τις δύο πλευρές.

 

Αυτά και σταματάω το σπαμάρισμα!

Επεξεργασία από Matt
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τελείωσα τη σεζόν πριν απο μερικές μέρες. Καλύτερο σενάριο σε σχέση με τις προηγούμενες, αλλά είχε λιγότερη δράση. Κρίμα που κόπηκε η σειρά :down:, σίγουρα θα ήθελα να δώ και τέταρτη σεζόν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Times Square - Χθες

 

save-daredevil-billboard3-1159866.thumb.jpg.ea1c72a679201513627bb58baa21d87e.jpg save-daredevil-billboard-2-1159864.thumb.jpg.45c2721117bb081673edf13a0ce0b0c0.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.