Μετάβαση στο περιεχόμενο

Tα πολυδιαβασμένα....


-φ.π.κ-

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26434
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ωραίο θέμα, γενικά νομίζω ότι τα πιο πολυδιαβασμένα μας θα είναι κόμικς που έχουμε διαβάσει από μικροί.

Έτσι κι εγώ λοιπόν, έχω διαβάσει άπειρες φορές τα Σπαϊντερ-Μαν του Καμπανά της εποχής μου, και ειδικά τις ιστορίες του Iron Man που αντιστοιχούν στα αμερικάνικα 115-150 και το Secret Wars (και στα ελληνικά και στα αμερικάνικα). Πολυδιαβασμένα είναι επίσης τα X-Men της Μαμούθ (και τα υπόλοιπα Μάρβελ που είχε βγάλει) και το Λεονάρντο 2 "ο γύρος του κόσμου" (απίστευτα αγαπημένη ιστορία).

Τέλος, ρεκόρ αναγνώσεων έχουν τα πρώτα τεύχη του ΚΟΜΙΞ, και ειδικά το 1 και 3 τα οποία τα ξέρω απέξω! :D :D

Επεξεργασία από Lord Makro
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29567
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  116
  • Reputation:   1215
  • Achievement Points:  116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3879 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

-Μίκυ Μυστήριο Α και Β κύκλος

-Ντόναλντ (πέστε να με φάτε αλλά έχω μεγάλη αγάπη για το Ντόναλντ): Οι πρώτες ιστορίες που σχεδόν έμαθα απ' έξω.

-Ιστορίες της πλώρης, Τζούνιορ Ντακ και τα Χρονικά των Άστρων

-Κάποιες ιστορίες από Ρόσα (Πχ Βίος και Πολιτεία) και Μπαρκς (εκείνο το 10x10 έχει λιώσει κυριολεκτικά)

-Για κάποιο λόγο θυμάμαι πολύ έντονα συγκεκριμένες ιστορίες από Κλασικά, Μίκυ Μάους, Μεγάλο Μίκυ και ΚΟΜΙΞ (πχ αυτή ή αυτή)

 

Επι τη ευκαιρία θυμάται κανείς φανταστικός ποια ήταν η ιστορία με τον Ντόναλντ που είχε χάσει τη μνήμη του, βρήκε στο σπίτι του το κρησφύγετο του Φάντομ και πήγε στον Κύρο για να τον βοηθήσει να γίνει ο Φάντομ (χωρίς να θυμάται ότι είναι ήδη); 

Επεξεργασία από Mermigas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τα πιο πολυδιαβασμενα τευχη της συλλογης μου ειναι αυτα που αποκτηθηκαν τα πρωτα χρονια.Αλλα και γενικα οταν ξεκινουσα ενα καινουργιο τιτλο, τα πρωτα τευχη τα διαβαζα συχνα.Ολα τα disney,Ποπαυ,Μανινες,Αρτσι αργοτερα, καθως και καποιες "Περιπετειες" οχι απλα πολυδιαβαστηκαν,"ελιωσαν" θα ελεγα.Πραγματικα παρα πολλες φορες. :xm:

Ειδικα τα Καλοκαιρια οι γονεις μου συνηθιζαν να με βλεπουν με τις ωρες να καθομαι οπως το κοριτσι στη φωτογραφια,με τις  σακουλες διπλα μου με τους "θησαυρους" μου..Επαιζα κιολας,αλλα παντα υπηρχε και ο χρονος γι'αυτα.

Τα περιοδικα μου παντα τα ξαναδιαβαζω,αλλα καμια συγκριση πια με την συχνοτητα που το εκανα παλια.

post-12750-0-08533100-1400074213_thumb.jpg

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.