Μετάβαση στο περιεχόμενο

leonidio

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  7778
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  279
  • Reputation:   3131
  • Achievement Points:  325
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

 

Άλλωστε ο Μπλεκ, ανέκαθεν ήταν πιο ποικίλης ύλης περιοδικό από το hardcore "Αγόρι" (λατρεμένο και αυτό)...

 

Εκτιμώ ότι η ΣΥΝΕΧΗ ΑΛΛΑΓΗ των Ιστοριών στον Μπλεκ (Ούτε που θυμάμαι πόσες φορές τις αφήνανε μισές), αναλόγως των Δημοσκοπήσεων ή της αναλογίας ΑΡΟΡΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ/ΚΕΡΔΟΣ, ήταν μελανό σημείο, έναντι του Αγόρι που στο σημείο αυτό σεβόταν περισσότερο τον Αναγνώστη, κατ' αρχάς με σωστότερες επιλογές/διάρκεια και κατά δεύτερον με σταθερότητα στους Αρχικούς Εκδότες (IPC, 2000AD,BRUGERA).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  7778
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  279
  • Reputation:   3131
  • Achievement Points:  325
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Λακωνικά ατομικά συμπεράσματα (μιάς και είμαι και θα μείνω Αγοραστής της προσπάθειας) :
 
- Το κοινό είναι Μικρό, και είμαστε ΕΜΕΙΣ που μεγαλώσαμε με τον Μπλεκ.
- Η Εκτύπωση ανεπιτυχής (Δίχρωμο, Θαμπό, Ευπαθές Χαρτί, χρονίζουσα ανατύπωση). Θα φανεί αν ευθύνεται η γνωστή Στρατηγική των Εφημερίδων, μόλις όμως ολοκληρωθεί η σχετική προσφορά.
-Τιμή υψηλή (4χ3,90€=14,60/Μήνα). Η Μηνιαία έκδοση θα έχει περισσότερες ελπίδες !
-Πρόχειρο, πρόχειρο, πρόχειρο...με χέρια τρεμάμενε παρακαλάς να μην σου κάτσει το "Κακέκτυπο"...και είναι πολλά αυτά.
+ Παλιές Αδημοσίευτες Ιστορίες (Μόνο γι'  αυτούς που δεν τις είχαν, ήτοι πάλι ΕΜΕΙΣ)
+Ο Λεωκράτης Ανεμοδουράς είναι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις και έχει πολύ δυνατό επιτελείο ανθρώπων που τον συμβουλεύουν, με γνώσεις και αντίληψη.
 
... to be continued !
:cheers4:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

αν και ξερω καλα το παιχνιδι των πωλησεων εφημεριδων και τα νουμερα που εμφανιζουν (δεν εινα της παρουσης ) δεν μπορω να φανταστω οτι καποιος πιστευει οτι το μπλεκ πουλαει 20.000 αντιτυπα .  αυτο που θα εχει ενδιαφερον και θα ειναι καλος μετρητης ειναι δει καποιος  την μεση ετησια κυκλοφορια της εφημεριδας με ενθετα   εαν αυτη ανεβηκε οταν προστεθηκε το μπλεκ.

 

γιαυτους παλι που γρινιαζουν για την τιμη της εφημεριδας η την αναγραφομενη στο μπλεκ ας κανουν  μια βολτα στο παζαρι να το παρουν με μισο ευρω .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Παιδιά διαβαζω ολο αυτό το διάστημα που κυκλοφόρησε το Νεο Μπλεκ αυτό το θέμα και τις απόψεις όλων σας σχετικά με αυτό .

 

Θέλω να πω δυό πράγματα . Τον τελευταίο χρόνο το  φορουμ  είναι γεμάτο από παράπονα και έκφραση στεναχώριας για την έλλειψη  κομικς στην Ελληνική αγορά και κυρίως στα Περίπτερα .

Εχουμε γράψει εκατοντάδες σχόλια σχετικά με αυτό και όλοι ανεξάρτητα από ποιά είδος κομικ μας αρέσει έχουμε συμφωνήσει και εκφράσει τη δυσαρέσκειά μας για το οτι η αγορά κομικ στην Ελλάδα δείχνει να σβήνει σε οτι αφορά τις νέες κυκλοφορίες .

Το παραδειγμα με την διακοπή κυκλοφορίας των Ντισνευ είναι νωπό και χαρακτηριστικό .

 

Και ξαφνικά έρχεται ο Ανεμοδουράς ,σε μια εποχή που δεν ευννοεί  εκδοτικές προσπάθειες και βγάζει ενα κομικ με την προοπτική να κυκλοφορεί στα περίπτερα σε (εβδομαδιαία ?????) μηνιαία βάση .

 

Κανονικά θα έπρεπε να πανυγηρίζουμε  για το γεγονός αυτό  όλοι ακόμα και όσοι δεν τους αρέσει το Μπλεκ (Ζαγκορ κ.λ.π).

Αντι αυτού παρατηρώ εναν σκεπτικισμό και μια υποδοχή μάλλον χλιαρή θα έλεγα ,από πολλούς .........

Εχει προβλήματα η έκδοση αυτή ????? ΠΟΛΛΑ  θα απαντήσω ...

Ειναι τσιμπημένη η τιμή του τευχους ????? Ειναι  ,αν και για μηνιαίο προσωπικά δεν το νομίζω αλλά εστω οτι είναι .

Ειναι κακή η ποιότητα του χαρτιού ??????ΣΙΓΟΥΡΑ !!!!!!

 

Παρ όλα τα παραπάνω αρνητικά ,εξακολουθώ να πιστεύω οτι  το γεγονός και μονο της κυκλοφορίας ενος κομικ στα περίπτερα αυτή την εποχή , γέρνει την ζυγαριά στα θετικά .

 

Για μενα τα πράγματα είναι απλά και νομίζω οτι αρχίζουμε να το κουράζουμε το θέμα.

Η θα στηρίξω μια νεα προσπάθεια (με όλα τα αρνητικά της και τις λίγες πιθανότητες επιτυχίας ) με την ελπίδα να ευοδώσει  μπας και ακολουθήσουν κι άλλες ή θα κλαίγομαι για την έλλειψη κομικ  στην Ελλάδα και θα ζηλευω άλλες χώρες (π.χ Ιταλία) ,  σχετικά με το πόσα πολλά κομικς κυκλοφορούν στις αγορές τους  και θα αναπολώ τις ένδοξες μέρες που τα δικά μας περίπτερα ήταν φορτωμένα με κόμικς και "διηγώντας τα να κλαίς "............

 

Μ αυτά που γράφω δεν θελω να κανω τον συνήγορο κανενός Ανεμοδουρά .Εξ άλλου αν ψάξετε λίγο θα βρείτε πολλά δικά μου ποστ που τα χώνω κανονικά στον Περιοδικό Τύπο .....

 

Απλά νομίζω οτι στο συγκεκριμένο θέμα "διυλίζουμε  τον κώνωπα και καταπίνουμε την κάμηλον" και γενικά δείχνουμε μια μεμψιμοιρία που δεν ταιριάζει σε κομικσαδες  .

 

  :):cheers2:

Επεξεργασία από φλοκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26034
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  762
  • Reputation:   10806
  • Achievement Points:  771
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Δημοσθενη ειλικρινα  φιλε μου αξιζεις παρα πολλα εδω μεσα....Μπραβο και παλι Μπραβο για την αποψη σου την οποια και συμφωνω απολυτα...

 

Σε ευχαριστω :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Δημοσθένη δεν γράφω συχνά σε αυτό το τόπικ, αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Δηλαδή το ζητούμενο είναι να βγαίνουν κόμικς σε χάλια έκδοση, σε ψηλή τιμή, μόνο και μόνο για να είναι γεμάτα τα περίπτερα; Και πρέπει εμείς να πανυγηρίζουμε γι αυτό; Καταλαβαίνω την αγωνία σου να πάει καλά η προσπάθεια, αυτό θέλω και εγώ άλλωστε, αλλά να πάει καλά μόνο σε υγιή βάση, όχι με τέτοιο τρόπο. Αυτά και δεν ξαναγράφω, θα περιμένω την εξέλιξη αποφεύγωντας τις εικοτολογίες που γράφτηκαν κατά κόρον σε όλα τα προηγούμενα ποστς,

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Παύλο ξέρεις καλά οτι σέβομαι τις απόψεις σου σε θεματα σχετικά με  κομικς (αλλά και γενικότερα :lol: )  και χαίρομαι που διαφωνούμε γιατί έτσι μπορεί να γίνει και ένας ουσιαστικός διάλογος (προφανώς οχι σε αυτό το θέμα )  ,σχετικά με το πως βλέπουμε - θα θέλαμε να είναι ή αγορά κομικ στην χώρα μας .

Γραφοντας τα παραπάνω δεν εννοώ "κομικ να ναι κι οτι να ναι " .........Το έγραψα καθαρά νομίζω οτι η συγκεκριμένη έκδοση έχει προβληματα.....

Επειδή όμως βλέπω οτι από την πλευρά του εκδότη υπάρχει καλή διάθεση για να διορθωθούν κάποια κακως κείμενα και ευήκοα ώτα σε ανθρώπους που τον συμβολεύουν και οι οποίοι θεωρώ οτι είναι και γνώστες του αντικειμένου και της γνώστες της πραγματικότητας της αγοράς  , εξέφρασα δυο πράγματα :

Πρωτον μια δυσφορία για την βιασύνη που υπάρχει (χαρακτηριστικό του Ελληνα) να χαρακτηριστεί η προσπάθεια ημιτελής/αποτυχημένη ή οποιον άλλο επιθετικό προσδιοριμό θέλετε να βάλετε και δευτερον μια ελπίδα να παει καλά εφόσον ομως έχει και έμπρακτη στήριξη απο εμάς ........

 

  :):beer:

Επεξεργασία από φλοκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5440 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Nα πω παντως οτι στα σκαρια στη προσθηκη Νεων αδημοσιευτων μεσα στο Μπλεκ ιστοριων συγκαταλεγονται και  Περιπετειες με τον Μαρκ.Κατι που θα κανει χαρουμενους και τους φιλους της Περιπετειας :yahoo: Ολα αυτα φυσικα εν αναμονη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ελπιζω ναναι οι 4 αδημοσιευτες στην ''περιπετεια'' καθως και αυτες που συμπεριληφθησαν στα special τευχη Μαρκ που κυκλοφορησαν στην ιταλια! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5440 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σας παραθετω και το email του εκδοτη για οποιον θελει να στειλει τις αποψεις του για τον Νεο Μπλεκ:

 

lanemos@ccpublic.gr

 

Με προτασεις και υποδειξεις το περιοδικο που αγαπησαμε θα γινει καλυτερο και ισως γινει η αρχη για ενα καλυτερο μελλον στο χωρο που ολοι αγαπαμε! :flower5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ας μου επιτραπεί να μπω στον διάλογο...

δεν είμαι ούτε παρελθοντολάγνος, ούτε πάσχω από αθεράπευτη νοσταλγία κλπ. Απλά σε όλη μου τη ζωή διαβάζω κόμιξ (και όχι μόνο). |Παρότι (συνήθως τις Κυριακές) μου αρέσει να διαφωνώ με τον φίλο μου τον Παύλο εδώ θα συμφωνήσω μαζί του.

Δεν είναι αυτοσκοπός να βλέπουμε κόμικς στο περίπτερο. Με μεγάλη μου ευχαρίστηση φίλε Δημοσθένη να σου φέρω κόμικς την μεθεπόμενη Κυριακή στη λέσχη (μιλάω για Μπλεκ, Ζαγκόρ, Μαρκ κλπ.) όχι από την Ιταλία αλλά από τη Σερβία για να δεις ποιότητα έκδοσης. Θα τρίβεις τα μάτια σου...Να σου φέρω ένα Σλοβένικο Μπλεκ να μην πιστεύεις τι βλέπεις;

Και τιμή; 2,20 ευρώ για 200 σελίδες! Τα γράφω αυτά ενώ είμαι από εκείνους που θα στηρίξουν την προσπάθεια είτε είναι εβδομαδιαία, είτε μηνιαία και θα αγοράσουν όσα τεύχη κυκλοφορήσουν και στην τιμή των 3,90. Το λέω αυτό για να εξηγηθώ εξ΄αρχής και να μην θεωρηθεί ότι κάνω στείρα κριτική. Για να ξαναμαζέψω τα χαμένα τεύχη του Μπλεκ της πρώτης περιόδου έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά όπως και ο Νίκος, ο Γιώργος killmath και αρκετοί ακόμη (συγνώμη που τους αναφέρω αλλά ξέρω τι μαζεύουν και ξέρουμε όλοι πάνω κάτω τι πληρώνουμε). Το ίδιο και για τα Ζαγκόρ. Οπότε δεν μιλάω βασισμένος στον ΄΄μέσο όρο'' αλλά με τη δεδομένη αγάπη για αυτά τα περιοδικά.

Αλλά όποιος διαμαρτύρεται έχει 100% δίκιο. Σκαναρίσματα, κακές εκτυπώσεις  κλπ. με παραπέμπουν στη λογική: ''Δεν έχετε κόμιξ; Να σας δώσω εγώ κάτι υπερτιμημένο και κακής ποιότητας για να σας φύγει η καψούρα''. Δεν λέω ότι ο άνθρωπος κατά ανάγκη λειτουργεί σε αυτή τη λογική αλλά δεν βλέπω και πως θα αλλάξει αυτό ειδικά όταν οι κυκλοφορίες θα αγγίξουν σε αυτόνομη έκδοση τα κανονικά νούμερα και θα μιλάμε για 1000-2000 αντίτυπα μάξιμουμ. Είναι πιο πιθανό για να βγαίνει η έκδοση να δούμε ακόμη χειρότερα αποτελέσματα παρά καλύτερα. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά η τοποθέτηση του Παύλου με καλύπτει.

Είναι που είναι μικρό το κοινό ας μην απογοητεύσει και εμάς τους λίγους που ακόμη ασχολούμαστε (λόγω ηλικίας και κεφιού) όπως γράφει πιο πάνω και ο Χρήστος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:spidey_yeah_that:

 

 

Ίσως από την αρχή του thread, να φαινόμαστε αυστηροί, συζητώντας κυρίως τα προβλήματα του τίτλου.

Όμως δεν πρόκειται ούτε για κακεντρεχή σχόλια ούτε για αρνητική κριτική...

 

Μοιραζόμαστε την αγωνία να ευδοκιμήσει αυτός ο τίτλος και να μας συντροφεύσει, γιατί όχι, για πολλά χρόνια, όπως παλιά, όσο ρομαντικό κι αν ακούγεται αυτό...

Μέσα από την έντονη κριτική προσπαθούμε να βρούμε τη φόρμουλα, για το τι χρειάζεται για να φτάσει το περιοδικό, σε όσο το δυνατό περισσότερα χέρια (μάτια), γίνεται, εξαλείφοντας τα μικροπροβλήματα που μπορεί να αποθαρρύνουν κάποιους (κυρίως νεους ηλικιακά αναγνώστες)...

 

Εμείς είμαστε παλαβοί, οι οποίοι θα συνεχίσουν να το αγοράζουν με κλειστά μάτια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

.

Δεν είναι αυτοσκοπός να βλέπουμε κόμικς στο περίπτερο. Με μεγάλη μου ευχαρίστηση φίλε Δημοσθένη να σου φέρω κόμικς την μεθεπόμενη Κυριακή στη λέσχη (μιλάω για Μπλεκ, Ζαγκόρ, Μαρκ κλπ.) όχι από την Ιταλία αλλά από τη Σερβία για να δεις ποιότητα έκδοσης. Θα τρίβεις τα μάτια σου...Να σου φέρω ένα Σλοβένικο Μπλεκ να μην πιστεύεις τι βλέπεις;

Και τιμή; 2,20 ευρώ για 200 σελίδες! Τα γράφω αυτά ενώ είμαι από εκείνους που θα στηρίξουν την προσπάθεια είτε είναι εβδομαδιαία, είτε μηνιαία και θα αγοράσουν όσα τεύχη κυκλοφορήσουν και στην τιμή των 3,90. 

Ας μου επιτραπεί κι εμένα να προσθέσω αγαπητέ Δημήτρη ότι τα 2,20 ευρώ για 200 σελίδες μιλάμε για την αγορά της Σλοβενίας όπου το μηνιάτικο είναι ας πούμε το μισό από εδώ ακόμη και τώρα στην Ελλάδα της κρίσης (περίπου δηλαδή, απλά ξέρω ότι μισθοί και κόστος ζωής εκεί είναι χαμηλότερο)!

Δεν αντιλέγω ότι η τιμή είναι τσιμπημένη στα 3,90 γι' αυτή την ποιότητα εκτύπωσης και σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς, αλλά αν έστω εμείς οι νοσταλγοί του Μπλεκ (που πιστεύω θα υπάρξουν και νέοι) στηρίξουμε το όλο εγχείρημα πιστεύω πως ένα βιώσιμο τιράζ των 2000-3000 θα επιτευχθεί!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

εγω παντως το διασκεδαζω με τις διαφορες αποψεις που ολες εχουν καπου δικιο και καπου αδικο αλλα δεν εχει σημασια . σημασια εχει ο διαλογος και ο σεβασμος .

 

τωρα για τον δημοσθενη και τον παυλο τι να πω και οι 2 κορυφαιοι και εχουν πολυ πλακα οταν διαφωνουν ασε που μου θυμιζουν τους 2 γερους στο θεωρειο του  muppet show 

 

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

εγω παντως το διασκεδαζω με τις διαφορες αποψεις που ολες εχουν καπου δικιο και καπου αδικο αλλα δεν εχει σημασια . σημασια εχει ο διαλογος και ο σεβασμος .

 

τωρα για τον δημοσθενη και τον παυλο τι να πω και οι 2 κορυφαιοι και εχουν πολυ πλακα οταν διαφωνουν ασε που μου θυμιζουν τους 2 γερους στο θεωρειο του  muppet show 

 

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

ελα τώρα....Τι είδους έκπληξη μπορεί να αισθανθείς από τη στιγμή που έρχεσαι στα Κυριακάτικα πρωινά της λέσχης. Αυτά είναι πολύ light καταστάσεις

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ας μου επιτραπεί κι εμένα να προσθέσω αγαπητέ Δημήτρη ότι τα 2,20 ευρώ για 200 σελίδες μιλάμε για την αγορά της Σλοβενίας όπου το μηνιάτικο είναι ας πούμε το μισό από εδώ ακόμη και τώρα στην Ελλάδα της κρίσης (περίπου δηλαδή, απλά ξέρω ότι μισθοί και κόστος ζωής εκεί είναι χαμηλότερο)!

Δεν αντιλέγω ότι η τιμή είναι τσιμπημένη στα 3,90 γι' αυτή την ποιότητα εκτύπωσης και σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς, αλλά αν έστω εμείς οι νοσταλγοί του Μπλεκ (που πιστεύω θα υπάρξουν και νέοι) στηρίξουμε το όλο εγχείρημα πιστεύω πως ένα βιώσιμο τιράζ των 2000-3000 θα επιτευχθεί!!!

 

Μα το στηρίζουμε Θείε... Δεν είπε κανένας μας το αντίθετο...

 

post-9911-0-51342300-1400008951_thumb.jpg

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

εγω παντως το διασκεδαζω με τις διαφορες αποψεις που ολες εχουν καπου δικιο και καπου αδικο αλλα δεν εχει σημασια . σημασια εχει ο διαλογος και ο σεβασμος .

 

τωρα για τον δημοσθενη και τον παυλο τι να πω και οι 2 κορυφαιοι και εχουν πολυ πλακα οταν διαφωνουν ασε που μου θυμιζουν τους 2 γερους στο θεωρειο του  muppet show 

 

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

:lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao:

statler_waldorf1.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13933
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δεν είχα πάρει θέση εως τώρα για την έκδοση (σκόπιμα) και μάλλον δεν θα το έκανα αν δεν έπαιρνε τόση έκταση η κουβέντα σήμερα.

Δημοσθένη ξέρεις φαντάζομαι ότι στηρίζω και θα συνεχίσω στηρίζω- όσο αντέξει- αυτήν την προσπάθεια αλλά δυστυχώς και εγώ θα συμφωνήσω με τον Παύλο.

Το ζητούμενο δεν είναι να βγαίνουν μέτρια ή χαλιά κόμικς απλά και μόνο για να λεμέ ότι βγαίνουν ακόμα κόμικς.

Και κακά τα ψέματα η έκδοση είναι από κακή εως τραγική.  :sad1: :sad1:

Φαντάζομαι ότι αν δεν ήταν μέσα στα αναγνώσματα μας δεν θα την στηρίζαμε ούτε εμείς.

Ακόμα και πολλοι φανατικοί ΜΠΛΕΚΑΚΗΔΕΣ δεν θα την στήριζαν αν δεν υπηρχε αυτή η πολύ καλή επιλογή ιστοριών.

(τουλάχιστον σε αυτό πρέπει να ήμαστε 100% ικανοποιημένοι).

Ο Λεωκράτης Ανεμοδουράς είναι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις –όπως έχει ειπωθεί και τονιστεί πολλές φόρες -αλλά νομίζω ότι κινείται προς λάθος κατευθύνσεις.

Από την έκδοση δεν λείπουν οι  ήρωες , οι αφίσες , τα χαρτάκια, τα ζώδια ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

 

Ελπίζω η ποιότητα να καλυτερέψει όταν κυκλοφορήσει αυτόνομο, γιατί μόνο ΕΜΕΙΣ δεν νομίζω ότι φτάνουμε για να αντέξει η προσπάθεια. :pray: :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ένα ερώτημα που με κυνηγάει από τον καιρό της Περιπέτειας:

 

Πως προέκυψε η ανάγκη να επανασχεδιάζονται κάποια εξώφυλλα από Έλληνες καλλιτέχνες, με αποτέλεσμα τα "τερατουργήματα" της Περιπέτειας Β' περιόδου, αλλά και πολλών εξωφύλλων του Μπλεκ;

Θέλω να πω, αφού τα δικαιώματα είχαν πληρωθεί, δεν είναι πιο λογικό να έμπαινε ένα αυτούσιο καρέ ιστορίας σαν εξώφυλλο;

 

:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Βγήκε και το δεύτερο τεύχος αυτόνομα στα περίπτερα. Το πρώτο δεν το έχουν μαζέψει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Η εφημερίδα κυκλοφόρησε από Παρασκευή μεσημέρι (!) και ιδού ο τέταρτος τόμος.

 

Το εξώφυλλο μεταφέθηκε στην παρουσίαση.

 

Περιέχει τις εξής ιστορίες, μαζί φυσικά με όλη την υπόλοιπη "ποικίλη" ύλη:

 

 

- Μπλεκ: Η Τρομερή Σύγκρουση και Παιχνίδι Θανάτου

- Ζαγκόρ: Ο Θρυλικός Ήρως [αυτοτελής περιπέτεια του Τσίκο]

- Ρόϋ Ρέης: Το Μικροφίλμ

- Τομ: Οι πολιορκημένοι.

 

Αναμένουμε ταυτοποίηση.

 

Ιδού και η διαφήμιση για το επόμενο τεύχος, που θα κυκλοφορήσει πάλι Σάββατο στις 24/5.

 

img493.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πολύ ενδιαφέρον εξώφυλλο αυτό στις 24/5....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13933
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Οι δυο ιστορίες του ΜΠΛΕΚ είναι από τα ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΛΕΚ #15-Η ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ,

και #16- ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑΝΑΤΟΥ

:);):beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Και νέα πτώση ατυχώς στο δελτίο κυκλοφορίας του ΕΤ. Κάτω και από τις 20.000 φύλλα πανελλαδικά την τρίτη εβδομάδα της προσφοράς. Στα 19.130 φύλλα η κυκλφορία μείον 1020 φύλλα ή -5% σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα. Συνολικά με την προσφορά η εφημερίδα έχει πέσει (όχι ανά εβδομάδα εννοείται) γύρω στις 4000 φύλλα. Επίσημα στοιχεία του πρακτορείου διανομής  http://www.europenet.gr/summary.asp?catid=31018

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5440 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

To Σάββατο στις 24/5 που θα εχει ιστορια με τις ριζες του Μπλεκ,θα ειναι ιστορια με κειμενο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

μετα οταν βγει αυτονομο θα ειναι η Η περιοδος ?  :lol: :lol: :lol: αντε και με το καλο στο Ω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27312
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  65
  • Reputation:   399
  • Achievement Points:  65
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βγήκε και το δεύτερο τεύχος αυτόνομα στα περίπτερα. Το πρώτο δεν το έχουν μαζέψει.

οπότε πάμε για εβδομαδιαίο εκτός αν το αλλάξουν μετά το τέλος της προσφοράς τις εφημερίδας!!

Επεξεργασία από bilisiosS
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τελικα αγορασα και τον δευτερο τομο,τι να εκανα,ηθελα την ιστορια του Ζαγκορ ολοκληρη.Στο περιπτερο υπηρχαν και οι δυο τομοι.Με μια ματια που του εριξα σαφεστατα τα χρωματα ειναι καλυτερα και τα γραμματα διαβαζονται ευκολοτερα,οπως ειπατε παραπανω.Παλι καλα. :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4969
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Μήπως ξέρει κάποιος αν οι ιστορίες του 4ου τεύχους είναι αυτοτελείς ή συνεχίζονται από το 3ο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Οι δύο του Μπλεκ και η μια του Ζαγκορ είναι αυτοτελείς.

Ο Ροϋ και ο Τομ, είναι συνέχειες από το προηγούμενο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.