Μετάβαση στο περιεχόμενο

leonidio

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10344
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  126
  • Reputation:   1516
  • Achievement Points:  126
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Ούτε εδω ήρθε,μου είπαν ότι αυριο θα ερθει(λες και ξέρουν οι περιπτεράδες πότε θα μοιραστουν).

Ξέρουν γιατί μια μέρα πριν επιστρέφουν ότι έμεινε από το προηγούμενο τεύχος  :) .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ούτε εδω ήρθε,μου είπαν ότι αυριο θα ερθει(λες και ξέρουν οι περιπτεράδες πότε θα μοιραστουν).

 

 

Ξέρουν γιατί μια μέρα πριν επιστρέφουν ότι έμεινε από το προηγούμενο τεύχος  :) .

 

 

Ε,οπότε από αύριο να το περιμένουμε...!  :efxaristo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τελικά μου το πήρε το δεκάρικο ο Ανεμοδουράς! :D

Το είδα το πακετάκι και το λυμπίστηκα...

 

Χαλάλι του...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξέρουν γιατί μια μέρα πριν επιστρέφουν ότι έμεινε από το προηγούμενο τεύχος  :) .

 

Το ξέρω αυτό εδω και δεκαετίες αλλα το τεύχος το περασμένο επιστράφηκε την παρασκευη ήδη έπρεπε να έιχε κυκλοφορήσει το νέο τεύχος,(αν και απο οτι φάινεται κυκλοφόρησε σε μερικες περιοχές αφου το ανέβασε ο ΚΙΛΛΜΑΘ) σε τέτοιες περιπτώσεις προβληματος,διανομης π.χ.που να ξέρει ο περιπτερας πότε θα του δώσουν το περιοδικό. 

Τελικά μου το πήρε το δεκάρικο ο Ανεμοδουράς! :D

Το είδα το πακετάκι και το λυμπίστηκα...

 

Χαλάλι του...

Eκει βασίζεται ο Λεοκράτης στην λαχτάρα των μανιακών αναγνωστων,σαν εμάς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ πάντως αντιστάθηκα στην προσφορά...!

 

Αν προσέφερε,σαν ένθετο,κάτι που δεν το έχω διαβάσει καθόλου,σίγουρα θα το αγόραζα...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4182 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Εγώ πάντως αντιστάθηκα στην προσφορά...!

 

Αν προσέφερε,σαν ένθετο,κάτι που δεν το έχω διαβάσει καθόλου,σίγουρα θα το αγόραζα...!

Κι εγω το ιδιο !

Μάλλον αρχίζω να οριμάζω σαν συλλέκτης :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Πάντως οι ιστορίες του Μπλεκ της Α΄περιόδου που δημοσιεύτηκαν έως και το τεύχος 227(έτος 1973) είναι αξεπέραστες. Το σκίτσο, το συναρπαστικό των ιστοριών, το ύφος των ηρώων τοποθετούν την ιταλική δημιουργία στην κορυφή. Και φυσικά υπερέχουν απέναντι στις ιστορίες του "Νέου Μπλεκ". Οι παλιοί αναγνώστες αποκτούν εύκολα αυτή την αίσθηση της διαφοράς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4182 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Πάντως οι ιστορίες του Μπλεκ της Α΄περιόδου που δημοσιεύτηκαν έως και το τεύχος 227(έτος 1973) είναι αξεπέραστες. Το σκίτσο, το συναρπαστικό των ιστοριών, το ύφος των ηρώων τοποθετούν την ιταλική δημιουργία στην κορυφή. Και φυσικά υπερέχουν απέναντι στις ιστορίες του "Νέου Μπλεκ". Οι παλιοί αναγνώστες αποκτούν εύκολα αυτή την αίσθηση της διαφοράς.

Εχεις απόλυτο δίκιο :respect:

Οι ιστορίες των Esse Gesse  είναι απλά αξεπέραστες και κανένας από τους επίγονους (ούτε ο Cedroni ,που προσωπικά τον θεωρώ καλύτερο απο τους υπόλοιπους ) μπόρεσαν ποτέ να τους πλησιάσουν . :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εγω το ιδιο !

Μάλλον αρχίζω να οριμάζω σαν συλλέκτης :lol: :lol:

 

Εγώ είμαι εντελώς ανώριμος σαν συλλέκτης...!

 

Απλά η τσέπη μου με ωριμάζει απότομα και με επαναφέρει στην πεζή πραγματικότητα...! :lol: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αρκετά καλό τεύχος το 28ο του νέου Μπλεκ...!

 

Η αυτοτελής ιστορία του Μπλεκ φέρνει την πανούργα "Γλαύκα" ξανά στο προσκήνιο,με μία ωραία περιπέτεια...!Το σενάριο ήταν καλοδουλεμένο και πρόσφερε μπόλικη δράση,αν και δεν έλειπαν και τα στοιχεία του υπερφυσικού όσον αφορά τις δυνάμεις του ξανθού γίγαντα...!Γιατί όπως και να το κάνουμε δεν μπορεί να σου την έχει στήσει μία διμοιρία ινδιάνων,που είναι ταμπουρωμένοι στα στενά κι εσύ να είσαι ακάλυπτος και να μην σε πετυχαίνουν ούτε στα 100 μέτρα...!Κάτι δεν πάει καλά...! :D Το σχέδιο το βρήκα μέτριο...!Σίγουρα υπάρχουν καλύτερα...!

 

Όσον αφορά τον "Τετρακοσάρη" το τέλος το βρήκα πολύ πεζό,αν και για να πούμε την αλήθεια,πολύ κοντά στην πραγματικότητα...!Γενικά το σενάριο δεν μπορώ να πω ότι μ'εντυπωσίασε...!Αντλούσε όλο το υλικό του από την επικαιρότητα και το παρουσίαζε απλά,χωρίς κάτι να σε κάνει να διαβάσεις το επόμενο μέρος...!Το σχέδιο ήταν καλό...!

 

Η ιστορία του Ζαγκόρ κλείνει πολύ όμορφα...!Και σε αυτό το μέρος η δράση δεν λείπει,καθώς επίσης και η ευφυΐα του ήρωά μας...!Θα πρέπει όμως να σταθούμε και στον άλλο πρωταγωνιστή,τον Τσίκο,ο οποίος παίζει εδώ ενεργό ρόλο και μάλιστα βγάζει ουκ ολίγες φορές το "Πνεύμα με το τσεκούρι" από θανάσιμο κίνδυνο...!Το σχέδιο ήταν καλό και τα χρώματα εξαιρετικά...! :best: Δεν μου άρεσε που ξεκίνησε η επόμενη ιστορία από αυτό το τεύχος,δημοσιεύοντας μόνο μερικές σελίδες...!Σίγουρα έγινε για να κλείσουν οι σελίδες του τεύχους,αλλά θα προτιμούσα να ξεκινούσε κανονικά από το επόμενο για να μην χαλάσει τόσο η ροή...!

 

Τέλος η ιστορία του Μάρτιν Μίστερι κάτι πάει να πει αλλά δεν μπορώ να πω ότι την απόλαυσα όσο των υπόλοιπων ηρώων...!Το σενάριο έχει πολλά μεταφυσικά μέσα,βάζει και τον Λάβκραφτ στο παιχνίδι,αλλά νομίζω ότι τραβάει πολύ σε μάκρος,με αποτέλεσμα να έχουμε διαβάσει τρία μέρη (με αξιόλογο αριθμό σελίδων) και να μην έχουμε ακόμα ξεκινήσει...!Ας ελπίσουμε ότι στο επόμενο μέρος θα αρχίσει να λύνεται σιγά-σιγά το μυστήριο...!Το σχέδιο το βρήκα μέτριο...!

 

Πολλή καλή κίνηση η κατάργηση του Ρόυ...! :best: Να παίρνει σειρά κι ο Τερματοφύλακας-γιατρός...! :P

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5568
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Να δουμε επιτελους ποτε θα βαλουν το παιδι πανθηρας στο μπλεκ ,περσι στο γκαλοπ βγηκε πρωτη επιλογη απο τον κοσμο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν είναι φάρσα: Ο 2ος τόμος του νέου Μπλεκ (τεύχη 3-4) μόλις κυκλοφόρησε στο eshop μας, στο ccpublic.gr, καθώς, από δω και στο εξής, θα είναι μηνιαίος! Στα περίπτερα θα είναι: 5/4 στην επαρχία και 8/4 στην Αθήνα!

Καλό μήνα!

 

12932965_1043208695718166_5263611912370827401_n.jpg            :havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

13010699_1048973915141644_1285075228594104945_n.png                :havefun:

 

Το τεύχος Νο 29 του νέου Μπλεκ κυκλοφορεί  στα περίπτερα από την Παρασκευή 15 Απριλίου, παρέα με Ζαγκόρ, Μάρτιν Μίστερι και Τερματοφύλακα ...Γιατρό! ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ!
 
Σε αυτό το τεύχος, ο Μπλεκ καταζητείται νεκρός ή ζωντανός, στην ιστορία ''Θαμμένος Ζωντανός'' και βρίσκει απρόσμενους συμμάχους στο πρόσωπο φερόμενων ως εγκληματιών. Τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται, σε αυτή τη συναρπαστική ιστορία!
 
Διαβάστε και το δεύτερο και τελευταίο μέρος της ιστορίας ''Το Χαμένο Τοτέμ'' του Ζαγκόρ, καθώς και το πρώτο μέρος από την περιπέτεια που ακολουθεί, με τίτλο ''Ο Ιπτάμενος Άνθρωπος''.
 
Τέταρτο μέρος για την ιδιαίτερη, μεταφυσική ιστορία ''Το σπίτι στο τέλος του κόσμου'', με ήρωα - ποιον άλλον; - τον Μάρτιν Μίστερι και νέες ποδοσφαιρικές περιπέτειες για τον Τερματοφύλακα ...Γιατρό Μπεν Λήπερ, που κάνει και πάλι το θαύμα του και σώζει την ομάδα του Μάνκαστορ Σίτυ!
 
Στο τεύχος 29 ξεκινάει και νέα ενότητα κόμικς, με βιογραφίες δημιουργών, αρχής γενομένης από τον Σπύρο Ορνεράκη δια χειρός Λευτέρη Ταρλαντέζου, ενώ συνεχίζονται τα αφιερώματα σε υπερήρωες. Αυτή τη φορά, η υπερηρωίδα που μας απασχολεί είναι η μία και μοναδική Wonder Woman!
 
Μην ξεχνάμε βέβαια και τον καθιερωμένο μας μηνιαίο διαγωνισμό. Απαντήστε στην ερώτηση αυτού του τεύχους, για να κερδίσετε το βιβλίο ''ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΣΤΕΛΙΟΥ ΑΝΕΜΟΔΟΥΡΑ''!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καλά ήταν όταν στον διαγωνισμό έδιναν ένα tablet...!Δήλωνα συμμετοχή...!Τώρα με το βιβλίο,δεν συμμετέχω γιατί το έχω...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μεθαύριο, Σάββατο 16 Απριλίου - και δυστυχώς, όχι αύριο, λόγω προβλήματος με το πρακτορείο - κυκλοφορεί ο Μπλεκ Νο 29! :havefun:

 

12963583_1050706788301690_7457825642036175108_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27926
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  317
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  317
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4082 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μεθαύριο, Σάββατο 16 Απριλίου - και δυστυχώς, όχι αύριο, λόγω προβλήματος με το πρακτορείο - κυκλοφορεί ο Μπλεκ Νο 29! :havefun:

 

attachicon.gif12963583_1050706788301690_7457825642036175108_n.jpg

Για επαρχία μιλάμε; γιατί το πήρα πριν από λίγο από περίπτερο της πλατείας Συντάγματος. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Να ρωτήσω αν οι τόμοι έχουν κυκλοφορήσει στην επαρχία; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Για επαρχία μιλάμε; γιατί το πήρα πριν από λίγο από περίπτερο της πλατείας Συντάγματος. :)

Στο κέντρο-κέντρο της Αθήνας φθάνουν νωρίτερα (στα μέσα της ημέρας που προηγείται της κυκλοφορίας), τα έχουμε ξαναπεί αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Στο κέντρο-κέντρο της Αθήνας φθάνουν νωρίτερα (στα μέσα της ημέρας που προηγείται της κυκλοφορίας), τα έχουμε ξαναπεί αυτά.

 

Πράγματι, τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές. Και ιδού μια ακόμη απόδειξη:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Να ρωτήσω αν οι τόμοι έχουν κυκλοφορήσει στην επαρχία; 

 

Στην Πάτρα που είμαι εγώ, χθες κυκλοφόρησε ο πρώτος τόμος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θετικές εντυπώσεις μου άφησε το 29ο τεύχος του Μπλεκ...!

 

Η χορταστική ιστορία του Ξανθού γίγαντα,που ανοίγει το τεύχος είναι πολύ καλή,έχει καταιγιστική δράση,αλλά γι'άλλη μία φορά παρουσιάζει πολλές υπερβολές,όσον αφορά τις δυνάμεις του...!Έχει ωραία πλοκή,αλλά αρκετά προβλέψιμη,όσον αφορά τον άντρα της κυρίας Κόνγουεϊ...!Αμέσως μπαίνουμε στο νόημα και περιμένουμε απλώς να δοθούν οι απαραίτητες εξηγήσεις...!

 

Η συνέχεια και το τέλος της ιστορίας του Ζαγκόρ είχε ενδιαφέρον και μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε...!Κι εδώ παρατηρήθηκαν οι ίδιες υπερβολές στις δυνάμεις του,όπως και στην ιστορία του Μπλεκ,αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό...!Γενικά στις περισσότερες σελίδες της η δράση και η πλοκή κυμαίνονται σε φυσιολογικά επίπεδα...!Η νέα ιστορία που ξεκίνησε,αν και λίγες σελίδες,έδειξε πολλά υποσχόμενη...! :best:

 

Τέλος,η ιστορία του Μάρτιν Μίστερι αρχίζει να βγάζει,σιγά-σιγά,νόημα και να καταλαβαίνουμε που το πάει ο ποιητής...!Η πλοκή της αρχίζει να μου αρέσει και είμαι περίεργος να διαβάσω την συνέχειά της...!

 

Ο Τερματοφύλακας-γιατρός δεν διαβάστηκε...!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

13174186_1066333053405730_1908939958169021249_n.png         :havefun:

 

Ο Μπλεκ κλείνει τα 30! Ο νέος Μπλεκ Νο 30 κυκλοφορεί σε όλη την Ελλάδα την Τρίτη 17 Μαΐου - και μετά από μία εβδομάδα και στην Κύπρο!

 

Σε αυτό το τεύχος, απολαύστε την ιστορία «ΟΙ ΛΗΣΤΕΣ ΤΩΝ ΛΟΦΩΝ», όπου ο καθηγητής Μυστήριος παίζει και πάλι καταλυτικό ρόλο στην σωτηρία του Ξανθού Γίγα και του Ρόντυ!

 

Τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται στη συνέχεια της ιστορίας «Ο ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ», με τον Ζαγκόρ να αντιμετωπίζει την πιο παράξενη φυλή Ινδιάνων! 

 

Τελειώνει σε αυτό το τεύχος η εφιαλτική, μεταφυσική στορία «ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ», όπου ο Μάρτιν Μίστερι, ο Ιάβα και η Ντιάνα βρίσκονται παράλληλα σε μία και πολλές πραγματικότητες, ταυτόχρονα στο παρόν και στο μέλλον, ψάχνοντας απεγνωσμένα για διέξοδο...

 

'Οπως κάθε μήνα,διαβάστε τα μοναδικά μας αφιερώματα και μην ξεχάσετε να πάρετε μέρος στον καθιερωμένο μας διαγωνισμό - με δώρο, αυτή τη φορά, τη Συλλεκτική Μπλούζα Μπλεκ.

 

Τέλος, ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσουμε τον αξεπέραστο Τερματοφύλακα Γιατρό Μπεν Λήπερ! Από το επόμενο τεύχος, θα έχουμε νέα είσοδο - έκπληξη στο αγαπημένο μας περιοδικό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5568
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ηρθε η ωρα του πανθηρα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30850
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  3
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ηρθε η ωρα του πανθηρα?

Μπααα μαλλον οχι !Απ'οτι διαβασα στο φεις, πανε για νεους ηρωες!Ελπιζω μονο να μην το παρακανουν με τους νεους ηρωες και αλλοιωθει πολυ το περιοδικο.Τι εννοω..Καλως η κακως ο πυρηνας των αναγνωστων του Μπλεκ ειναι αναγνωστες των δεκαετιων του 70-80 κυριως.Λογικο ειναι να προτιμουνται απο τους αναγνωστες οι ηρωες που ξεραμε εκεινης της εποχης.Για μενα πχ, ο κυριος πολος ελξης ειναι ο Ζαγκορ.Φυσικα καραγουσταρω να διαβαζω στο ιδιο περιοδικο και ιστοριες απο Μπλεκ, Κ.Μαρκ,Τομ,Ρινγκο,Κ.Μικι,παιδι Πανθηρα κτλ.Νομιζω οτι πολλοι απο εμας θα θελαμε το περιοδικο να εχει μια "γευση"? "αρωμα"? απο 70's - 80's !Δε ξερω αν με νεους ηρωες θα παραμεινει αυτο.Πχ, καλος και χρυσος ο τετρακοσαρης,αλλα κολαγε αναμεσα στις ιστοριες του Μπλεκ και του Ζαγκορ??Εμενα δεν μου ταιριαξε ποτε για το συγκεκριμενο περιοδικο,για καποιο αλλο με συγχρονες ιστοριες,ηρωες κτλ,ναι.Καλυτερα να εβαζαν Τζωννυ Λογκαν η Κοκομπιλ (λεω εγω τωρα..!!).Και ουτε πιστευω οτι ετσι θα τραβηξουν πιο νεους αναγνωστες.Οι πιτσιρικαδες του 70-80 δεν εχουν καμια σχεση με τους τωρα,δε νομιζω καποιος 15χρονος να διαβαζει κομικς τωρα πια!Αλλες εποχες!

ΥΓ. προσωπικες αποψεις ολα αυτα,σαν αναγνωστης εγραψα το πως το σκεφτομαι.Δεν εχω ιδεα απο πνευματικα δικαιωματα,κοστος των τιτλων, "ρευμα" της αγορας κτλ!    :mera:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:new:  Από το επόμενο τεύχος, οι σελίδες του αγαπημένου μας περιοδικού θα μειωθούν και θα μειωθεί αντίστοιχα και η τιμή! Από το τεύχος 31, ο Μπλεκ θα πωλείται μόλις στα 3.50 ευρώ!

 
Επιπλέον, θα έχουμε νέα είσοδο - έκπληξη στο αγαπημένο μας περιοδικό: Πρόκειται για τον Νάθαν Νέβερ, έναν ντετέκτιβ που δρα σε ένα δυστοπικό μέλλον, σε ένα κόμικ επιστημονικής φαντασίας που κυκλοφορεί στην Ιταλία από το 1991! Οι ιστορίες του Νέβερ θα εναλλάσσονται με αυτές του παλιού γνώριμου Μάρτιν Μίστερι, ενώ ο θρυλικός Ζαγκόρ θα μείνει ως έχει...
Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13933
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του τεύχους 30


 


 


Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.


 


Στο τεύχος επίσης ανακοινώνετε και η συνεργασία της εκδοτικής με την εφημερίδα ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ απο τις αρχές Ιουνιου. Ιστορίες με τους ΜΠΛΕΚ, ΖΑΓΚΟΡ , ΜΙΣΤΕΡ ΝΟ και ΜΙΚΡΟ ΗΡΩΑ θα κυκλοφορησουν σε αυτόνομες εκδόσεις ως ένθετα της εφημερίδας


:)  :)  :beer:  :beer:  :beer:


Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4914 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Αυτά είναι πραγματικά ευχάριστα νέα. :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

 

:new:  Από το επόμενο τεύχος, οι σελίδες του αγαπημένου μας περιοδικού θα μειωθούν και θα μειωθεί αντίστοιχα και η τιμή! Από το τεύχος 31, ο Μπλεκ θα πωλείται μόλις στα 3.50 ευρώ!

 
Επιπλέον, θα έχουμε νέα είσοδο - έκπληξη στο αγαπημένο μας περιοδικό: Πρόκειται για τον Νάθαν Νέβερ, έναν ντετέκτιβ που δρα σε ένα δυστοπικό μέλλον, σε ένα κόμικ επιστημονικής φαντασίας που κυκλοφορεί στην Ιταλία από το 1991! Οι ιστορίες του Νέβερ θα εναλλάσσονται με αυτές του παλιού γνώριμου Μάρτιν Μίστερι, ενώ ο θρυλικός Ζαγκόρ θα μείνει ως έχει...

 

 

Έχει διαβάσει κανείς για να μας πει την άποψη του;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5568
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Στην εφυμεριδα της κυριακης θα ειναι αδιμοσηευτες ιστοριες?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εξαιρετικά νέα,αν και ζημιογόνα για την τσέπη μας...!

Θα φτάσουμε στο σημείο να αγοράζουμε όλες τις Κυριακάτικες εφημερίδες...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.