Jump to content
News Ticker
  • ΕΚΔΗΛΩΣΗ
  • Η ΛΕΦΙΚ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙ τον ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2019 στον ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΤΣΑΟΥΣΗ Παρουσίαση: Σάββατο 14 ΔΕΚ 2019 στις 8μμ @ΛΕΦΙΚ
Sign in to follow this  
ΚΟΜΙΞ

ΚΟΜΙΞ Wiki & Φίλοι περιοδικού ΚΟΜΙΞ - Ντον Ρόσα DVD

Recommended Posts

Όπως γνωρίζεται κάποιοι από τα ποστ μου στη σελ με τα σχόλια για την επίσκεψη του Ρόσα στην Ελλάδα εγώ σε συνεργασία με ένα από τα άτομοα της σελίδας Φίλοι του περιοδικού ΚΟΜΙΞ στο Fb φτιάξαμε 2 βιντεάκια για το μεγάλο Ρόσα τα οποία μαζί με ένα τρίτο που είναι το Τρειλερ για το What If - Το Χριστουγεννιάτικο Δώρο του Θείου Σκρουτζ! αλλά στα αγγλικά τώρα για το καταλαβαίνει ο Ρόσα και με αγγλικό τίτλο της ιστορίας Uncle Scrooge's Unique Christmas Gift!! Για να διαβάσετε το πρώτο μέρος της ιστορίας πάτε εδώ...(Βέβαια να πω ότι θα χρειαστώ βοήθεια με την μετάφραση της στα αγγλικά για να την στείλω στο Ρόσα γιατί του είπα ότι θα του την στείλω) Τα άλλα βιντεάκια είναι τα εξής:

Όταν του έδειξα το εξώφυλλο πιστεύω ότι χάρηκε κι ενθουσιάστηκε!! :) (εξώφυλλο: https://www.dropbox.com/s/e9lzz065ma7ja4z/label.png)

Εσείς τι λέτε παιδιά?

Edited by ΚΟΜΙΞ
  • Like 22

Ωωω πολύ ωραίο το έφτιαξες βρε! Το έχεις με την τεχνολογία!

• Like 9

Ωωω πολύ ωραίο το έφτιαξες βρε! Το έχεις με την τεχνολογία!

Σε ευχαριστω! Πως φαινεται εαν εισαι απο τμημα πληροφορικης!

Edited by ΚΟΜΙΞ
  • Like 9

Πολύ καλή δουλειά φίλε μου!!! Μπράβο!!! Είμαι σίγουρος ότι θα του αρέσει πολύ!!! Πολλά μπράβο και στον Δημήτρη!!!

• Like 7

Στο είχα πει και από ΠΜ, πολύ καλή ιδέα!

• Like 5

Μπράβο παιδιά για την καλή δουλειά!! Χαίρομαι που του δώσατε ένα τόσο ωραίο δώρο για να μας θυμάται και να θέλει να ξαναέρθει!!!!!!!!! :D :D

• Like 5

Α. Το εξώφυλλο είναι πραγματικά πολύ όμορφο!

Β. Συγχαρητήρια και για τα βιντεάκια, τα οποία φυσικά σε καμία περίπτωση δεν πάνε πίσω (πώς μου είχε ξεφύγει το what if;; ) ! 

Γ. Αναρωτιέμαι πώς θα νιώθει ο άνθρωπος μετά από τόσα πράγματα που άκουσε και έλαβε. Ειδικά τώρα που έχει σταματήσει νομίζω θα εκτιμά ακόμα περισσότερο όλη αυτή την εκτίμηση που εισπράττει.

Edited by Mermigas
  • Like 5

Α. Το εξώφυλλο είναι πραγματικά πολύ όμορφο!

Β. Συγχαρητήρια και για τα βιντεάκια, τα οποία φυσικά σε καμία περίπτωση δεν πάνε πίσω (πώς μου είχε ξεφύγει το what if;; ) ! 

Γ. Αναρωτιέμαι πώς θα νιώθει ο άνθρωπος μετά από τόσα πράγματα που άκουσε και έλαβε. Ειδικά τώρα που έχει σταματήσει νομίζω θα εκτιμά ακόμα περισσότερο όλη αυτή την εκτίμηση που εισπράττει.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!  Το What if το κοιταξες καθολου τελικα?

• Like 2

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!!

• Like 3

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!  Το What if το κοιταξες καθολου τελικα?

Μόλις! :best: Η ιστορία θα μπορούσε κάλλιστα να διαδραματίζεται μετά το "Όνειρο μιας ζωής"! Μάλιστα μοιάζουν λίγο υπό την εξής έννοια:

Η ιδέα του Πνεύματος που εκπληρώνει την επιθυμία μου θυμίζει το σχόλιο του Ντον Ρόσα σχετικά με το "Όνειρο μιας ζωής" και το πόσο εύκολα μπορούσε να αλλάξει το σκηνικό, την εποχή και τους χαρακτήρες λόγω της φύσης της ιστορίας. Έτσι κι εδώ η όλη ιδέα δικαιολογεί το γεγονός ότι μετά τη συνάντηση Σκρουτζ και Γκόλτνυ συμφωνούν πολύ εύκολα για την αναχώρηση. Ειδικά ο Σκρουτζ δε θα εγκατέλειπε τόσο εύκολα τον αγώνα του να γίνει πλούσιος, αλλά υπό το πρίσμα "όνειρο είναι μπορώ να δοκιμάσω να κάνω ό,τι μου κατέβει" επιτρέπονται τα πάντα. :spidey_yeah_that: Επίσης διευκολύνεται η μετάβαση στην εκάστοτε περιπέτεια.

Το δε τελευταίο μέρος πρέπει να είναι αρκετά εμπνευσμένο από τα επεισόδια του Βίου, όπου πολλές φορές ο Σκρουτζ είναι με την πλάτη στον τοίχο και τα καταφέρνει βγαίνοντας εκτός εαυτού και παλεύοντας με πείσμα.

• Like 2

Μόλις! :best: Η ιστορία θα μπορούσε κάλλιστα να διαδραματίζεται μετά το "Όνειρο μιας ζωής"! Μάλιστα μοιάζουν λίγο υπό την εξής έννοια:

Η ιδέα του Πνεύματος που εκπληρώνει την επιθυμία μου θυμίζει το σχόλιο του Ντον Ρόσα σχετικά με το "Όνειρο μιας ζωής" και το πόσο εύκολα μπορούσε να αλλάξει το σκηνικό, την εποχή και τους χαρακτήρες λόγω της φύσης της ιστορίας. Έτσι κι εδώ η όλη ιδέα δικαιολογεί το γεγονός ότι μετά τη συνάντηση Σκρουτζ και Γκόλτνυ συμφωνούν πολύ εύκολα για την αναχώρηση. Ειδικά ο Σκρουτζ δε θα εγκατέλειπε τόσο εύκολα τον αγώνα του να γίνει πλούσιος, αλλά υπό το πρίσμα "όνειρο είναι μπορώ να δοκιμάσω να κάνω ό,τι μου κατέβει" επιτρέπονται τα πάντα. :spidey_yeah_that: Επίσης διευκολύνεται η μετάβαση στην εκάστοτε περιπέτεια.

Το δε τελευταίο μέρος πρέπει να είναι αρκετά εμπνευσμένο από τα επεισόδια του Βίου, όπου πολλές φορές ο Σκρουτζ είναι με την πλάτη στον τοίχο και τα καταφέρνει βγαίνοντας εκτός εαυτού και παλεύοντας με πείσμα.

Έχεις δίκιο φίλε μου!! Χαίρομαι που σου άρεσε!! Ελπίζω να αρέσει και στον Ρόσα όταν του δώσω να διαβάσει την αγγλική εκδοχή!!

Edited by ΚΟΜΙΞ
  • Like 1

Αυτό το θέμα είναι αρκετά παλιό. Παρακαλούμε σκεφτείτε μήπως είναι καλύτερα να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα αντί να απαντήσετε σε αυτό.