Jump to content

Τα περιοδικά Ντίσνεϊ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ!

Recommended Posts

Αυτό δε θα κυκλοφορήσει αύριο; :thinking:

Την άλλη Παρασκευή θα υπάρχει κι άλλο έκτακτο, ίσως και άλλο με σχέση το μουντιάλ.

Το αυριανό δεν έχει τον τίτλο Goool. Βέβαια αυτή είναι δική μου εκτίμηση.

Πάντως την άλλη Παρασκευή θα υπάρχει σίγουρα άλλη μια έκτακτη έκδοση.

• Like 8
  • Replies 411
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Λοιπόν επειδή δεν διάβασα όλα τα ποστ μπορεί να έχει αναφερθεί μπορεί και όχι... Επίσημη αναγγελία δεν έχει γίνει αλλά η πρώτη ένθετη έκδοση της Καθημερινής θα γίνει τον Σεπτέμβριο. Οχι νωρίτερα. Ισω

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ!     Σε ένα νέο κλίμα θα περάσουν τα ελληνικά περίπτερα καθώς τα περιοδικά Ντίσνεϊ θα επιστρέψουν σύμφωνα με διάφορες πηγές.Η είδηση έγινε γνωστή πρίν λίγες ώρες,σύμφωνα με τις ο

Αντιγράφω από το ένθετο "Κ" τής Σαββατοκυριακάτικης «Καθημερινής»: Μια συλλεκτική προσφορά για όλη την οικογένεια Η «Καθημερινή» και η The Walt Disney Company Greece ενώνουν τις δυνάμεις τους και

Posted Images

Βασικά δε χρειάζεται άλλος Μπαρκς/Ρόσα μετά από τόσα επίτομα που υπάρχουν σχεδόν παντού... Όχι ακόμα έστω. Ψηφίζω αποκλειστικά νέο υλικό και αναδημοσιεύσεις ιστοριών που ο Τερζόπουλος δεν αναδημοσίευε κάθε 5 χρόνια.

Και οι νέοι αναγνώστες; Γιατί να χάσουν μερικές από τις καλύτερες ιστορίες πάνω σε υλικό Ντίσνευ;

Όσον αφορά τα επίτομα... Θυμάμαι ότι κάποιοι ψαχνόντουσαν να βρουν ακόμα και τον Βίο για να τους υπογράψει ο Ρόσα. :P Κάποια στιγμή το στόκ που υπάρχει, θα εξαντληθεί.

• Like 6

Εγώ πάντως ξέρω ότι άμα δεν γράψω αύριο προγραμματισμό από την περιέργεια μου εσάς θα κατηγορήσω. :D

Μα τι συμπεριφορά είναι αυτή; Το υπόλοιπο Internet δεν ξέρει τίποτα και εσείς μας δίνετε εσωτερική πληροφόρηση; Αφήστε μας στην άγνοια μας. :out:

Αντί για τον Λαμπράκη, πλέον θα τα δίνουμε στον Αλαφούζο. :P

• Like 12

Το μενού θα έχει πιθανόν το άλλο Σαββατοκύριακο και Βιβλιοθήκη Καρλ Μπαρκς μαζί με την εφημερίδα, αλλά δεν γνωρίζω ακόμα με ποια μορφή.

• Like 17

Tight γι'αυτό λέω ρε συ «όχι ακόμα έστω». Η Καθημερινή κάνει reboot. Αν αρχίσει να βγάζει από τώρα τόμους Μπαρκς/Ρόσα ενώ υπάρχει αρκετό στοκ στην Ελλάδα, δε θα έχει σχεδόν καθόλου ανταπόκριση. Δεν υπάρχει αυτή την στιγμή που μιλάμε καν, νέο κοινό αναγνωστών Ντίσνεϋ της Καθημερινής. Υπάρχουμε μόνο όσοι διαβάζαμε Τερζό.

Για να δούμε τι θα δούμε...(δις) :coffee: 

• Like 8

Έτσι και αρχίσετε να λέτε πόσο σας λείπει ο Τερζόπουλος και η διαχείριση των ιστοριών του, θα σκάσω στα γέλια. :lol:

(ὓβριςἂτηνέμεσιςτίσις)

:D

Είσαι ΘΕΟΣ! :respect:

υποκλίνομαι

• Like 13

Μια χαρά αποτέλεσμα μπορεί να βγάλει το ΚΟΜΙΞ. Όρεξη και μεράκι θέλει, και να ακούει τους αναγνώστες του αντί να τους αγνοεί, να τους διαγράφει και να τους ΒΑΝάρει από τις σελίδες του. Παρεμπιπτόντως:

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΚΑΘΗΕΜΡΙΝΗ (2014)

:beer:

Συμφωνώ!!

• Like 4

Είσαι ΘΕΟΣ! :respect:

Όχι, είμαι Ερινύα. :D

Edited by Tightwad
  • Like 10

Παιδιά έστειλα μην στον Δημακοπουλο πριν λιγα λεπτα... Ειμαι πολυ περριεργος να δω τι θα απαντησει!

Edited by ΚΟΜΙΞ
  • Like 8

Την επόμενη Παράσκευή θα υπάρχει άλλο έκτακτο στα περίπτερα, πιθανόν το Test Goool.

Και την μεθεπόμενη, δηλαδή στις 20 Ιουνίου, θα κυκλοφορήσει το Μίκυ Μάους :yahoo: σε εβδομαδιαία βάση.

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;;; :trixes:

όχι..οχι :wall: πες μου μόνο ότι δε θα συνεχίσει από το #2461 που σταμάτησε,η πόσο ήταν...γιατί αν κυκλοφορεί σε εβδομαδιαία βάση την έβαψα! :crying:

• Like 3

Marvel Super Heroes Magazine

Είχε βγει από την ANUBIS σε διμηνιαία βάση και είχε πάει άπατο. Θα είναι μηνιαίο? Ωχ και πάλι ωχ, μάλλον η Anubis δε θα ξαναβγάλει Marvel...

disney.gif

Για να δούμε τι θα δούμε... :beer7:

Το ότι το έκοψε δεν σημαίνει απαραίτητα πως πήγε άπατο. Απλά έχω την εντύπωση πως αυτές τις εκδόσεις τις διαχειρίζεται η Disney και όχι η Marvel. Πάντως αν είναι να πάρει κάποιος άλλος τα δικαιώματα γενικά της Marvel και να αρχίσει να βγάζει τίτλους σταθερά και με πλάνο, δεν θα με χάλαγε. Πλέον από την Anubis δεν μπορούμε να περιμένουμε πολλά πράγματα εξάλλου. :)

• Like 9

Απο οτι διαβασα γενικα τα δικαιωματα της μαρβελ τα αγορασε η ντισνευ

• Like 2

Άλλο λέμε. Για το ποιος χειρίζεται την αδειοδότηση των ιστοριών σε ξένους εκδότες. :)

• Like 5

Δεν ειναι λογικο αμα περασαν τα δικαιωματα της ντισνευ στην καθημερινη να περασαν και τα περιοδικα μαρβελ της ντισνευ;

• Like 4

Όχι απαραίτητα. Η Μάρβελ έχει σχετική αυτονομία, που σημαίνει πως αν τα ήθελε (ή αν τα πήρε) η Καθημερινή, θα έπρεπε να κάνει ξεχωριστή συμφωνία.

• Like 7

δεν ξερω δεν εχω καμια σχεση με μαρβελ, απλα λεω τι ακουσα.

προς το παρον το τι θα εκδωσει η καθημερινη και το πως θα ειναι (ποιοτικα εννοω) ειναι ακομα αβεβαιο

• Like 2

Πάντως κάτι με μπέρδεψε σ' αυτή την ιστορία.

Η Disney έχει τα δικαιώματα της Μάρβελ.

Μέχρι τώρα τα δικαιώματα της Μάρβελ τα έχει η Anubis.

Τώρα κάποιος αγοράζει/αποκτά τα δικαιώματα της Disney και ταυτόχρονα εκδίδει και ένα περιοδικό με ήρωες της Μάρβελ. Άρα αγόρασε μέρος των δικαιωμάτων της Μarvel ; Κάτι δεν πάει καλά στο σκεπτικό μου;

• Like 3

Τα παιδικά περιοδικά με ήρωες της Marvel που έβγαζε η Anubis τα έπαιρναν από την Disney Publishing Worldwide - Global Magazines ενώ τα κανονικά Marvel όχι. Έγινε πιο κατανοητό τώρα;

δεν ξερω δεν εχω καμια σχεση με μαρβελ, απλα λεω τι ακουσα.

Σωστά άκουσες. Η Μάρβελ εξαγοράστηκε το 2009 από την Ντίσνευ. Δεν είπα το αντίθετο. Απλά η φύση της εξαγοράς της επιτρέπει κάποια αυτονομία στις κινήσεις της.

Edited by GreekComicFan
  • Like 11

ελπιζω οσα εκδοσει η καθημερινη ειτε ειναι ντισνευ ειτε μαρβλε ειτε οτιδηποτε αλλο να αξιζει και να μην απευθύνεται μονο σε παιδακια.

θα ηταν κριμα για τα ντισνευ στην ελλαδα να κλεισουν τον κυκλο του με τον τερζοπουλο

• Like 5

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;;; :trixes:

όχι..οχι :wall: πες μου μόνο ότι δε θα συνεχίσει από το #2461 που σταμάτησε,η πόσο ήταν...γιατί αν κυκλοφορεί σε εβδομαδιαία βάση την έβαψα! :crying:

Τι χρώμα λες ;

• Like 5

Το θέμα του 1530 απ' ότι κατάλαβα είναι η αρίθμηση. Θα νιώσει την υποχρέωση να ξεκινήσει και την νέα έκδοση αν συνεχίζει την αρίθμηση (που όπως δείχνουν τα πράγματα, δεν πρόκειται).

• Like 5

Το θέμα του 1530 απ' ότι κατάλαβα είναι η αρίθμηση. Θα νιώσει την υποχρέωση να ξεκινήσει και την νέα έκδοση αν συνεχίζει την αρίθμηση (που όπως δείχνουν τα πράγματα, δεν πρόκειται).

ακριβώς :) για σκέψου ότι αν τυχόν συνεχίζει η αρίθμιση θα πρέπει να αγοράζω και τα καινούρια που θα βγαίνουν κάθε βδομάδα κάτι που θα με καθυστερήσει κάμποσο στο να ξαναμαζέψω τα παλιά ;)

δυστυχώς -για μένα- όμως η πλειοψηφία θέλει να συνεχίσει η αρίθμιση από κει που έμεινε....οπότε δε μπορώ να κάνω κάτι.... :sad1:

• Like 2

Παιδιά το πήρε κανένας?Εγώ έριξα μια γρήγορη ματιά στο περίπτερο αλλά δεν είδα κάτι.Θα είναι στην εφημερίδα ή εκτός?Καμμία photo???????????

• Like 2

Παιδιά το πήρε κανένας?Εγώ έριξα μια γρήγορη ματιά στο περίπτερο αλλά δεν είδα κάτι.Θα είναι στην εφημερίδα ή εκτός?Καμμία photo???????????

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=31299

• Like 4

http://coa.inducks.org/issue.php?c=gr/ALM++40#b

θα μας χαλούσε δηλαδή; θεωρούμε πιο σοβαρές τις ιστορίες των νεοϊταλών που δημοσιεύονταν στο μμ τα τελευταία πολλά χρόνια; αυτές με το άθλιο μοντέρνο σκίτσο και την άθλια πλοκή;

για το παρακάτω τεύχος δε θα σχολιάσω γιατί το τοποθετώ όπως κι εσύ στη σαβούρα, μαζί με τις υπόλοιπες σύγχρονες ιστορίες των ιταλών

Εγώ δυστηχώς,δεν θα το τιμήσω διότι ο συνδιασμός των ιστορίων ΝΤΙΣΝΕΙ με το ΜΟΥΝΤΙΑΛ είναι δυο τελείως διαφορετικά πράγματα.

Μόλις,ακούω αυτόν τον συνδιασμό μου έρχονται ιταλικές σαβούρες καθώς και το παρακάτω τεύχος,το οποίο θεωρώ ελεεινό:

gr_kn_0010a_001.jpg

Λυπάμαι κύριοι αλλά εγώ θέλω ΣΟΒΑΡΕΣ ιστορίες με τους ήρωες των Ντίσνει,αν θέλω να διαβάσω για παίκτες και ποδόσφαιρο,θα αγοράσω το SPORTY!

Edited by hardivic
  • Like 5

Τι παίζει;;Ο Τερζόπουλος θέλει να ξεπουλήσει;;

Έφτασε το καλοκαίρι και φέρνει μαζί του τα αγαπημένα σας περιοδικά του Ντίσνεϋ. 

Θα τα βρείτε συγκεντρωμένα στο σάιτ μαςwww.terzopoulosbooks.com όπου μπορείτε να αποκτήσετε τα τεύχη που λείπουν από την συλλογή σας.

10390143_731410446882327_225146793497881

Θα βρείτε συγκεντρωμένα στο σάιτ μαςwww.terzopoulosbooks.com βιβλία και περιοδικά Ντίσνεϋ!

Τώρα και Μεγάλα Σήριαλ!

10425184_733985273291511_801791207707056

.

edit:Λέτε,ο Αλαφούζος να προσλάβει τον Τερζόπουλο για την διαχείριση των περιοδικών όπως έκανε και ο Λαμπράκης στην ΔΟΛ;;Αφού και αυτός κατέχει ένα 30%.... :P

• Like 9

@Λοχαγός Μαρκ Τα Μίκυ τα έχει πανάκριβα απ'όσο είδα....τιμή μέλους λέει 2 € :confuse: και μάλιστα τα πιο πρόσφατα.....πφφφφ :antekale:

• Like 4

Τα στριπ είναι καλή τιμή????Δεν έχω ιδέα και θα τα ήθελα και  τα 4 κάποια στιγμή 

• Like 3

Τα στριπ είναι καλή τιμή????Δεν έχω ιδέα και θα τα ήθελα και  τα 4 κάποια στιγμή 

http://www.terzopoulosbooks.com/index.php/periodika-disney/diafora

:beer5:

• Like 1

Ναι γιαυτο λέω.Επειδή τα είδα μου φάνηκαν λίγο ακριβά για 10€ το κάθε ένα.Όπως και τα Παμκιν 3 μου φαίνονται λίγο ακριβά.Τι λέτε

• Like 2
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.