Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα περιοδικά Ντίσνεϊ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ!


lefteris677

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μου αρέσει πως πιστεύετε πως ο Τερζόπουλος έχει το δικαίωμα να μεταπουλήσει τα δικαιώματα της Disney σε άλλο εκδότη. Για την Disney μιλάμε, όχι για την τρέχα-γύρευε Press. Ότι δημοπρασία θα έγινε, πιστεύω πως θα έγινε κατευθείαν από την Disney (ή όποιος είναι ο πράκτορας που την αντιπροσωπεύει στην Ελλάδα-Ευρώπη).

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 411
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έτσι έγινε φυσικά! Η Disney Hellas φαντάζομαι θα ήταν το Boss της υπόθεσης,....

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29980
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  74
  • Reputation:   900
  • Achievement Points:  74
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μου αρέσει πως πιστεύετε πως ο Τερζόπουλος έχει το δικαίωμα να μεταπουλήσει τα δικαιώματα της Disney σε άλλο εκδότη. Για την Disney μιλάμε, όχι για την τρέχα-γύρευε Press. Ότι δημοπρασία θα έγινε, πιστεύω πως θα έγινε κατευθείαν από την Disney (ή όποιος είναι ο πράκτορας που την αντιπροσωπεύει στην Ελλάδα-Ευρώπη).

Nαι αλλα με τι συμφωνια απο κει και περα?Θα παρει να κανει μεταφρασεις και τελειως καινουριες εκδοσεις?Πολυ χλωμο μου φαινεται :thinking: καλοδεχουμενο να γινει φυσικα...Το αλλο που μπορει ηταν οπως λες μεσω παλιοτερης συμφωνιας να μπορεσε να ''πουλησει'' η ντισνευ τις εκδοσεις ακτινα στην καθημερινη με καποιο κερδος για ολους τους εμπλεκομενους..Η οντως σε αλλη συμφωνια να μπορουσε ο Τερζοπουλος για καποιον καιρο ακομα να 'κανει οτι θελει' με τις εκδοσεις(και απλα να μην εβγαζε λογω χρεοκωπιας--μη περιθωριων κερδους)..Δεν το πιστευω αυτο,,δεν εγινε ετσι 95% λεω απλα...Δεν ξερουμε τι παραθυρακια μπορει να εχουν ολες οι επι μερους συμφωνιες τωρα,,θα μαθουμε τι οντως ισχυει αν ισχυει,οταν δουμε καποια επισημη ανακοινωση-δελτιο τυπου...

Επεξεργασία από johnmak
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5620
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μου αρέσει πως πιστεύετε πως ο Τερζόπουλος έχει το δικαίωμα να μεταπουλήσει τα δικαιώματα της Disney σε άλλο εκδότη. Για την Disney μιλάμε, όχι για την τρέχα-γύρευε Press. Ότι δημοπρασία θα έγινε, πιστεύω πως θα έγινε κατευθείαν από την Disney (ή όποιος είναι ο πράκτορας που την αντιπροσωπεύει στην Ελλάδα-Ευρώπη).

 

Έτσι.

Προφανώς βρέθηκε κάποια άκρη με δανεικό ΑΦΜ (όπως τώρα που ξεστοκάρει αφειδώς) και "περπάτησε" ο αραβώνας με το Αλλαφουζολέϊκο

 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Πολύ καλό για να 'ναι αληθινό... Μόλις διάβασα τον τίτλο πήρα τρελή χαρά, η οποία μετριάστηκε σημαντικά καθώς διάβαζα τη συνέχεια. Μάλλον για ένθετα της Καθημερινής το πάνε και απορώ που η Ντίσνεϋ το επέτρεψε. Θα μου πεις από τ' ολότελα, κάτι είναι κι αυτό. Συμφωνώ και σίγουρα θα τ' αγοράσω ακόμα κι ως ένθετο, για να δω ιδίοις όμμασι τι παίζει. Προσωπική μου γνώμη, από το να κάνουν προχειροδουλειά, καλύτερα ας κάνουν ανατυπώσεις..

 

Ωστόσο δε μπορώ να μην εκφράσω την απογοήτευσή μου, αλλά και την απορία μου. Δεν υπάρχει ένας εκδοτικός οίκος να αγοράσει τα δικαιώματα; Πήγαιναν τόσο χάλια οι πωλήσεις και κανείς δεν ενδιαφέρεται να συνεχίσει; Ειλικρινά δε το πιστεύω. Κατά τη γνώμη μου ο Τερζόπουλος βρήκε μια καλή ευκαιρία να χρεωκοπήσει την εταιρία του και να τη κάνει. Δε με ικανοποίησε ο τρόπος που το ανακοίνωσαν και δε πιστεύω ότι προσπάθησαν έστω και λίγο για ν' αποφύγουν το κλείσιμο.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29980
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  74
  • Reputation:   900
  • Achievement Points:  74
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Νομιζω ναι ειχαν πεσει πολυ οι πωλησεις του,ειχε πεσει η ποιοτητα του ειχε ξεθυμανει η ''αιγλη'' των περιοδικων του.Και παρεμεναν ακριβα ενω αλλαζαν οι καιροι.Παιδια μην λεμε οτι θελουμε σε καιρους που τα εντυπα πεθαινουν τα περιπτερα πεθαινουν δεν θα κανει κανεις αυτο που εκανε παλι ο Τερζοπουλος να αρχισει κατι τετοιο να επενδυσει σοβαρα σε εναν τομεα που αργοπεθαινει.Ακομα και να συνεχισει απο κει που το αφησε ο Τερζοπουλος ειναι πολυ δυσκολο.Μονο ετσι δυστυχως μπορει να δει τι ψαρια πιανει και βλεπουμε.Εκτος αν υπηρχε καποιο σοβαροτατο επαγγελματικο πλανο σχεδιασμενο απο καιρο με '''επενδυση''' σε πολλους τομεις προβολης κλπ..Αλλα στην Ελλαδα ζουμε εν ετει 2014..Δεν...Ας βγουν και ετσι να κυκλοφορει κατι και αν τα αγκαλιασει παρα πολυς κοσμος ισως το πραμα να αλλαξει...Φυσικα κατι πολυ δυσκολο...

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ καλό για να 'ναι αληθινό... Μόλις διάβασα τον τίτλο πήρα τρελή χαρά, η οποία μετριάστηκε σημαντικά καθώς διάβαζα τη συνέχεια. Μάλλον για ένθετα της Καθημερινής το πάνε και απορώ που η Ντίσνεϋ το επέτρεψε. Θα μου πεις από τ' ολότελα, κάτι είναι κι αυτό. Συμφωνώ και σίγουρα θα τ' αγοράσω ακόμα κι ως ένθετο, για να δω ιδίοις όμμασι τι παίζει. Προσωπική μου γνώμη, από το να κάνουν προχειροδουλειά, καλύτερα ας κάνουν ανατυπώσεις..

 

Ωστόσο δε μπορώ να μην εκφράσω την απογοήτευσή μου, αλλά και την απορία μου. Δεν υπάρχει ένας εκδοτικός οίκος να αγοράσει τα δικαιώματα; Πήγαιναν τόσο χάλια οι πωλήσεις και κανείς δεν ενδιαφέρεται να συνεχίσει; Ειλικρινά δε το πιστεύω. Κατά τη γνώμη μου ο Τερζόπουλος βρήκε μια καλή ευκαιρία να χρεωκοπήσει την εταιρία του και να τη κάνει. Δε με ικανοποίησε ο τρόπος που το ανακοίνωσαν και δε πιστεύω ότι προσπάθησαν έστω και λίγο για ν' αποφύγουν το κλείσιμο.

Να σου πω τη γνωμη μου φιλε μου θα ηθελα να μην ειναι ενθετο και να να πιστευω καλυτερο... Ομως ειναι νωρις ακομη οποτε καλυτερα να περιμενουμε... Ισως  να μας εκπληξουν στο τελος... Ποτε δεν ξερεις...

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Χωρίς να έχω διαβάσει τίποτα πέραν του 1ου ποστ, καλύτερα να μη βγουν ποτέ, για ευνόητους λόγους...

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αν είναι και ένθετα και ανατυπώσεις, τότε "κλάφτα Χαράλαμπε".

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μισά και μισοκουτελα που λένε στο χωριό μου, αλλά από το.ολότελα...

 

Αυτή την τόσο πετυχημένη φράση την ακούω συχνά τα τελευταία 36 χρόνια από την πατριώτισσά σου, Νικόλα μου.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Χωρίς να έχω διαβάσει τίποτα πέραν του 1ου ποστ, καλύτερα να μη βγουν ποτέ, για ευνόητους λόγους...

 

Γιατί ρε παιδιά, εγώ διαφωνώ. Ακόμα και ένας που δεν είχε διαβάσει αυτές τις ιστορίες όταν είχαν βγει να τις διαβάσει τώρα κέρδος θα είναι. Εμείς δεν λέμε πάντα μακάρια περισσότερος κόσμος να διάβαζε κόμικ;

Ε τώρα πιθανόν να δοθεί ευκαιρία να διαβάσει περισσότερος κόσμος.  Δεν έχει σημασία με ποιό τρόπο και ποιό μέσο , αυτό που μετράει είναι να διαβάζει ο κόσμος κόμικ. Δώστε κόμικ στο λαό. Και ένας να γίνει "δικός μας" ,κέρδος θα είναι.

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Γιατί ρε παιδιά, εγώ διαφωνώ. Ακόμα και ένας που δεν είχε διαβάσει αυτές τις ιστορίες όταν είχαν βγει να τις διαβάσει τώρα κέρδος θα είναι. Εμείς δεν λέμε πάντα μακάρια περισσότερος κόσμος να διάβαζε κόμικ;

Ε τώρα πιθανόν να δοθεί ευκαιρία να διαβάσει περισσότερος κόσμος.  Δεν έχει σημασία με ποιό τρόπο και ποιό μέσο , αυτό που μετράει είναι να διαβάζει ο κόσμος κόμικ. Δώστε κόμικ στο λαό. Και ένας να γίνει "δικός μας" ,κέρδος θα είναι.

 

Με τον τρόπο που θέτεις το ζήτημα, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, φίλε ΄Αγγελε.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Και εγώ συμφωνώ με αυτά που λέει ο Άγγελος(zade) και βλέποντας το πως η νέα γενιά, η ηλικία της αδερφής μου δηλαδή (13 χρονών) απομακρύνεται γενικά από τα έντυπα μέσα, πιστεύω πως ακόμα και η κυκλοφορία τους ως ένθετα στις εφημερίδες θα βοηθήσει κάπως την κατάσταση. Γιατί όσο να 'ναι στα σπίτια μπαίνουν ακόμα εφημερίδες(τουλάχιστον στον δικό μου κύκλο).

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  150
  • Reputation:   998
  • Achievement Points:  150
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5485 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γιατί ρε παιδιά, εγώ διαφωνώ. Ακόμα και ένας που δεν είχε διαβάσει αυτές τις ιστορίες όταν είχαν βγει να τις διαβάσει τώρα κέρδος θα είναι. Εμείς δεν λέμε πάντα μακάρια περισσότερος κόσμος να διάβαζε κόμικ;

Ε τώρα πιθανόν να δοθεί ευκαιρία να διαβάσει περισσότερος κόσμος.  Δεν έχει σημασία με ποιό τρόπο και ποιό μέσο , αυτό που μετράει είναι να διαβάζει ο κόσμος κόμικ. Δώστε κόμικ στο λαό. Και ένας να γίνει "δικός μας" ,κέρδος θα είναι.

πολύ σωστό αυτό , δεν έχεις άδικο λοιπόν από αυτή την άποψη. Όμως το να λάβουμε φτηνιάρικες εκδόσεις από Αλαφούζο ως κυριακάτικο ένθετο "Μίκυμάου" σε μια εφημερίδα τύπου Καθημερινής είναι κάτι που θα απεχθανόμουν.

Ας γίνει επίσημα confirm κτλπ και τότε θα συζητήσω πιο αιχμηρά ή πιο απαλά όμως :PPP:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μη τρελένεστε ωρέ! Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, ας αφήσουμε τις υποθέσεις, γιατί μου θυμίζει τότε που διαβάσαμε τον επιίλογο στο ΚΟΜΙΞ 303 και λέγαμε ό,τι να 'ναι. :P

Το μόνο που θα μου άρεσε αρκετά να γίνει από τη καθημερινή, είναι η έκδοση των ιστοριών που δεν πρόλαβαν να δημοσιευτούν, λόγω της διακοπής των εκδόσεων.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94424
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν κρύβω ότι ούτε κι εγώ είμαι αισιόδοξος για την πορεία των Disney στην Ελλάδα,μέσω της Καθημερινής,για τους λόγους που είπαν όλα τα παιδιά παραπάνω και που είναι περιτό να ξαναγράψω...!

Το κακό είναι ότι σχεδόν όλη μας την ζωή (και για να μην είμαι υπερβολικός,από την εφηβεία μας κι έπειτα) οι περισσότεροι την έχουμε περάσει ξέροντας ότι κάθε Παρασκευή θα πάμε στο περίπτερο και θα βρούμε το Μίκυ Μάους ή κάθε τέλος του μήνα θα μας περιμένουν τουλάχιστον 4-5 περιοδικά Disney...!

Αυτό νομίζω ότι δεν θα ξανασυμβεί ποτέ πια για τους λόγους που είπαν οι φίλοι (Ο Τερζόπουλος δεν "έβγαινε" οικονομικά,τα παιδιά δεν αγοράζουν κόμικς,η κρίση χτυπάει την Ελλάδα,υπάρχει στροφή στο υπερηρωικό λόγω του Χόλιγουντ κ.ά.) και όσο γρηγορότερα το συνειδητοποιήσουμε,τόσο το καλύτερο θα είναι...! :sad1:

Με αυτή την σκέψη,ώριμη μέσα στο μυαλό μας,πιστεύω ότι κάθε τι νέο που θα γίνεται (είτε ένθετο,είτε παλιές ανατυπώσεις,είτε μεμονομένα τεύχη) θα είναι δροσερός άνεμος στον καύσωνα για τους Ντισνευκούς...! :P

Καθίστε λοιπόν να δούμε τις κινήσεις της Καθημερινής και πάλι εδώ θα είμαστε να τις σχολιάσουμε...! :)

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

υπάρχει στροφή στο υπερηρωικό λόγω του Χόλιγουντ κ.ά.) και όσο γρηγορότερα το συνειδητοποιήσουμε,τόσο το καλύτερο θα είναι...! :sad1:

 

Δεν ισχύει αυτό. Η βοιμηχανία των σουπερηρωικών κόμικς δεν είχε καμιά αλλαγή στις πωλήσεις της λόγω των ταινιών. Έσοδα από τα δικαιώματα υπήρχαν, χωρίς όμως να αυξηθούν οι πωλήσεις. Αντιθέτως βρίσκονται σε καθοδική πορεία εδώ και πολλά χρόνια. Στις ανεξάρτητες εκδόσεις είχαμε αύξησεις των πωλήσεων, πχ. Walking Dead, και κάτι άλλες εξαιρέσεις.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Διαβάζω τον τίτλο, Τα Περιοδικά Disney Επιστρέφουν... Κι αναρωτιέμαι... Που είχαν πάει ;

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Στην ανυπαρξία... τους χτύπησε ο ουδετεροποιητής του ΡΟΜ.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Διαβάζω τον τίτλο, Τα Περιοδικά Disney Επιστρέφουν... Κι αναρωτιέμαι... Που είχαν πάει ;

 

να πιάσουν τον μάη

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Ελπίζω να τον έπιασαν.... σφιχτά....

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Λοιπόν επειδή δεν διάβασα όλα τα ποστ μπορεί να έχει αναφερθεί μπορεί και όχι...

Επίσημη αναγγελία δεν έχει γίνει αλλά η πρώτη ένθετη έκδοση της Καθημερινής θα γίνει τον Σεπτέμβριο. Οχι νωρίτερα. Ισως και λίγο αργότερα, σίγουρα πάντως μετά το καλοκαίρι.

Δεν έχει επιλεγεί ακόμη τι μορφή θα έχει το ένθετο, ιστορίες κλπ.

Είναι πιθανώς πολύ ενθαρρυντικό το γεγονός ότι αποφάσισαν να κάνουν κάποιες βελτιώσεις στο ατελιέ τους, για την παραγωγή των εκδόσεων και ότι έχουν παραγγείλει και μια έξτρα εκτυπωτική μηχανή ή τέλος πάντων σκοπεύουν να το κάνουν για να υποστηρίξουν την έκδοση. Αυτά έμαθα, αυτά σας γράφω.

  • Like 43
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ωραιος φιλε!!! Οτι μαθαίνουμε να τα λεμε για να εχουμε μια γενική εικόνα! :-)

Παντως αργούν.....

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Λοιπόν επειδή δεν διάβασα όλα τα ποστ μπορεί να έχει αναφερθεί μπορεί και όχι...

Επίσημη αναγγελία δεν έχει γίνει αλλά η πρώτη ένθετη έκδοση της Καθημερινής θα γίνει τον Σεπτέμβριο. Οχι νωρίτερα. Ισως και λίγο αργότερα, σίγουρα πάντως μετά το καλοκαίρι.

Δεν έχει επιλεγεί ακόμη τι μορφή θα έχει το ένθετο, ιστορίες κλπ.

Είναι πιθανώς πολύ ενθαρρυντικό το γεγονός ότι αποφάσισαν να κάνουν κάποιες βελτιώσεις στο ατελιέ τους, για την παραγωγή των εκδόσεων και ότι έχουν παραγγείλει και μια έξτρα εκτυπωτική μηχανή ή τέλος πάντων σκοπεύουν να το κάνουν για να υποστηρίξουν την έκδοση. Αυτά έμαθα, αυτά σας γράφω.

 

Πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά. Ελπίζω να δούμε είτε νέες εκδόσεις είτε ανατυπώσεις παλιών δυσεύρετων τευχών και όχι πρόσφατων και συνηθισμένων.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94424
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Συμφωνώ...!

 

Ας ελπίσουμε να το πάρουν ζεστά το θέμα οι υπεύθυνοι της Καθημερινής και να δούμε κάτι,όσο πιο ποιοτικό γίνεται,στα περίπτερα...!

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  839
  • Reputation:   6491
  • Achievement Points:  852
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3619 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω περιοδικά της ντύσνει εκτός από την terzopoulosbooks;; (πχ. σε καποιο περιπτερο, κεντρο διανομης τυπου, κλπ). Δυστυχώς δεν ενέργησα αρκετά γρήγορα όταν έμαθα οτι σταματάνε οι εκδόσεις και ετσι χρςιαζομαι κάποια πράγματα

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29964
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  8
  • Reputation:   65
  • Achievement Points:  8
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Aυτό που μάλλον μας οδηγεί όλους στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για ένθετα είναι ότι η είδηση τιτλοφορείται «Τα δικαιώματα για τα περιοδικα Disney πέρασαν στην Καθημερινή» και όχι «Τα δικαιώματα για τα περιοδικα Disney πέρασαν στον εκδοτικό οίκο του Αλαφούζου» , οπότε μάλλον όντως για κει το πάνε.

 

δεν υπάρχει «εκδοτικός οίκος Αλαφούζου», υπάρχουν εκδόσεις ΣΚΑΪ και εκδόσεις Καθημερινή(ς)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29964
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  8
  • Reputation:   65
  • Achievement Points:  8
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 Φαληρίζει ο Τερζόπουλος ελλείψει αναγνωστών γιατί αυτό έγινε.

Ο Τερζόπουλος φαλήρισε λόγω ανικανότητας και μόνο. Είναι εντελώς απίστευτο και ακατόρθωτο, στον αληθινό κόσμο, να αποτύχει πλήρως μία περιοδική έκδοση που έχει από πίσω την Ντίσνεϋ. Κάτι τέτοια μόνο στην Ελλάδα γίνονται. Εγώ απορώ πως δεν φαλήρισε πριν από 20 χρόνια.

Είναι δυνατόν να έχεις εκδόσεις που απευθύνονται σε παιδιά και φανατικούς και να μην έχεις ούτε ιστότοπο; Είναι δυνατόν να μην έχεις κάνει ούτε μία διαφήμιση σε TV, ράδιο, αφίσες, ίντερνετ και να περιμένεις, όχι μόνο να μην πέσουν αλλά και να ανέβουν οι πωλήσεις σου; και άλλα πολλά, και άλλα πολλά....

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  839
  • Reputation:   6491
  • Achievement Points:  852
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3619 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Τερζόπουλος φαλήρισε λόγω ανικανότητας και μόνο. Είναι εντελώς απίστευτο και ακατόρθωτο, στον αληθινό κόσμο, να αποτύχει πλήρως μία περιοδική έκδοση που έχει από πίσω την Ντίσνεϋ. Κάτι τέτοια μόνο στην Ελλάδα γίνονται. Εγώ απορώ πως δεν φαλήρισε πριν από 20 χρόνια.

Είναι δυνατόν να έχεις εκδόσεις που απευθύνονται σε παιδιά και φανατικούς και να μην έχεις ούτε ιστότοπο; Είναι δυνατόν να μην έχεις κάνει ούτε μία διαφήμιση σε TV, ράδιο, αφίσες, ίντερνετ και να περιμένεις, όχι μόνο να μην πέσουν αλλά και να ανέβουν οι πωλήσεις σου; και άλλα πολλά, και άλλα πολλά....

Επίσης κατα την γνώμη εκτός απο αυτα που αναφέρεις φαλίρισε και επειδή εξέδιδε πολλά περιοδικά -περισσοτερα απο οσα μπορεί να καταναλώσει ο σημερινος ελληνας- (γουιτσ,καρσ,τοι στορι και δεν συμαζευεται) και ειχε ρίξει την ποιοτητα σε ΟΛΑ τα περιοδικα της ντισνευ επειδή εξεδιδε παρα πολλα! Και σχεδον ολα πολύ χαμηλής ποιότητας πλεον.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Τερζόπουλος φαλήρισε λόγω ανικανότητας και μόνο. Είναι εντελώς απίστευτο και ακατόρθωτο, στον αληθινό κόσμο, να αποτύχει πλήρως μία περιοδική έκδοση που έχει από πίσω την Ντίσνεϋ

Όπως δηλαδή δεν απέτυχε καμιά έκδοση στην Αμερική.

 

Ή στο Ήνωμένο Βασίλειο.

 

Ή στον Καναδά.

 

Ή σε όλες τις πρώην γιουγκοσλάβικες χώρες. 

 

κ.τ.λ/κ.ο.κ

Επεξεργασία από Tightwad
  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.