Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΠΙΣΚΕΨΗ DON ROSA - σχόλια


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Λοιπόν. Έφτασα έξω από τις λέσχη στις 10:30, 20 λεπτά μετά την άφιξη μου στο μοναστηράκι, μιας και περίμενα τον toubas (που άλλα του είπα και άλλα κατάλαβε. :P ). Υπήρχαν ήδη καμιά 30αρια άτομα να περιμένουν να πάρουν νούμερο από τον πιο ανεξίκακο ( :P ) πορτιέρη, το Δημοσθένη (φλοκ).Και μετά άρχισε η αναμονή, την οποία έχοντας παρακολουθήσει την χτεσινή κάλυψη στο θέμα ήμουν προετοιμασμένος και την πέρασα με καφεδάκι και παρέα σε παρακείμενη καφετέρια, στην οποία μας άφησαν να ελέγχουμε και μόνοι μας τον αριθμό προτεραιότητας από το λάπτοπ.

 

Γύρω στις 3 παρά πλησίασε η ώρα για το νούμερο μου, οπότε πήγα να στηθώ μπροστά στην πόρτα μέχρι να έρθει η σειρά μου. Το ότι τα παιδιά που τραβούσαν το κουπί για να πραγματοποιηθεί η εκδήλωση είχαν ήδη καταβληθεί από την κούραση φαινόταν ήδη από εκεί στα πρόσωπα τους, αλλά η διαχείριση των επισκεπτών πήγαινε ρολόι. Με το που μπήκα, πέρασα ένα δεκαλεπτάκι στον πρώτο όροφο και μετά πριν το καταλάβω, είχα περάσει στον δεύτερο, όπου τα πράγματα κύλισαν εξαιρετικά γρήγορα.

 

Και εκεί γνώρισα έναν από τους πιο ζεστούς ανθρώπους που έχω γνωρίσει και έπαθα το πρώτο ψιλό-σαρδάμ μπροστά σε κάποιον διάσημο καλλιτέχνη, κάτι που πραγματικά δεν συνηθίζω. Αλλά την έχει αυτή την επίδραση πάνω στους άλλους ανθρώπους. :) Τη ώρα που υπέγραφε πάντως είχα ήδη συνέλθει, οπότε αποφάσισα να του πω πως χάρη σε αυτόν ξεκίνησα να διαβάζω πάλι Disney πίσω στο '96, κάτι που όπως διαπίστωσα τον συγκίνησε, μιας και τον είδα να κομπιάζει λιγάκι. :) Όταν ακούτε να σας λένε λοιπόν πως δέχτηκε να κάνει αυτό το signing χωρίς αμοιβή, μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει τους Έλληνες οπαδούς τους, παραχωρώντας μέχρι και τα δικαιώματα του Περτουίλαμπι για να μην μπει μέσα η λέσχη από τα οδοιπορικά του, καλά θα κάνετε να τα πιστέψετε. Η όλη στάση του μέσα στο διήμερο είναι η ζωντανή απόδειξη. :)

 

Κατά τα άλλα έξω αποφάσισαν να βάλουν κομπρεσέρ ακριβώς δίπλα από την λέσχη και έπιασα έναν γέρο και μια γριά (πολύ γέρο και πολύ γριά) να βρίζουν εμάς τους κομιξάδικες με τα χειρότερα λόγια, σαν νταλικέριδες, γιατί τους ξεβολέψαμε και αναγκάστηκαν να περάσουν από το απέναντι πεζοδρόμιο και ανάμεσα από την απέναντι ουρά, αλλά αποφάσισα να μην σκάσω για  αυτά. :)

  • Like 44
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διοργανωτές αυτής της εκδήλωσης. Μας χαρίσατε στιγμές χαράς που πολλοί δεν θα είχαν την δυνατότητα να τον δουν.

Όλα πήγαν ρολόι και ο Ρόσα είναι πράγματι ένας από τους πιο ευγενικούς και πρόσχαρους ανθρώπους από τους δημιουργούς κόμικς που έχω γνωρίσει. Και πάλι πολλά συγχαρητήρια !!!

  • Like 33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

 

Όταν ακούτε να σας λένε λοιπόν πως δέχτηκε να κάνει αυτό το signing χωρίς αμοιβή, μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει τους Έλληνες οπαδούς τους, παραχωρώντας μέχρι και τα δικαιώματα του Περτουίλαμπι για να μην μπει μέσα η λέσχη από τα οδοιπορικά του, καλά θα κάνετε να τα πιστέψετε. Η όλη στάση του μέσα στο διήμερο είναι η ζωντανή απόδειξη. :)

 

 

 

 

 

 

Πλάκα κάνεις. Τζάμπα; Δηλαδή ο Ρόσα δεν πήρε τίποτα; Χριστέ και απόστολε. Μου ξανάδωσε την πίστη μου στην ανθρωπότητα.

Επεξεργασία από zade
  • Like 36
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ήρθε για να δει αν όντως έκλεισε ο τερζο..

 

 


Πλάκα κάνεις. Τζάμπα; Δηλαδή ο Ρόσα δεν πήρε τίποτα; Χριστέ και απόστολε. Μου ξανάδωσε την πίστη μου στην ανθρωπότητα.

 

  • Like 31
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

:lol:

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24291
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  376
  • Reputation:   2891
  • Achievement Points:  376
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μπράβο παιδιά για την διοργάνωση και σας ευχαριστώ για αυτή την ωραία εμπειρία!!

Επίσης, ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Don Rosa ο οποίος ήταν αξιολάτρευτος, ακούραστος και έκατσε περισσότερη ώρα για το signing!!!

 

post-24291-0-18914700-1397577717_thumb.jpg

  • Like 39
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ακομα συνεχιζει;;;;; :respect:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5633 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν έχω λόγια για αυτή την εκδήλωση!!Άπειρα συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν να πραγματοποιηθεί τόσο...άψογα!

 

Όλα πλήρως οργανωμένα μέχρι και τη τελευταία λεπτομέρεια (και το σχόλιο του Ρόσα είναι η καλύτερη επιβεβαίωση ;) ) και όoooλοι σας,  παρά τη προφανή ταλαιπωρία που περάσατε αυτό το διήμερο για να μείνει το κοινό ικανοποιημένο, πάντα με χαμόγελο και με τη καλύτερη διάθεση!

:clap2:  :clap2:  :clap2: :clap2: :clap2: :clap2:

 

Είσαστε μια "ομάδα τρελών" και με αυτό που κατορθώσατε το δείξατε στον ευρύτερο κόσμο! :best:

:respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:

 

Όσον αφορά τον Ρόσα, ήταν ακριβώς όπως τον είχα ψυχολογήσει απ'τις ιστορίες του. Πιο cool τύπος (για άτομο που σχεδιάζει...πάπιες  :PPP:) πεθαίνεις!Αυτός είναι ο μόνος λόγος που αγόραζα το κόμιξ, να διαβάσω τις ιστορίες του.

 

Υγ. Μεγάλη μου χαρά που ξαναείδα πολλά μέλη που είχα καιρό να συναντήσω,καθώς και όσους είχα τη τύχη να γνωρίσω τώρα! :cheers3:

Υγ2. Βγάζω το καπέλο σε αυτόν που σκέφτηκε και σε όσους βοήθησαν να πραγματοποιηθεί η online ανακοίνωση των αριθμών  :div:  

Yγ3.@φλοκ Αν ποτέ θελήσεις,πες μου.Θα σε βάλω πόρτα στα καλύτερα μαγαζιά. ;)

 

 

:beer2:

  • Like 36
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Καταρχάς να πω ένα μεγάλο μπράβο και να δώσω τα συγχαρητήρια μου σε όλα τα παιδιά για την υπέροχη αυτή εκδήλωση!!! Ήταν μια εμπειρία που θα μου μείνει πραγματικά αξέχαστη! :D

 

Όπως λέει και ο Δημήτρης ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή....

Κυριακή βράδυ ρυθμίζω το ξυπνητήρι για τις 5:45 έτσι ώστε να προλάβω να φάω κάτι για πρωινό πριν πάρω τον προαστιακό των 6:30 για σταθμό Λιανοκλαδίου και από εκεί το τοπικό των 7 παρά για Αθήνα...το ξυπνητήρι τελικά δεν χτυπάει :wall:  με αποτέλεσμα να σηκωθώ στις 6 και 10 περίπου (με την βοήθεια των γονιών μου φυσικά μόνος μου μάλλον δεν θα ξύπναγα :P ).... στο πόδι λοιπόν ίσα που προλαβαίνω να ντυθώ και να πιω ένα ποτήρι γάλα, τρέχω για να συναντήσω την ξαδέρφη μου που θα ερχόμασταν μαζί και για να προλάβουμε το τρένο. Τελικά όλα εντάξει φτάνουμε στο σταθμό της Λαμίας, από εκεί στου Λιανοκλαδίου και από εκεί αναχωρούμε για Αθήνα. Φτάνουμε Αθήνα στις 9:40, μπαίνουμε στο μετρό και στις 9:55(ναι, θυμάμαι τις ώρες ακριβώς) είμαστε έξω από τη λέσχη μαζί με καμιά δεκαριά άτομα ακόμη. Επειδή ήταν και η πρώτη μου επίσκεψη στην λέσχη έκατσα και χάζευα το κτίριο για κανά δίλεπτο  :lol:  . Εκείνη την ώρα βγήκε ο Νίκος(germ) μιλήσαμε για λίγο και αφού με κυνήγησε που δεν είχα πάρει ακόμα αριθμό προτεραιότητας πήγα στην είσοδο όπου εκείνη την ώρα πρέπει να ήταν ο Παύλος και ο Δημοσθένης (αν κατάλαβα καλά, οι οποίοι ήταν ήδη περικυκλωμένοι από κόσμο και δεν ήθελα να τους ενοχλήσω περισσότερο... ) και πήρα τα "μαγικά" χαρτάκια με τα νούμερα 058 και 059. Επειδή ήταν νωρίς ακόμη πήγαμε για καφέ και κατα τις 12 και κάτι γυρίσαμε... εκείνη την ώρα ήταν που μπήκαν μέσα οι πρώτοι 5 και στη συνέχεια οι επόμενοι 10. Μέχρι να περάσει η ώρα και να βγουν οι πρώτοι τυχεροί στους οποίους ο Don είχε κάνει και από ένα σχέδιο και επειδή δεν ήθελα με τίποτα να φύγω καθόμουν και έδινα εξηγήσεις στους περαστικούς για το λόγο που ήταν μαζεμένος τόσος κόσμος... οι περισσότεροι πίστευαν ότι είμαστε μαζεμένοι για να αγοράσουμε στρατιωτικά είδη από το μαγαζί που είναι δίπλα στην είσοδο της λέσχης... :lol: μια κυρία με ρώτησε κιόλας αν ετοιμάζουμε καμιά διαδήλωση.... :P H ώρα αν και φαινόταν ατελείωτη τελικά πέρασε γρήγορα (λογικά οφείλεται και στο γεγονός ότι είχα μικρό αριθμό) και στις 2:40 ο Δημοσθένης φώναξε τους επόμενους 5 δηλαδή από το 55 ως το 60. Αφού ανεβήκαμε επάνω και πάλι για μια στιγμή κόλλησα που έβλεπα από κοντά τον χώρο που είχα δει τόσες φόρες από φωτογραφίες. Αφήνω την τσάντα που είχα μαζί με τον βίο και τα χαμένα επεισόδια και πηγαίνω και παίρνω τις περιπέτειες του περτουιλάμπι που είχα προπαραγγείλει και την αφίσα την εκδήλωσης. Στον χώρο ήμασταν γύρω στα 10 άτομα και δεδομένου ότι εκείνη την στιγμή ανέβηκε στον δεύτερο όροφο όπου γινόταν το signing  το νούμερο 48, έκατσα και ξεφύλλισα την απίστευτη έκδοση της λέσχης (εξαιτίας της οποίας δεν μίλησα με όσους ήταν παρόντες και με τους οποίους ίσως επικοινωνούμε εδώ μέσα :( ). :respect: σε όλους όσους συνέβαλαν στην προσπάθεια αυτή που οδήγησε στο εντυπωσιακό αυτό αποτέλεσμα. :) Χωρίς να το καταλάβω έρχεται η σειρά μου οπότε και ανεβαίνω στον 2ο όροφο. Αφού χαιρέτησα το dream team που ήταν στην κορυφή της σκάλας γυρνάω στα δεξιά, βλέπω τον Don να υπογράφει και νιώθω ένα απίστευτο συναίσθημα που δεν μπορώ να το περιγράψω.. Ανοίγω την κάμερα μου για να τραβήξω μερικά πλάνα με την ξαδέρφη μου να μου λέει να ηρεμήσω γιατί φαινόταν σαν να έπαθα 10 εγκεφαλικά... :P μέχρι να φτάσει η σειρά μου να καθίσω απεναντί του το όποιο άγχος είχε φύγει βλέποντας το πόσο φιλικός, πρόσχαρος, χαμογελαστός και πρόθυμος ήταν να φωτογραφηθεί μαζί σου. Αφού μου υπέγραψε τα τεύχη λοιπόν του ζήτησα και εγώ να βγούμε μια φωτογραφία μαζί κάτι που δεν αρνήθηκε. Μόλις τελείωσε και τις υπογραφές για την ξαδέρφη μου, κατεβήκαμε κάτω, μάζεψα την τσάντα μου, νομίζω είπα συγχαρητήρια στα παιδιά πριν φύγω(αυτό δεν είναι και σίγουρο βέβαια γιατί σχεδόν δεν έβλεπα μπροστά μου από την χαρά :) ) και έφυγα τόσο ευτυχισμένος που κατάφερα να γνωρίσω από κοντά αυτόν τον άνθρωπο. Για να φανταστείτε πως ένιωθα, δεν με ενόχλησε σχεδόν καθόλου το γεγονός ότι θα γύρναγα (και γύρισα) Λαμία όρθιος μέσα στο τρένο γιατί δεν είχε θέσεις στο τοπικό... :P Και πάλι παιδιά πολλά συγχαρητήρια για την οργάνωση αυτής της εκδήλωσης, η χθεσινή μέρα θα μου μείνει αξέχαστη!! Πάω να διαβάσω τις περιπέτειες τώρα... :D

Επεξεργασία από Ironhide
  • Like 41
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Μόλις τώρα γύρισα σπίτι μου, ξεθεωμένος πραγματικά και επειδή αύριο ταξιδεύω, θα γράψω για την εκδήλωση την άλλη εβδομάδα (αν μου αφήσετε τίποτα) :). Ελπίζω να μείνατε όλοι ευχαριστημένοι. Μπράβο και από μένα σε όσους δούλεψαν γι αυτό το απίστευτο κατόρθωμα και ευχαριστώ και όλους εσάς που μας δίνετε κουράγιο και συνεχίζουμε. Ευχαριστώ πολύ επίσης τον κύριο Don Rosa για την απίστευτη υπομονή του (9 + 10 ώρες αφιλοκερδές signing. Μόνο για την χαρά των fans του.). Τέτοιο άνθρωπο δύσκολα συναντά κανείς..

 

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους σας.

 

:valtnino:

  • Like 45
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5297 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ πάλι βρήκα αφορμή να διαβάσω το Βίο για πρώτη φορά............ . . . . . . . . . .στο ipad.......... . . . . . . . . . . . .

 

(Έλα παιδιά! Σιγά με τ´αυγά!)

 

 

 

 

Forever alone.................. . . . . . . . . . . . . . . .

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εσυ να περιμενεις να ερθει ο μορισον :-)

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εγώ τον Μουρ θέλω :P

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδιά θα πω και εγώ τη γνώμη μου!! Σήμερα η μέρα ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΉ!!!!! Τι να πρωτοπω? Ότι είδα τον Ρόσα και του έδωσα το dvd, ότι γνώρισα μέλη του Φορουμ από κοντά, ότι αγόρασα την εξαιρετική κατά τη γνώμη μου έκδοση της Λέσχης Οι Περιπέτειες του Περτουίλαμπι;; Ότι και να πω είναι λίγο!! Είμαι πολύ χαρούμενος :)  που είδα το Ρόσα από κοντά και του έδωσα ως δώρο το dvd(πιστεύω ότι του άρεσε!!!Το έδειξα το εξώφυλλο!!). Ο άνθρωπος είναι φανταστικός, κουλ, πολύ ευγενικός,ήρεμος και πρόθυμος να δεχτεί τους φαν του!!! Με λίγα λόγια ΦΟΒΕΡΟΣ!! Ευχαριστώ πάρα πολύ τη Λέσχη και τα μέλη που συμμετείχαν!! Ήταν μια αξέχαστη εμπειρία! Πάντα τέτοια να έχει η Λέσχη!! Χαίρομαι πολύ κιόλας που μπόρεσα να γνωρίσω άτομα από όπως τον dingo,τον Τρύφωνα, την Kabuki, τον germanicus,τον PhantomDuck και άλλα άτομα! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα! Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον JIMR και τον Tightwad για το αντίτυπο  του μυστικού της Σονόρα(εξαιρετική δουλειά παιδιά!! Πολλά Μπράβο :up: )!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 35
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εγώ πάλι βρήκα αφορμή να διαβάσω το Βίο για πρώτη φορά............ . . . . . . . . . .στο ipad.......... . . . . . . . . . . . .

 

(Έλα παιδιά! Σιγά με τ´αυγά!)

 

 

 

 

Forever alone.................. . . . . . . . . . . . . . . .

 

Ρε φίλε με συγχωρείς που σου το λέω. Αλλά κάτι πάει στραβά με εσένα. Πολύ στραβά. Δεν γίνεται να μην σου αρέσε ο  Βιος. Ότι κόμικ και να προτιμάς να διαβάζεις, ο Βιοσ είναι αριστούργημα. Για μένα είναι στα ίδια επίπεδα με τα αστερίξ.

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5297 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ρε φίλε με συγχωρείς που σου το λέω. Αλλά κάτι πάει στραβά με εσένα. Πολύ στραβά. Δεν γίνεται να μην σου αρέσε ο  Βιος. Ότι κόμικ και να προτιμάς να διαβάζεις, ο Βιοσ είναι αριστούργημα. Για μένα είναι στα ίδια επίπεδα με τα αστερίξ.

 

:lol: Κάτσε, τώρα το διαβάζω για πρώτη φορά. Αυτό λέω. Και απ'ότι βλέπω μέχρι στιγμής, σίγουρα θα μου αρέσει. Και αρκετά κιόλας.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Άλλη μία υπέροχη μέρα χθες, όλα κύλησαν νομίζω υπέροχα. Δεν θα ξαναγράψω πόσο υπέροχοι ήταν όλοι, δείτε στο προηγούμενο μου μήνυμα και ανεβάστε ένταση στα λεγόμενα μου. Θα προσθέσω μόνο την λάμψη στο πρόσωπο της μικρής μου, όταν γύρισα το βράδυ σπίτι και της έδωσα το ολόδικο της αντίτυπο του Βίου που είχα πάρει το πρωί από την Λέσχη με την αφιέρωση και το σκίτσο του Ρόσα προς αυτήν μέσα. Λύσσαξε να τον δει και τελικά ναι κάναμε μία καταδρομική με το αυτοκίνητο από τον χώρο που ήξερα ότι θα βρισκόταν μετά για φαγητό, απλά και μόνο για να του πει ένα ευχαριστώ και να τον δει από κοντά. Ελπίζω να μην τον ενοχλήσαμε πολύ τον άνθρωπο, όλη μέρα να υπογραφει και να μην μπορεί να φάει καν με την ησυχία του. Η μικρή χοροπηδούσε σαν το κατσίκι από την χαρά της, γυρίζοντας στο αυτοκίνητο και είχε σε όλη την διαδρομή αγκαλιά τον Βίο. Φυσικά όπως κάθε βράδυ είχε λίγο διάβασμα πριν τον ύπνο, αυτή την φορά το πρώτο κεφάλαιο του Βίου και μετα κοιμήθηκε έχοντας το ακουμπησμένο δίπλα της στο κομοδίνο της. Η συνέχεια θα ειναι σήμερα που θα ξυπνήσει και θα περάσουμε την μέρα μαζί διαβάζοντας και οι δύο Ρόσα, αυτή τον Βίο, εγώ τον Περτουιλάμπι.

 

Μην ανησυχείτε, υπάρχει και νέος κόσμος για την συνέχεια, φτάνει να υπάρξει τέτοια από τις εκδοτικές. Το λέω γιατί Πέρασαν και παιδιά με τους γονείς τους, πέρασαν και έγκυες μητέρες που είμαι 100% σίγουρος ότι θα μεταφέρουν το πάθος τους, ήρθε χθες και ένα μωράκι λίγων μηνών, ίσως να δείτε και φωτογραφίες τους. Ο κόσμος υπάρχει λοιπόν, μέλλον βλέπω σε αναγνωστικό κοινό όλων των ηλικιών, οι εκδοτικές είναι που πρέπει να ανταποκριθούν στην ζήτηση. Το διήμερο αυτό κόσμος πέρασε πολύς και γεμάτος πάθος.

 

Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά της Λέσχη που πήραν το αδύνατο και το έκαναν δυνατό και πρόσφεραν σε τόσο κόσμο χαρά και χαμόγελο και μια εμπειρία μοναδική. Ευχαριστώ τον Ρόσα για την μεγάλη αγάπη του απέναντι σε εμάς τον κόσμο του και τον σεβασμό και την αγάπη για τους ήρωες του, τον άκουσα να το λέει πολλές φορές πόσο του άρεσε αυτό που έκανε και το βλέπεις στα μάτια του ότι δεν ήταν απλά επάγγελμα για αυτόν, ειναι δεμένος με τους χαρακτήρες του παπιοσύμπαντος ώρες ώρες μάλιστα έμοιαζε σαν να ξεπήδησε και ο ίδιος μέσα από τις σελίδες των ιστοριών του.

  • Like 42
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33963
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Λοιπόν... Ζέσταμα στα χεράκια γιατί σίγουρα θα γράψω το μεγαλύτερο σχόλιο που έχω γράψει ποτέ στο forum...

Μ. Δευτέρα πρωί...

Κάθομαι στον Γρηγόρη κοντά στην λέσχη για νηστίσιμη σπανακοπιτούλα και χυμό... Ακούω  ξαφνικά την "Αφιλότιμη" του μέγα Στράτου... Σηκώνω το κινητό μου και ήταν ό Φαίδων (Tightwad)... Κάθεται, τα λέμε λίγο και περνάμε απέναντι που είχα ραντεβού με τον Γιάννη (Indian) και έναν φίλο του εκτός forum... Ο κόσμος ήταν ήδη αρκετός και ο Φλοκ (Δημοσθένης) είχε αρχίσει ήδη να μοιράζει νούμερα...

Γύρω στις 11 παρά τέταρτο τα μέλη της Λέσχης μπήκαμε μέσα... Φτάνω πάνω... Τον βλέπω να κάθεται πίσω από το γραφείο... Σοκ-δέος-δε ξέρω ποια λέξη ταιριάζει για να το περιγράψει αυτό που αισθάνθηκα... Μάλλον δεν υπάρχει... Καθίσαμε... Βγήκα μετά από λίγο... Πλούσιος μεν (μπλούζα-κούπα-αφίσα-Περτουίλαμπι) -άπραγος δε... Λόγω του ότι ήθελα και σκιτσάκι... Αλλά με συναισθήματα ανάκατα... Χαράς όμως... Είχα βρεθεί στον ίδιο χώρο με τον Don Rosa!!!

Όλη η μέρα πέρασε πολύ ευχάριστα... Καφεδάκι-φαγητό και πολύ κουβεντούλα... Μίλησα με πολλούς φίλους και γνώρισα και νέους που δεν ήξερα από κοντά...... Τον Τριαντάφυλλο (Han Solo) και τον Κώστα (costakis28), την Wil, τον Γιώργο (george_bakinio)... Για να αναφέρω μερικούς!!!

Μεγάλη Τρίτη...

Κάθομαι μπροστά στον Don Rosa... Ειλικρινά, όλη την ώρα πρέπει να είχα ένα χαζό-χαρούμενο-χαμένο ύφος... Σαν να το ζούσε ένας άλλος αυτό... Ευγενικός-πρόσχαρος... Ψυχούλα... Τώρα καταλαβαίνω τον :germ:... Πόσο δύσκολο του ήταν να τον χαιρετήσει... Ο άνθρωπος σου προκαλεί δέος... Πρώτη φορά που συναντάω έναν άνθρωπο που έχει κάνει τόσα πολλά και ταυτόχρονα να πατάει στην γη... Ο Rosa είναι καρτούν ο ίδιος... Και ψυχούλα!!!   

Όλη συντονιστική ομάδα ήταν εκεί... Ευγενική και πρόσχαρη παρόλο την κούραση που είχε αρχίσει να έχει με το πέρασμα της ώρα λόγω-ορθοστασίας-τρεξίματος... Ο Paingiver στο ταμείο, ο zoo καλλιτεχνικό κομμάτι... Ο PhantomDuck φύλακας-άγγελος δίπλα στον Ρόσα ώστε όλα να γίνουν όπως πρέπει... Ο Πρόεδρος απλά παντού... Ειδικά για το διήμερο πρέπει να κλωνοποιήθηκε... Δε εξηγήτε αλλιώς!!! Ο Φλοκ στην πόρτα με ευγένεια τους εξυπηρετούσε όλους...

Αλλά όλα τα παιδιά,από τον πρώτο μέχρι το τελευταίο, έκανε ότι περνάει από το χέρι της για να κυλήσει η διήμερη εκδήλωση άψογα!!! Και έτσι κύλησε... Μπράβο σε όλους όσους εργάστηκαν για να γίνει αυτό... Τα μεγάλα πράγματα γίνονται από μεγάλες καρδιές... Με απίστευτη δύναμη θέλησης!!! Μα και αγάπης!!!

 



 

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
  • Like 41
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

δεν εχω προλάβει να βαλω τις σκέψεις μου σε σειρά...ήταν υπέροχη εμπειρία, ό,τι πιο σημαντικό έχουμε κάνει ως τώρα σε επίπεδο διοργάνωσης event! O Rosa απίστευτα σεμνός και προσγειωμένος τύπος, να του λέμε ότι τον ευχαριστούμε που μας έκανε την τιμή να έρθει εδώ κι αυτός να απαντάει ότι αυτός ευχαριστεί για την ευκαιρία που του δώσαμε :lol:

 

ευχαριστώ όλους όσους συμμετείχαν στη διοργάνωση, ευχαριστώ όλους εσας τους υπόλοιπους που ήρθατε, χαίρομαι για τους καινουριους συμφορουμίτες που γνωρισα και για όσους ξανασυνάντησα μετα από καιρό (για τους άλλους δε λέω, σας βλέπω όλη την ώρα :P )

 

ακόμα δεν το χωράει το μυαλό μου το διήμερο Rosa! Πάντα τέτοια παιδια! :party: :party:

  • Like 44
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13933
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Είναι πολύ νωρίς για να κάνει απολογισμού του διήμερου που πέρασε!

Είναι νωρίς γιατί το μυαλό είναι ακόμα θόλο και μπερδεμένο,

το σώμα είναι ακόμα κουρασμένο . . .

παρόλα αυτά όμως η ψυχή και η καρδιά μας είναι γεμάτη. . .

Είναι γεμάτη από τα χαρούμενα πρόσωπα του κόσμου που έφευγε,

από τα καλαμπούρια , τα αστεία και τα γέλια που κάναμε με άγνωστο κατά κύριο λόγο κόσμο στην ατελείωτη ώρα αναμονής του για να συναντήσου τον ROSA.

 Για τον ROSA δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πούμε και πολλά, απλά είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ. . . .

 

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ γιατί ήρθε και μάλιστα αφιλόκερδος

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ γιατί παραχωρείσαι τα δικαιώματα του Περτουιλάμπι στην λέσχη

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ γιατί και τις δυο μέρες συνέχισε από τουλάχιστον μια ώρα επιπλέον μόνο και μόνο για να μπορέσουν ΟΛΟΙ μα όλοι να τον δουν και να πάρουν μια υπογραφή του

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ γιατί είναι από τους πιο ταπεινούς ανθρώπους που γνώρισα , λες και δεν έχουν κάνει τίποτα στην καριέρα τους

Απλά μπράβο του,τέτοιο άνθρωπο δύσκολα συναντά κανείς.. . . . .

 

Πάντα τέτοια παιδια! :clap2: :clap2: :clap2:

:) :) ;) ;) :beer: :beer: :beer:

  • Like 40
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3772 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είναι πολύ νωρίς για να κάνει απολογισμού του διήμερου που πέρασε!

Είναι νωρίς γιατί το μυαλό είναι ακόμα θόλο και μπερδεμένο,

το σώμα είναι ακόμα κουρασμένο . . .

παρόλα αυτά όμως η ψυχή και η καρδιά μας είναι γεμάτη. . .

Είναι γεμάτη από τα χαρούμενα πρόσωπα του κόσμου που έφευγε,

από τα καλαμπούρια , τα αστεία και τα γέλια που κάναμε με άγνωστο κατά κύριο λόγο κόσμο στην ατελείωτη ώρα αναμονής του για να συναντήσου τον ROSA.

 Για τον ROSA δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πούμε και πολλά, απλά είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ. . . .

 

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ γιατί ήρθε και μάλιστα αφιλόκερδος

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ γιατί παραχωρείσαι τα δικαιώματα του Περτουιλάμπι στην λέσχη

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ γιατί και τις δυο μέρες συνέχισε από τουλάχιστον μια ώρα επιπλέον μόνο και μόνο για να μπορέσουν ΟΛΟΙ μα όλοι να τον δουν και να πάρουν μια υπογραφή του

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ γιατί είναι από τους πιο ταπεινούς ανθρώπους που γνώρισα , λες και δεν έχουν κάνει τίποτα στην καριέρα τους

Απλά μπράβο του,τέτοιο άνθρωπο δύσκολα συναντά κανείς.. . . . .

 

Πάντα τέτοια παιδια! :clap2: :clap2: :clap2:

:) :) ;) ;) :beer: :beer: :beer:

Καλή ξεκούραση σε ΟΛΗ την ομάδα και πραγματικά πιστεύω πως, αφού υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι σαν τον Rosa, τότε η ανθρωπότητα έχει ελπίδες...

Πέρασε φοβερή ταλαιπωρία και χωρίς να πάρει τίποτα, μόνο και μόνο για την αγάπη του κόσμου;; Απλά δεν υπάρχουν λόγια....  :div:

  • Like 28
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Κι έτσι, κάτω από τον έναστρο ουρανό του Τουτατις, η ομάδα της Λέσχης Φίλων Κόμικς και ο καλεσμένος της Don Rosa, γιορτάζουν χαρούμενα το τέλος της περιπέτειάς τους, με το υποχρεωτικό παραδοσιακό τσιμπούσι...

 

 

20140415_215343_Richtone(HDR).jpg

 

Kαι στο FB

 

:cheers2:

  • Like 45
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ωντυοβοιζουαλλ υλικό. Κυρίως για να πάρουν μια γεύση τα παιδιά από την επαρχία που δεν μπόρεσαν να έρθουν.

 

Όλα από την δεύτερη μέρα (Τρίτη)

 

Ξεκινάμε με σάηνινγκς σε όσους είχαν τον συντονισμό. (Δευτέρα ήταν ο κύριος όγκος των μελών, οπότε Τρίτη που ήταν λιγότερα τα μέλη, κάναμε εμείς την περατζάδα μας)

 

Καμπούκ: https://www.youtube.com/watch?v=7f0xubV8YxA

https://www.youtube.com/watch?v=IjGoND25O_w

 

Πονοδότης: https://www.youtube.com/watch?v=VcBVxBZ8A3s

 

και αφού είχα αρχίσει να σαλτέρνω από το άγχος μου γιατί ήμουν προς το τέλος και θα προλάβει, τι θα κάνει, μη με ξεχάσουν, και όλα τα ευχάριστα αγχωτικά.... :) Μου δόθηκε και η δυνατότητα να του πω την 3η από τις 5 προτάσεις που ήθελα να του πω. Τις πρώτες 2 του τις είπα Τρίτη πρωί, όταν μπήκε, έκατσε σε μια καρέκλα και τον είδα κάπως χαλαρό. :) Για να με διακόψει στην 2η και να πει στον Valt ένα “άντε. Να ξεκινήσουμε?” :D Το βιντεάκι το τράβηξε ο PK που τον υπερευχαριστώ :D :D :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=3hEEOIu_EL8

 

 

===

 

Η στιγμή που έμπαιναν καποιοι. Not much, απλώς για γεύση του πως ήταν η συγκεκριμένη χρονική στιγμή :) Έμπαινες και ξεκίναγε μια χ ενημέρωση. ΄Την πρώτη μέρα ο PK ήταν επάνω και έκανε τον διερμηνέα-βοηθό του Rosa, την δεύτερη ήταν κάτω και εξηγούσε σε όλους την ιστορία των Disney. Από το Steamboat Willie, μέχρι το πιο πρόσφατο Topolino, μνημονεύοντας φυσικά στο μεσοδιάστημα μια-μια όλες τις δουλειές των Barks και Rosa. :yes: he did. Because he could :D Στον πάγκο Τρυφ και Κώτσος :) (η Λένα μάλλον θα είχε πάει για τη νικοτίνη της ;) )

 

Η πλάκα είναι ότι χωρίς να ξέρω το ποιος θα έμπαινε σε εκείνη τη φουρνιά, έκατσε η φάση και τράβηξα την είσοδο του dimious (που δεν κατάλαβα ποιος και γιατί τον άφησε....) αλλά και την είσοδο ενός παλιούυυυ μέλους, του CortoMaltese με το κορτομαλτεζάκι του :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=mYYZA0X2DUs

 

===

Το γατί μας έφερε την Δευτέρα για το καλό μερικά σωροπιαστά :thanks::imac: Εδώ εξοντώνεται το πρότελευταίο :best:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lvg8DnITRSY

 

 

===

 

οκ. Το μεγαλύτερο σε διάρκεια από όλα τα βιντεάκια. Η στιγμή που ερχόταν η σειρά σου να ανέβεις στον δεύτερο και πως τσούλαγε η φάση εκείθε :) Από το “σοκ” ο Χρήστος και η Μαρία ούτε που προνόησαν/θυμήθηκαν/σκέφτηκαν να έχουν ήδη βγάλει το μπλουζάκι από το μικρό :) Θα δείτε και θα καταλάβετε :) Αφού δεν του τράβηξε ένα τατουάζ στη μούρη.... :lol: Πάντως το μικρό είχε καμιά σαρανταριά μπλουζάκια από μέσα ώστε να βγάλει το ένα. Απ'ότι μου είπαν κάποια κοπελιά φόραγε μόνο ένα. :) (σε ένα ιδανικό σύμπαν εκεί θα έπρεπε να παίξει παρέμβαση στη οθόνη δίπλα με Παπαγιαννόπουλο-Κωνσταντάρα και κάτι κουρασμένα παλικάρια :D )

 

Στη σκάλα ο ConB που έλεγχε την ροή προς τα πάνω (ούτε που ξέρω πως άντεχε τόσες ώρες με ελάχιστα διαλείμματα νικοτίνης). Επάνω ο Sandman και η Όλια που συντόνιζαν, ο zoo που έβγαζε τις φωτογραφίες και η Σταυρούλα που έκανε την Τρίτη την βοηθό-διερμηνέα του Rosa :)

 

signing σε big vaggos και dimious μεταξύ άλλων :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=veVnmXh9_tA

 

 

===

 

Να ευχαριστήσω τον ξεδιάντροπο που πήγε και έφαγε το τελευταίο και έτσι δεν μπορεί κανείς να με κατηγορήσει ότι είμαι εγώ ο ξεδιάντροπος. (οι προθέσεις ΔΕΝ τιμωρούνται :D :D :D μόνο οι πράξεις! :D ) (silver linings everywhere ;) )

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RydS5DnlbUA

 

 

===

 

 

αυτά επί του παρόντος :) Υπάρχει κι άλλο υλικό, αλλά ας κάνουμε και καμιά δουλίτσα :)

 

:cheers5:

  • Like 45
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Eλπίζω μόνο να μην τον ταΐσατε τίποτα νηστίσημα . Δώσε παϊδάκια εκεί πέρα να φχαριστηθεί ο άνθρωπος.

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3772 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ωντυοβοιζουαλλ υλικό. Κυρίως για να πάρουν μια γεύση τα παιδιά από την επαρχία που δεν μπόρεσαν να έρθουν.

 

Όλα από την δεύτερη μέρα (Τρίτη)

 

Ξεκινάμε με σάηνινγκς σε όσους είχαν τον συντονισμό. (Δευτέρα ήταν ο κύριος όγκος των μελών, οπότε Τρίτη που ήταν λιγότερα τα μέλη, κάναμε εμείς την περατζάδα μας)

 

Καμπούκ: https://www.youtube.com/watch?v=7f0xubV8YxA

https://www.youtube.com/watch?v=IjGoND25O_w

 

Πονοδότης: https://www.youtube.com/watch?v=VcBVxBZ8A3s

 

και αφού είχα αρχίσει να σαλτέρνω από το άγχος μου γιατί ήμουν προς το τέλος και θα προλάβει, τι θα κάνει, μη με ξεχάσουν, και όλα τα ευχάριστα αγχωτικά.... :) Μου δόθηκε και η δυνατότητα να του πω την 3η από τις 5 προτάσεις που ήθελα να του πω. Τις πρώτες 2 του τις είπα Τρίτη πρωί, όταν μπήκε, έκατσε σε μια καρέκλα και τον είδα κάπως χαλαρό. :) Για να με διακόψει στην 2η και να πει στον Valt ένα “άντε. Να ξεκινήσουμε?” :D Το βιντεάκι το τράβηξε ο PK που τον υπερευχαριστώ :D :D :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=3hEEOIu_EL8

 

 

===

 

Η στιγμή που έμπαιναν καποιοι. Not much, απλώς για γεύση του πως ήταν η συγκεκριμένη χρονική στιγμή :) Έμπαινες και ξεκίναγε μια χ ενημέρωση. ΄Την πρώτη μέρα ο PK ήταν επάνω και έκανε τον διερμηνέα-βοηθό του Rosa, την δεύτερη ήταν κάτω και εξηγούσε σε όλους την ιστορία των Disney. Από το Steamboat Willie, μέχρι το πιο πρόσφατο Topolino, μνημονεύοντας φυσικά στο μεσοδιάστημα μια-μια όλες τις δουλειές των Barks και Rosa. :yes: he did. Because he could :D Στον πάγκο Τρυφ και Κώτσος :) (η Λένα μάλλον θα είχε πάει για τη νικοτίνη της ;) )

 

Η πλάκα είναι ότι χωρίς να ξέρω το ποιος θα έμπαινε σε εκείνη τη φουρνιά, έκατσε η φάση και τράβηξα την είσοδο του dimious (που δεν κατάλαβα ποιος και γιατί τον άφησε....) αλλά και την είσοδο ενός παλιούυυυ μέλους, του CortoMaltese με το κορτομαλτεζάκι του :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=mYYZA0X2DUs

 

===

Το γατί μας έφερε την Δευτέρα για το καλό μερικά σωροπιαστά :thanks::imac: Εδώ εξοντώνεται το πρότελευταίο :best:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lvg8DnITRSY

 

 

===

 

οκ. Το μεγαλύτερο σε διάρκεια από όλα τα βιντεάκια. Η στιγμή που ερχόταν η σειρά σου να ανέβεις στον δεύτερο και πως τσούλαγε η φάση εκείθε :) Από το “σοκ” ο Χρήστος και η Μαρία ούτε που προνόησαν/θυμήθηκαν/σκέφτηκαν να έχουν ήδη βγάλει το μπλουζάκι από το μικρό :) Θα δείτε και θα καταλάβετε :) Αφού δεν του τράβηξε ένα τατουάζ στη μούρη.... :lol: Πάντως το μικρό είχε καμιά σαρανταριά μπλουζάκια από μέσα ώστε να βγάλει το ένα. Απ'ότι μου είπαν κάποια κοπελιά φόραγε μόνο ένα. :) (σε ένα ιδανικό σύμπαν εκεί θα έπρεπε να παίξει παρέμβαση στη οθόνη δίπλα με Παπαγιαννόπουλο-Κωνσταντάρα και κάτι κουρασμένα παλικάρια :D )

 

Στη σκάλα ο ConB που έλεγχε την ροή προς τα πάνω (ούτε που ξέρω πως άντεχε τόσες ώρες με ελάχιστα διαλείμματα νικοτίνης). Επάνω ο Sandman και η Όλια που συντόνιζαν, ο zoo που έβγαζε τις φωτογραφίες και η Σταυρούλα που έκανε την Τρίτη την βοηθό-διερμηνέα του Rosa :)

 

signing σε big vaggos και dimious μεταξύ άλλων :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=veVnmXh9_tA

 

 

===

 

Να ευχαριστήσω τον ξεδιάντροπο που πήγε και έφαγε το τελευταίο και έτσι δεν μπορεί κανείς να με κατηγορήσει ότι είμαι εγώ ο ξεδιάντροπος. (οι προθέσεις ΔΕΝ τιμωρούνται :D :D :D μόνο οι πράξεις! :D ) (silver linings everywhere ;) )

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RydS5DnlbUA

 

 

===

 

 

αυτά επί του παρόντος :) Υπάρχει κι άλλο υλικό, αλλά ας κάνουμε και καμιά δουλίτσα :)

 

:cheers5:

ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΑ-ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΑ!!!!!! :orchestra:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13578
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  44
  • Reputation:   401
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Επειδή δεν υπάρχει να πω κάτι που να μην έχει ειπωθεί ήδη θα αρκεστώ να αναφέρω ότι έχετε ανεβάσει τόσο πολύ τον πήχη που για να τον ξεπεράσετε θα πρέπει να αναστήσετε τον Barks :-) Και κάτι ακόμα ακόμα το online ticket ήταν η καλύτερη ιδέα ever... μήπως να πουλήσετε την τεχνογνωσία και σε καμία τράπεζα γιατί έχουν πολλά να μάθουν από σας :P! Ευχαριστούμε για όλα!!!

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ανυπομονώ να πάω σπίτι να δω τα βιντεάκια του :germ:

 

Επίσης, ξέρει κάποιος, πότε θα σταλούν τα υπογεγραμμένα Περτουιλαμπι σε εμάς τους εκτός Πρωτευούσης, γιατί πάθαμε ένα ταράκουλο αυτές τις μέρες με όλα αυτά που διαβάσαμε και που δε μπορούσαμε να είμαστε εκεί;... :crying:

 

Mega Thanx!

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Είπα να κάνω ένα αστείο και καλά ότι ξεπούλησε και δεν υπάρχουν ούτε αυτά ή ότι ξεχάστηκαν οι υπογραφές, αλλά με κάτι τέτοια νομίζω δεν παίζουν, οπότε ούτε καν για αστείο.

 

Επειδή είδα λοιπόν ότι το τόνισες δείγμα ανησυχίας, για να μην ανησυχείς ούτε εσύ ούτε κανένα από τα υπόλοιπα παιδιά που δείξατε εμπιστοσύνη σε αυτή την προσπάθεια και τα προπληρώσατε αλλά δεν είχατε την δυνατότητα να τα παραλάβετε, παίρνω το θάρρος να σας πω παρότι δεν είναι αρμοδιότητα μου ότι είναι ήδη υπογεγραμμένα και απλά περιμένουν την αποστολή. Περισσότερα θα σας πουν οι αρμόδιοι, απλά ήθελα να μην ανησυχείτε για το θέμα της υπογραφής.

 

Το ξεκίνησα σήμερα και πραγματικά είναι πολύ πιο προσιτό και ευκολοανάγνωστο από ότι το περίμενα. Οι εντυπώσεις μου είναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ τόσο για το κόμικ αυτό καθ´ αυτό όσο και για τα κείμενα και σημειώσεις που το συνοδεύουν, δεν μιλάμε για την ποιότητα της έκδοσης. Ειλικρινά νομίζω ότι είναι δεδομένο πως θα το χαρείτε όλοι σας. Η δουλειά των παιδιών είναι εξαιρετική.

  • Like 31
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Thanx for the info! :yahoo:

 

Βασικά δεν ανησυχησα... Με όλα αυτά που βλέπουμε, μας έχει πιάσει σύνδρομο στέρησης και θέλουμε κάτι στα χέρια μας με την υπογραφή του τρισμέγιστου Don!

 

Thanx again! :)

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

Το ξεκίνησα σήμερα και πραγματικά είναι πολύ πιο προσιτό και ευκολοανάγνωστο από ότι το περίμενα. Οι εντυπώσεις μου είναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ τόσο για το κόμικ αυτό καθ´ αυτό όσο και για τα κείμενα και σημειώσεις που το συνοδεύουν, δεν μιλάμε για την ποιότητα της έκδοσης. Ειλικρινά νομίζω ότι είναι δεδομένο πως θα το χαρείτε όλοι σας. Η δουλειά των παιδιών είναι εξαιρετική.

+ 1 to what he said. Περιμένω και την παρουσίαση για να ξεκινήσω να παραθέτω τα σχόλια μου καθώς το διαβάζω (γιατί δεν είναι κάτι που το διαβάζεις σε μια μέρα ή μπορείς να καλύψεις σε μια καταχώρηση :) ).

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.