Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΠΙΣΚΕΨΗ DON ROSA - σχόλια


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Στην είσοδο. Φλοκ που εντυπωσίασε απίστευτα στον ρόλο του “πορτιέρη”. 

 

Αυτό ξαναπέστο! Κι επειδή αυτός ήταν το "πρόσωπο" της Λέσχης σε όσους ήρθαν πρώτη φορά δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να γίνει καλύτερη επιλογή. 

 

Δεν είμαι φαν των signings. Μου έχει τύχει μουσικοί, σχεδιαστές, αθλητές κλπ που θαυμάζω τη δουλειά τους να έχουν άθλια συμπεριφορά απέναντι στους θαυμαστές τους οπότε για να μην τους απομυθοποιήσω αρκούμαι στη δουλειά τους και αποφεύγω τα υπόλοιπα.

 

Ο Ρόσα είναι ο αγαπημένος μου σχεδιαστής και επειδή το 2004 δεν ήμουν στην Αθήνα για να τον δω πήγα φέτος. Για τον Ρόσα διαβάσαμε πολλά από ανθρώπους που τον έζησαν περισσότερη ώρα από εμένα οπότε δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω, εκτός του ότι ξαφνιάστηκε που του είπα ότι και στην Ελλάδα έχουμε τη free comic book day (θα υπάρχει και τευχάκι της fantagraphics με την ιστορία του a matte rof some gravity).

 

Με εξέπληξε ευχάριστα η οργάνωση και η αξιοκρατία που επικράτησε κατά τη διαδικασία. Αξιοκρατία αλλά και κατανόηση. Και μάλιστα με την δημιουργία οποιασδήποτε διαφωνίας/τριβής υπήρχε και η άμεση λύση. Ειδικά η λύση που δόθηκε την Τρίτη για την σειρά προτεραιότητας νομίζω δεν μπορούσε να είναι πιο δίκαιη. Ακόμα και η "λεπτομέρεια" για το ποιά 5αδα θα μπει πρώτη την Τρίτη, η τελευταία της Δευτέρας ή η πρώτη της Τρίτης (που καθόλου λεπτομέρεια δεν ήταν για τα 10 άτομα που τα μισά θα έπαιρναν και σκίτσο) πάρθηκε με καθαρό μυαλό υπέρ αυτών που πραγματικά το ήθελαν περισσότερο αφού στήθηκαν από τις 7 έξω από την πόρτα κι όχι αυτών που έτυχε να σταματήσει πριν από αυτούς το signing της Δευτέρας. Απόλυτα δίκαιο αν και δεν με σύμφερε :P  

 

Βέβαια υπάρχουν πάντα αυτοί που σε μια ΔΩΡΕΑΝ εκδήλωση που δεν τους έχουν ζητήσει τίποτα κι έρχονται μόνοι τους, απαιτούν οι κανόνες να φτιάχνονται έτσι ώστε να εξυπηρετούν αποκλειστικά τον εαυτούλη τους. ΟΚ η αναμονή μπορεί να φέρνει εκνευρισμό αλλά δεν σου χρωστάνε κάτι κυρά μου.   

 

Μπράβο στη Λέσχη, μπράβο στο team που έκανε όλη τη δουλειά.

 

Για το Περτουίλαμπι πάω στο άλλο thread 

  • Like 41
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

πωωωωωω βαλε κ αλλα βιντεο... βαλε κ αλλα βιντεοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

 

:popcorn2:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190118
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Είπα σήμερα το πρωί όταν ξύπνησα ότι θα δουλέψω?.... νταξ. τι είπε ο λαγός στο λιοντάρι? :)

Συνεχίζουμε :)

Ωντυοβιζουαλ. Παρτ Θρη.

Σάινινγκ επάνω. Ειπώθηκε ότι δεν υπήρχαν πολλά πιτσιρίκια. Σωστό. Υπήρχαν όμως κάποια :) Άξιο αναφοράς ιστοριούλα που μας είπε ο Ρόσα. Το 2004 γινόταν Ο πανικός. Κυριολεκτικά παρά τρίχα να ποδοπατηθούν παιδιά. Είχε εκνευριστεί τόσο που γύρισε και είπε ότι άμα δεν διορθωνόταν η κατάσταση, θα σηκωνόταν να φύγει... Ένας παραπάνω λόγος κι όλας που είχε εντυπωσιαστεί από τον τρόπο που έμπαινε ο κόσμος. Διότι ήξερε (και το είπε) ότι οι Έλληνες δεν μπορούν να κάτσουν σε γραμμή. Θα σπρώχνονται, θα παρεισφρύουν, θα γίνεται μπέρδεμα. Εν αντιθέση με τους Φινλανδούς που καθόντουσαν ως “στρατιωτάκια” ένας-ένας. Υποσημείωση. Στη Φινλανδία είχε μια ουρά 500 ατόμων (ή κάτι τέτοιο τεράστιο), όπου η ουρά έβγαινε από το κτήριο και τις σκάλες και απλώνονταν απ'έξω. Στη βροχή....

https://www.youtube.com/watch?v=ya15Nf5ms-M

===
Σάινινγκ σε Marvel Duck. Η οποία του ζήτησε υπογραφή σε GC Fanzin #2 με έξτρα λευκές σελίδες :)

Δώστε βάση στον επαγγελματισμό της Σταυρούλας σε όλα αυτά τα βιντεάκια. Ακούγωντας τα όσα μας έλεγε μετά, το πως έκοβε “βήχες”, σου δινόταν μια αίσθηση ότι “dude, she is an effing mean b*tch”. Μολαταύτα δεν είδα ούτε σε μισό βίντεο (ξαναβλέποντάς τα), ούτε σε μισό signing να μην είναι με ένα χαμόγελο, με μια συγκατάβαση, με μια διάθεση εξυπηρέτησης. Το τι συνέβαινε μέσα της, το αν σκεφτόταν “τι μ*λακία μου λέει αυτός τώρα. Μα είναι σοβαρός????”, δεν έβγαινε έξω. Έξω έβγαινε κάτι απίστευτα διαφορετικό :):best:

https://www.youtube.com/watch?v=57d7_wlUY4s

===

Σάινινγκ σε Drunk Crocodile. (Τον αφήσαμε και μπήκε??? Ποιος???? Γιατί??????????? oh well.... *sigh*) Ο χαβαλές εδώ είναι ότι έχουμε και κάτι σαν μίνι συνέντευξη από τον Ρόσα, τόσο σε ερώτηση του προηγούμενου, όσο και σε ερώτηση του Drunk.... Αυτά τώρα “πιαστήκαν” την μια φορά που έτυχε να τραβήξω το signing. Έχω ανεβάσει όλα τα βιντεάκια που τράβηξα. Δεν έκανα κάποια επιλογή :) Αυτό εδώ τώρα τραβήχτηκε 17:13. Ο Ρόσα, που υπογράφει ασταμάτητα από τις 10 περίπου, έχει ακόμα τη διάθεση να υπογράψει, να φωτογραφηθεί και να απαντήσει σε ερωτήσεις....

Επιπρόσθετα έχουμε και έναν χ σχολιασμό της Ελληνικής έκδοσης από τον Rosa :D

https://www.youtube.com/watch?v=ZlW9-dfTYnA

===

18:08. Στην πόρτα. Και όλοι μας, μέσα και έξω, συντονιστική ομάδα και φανς που περιμένουν για υπογραφή, ξέρουμε ότι ο Rosa είχε πει ότι 18:00 κατεβάζει τα μολύβια....

https://www.youtube.com/watch?v=Cemr26_qSUI

===

19:19 Στην είσοδο.

https://www.youtube.com/watch?v=NPDyBEXj0PM

===

19:26. Μπήκαν οι τελευταίοι. Η πόρτα κλείνει. Από έξω 3-4 που προσπαθούν να το διαπραγματευτούν. Ο Παύλος έμεινε κάτω ώστε να την ανοίγει για όσους βγαίνουν και να μην αφήνει άλλους να μπούνε. Πονοδότης και γκλόμπαλ με @@ :) (στην παράδοση που έχτισε ο πρώτος γκλόμπαλ, ο δικαστής :nek: )

https://www.youtube.com/watch?v=Cnub0Onc6lI


===

19:33

Τελευταία signings. Από πίσω βαράνε οι καμπάνες!!!! :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=pFhpf1UULVI

===

19:41 - Τίτλοι τέλους

ok. Πολλά βιντεάκια. Το δέχομαι. Και οκ. Υπογράφει στον ένα, υπογράφει στον άλλο, κόσμος πάει εδώ, κόσμος πάει εκεί. You've seen one, you've seen them all. Το καταλαβαίνω πολύ καλά :) Αυτά τα 2 όμως, αυτό το “τίτλοι τέλους” έχουν τη σημασία τους. Έχουν την αξία τους :)

Αυτός ο υπέροχος, υπέροχος, υπέροχος άνθρωπος, αυτός ο τεράστιος παραμυθάς, έχοντας υπογράψει, φωτογραφηθεί, κουβεντιάσει ασταμάτητα 9? 10? ώρες, χωρίς κανένα διάλλειμα, τακτοποιεί τα μολύβια του και σηκώνεται :)


https://www.youtube.com/watch?v=H3BCbiFFKn4

https://www.youtube.com/watch?v=xH6ulyFe_fQ

===


ναι. Θα υπάρξει και after credits scene :D Ένας επίλογος ρε αδερφέ :) με βιντεάκια βεβαίως βεβαίως του Θεμιστοκλέους βεβαίως βεβαίως :)

:cheers5:

  • Like 42
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2402
  • Reputation:   25522
  • Achievement Points:  2440
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

* Magic Thread *  από την αρχή μέχρι το τέλος!

 

Συγχωρήστε με που δε γράφω κάτι ουσίας, αφού δεν ήμουν εκεί, όμως νιώθω την ανάγκη να σας δείξω τα συναισθήματά μου...

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:germ:, ακουραστε παπαράτσι του 2ημέρου, το https://www.youtube.com/watch?v=57d7_wlUY4 δε δουλευει :(

 

 

:respect: για την κάλυψη του signing + τη  μεταφορά του κλίματος σε όσους δεν είχαν τη δυνατότητα να παρευρεθουν! :)

 

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

το 2ο βιντεο του ποστ 333 δεν υπάρχει (στ αληθεια δεν υπαρχει.. καποιο σφαλμα βγαζει :P)

 

εντιτ: παρεα γραφαμε με την απο πανω χαχα

Επεξεργασία από mr-d
  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190118
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

:thanks: guys and gals! :) κατά το copy paste φαγώθηκε ένα τελικό s :) διορθώθηκε

 

:cheers5:

 

υγ παπαράτσο ήταν ο zoo :) ούτε που ξέρω πόσες φωτογραφίες τράβηξε :):cool: εγώ ήμουν το αδιάκριτο μάτι :D

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό ξαναπέστο! Κι επειδή αυτός ήταν το "πρόσωπο" της Λέσχης σε όσους ήρθαν πρώτη φορά δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να γίνει καλύτερη επιλογή. 

 

Δεν είμαι φαν των signings. Μου έχει τύχει μουσικοί, σχεδιαστές, αθλητές κλπ που θαυμάζω τη δουλειά τους να έχουν άθλια συμπεριφορά απέναντι στους θαυμαστές τους οπότε για να μην τους απομυθοποιήσω αρκούμαι στη δουλειά τους και αποφεύγω τα υπόλοιπα.

 

Ο Ρόσα είναι ο αγαπημένος μου σχεδιαστής και επειδή το 2004 δεν ήμουν στην Αθήνα για να τον δω πήγα φέτος. Για τον Ρόσα διαβάσαμε πολλά από ανθρώπους που τον έζησαν περισσότερη ώρα από εμένα οπότε δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω, εκτός του ότι ξαφνιάστηκε που του είπα ότι και στην Ελλάδα έχουμε τη free comic book day (θα υπάρχει και τευχάκι της fantagraphics με την ιστορία του a matte rof some gravity).

 

Με εξέπληξε ευχάριστα η οργάνωση και η αξιοκρατία που επικράτησε κατά τη διαδικασία. Αξιοκρατία αλλά και κατανόηση. Και μάλιστα με την δημιουργία οποιασδήποτε διαφωνίας/τριβής υπήρχε και η άμεση λύση. Ειδικά η λύση που δόθηκε την Τρίτη για την σειρά προτεραιότητας νομίζω δεν μπορούσε να είναι πιο δίκαιη. Ακόμα και η "λεπτομέρεια" για το ποιά 5αδα θα μπει πρώτη την Τρίτη, η τελευταία της Δευτέρας ή η πρώτη της Τρίτης (που καθόλου λεπτομέρεια δεν ήταν για τα 10 άτομα που τα μισά θα έπαιρναν και σκίτσο) πάρθηκε με καθαρό μυαλό υπέρ αυτών που πραγματικά το ήθελαν περισσότερο αφού στήθηκαν από τις 7 έξω από την πόρτα κι όχι αυτών που έτυχε να σταματήσει πριν από αυτούς το signing της Δευτέρας. Απόλυτα δίκαιο αν και δεν με σύμφερε :P  

 

Βέβαια υπάρχουν πάντα αυτοί που σε μια ΔΩΡΕΑΝ εκδήλωση που δεν τους έχουν ζητήσει τίποτα κι έρχονται μόνοι τους, απαιτούν οι κανόνες να φτιάχνονται έτσι ώστε να εξυπηρετούν αποκλειστικά τον εαυτούλη τους. ΟΚ η αναμονή μπορεί να φέρνει εκνευρισμό αλλά δεν σου χρωστάνε κάτι κυρά μου.   

 

Μπράβο στη Λέσχη, μπράβο στο team που έκανε όλη τη δουλειά.

 

Για το Περτουίλαμπι πάω στο άλλο thread 

Ποτε εχουμε  Ελλάδα free comic book day 2014 ? Γιατι με ενδιαφερει το τευχακι της fantasticgraphics!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3795 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ποιος είναι αυτός ο Γιώργος ρε παιδιά; :P

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8468
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

* Magic Thread *  από την αρχή μέχρι το τέλος!

 

Συγχωρήστε με που δε γράφω κάτι ουσίας, αφού δεν ήμουν εκεί, όμως νιώθω την ανάγκη να σας δείξω τα συναισθήματά μου...

 

:respect: για την κάλυψη του signing + τη  μεταφορά του κλίματος σε όσους δεν είχαν τη δυνατότητα να παρευρεθουν! :)

 

Αυτό ακριβώς, για όσους δεν καταφέραμε να έρθουμε είναι απίστευτο υλικό. :thanks::efxaristo:

 

Υποσημείωση. Στη Φινλανδία είχε μια ουρά 500 ατόμων (ή κάτι τέτοιο τεράστιο), όπου η ουρά έβγαινε από το κτήριο και τις σκάλες και απλώνονταν απ'έξω. Στη βροχή....

Κάπου είχα δει ένα βίντεο από μια ουρά θαυμαστών στην Φινλανδία και νομίζω ότι ήταν ακριβώς έτσι. (Για κάποιον λόγο έχω την αμυδρή εντύπωση ότι το είχε τραβήξει ο PhantomDuck όταν είχε πάει εκεί, μπορεί όμως να κάνω λάθος...). Συγχαρητήρια για την φοβερή οργάνωση, παιδιά, πάντα τέτοια!

 

Υ.Γ.

Ποτε εχουμε Ελλάδα free comic book day 2014 ? Γιατι με ενδιαφερει το τευχακι της fantasticgraphics!

Νομίζω ότι είναι την ίδια μέρα με την Αμερική και συμμετέχει σίγουρα το Star Comics (φαντάζομαι βέβαια θα είναι και άλλα κομικσάδικα).

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό ακριβώς, για όσους δεν καταφέραμε να έρθουμε είναι απίστευτο υλικό. :thanks::efxaristo:

 

 

Κάπου είχα δει ένα βίντεο από μια ουρά θαυμαστών στην Φινλανδία και νομίζω ότι ήταν ακριβώς έτσι. (Για κάποιον λόγο έχω την αμυδρή εντύπωση ότι το είχε τραβήξει ο PhantomDuck όταν είχε πάει εκεί, μπορεί όμως να κάνω λάθος...). Συγχαρητήρια για την φοβερή οργάνωση, παιδιά, πάντα τέτοια!

 

Υ.Γ.

 

Νομίζω ότι είναι την ίδια μέρα με την Αμερική και συμμετέχει σίγουρα το Star Comics (φαντάζομαι βέβαια θα είναι και άλλα κομικσάδικα).

Ok, σε ευχαριστώ! :)

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24637
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τα τελευταια 2 βιντεο με την ομαδικη φωτογραφια ειναι εξαιρετικα! :) αντε και συγκινηθηκα παλι... :spidey_yeah_that::respect:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

Και επειδή κάνουμε ρεπορτάζ και όχι μπαρμπούτσαλα, συνέντευξη του Πρόεδρα στην germcamera.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-AqKEuIetsY

 

 

 

 

 

 

Σόρυ που το λέω, αλλά μου θυμίζει Πρόεδρο Εδεσσαϊκου.

 

-Εμείς είπαμε να έρθετε και σας στέλνουμε δελτία τύπου και εσείς δεν απαντάτε και μετά βλέπετε τον κόσμο και έρχεστε και δεν λέτε ,αλλά εμείς σας είπαμε να έρθετε και εσείς δεν απαντάτε.

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ VIRAL

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4990 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

λιγες φωτο και απο μενα και απο τις δυο μερες ----> http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?app=gallery&album=364  ;)

  • Like 32
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85704
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

λιγες φωτο και απο μενα και απο τις δυο μερες ----> http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?app=gallery&album=364   ;)

Αγαπημένη φωτό η πρώτη στο μπαλκόνι του 2ου πρωί πρωί Δευτέρας ,περιμένοντας την άφιξη του Ρόσα ,λίγο πριν αρχίσει η "μάχη" .......

Ευκαιρία για κουβεντούλα και τσιγαράκι με τον φίλο μου Con B ......... :respect::best::beer:

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ντιρλομένε κροκόδειλε, περιμένουμε πλήρης απομαγνητοφώνηση της ερώτησης, για να διαβάσουμε και όσα δεν ακούγονται καλά λόγω του περιβάλλοντος θορύβου. :)

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

[...] Εν αντιθέση με τους Φινλανδούς που καθόντουσαν ως “στρατιωτάκια” ένας-ένας. Υποσημείωση. Στη Φινλανδία είχε μια ουρά 500 ατόμων (ή κάτι τέτοιο τεράστιο), όπου η ουρά έβγαινε από το κτήριο και τις σκάλες και απλώνονταν απ'έξω. Στη βροχή.... [...]

 

 

[...] Κάπου είχα δει ένα βίντεο από μια ουρά θαυμαστών στην Φινλανδία και νομίζω ότι ήταν ακριβώς έτσι. (Για κάποιον λόγο έχω την αμυδρή εντύπωση ότι το είχε τραβήξει ο PhantomDuck όταν είχε πάει εκεί, μπορεί όμως να κάνω λάθος...) [...]

 

 

Τίποτα δεν σου ξεφεύγει :P. Το είχα αναφέρει εδώ.

 

Στο 1:07 σε αυτό το βίντεο, φαίνεται καθαρά η γραμμή της Φινλανδίας. Μιλάμε για τέλη 2010. Τα άλλα δύο βιντεάκια που τράβηξα τότε, μπορείτε να τα δείτε εδώ. Μπορείτε να τα δείτε και να κρίνετε τη διαφορά στις διοργανώσεις. Από τότε σιγοψηνόταν η κατάσταση η οποία εξερράγη το 2ήμερο :D

 

Απόψεις για το δικό μας event, θα γράψω κάποια στιγμή αργότερα, μόλις ξελασκάρω λίγο.

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 32
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Μια σύντομη καλησπέρα και ένα μέγιστο Respect σε όλους σας και μερικές χιλιάδες θενξ που ανεβάσατε και όλο αυτό το υλικό για να πάρουμε μια γεύση (ώβερντώουζ) από το happening. Ρε ίδιοι είστε όλοι! (όσους ξέρω δηλαδή) 

 

Τερραμπράβα και Φτού Σας Θηρία και Θεές!

=)

:respect:  :div:  :party:  :beer3:  :cheers4:  :love4:  :efxaristo:  :ski2:  :rabbit:  :3eyes:  :beer6:  :beer5:  :beer:  :kisses:

  • Like 34
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6399
  • Reputation:   63253
  • Achievement Points:  6463
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Απορώ πώς πέρασε ασχολίαστο ως τώρα:

 

===
Σάινινγκ σε Marvel Duck. Η οποία του ζήτησε υπογραφή σε GC Fanzin #2 με έξτρα λευκές σελίδες :)


https://www.youtube.com/watch?v=57d7_wlUY4s

===
 

 

Το θυμάστε;

 

Marvel Duck :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: και :respect:

 

 

Τώρα κι αν έγινε υπερσυλλεκτικό το ΓΚ φανζίν #2 σου!

 

Α! Και μιας και το προόριζες για δώρο, το παίρνω ευχαρίστως!  :D 

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6399
  • Reputation:   63253
  • Achievement Points:  6463
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Και φυσικά να προσθέσω πόσο λάρτζ τύπος πρέπει να είναι αυτός ο Ντόν Ρόσας για να υπογράψει χαλαρά το άσχετο φανζίν του ΓΚ! :respect:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190118
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Προσεξε τι του λεει η Σταυρουλα. Του διευκρινιζει οτι ειναι το φανζιν της Λεσχης :) διοτι το γνωριζει και η ιδια οτι δεν υπογραφει ασχετα :)

 

Ειναι στα πλαισια του οτι γουσταρε το οτι ειμαστε κομικ φανς και γι αυτο ηρθε. :)

 

:cheers5:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5620
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και φυσικά να προσθέσω πόσο λάρτζ τύπος πρέπει να είναι αυτός ο Ντόν Ρόσας για να υπογράψει χαλαρά το άσχετο φανζίν του ΓΚ! :respect:

Κάποτε πλεύρισαν τον Πικάσο κάτι τυπάδες,που είχαν ακούσει ότι πλήρωνε με χαρτοπετσέτες που σκιτσάριζε,τους λογαριασμούς του στα εστιατόρια:

-Δάσκαλε,του λένε,είναι δικό σου έργο αυτό;και του δείχνουν μιά καρικατούρα.

Οπότε ο θεός απτόητος τη μονοκονδυλιάζει και τους τη γυρίζει πίσω λέγοντας

-Τώρα,ναι.

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Α, να σας δείξω και την μπλούζα που φορούσα μπροστά στον Don μιας και ειπώθηκαν μερικά σχόλια για ρούχα με χαρακτήρες Disney πάνω τους! Είναι κέντημα σε αυτόματη  μηχανή κεντήματος. Η μακέτα μας πήρε δυομισι μέρες αλλά το αποτέλεσμα βγήκε τέλειο! Ακόμη και ο μεγάλος Don εντυπωσιάστηκε που είδε δικό του σχέδιο σε κέντημα σε μπλούζα!! Του είπα ότι θα του στείλω 2-3 :xm:

 

attachicon.gifDSC01680.JPG

 

 

Υ.Γ. συγχωρέστε την παιδικότητα της συμπεριφοράς μου αλλά ακόμη δεν μπορώ να συνέλθω από το υπέροχο συναίσθημα να βλέπεις τον μεγάλο Don μπροστά σου!!!

 

Πολύ ωραία η μπλούζα, φίλε μου. ΄Οσο για παιδικότητα, τι να πουν κάποιοι άλλοι που πάσχουν από χρόνια "παλιμπαιδικότητα";

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δυο τρία ανάκατα σχόλια, χωρίς πολλαπλές παραθέσεις:

 

Νικόλα, φίλε, :respect:  :respect::respect: :respect::respect: :respect::respect: για την αθόρυβη βιντεοσκοπική δουλειά σου. Είσαι ανπλέυαμπλ και ανμπιλήβαμπλ! Σε ευχαριστούμε!

 

Ο άνθρωπος είναι μεγάλη ψυχή. Υπέγραψε ακόμη και σε άσπρες κόλλες Α4.

 

Πολλά πολλά ευχαριστώ στον εξαίρετο φωτογράφο μας zoo αλλά και στον ConB για το έκτακτο φωτογραφικό μετά συνευρέσεων :mafia: ρεπορτάζ του.

 

΄Οσο για το Mega καλά τους τα είπε ο Πρόεδρας έστω και μ' αυτό το ανορθόδοξο στιλ που επισημαίνει ο zade.

 

Πολύ ωραία τα φινλανδικά videoclips του Phantom

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30813
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6172 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αρχικά να πω πολλά :respect: στα παιδιά που τράβηξαν όλο το ζόρι της διοργάνωσης και πόσο τους ζηλεύω :moutra2: που δεν κατάφερα να το ζήσω και εγώ "εκ των έσω" αλλά μόνο ως επισκέπτης.

Τουλάχιστον πήρα και εγώ 2 υπογραφούλες που κατάφεραν να απαλύνουν τον πόνο μου. :P

 

Υπογεγραμμένος Βίος :D

rosa.jpg

 

Και υπογεγραμμένο cd single

, το οποίο είχε ήδη υπογραφή και από τον Tuomas Holopainen :D :D

rosa-holopainen.jpg

 

 

:beer:

  • Like 40
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Δεν έχω να προσθέσω πολλά, έχουν ήδη ειπωθεί όλα στα προηγούμενα σχόλια!! Μπράβο σε όλους!!! :respect: Τα παιδιά που ήταν υπεύθυνοι ήταν άψογοι και ο Rosa είχες πολλές αντοχές για να υπογράφει τόσες ώρες!! Η στιγμή που μου έμεινε πιο πολύ ήταν όταν του έδειξα φωτογραφίες απ το 2004 (ήμουν 12 χρονών :P ) και άρχισε να σχολιάζει το πως ήταν 10 χρόνια πριν (πχ πως είχε πιο χοντρά γυαλιά) και μετά τις υπέγραψε!!! :D :D  Ό,τι και να πω για το σκίτσο θα είναι λίγο!! :div:

 

Και τώρα ώρα για Περτουιλαμπι!!! :obelix:

 

ΥΓ: Δεν είχαμε "πολέμιους" των Disney, τι απέγιναν αυτοί?? :lol:

 

 

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28694
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Νομιζω εχουμε πολεμιους των disneyκων και οχι των disney :-P ;)

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Επειδή εγώ είμαι ακόμα πολύ μικρούλα, δεν μπόρεσα να δω από κοντά τον κύριο Rosa, αλλά ευτυχώς πήγε ο μπαμπάς μου και κατάφερε να μου πάρει αφιέρωση με σκιτσάκι! Σε 5-6 χρόνια που θα μάθω να διαβάζω, θα σας πω και την άποψή μου για τα Χαμένα Επεισόδια. Αγκού!

 

attachicon.gifrosa.jpg

 

 

baby-bottle.png

 

Γλυκειά μου μικρούλα, σου εύχομαι να τα χιλιάσεις και να γίνεις μια παπίτσα πιο όμορφη από την Νταίζυ.

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Δεν έχω να προσθέσω πολλά, έχουν ήδη ειπωθεί όλα στα προηγούμενα σχόλια!! Μπράβο σε όλους!!! :respect: Τα παιδιά που ήταν υπεύθυνοι ήταν άψογοι και ο Rosa είχες πολλές αντοχές για να υπογράφει τόσες ώρες!! Η στιγμή που μου έμεινε πιο πολύ ήταν όταν του έδειξα φωτογραφίες απ το 2004 (ήμουν 12 χρονών :P ) και άρχισε να σχολιάζει το πως ήταν 10 χρόνια πριν (πχ πως είχε πιο χοντρά γυαλιά) και μετά τις υπέγραψε!!! :D :D  Ό,τι και να πω για το σκίτσο θα είναι λίγο!! :div:

 

Και τώρα ώρα για Περτουιλαμπι!!! :obelix:

 

ΥΓ: Δεν είχαμε "πολέμιους" των Disney, τι απέγιναν αυτοί?? :lol:

 

 

Νομιζω εχουμε πολεμιους των disneyκων και οχι των disney :-P ;)

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως έγινε κάτι ανάλογο με τις αρχαίες Ολυμπιάδες. Η επίσκεψη και το μεγαλείο τού Rosa επέβαλαν μια άτυπη εκεχειρία και όλοι, ντισνεϋκοί και μη, υποκλιθήκαμε μπροστά σ' αυτήν την εμβληματική μορφή της 9ης Τέχνης.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.