Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΠΙΣΚΕΨΗ DON ROSA - σχόλια


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Για την παρουσίαση... Δεν τολμώ φυσικά και απλά περιμένω έναν εκ των συντελεστών να την ετοιμάσουν με το καλό, μίας και είναι φυσικά οι ειδικοί οπότε λογικά θα μας πουν και μυστικά από την εμπειρία τους ή το όλο χρονικό της έκδοσης, πλέον όσων γράφονται ήδη στην έντυπη που έχουμε στα χέρια μας.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Βασικά το ανέφερα για να δώσω πάσα σε ένα συγκεκριμένο παπί. ;)

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3799 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Να πω και μία ιδέα;

Ωραίο θα ήταν να μαζευτεί αρχείο και να το μοντάρουν, για να κάνουν ένα DVD!! :D
Με ένα συμβολικό ποσό που θα ενισχύσει και την λέσχη!!

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15457
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μόλις το ανακάλυψα στο facebook ότι το παλικάρι που τράβαγε βίντεο την ώρα που μου έφτιαχνε το σκίτσο ο Don Rosa το έχει ανεβάσει στο youtube!!! Απολαύστε το όπως το απόλαυσα κι εγώ από κοντά!!!

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6dr2gtcVUSQ

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28486
  • Reputation:   190232
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μου σκότωσες έναν Μύθο :) Εγώ το είχα πάρει ως το ότι πήγες από τα άγρια χαράματα, μπήκες από τους πρώτους, ζήτησες τετράγωνα αυγά και το τεύχος που του έδειξες για να τα θυμηθεί ήταν το Κόμιξ #1 :lol: (πλαστό βεβαίως βεβαίως :D :D :D )

 

Μπορούμε να κάνουμε ένα μοντάζ στο βίντεο και να φορμάρουμε το 1 πάνω στο 35? :lol: 

 

:cheers5:

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15457
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

:lol: :lol: :lol:

Θυμάμαι  :germ:  που το 2004 πολλοί του είχαν πάει το Κόμιξ #1 για υπογραφή! Το σκέφτηκα κι εγώ αλλά μετά θέλησα να του πάω ένα τεύχος που την ιστορία θα την είχε σχεδιάσει αυτός, οπότε μιας και η αγαπημένη μου ιστορία "Χαμένοι στις Άνδεις" συνεχίστηκε στο Κόμιξ #35 από τον Rosa του πήγα αυτό!!! 

 

 

edit: Του ζήτησα να μου φτιάξει τετράγωνα αυγά και κότες γιατί είχα βρει αυτή την εικόνα στο google αλλά ήταν χάλια η ανάλυση οπότε η σχεδίαση από τον ίδιο τον Rosa του θέματος αυτού και μάλιστα μπροστά μου είναι ανεκτίμητη εμπειρία!!!

 

post-13046-0-10384500-1397661331_thumb.jpg

Επεξεργασία από Uncle Scrooge McDuck
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28486
  • Reputation:   190232
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Από εσένα δεν περίμενα ότι θα του πήγαινες το 1 για υπογραφή. Δεν έχει και Ρόσα εξ'άλλου.

 

Από εσένα περίμενα ότι απλώς κυκλοφορείς και έχεις και από ένα #1 σε κάθε τσέπη (και 2 πλαστά στις κάλτσες :D ) :lol:

 

:cheers5:

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15457
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Με τόσο κόσμο εκεί; Να κυκλοφορώ με τόσα Κόμιξ #1; Σαν να κυκλοφορώ στην ομόνοια μετά τις 12 το βράδι με 20.000 ευρώ στη τσέπη!!! Θα μου τα ξαφρίζανε όλα!!! Και μετά; Θα είχα λόγο ύπαρξης; 

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εκπληκτική εμπειρία που ένας λόγος που ήταν τόσο απολαυστική ήταν η ιδανική οργάνωση. Αν εξαιρέσεις λίγο το άγχος έξω μήπως δεν ακούσεις το νούμερό σου από το κομπρεσερ :P όλα ήταν τόσο οργανωμένα που απολάμβανες το κάθε λεπτό. Το cortomaltesaki πρέπει να πέρασε πολύ καλά αφού όλοι έπαιζαν μαζί του χώρια που στο τέλος έκανε και ένα ντου στο Ντον που όταν μεγαλώσει θα το εκτιμήσει περισσότερο :P. Περιττό να σας πω ότι το μπλουζάκι θα καδραριστεί στο παιδικό δωμάτιο!!

  • Like 29
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85719
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Παιδιά θέλω να γραψω τόσα πολλά για την εκδήλωση αλλά λίγο η κούραση ,λίγο το οτι "ειμαι ακόμα εκεί " δεν μ αφήνουν .............

 

Γι αυτό ωσπου να μαζέψω τις σκέψεις μου και να επιστρέψω στην πραγματικότητα θα περιοριστώ σε αυτό που ειχε γραψει σε προηγούμενα ποστ ο germ :

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

:yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

  • Like 29
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15457
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Α, να σας δείξω και την μπλούζα που φορούσα μπροστά στον Don μιας και ειπώθηκαν μερικά σχόλια για ρούχα με χαρακτήρες Disney πάνω τους! Είναι κέντημα σε αυτόματη  μηχανή κεντήματος. Η μακέτα μας πήρε δυομισι μέρες αλλά το αποτέλεσμα βγήκε τέλειο! Ακόμη και ο μεγάλος Don εντυπωσιάστηκε που είδε δικό του σχέδιο σε κέντημα σε μπλούζα!! Του είπα ότι θα του στείλω 2-3 :xm:

 

post-13046-0-82242600-1397666066_thumb.jpg

 

 

Υ.Γ. συγχωρέστε την παιδικότητα της συμπεριφοράς μου αλλά ακόμη δεν μπορώ να συνέλθω από το υπέροχο συναίσθημα να βλέπεις τον μεγάλο Don μπροστά σου!!!

post-13046-0-82242600-1397666066_thumb.jpg

post-13046-0-82242600-1397666066_thumb.jpg

post-13046-0-82242600-1397666066_thumb.jpg

post-13046-0-82242600-1397666066_thumb.jpg

post-13046-0-82242600-1397666066_thumb.jpg

post-13046-0-82242600-1397666066_thumb.jpg

  • Like 40
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6225
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4247 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Παιδιά θέλω να γραψω τόσα πολλά για την εκδήλωση αλλά λίγο η κούραση ,λίγο το οτι "ειμαι ακόμα εκεί " δεν μ αφήνουν .............

 

Γι αυτό ωσπου να μαζέψω τις σκέψεις μου και να επιστρέψω στην πραγματικότητα θα περιοριστώ σε αυτό που ειχε γραψει σε προηγούμενα ποστ ο germ :

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

:yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ περιγραφή εύγε!!Τα είπες όλα με μία λέξη ή μάλλον μ΄ ένα γράμμα

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3799 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ο φλοκ μετα απο τόσες ωρα ορθοστασιας ( δεν πρεπει να εφυγε στιγμη απο την πόρτα) αξίζει μόνιμο πόστο για τσολιάς!!! :-D

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5627
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6261 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α, να σας δείξω και την μπλούζα που φορούσα μπροστά στον Don μιας και ειπώθηκαν μερικά σχόλια για ρούχα με χαρακτήρες Disney πάνω τους! Είναι κέντημα σε αυτόματη  μηχανή κεντήματος. Η μακέτα μας πήρε δυομισι μέρες αλλά το αποτέλεσμα βγήκε τέλειο! Ακόμη και ο μεγάλος Don εντυπωσιάστηκε που είδε δικό του σχέδιο σε κέντημα σε μπλούζα!! Του είπα ότι θα του στείλω 2-3 :xm:

 

attachicon.gifDSC01680.JPG

 

 

Υ.Γ. συγχωρέστε την παιδικότητα της συμπεριφοράς μου αλλά ακόμη δεν μπορώ να συνέλθω από το υπέροχο συναίσθημα να βλέπεις τον μεγάλο Don μπροστά σου!!!

Ανμπηλίβαμπλ!Κεντητό είναι;

Πω-πω!!! :NoNo::div::up: :rainbow:

 

 

Τη πουλάς; :lefta:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15457
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ανμπηλίβαμπλ!Κεντητό είναι;

Πω-πω!!! :NoNo::div::up: :rainbow:

 

 

Τη πουλάς; :lefta:

 

Αυτήν όχι γιατί έχει μυρωδιά από Don! Υπάρχει όμως η μακέτα και μπορώ να φτιάξω...

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3799 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μαζική παραγωγή Βαγγέλη, γιατι αν μπορεις να φτιάξεις, ειναι πολλοι που θα θελουν!!

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13938
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6204 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Παιδιά θέλω να γραψω τόσα πολλά για την εκδήλωση αλλά λίγο η κούραση ,λίγο το οτι "ειμαι ακόμα εκεί " δεν μ αφήνουν .............

 

 

Το 328 είναι εδώ????

Το 328???

Είναι κρίμα για το 328 να έχει φτάσει τόσο κοντά και να μην μπει. . .

Το 328 8888888888888888???

:lol: :lol: :lol: :lol:

ΑΠΛΑ ΘΕΟΣ . . . :respect: :respect:

;) ;) :beer: :beer: :beer:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Υπέροχη η μπλούζα σου uncle scrooge .την πρόσεξα και εγώ.φοβερή πες μας που την έκανες και πως

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26877
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4263 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υπέροχη η μπλούζα σου uncle scrooge .την πρόσεξα και εγώ.φοβερή πες μας που την έκανες και πως

Όντως η μπλούζα είναι φοβερή!!

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4810 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το 322 μπηκε τελικα??κι αυτο κριμα να μη μπηκε :-P

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85719
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Υπήρχαν εντολές από "ψηλά " για το 322 ......

Να μην πλησιάσει καν στην πόρτα ......

Εγώ παντως δεν τον είδα ....... Μονο το 514 είδα που του έμοιαζε κάπως .......... ;)

 

 

:lol::best::beer: 

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

 

Φίλοι μου δεν είναι η πρώτη φορά που κουράζω όσους επιχειρούν να διαβάσουν τα κείμενά μου, σήμερα όμως αξίζει τον κόπο. Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σύντομος γίνεται εκεί που μπορώ για να είμαι πιο λεπτομερής όπου είναι αναπόφευκτο.

 

Δευτέρα πρωί λοιπόν καταφθάνω, φοράω το ταμπελάκι του Team Member και σε λίγο φτάνει ο Πρόεδρας με τον Don, νεανικό και ευθυτενή και βγαίνουν οι πρώτες φωτογραφίες

 

post-11531-0-93971000-1397678108_thumb.jpg.

 

΄Εχω τη χαρά και την τιμή να είμαι ο πρώτος που παίρνει σκίτσο και/ή υπογραφές -και η φωτό 

 

post-11531-0-14153400-1397678124_thumb.jpg 

 

φτάνει ως την επίσημη σελίδα του Don στο fb- στον "Βίο" (στο ίδιο αντίτυπο που έχει στο εξώφυλλο την φθαρμένη υπογραφή του από το 2004), τα "Χαμένα Επεισόδια", το Περτουίλαμπι και το "γενεαλογικό δέντρο" του Κόμιξ #100, ενώ παραλαμβάνω και το Κόμιξ #230, που είχε επιστρέψει  ανυπόγραφο, το ξανάστειλα στον Don και, χάρη και στη μεσολάβηση του Phantom, ο μεγάλος δημιουργός το έφερε μαζί του. Τέλος, παίρνω και μια υπογραφή σε άλλο αντίτυπο του #230, για τον φίλο Ifaisteiο.

 

post-11531-0-14311200-1397678477_thumb.jpg post-11531-0-00653900-1397678508_thumb.jpg post-11531-0-35158500-1397678532_thumb.jpg 

post-11531-0-91327400-1397678557_thumb.jpg post-11531-0-31978300-1397678575_thumb.jpg post-11531-0-88878200-1397678585_thumb.jpg

 

Στη συνέχεια κάθομαι στον χώρο του signing ενώ μετά από 2-3 ώρες κατεβαίνω στο ισόγειο όπου παραμένω χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο και φεύγω με τη λήξη των υπογραφών.

 

Την Τρίτη φτάνω στις 12, την ώρα που ο Don έφτιαχνε σκίτσο για τον Μενίρ, και μόλις τελειώνει η ώρα των μελών, ο θρύλος των παπιών, ανεβαίνει στον δεύτερο για τη συνέχεια του signing.

 

Μένω στον πρώτο και από κάποια στιγμή και μετά θρονιάζομαι στην μέσα-μέσα πολυθρόνα του πωλητηρίου παρέα με Kabuki, kwtsos και Yoshimitsu, ενώ αργότερα η Λένα παραλαμβάνει το Ταμείο από τον Παύλο. Και τότε ξυπνάει ο πωλητής μέσα μου και αρχίζουμε με Νεκτάριο και Κώτσο το ψηστήρι των μελών για την αγορά του Περτουίλαμπι. Νομίζω πως οι μόνοι που μας ξέφυγαν ήταν αυτοί που δεν μπορούσαν να διαθέσουν τα 27 ευρώ. Παράλληλα, έχω αναλάβει κυρίως εγώ τα μπλουζάκια από τα οποία πουλήθηκαν αρκετά και σίγουρα θα έφευγαν κι άλλα αν από ένα σημείο και μετά δεν είχαν εξαντληθεί τα small και medium -πώς να πεις σε μια κοπελίτσα με σώμα συλφίδας να αγοράσει large;- ενώ δίνω και πληροφορίες για τους κρυστάλλινους κύβους με τους Ντακ.

 

Κάποια στιγμή εμφανίζεται κι ένα τηλεοπτικό συνεργείο του Mega, ανεβαίνουν στην αίθουσα του signing, μετά παίρνουν κι εμάς και η χαριτωμένη δίμετρη ρεπόρτερ μου ζητάει μια δήλωση. Μας λένε ότι θα παρουσιασθεί ένα σύντομο ρεπορτάζ στα πολιτιστικά του κεντρικού δελτίου του καναλιού αλλά ούτε χτες ούτε σήμερα έγινε κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω αν θα προβληθεί κάποια άλλη μέρα ή ώρα

 

Εν τω μεταξύ το signing προχωράει με γρήγορους ρυθμούς, φλοκ, KonB, Phantom, Σταυρούλα, Sandman, Ζοο, Paingiver,  edit figolfin, ΄Ολια κλπ. τα έχουν δώσει όλα, ο Valt πανταχού παρών, μας τη λέει κάποια στιγμή ότι τάχα δεν είμαστε καλοί πωλητές, αλλά η προκαθορισμένη ώρα περνάει ενώ υπάρχει ακόμη αρκετός κόσμος που περιμένει. Ο Γιώργος ανεβαίνει να ρωτήσει τον Don και κατεβαίνει με την απάντησή του ότι θα σταματήσει όταν πάρει υπογραφή και ο τελευταίος που περιμένει. Απάντηση αντάξια του μεγαλείου του.

 

Τελειώνει το signing -υπολογίσαμε ότι τουλάχιστον 550 πήραν υπογραφή στο διήμερο, εκτός από τα μέλη της Λέσχης- και ανεβαίνουμε όλα τα ιδρυτικά μέλη και τα Team Members για την αποχαιρετιστήρια φωτογραφία με τον Don. Πρώτα όμως ξεσπάμε όλοι μαζί σε ένα αυθόρμητο χειροκρότημα διαρκείας. Λόγω ύψους κάθομαι στην πίσω σειρά ακριβώς αριστερά του.

 

post-11531-0-97928100-1397716924_thumb.jpg

 

Στη συνέχεια ξεκινάμε οι περισσότεροι (πλην Παύλου και Νεκτάριου) για μια ωραιότατη ταβέρνα στο Θησείο όπου ο Πρόεδρας και η Λέσχη παραθέτουν στον Don και σ' εμάς ένα υπέροχο δείπνο με ψαρικά ή κρεατικά ανάλογα με το τι ήθελε ο καθένας. Παρόντες, πλην Don, Valt και ΄Ολιας, οι Germ, Phantom, Ζοο, Σταυρούλα, KonB, ΄Ιωνας, Βασίλης Sandman, Λένα, Κώτσος, Φλοκ με τη Χαρά, τη συμπαθέστατη σύντροφό του, Φώτης με Ειρήνη και φυσικά η αφεντιά μου.  Αν ξέχασα κάποιον, ας με συγχωρέσει.

 

post-11531-0-20005300-1397678598_thumb.jpg

 

Κι εδώ αρχίζει η τύχη μου. Κάτι το "μη καπνιστής", κάτι το άστρο μου, κάθομαι ακριβώς απέναντι στον μεγάλο δημιουργό. Κάποια στιγμή, λοιπόν, ακούμε τον Rosa να ζητάει horseradish sauce και ξαφνικά χάνουμε τον Germ που επιστρέφει μετά από αρκετή ώρα με δυο κουτιά από την περιζήτητη σάλτσα, το ένα από τα οποία όπως είπε ο Don, ήταν ό,τι καλύτερο υπάρχει στην αγορά. Αυτό το μεγάλο παιδί είχε φτάσει στην Κλαυθμώνος με τη μηχανή του Φλοκ edit Φώτη aka ftsgr για να ευχαριστήσει τον θρυλικό φιλοξενούμενό μας. Και ξαφνικά, εμφανίζεται και ο Νεκτάριος με την κορούλα του που ήθελε να γνωρίσει τον Don και φεύγει αμέσως μετά.

 

To μενού απίστευτο, έφαγα μια υπέροχη τσιπούρα, γαρίδες, χταπόδι, σαρδέλες με συνοδεία ούζου Μυτιλήνης και όλοι απολαύσαμε ό,τι λαχταρούσε η ψυχή μας. Γιώργο κι εδώ ήσουν απαράμιλλος. Ο Ντον, γερό πηρούνι, έφαγε και το κεφάλι της τσιπούρας και πείραξε εμένα που το άφησα και γενικά απολάμβανε ό,τι δοκίμαζε.

 

Και τώρα θα σας κουράσω λίγο με όσα είπαμε τετ-α-τετ με τον Ρόσα. Τα αναφέρω γιατί αξίζουν τον κόπο ενώ παράλληλα δεν είχαν εμπιστευτικό χαρακτήρα.

 

Μου είπε πως σταμάτησε οριστικά να σχεδιάζει το 2007 και από τότε είναι συνταξιούχος όπως κι εγώ μόνο που αυτός δεν παίρνει σύνταξη. ΄Οτι στο εξωτερικό τρώει απ' όλα αλλά στην πατρίδα του είναι χορτοφάγος και τρώει κρέας μόνο τις Κυριακές, για λόγους υγείας και όχι θρησκευτικούς, και ότι τη γυναίκα του δεν την συγκινούν τα κόμικς.

 

 ΄Οταν του είπα πως έχει σχεδιάσει γύρω στις 85 Disney stories μου απάντησε πως δεν θυμόταν τον ακριβή αριθμό, κάπου τόσες πρέπει να είναι, είπε, αλλά με διόρθωσε: "Duck stories, not Disney stories". Του ανέφερα ότι έχω αδυναμία στον  Μίκυ αλλά χάρη στον Barks και τον ίδιο λάτρεψα και τα παπιά και αναφέρθηκε επαινετικά στον Gottfredson. Του είπα πως θεωρώ τους ήρωες των κόμικς και τους δημιουργούς τους "αθάνατους" και μου απάντησε ότι αυτή ήταν η πιο κολακευτική φιλοφρόνηση που του έχουν κάνει ποτέ.

 

Μιλήσαμε για την γιαγιά Ντακ και έδειξε προβληματισμένος για το αν είναι γιαγιά του Ντόναλντ και ακόμη έλυσα μια απορία για ένα θέμα που είχε προκαλέσει πολλές συζητήσεις στο Greekcomics: Του είπα ότι αν το Θησαυροφυλάκιο του Σκρουτζ περιέχει μόνο νομίσματα μικρής αξίας -όπως υποστηρίζουν ο ίδιος και ο Barks- και όχι χρυσά, είναι αδύνατο να καλύπτει την τεράστια περιουσία του και μου απάντησε ότι στο money bin βρίσκεται ένα μέρος μόνο της περιουσίας του πιο πλούσιου παπιού του κόσμου, ενώ η υπόλοιπη είναι φυλαγμένη αλλού, χωρίς να μου εξηγήσει πού, οπότε κανείς μπορεί να φανταστεί άλλα Θησαυροφυλάκια είτε δικά του είτε Τραπεζών του είτε οτιδήποτε άλλο.

 

Τέλος, ευχήθηκα να ξανασυναντηθούμε και μου είπε πως θα ξανάρθει.

 

Και θα κλείσω με κάποια συμπεράσματα, κατ' ανάγκην σύντομα, για να μην γίνει τεράστιο το ποστ μου:

 

- Γνώρισα ένα ΑΝΘΡΩΠΟ και έναν ΚΥΡΙΟ με όλη τη σημασία των δύο αυτών λέξεων. Μια θρυλική για να μην πω μυθική μορφή του παγκόσμιου σύμπαντος των κόμικς. Και επιβεβαιώθηκε μια πεποίθηση που έχω σχηματίσει εδώ και χρόνια: ΄Οτι οι πραγματικά μεγάλοι αποστρέφονται την έπαρση και δεν ιππεύουν καλάμια.

 

- Η Λέσχη μας απέκτησε διεθνή φήμη. Και τα εύσημα γι' αυτό ανήκουν στον Γιώργο, τους άξιους συνεργάτες του και την αξιαγάπητη ΄Ολια του. Θα αναφέρω ακόμη, ονομαστικά, τον Phantom για τη συμβολή του στην όλη υπόθεση και τους Ζoo, Σταυρούλα, Phantom πάλι και Sandman για το Περτουίλαμπι που αποδείχθηκε τεράστια εκδοτική επιτυχία. Αλλά και σε όλα τα μέλη της και τους φίλους από το φόρουμ που ο καθένας μας έβαλε ένα λιθαράκι για να ευοδωθεί αυτή η προσπάθεια.

 

- Εύχομαι "και σε άλλα".

 

- Το signing ήταν ένα δεύτερο φεστιβάλ κόμικς, χωρίς το εύρος του Comicdom, αλλά με περισσότερο συναίσθημα και ζεστασιά.

 

- Τις δυο αυτές μέρες είδα εκατοντάδες, νέους στην πλειοψηφία τους, ανθρώπους, γονείς με τα παιδιά τους ή και τα μωρά τους, αλλά και πιο ηλικιωμένους με έναν μόνο που με πλησίαζε στα χρόνια, που κάλυπταν όλη την ενδυματολογική γκάμα -από το σκόπιμα σκισμένο παντελόνι ή καλτσόν μέχρι το κοστούμι και τη γραβάτα- που ανέβαιναν με λαχτάρα και κατέβαιναν με μια λάμψη στα μάτια σαν να είχαν υποστεί μια θετική μετάλλαξη αντικρύζοντας τον Don Rosa. Πολλοί από αυτούς είχαν έρθει από τα πέρατα της Ελλάδας και όλοι είχαν στηθεί για ώρες στην ουρά.

 

- Ακόμη συνάντησα ξανά πολλούς παλιούς φίλους και γνώρισα νέους.

 

- Και, τέλος, έφυγα, γεμάτος συναισθήματα και αναμνήσεις "πλούσιος με όσα κέρδισα στο δρόμο", όπως λέει κι ο Καβάφης στην Ιθάκη".

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 48
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4994 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

οκ το απολαυσα...το χαρηκα..το χαρηκανε το χαρηκατε που ειναι και το σημαντικοτερο...αξιζε!!!!

παντα τετοια...και του χρονου παλι εδω ε;; τι λετε;;

ΜΑΚΑΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ΥΓ1. α ναι εμαθα και ενδοεπικοινωνια!!!!!

 

ΥΓ2. ε ναι αφησε ιστορια το signing ;)

 

post-13060-0-48107400-1397679627_thumb.jpg

Επεξεργασία από ConB
  • Like 40
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Καθόλου κουραστικός Τρύφωνα, απόλαυσα ιδιαίτερα μάλιστα τις αναφορές σου για τα όσα συζητήσατε με τον Ρόσα.

 

Ωστόσο, λογικά θα έχει φτάσει ο άνθρωπος στο σπίτι του τέτοια ώρα, ξέρουμε; Να είχε ένα όμορφο ταξίδι επιστροφής, ο καιρός είναι σήμερα στα μέρη μας λίγο άγριος λες και τσατίστηκε κάποιος παπιοθεός που έφυγε. Άραγε να είναι καλά, κουρασμένος ίσως μιας και είχε νομίζω αυτή την περίοδο ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα. Πιστεύω πάντως ότι θα ειναι ευχαριστημένος και θα μας σκέφτεται εμάς τους τρελούς - παθιασμένους Έλληνες με αγάπη. Νομίζω ότι έγινε ό,τι καλύτερο μπορούσε στο θέμα της εκδήλωσης και ήδη εχει αναφερθεί θετικά σε αυτό.

 

Δεν ξέρω μέχρι πριν λίγο καιρό, δεν περίμενα να έρθει ποτέ ξανά και τι κρίμα που δεν είχα πάει στην προηγούμενη επίσκεψη του. Εκ του αποτελέσματος καλύτερα γιατί τώρα η εμπειρία λόγω της Λέσχης και των παιδιών ήταν κάτι μοναδικό. Κοίτα όμως τώρα που σκέφτομαι τι καλά που θα ήταν να ξανάρθει. Τι έχει μείνει; Το captain kentaky; Λες;

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 34
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3067
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 Κοίτα όμως τώρα που σκέφτομαι τι καλά που θα ήταν να ξανάρθει. Τι έχει μείνει; Το captain kentaky; Λες;

 

 

Χαλαρά! :yahoo:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ανέβηκαν οι πρώτες φωτογραφίες από την 2η ημέρα - το signing των μελών - εδώ.

Από αύριο συνεχίζω και με τις υπόλοιπες :)

  • Like 32
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28486
  • Reputation:   190232
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

 

Παράλληλα, έχω αναλάβει κυρίως εγώ τα μπλουζάκια από τα οποία πουλήθηκαν αρκετά και σίγουρα θα έφευγαν κι άλλα αν από ένα σημείο και μετά δεν είχαν εξαντληθεί τα small και medium -πώς να πεις σε μια κοπελίτσα με σώμα συλφίδας να αγοράσει large;-

 

 

Κοίτα. Απλό είναι. :) Της πετάς ένα "θα παχύνεις και θα σου κάνει" και καθάρισες! :D (ή και την παραλλαγή "θα γκαστρωθείς και θα σου κάνει" )

 

..... τώρα βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, τέτοια ατάκα μόνο εγώ, ο γιος του βλάχου, θα μπορούσα να πετάξω :D Όχι ένας γόνος αστικής οικογένειας με τους Μπαχ, τους Σεφέρηδες, τα βαλς και τις μαιτρέσες στο Παρίσι :D

 

Εσύ αποκλείεται να της το έλεγες

 

oh wait.... YOU DID!!!!! :lmao: :lmao: :lmao:

 

Καλημέραααααααα!!!!!!! :D

 

άντε να πιω μια γουλιά καφέ και να ανεβάσω και κανέναν βίντεο :D

 

:cheers5:

 

 

 

 

ΥΓ2. ε ναι αφησε ιστορια το signing ;)

 

attachicon.gif6bd54c30c4bb11e38f850002c9e273a0_8.jpg

 

 

funniest thing I've seen in a while :D είναι στις μπορντώ κολώνες δίπλα στην είσοδο της Λέσχης. :respect: στον τσίφτη που το έγραψε :D

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

Κοίτα. Απλό είναι. :) Της πετάς ένα "θα παχύνεις και θα σου κάνει" και καθάρισες! :D (ή και την παραλλαγή "θα γκαστρωθείς και θα σου κάνει" )

 

..... τώρα βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, τέτοια ατάκα μόνο εγώ, ο γιος του βλάχου, θα μπορούσα να πετάξω :D Όχι ένας γόνος αστικής οικογένειας με τους Μπαχ, τους Σεφέρηδες, τα βαλς και τις μαιτρέσες στο Παρίσι :D

 

Εσύ αποκλείεται να της το έλεγες

 

oh wait.... YOU DID!!!!! :lmao: :lmao: :lmao:

 

Καλημέραααααααα!!!!!!! :D

 

άντε να πιω μια γουλιά καφέ και να ανεβάσω και κανέναν βίντεο :D

 

:cheers5:

 

 

 

 

funniest thing I've seen in a while :D είναι στις μπορντώ κολώνες δίπλα στην είσοδο της Λέσχης. :respect: στον τσίφτη που το έγραψε :D

 

Φίλε μου, πετυχημένα ως πειράγματα όσα έγραψες, αλλά, αν εννοείς εμένα, τα μόνα από αυτά που ισχύουν είναι η αγάπη μου για το Σεφέρη και το γεγονός ότι προέρχομαι από μια μέση αστική οικογένεια με πολύ περιορισμένα οικονομικά και κάποια επίδοση στις θεωρητικές σπουδές. Ούτε με τον Μπαχ και την κλασική μουσική είμαι εξοικειωμένος ούτε βαλς έχω χορέψει ποτέ ενώ στο Παρίσι έχω μόνο φίλους και -δυστυχώς- ουδέποτε είχα μετρέσα στην πόλη που βρέχει ο Σηκουάνας :mafia:

 

Φυσικά κάτι τέτοιο δεν θα το έλεγα ποτέ σε κοπέλα όπως -είμαι σίγουρος- δεν θα το έλεγες κι εσύ.

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28486
  • Reputation:   190232
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Συνεχίζουμε με τα ωντειωβύζζουαλ :) Τρίτη πάντα :)

Στην είσοδο. Φλοκ που εντυπωσίασε απίστευτα στον ρόλο του “πορτιέρη”. Από κάθε άποψη. Και γειασάν στο ψυχικό του σθένος απέναντι στα όσα άκουγε και έβλεπε. Λογικό να είναι κουρασμένοι αυτοί που περιμένουν, λογικό να πούνε και μια κουβέντα παραπάνω, λογικό να υπάρξουν και κάποιοι που θα θεωρήσουν ότι έχουν βάσιμα επιχειρήματα του γιατί δικαιούνται μιας χ συμπεριφοράς, παράλογο όμως το να θεωρούν ότι ο δικός τους πόνος/καημός/πρόβλημα είναι μεγαλύτερος/διαφορετικός από αυτόν του δίπλα. Εξ'οσων γνωρίζω το μοναδικό χατήρι/παρασπονδία σε όλη τη διοργάνωση (μέσα-έξω) που έγινε δεν ήταν σε φίλο, δεν ήταν σε κολλητό. Ήταν σε μια έγγυο, το 410 αν θυμάμαι καλά. Την Τρίτη. Δλδ ειχε έρθει από Δευτέρα, δεν μπόρεσε να μπει τότε και ξαναήρθε την Τρίτη. Πως εντοπίστηκε? Όχι επειδή το ζήτησε, ούτε επειδή κλάφτηκε, ούτε τίποτα. Ρώτησε σε ποιο νούμερο είμασταν. Και έφυγε. Πρέπει να είμασταν κάπου στο 380 από τα παλιά. Οπότε έγινε ένα μίνι “συμβούλιο”, την αρπάξαμε από έξω και την περάσαμε μέσα. Και χωρίς να πούνε κάτι οι από κάτω στους από πάνω, οι από πάνω αρχίσαν κι αυτοί από μόνοι τους να την προωθούν. Μέχρι που έφτασε στον δεύτερο. Έκατσε. Έγινε και εκεί ένα μίνι “συμβούλιο” και πήγε να γίνει το αυτονόητο. Προσέγγισε ο Sandman την κοπέλα που θα ήταν η μεθεπόμενη και της ζήτησε ευγενικότατα εάν θα μπορούσε να γίνει μια παρασπονδία. Η κοπέλα αντί να γυρίσει και να πει ένα “νταξ. 3-5 λεπτά αργότερα θα την πάρω την τζίφρα”, αρνήθηκε (ευγενικότατα και αυτή) και είπε “δεν θα κάτσω πολύ. Δεν θα πάρω φωτογραφία, δεν δεν δεν”.... Νταξ. Κατανοητό και αυτό :) Μπορεί να ήταν και αυτή από όσους ήρθαν δεύτερη φορά. Η κούραση και η ταλαιπωρία μπορούν να οδηγήσουν σε πράξεις που δεν θα έκανες με καθαρό μυαλό :) Εν πάση περιπτώσει, ο Φλοκ, πραγματικό σκυλί του πολέμου. Με 700-800 ανθρώπους να θέλουν να μπούνε, συνάντησε όλες τις “γεύσεις” και ανταπεξήλθε εκπληκτικά. Ποιος να το φανταζότανε....

Παρέα του ο Killmath (είναι και στον συγκεκριμένο βίντεο) και ο Ίωνας (που δεν είναι στον συγκεκριμένο βίντεο διότι προφανώς έκανε διαπολιτιστικές επαφές στην ατέρμονη προσπάθεια του να φέρει πιο κοντά το φύλο των Ελλήνων με τα διάφορα φύλα των βαρβάρων :D ). Ξεκινάμε με αφήγηση για ένα από τα κουφά δώρα και συνεχίζουμε με ένα “είναι κεφάτη, γυρίζει απ΄τον Βερόπουλο” στο βάθος. Η λήψη είναι μια χαρά, μέχρι που φτάνει ο Πρόεδρας και τα κάνει μαντάρα :D

https://www.youtube.com/watch?v=MPVSdnP_wRI


===

Σε κάποια φάση οι καλοί άνθρωποι του Δημοσίου αποφάσισαν να σπάσουν το πεζοδρόμιο από δίπλα. Υπέροχα. Σκόνη Πέτρες Λάσπη. Όλα τα'χε η Μαριορή.... Αυτό “συμπίεσε” όσους περίμεναν απ'έξω, τους έκανε να αναπνέουν σκόνη και φυσικά δημιούργησε προβλήματα και άγχη γύρω από το “ήρθε ο αριθμός μου?” “μήπως δεν τον ακούσω”. Εν πάση περιπτώσει, αυτός ο βίντεος είναι το “απ'έξω” και μια “περατζάδα” από τα 2 καφέ όπου μπορούσε κάποιος να κάτσει και να έχει μια γνώση για το σε ποιον αριθμό ήταν η σειρά. Γκιεστ απήρανσης Toubas, GCF και Drunk :) Δεν ήξερα ότι ήταν εκεί :) Απλώς θέλησα να τραβήξω έναν βίντεο για το που ήταν οι καφετέριες... Αλλά όπου και να πήγαινες, κάποιον θα έβρισκες :)

https://www.youtube.com/watch?v=4wTOfhlhoQA

===

Και επειδή κάνουμε ρεπορτάζ και όχι μπαρμπούτσαλα, συνέντευξη του Πρόεδρα στην germcamera.

https://www.youtube.com/watch?v=-AqKEuIetsY

===
Από την ανάποδη κάποιοι άλλοι είναι camera shy και τα εν οίκω μη εν δήμω :)

https://www.youtube.com/watch?v=zoDVQLQdLUg


===
Πρόεδρας και Λένα κάνουν debrief στο Mega. Εξ'όσων γνωρίζω δεν έπαιξε ποτέ το ρεπορτάζ που τράβηξαν. Ίσως να στεναχωρήθηκαν που δεν είδαν σε ένα πλάνο όλο τον κόσμο να περιμένει σα μ*λάκας απ'έξω (αφού με τα νουμεράκια είχαν μια ιδέα του τι παίζει και μπορούσαν να κάνουν μια βολτίτσα, ένα window shopping ή να πιούν έναν καφέ). Αντιτηλεοπτικό.... :) Ο λαός θέλει καταγγελία και μιζέρια  :)

https://www.youtube.com/watch?v=HKnvZ2rk0WM


===
Ο Πρόεδρας στηλιτεύει! :D

https://www.youtube.com/watch?v=DNaFKex7sWk

===
Πίσω στην είσοδο :)

Από τα ωραία “κόλπα” του Δημοσθένη ήταν που φώναζε τα νούμερα λίγο πριν έρθει η σειρά τους, ώστε να είναι ήδη έτοιμοι προκειμένου να περάσουν μέσα αλλά και να προλάβει να βρεθεί ένας αριθμός που ίσως να μην είναι μπροστά, δεν άκουσε το νούμερο του κ.ο.κ. Στον βίντεο ο Drunk που περιμένει τη σειρά του :) Σιγά μην τον αφήσουν βέβαια. Έχουμε και ένα στάνταρ ποιότητας διάολε!

https://www.youtube.com/watch?v=03CEIf9FF8s

ήρθε και η ώρα της Marvel Duck :D

https://www.youtube.com/watch?v=bur5uEMMsFM

https://www.youtube.com/watch?v=3wOcsPVoW74


===
και ένας μερακλής έφερε αντικείμενο φετίχ! :) Απ'ότι μου είπαν, ήρθαν καμιά 20αριά με τέτοιο. Ομολογώ ότι άμα ήξερα ότι πωλούταν στην Ελλάδα, θα είχα πάρει και εγώ........... (το Reload ξεπούλησε απ'ότι έμαθα)

https://www.youtube.com/watch?v=fnjYiVkTS3E

===

Αυτά επί του παρόντος :)

Επιστροφή αργότερα και με άλλα :)

:cheers5:

  • Like 42
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3799 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Germanicus, έχεις υλικό για τετράωρο DVD!!!!

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.