Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΠΙΣΚΕΨΗ DON ROSA - σχόλια


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με αγάπη στον Τάητ :D (άμα θες, πες μου να σου ανεβάσω σε κανένα dropbox το mp4) Κάθεται στον Don, παίρνει τις υπογραφές του και του δίνει ως δώρο ένα κόμικ που έφτιαξε αυτός και ο Jim εμπνευσμένο από τις ιστορίες του θεούλη :):cool::best::respect: (μπαγάσα, χάρηκα που σε γνώρισα :) έστω και αυτό το λίγο )

 

https://www.youtube.com/watch?v=Qru9B8W_plo

Δεν το πατάω καν... ξέρω ότι ψέλλιζα σαν αθώο κοριτσόπουλο. :P

 

Πραγματικά γνώρισα σήμερα έναν παιδικό ήρωα. :D

 

Είμαι στο πόδι απ'τις 6, οπότε θα γράψω μόνο μερικά επιγραμματικά πράγματα:

  • Εύγε στα παιδιά της Λέσχης που το διοργάνωσαν. Σας τα είπα και από κοντά. :)
  • Η μετάφραση του Περτουιλαμπί είναι καταπληκτική. Ως τώρα έχω εντοπίσει μόνο 1-2 typo, που είχαν βασικά να κάνουν με την έλλειψη κάποιου γράμματος ή ερωτηματικού, όχι με ορθογραφικά. Δεν το λέω για γλείψιμο, σοβαρά η μετάφραση ανεβάζει πολύ το κόμικ. Και το λεω ως κάποιος που διάβασε το πρωτότυπο.
  • Χάρηκα πολύ που γνωριστήκαμε και με παιδιά απ'το φόρουμ (δεν λέω ονόματα, γιατί κάποιον θα ξεχάσω, και δεν θέλω να θίγω!) :P
  • Το ίδιο ισχύει και για τα παιδιά εκτός του φόρουμ, ξέρω ότι ουσιαστικά μερικοί στρατολογηθήκατε να εγγραφείτε. :D Πολύ σπάνια έχω να κάνω τόσο ενδιαφέρουσες συζητήσεις.
  • Συγγνώμη που έφυγα τόσο νωρίς. In hindsight, ένα 45λεπτάκι ακόμα θα μπορούσα να καθίσω, βρήκα μετρό πιο γρήγορα απ'οτι περίμενα, και το αεροπλάνο άργησε πολύ...
  • Like 35
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

https://www.facebook.com/DonRosaOfficial/posts/669339493120962

 

"As an update to the Greece line video, here's a message from Don himself confirming that the line WAS actually as long as in Finland... but thanks to the great organizing skills of the Greek fans, people did NOT have to wait all day till it was their turn. Sounds great! I especially like that live streaming idea! If anyone of you guys has more pics from the signing, please feel free to post them and we'll share them with the other fans. -- Jano

"This WAS as big as a Finnish line! The people you see in the video haven chosen to stand around rather than taking a walk or sitting in a nearby cafeteria. This was the BEST ORGANIZED signing I have ever had!

There were over 500 fans who showed up. Each was given a numbered ticket so he did NOT need to stand in line. He could go sit in one of two nearby cafeterias or just check in on the progress on a cell-phone. The cafeterias had their monitor screens set to streaming info of what numbers were being served in the comics library where I was signing. This info could also be accessed with a cell-phone. When their number was getting close they could go to the second floor of the comics library where they could wait and be served free drinks & snacks. Then they would progress to the next floor up where I was at my table, and they could sit and watch me for a while and then come and tell me just what I could do for them.

I signed for about 9 hours -- 2 hours before the public signing and then 7 hours for the public, 1 hour over the scheduled limit. They had to turn away 250 people who already had numbers, but they will be mixed in with the first people who show up tomorrow for the Tuesday signing.

And the Greek fans themselves were every bit as passionate about the BarksDucks (and my humble work) as Finns. I would say I got just as nice comments here as last week... very gratifying. My ears were red all afternoon. I am thinking that the world's greatest Duckfans are the Finns and the GREEKS.

It's also VERY nice to see how many Greek Duckfans are ladies, and also cartoonists themselves, also like in Finland.

I wish ALL my signing sessions were run by Greek fans!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!""

 

 

 

=======

 

οκ.

 

δεν μπορώ να γράψω τίποτα

είμαι απίστευτα χαρούμενος

  • Like 41
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μιας και θα μπαινουν 2 σειρες νουμερων,μπορουμε αυριο να παρουμε και δευτερο μπας και ετσι ειμαστε πιο τυχεροι??οχι τπτ αλλο αλλα ειπαμε,6.15 θα μαι εκει :-P

 

Edit:τωρα ειδα το ποστ του germ!!!!ποσο :respect: παιζει να ναι??πραγματικα,στο τελος θα ρθω οντως απο τις 6!!! :giati:

Επεξεργασία από dimious200
  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

https://www.facebook.com/DonRosaOfficial/posts/669339493120962

 

"As an update to the Greece line video, here's a message from Don himself confirming that the line WAS actually as long as in Finland... but thanks to the great organizing skills of the Greek fans, people did NOT have to wait all day till it was their turn. Sounds great! I especially like that live streaming idea! If anyone of you guys has more pics from the signing, please feel free to post them and we'll share them with the other fans. -- Jano

"This WAS as big as a Finnish line! The people you see in the video haven chosen to stand around rather than taking a walk or sitting in a nearby cafeteria. This was the BEST ORGANIZED signing I have ever had!

There were over 500 fans who showed up. Each was given a numbered ticket so he did NOT need to stand in line. He could go sit in one of two nearby cafeterias or just check in on the progress on a cell-phone. The cafeterias had their monitor screens set to streaming info of what numbers were being served in the comics library where I was signing. This info could also be accessed with a cell-phone. When their number was getting close they could go to the second floor of the comics library where they could wait and be served free drinks & snacks. Then they would progress to the next floor up where I was at my table, and they could sit and watch me for a while and then come and tell me just what I could do for them.

I signed for about 9 hours -- 2 hours before the public signing and then 7 hours for the public, 1 hour over the scheduled limit. They had to turn away 250 people who already had numbers, but they will be mixed in with the first people who show up tomorrow for the Tuesday signing.

And the Greek fans themselves were every bit as passionate about the BarksDucks (and my humble work) as Finns. I would say I got just as nice comments here as last week... very gratifying. My ears were red all afternoon. I am thinking that the world's greatest Duckfans are the Finns and the GREEKS.

It's also VERY nice to see how many Greek Duckfans are ladies, and also cartoonists themselves, also like in Finland.

I wish ALL my signing sessions were run by Greek fans!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!""

 

 

 

=======

 

οκ.

 

δεν μπορώ να γράψω τίποτα

είμαι απίστευτα χαρούμενος

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!

 

Μιας και θα μπαινουν 2 σειρες νουμερων,μπορουμε αυριο να παρουμε και δευτερο μπας και ετσι ειμαστε πιο τυχεροι??οχι τπτ αλλο αλλα ειπαμε,6.15 θα μαι εκει :-P

Καλη ερωτηση!!

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Τα παιδιά που εργάστηκαν πριν όλη αυτή την περίοδο, ο πρόεδρος φυσικά, όλα τα ευχαριστώ του κόσμου χαλί να γίνουν να το πατήσουν δεν φτάνουν. Από την εκδήλωση που είναι μοναδική, στην οργάνωση που είναι εντυπωσιακή, στο χαμόγελο στο πρόσωπο τους - μετά κι από ώρες (μέρες και βδομάδες για κάποιους) κούρασης και δουλειάς - απέναντι σε αγνώστους ακόμη. Θα μπουν φωτογραφίες ελπίζω να φαίνονται να τους μνημονεύσουμε έναν προς έναν, για να τους ευχαριστήσουμε έναν προς έναν. Την μία στιγμή τους βλέπεις κουρασμένους, σχεδόν εξαντλημένους (άνθρωποι που δεν έκατσαν κάτω λεπτό) και την αμέσως επόμενη να χαμογελάνε και λάμπουν σαν να έχει φύγει όλη η κούραση από πάνω τους.

 

Ο κόσμος, υπομονετικός, ήρεμος, συνεργάσιμος, σχεδόν ακούραστος. Μετά από ώρες υπομονής έμπαιναν με τάξη όπως τους φώναζαν με τα νουμεράκια, χωρίς παράπονα ακόμη και με την κούραση να την βλέπεις στο πρόσωπο τους, αλλά και μία αχτίδα χαράς που μπήκαν μέσα, πλέον κοντά στο όνειρο τους. Φεύγοντας το απίστευτο, ξαλαφρωμένοι και χαμογελαστοί όλοι λες και ήταν μόνο πέντε λεπτών υπόθεση όλο αυτό. Ευγενικοί όλοι, οι περισσότεροι μάλιστα να ευχαριστούν τα παιδιά της Λέσχης για αυτό που έζησαν. Ο Δημοσθένης που έκλεισε οκτάωρο πόρτα (ένα βήμα πιο έξω και θα έκανε πεζοδρόμιο του λέγαμε μέχρι πριν ένα δίωρο που είμασταν μαζί για να πάρουμε την ένταση από πάνω του) έχει να σας πει περισσότερα για αυτό που περιγράφω παραπάνω για τον κόσμο.

 

Τέλος ο άνθρωπος για τον οποίο υπάρχει αυτή η λατρεία. Ναι, άνθρωπος γιατί είναι απίστευτα προσγειωμένος, φιλικός, ήρεμος, το νιώθεις με το που τον βλέπεις. Σίγουρα υπάρχουν άλλοι εδώ μέσα που του έχουν τόση αδυναμία και αγάπη και πάθος, που εγώ μπροστά τους είμαι γατάκι που λέει ο θείος, κι όμως όταν ανέβηκα την σκάλα και έστριψα και τον είδα μπροστά μου καθιστό να υπογράφει, χωρίς υπερβολή ανατρίχιασα. Όταν έκατσα δίπλα του και με ρώτησε που να σου υπογράψω, έχασα τα λόγια μου. Όταν πήγα δίπλα του να με τραβήξει φωτογραφία ο φίλος zoo (χίλια ευχαριστω) έσκασα ένα τεράστιο, είμαι σίγουρος αυτο το χαζοχαρούμενο χαμόγελο. Να σου λέει οτι γιατί νιώθεις έτσι, ένας απλός άνθρωπος είμαι και τον βλέπεις το λέει με ειλικρίνια, και εσύ να προσπαθείς να του εξηγήσεις με ψυχρές λέξεις ότι ναι ξέρεις με τις ιστορίες σου έμαθα να διαβάζω και μεγάλωσα (κάποιες δεκαετίες πίσω) και τώρα η κόρη μου πριν καν πάει σχολείο καλά καλά έμαθε να διαβάζει από τα ίδια αυτά κόμικς. Απλός, ήρεμος, χαμογελαστός, απίστευτος, δικαιολογημένη νομίζω απόλυτα στον άνθρωπο σαν άνθρωπο αυτή η αγάπη, την αξίζει. Ακούραστος οκτώ ώρες συνεχόμενες χωρίς να κάνει δίαλειμμα, να ζητήσει τίποτε, με το ίδιο αυτό ειλικρινές και τίμιο χαμόγελο μέχρι την τελευταία υπογραφή. Φεύγοντας να χαιρετίσει με χειραψία έναν προς έναν όσους από έμας είμασταν ακόμη εκεί. Σίγουρα όσοι τον έζησαν από κοντά αυτές τις ημέρες θα μπορούν να σας τα επιβεβαιώσουν αυτά και φυσικά να σας πουν πολύ περισσότερα.

 

Για την μοναδική έκδοση της Λέσχης, δεν έχω να πω πολλά. Νομίζω ότι αν κάνει κάποιος το λάθος να μπορεί να την πάρει (όσο προλαβαίνετε) και δεν το πράξει, από μεθάυριο το πολύ θα το μετανιώνει πολύ.

 

:thanks: :thanks: :thanks: στα ακούραστα παιδιά της Λέσχης. Καλή δύναμη και για αύριο.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 37
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6112 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Αύριο από τι ώρα θα αρχίσουν να μοιράζονται νούμερα προτεραίοτητας?

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22577
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  122
  • Reputation:   1660
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αύριο από τι ώρα θα αρχίσουν να μοιράζονται νούμερα προτεραίοτητας?

Λογικά από τις 11 αλλά δεν έχει τόση σημασία..

Θα έχει ουρά από νωρίς που θα τα περιμένει!

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φώτο που τράβηξε ο zoo :best:

 

Ο παλίκαρος είχε έρθει με τη κιθάρα του για υπογραφή σε αυτή. Με κάποιο τρόπο είχε πάρει αριθμό που ήταν αρκετά μικρότερος από αυτόν που είχε η παρέα του. Ξεκίνησε λοιπόν έναν αγώνα μέσα στα πλήθη για να ανταλλάξει το νούμερο με έναν αριθμό δίπλα στην παρέα του ώστε να μπορέσει να βγει φώτο παρέα τους με τον Rosa. Εντέλει τα κατάφερε. Και πήρε και την υπογραφή πάνω στην κιθάρα του :D τρελό :respect: τρελό! :)

 

attachicon.gif1625702_10152341593099594_7671304834516318195_n.jpg

 

υπογραφή σε κόμιξ τώρα και σκιτσάκια..... είμαστε απαξάπαντες γατάκια :lol: 

 

:cheers5:

Toν γνώρισα τον τύπο. Είχε έρθει και από Καβάλα. Πραγματική αφοσίωση. :)
  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Λοιπόν παιδιά ήσασταν όλοι άψογοι.... έμεινε πολύ ευχαριστημένος και πήραμε και το καλύτερο κοπλιμάν που μπορούσαμε να έχουμε : είναι η καλύτερα οργανωμένη διοργάνωση signing που έχει συμμετάσχει ποτέ και θεωρεί πλέον τους φανατικότερους οπαδούς του τους Έλληνες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (έχουν πιό πολύ πάθος από οποιονδήποτε είπε)

 

Σχετικά με αύριο, μιλήσαμε πολύ και πρότεινε κάτι που θα εφαρμόσουμε τελικά γιατί η εμπειρία του είναι ανεκτίμητη..... αύριο θα μοιραστούν κανονικά νούμερα και θα περνάνε για υπογραφές : 5 από τα σημερινά κομμένα και 5 από τα αυριανά.

Έτσι θα είναι πιό δίκαιο και για αυτούς που ξεμείνανε από σήμερα αλλά και για αυτούς που δεν ήρθαν σήμερα αλλά θα έρθουν αύριο για πρώτη φορά και θα περιμένουν από νωρίς. Στο ίντερνετ θα βλέπετε 2 νούμερα, ένα σημερινό και ένα αυριανό..

Στόχος είναι να εξυπηρετηθούν όσοι περισσότερο γίνεται και όσο πιό δίκαια είναι δυνατόν.

 

Σας θέλουμε όλους με ένα χαμόγελο

 

Πάρτε και μια φωτογραφία με εμένα και τον Ρόσα από το μπαλκόνι μου, κάτω από την Πανσέληνο, να πίνουμε χειροποίητη φιλανδέζικη βότκα (αυτός την κέρασε)

 

:valt:

 

Γιώργο μου, σου χρωστάω την υπέροχη εμπειρία που έζησα σήμερα. Φυσικά στην άψογη οργάνωση συνέβαλαν και οι υπόλοιποι συνεργάτες σου, αλλά εγώ θα θυμάμαι πάντα πόσο με τίμησες επιλέγοντάς με ως μέλος της Επιτροπής Συντονισμού της Εκδήλωσης ενώ ήξερες και ήξερα κι εγώ ότι η ουσιαστική συμβολή μου θα είναι περιορισμένη. Είμαι κουρασμένος τώρα και δεν θα κάνω άλλα σχόλια και περιγραφές, αφήνοντάς τα για τις επόμενες μέρες, αλλά αυτές οι εκ βάθους καρδιάς ευχαριστίες μου δεν μπορούσαν να περιμένουν.

 

Κι ακόμη, να είστε καλά κι εσύ και η ΄Ολια για την φιλοξενία που προσφέρατε στον Don Rosa, τον -κατά τη γνώμη μου- μεγαλύτερο εν ζωή σχεδιαστή ιστοριών Disney, στο όμορφο σπιτικό σας με την υπέροχη βεράντα. 

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 29
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Toν γνώρισα τον τύπο. Είχε έρθει και από Καβάλα. Πραγματική αφοσίωση. :)

 

Κι εγώ κουβέντιασα μαζί του. Συμπαθέστατο παλικάρι, μόλις 23 χρονών.

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αγαπητοί, διαθεσιμα Περτουιλαμπι'ς υπάρχουν ακόμη για όσους έλθουμε αύριο; (:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τάδε έφη Don Rosa, σύμφωνα με τη σελίδα του στο FB:

 

"This WAS as big as a Finnish line! The people you see in the video haven chosen to stand around rather than taking a walk or sitting in a nearby cafeteria. This was the BEST ORGANIZED signing I have ever had! 

There were over 500 fans who showed up. Each was given a numbered ticket so he did NOT need to stand in line. He could go sit in one of two nearby cafeterias or just check in on the progress on a cell-phone. The cafeterias had their monitor screens set to streaming info of what numbers were being served in the comics library where I was signing. This info could also be accessed with a cell-phone. When their number was getting close they could go to the second floor of the comics library where they could wait and be served free drinks & snacks. Then they would progress to the next floor up where I was at my table, and they could sit and watch me for a while and then come and tell me just what I could do for them. 

I signed for about 9 hours -- 2 hours before the public signing and then 7 hours for the public, 1 hour over the scheduled limit. They had to turn away 250 people who already had numbers, but they will be mixed in with the first people who show up tomorrow for the Tuesday signing. 

And the Greek fans themselves were every bit as passionate about the BarksDucks (and my humble work) as Finns. I would say I got just as nice comments here as last week... very gratifying. My ears were red all afternoon. I am thinking that the world's greatest Duckfans are the Finns and the GREEKS. 

It's also VERY nice to see how many Greek Duckfans are ladies, and also cartoonists themselves, also like in Finland. 

I wish ALL my signing sessions were run by Greek fans!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

:cheers2:

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ κουβέντιασα μαζί του. Συμπαθέστατο παλικάρι, μόλις 23 χρονών.

Μόλις συνειδητοποιήσα ότι ήταν από αυτούς που "στρατολόγησα" στο φόρουμ. :P

 

Οπότε μπορεί να γραφτεί και αυτός σε μερικές μέρες. :)

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29567
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  116
  • Reputation:   1215
  • Achievement Points:  116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3858 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα πω κι εγώ τη σημερινή εμπειρία μου:

 

Έχοντας υπόψιν μου ότι αριθμοί προτεραιότητας θα δίνονταν από τις 11 ( :oops:  ), έφτασα λίγο μετά τις 10 και μαθαίνω ότι ο πρώτος είχε κατασκηνώσει από τις 6:30 και τελικά πήρα τριψήφιο νούμερο. Αλλά αυτό βγήκε σε καλό, αφού κατά την αναμονή γνώρισα ανθρώπους (μέλη του φόρουμ και μη) με τους οποίους μοιραζόμαστε την ίδια τρέλα. Ως προς αυτό να πω ότι απαιτώ από τον Tightwad να μας περιγράψει την αντίδραση του Ρόσα όταν του έδωσε την ιστορία (την οποία είχα την τύχη να δω εκτυπωμένη). Με αυτόν τον τρόπο για μένα η ώρα της αναμονής πέρασε γρήγορα και ευχάριστα. :) Επαναλαμβάνω ότι χάρηκα πάρα πολύ που τους γνώρισα και θα ήθελα με το καλό να τους ξαναδώ (και άλλους που δεν γνώρισα) πάλι στη λέσχη.
 
Η σκηνή με την υπογραφή της κιθάρας ήταν φοβερή. Ήμουν μέσα εκείνη την ώρα και βρήκα την ευκαιρία να βγάλω φωτογραφία την κιθάρα.
 
 
Ως προς τον Ρόσα έχω να σχολιάσω τα εξής:
 
1. Πολύ πρόσχαρος άνθρωπος, που αν και κάθισε τόσες ώρες δεν έδειχνε σε κανέναν την κούρασή του, πάντα με χαμόγελο και διάθεση να μιλήσει και να φωτογραφηθεί (με τις ανάλογες γκριμάτσες παρακαλώ :P ) με όλους. Προσωπικά άκουσα κάποια πολύ όμορφα πράγματα που είπε τόσο σε μένα όσο και σε άλλους που ήταν μπροστά μου. Προσγειωμένος και με απόλυτο σεβασμό στο γεγονός ότι καθένας περίμενε πολύ για να τον δει. Αληθεύει ότι μαζί με τον περιορισμό των υπογραφών και των σχεδίων του ζητήσατε να περιορίσει τις φωτογραφίες και αρνήθηκε; :P  
2. Είχε πολλή πλάκα η σκηνή με την (πανέμορφη) καρφίτσα που του έκανε δώρο μία κυρία, με τον Ρόσα να μην έχει πρόβλημα να φωτογραφηθεί με την καρφίτσα, αλλά την κρατούσε με το χέρι, μάλλον γιατί δεν ήθελε να τρυπήσει το πουκάμισό του.  :lol:

3. Η ανάρτησή του στο fb τα λέει όλα.

4. Τον ευχαριστούμε για τις όμορφες ώρες ανάγνωσης των ιστοριών του που μας χάρισε. Χάρηκα πάρα πολύ που είχα την ευκαιρία να τον γνωρίσω.

5. Πραγματικά αν δεν είχα στο νου μου όσους δεν πρόλαβαν σήμερα και όσους έχουν σκοπό να έρθουν αύριο, θα ξαναπήγαινα. Αλλά δε θέλω να πάρω τη θέση κανενός.

Επεξεργασία από Mermigas
  • Like 34
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Αγαπητοί, διαθεσιμα Περτουιλαμπι'ς υπάρχουν ακόμη για όσους έλθουμε αύριο; (:

Yπαρχουν ακόμα καμποσα τεύχη !!!Σπευσατε ..........

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πραγματικά έζησα μία από τις πιο υπέροχες εμπειρίες της ζωής μου και το χρωστάω στην Λέσχη Φίλων Κόμικς...! :respect:

Ήμουν από τους άτυχους του 2004,που λόγω δουλειάς έστειλα άλλο άτομο να πάρει υπογραφή για μένα και να συναντήσει τον μεγάλο αυτόν δημιουργό...!

Εφέτος όμως δεν θα το έχανα για τίποτα στον κόσμο...!

Έφτασα στην οδό Αθηνάς στις 10:20 περίπου μαζί με έναν αδελφικό μου φίλο και συναντήθηκα με τον Μενίρ και τον Tightwad...!

Όλοι μαζί ξεκινήσαμε για την Λέσχη...!Είχε αρκετό κόσμο έξω και είχα την ευκαιρία να γνωρίσω αρκετά παιδιά από το φόρουμ (με την βοήθεια του καλού φίλου Γιάννη aka Μενίγ Πουαγώ),τα οποία πραγματικά μου άφησαν τις καλύτερες των εντυπώσεων (imacmaria,φλοκ,tightwad,zoo :beer: )...!

Φυσικά χαίρομαι που ξαναείδα και παιδιά που είχα γνωρίσει (Παύλο,Νίκο,Γιώργο :beer:)...!

Πήγε λοιπόν η ώρα 10:50 περίπου και μπήκαμε τα μέλη μέσα...!Εκεί συνάντησα και τον Τρύφωνα,ένα άτομο που εκτιμώ βαθύτατα...!Για να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα που ήταν ο Don γιατί υπήρχαν ένα-δύο παιδιά μπροστά του που τον έκρυβαν...!Σε λίγο τον είδα και πραγματικά μούδιασα από χαρά...!Είχα πολλά χρόνια να νιώσω έτσι...!

Όταν ήρθε η ώρα μου,πήγα κοντά του και στάθηκα όρθιος...!Τότε εκείνος μου είπε στα Αγγλικά : "Παρακαλώ καθίστε...!Με λένε Don...!Τι μπορώ να κάνω για εσάς?",με ένα χαμόγελο καλοσύνης...!Κάθισα και του ζήτησα αν μπορεί να μου δώσει μία-δύο υπογραφές και εάν γίνεται κανένα σχέδιο...!

Τότε μου απάντησε ότι γι'αυτό τον λόγο βρίσκεται εδώ,για να δίνει υπογραφές και σκίτσα...!Με ρώτησε ποιον χαρακτήρα θέλω να μου σχεδιάσει και του απάντησα (ποιον άλλο;) τον θείο Σκρουτζ...!Τότε εκείνος με ρώτησε "τον Σκρουτζ ποιας εποχής?"...!Στην απάντησή μου "της εποχής του Κλοντάικ" η απάντησή του ήταν: "κι εμένα είναι η αγαπημένη μου εποχή του Σκρουτζ"...!Έτσι έφυγα από την Λέσχη μετά από λίγο με το χαμόγελο να βρίσκεται από άκρη σε άκρη στο πρόσωπό μου...! :D

 

Για την οργάνωση δεν έχω να προσθέσω κάτι που δεν το έχουν πει τα παιδιά πιο πάνω...!Νομίζω ότι η λέξη άψογη δεν φτάνει για να την περιγράψει...!

Οι αριθμοί προτεραιότητας,οι "on line" καφετέρειες,τα χαμογελαστά μέλη της Λέσχης με το ωραίο χιούμορ που μας ψαρώνουν (ξέρεις εσύ Φλοκ :P) και πολλά άλλα έκαναν αυτό το signing κάτι το τόσο ξεχωριστό...!

 

Για μία ακόμα φορά θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον Γιώργο και σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν ώστε να γίνει αυτό το signing πραγματικότητα και έδωσαν χαρά σε πάρα πολλούς fans...!

Και φυσικά ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου στον τεράστιο Don Rosa που μαζί με τον Carl Barks έκαναν πολλούς από εμάς να αγαπήσουμε το Ντισνευκό κόμικ και να μεγαλώσουμε μέσα από αυτό...!

  • Like 41
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Yπαρχουν ακόμα καμποσα τεύχη !!!Σπευσατε ..........

 

 

Thank you!

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Πραγματικά έζησα μία από τις πιο υπέροχες εμπειρίες της ζωής μου και το χρωστάω στην Λέσχη Φίλων Κόμικς...! :respect:

Ήμουν από τους άτυχους του 2004,που λόγω δουλειάς έστειλα άλλο άτομο να πάρει υπογραφή για μένα και να συναντήσει τον μεγάλο αυτόν δημιουργό...!

Εφέτος όμως δεν θα το έχανα για τίποτα στον κόσμο...!

Έφτασα στην οδό Αθηνάς στις 10:20 περίπου μαζί με έναν αδελφικό μου φίλο και συναντήθηκα με τον Μενίρ και τον Tightwad...!

Όλοι μαζί ξεκινήσαμε για την Λέσχη...!Είχε αρκετό κόσμο έξω και είχα την ευκαιρία να γνωρίσω αρκετά παιδιά από το φόρουμ (με την βοήθεια του καλού φίλου Γιάννη aka Μενίγ Πουαγώ),τα οποία πραγματικά μου άφησαν τις καλύτερες των εντυπώσεων (imacmaria,φλοκ,tightwad,zoo :beer: )...!

Φυσικά χαίρομαι που ξαναείδα και παιδιά που είχα γνωρίσει (Παύλο,Νίκο,Γιώργο :beer:)...!

Πήγε λοιπόν η ώρα 10:50 περίπου και μπήκαμε τα μέλη μέσα...!Εκεί συνάντησα και τον Τρύφωνα,ένα άτομο που εκτιμώ βαθύτατα...!Για να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα που ήταν ο Don γιατί υπήρχαν ένα-δύο παιδιά μπροστά του που τον έκρυβαν...!Σε λίγο τον είδα και πραγματικά μούδιασα από χαρά...!Είχα πολλά χρόνια να νιώσω έτσι...!

Όταν ήρθε η ώρα μου,πήγα κοντά του και στάθηκα όρθιος...!Τότε εκείνος μου είπε στα Αγγλικά : "Παρακαλώ καθίστε...!Με λένε Don...!Τι μπορώ να κάνω για εσάς?",με ένα χαμόγελο καλοσύνης...!Κάθισα και του ζήτησα αν μπορεί να μου δώσει μία-δύο υπογραφές και εάν γίνεται κανένα σχέδιο...!

Τότε μου απάντησε ότι γι'αυτό τον λόγο βρίσκεται εδώ,για να δίνει υπογραφές και σκίτσα...!Με ρώτησε ποιον χαρακτήρα θέλω να μου σχεδιάσει και του απάντησα (ποιον άλλο ;) τον θείο Σκρουτζ...!Τότε εκείνος με ρώτησε "τον Σκρουτζ ποιας εποχής?"...!Στην απάντησή μου "της εποχής του Κλοντάικ" η απάντησή του ήταν: "κι εμένα είναι η αγαπημένη μου εποχή του Σκρουτζ"...!Έτσι έφυγα από την Λέσχη μετά από λίγο με το χαμόγελο να βρίσκεται από άκρη σε άκρη στο πρόσωπό μου...! :D

 

Για την οργάνωση δεν έχω να προσθέσω κάτι που δεν το έχουν πει τα παιδιά πιο πάνω...!Νομίζω ότι η λέξη άψογη δεν φτάνει για να την περιγράψει...!

Οι αριθμοί προτεραιότητας,οι "on line" καφετέρειες,τα χαμογελαστά μέλη της Λέσχης με το ωραίο χιούμορ που μας ψαρώνουν (ξέρεις εσύ Φλοκ :P) και πολλά άλλα έκαναν αυτό το signing κάτι το τόσο ξεχωριστό...!

 

Για μία ακόμα φορά θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον Γιώργο και σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν ώστε να γίνει αυτό το signing πραγματικότητα και έδωσαν χαρά σε πάρα πολλούς fans...!

Και φυσικά ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου στον τεράστιο Don Rosa που μαζί με τον Carl Barks έκαναν πολλούς από εμάς να αγαπήσουμε το Ντισνευκό κόμικ και να μεγαλώσουμε μέσα από αυτό...!

Τελικά δεν έπρεπε να σε αφήσω να μπεις χωρίς χαρτάκι ............ :lol: :lol: :lol::beer:

Ηταν μεγάλη μου χαρά που σε γνώρισα Γιάννη ,ελπίζω να τα πούμε παλι συντομα (αυτή τη φορά οχι στην πόρτα αλλα πινοντας το καφεδάκι μας στη Λέσχη ) :respect: :respect: :beer:

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δε χορταίνω να διαβάζω απόψε μάγκες!

Να'στε καλά...

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

. Ως προς αυτό να πω ότι απαιτώ από τον Tightwad να μας περιγράψει την αντίδραση του Ρόσα όταν του έδωσε την ιστορία (την οποία είχα την τύχη να δω εκτυπωμένη). 

Mε βλέπει να βγάζω από τη τσάντα το αντιτυπάκι και λέει "Oh, another one?". Πάω να ξεκινήσω τον λόγο "As a small token of our appreciation--". Ο Γιώργος (PhantomDuck) του εξηγεί ότι είναι fan ιστοριούλα του είχε δείξει μια σελίδα δείγμα, στην ανατοπόκριση τους, και ο Don λέει "Thank you, Ι wish I could give you more." :)

 

ΕDIT: Νομίζω ότι παρατήρησε κιόλας ότι ήταν πλήρως μεταφρασμένο.

 

Χάρηκα και εγώ πολύ που σε γνώρισα. Το κέφι σου ήταν μεταδοτικό.

Επεξεργασία από Tightwad
  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τελικά δεν έπρεπε να σε αφήσω να μπεις χωρίς χαρτάκι ............ :lol: :lol: :lol::beer:

Ηταν μεγάλη μου χαρά που σε γνώρισα Γιάννη ,ελπίζω να τα πούμε παλι συντομα (αυτή τη φορά οχι στην πόρτα αλλα πινοντας το καφεδάκι μας στη Λέσχη ) :respect: :respect: :beer:

 

Πραγματικά θα το ήθελα πολύ αυτό και θα προσπαθήσω να έρχομαι συχνότερα στην Λέσχη...! :yes:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΓΜΤ προσπαθούσα να είμαι κουλ που δεν μπορώ να έρθω...

 

αλλά τώρα έχω γίνει λίγο χοτ....

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

20140414_231614.jpg

 

 

Κανονικά με αυτό που ανέβασα δε χρειάζεται να πω τίποτα άλλο... αν έμεινα ευχαριστημένος ή όχι ας πούμε...

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!!!

 

O Rosa είναι απίστευτος άνθρωπος! Χαρούμενος, ομιλητικός, πρόσχαρος, πρόθυμος, αστείος! Του αξίζουν συγχαρητήρια για την τεράστια υπομονή του, που έκατσε τόσες ώρες να υπογράφει στους θαυμαστές του. Κράτησε το signing 1 ώρα παραπάνω από το προγραμματισμένο, που για τους διοργανωτές είναι πραγματικά τεράστια ανακούφιση... Ελπίζω να κάνει το ίδιο και αύριο, αν και είμαι σίγουρος ότι θα κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί.

Μπράβο στα παιδιά που τον έφεραν, μπράβο στα παιδιά που συντέλεσαν στην έκδοση του Μαρσουπιλ... Πετρουλ... Περτουίλαμπι, μπράβο σε όλα τα μέλη της Λέσχης που βοήθησαν στη διοργάνωση. Προφανώς και έμειναν άτομα παραπονεμένα, ιδιαίτερα όσα δεν πήραν τελικά υπογραφή, όμως δε γίνεται να σημαδεύουμε τον Ρόσα με πιστόλι για να κάνει πιο γρήγορα. Μου έκανε πάντως τρομερή εντύπωση άτομα που έβλεπα στην είσοδο να περιμένουν τόση ώρα και είχαν κατσουφιάσει από την ταλαιπωρία, να τους βλέπεις τόοοοοσο χαρούμενους όταν έβγαιναν, και μάλιστα παρόλο που ο Ρόσα είχε ρίξει τον αριθμό των υπογραφών. Μια κοπελιά μάλιστα έκλαιγε έξω γιατί φοβήθηκε ότι δε θα τον συναντήσει (ελπίζω να τα κατάφερε τελικά).

Ελπίζω αύριο όλα να πάνε το ίδιο καλά!
 

:cheers2:

  • Like 37
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

:dance: :dance:   Γνώρισα τον Ντον Ρόσα!! :dance: :dance:

 

Είναι απίστευτο συναίσθημα να τον βλέπεις από κοντά και να του σφίγγεις το χέρι. Ακόμα είμαι κάπως έτσι ---> :D

Όταν μπήκα στη Λέσχη και τον είδα αρχικά πάγωσα. Έμεινα εκεί και τον χάζευα που έκανε σκίτσα. Είναι φοβερό το πόσο απλός και ευχάριστος άνθρωπος φαίνεται.

Υπογράφει και ταυτόχρονα έχει το νου του για να κοιτάζει στην κάμερα όταν τον βγάζουν φωτογραφία!! Άμα μπορούσα θα πήγαινα και αύριο! Τυχεροί όσοι πήραν και σκιτσάκι!

 

 

 

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά της Λέσχης που έκαναν ένα όνειρό μας πραγματικότητα. Μας έχετε καλομάθει!

  • Like 35
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4552
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4602 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Συγχαρητήρια παιδιά για την όλη εκδήλωση, με δύο λόγια ήταν άψογη :) και δεν νομίζω να υπάρχει μεγαλύτερη ανταμοιβή από τα λόγια του Ρόσα...από που να αρχίσω, όλοι ήταν ευγενικοί και έτοιμοι να βοηθήσουν, ακούραστοι παρόλο τις τόσες ώρες ταλαιπωρίας....γνώρισα από κοντά και ένα σωρό παιδιά του φόρουμ και κάτσαμε τα είπαμε και χάρηκα πολύ(δεν λέω ονόματα γιατί είναι αρκετοί και  δεν θέλω να ξεχάσω κανέναν)....και φυσικά ξαναείδα ένα σωρό άτομα που είχα την χαρά να γνωρίσω παλιότερα και τα ξαναείπαμε έστω και για λίγο :)...Σας ευχαριστώ γιατί χάρης σε εσάς εκπληρώθηκε ένα όνειρο μου, να δω τον Ρόσα για πρώτη φορά από κοντά και να μιλήσω μαζί του...περιττό να πω ότι στην αρχή έτρεμε η φωνή μου, πάντως πήρα τις υπογραφές μου και χάρη στον ευγενέστατο Βασίλη (Sandman) πήρα και 2 τέλειες φωτογραφίες μαζί του  :yahoo:  (σε ευχαριστώ Βασίλη).... Τι να πω, όλα ήταν τέλεια και συγχαρητήρια σε όσα παιδιά πήραν και σκιτσάκι, ελπίζω και αυριο να κυλήσει τόσο καλά η μέρα για τα υπόλοιπα παιδιά που θα πάνε...Όσο για το βιβλίο πραγματικά είναι καταπληκτικό, τρομερή έκδοση και σε τέλεια τιμή...συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που βοηθησαν για την πραγματοποίηση του...Αν δεν το έχετε πάρει ακόμα, πάρτε το γιατί μετά θα το μετανιώσετε :)

  • Like 31
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3119
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια για την διοργανωση, ο ιδιος ο Ντον Ροσα ειπε τα καλυτερα λογια  γιαυτην  .Και φυσικα  το γεγονος και μονο που ηρθε ο Ντον Ροσα ειναι τεραστιο.Μολις γυρισα κατακοπος απο Αθηνα (εκανα και τις αναλογες βολτες μου μετα) .Ειχα φτασει περιπου 10 παρα το πρωι και πηρα το νουμερο 45 .Στις 14:00 περιπου καταφερα να κανω πραγματικοτητα ενα ονειρο μου..Ο Ντον Ροσα προσχαρης και αξιος θαυμασμου υπεγραφε χωρις σταματημο..Υπογραψε τα δικα μου , βγηκε φωτο μαζι μου και δεν μπορουσα παρα να τον ευχαριστησω  , και επιπροσθετα του ειπα και ενα ευχαριστω για το εργο του και για τα παντα που μας προσφερε.''Thanks for your work and for everything''..Πρεπει να χαρηκε ιδιαιτερα.Εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις και απο την εκδηλωση και απο την λεσχη (ωραιες φιγουρες :wow: ).

  • Like 32
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25770
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  25
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δυστυχως δεν καταφερα τελικα να μπω στη λεσχη και να μιλησω με τον Ντον...εφτασα απο Χαλκιδα το πρωι κατα τις 12 ( :trixes: ) και πηρα το νουμερο 279... βλεποντας τον ρυθμο που εμπαινε ο κοσμος απογοητευτικα αρχικα, αλλα παρ΄ολα αυτα ημουν στη λεσχη κατα τις 5 μιση με μια κρυφη ελπιδα πως ισως γινοταν το θαυμα και καταφερνα να τον δω απο κοντα...Το θαυμα τελικα δεν εγινε (σταματησαν στο 260), αλλα ακομα κι ετσι ειδα τον Ντον απο μακρια κατα την εξοδο του, απολαυσα την παρεα στην εισοδο (πραγματικα ευγενεστατα και εξυπηρετικοτατα τα παιδια της λεσχης :respect: ) και τελικα αφου εδωσα το νουμερο μου στην φιλη Κατερινα για αυριο, της εδωσα μαζι και το αντιτυπο του Βιου που ειχα για υπογραφη για να το δωσει μαζι με τα δικα της στον Ντον...τελος επισκευθηκα, εστω για λιγο, το χωρο της λεσχης για πρωτη φορα και παρελαβα και το βιβλιο του Περτουιλαμπι...

 

Δυστυχως αυριο δεν θα μπορεσω να ερθω, μιας και δεν μπορω να την κοπανησω παλι απ τη δουλεια, αλλα οπως και να εχει ειμαι πολυ χαρουμενος για τη σημερινη (εστω και μη ολοκληρωμενη) εμπειρια....

 

Κλεινοντας, πολλα συγχαρητηρια σε οσους συνεβαλαν στην επιτυχια της εκδηλωσης...οτι και να πει κανεις ειναι λιγο... :respect:

  • Like 33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έχω ξεκινήσει να ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από την πρώτη μέρα στο fb της Λέσχης εδώ.

Θα συνεχίσω να κάνω edit και να προσθέτω μέχρι να με πάρει ο ύπνος πάνω στο πληκτρολόγιο και όταν τελειώσω τις ανεβάζω και στο gc :)

 

:beer:

  • Like 36
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδια τα λογια ολων ειναι υπεροχα!! Πιστευω αυριο να καταφερω να τον δω και εγω και εχω μια κρυφη ελπιδα να μπορεσει να μου σχεδιασει κατι!! Ανυπομωνω!!

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έχω ξεκινήσει να ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από την πρώτη μέρα στο fb της Λέσχης εδώ.

Θα συνεχίσω να κάνω edit και να προσθέτω μέχρι να με πάρει ο ύπνος πάνω στο πληκτρολόγιο και όταν τελειώσω τις ανεβάζω και στο gc :)

 

:beer:

 

Είμαι κι εγώ σε δύο φωτογραφίες...! :respect:  :yahoo:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.