Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δημιουργία θέματος με τα σημαντικότερα νέα από το GC


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Επειδή καθημερινά τα νέα θέματα / ποστ είναι πάρα πολλά και για κάποιον που δεν μπαίνει συχνά στο φόρουμ είναι δύσκολο να παρακολουθεί τις εξελίξεις, προτείνω να φτιαχτεί ένα sticky θέμα -στη Γενική Συζήτηση ίσως- στο οποίο θα αναγράφονται τα σημαντικότερα νέα από το φόρουμ. Για παράδειγμα, μία καινούρια κυκλοφορία κόμικ ή κάποια εκδήλωση της Λέσχης. Έτσι ώστε να μη χάνονται σπαρταριστές εξελίξεις στο χάος των νέων ποστ!!

 

Θα αναγράφεται απλά μια πρόταση και ένας σύνδεσμος που να οδηγεί στο ανάλογο ποστ. Ούτε σχόλια, ούτε σπαμ για να είναι το θέμα λειτουργικό.

 

:roll:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28440
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4572 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Για να λειτουργησει ενα τετοιο θεμα, θα πρεπει να κανει ignore  σε καποια μελη :fiou:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

βασικα μαλλον εχεις θεμα πως παρακολουθεις η διαβαζεις το φορουμ, αν το παρακολουθεις μεσω του "view new content" εχεις το θεμα που λες..

διαφορετικα μπορεις να μπαινεις στην κεντρικη σελιδα κ αν θες να διαβασεις ενα ελληνικο νεο πας στα ελληνικα νεα και βλεπεις τα νεα τοπικ η τα νεα ποστ, για ενα νεο κομικ μπορεις να μπεις στα κομικ >2010 το ιδιο κ για τις εκδηλωσεις κτλ..

 

επισεις αυτο που θες ειναι λιγακι αδυνατο να γινει γιατι ο καθενας ενδιαφερεται για διαφορετικα θεματα κ το τι ειναι σημαντικο θεμα δεν ειναι αντικειμενικο :P

Επεξεργασία από Administrator
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Οι εκδηλώσεις εμφανίζονται και στο calendar. Επίσης, κάτω αριστερά, σε κάθε σελίδα, έχει μια πορτοκαλί ένδειξη με την λίστα ροών που κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα με αυτό που ζητάς. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

διαφορετικα μπορεις να μπαινεις στην κεντρικη σελιδα κ αν θες να διαβασεις ενα ελληνικο νεο πας στα ελληνικα νεα και βλεπεις τα νεα τοπικ η τα νεα ποστ, για ενα νεο κομικ μπορεις να μπεις στα κομικ >2010 το ιδιο κ για τις εκδηλωσεις κτλ..

 

Το έχω δοκιμάσει και αυτό απλά μου φαίνεται λίγο χρονοβόρο. Άσε που κόλλησα και κατέληξα να διαβάσω ένα σορό παλιά θέματα.

 

 

Οι εκδηλώσεις εμφανίζονται και στο calendar. Επίσης, κάτω αριστερά, σε κάθε σελίδα, έχει μια πορτοκαλί ένδειξη με την λίστα ροών που κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα με αυτό που ζητάς. :)

 

Οκ, θα το τσεκάρω και αυτό.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κάποτε το GC είχε και portal. Αλλά δεν ανεβαίναν τόσα νέα τότε, γιατί ήταν αρχή. Μιλάμε για την προηγούμενη δεκαετία.

 

Τώρα τα χοντρικά νέα τα βλέπετε ως εξής:

 

1) Ενημέρωση (GC - Λέφίκ - Ελληνικά Νέα - Εκδηλώσεις - Διεθνή Νέα)

2) Ελληνικές Εκδόσεις (Για παρουσιάσεις & νέα πάνω σε κόμικς παρουσιασμένα, γελοιογραφίες, βιβλία & παρελκόμενα)

3) Ξένες Εκδόσεις (Για παρουσιάσεις & νέα πάνω σε κόμικς από όλες τις άκρες της Γης)

4) Κόμικς Στην Οθόνη (Για παρουσιάσεις & νέα πάνω σε κινούμενα, ταινίες & τηλεοπτικές σειρές από κόμικς/κινούμενα, καθώς και web comics)

5) Μελέτη (Εδώ πάμε πλέον σε ένα πρόσχαρο χάος που έχει παρουσιάσεις & νέα πάνω σε χαρακτήρες κόμικς, δημιουργούς, εκδοτικές και περιοδικά που περιέχουν <50% κόμικς επί της ύλης τους)

 

Ε αυτά είναι τα σημαντικά όπου ποστάρονται νέα 365/24/7. Άντε πες θα βάλω και τα PC/Consoles που είναι για βιντεοπαιχνίδια από κόμικς/κινούμενα. Όλα τα άλλα είναι για τον χαβαλέ και πιο προσωπικές μελέτες. Μετά στο Σχέδιο μονάχα σχέδια από τους δημιουργούς μέλη θα πετύχεις, άντε και κανά tutorial, ενώ στο Παζάρι μονάχα στα Καταστήματα θα δεις κανένα νέο.

 

 

  :cheers:

 

 

σσ. :lol2: 666 θέματα στη Γενική Βοήθεια! Glad to assisssst. :devil: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22771
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χμμ.. κατι που θα μπορουσε να βοηθήσει εν μέρει, είναι:

 

Σε κάποιες ενότητες ή θέματα που σε ενδιαφέρουν πολύ πχ. εκδηλώσεις ή μια συγκεκριμενη κατηγορία κομικς (παραδειγμα ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ / BD) να πατήσεις το κουμπάκι που υπάρχει πάνω δεξιά ''Ακολουθούν αυτη την ενότητα'' ή ''Παρακολουθηση αυτού του θέματος'' και να σου έρχονται ειδοποιήσεις (τις βλέπεις διπλα απο το messanger, επάνω-επάνω στη σελίδα)

 

Επίσης, μπορείς να πηγαίνεις εκεί που λέει: ''Το περιεχόμενο μου'', που σου εμφανίζει τα θέματα που εχεις ήδη ποστάρει εσύ, το οποιο σημαινει ότι σε ενδιέφερε, τουλαχιστον καποια στιγμή. Εκει βγαινουν πρωτα αυτα που έχουν γίνει νέες καταχωρήσεις.

 

ελπίζω να βοήθησα λιγακι :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Βασικά όταν μου ήρθε αυτή η φαεινή ιδέα σκεφτόμουν κάτι του στυλ Something wicked comes from Greek Comics [ EPIC EPICNESS IS EPIC ] .

Ένα θέμα με ποστ από το GC που δεν πρέπει να χάσει κανείς! Τέτοια ποστ μπορεί να βρίσκονται σε οποιοδήποτε θέμα, παλιό ή καινούριο.

Καταλαβαίνω ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εύκολο να πραγματοποιηθεί αφού τα κριτήρια του καθενός είναι υποκειμενικά.

Επεξεργασία από smoken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

Χμμ.. κατι που θα μπορουσε να βοηθήσει εν μέρει, είναι:

 

Σε κάποιες ενότητες ή θέματα που σε ενδιαφέρουν πολύ πχ. εκδηλώσεις ή μια συγκεκριμενη κατηγορία κομικς (παραδειγμα ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ / BD) να πατήσεις το κουμπάκι που υπάρχει πάνω δεξιά ''Ακολουθούν αυτη την ενότητα'' ή ''Παρακολουθηση αυτού του θέματος'' και να σου έρχονται ειδοποιήσεις (τις βλέπεις διπλα απο το messanger, επάνω-επάνω στη σελίδα)

 

Επίσης, μπορείς να πηγαίνεις εκεί που λέει: ''Το περιεχόμενο μου'', που σου εμφανίζει τα θέματα που εχεις ήδη ποστάρει εσύ, το οποιο σημαινει ότι σε ενδιέφερε, τουλαχιστον καποια στιγμή. Εκει βγαινουν πρωτα αυτα που έχουν γίνει νέες καταχωρήσεις.

 

ελπίζω να βοήθησα λιγακι :cheers3:

 

Χριστίνα μου, μ' αυτόν τον τρόπο παρακολουθώ κι εγώ τα θέματα που με ενδιαφέρουν. Μόνο που -στο πρώτο σκέλος- έχω ζητήσει οι ειδοποιήσεις να μου έρχονατι με mail.

 

 

Οι εκδηλώσεις εμφανίζονται και στο calendar. Επίσης, κάτω αριστερά, σε κάθε σελίδα, έχει μια πορτοκαλί ένδειξη με την λίστα ροών που κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα με αυτό που ζητάς. :)

 

Κωστή μου, αν εννοείς αυτό feed.png, εμένα, όταν μπαίνω στις επί μέρους ενότητες, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα "This XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below" και το κείμενο που ακολουθεί είναι τελείως ακαταλαβίστικο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

Κωστή μου, αν εννοείς αυτό feed.png, εμένα, όταν μπαίνω στις επί μέρους ενότητες, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα "This XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below" και το κείμενο που ακολουθεί είναι τελείως ακαταλαβίστικο.

 

Τι να σου πω, μόλις το έλεγξα και δεν είδα να έχει κάποιο πρόβλημα. Κάτι τρέχει με τις ρυθμίσεις σου. Ίσως παραείναι επιθετικό το pop-up blocker (αν έχεις) ή το firewall σου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?app=core&module=global&section=rss&type=forums&id=1 

 

Αυτό μου βγάζει Κωστή μου. Δεν ξέρω τι προστατευτικά έχει ο υπολογιστής μου. Ως antivirus πάντως έχω το Eset 7

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Υπόψη πως εμένα ακόμα και στην παραπομπή που έβαλες, μου δείχνει κανονικά τα θέματα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Προφανώς είναι κάτι που έχει σχέση με το λογισμικό τού υπολογιστή μου, γιατί και σ' ένα σάιτ με πρόγραμμα τηλεοπτικού σταθμού που είχε το ίδιο σύμβολο και το πάτησα, μου τα έβγαζε άλλα αντ' άλλων. Θα το ψάξω κάποια στιγμή ίσως και με τη βοήθεια τού ngramm. Σ' ευχαριστώ, πάντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.