Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΣΤΑ ΚΑΡΕ-Γιώργος Κοσκινάς


andstef

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  4357
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  350
  • Reputation:   1202
  • Achievement Points:  350
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο ακούραστος εργάτης και εραστής των comics Γιώργος Κοσκινάς, μετά από το ερευνητικό του έργο σε Μικρούς Ιππότες, Ζαγκόρ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις, επιστρέφει με ένα εγχείρημα ζωής και αναμνήσεων. Με ιστορίες και στιγμές χαμένες στα καρέ όπως λέει και ο ίδιος.

Αντιγράφω από το blog του Γιώργου, Comics Trades:  "Είναι αυτό που ουσιαστικά λέει ο τίτλος του: «Στιγμές που χάθηκαν στα καρέ». Μια παλινδρόμηση συναισθημάτων, με ορμητήριο τις μνήμες που έμειναν κλεισμένες σε παλιά τεύχη εικονογραφημένων. Όλοι μας ταξιδέψαμε μέσα από αυτές τις σελίδες και κάποιοι εξακολουθούν μέχρι σήμερα. Είναι δεμένες με στιγμές, από εκείνες που χάνονται στα καρέ."

Και εδώ το link για κάποιες περισσότερες πρώτες πληροφορίες: http://wp.me/pKxow-eHp

Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες το σχήμα του βιβλίου είναι τσέπης - με σελίδες στο κιτρινισμένο χρώμα των παλιών κόμικς του`70 και με μια έκπληξη, που δεν αποκαλύπτεται ακόμα.

Ο προγραμματισμός είναι για έξι τεύχη, αναλόγως την πορεία υποθέτω.

Είναι μια προσπάθεια που αξίζει να υποστηριχθεί, και ο καλύτερος τρόπος......"Υπάρχει δυνατότητα προ-παραγγελίας, για τους πρώτους 100 με υπογεγραμμένα αντίτυπα, αριθμημένα και ειδική επεξεργασία εξωφύλλου(και ποιότητα πολύ καλύτερη)."

(Εγώ πήρα ήδη το 3) :up:

Πάρτε και μια πρώτη γεύση από μπρος, πίσω και εντός!!!

post-4357-0-14395800-1393413297_thumb.jpg

post-4357-0-82340400-1393413304_thumb.jpg

post-4357-0-74007700-1393413314_thumb.jpg

post-4357-0-08159500-1393413327_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ενδιαφέρον εγχείρημα, ελπίζω να κυκλοφορήσει ευρέως και -γιατί όχι- στα περίπτερα για να θυμίζει τις παλιες (καλες; ) εποχές των κόμικς!

 

Ομολογώ ότι φοβάμαι λίγο το αποτέλεσμα, αν κρίνω από τα υπόλοιπα βιβλία του Γιώργου Κοσκινά που δεν με ενθουσίασαν.

 

Είναι ακριβό για να το προ-παραγγείλεις;   :lefta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4357
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  350
  • Reputation:   1202
  • Achievement Points:  350
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Να πω την αλήθεια δεν ξέρω ακόμα την τιμή, μόλις μάθω θα ενημερώσω.

 

Ρώτησα και έμαθα. Κάνουν προσπάθεια να βγει κάτω από τα € 7. Για τις προπαραγγελίες η τιμή θα είναι € 9, με το καλύτερο εξώφυλλο.

 

Για περισσότερες πληροφορίες και εκδήλωση ενδιαφέροντος, ορίστε και το email του Γιώργου.

 

gkoscomicsandmore@gmail.com

Επεξεργασία από andstef
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Νομίζω πως είναι μια πρωτοβουλία που αξίζει να υποστηρίξουμε. Προσωπικά, παρόλο που οι κομικσικές μου προτιμήσεις είναι διαφορετικές, θα προεγγραφώ για το πρώτο τεύχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5620
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έτσι κι αλλοιώς είμαι αποδιοπομπαίος (και στ´ @@ μου δηλαδής,η δουλειά μου μπορεί να μιλήσει για μένα),ευχή και κατάρα δίνω,να προσέξουν πάρα πολύ τη τελική τιμή κτήσης του πελάτη (υπολογίζοντας από τη τιμή εκτύπωσης,τη τιμή χοντρέμπορα,τη τιμή βιβλιοπώλη και τη τελική του καταναλωτή).

 

Όχι τπτ άλλο δηλαδή,να μην περιμένουμε τα "Μπουκουμανικά Πλυντήρια" (δίκην "ευαγών" συλλόγων) να καλοσκαιρίσουμε "κατόπιν αορτής" (*χαριτωμενιά εδώ) τα πονήματα των δημιουργών...που όσο κι αν απαξιώνουν τα δημιουργήματά τους,θα ήθελαν να διανεμηθούν σε όσο το δυνατόν περισσότερους αναγνώστες...

 

 

Με λίγα λόγια,όσο κι αν φαίνεται περίεργο,ο Κοσκινάς κοινωνεί το κόσμο με χρονικό delay κάτι χρονών,βλ Αιγόκερως.

Και όχι μόνο,μην αραδιάσω τώρα ευρήματα της τάξης "ό,τι πάρετε δυόμισυ εβρά",είναι πολλοί οι δημιουργοί που ποντάρησαν σε λάθος άλογο.

 

 

 

My2€cents.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23837
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  64
  • Reputation:   815
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4501 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Έτσι κι αλλοιώς είμαι αποδιοπομπαίος (και στ´ @@ μου δηλαδής,η δουλειά μου μπορεί να μιλήσει για μένα),ευχή και κατάρα δίνω,να προσέξουν πάρα πολύ τη τελική τιμή κτήσης του πελάτη (υπολογίζοντας από τη τιμή εκτύπωσης,τη τιμή χοντρέμπορα,τη τιμή βιβλιοπώλη και τη τελική του καταναλωτή).

 

Όχι τπτ άλλο δηλαδή,να μην περιμένουμε τα "Μπουκουμανικά Πλυντήρια" (δίκην "ευαγών" συλλόγων) να καλοσκαιρίσουμε "κατόπιν αορτής" (*χαριτωμενιά εδώ) τα πονήματα των δημιουργών...που όσο κι αν απαξιώνουν τα δημιουργήματά τους,θα ήθελαν να διανεμηθούν σε όσο το δυνατόν περισσότερους αναγνώστες...

 

 

Με λίγα λόγια,όσο κι αν φαίνεται περίεργο,ο Κοσκινάς κοινωνεί το κόσμο με χρονικό delay κάτι χρονών,βλ Αιγόκερως.

Και όχι μόνο,μην αραδιάσω τώρα ευρήματα της τάξης "ό,τι πάρετε δυόμισυ εβρά",είναι πολλοί οι δημιουργοί που ποντάρησαν σε λάθος άλογο.

 

 

 

My2€cents.

Μαριε.δεν καταλαβα τιποτα.συγγνωμη!τι εννοεις???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5620
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φτηνή τιμη να τα πάρουμε όλοι και να πάρουμε κι άλλα για δώρα σε φίλους και να μην περιμένουμε να περάσει η διετία της προστατευμένης τιμής,που θα τα δώσουν στα μπαζάρ,όπως και τα προηγούμενα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε δυο χρονάκια ότι πάρετε 1€ στη Κλαυθμώνος, στη Κοτζιά, στο Πασαλιμάνι και αλλού....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4287
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6012 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Φίλτατοι κομικσοφαγάνες,

 

με μεγάλη μου λύπη σας ανακοινώνω την επ`αόριστον αναβολή της έκδοσης του πρώτου βιβλίου της σειράς "Στιγμές χαμένες στα καρέ"...

 

Είναι κάτι που δεν θα ήθελα να συμβεί και πιστέψτε με δεν είναι ευχάριστη η θέση που βρίσκομαι αυτή την στιγμή...

 

Ζητώ την κατανόηση σας για αυτό και να είστε σίγουροι πως δεν πρόκειται για δική μου απόφαση. Ελπίζω και εύχομαι, να έρθει η στιγμή που θα σας ανακοινώσω την έκδοση του. Θα είναι μια δικαίωση και για εσάς και για μένα προσωπικά.

 

Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς, που σταθήκατε δίπλα μου και στηρίξατε αυτό το εγχείρημα προ-παραγγέλοντας το βιβλίο, αλλά και για το γενικότερο ενδιαφέρον σας και τον ζεστό τρόπο που αγκαλιάσατε την προσπάθεια αυτή.

 

Αν υπάρξει οποιαδήποτε θετική εξέλιξη, θα σας ενημερώσω με μεγάλη μου χαρά από εδώ και με ανάρτηση στο Comics Trades.

 

Να είστε όλοι καλά.

 

Με εκτίμηση

 

Γιώργος Σ. Κοσκινάς

Επεξεργασία από Dream Factory
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4357
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  350
  • Reputation:   1202
  • Achievement Points:  350
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Γιώργο κρίμα πραγματικά. Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα συντόμως!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5620
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γιατί δεν τα βγάζεις μόνος σου;

Άμα τραβάς ζόρι,έλα για καφέ να σου πούμε πως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εύχομαι η αναβολή να είναι σύντομη, φίλε Γιώργο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4287
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6012 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59



post-3960-0-55526100-1401883940_thumb.jpg

 

Αγαπητοί, κομικσοφαγάνες, πριν λίγες εβδομάδες σας είχα ανακοινώσει την αναβολή της έκδοσης του βιβλίου "Στιγμές χαμένες στα καρέ". Ήταν μια αναπάντεχα αρνητική εξέλιξη, που ήρθε έπειτα από μια μακρά αναμονή για όλους μας. Τα εμπόδια ήταν πολλά και μεγάλα. Σήμερα, όλα αυτά φαντάζουν μια δυσάρεστη παρένθεση πλέον, έπειτα την οριστική συμφωνία που επήλθε με την Comicon Shop. Μέσα σε 2 εβδομάδες ανατράπηκαν όλα! Από την απογοήτευση στην ανακούφιση. Έτσι γίνεται συνήθως στην ζωή όμως, γι` αυτό και είχα αναφέρει σε πολλούς από εσάς που με ρωτούσαν τους λόγους της αναβολής, πως "είναι μια ακόμη δοκιμασία, τίποτα παραπάνω". Τώρα, επιβεβαιώνεται για ακόμη μια φορά η αξία της υπομονής σαν αρετή. Χωρίς να μακρυγορώ όμως, να αναφέρω ότι η παρουσίαση του πρώτου βιβλίου θα είναι συγχρόνως και μια ευκαιρία να γνωριστούμε με πολλούς από εσάς. Θα γίνει στο διάστημα 4, 5 και 6 Ιουλίου, στο Κτίριο Ελλήνων Αρχαιολόγων, στο Θησείο, στα πλαίσια του φεστιβάλ "Με πενάκι & σκαπάνη".

 

post-3960-0-40846800-1401883982_thumb.jpgpost-3960-0-49625100-1401884002_thumb.jpg

 

Δεν μπορώ να κρύψω την χαρά μου, για τον ζεστό τρόπο που αγκάλιασε όλη αυτή την προσπάθεια η Comicon και ειδικά η κ. Αναστασία Ρενιέρη(η Comicon δεν είναι κάτι άψυχο, είναι ένα σπίτι για εμάς τους κομικσάδες, που μοιράζεται τις ανησυχίες όλων και μας στηρίζει.). Ομολογώ ότι μόλις κατάλαβα με τι ανθρώπους έχω να κάνω, σκέφτηκα αμέσως ότι εδώ είναι η "οικογένεια μου", κι όχι κάτι απρόσωπο. Θέλω να ευχαριστήσω για όλα την Αναστασία και τον Μάριο(άσε τα μη, αν δεν μεσολαβούσες ακόμη θα μαδούσα μαργαρίτες!). Έχουμε πολλά ωραία πράγματα να σχεδιάσουμε και ακόμη περισσότερα να υλοποιήσουμε!  Όπως βλέπετε υπάρχει και υπότιτλος, κάτι που υποδηλώνει μια συνέχεια και σας προετοιμάζει για μια μορφή θεματικής αναφοράς. Κι έτσι είναι πράγματι. Το πρώτο τεύχος έχει σαν υπότιτλο "Ασκήσεις Ηρωισμών" και αναφέρεται σε μερικά από τα περιοδικά του κ. Στυλιανού Ανεμοδουρά.

Σας ευχαριστώ όλους θερμά για την στήριξη σας.

 

Γιώργος Σ. Κοσκινάς

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλε Γιώργο, χαιρετίζω με ενθουσιασμό την θετική αυτή εξέλιξη. Λυπάμαι μόνο που στις 30/6 φεύγω για διακοπές και δεν θα είμαι παρών στην παρουσίαση. Εννοείται ότι η προεγγραφή μου για το 1ο τεύχος, που δηλώθηκε με το ποστ μου της 26/2 εξακολουθεί να ισχύει http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=30681&p=350406

 

Ενημέρωσέ μας για τον τρόπο υλοποίησής της.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.