Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Flash (2014-2023)


GreekComicFan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

The Flash Season 06 Comic Con Trailer :) 

 

 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Trailer 7ης σεζόν. Από τις σειρές που φλερτάρω πολύ με το να τις σταματήσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

14 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Trailer 7ης σεζόν. Από τις σειρές που φλερτάρω πολύ με το να τις σταματήσω.

 

Η σχέση μου με το CW τερματίστηκε φέτος με το Legends... Ο χρήστης BATNICK νιώθει απελευθερωμένος :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

54 λεπτά πριν, BATNICK είπε:

 

Η σχέση μου με το CW τερματίστηκε φέτος με το Legends... Ο χρήστης BATNICK νιώθει απελευθερωμένος :lol:

 

Εγώ το Legends μόνο βλέπω ευχάριστα. Και κάποιες από τις τελευταίες του Arrow ήταν καλές. Το Flash το βλέπω πραγματικά με το ζόρι. Black Lightning το έκοψα στη μία σεζόν. Batwoman, Supergirl δεν τα ξεκίνησα ποτέ :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εγώ έβλεπα μέχρι να τελειώσει το Arrow. Μετά...άντε γεια. Το Crisis μέτριο, οι σεζόν του Φλας ολοένα και χειρότερες, μόνο το Arrow ευτυχώς κατάφερε να την γλυτώσει και να μείνει στην εκτίμησή μου με μια φοβερή τελευταία σεζόν. Το Φλας πριν το Crisis το έβλεπα σχεδόν μηχανικά, σαν αγγαρεία, δε θυμάμαι να διασκέδασα ούτε 1 επεισόδιο, ενώ το Legends δεν το έπιασα καν φέτος, πέραν του 1ου αδιάφορου επεισοδίου. Καλή η παλαβομάρα του, είμαι σίγουρος ότι έχει διασκεδαστικά επεισόδια-διαμαντάκια και στην νέα σεζόν αλλά ντάξει κάπου κούρασε. Batwoman να είδα 1 επεισόδιο;  2; Δε με κράτησε αλλά δεν το θεωρώ και το έκτρωμα που πολλοί το κατηγορούν πως είναι. Supergirl δεν έπιασα ποτέ κι έχω βρει την υγειά μου :lol: Όπως και να χει, κρίμα για την κατάντια του Arrowverse, γιατί οι 2 πρώτες σεζόν Φλας και αρκετές του Arrow, ήταν πολύ δυνατές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  838
  • Reputation:   6486
  • Achievement Points:  851
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η σειρά ανανεώθηκε για 9η και τελευταία σεζόν με 13 επεισόδια, που θα προβληθεί μετά τις γιορτές.

 

Για μένα από την αρχή της 3ης σεζόν, ήταν η πιο αδιάφορη σειρά του Arrowverse μακράν.

Από εκεί και μετά κάθε σεζόν και χειρότερη, υπήρχαν και επεισόδια-εξαιρέσεις φυσικά. Είδα τις τελευταίες 2 σεζόν, προσπερνώντας πολλές σκηνές σε κάθε επεισόδιο. 

Χάλια μαύρα. Ο πρωταγωνιστής είναι πολύ καλός ηθοποιός ωστόσο.

 

Θα δω και την τελευταία σεζόν, ελπίζω να έχει καλό τέλος όπως η τελευταία σεζόν του Arrow.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε Πάρη τόσο εδώ, όσο και στο νήμα της σειράς "Supergirl", έχεις άσπρα πλαίσια σε αυτά που γράφεις κάνοντας δύσκολη την ανάγνωση όσων έχουν σκουρόχρωμο θέμα. Εδώ συγκεκριμένα χάνεται εντελώς μια ολόκληρη σειρά σου. Πιθανόν αποτέλεσμα copy/paste από κάπου αλλού. Μπορείς να κάνεις εκκαθάριση μορφοποίησης και στο "Χρώμα Κειμένου" να επιλέξεις το "Αυτόματα"; :beer:

 

Στα υπόλοιπα που διάβασα με βρίσκεις σύμφωνο σε γενικές γραμμές εκτός απ' το κομμάτι που λες ότι "προσπερνάς σκηνές βίντεο". Προσωπικά δεν το κάνω και δεν πρόκειται να το κάνω ποτέ σε κάτι που παρακαλουθώ διότι είναι σα να μην το παρακολούθησα, μ' αρέσουν δε μ' αρέσουν κάποιες σκηνές... Καλώς ή κακώς ο εκάστοτε δημιουργός έτσι επέλεξε να το φτιάξει, εφόσον επιλέγω να ξεκινήσω κάτι και να το προχωρήσω, θα το κάνω όπως πρέπει. Δε χάλασε ο κόσμος και δε με κυνηγάει κανένας να πάω γρηγορότερα παρακάτω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  838
  • Reputation:   6486
  • Achievement Points:  851
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, δεν έκανα καθόλου copy-paste, κάποιος άλλος λόγος θα υπάρχει.

Είναι φαινόμενο που συναντώ συχνά στο φόρουμ ακόμα και εγώ που χρησιμοποιώ αποκλειστικά το ανοιχτόχρωμο θέμα. Είναι κάτι που θεωρώ ότι οι αρμόδιοι του φόρουμ πρέπει να το δουν συλλογικά, γιατί συμβαίνει και να βρουν μια λύση.

 

Δεν προσπερνάω σκηνές αλλά στιγμές με διαλόγους 10-15 δευτερολέπτων το πολύ, ειδικά κάποιες στιγμές που δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα και ουσιαστικά γεμίζουν τον χρόνο του επεισοδίου.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

On 25/8/2022 στο 3:07 ΜΜ, Paris είπε:

 

Για μένα από την αρχή της 3ης σεζόν, ήταν η πιο αδιάφορη σειρά του Arrowverse μακράν.

Από εκεί και μετά κάθε σεζόν και χειρότερη, υπήρχαν και επεισόδια-εξαιρέσεις φυσικά. Είδα τις τελευταίες 2 σεζόν, προσπερνώντας πολλές σκηνές σε κάθε επεισόδιο. 

Χάλια μαύρα. Ο πρωταγωνιστής είναι πολύ καλός ηθοποιός ωστόσο.

 

Όχι απλά αδιάφορη, κακή σε βαθμό αστείου. Τη βλέπω για να γελάσω με το πόσο βλάκες είναι όλοι και πως θα κάνουν σε κάθε ευκαιρία την απόλυτη παπαριά :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν παρατάω εύκολα σειρές, αλλά ο σούτος που έφαγε το Flash ήταν ό,τι καλύτερο έχω κάνει προσωπικά. Βλέπω άπειρες σειρές, οπότε τώρα που όλες βγάζουν νέες σεζόν κάθε τρίμηνο συν τα εβδομαδιαία μου, δεν έχω χρόνο να προχωρήσω σταθερά παλιότερες σειρές ή να δω κάτι καινούριο. Οπότε το να έχω κάθε εβδομάδα το Flash και το Supernatural (μέχρι το 2020) με δυσκόλευε πολύ προσωπικά στο χρόνο μου και τελικά το Flash κατέληξε τόσο ακραία ηλίθιο που δεν υπάρχει περίπτωση να το ξαναρχίσω (κάτι που ψιλοσκέφτομαι για την τελευταία μιάμιση σεζόν του Walking Dead).

 

Και πραγματικά είναι κρίμα. Την ξεκίνησα στη δεύτερη ή στην τρίτη σεζόν, ενθουσιάστηκα με την πρώτη και ικανοποιήθηκα από τη δεύτερη, στην τρίτη άρχισε να πέφτει, το ακολούθησα στις αναλαμπές της τέταρτης ενώ ήμουν φαντάρος, αλλά μετά δεν άντεξα. Οι κάκιστοι κακοί, οι μέτριοι ηθοποιοί, η ελεεινή μεταφορά ιστορικών storylines όπως το Flash Reborn και το Flashpoint, τα βαρετά επεισόδια και κυρίως το ότι επικεντρώθηκαν τόσο πολύ στην Iris και τον Barry σε βαθμό που τους σιχάθηκα και τους δύο, με οδήγησαν μετά την έκτη να πω Thanks for the memories. 

 

Κάποτε στο ραδιόφωνο έκανα κάθε εβδομάδα review του επεισοδίου και υπήρχαν εκπομπές που απλά έκανα rant για το πόσο σκατά τα έκαναν πάλι. Ευτυχώς ανακοινώθηκε το τέλος του, να είναι καλά και πιστεύω δε θα λείψει σε κανέναν πέραν μερικών φανατικών που θα έβλεπαν ό,τι τους σέρβιραν χωρίς να το επεξεργαστούν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

39 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Και πραγματικά είναι κρίμα. Την ξεκίνησα στη δεύτερη ή στην τρίτη σεζόν, ενθουσιάστηκα με την πρώτη και ικανοποιήθηκα από τη δεύτερη, στην τρίτη άρχισε να πέφτει, το ακολούθησα στις αναλαμπές της τέταρτης ενώ ήμουν φαντάρος, αλλά μετά δεν άντεξα. Οι κάκιστοι κακοί, οι μέτριοι ηθοποιοί, η ελεεινή μεταφορά ιστορικών storylines όπως το Flash Reborn και το Flashpoint, τα βαρετά επεισόδια και κυρίως το ότι επικεντρώθηκαν τόσο πολύ στην Iris και τον Barry σε βαθμό που τους σιχάθηκα και τους δύο, με οδήγησαν μετά την έκτη να πω Thanks for the memories. 

Προσωπικά ξεκίνησα το Flash όταν ήταν κοντά να βγει η 2η σεζόν. Η πρώτη σεζόν ήταν εξαιρετική και με είχε πορώσει τόσο πολύ που την τελείωσα μαζί με τον αδερφό μου σε 3-4 μέρες. Η συγκεκριμένη είναι για μένα μακράν ότι καλύτερο έχει βγάλει από τα Υπερηρωικά το CW. Και η δεύτερη ήταν πολύ καλή και τρίτη ήταν ωραία. Από την τέταρτη άρχισε να χαλάει όμως και είχαν τα λάθη που είπες (ειδικά κάποια σημαντικά storyline τα πετσόκοψαν...). Ειδικά κάποιες σεζόν δεν βλέπονται ή μόνο βλέπεις τις καλές σκηνές σε κλιπάκια στο youtube. Θα συμφωνήσω για το πως κατάντησαν Iris & Barry (ειδικά την πρώτη) ήταν από τα κακά των επόμενων κύκλων. Μακάρι η 9η σεζόν που είναι η τελευταία και έχει 13 επεισόδια να τελειώσει αξιοπρεπώς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Μία από τα ίδια. Ξεκίνησα να βλέπω με τον αδερφό μου όταν την είχε βάλει για πρώτη φορά το Star. Η πρώτη σεζόν ήταν καλή, μετά όμως άρχισα να παρατηρώ πτώση στην ποιότητα. Την παράτησα στα πρώτα 4-5 επεισόδια της 4ης σεζόν. Μετά μόνο έβλεπα κάποια κλιπάκια στα social media που έδειχναν τις χειρότερες σκηνές. Δεν νομίζω να έχω ξαναδεί τόσο μεγάλη πτώση σε ποιότητα (και από πλευράς ειδικών εφέ και από πλευράς γραψίματος ταυτόχρονα.)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 26/8/2022 στο 4:00 ΜΜ, Paris είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, δεν έκανα καθόλου copy-paste, κάποιος άλλος λόγος θα υπάρχει.

Είναι φαινόμενο που συναντώ συχνά στο φόρουμ ακόμα και εγώ που χρησιμοποιώ αποκλειστικά το ανοιχτόχρωμο θέμα. Είναι κάτι που θεωρώ ότι οι αρμόδιοι του φόρουμ πρέπει να το δουν συλλογικά, γιατί συμβαίνει και να βρουν μια λύση.

 

:cheers5:

 

Μέχρι να βρουν τη λύση όμως που τρέχουν και δε φτάνουν (ο Indian μονάχα έχει διορθώσει δεκάδες τέτοια σχόλια που του 'χω δώσει, όπως και ο Valtasar) κι αφού σου γνωστοποίησα ότι δε μπορούμε να το διαβάσουμε, δεν το διορθώνεις μία μόνος σου για να μπορούμε να το διαβάσουμε και οι υπόλοιποι, μα δε σου παίρνει κάτι παραπάνω από μερικά δευτερόλεπτα; :) Αν θέλεις φυσικά! Τώρα τι έγινε; Το αναπαρήγαγε ο Kurdy Malloy μέσω της παράθεσης και έχουμε δύο τέτοια σχόλια που δε διαβάζονται...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μιας και λέει ο καθένας τον πόνο του γι'αυτή την σειρά να τον πω κι εγώ. Ως φαν του Flash, με το που είδα τον Barry στο Arrow, ενθουσιάστηκα. Την πρώτη σεζόν την θεωρώ από τις πάρα πολύ καλές που έχουν βγει στο superhero είδος. Μετά ξεκίνησε αργά και βασανιστικά ο κατήφορος. Να πω την αλήθεια μου, δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει κάποιος τρανταχτός λόγος για τον οποίο το σταμάτησα. Σίγουρα όπως και άλλοι, με ενοχλούσε το τόσο πολύ focus στην Iris και το σόι της. Δεν μου άρεσε καθόλου και η συγκεκριμένη ηθοποιός. Ενώ περιέργως με τον Jesse L. Martin δεν είχα κανένα θέμα. Το σταμάτησα στην 4η σεζόν γιατί απλά βαρέθηκα να το ακολουθώ κάθε βδομάδα. Δεν έχω σκοπό να το ξαναπιάσω. Κρίμα για την καλή αρχή που έκανε. Κρίμα για τον Grant Gustin που τον συμπαθώ σαν ηθοποιό γενικότερα και νομίζω ότι έκανε σωστά την δουλειά την οποία ανέλαβε. Με καλύτερο σενάριο, θα μπορούσε να τα πάει κι αυτός καλύτερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

 

Έχει και για τις δύο επόμενες σεζόν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 25/8/2022 στο 11:57 ΜΜ, Mandrake είπε:

Φίλε Πάρη τόσο εδώ, όσο και στο νήμα της σειράς "Supergirl", έχεις άσπρα πλαίσια σε αυτά που γράφεις κάνοντας δύσκολη την ανάγνωση όσων έχουν σκουρόχρωμο θέμα.

 

Διορθώθηκε. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.