Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΥΤΟΤΕΛΕΙΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΑΣΤΕΡΙΞ


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Δρ. Πέιν, μήπως πρέπει να κάνετε ξεχωριστή παρουσίαση για το παραπάνω; Φαίνεται σαν να ήταν standalone έκδοση.

 

Πλέον υπάρχει ξεχωριστή παρουσίαση γι αυτήν την έκδοση. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  6936
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  286
  • Reputation:   4174
  • Achievement Points:  375
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

εξώφυλλο 7 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  31733
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  5
  • Reputation:   25
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κάνοντας ένα καλό ψάξιμο στο ίντερνετ και μιλώντας και με τα ίδια τα παιδιά που έχουν το Σπανος rare books κοντά στην Ιπποκράτους, τελικά υπάρχει και 9ο τεύχος το οποίο ήταν "Ο Αστεριξ και η Κλεοπάτρα". 

Παρακάτω παραθέτω το εξώφυλλο αυτού του τεύχους καθώς και το εξώφυλλο 5 που ήταν "Αστεριξ ο Γαλατης" (δυστυχώς τα βρήκα από το ίντερνετ καθώς αυτά τα 2 και το 7ο τεύχος είναι τα μόνα που δεν έχω στην κατοχή μου). Επίσης βρήκα και αυτά αλλά με μπέρδεψαν. Είναι κάποιο στην συλλογή ή όχι?

el-06-spa.jpg

el-04-spa.jpg

el-10-spa.jpg

el-01-spa.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Το τρίτο εξώφυλλο από αυτά που ανέβασες υπάρχει στη συλλογή. Αφού λοιπόν το πρώτο είναι το νούμερο 9 που λείπει, το ένα από τα άλλα δύο θα είναι το 5 που επίσης λείπει. Άρα μας περισσεύει ένα εξώφυλλο. :)

Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις αν δεν έχει κανείς τα πρωτότυπα να δει τα στοιχεία τεύχους, δεν είναι εύκολο να δώσει απάντηση. :) 

Ας ελπίσουμε ότι είτε κάποιος θα τα έχει είτε θα βρεθούν στο μέλλον, ώστε να καταλογραφηθούν. :)

 

:Paingiver: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτό εδώ, όπως είπε και ο spiros2016, είναι το 5.

 

el-01-spa.jpg

 

q.jpg

 

με το ζόρι αχνοφαίνεται ή ο αριθμός 3 (που δεν είναι) ή ο 5 (που ξεμένει), αλλά και το 80κάτι, που είναι ή 81 (που δεν είναι) ή 84 (που ξεμένει και κολλάει :) ). Προφανώς τα 5 πρώτα είχαν αυτή τη στήλη με τα στοιχεία μπροστά, ενώ τα επόμενα είχαν τις ρίγες. Όπως γράφει ο Βάιος για το τεύχος 6

 

"Το τεύχος 6/85 του "ΑΣΤΕΡΙΞ" της Β΄Περιόδου του Κ.Χ.Σπανού.
Τα στοιχεία είναι τυπωμένα στη ράχη και δεν φαίνονται στην εικόνα."

 

==

 

για το εξώφυλλο που ξεμένει, αυτό που λέει Μονομάχος και έχει εικόνα από τον Αγώνα των Αρχηγών, έχει μιλήσει στη 2η σελίδα ο Σωκράτης με υλικό από μπρος/πίσω/μεσαμπρος/μέσαπισω :)

 

==

 

δική μου απορία για όσους έχουν τεύχος από αυτή τη σειρά. Πως ακριβώς πάει η αρίθμηση μέσα στις σελίδες? Υπάρχει μήπως η πιθανότητα να έχουν πάρει διάφορες σελίδες από το κλασσικό Αστερίξ του Σπανού, να έχουν ενώσει τις ιστορίες από εκεί, να τις συρράψαν εδώ και να τις έβγαλαν ως ενιαίες περιπέτειες (ενώ στο κλασσικό ήταν περιπέτειες σε συνέχειες)? Κάτι σαν το Διασκεδάστε Διαβάζοντας δλδ?

 

:cheers5:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

9 minutes ago, germanicus said:

δική μου απορία για όσους έχουν τεύχος από αυτή τη σειρά. Πως ακριβώς πάει η αρίθμηση μέσα στις σελίδες? Υπάρχει μήπως η πιθανότητα να έχουν πάρει διάφορες σελίδες από το κλασσικό Αστερίξ του Σπανού, να έχουν ενώσει τις ιστορίες από εκεί, να τις συρράψαν εδώ και να τις έβγαλαν ως ενιαίες περιπέτειες (ενώ στο κλασσικό ήταν περιπέτειες σε συνέχειες)? Κάτι σαν το Διασκεδάστε Διαβάζοντας δλδ?

 

 

 

Ναι έτσι ακριβώς είναι, συρραφή κομματιών σε ενιαίες ιστορίες είναι η Β' περίοδος του Αστερίξ. 

Επίσης το #5 είναι το 84 όπως συμπεραίνεις. Η πρώτη περίοδος τελείωσε στο 79, η δεύτερη περίοδος ξεκινάει με το 80/1. :)

 

:Paingiver: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ok. Θέλει ένα ρετουσάρισμα λοιπόν η αρχική παρουσίαση :) Πρέπει επίσης να ανέβουν στη βάση και τα οπισθόφυλλα που έχουν μπει αλλά τότε δεν τα ανεβάζαμε :) . λχ αυτό

 

Και δεν είμαι σίγουρος άμα έβγαλες ποτέ Παύλο συμπέρασμα για αυτό που είπες το 2008 ότι είχες τεύχη με ίδιο εξώφυλλο αλλά διαφορετικό υλικό. Να μην το έπιασε/συγκράτησε κανείς, οπότε να μην ασχολήθηκε κάποιος άλλος με το τι είχε μέσα το τεύχος του? μπορεί :)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Δύο οπισθόφυλλα που βρήκα τα ανέβασα. :) Γι αυτό που είπα το 2008, τι παραπάνω συμπέρασμα να βγάλω εγώ. Ότι είχα να πω το είπα. :)

Θα πω όμως μιά ιστορία γύρω από αυτό το θέμα. Σε μία πρόσφατη επίσκεψή μου στον Σπανό, μετά από μεγάλη συζήτηση (εκεί μου ανέφερε και μένα ότι υπάρχει και 9ο τεύχος αλλά δεν το είχε), έκανε την ευγενική χειρονομία και μου δώρισε το πρώτο τεύχος της σειράς. Τότε ευγενικά κι εγώ δεν το πήρα λέγοντάς του ότι το έχω δυό φορές ακριβώς γιατί τα δύο τεύχη που κατέχω περιέχουν διαφορετικές ιστορίες. Τότε ο κος Σπανός αμφισβήτησε το γεγονός λέγοντάς μου επί λέξη ότι το πολύ να είναι μία ιστορία διαφορετική και όλες οι άλλες ίδιες. Εμένα όμως είναι να μη με αμφισβητεί ποτέ κανείς :D . Οι συνέπειες είναι .... τέλος πάντων.... 

Γράφτηκα πάντως σε λίστα για την απόκτηση των τριών τευχών που μου λείπουν, με την προειδοποίηση πάντως ότι αν βρεθούν ποτέ θα κοστίζουν ακριβά. :(

 

:Paingiver:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Θα μπορούσες να είχες βγάλει παραπάνω συμπεράσματα αυτά τα 9 χρόνια μέσα από συζητήσεις κατ'ιδίαν με άλλα μέλη/συλλέκτες, ευρέσεις άλλων τευχών κ.ο.κ. :) Αυτό που είπες τότε (πιθανότατα κάθε τεύχος να έχει μέσα διαφορετικό υλικό) ήταν τρομερά σημαίνουσα παρατήρηση, η οποία από τα υπόλοιπα ποστ φαίνεται να πέρασε στο ντούκου και φαίνεται μόνο εσύ να κάθεσαι και να λες "παιδιά, το δικό μου τεύχος έχει μέσα αυτό το υλικό", χωρίς κανένας άλλος να κάθεται να κοιτάζει εάν συμφωνεί με το δικό του αντίτυπο :)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Είμαι σίγουρος πως αυτή η συζήτηση (με το διαφορετικό περιεχόμενο ανά αντίτυπο) έχει επαναληφθεί και σε άλλα σημεία του φόρουμ, στην λέσχη και γενικά.  Δεν θα το έλεγα πλέον στοιχείο που δεν τονίστηκε. Απλά δεν έγινε το ξεχορτάριασμα. :) Μην ξεχνάμε επίσης πως αρχικά Α' και Β΄ έκδοση ήταν σε μια παρουσίαση και όταν διαχωρίστηκαν, χάθηκε λίγο η μπάλα στο τι ειπώθηκε ή πρέπει να ειπωθεί για να βγάζουν νόημα ως αυτόνομες οντότητες. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31733
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  5
  • Reputation:   25
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Μου κάνει πολύ εντύπωση που μετά από τόσο καιρό (δεν πολυγραφω στο site αλλά βλέπω γενικά περί Αστεριξ ενότητες κλπ) που τα συγκεκριμένα τευχη δεν έχουν βρεθεί και επισημοποιηθει από κάποιον. Δηλαδή πως τα συγκεκριμένα μπορεί να έχουν γίνει τόσο σπάνια? Χαζή ερώτηση αλλά μου προκαλεί εντύπωση.

Όπως και για ένα ακόμη σκληροδετο επί Σπανου εκτός του Ολυμπιονικη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και πως ξέρει κάποιος άμα το χ κόμικ που έχει στην κατοχή του είναι καταχωρημένο/αποδελτιωμένο στο φόρουμ ή όχι? :) 2946 τίτλοι - 40482 εξώφυλλα. Μιλώντας για όσα είναι καθαρά κόμικ (διότι υπάρχουν και όλα τα υπόλοιπα :) ). Έχει ο άλλος 1000, 2000, 5000 κομμάτια στη συλλογή του. Εάν δεν κάτσει να τα καταχωρήσει στη βάση ένα-ένα τα κόμικ του, που να χαμπαριάσει πως αυτό υπάρχει ενώ εκείνο εκεί δεν υπάρχει? :) Και επιπρόσθετα θα πρέπει να είναι κάποιος ο οποίος έχει την όρεξη και τη διάθεση να βάλει το τεύχος του σε ένα σκάνερ (εάν διαθέτει) και να κάνει το καλό :) Παίζουν κι αυτά το ρόλο τους :) 

 

anyhow. Ας υπάρχει και κάτι για να μας εκπλήσσει :) κάτι καινούργιο παλιό για αύριο και μεθαύριο :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4236
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  153
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   18098
  • Achievement Points:  2201
  • Days Won:  21
  • With Us For:  5972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Η μια από τις δύο εκδοχές του 1ου τεύχους, που αναφέρει εδώ ο Παύλος (και συγκεκριμένα η δεύτερη), είχε ανέβει παλιότερα σκαναρισμένη. Τώρα που την ξανακοιτούσα, υπάρχει κάτι που δεν είχα προσέξει και μου έκανε εντύπωση : το δικό μου αντίτυπο έχει κανονικά τα εσώφυλλά του, ενώ το αντίστοιχο του Παύλου όχι! :thinking:  Επίσης, παρόλο που γράφει "αυτοτελείς περιπέτειες" στο εξώφυλλο, η πρώτη ιστορία είναι μισή τελικά! :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αν δεν κάνω λάθος έχει ήδη γίνει ανάλυση αυτών των τόμων στην παρουσίαση της Α περιόδου.  :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

45 min ago , tik said:

Αν δεν κάνω λάθος έχει ήδη γίνει ανάλυση αυτών των τόμων στην παρουσίαση της Α περιόδου.  :giati:

Exεις απόλυτο δίκιο Φώτη.Μάλιστα ο zoo πρέπει να εχει τον ίδιο τομο με μενα και τον εχει ανεβασει εκεί .Θα μεταφέρω και το δικό μου ποστ .

Σ ευχαριστώ πολύ !!!:respect::thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Δεν μπορώ να διακρίνω με απόλυτη σιγουριά το νούμερο του τεύχους, αλλά το τεύχος που ανέβασε εδώ ο Huub, "Αστερίξ και Κλεοπάτρα", είναι κατά πάσα πιθανότητα το 9ο και τελευταίο τεύχος της σειράς (όπως λέει και ο spiros2016 λίγο πιό πάνω), που μας λείπει μαζί με το #5. :)

 

:Paingiver: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  33691
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  15
  • Reputation:   62
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1942 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Υπάρχει και 9ο τεύχος σε αυτή τη σειρά που το βρήκα στο site του Σπανού ως εξής:

ΑΣΤΕΡΙΞ - ΑΥΤΟΤΕΛΕΙΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ, “Ο Αστερίξ και η Κλεοπάτρα”, (σ.σ. 44), ΕΤΟΣ Β, ΤΕΥΧΟΣ 88, 1971

Δυστυχώς δεν έχει εικόνα εξωφύλλου για να την προσθέταμε στην παρουσίαση αλλά τουλάχιστον μπορούμε να διορθώσουμε τον αριθμό των τευχών της Β περιόδου από 8 σε 9.

 

Επίσης για το τεύχος Νο 5 που δεν έχουμε τίτλο ο Σπανός λέει τα εξής:

ΑΣΤΕΡΙΞ - ΑΥΤΟΤΕΛΕΙΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ, 5. “O Γαλάτης «Αστερίξ»”,έτος Β, τεύχος 5 (84),Αύγουστος 1970 (κυκλοφορεί κάθε πρώτη πέμπτη έκαστου μηνός), (σ.σ. 44), ΕΤΟΣ Β, ΤΕΥΧΟΣ 84, 1970

Δυστυχώς ούτε σε αυτό ο Σπανός έχει εικόνα εξωφύλλου.

 

Αυτά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

@ggpower 

 

Το εξώφυλλο του τεύχους 9 υπάρχει ενδεικτικά εδώ.

 

Να σημειώσω όμως ότι η μεθοδολογία/κανόνες του φόρουμ επιβάλλουν να βάζουμε ως διαπιστωμένα τα εξώφυλλα που έχουμε σκανάρει εμείς οι ίδιοι. Οπότε μέχρι να βρει κάποιο μέλος το #9 και να το σκανάρει, τα διαπιστωμένα (για εμάς) παραμένουν 8 :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Να αναφέρω ότι ο φίλος Hubb είναι Ολλανδός που γράφτηκε μέλος του φόρουμ μας (το τελευταίο του ποστ είναι του 2018, μάλλον βρήκε αυτό που ήθελε και δεν ξαναμπήκε έκτοτε) αναζητώντας κάποια Αστερίξ του Σπανου (είναι συλλέκτης Αστερίξ).

 

Το τεύχος Νο.9 το είχε και σκάναρε εξώφυλλο/οπισθόφυλλο και τα 2 εσώφυλλα για μας:

 

ASTERIXB9-1.thumb.png.4d5ded590b82aec7b8d1de3c53e73a1a.png  ASTERIXB9-2.thumb.png.c392e4ddf794cdc1f35f0f9c435641a0.png

 

ASTERIXB9-3.thumb.png.09aa263e59c693fdfb50e002d41f179b.png   ASTERIXB9-4.thumb.png.19f42320e4b505c65af6556eebf50fb1.png

 

Τότε δεν βρέθηκε κάποιος να του πει να μας τα σκανάρει σε μεγαλύτερη ανάλυση, αλλά εφόσον είναι πλέον "χαμένος" και εφόσον ήταν μέλος εδώ που σκάναρε και έβαλε τα εξώφυλλα από το τεύχος του εδώ, νομίζω ότι καλύπτει τους κανόνες για να τα βάλουμε στην παρουσίαση. 

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι είναι σε χαμηλή ανάλυση, αλλά ίσως μπορεί να γίνει μια εξαίρεση στους κανόνες λόγω της σπανιότητας του τεύχους, μέχρι να βρεθεί σε καλύτερη ποιότητα;

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

7 min ago , constantinople said:

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι είναι σε χαμηλή ανάλυση, αλλά ίσως μπορεί να γίνει μια εξαίρεση στους κανόνες λόγω της σπανιότητας του τεύχους, μέχρι να βρεθεί σε καλύτερη ποιότητα;

 

 

όχι :) ουδέν μονιμότερο του προσωρινού.

 

όλα βρίσκονται, κανείς δεν μας κυνηγάει και δεν υπάρχει κανένας τίτλος που να είναι σοβαρότερος και σημαντικότερος από όλους τους άλλους προκειμένου να κάνουμε μια εξαίρεση διότι έτσι. Ανοίγεις κεκρόπορτα της υφής "ε, αφού κανείς δεν έχει αυτό το φανζίν, ας του ανοίξουμε παρουσίαση με βάση το εξώφυλλο των 300 πίξελς που βρήκαμε εκεί".

 

Όχι στις κεκρόπορτες, όχι στους μισθοφόρους, όχι στη καταστροφή του στόλου, όχι στα ειδικά εμπορικά προνόμια σε Βενετούς, Πιζανούς και Γενουάτες, ζήτω ο κυρ Ανδρόνικος!

 

με εκτίμηση
Στέφανος Ἁγιοχριστοφορίτης

πάμε τώρα να σφάξουμε μερικούς αιρετικούς

και μέχρι το 2072 θα το έχουμε σκανάρει και αυτό. στη χειρότερη θα είναι δώρο γενεθλίων για τα 100 μου :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ε δε θα έρθει και το τέλος του κόσμου αν βάλεις το 9ο τεύχος στη θέση του κι ας είναι σε χαμηλότερη ανάλυση, αλλά αφού δε θες... :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

σιχαίνομαι τα πράσινα ανθρωπάκια :D μου χαλάνε τελείως την αισθητική μου όταν τα βλέπω :) άσχετα άμα καταλαβαίνω ότι το νόημα δεν είναι το πράσινο ανθρωπάκι, αλλά η λέξη που το συντροφεύει.

 

είμαι εδώ μέσα απ'όταν ειπώθηκε ένα "ας βάζουμε ΟΛΑ τα εξώφυλλα" "Όλα???" "ε ναι. όλα" και είδα να κλείνουν πράγματα όπως το Μίκυ Μάους του Τερζό, που το 2007 νόμιζα πως είναι Γολγοθάς. Και έμαθα ότι τα πραγματικά δύσκολα είναι αυτά που δεν σεβάστηκε ποτέ κανείς και δεν τα φύλαξε. Όπως τα Σεραφινοποπάυ ή οι Μανινοκατερίνες :) Μπροστά τους, αυτό εδώ είναι γελοίο στην ανεύρεση. Περισσότερο δική μας αστοχία που δεν πείσαμε αυτόν που βρέθηκε από το πουθενά να το σκανάρει στις σωστές διαστάσεις :) 

 

image.png

 

68550. 

 

και καλά καλά δεν έχουμε παρουσίαση το WoW. Που σε 200 χρόνια, είναι πιο πιθανό να διαβάσεις σε ένα βιβλίο ιστορίας ότι "έγιναν κόμικ σκηνικά από την κρίση του 2008-20?? και τον Υπουργό Οικονομικών του 2015" παρά να διαβάσεις ένα "τη δεκαετία του 50 εμφανίστηκαν τα Κλασσικά Εικονογραφημένα και άρχισαν να διαδίδονται τα κόμικ στην Ελλάδα" :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εκεί που άρχισες να λες για τον υπουργό των οικονομικών με έχασες :) , εγώ απλά είπα να προσθέσουμε ένα εξώφυλλο που δεν βρέθηκε μια φορά στα 15 χρόνια, έστω σε χαμηλή ανάλυση για να ανέβουν τα διαπιστωμένα, αλλά αφού δε θες... :boom:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.