Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα VS Παλιά Disney


Rheinmetall

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι σαφές τι θέλω να πω..αρκεί κάποιος να εχει διαβάσει τα προηγούμενα σχόλιά σου περί αρτιοτητας των σεναρίων στις νέες ιστορίες, σε αντίθεση με τα ατοπήματα του Σκάρπα (του οποίου τις ιστορίες θεωρείς κάκιστες αλλά τις ξερεις σχεδόν απέξω)..

Έκανα τρία σχόλια για τα σενάρια. Κανένα δεν πλησιάζει ούτε καν το "τα προηγούμενα σχόλιά σου περί αρτιοτητας των σεναρίων στις νέες ιστορίες" που μου προσάπτεις :

 

Πάμε από πίσω προς τα εμπρός.

 

Σχόλιο #1: Η "Πηγές των Μογγόλων" δεν μου αρέσει γιατί έχει μια γελοία σεναριακή συσκευή.

Σχόλιο #2: Οι μάγισσες δεν είναι καλύτερες απ'τους βρικόλακες.

Σχόλιο #3: "Σοβαρά μέχρι σήμερα πίστευα ότι ο Σκάρπα ήταν τόσο δημοφιλής επειδή έγραφε ωραία σενάρια και είχε δημιουργήσει δεκάδες χαρακτήρες. Πρώτη φορά ακούω την άποψη ότι είναι καλός σχεδιαστής."

 

Δεν ξέρω αν έχεις φτάσει σε τέτοιο σημείο διαστρέβλωσης της θέσης μου, ή απλά δεν διαβάζεις το τι ποστάρω. Αλλά κατάφερες να ισχυριστείς ότι είπα το ακριβώς αντίθετο από αυτό που είπα.

 

Τα περισσότερα σενάρια σήμερα δεν είναι καλά. Όχι ότι τα παλιά ήταν γενικά καλογραμμένα. Ίσως να ήταν λίγο χειρότερα, σίγουρα έπαιρναν το σενάριο λιγότερο σοβαρά από σήμερα. Αλλά σήμερα δεν υπάρχουν φιγούρες (πέρα απ'τον Casty) όπως ο Γκόντφρεντσον, ο Ρόσα, ή ο Ρότα. Oι καλές ιστορίες στα Ντίσνευ βασίζονται σε εξαιρέσεις, όχι στην μαζική παραγωγή ιστορίων στυλ Βικάρ ή Μαρτίνα. Αλλά αυτές οι εξαιρέσεις εμφανίστηκαν σε διαφορετικές εποχές, όπως και θα εμφανιστούν στο μέλλον άλλοι καλοί δημιουργοί, πέρα απ'τον Casty.

 

Eίναι πολύ απλό, η κάθε εποχή έχει μερικούς εξαίρετους δημιουργούς και οι υπόλοιποι είναι μέτριοι ή κακοί.

 

θα προσπαθήσω να είμαι πιο καλός στις διατυπώσεις μου για να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω

Αυτό είναι κάτι για το οποίο μπορεί να απολογηθεί, κάποιος. Οπότε ο σαρκασμός σου είναι μάλλον άστοχος.

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.