Μετάβαση στο περιεχόμενο

VincentRey

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Φτιάχνω....κυρίως brainstrorming κάνω αυτή τη περίοδο, ένα concept για το δικό μου superhero's universe. Θέλω να φτιάξω κάποια στιγμή ένα πολύ καλό graphic  novel ή ακόμα και ongoing σειρά αν πετύχω το λαχείο χαχα....

 

Μέσα στο πλαίσιο αυτό και εφόσον τελείωσα το backstory του πρώτου μου χαρακτήρα, ήθελα πάρα πολύ να τον "υλοποιήσω", ώστε να μπορώ να κατανοήσω τις εκφράσεις και τη κινησιολογία του.

 

UpDate 05|11|013

 

Σας παρουσιάζω τον Cash T'Dareus:

 

          1st Edition                                      2nd Edition

      Full Turnaround:                            Full Turnaround:

post-25988-0-88469300-1383051477_thumb.jpg                         post-25988-0-25484100-1383678429_thumb.jpg

 

BeFore - Front - After

post-25988-0-60200300-1383051407_thumb.jpg       post-25988-0-93811000-1383678350_thumb.jpg

 

BeFore - Side - After

post-25988-0-03423200-1383051423_thumb.jpg            post-25988-0-67385800-1383678368_thumb.jpg

 

Back:

post-25988-0-26125700-1383051386_thumb.jpg

 

Alteration:

Full Turnaround:

post-25988-0-46317800-1383678588_thumb.jpg

Front|Side|Back

post-25988-0-77018300-1383678621_thumb.jpg post-25988-0-55782500-1383678641_thumb.jpg  post-25988-0-29424700-1383678526_thumb.jpg

Επεξεργασία από VincentRey
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πάντως αυτό που βλέπω είναι πολύ καλό. Αν δεν βρεις σκιτσογράφο, καλύτερα είναι να το συνεχίσεις μόνος σου. Εξάλλου, ήδη αφιέρωσες τόσο χρόνο για να μάθεις τα βασικά στο ps. Από εδώ και πέρα θα αρχίσει η εξοικείωση με το πρόγραμμα, η οποία θα είναι και πιο δημιουργική/ευχάριστη. 

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πάντως αυτό που βλέπω είναι πολύ καλό. Αν δεν βρεις σκιτσογράφο, καλύτερα είναι να το συνεχίσεις μόνος σου. Εξάλλου, ήδη αφιέρωσες τόσο χρόνο για να μάθεις τα βασικά στο ps. Από εδώ και πέρα θα αρχίσει η εξοικείωση με το πρόγραμμα, η οποία θα είναι και πιο δημιουργική/ευχάριστη. 

Δεν έμαθα τα βασικά του PS, έμαθα τα βασικά της αντρικής ανατομίας|αναλογίας, να χρωματίζω, να τοποθετώ textures, να χρωματίζω το ανθρώπινο δέρμα και ρεαλιστικά μάτια..

 

Αναζητώ σκιτσογράφο γιατί για να συνεχίσω θα πρέπει να μάθω προοπτική, comic's paneling, κινησιολογία εν δράσει κλπ κλπ....θα πάρει πάρα πολύ περισσότερο χρόνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν έμαθα τα βασικά του PS, έμαθα τα βασικά της αντρικής ανατομίας|αναλογίας, να χρωματίζω, να τοποθετώ textures, να χρωματίζω το ανθρώπινο δέρμα και ρεαλιστικά μάτια..

Αυτό το κατάλαβα, για αυτό είπα «στο» ps και όχι «του». :)

Το «έχεις» πάντως, αν δεν υπάρχει ανταπόκριση, προσπάθησε το ο ίδιος. :)

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πάρα πολυ καλό!! Η στολή , το ύφος , τα χρώματα , οι σκιάσεις.. Μπραβο μπραβο!  Nice shoes btw .. (γυναίκες.. :P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Το χρώμα αρκετά καλό :) μόνο που το πρόσωπο του το άφησες :P βάφτο κι αυτό όπως έκανες τον λαιμό, θα βγει ωραίο :congrats:

 

Και δείξε μας μια κοντινή στο πρόσωπο του, ειδικά στα μαλλιά του, διότι μόλις πρόσεξα ότι τα σπάνε :wow:

Επεξεργασία από Alejandro Foyn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Ωραίο! Απλα δεν καταλαβα καθολου τι διαδικασια που φτιαχτηκε,μπερδευτηκα σε αυτο το σημειο...ειναι χειροποιητο η ετοιμη φιγουρα που η βαφη εγινε με wacom? εκει το εχασα λιγο...ωραια προσπαθεια ομως!keep walking! :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 

Απλά κάνε δεξί κλικ και άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα για να δεις την εικόνα σε καλύτερη ανάλυση.

Δεν ξέρω γιατί αλλά το φόρουμ δεν δείχνει την εικόνα στο μέγεθος με το οποίο ανέβηκε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 

Χειροποίητη είναι η φιγούρα. Δεν έχω wacom....με το ποντικάκι μου και πολλαπλά κλικ - για αυτό λέω ότι κάηκαν τα μάτια μου -.

Όταν με το καλό ολοκλήρωσα το Lineart τότε έσβηνα και ξανασχεδίαζα τις προβληματικές γραμμές και με τη βοήθεια του wrap και των λοιπών λειτουργιών που βρήκα στη διάθεση μου, το τελειοποίησα όσο μπορούσα. Ακόμα μπορείς δεις λαθάκια πάντως.

Μετά άρχισε ο χρωματισμός ξανά με το ποντίκι και αυτή τη φορά η διαδικασία ήταν απλούστερη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Απλά κάνε δεξί κλικ και άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα για να δεις την εικόνα σε καλύτερη ανάλυση.

Δεν ξέρω γιατί αλλά το φόρουμ δεν δείχνει την εικόνα στο μέγεθος με το οποίο ανέβηκε.

Το φόρουμ έχει «κόφτη» στο μέγεθος και στον όγκο των jpg που ανεβαίνουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξερεις τι βλεπω οτι το σχεδιο ειναι ωραιο αλλα απο το κεφαλι και μεχρι τον λαιμο τα πραγματα ειναι ποιο ζωντανα δηλαδη το χρωμα,και απο τον λαιμο και κατω τα πραγματα αρχιζουν να θολωνουν ειναι απλα ενα γυμνασμενο σωμα και δεν εχεις πει επεισης τι δυναμεις θα εχει ο χαρακτηρας αλλα παντως μου θυμιζει κατι σειρες με τρισδιαστατους ηρωες στο μελλον που πολεμανε εναν κακο τον vitriol,που ειχε διαφορες ικανοτητες και οπλα,κατι τετοιο μου θυμιζει αυτος ο χαρακτηρας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Χειροποίητη είναι η φιγούρα. Δεν έχω wacom....με το ποντικάκι μου και πολλαπλά κλικ - για αυτό λέω ότι κάηκαν τα μάτια μου -.

Όταν με το καλό ολοκλήρωσα το Lineart τότε έσβηνα και ξανασχεδίαζα τις προβληματικές γραμμές και με τη βοήθεια του wrap και των λοιπών λειτουργιών που βρήκα στη διάθεση μου, το τελειοποίησα όσο μπορούσα. Ακόμα μπορείς δεις λαθάκια πάντως.

Μετά άρχισε ο χρωματισμός ξανά με το ποντίκι και αυτή τη φορά η διαδικασία ήταν απλούστερη.

χμ,οκ,δεν μοιαζει να εγινε με ποντικι,ειναι καλο,βασικα θυμιζει γραφικα υπολογιστη περισσοτερο παρα κομικ...ναι και οσο το βλεπω,ειναι σαν χαρακτηρας βιντεοπαιχνιδιου...το εχεις σκεφτει για τετοιο προτζεκτ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

χμ,οκ,δεν μοιαζει να εγινε με ποντικι,ειναι καλο,βασικα θυμιζει γραφικα υπολογιστη περισσοτερο παρα κομικ...ναι και οσο το βλεπω,ειναι σαν χαρακτηρας βιντεοπαιχνιδιου...το εχεις σκεφτει για τετοιο προτζεκτ?

Προσπάθησα να το κάνω ρεαλιστικό για αυτό δε θυμίζει τόσο κόμικ. Project για videogame? Όχι, δεν το έχω σκεφτεί έτσι. Αν με βάλεις να το σκεφτώ με αυτό το τρόπο θα πρέπει να πάρω βιβλία για προγραμματισμό χαχαχα...

Για graphic novel πάω, με ιδιαίτερο ύφος χρωματικά. Τώρα πώς θα καταλήξει.... το "χειρότερο" ως ένα ωραίο webcomic. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ξερεις τι βλεπω οτι το σχεδιο ειναι ωραιο αλλα απο το κεφαλι και μεχρι τον λαιμο τα πραγματα ειναι ποιο ζωντανα δηλαδη το χρωμα,και απο τον λαιμο και κατω τα πραγματα αρχιζουν να θολωνουν ειναι απλα ενα γυμνασμενο σωμα και δεν εχεις πει επεισης τι δυναμεις θα εχει ο χαρακτηρας αλλα παντως μου θυμιζει κατι σειρες με τρισδιαστατους ηρωες στο μελλον που πολεμανε εναν κακο τον vitriol,που ειχε διαφορες ικανοτητες και οπλα,κατι τετοιο μου θυμιζει αυτος ο χαρακτηρας.

Ναι το ξέρω ότι είναι θολό και το πράσινο, ειδικά από μπροστά δεν δείχνει τόσο έντονο όσο στα πλαϊνά, αλλά σε αυτό το στάδιο είναι οκ πιστεύω. Έχω στο πρόγραμμα εφτά χαρακτήρες. Και έχω χωρίσει τη δουλειά που έχω να κάνω σε στάδια. Το πρώτο είναι να πετύχω τα πρόσωπα που θέλω και τη βασική γραμμή των στολών. Στο δεύτερο στάδιο θα επεξεργαστώ ξανά τα κουστούμια και θα τα ολοκληρώσω. 

Όσο για τις δυνάμεις του ήρωα, έχουμε χρόνο. Όταν τελειώσω όλο το υλικό θα παρουσιάσω και characters sheets.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Απλά κάνε δεξί κλικ και άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα για να δεις την εικόνα σε καλύτερη ανάλυση.

Δεν ξέρω γιατί αλλά το φόρουμ δεν δείχνει την εικόνα στο μέγεθος με το οποίο ανέβηκε.

 

Αφιέρωσε περισσότερο χρόνο στην φάτσα :) έχει αυτές τις μαύρες γραμμές για την μύτη και τα μάτια που δεν το κάνουν ωραίο :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9717
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4143 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολύ καλή προσπάθεια και μου αρέσουν τα χρώματα που έβαλες όπως και ότι ο ήρωας έχει μούσια! Συνέχισε την εξάσκηση και θα φτάσεις πολύ ψηλά! :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4914 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Πολύ καλή προσπάθεια, δείχνει ξεκάθαρα ότι έχεις πολύ καλές προοπτικές. :respect:

Το δυνατό σημείο του χαρακτήρα σου είναι το Μούσι. :yahoo:

Keep Rocking!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.