Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενας Λοχαγός ενάντια σε Υπερασπιστή και Κυνηγό [κομιξ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ]


christs

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

 

 

Ημουν σε διλημμα, οσον αφορα πού θα ηταν πιο πρεπον να ανοιξω αυτο το τοπικ, ωστε να υπαρξει πιο επικοδομητικη κουβεντουλα και ανταποκριση,

εδω ή στις Δημοσκοπησεις σε στυλ ψηφοφοριας, κτλ. Τελος παντων, προτιμηθηκε εδω, και

 

το θεμα που θιγω, ειναι το εξης:

 

Ολοι γνωριζετε το κομικ Περιπετεια, το οποιο φιλεξενησε ιστοριες του Λοχαγου Μαρκ και της παρεας του, του Ομπραξ και της παρεας του, και του Μπλεκ (και της παρεας του παλι).

 

Ποιο απο τα 3 προτιματε και γιατι? Τοποθετηστε τα σε σειρα προτιμησης, και αιτιολογηστε το σκεπτικο σας, αν θελετε! :)

 

Ξεκινω εγω, τη καταθεση αποψεων.

 

Η σειρα μου ειναι

1. λοχαγος μαρκ

2. Μπλεκ

3. Ομπραξ

 

Γιατι προτιμω Λοχαγο Μαρκ, απο Ομπραξ?

 

1. βρισκω το λοχαγο μαρκ πιο ρεαλιστικο πλανο ιστοριων, σε σχεση με εκεινο του Ομπραξ. Με εκνευριζει για παραδειγμα, το γεγονος οτι σε καθε ιστορια ο Ομπραξ μπορει και μεταμφιεζεται σε οτιδηποτε εχει ποδια και χερια. Επισης, αυτο πες οτι το δεχομαστε, ειναι δα τοσο καλος μίμος και στη φωνη? :hit:

 

2. Δε μου αρεσουν τα αυτοματα ρεβολβερ στον Ομπραξ. Θελω το παραδοσιακο καριοφυλλι που βαρας μια, και περιμενεις να γεμισεις, ή να στο γεμισει καμια "Μπετυ", ή να τραβηξεις απ τη ζωνη την Πιστολα σου και να ριξεις στο ψαχνο. Αυτο το πιστολιδι, που εχεις πολλες σφαιρες μαζεμενες στο Ομπραξ, δε μου καθεται καλα...

 

3. Αλλη κλαση η παρεα του μεν, απο την παρεα του δε. Tα λογια περιττα. Στο λοχαγο, οχι μονο οι κυριοι 2 χαρακτηρες διπλα του ειναι πολυ πιο πληθωρικοι και πολυπλευροι σε σχεση με τους ετερους 2 (ας μην το πλατιασω, υπαρχει χαος) , αλλα υπαρχουν

+ο φλοκ :hug2: ,

Μπετουλινι,

Γαντζουλης,

οι λυκοι του Ονταριο, ενα φρουριο, καμποσα προκεχωρημενα, κτλ κτλ κτλ

 

4. Ο ενας ειναι τσατσος της Διοικησης, σαν τον Λουκυ Λουκ, κα ο αλλος παλευει για να ελευθερωσει το εθνος (λεμε τωρα) του. Αλλο επιπεδο, αλλη εχθρα σου βγαζει ο αγγλος, αλλη ο παρανομος. Ειναι αυτο που λεμε "εδω περα, ο κακος κανει μαγκα τον καλο" . Ε πως να το κανουμε, αλλιως να παλευει ο σπαιντερ μαν με τον κουκουβαγια πως τον λενε, και αλλιως με τον βενομ. :thinking:

 

5. Eπιτελους βρεθηκε ενας καλος χαρακτηρας, να μην το παιζει θυμα και κοροιδο με τις γυναικες.

Εδω περα ο Λοχαγος μαρκ κανει τη ζωαρα του σε οποια πολη κ αν σταθει και βρεθει, η μπετουλα εχει γινει ταρανδος και αυτος ειναι προθυμος να ξελογιαστει σε καθε αποστολη και ας ειναι λογοδωσμενος και καρδιοδωσμενος. Ενας αληθινος ανηρ, πως να το κανουμε . (εσυ που αυτη τη στιγμη διαβαζοντας το , αντιδρας, ελα πες την αληθεια, ετσι ειμαστε , ετσι μας επλασε η φυση και οφειλουμε να μην το αρνουμαστε, sorry girls but hunting is hunting :lol: )

 

 

Το κοβω εδω γιατι αν συνεχισω να γραφω, θα χρειαστει να μεταφερθει το τοπικ στην ενοτητα "Μελετες" , γιατι θα ειναι σαν μελετη - διδακτορικο πανω στην Περιπετεια :PPP: Και πιστεψτε με, αυτα τα ειχα μονο για αρχη, εχω άλλα τοσα.

 

Μπλεκ προτιμω απο Ομπραξ,γιατι μου ειναι πιο ευχαριστος,

γελαω περισσοτερο με τη φαση του Μυστηριου, απο την αντιστοιχη φαση του Φαγανα (εντελως μονοπλευρος χαρακτηρας, αποκλειστικα κεφτεδες και αλκοόλα, end of story) ,

ειναι επισης πιο πληθωρικο κομικ και με καλυτερες ιστοριες λογω των κακων. Αλλα και το Μπλεκ δεν πιανει το επιπεδο του Λοχαγου, γιατι , πως να το κανουμε

 

Δεν ξαναγεννηθηκε αλλος Μπουφος και Μπλουφ (καλα Δημοσθενη μη βαρας, και Φλοκ) :D

 

 

edit ενας MOD ας μου κανει τη χαρη ν αλλαξει απ τον τιτλο τη λεξη Εκδικητη με ---> Υπερασπιστή :thanks:

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Τα είπες όλα και δεν άφησες τίποτα για τους υπόλοιπους !!!!! :lol: :lol: :best:

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου τόσο ως προς την σειρά προτίμησης (Μαρκ,Μπλεκ,Ομπραξ) όσο και ως προς τα επιχειρήματα που παραθέτεις .

 

Επίσης θα σε βοηθήσω να θάψουμε τον Ομπραξ μισό μετρο πιο βαθιά :P   λέγοντας οτι :

  • Για σειρά Γουεστερν είναι απαράδεκτη από αποψη σεναρίου (ειδικά αν έχεις διαβάσει "Κατακτηση της Δυσης ,Τεξ Ουίλερ ,Κενταλ ή ακόμα και Μικρό Ιππότη ).
  • Ειναι πολύ αδύναμο και από αποψη σκίτσου σε σχέση με Μαρκ και Μπλεκ .Δεν θυμαμαι αν έχει σχεδιαστεί κι αυτό από το τριο των Esse Gesse αλλά στα ματια μου δείχνει υποδεέστερο των άλλων δύο.
  • Παντα μου την έσπαγε που είχε δωθεί το όνομα του στο περιοδικό ΟΜΠΡΑΞ και το θεωρούσα κατάφωρη αδικία γιατί και απο άποψη εξωφύλλων αλλά και ιστοριών όπως είπαμε υπερτερούσε ο Μαρκ ,οι πιο πολλοί το αγόραζαν για τις ιστορίες του Μαρκ και τελικά ο Ομπραξ φαινόταν "τσόντα" σε ενα περιοδικό που παρ όλα αυτά έφερε το όνομά του ...... :(
  • Επίσης συγκρίνοντας τις δύο ιστορικές  περιόδους που εκτυλίσονται οι σειρές , η πρώτη (Πολεμος της Ανεξαρτησίας ) είναι για μενα πολύ πιο ενδιαφέρουσα

Σχετικά με την σύγκριση ανάμεσα σε Μαρκ και Μπλεκ για μενα οι διαφορές ειναι πολύ μικρές και τους θεωρώ σχεδόν ίσους.

Και επειδή ο Μπλεκ είναι η "πρώτη αγάπη και παντοτινή " που λέει και η Lacta μπορώ να παραβλέψω κάποιες αδυναμίες σεναρίου σε μερικές ιστορίες του και να τον τοποθετήσω δίπλα στον Μαρκ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1-Μαρκ

2-Ομπραξ

3-Μπλεκ

 

1-Μαρκ γιατί είναι Μαρκ.Τέλος.Δεν μου πολυάρεσε(τότε,πριν διαβάσω)το όλο σκηνικό της μάχης με τους 'Άγγλους και του πολέμου της ανεξαρτησίας κτλ κτλ γιατί είχα συνηθίσει σε πιο western καταστάσεις.Όμως οι υπέροχοι χαρακτήρες με αγαπημένο,ποιον άλλο βέβαια(τον Λοχαγό-χωρίς πλάκα)με έκαναν να το αγαπήσω σαν περιοδικό,και αν και αυτά τα 2.5 χρόνια που ασχολούμαι ενεργά διάβασα κόμικς κάθε είδους,γούστου και δεν συμμαζεύεται είναι ακόμα νο.1 για μένα :)

2-Ομπραξ.Το Ομπραξ ήταν πιο προς τα γούστα μου.Αρχικά,ήταν το μόνο γουστερν που μπορούσα να βρω εύκολα και το όλο σκηνικό μου άρεσε αρκετά.Αν και σεναριακά υστερούσε κατά πολύ του Μαρκ,κάτι το οποίο κατάλαβα πολύ αργότερα,δεν παύει να μου αρέσει ακόμα.Πλάκα πλάκα έχω πολύ καιρό να διαβάσω Ομπραξ :thinking: Φλοκ,έχω διαβάσει ότι ανέφερες (εκτός από Κενταλ)και ναι δεν είναι καλύτερο αλλά τότε όταν το πρωτοδιάβασα μου φάνηκε τέλειο :)

3-Μπλεκ.Δεν μου πολυαρέσει.Μου τη σπάει που ο Μπλεκ θέλει να τα κάνει όλα με τα μπράτσα του και σπανίως χρησιμοποιεί όπλο.'Ισως φταίει το ότι γνώρισα τη σειρά κυρίως μέσω της τελευταίας έγχρωμης έκδοσης η οποία ήταν απαίσια τόσο σ'αυτό όσο και στην Περιπέτεια.Συγκριτικά με το Μαρκ δεν πιάνει μια φυσικά,σε σχέση με το Ομπραξ δεν ξέρω μιας και δεν είναι ακριβώς το ίδιο στυλ.Αλλά ο Ομπραξ είναι καλύτερος :P

 

 

2. Δε μου αρεσουν τα αυτοματα ρεβολβερ στον Ομπραξ. Θελω το παραδοσιακο καριοφυλλι που βαρας μια, και περιμενεις να γεμισεις, ή να στο γεμισει καμια "Μπετυ", ή να τραβηξεις απ τη ζωνη την Πιστολα σου και να ριξεις στο ψαχνο. Αυτο το πιστολιδι, που εχεις πολλες σφαιρες μαζεμενες στο Ομπραξ, δε μου καθεται καλα...
 

Μην διαβάσεις ποτέ Punisher :P

Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

1.  Μαρκ. Δεν έχω φιλοσοφήσει το γιατί :) Ίσως επειδή όταν αγόραζα εγώ Περιπέτεια είχε μόνο ιστορίες του?.... χμ. κοιτάζω τα εξώφυλλα της Περιπέτειας και βλέπω ότι τους είχε πάντα εναλλάξ.... Δεν ξέρω... για κάποιο λόγο ο Μαρκ μου είχε κάνει εντύπωση. Τόση μάλιστα που δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει τίποτα από Όμπραξ μικρός.... Μάλλον έχει σχέση με τους 2ους χαρακτήρες. Μπλουφ, Μπούφος και Φλοκ μου έχουν μείνει. Ειδικά Μπούφος και Φλοκ θα έλεγα....

 

Στα άλλα 2 τώρα έχω μια αίσθηση του στυλ πάρτον έναν και βάρα τον άλλον.... Θα έλεγα ότι αμφότεροι παίρνουν *δίκαια* την 3η θέση :) Η 2η παραμένει κενή :)

 

άντε... ίσως με το ζόρι να δώσω την 3η θέση στον Μπλεκ και την 4η στον Όμπραξ (καθαρά γιατί θυμάμαι να διαβάζω τον ένα μικρός ενώ ο άλλος μου λείπει τόσο απίστευτα πολύ από τη νιότη μου) Η 2η παραμένει κενή.

 

Νοιώθω λες και είμαι Eurovision και έχει ένα ανεκτό κομμάτι για να πω "douze points" και τα άλλα 2 είναι κάτι σκυλάδικα ενός ιμιτασιόν του Φοίβου που τα τραγουδάει μια ιμιτασιόν της Έφη Θώδη κάπου στην Αθηνών-Χαλκίδας και μου λες "διάλεξε που θα πάει το δεκάρι".... δεν θα πάει δεκάρι. δεν γίνεται :) απλώς ελλείψει ανταγωνισμού να δώσω έναν πόντο στο ένα από τα δύο.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26034
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  762
  • Reputation:   10806
  • Achievement Points:  771
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

1. Μακραν καλυτερος ο Μαρκ λογου ολου του πακετου(οι φιλοι του,φλοκ,αγγλοι,ινδιανοι,, χαμος)

 

2.Ομπραξ διοτι χωρις αυτον δεν υπαρχει η περιπετεια για μενα ειναι αλληνδετα πραγματα και οποιος δεν συλλεγει τα ομπραξ εχει συλλεξει την μιση περιπετεια κατα την γνωμη μου παρολου που ειχε ξεκινησει πολυ δυνατα η σειρα και μετα ειχε φθινουσα        πορεια.

 

3. Μπλεκ δυστυχως τον βαζω τριτο οχι γιατι ειναι κατωτερος του Ομπραξ αλλα αυτος ο ηρωας εχει την δικη του ιστορια που ισως ειναι μεγαλυτερη απο τους αλλους 2 και ειναι λιγο αδικο να τον συγκρινουμε 

Τωρα εαν θελετε την αποψη μου για τα τευχη Μπλεκ της περιπετειας δεν μου αρεσαν και πολυ εκτος απο 4-5(ο θανατος του μπλεκ τα σπαει) λογω εικονογραφησης....

 

Αυτα τα ολιγα κατα την αποψη μου

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ας πω κι εγω.

 

Λοχαγος Μαρκ: Ερωτας κεραυνοβολος με την μια. :love4:

Θυμαμαι πως οταν πρωτοδιαβασα τις  ιστοριες του, οταν ημουν μικρη με ειχε γοητευσει ολο αυτο το σκηνικο με το φρουριο που βρισκεται στην λιμνη ακομα και η ονομασια ¨Οι λυκοι του Ονταριο" και φυσικα ο ιδιος ο Μαρκ που ειναι ομορφος, δυνατος,θαραλλεος,αγωνιστης,υπερασπιζεται τους αδυναμους,εχει και το χιουμορ του,αλλα φυσικα δεν ειναι τελειος οπως ειπε και ο Χρηστος στο πρωτο ποστ και συμφωνω μαζι του. :lol:

Επισης μου αρεσει  που η Μπετυ  δεν ειναι η τυπικη γλυκια αρραβωνιαρα,αλλα που θα κανει και του κεφαλιου της,που ζηλευει και το δειχνει,που θα παρει και αναποδες.Μ'αρεσει αυτο το σκηνικο.

Τελος υπαρχουν οι Θλιμμενος Μπουφος,Μιστερ Μπλουφ και Φλοκ που απλα ειναι  :respect: Τι εμπνευση ειχαν οι δημιουργοι τους! Πραγματικα ανεπαναληπτοι! 

 

Ομπραξ : Διαβαζω ευχαριστα τις ιστοριες,και οπως ειπε και ο Αποστολης ειναι κομματι του περιοδικου Περιπετεια.Μου αρεσε και αυτο που εκανε με τις μεταμφιεσεις.

 

Μπλεκ : Ειναι μια χαρα ηρωας αλλα ειναι αυτος που μου ταιριαζει λιγοτερο δεν ξερω.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τους περισσότερους για την ιεραρχία...!

 

  1. Λοχαγός Μαρκ
  2. Όμπραξ
  3. Μπλεκ

Η αλήθεια είναι ότι από τα λίγα τεύχη Περιπέτειας που έχω διαβάσει,η συντριπτική πλειοψηφία τους είναι με τον λοχαγό Μαρκ,με αποτέλεσμα να μην είμαι τόσο αμερόληπτος κριτής...! :P

 

Οι ιστορίες τού λοχαγού Μαρκ μού αρέσουν γιατί υπάρχει ένας σκελετός,μία δομή που τις πλαισιώνει...!

Υπάρχουν οι ικανοί φίλοι,το Φρούριο και γενικά ό,τι έχει πει ο Χρήστος στο θέμα που άνοιξε...!

Ο Όμπραξ μού αρέσει γιατί είναι γουέστερν...!Κι ό,τι έχει μέσα άγρια δύση (σε οποιαδήποτε μορφή) μού αρέσει ιδιαίτερα...!

Ο Μπλεκ μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει και πολύ,μιας και είναι μόνος του με τις γροθιές του...!Οι φίλοι του δεν έχουν τον χαρακτήρα και το σθένος των αντίστοιχων φίλων τού λοχαγού Μαρκ...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

μια αστεια δημοσκοπηση απο τους συντακτες του oneman.gr για το ποιος ειναι ο αγαπημενος τους, ο μαρκ ή ο μπλεκ! http://www.oneman.gr/keimena/diabasma/sthles/aiwnia_dilhmmata/mplek-h-loxagos-mark.2460608.html.... βεβαια με ξενισε το γεγονος οτι πολλοι απο αυτους ψηφισαν στην τυχη, χωρις να γνωριζουν καλα τον ηρωα και χωρις να τον εχουν ''πολυδιαβασει''!! ΝΤΡΟΠΗ! χαχαχαχα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Λέτε οι του oneman να διαβάζουν GC; Μου φαίνεται ότι από εδώ πήραν την ιδέα. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.
 
Το καλύτερο που διάβασα ήταν αυτό

Ο Θλιμμένος Μπούφος (με ή χωρίς Μεγάλο Μανιτού) ήταν ο Ίγκι Ποπ της παιδικής μου ηλικίας.
:lmao:
 
(από αυτό το oneman.gr)
Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13933
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Γενικά, η σειρά προτίμησής μου είναι :

  1. ΜΑΡΚ ,γιατί είναι ΜΑΡΚ.

      Καλύτερο πακέτο πρωταγωνιστών, πληθώρα συμπρωταγωνιστών.

      Πολύ καλύτερες ατάκες (ειδικά του Θλιμμένου Μπούφου).

      Και τέλος το τρομερό δίδυμο Θλιμμένου Μπούφου-Φλοκ.

  1. ΜΠΛΕΚ , ήταν ο πρώτος χάρτινος ήρωας που ήρθα σε επαφή σαν παιδί. Άρα έχει προβάδισμα από συναισθηματική άποψη.
  2. ΟΜΠΡΑΞ , αδύναμο σενάριο – σχέδιο σε σχέση με τα υπόλοιπα και ασύγκριτα χειρότερα από άλλα γουέστερν. Σπαστικός τρόπος αντιμετώπισης των «εχθρών» του (μπορούσε να γίνει τέλεια κοντός, ψηλός, αδύνατος, χοντρός κτλ., πράγμα που ακόμα και με τα σύγχρονα μέσα μακιγιάζ είναι αδύνατο. Είχε όμως ένα πολύ μεγάλο θετικό, τον ΦΑΓΑΝΑ – μιλάμε για πολύ πείνα και γέλιο.

Αν μιλήσουμε όμως αυστηρά και μόνο για την ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ,

(γιατί αλλιώς θα έπρεπε να υπήρχαν και άλλοι ήρωες των ίδιων σχολών ΖΑΓΚΟΡ,ΤΕΞ κτλ)

τότε η σειρά προτίμησής μου θα αλλάξει σε:

  1. ΜΑΡΚ
  2. ΟΜΠΡΑΞ
  3. ΜΠΛΕΚ

Και αυτό γιατί νομίζω ότι η προσφορά του ΟΜΠΡΑΞ στη σειρά είναι πολύ μεγαλύτερη από του ΜΠΛΕΚ (μόνο 1-2 αντε το πολυ 3 ιστορίες του από την περιπέτεια ήταν αξιόλογες κατά την γνώμη μου πάντα).

Επίσης το κόψιμο του ΟΜΠΡΑΞ από τη σειρά πιστεύω ότι τελικά την αποδυνάμωσε, σε αντίθεση με του ΜΠΛΕΚ που πέρασε απαρατήρητη αφού είχε το δικό του ανεξάρτητο περιοδικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23837
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  64
  • Reputation:   815
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4501 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

1) ΜΠΛΕΚ :Ήταν το πρώτο περιοδικό που διάβασα στην ζωή μου (τέλη δεκαετίας 70) και από τότε,υπάρχει σχέση λατρείας....Λατρεύω Καθηγητή Μυστήριο,τις μπουνιές στους Άγγλους και τα πανδοχεία με την μπύρα και το κομμάτι κρέας στο πιάτο,χαχααχ!

2) Λοχαγός Μαρκ: 2ος γιατί υπάρχει ο ΜΠΛΕΚ, για κανενα άλλο λόγο..Πιο γήινο το σενάριο στον Μαρκ, πιό ενδιαφέρουσες ιστορίες και ψυχάρες οι Λυκοι του Οντάριο!

3) Πιο αστείος ο ΟΜΠΡΑΞ, ασθενές σενάριο,αλλά ανάλαφρο και καλό χαβαλέ...

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ, ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ ΑΝΕΜΟΔΟΥΡΑ!!!!Άντε βοηθάτε να κλείσουμε τις συλλογές μας!!

Επεξεργασία από ben leaper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.