Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κάτι που βρήκα στο...


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Βρε παιδιά η πολιτεία που ειναι Βιβλιοπωλειο τα ανουμπις τα δίνει με έκπτωση 65% και πανω.......

Εδω γεννιέται το εύλογο ερώτημα ......

 

Με ΤΙ ποσοστά κέρδους παίζουν επιτέλους ?

 

Τα ιδια σκηνικα σε μεγαλύτερο βαθμό παίχτηκαν και το καλοκαίρι όπου ξεπουληθηκαν αρκετά στον Κύριο Παναγιώτη

 

Δεν πιστεύω οτι τα ποσοστά τους ειναι 35% μονο γιατι τα νούμερα δεν βγαίνουν και υπαρχει εφορία και αλλα πολλα στην μεση

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  29304
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  425
  • Reputation:   4684
  • Achievement Points:  427
  • Days Won:  2
  • With Us For:  3976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

η λογική λέει οτι χαμήλωσαν το ποσοστό κέρδους τους, έριξαν έτσι την τελική τιμή και στοχεύουν στην αύξηση των κερδών τους μέσω των μαζικών πωλήσεων.

 

φαντάζομαι οτι διαπραγματεύονται και καλές τιμές με τους εκδότες λόγω του μεγάλου όγκου αγορών.

 

μην ξεχνάς και το κλασσικό μαρκετίστικο τρικ του διαδικτύου με το ελάχιστο ποσό αγοράς για δωρεάν μεταφορικά. ποιος δεν έχει μπει στον πειρασμο να αγοράσει κάτι που δεν το θέλει/χρειάζεται άμεσα μόνο και μονο για να πιάσει το ελάχιστο όριο για δωρεάν μεταφορικά (κρινω εξ ιδιων τα αλλοτρια εδω, ελπίζω ορθά). αγοράζεις, επομένως, το βιβλίο της anubis σε προσφορά και χτυπάς ταυτόχρονα και ένα ακόμη για να καλύψεις το όριο. εσυ είσαι χαρούμενος γιατί αγόρασες δυο-τρία βιβλία σε πολύ καλή ομολογουμένως τιμή και σου 'ρχονται και σπίτι δωρεάν και το βιβλιοπωλείο χαρούμενο γιατί απο το καθένα βιβλίο ξεχωριστά έχει, έστω ένα μικρό, ποσοστό κέρδους που σε διαφορετική περίπτωση θα ήταν μηδέν.

 

p.s. τα παραπάνω είναι υποθέσεις, δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί πραγματικά η αγορά του βιβλίου.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ή απλά, παίζει η γνωστή από τα σούπερ μάρκετ τακτική. Δίνω κάτι πολύ κάτω του κόστους για κράχτη. Δεν βγάζω κέρδος, αλλά ακόμα και αν δεν ψωνίσουν κάτι από εμένα, έχω τσάμπα διαφήμιση. Τι πειράζει που καταστρέφω την αγορά και πιθανόν να είμαι και παράνομος; Ακόμα και καμπάνα να μου ρίξουν, με το μικροποσό που θα σε χρεώσουν (για μένα που τα έχω) στα μαλακά θα πέσω. Θα είναι σαν να τα ξόδεψα σε κανονική διαφήμιση.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Προσωπικά πιο πιθανό θεωρώ στο ότι οι εκδότες απλώς κάνουν χρήση του δικτύου διανομής (ή για να ακριβολογούμε της δημοφιλίας της Πολιτείας) και τους δίνουν σκοτωμένα που είναι ένα τσικ πιο συμφέρον για την επιχείρηση από το να πάνε για πολτοποίηση.

 

Στα σούπερ μάρκετ πάντως οι προσφορές δεν είναι ακριβώς κράχτης... (αν και αληθεύει ότι έχουν φτηνά κάποια πράγματα, ώστε να πας από εκεί και να πάρεις κάποια άλλα (γι'αυτό και τα προϊόντα είναι τοποθετημένα με συγκεκριμένο τρόπο. Στο βάθος γάλατα/κρέατα που θέλουν οι περισσότεροι, ώστε να διασχίσεις όσο περισσότερους διαδρόμους γίνεται, στα ταμεία σοκολάτες, τσίχλες κ.ο.κ. ώστε να σε πρήξουν τα πιτσιρίκια ενώ περιμένεις κ.ο.κ.) Απ'ότι μου έχουν πει (επιδέχεται φυσικά αμφιβολιών) αυτά που δίνονται στις προσφορές είναι τα πιστωτικά λόγω τζίρου. λχ "πήρες 10.000 Αριέλ στα 5 ευρώ (λέμε τώρα). Είχαμε πει ότι άμα αγοράσεις πάνω από 50.000 εμπόρευμα, θα σου κάνω έκπτωση 10%. Αντί όμως να μου χρωστάς 45.000, τσίμπα τζάμπα άλλα 1.000 Αριέλ και πούλα τα όσο νομίζεις". 

 

:cheers5:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Παίζει και αυτό που λες. Όλα παίζουν βασικά. :) Αλλά 1,5 χρόνο δούλευα σε σούπερ μάρκετ. Η στρατηγική του προϊόντος κράχτη πολύ κάτω του κόστους δεν είναι κάτι που το έβγαλα από το μυαλό μου ή βασίστηκα σε κάτι που μου έχουν πει. Το έχω δει στην πράξη. :) Όπως έχω δει το να βάζουν εν γνώση τους ληγμένες κόκα-κόλες σε εποχές που δεν επιτρεπόταν. Αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση. :)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

θεωρώ ότι το πιο πιθανό είναι αυτό που λέει ο :germ: στη συγκεκριμένη περίπτωση, καθώ η anubis έχει κρατησει την τελευταία περίοδο αυτην την τακτική του σκοτώματος/ξεστοκαρίσματος.

 

:beer:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ναι, αλλά η πολιτεία δεν έχει μόνο Anubis. Έχει και άλλα για σκότωμα. Δεν βρίσκονται όλοι οι εκδότες στην ίδια θέση.  :)

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13835
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  170
  • Reputation:   1850
  • Achievement Points:  171
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Βρέθηκαν Λουκυ Λουκ μαμουθκομιξ γύρω στο 1eu καμιά 50αριά νούμερα! Όποιος ενδιαφέρεται για λίστα κλπ ας στείλει ένα πμ στον eliasestatistics. Είναι και μέλος το φόρουμ. Το θεώρησα καλή ευκαιρία για αυτό το ποστάρω εδώ. Οι καταστάσεις ποικίλουν.

 

Επίσης βρέθηκε περίπτερο με Κατακτήσεις της Δύσης στο 2ευρο. Μάλλον από τόμο αλλά νομίζω είναι καλή τιμή. Πρέπει να έχει πολλές. Κάπου στην Ομόνοια έμαθα, αλλά περιμένω πμ για να σας πω ακριβώς που. Κάποιοι το ξέρετε ηδη φαντάζομαι, απλά ήθελα να το κοινοποιήσω, για να το μάθουν όλοι.

 

Αυτά...

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ανασκαλιζω το παρον τοπικ, για να αναφερω μια προσφορουλα, που ανακαλυψα μολις χθες, και απευθυνεται κυριως στους Βορειους :sorry::shit:

 

Υπαρχει στα ΚΤΕΛ Μακεδονια, ενα περιπτερο-μαγαζο , το οποιο πουλαει τομους βιβλιοθηκη ΚΟΜΙΞ (του Ροσα δηλαδη), και Μεγαλη Βιβλιοθηκη Καρλ Μπαρκς.

 

Πιο συγκεκριμενα, υπαρχουν 2 ραφια.

Στο ενα εχει επιγραφη Προσφορα απο 17----> 12 ευρω!

 

Στο αλλο εχει επιγραφη Προσφορα απο 24---> 17 ευρω!!

 

Εδω ο λογος θα γινει κυριως για την καλη προσφορα, των 12 ευρω. Προσωπικα απεκτησα χθες 3 μεγαλες βιβλιοθηκες καρλ μπαρκς, και μια βιβλιοθηκη ΚΟΜΙΞ, εκαστη στα 12 ευρω. Ολα τα προιοντα ειναι σε ζελατινα και αριστη κατασταση, καινουρια ασφαλως.

 

Εχοντας κανει μια πολυ ενδελεχη ερευνα αγορας, κατεληξα στο συμπερασμα οτι (παντα μιλαμε για αμεταχειριστα και σε αριστη κατασταση) οι συγκεκριμενοι πολυτελεις τομοι, δεν εχουν βρεθει ποτε ξανα φτηνοτερα ή σε αναλογη τιμη.

 

-Οι Βιβλιοθηκες ΚΟΜΙΞ επαιζαν παντα στα 24 ευρω οι 3 πρωτοι, και στα 19 ευρω οι 3 τελευταιοι. Αφαιρεστε και την εκπτωση που εκαναν ολοι, πηγαινε στα 22 και 17 αντιστοιχα. Αρα παλι μακρια απο τα 12 ευρω.

-Οι Βιβλιοθηκες Καρλ Μπαρκς επαιζαν σε τιμες 19 ευρω (17 ευρω με την κλασικη εκπτωση) , ενω η φτηνοτερη τιμη ever γι αυτους εμφανιστηκε στην πολιτεια, και ηταν 15 ευρω. Αρα, με λιγα λογια, ουτε και αυτες επαιξαν ποτε σε τιμη 12 ευρω, οπως αυτη της προσφορας που αναφερω.

-Τα ιδια ισχυουν και για τους Επιγονους, ας μην σας κουραζω παραπανω.

 

Στα 12 ευρω το εν λογω μαγαζι ειχε τη Βιβλιοθηκη ΚΟΜΙΞ#4 (πηρα μια) , αρκετες Βιβλιοθηκες Καρλ Μπαρκς (πηρα τρεις, ειχε κ αλλες ), καθως και τους Επιγονους.

Στα 17 ευρω ειχε πολλες Βιβλιοθηκες ΚΟΜΙΞ, και Βιβλιοθηκες Καρλ Μπαρκς.

 

Οποτε αν καποιος Βορειος ψαχνεται για καμια βιβλιοθηκη, και τη θελει καινουρια σε ζελατινα κτλ, νομιζω οτι δυσκολα θα βρεθει φτηνοτερα αλλου.

 

Να συμπληρωσω επισης, οτι το εν λογω μαγαζι εχει πολυ μεγαλη ποικιλια σε κομιξ. Περιεργο μεν, αληθεια δε. Ειναι μικρο, αλλα ειναι τιγκα σε ΚΟΜΙΞ, ΜΣηριαλ, Ντοναλντ, Κλασικα, και αλλα πολλα και διαφορα. Και Μαμουθκομιξ ειδα, και αλλα πολλα τα οποια δεν ειχα ιδεα τι ειναι. Ολα σε τιμες περιπτερου απ οτι θυμαμαι. Ειναι καλη φαση παιδια. Εγω δεν αντεξα, και αγορασα τη Ζωδιακη Πετρα 6.90ευρω σε ζελατινα. Γενικα εσκασα ενα καρο λεφτα για ολα αυτα, αλλα το ευχαριστηθηκα γιατι νομιζω οι τιμες ηταν οντως πολυ καλες.

Οποιος ενδιαφερεται για κατι και δεν καταλαβε κατι απ ολα αυτα που εγραψα, εδω ειμαι για διευκρινησεις!!

 

Last but not least, ρωτησα την κυρια στο μαγαζι, αν μπορει να μου εξηγησει για ποιο λογο γινεται αυτος ο διαχωρισμος τιμων, και πουλαει τοσο φτηνα τα συγκεκριμενα μονο κομματια, ενω τα υπολοιπα ειναι στα 17. Η απαντηση της:

"Πριν κλεισει η Εκδοτικη, τα πουλουσαμε στην κανονικη τιμη (αυτην που προανεφερα πανω, ξερετε). Αφοτου εκλεισε, μας εμεινε ολο το στοκ, και ενω οι αλλοι συνεχισαν να τα πουλανε στις παλαιοτερες τιμες, εμεις ειπαμε οτι για να φυγουν, δεν ειναι σωστο να τα δινουμε στην ιδια τιμη, οποτε αναλογως την αρχικη τιμη, τα ριξαμε, και οσα εκαναν 24 ευρω, πηγαν στα 17, και οσα εκαναν 17 (ή 19? δε θυμαμαι) , τα πηγαμε στα 12 ευρω."

 

Αυτα. :)Και οποιος αντεξε να διαβασει αυτο το κατεβατο, bonus song τον ερωτα μου http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk&sns=fb :hug2:

Επεξεργασία από christs
  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Αυτα. :)Και οποιος αντεξε να διαβασει αυτο το κατεβατο, bonus song τον ερωτα μου http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk&sns=fb :hug2:

:wow:  :wow:  Εσύ έγραψες...βιβλίο ολόκληρο!!!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

:wow:  :wow:  Εσύ έγραψες...βιβλίο ολόκληρο!!!

Προσπαθησα να ειμαι περιγραφικος και λεπτομερειακος, συνηθως ομως αυτο μου βγαινει προς φλυαρος και κουραστικος :P:sorry:

Αλλά αυτο το ξερετε ηδη :D

 

Αξιζε ομως το κλεισιμο με την Ίντιλα, ετσι δεν ειναι?? :D:hug2:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Oh well, αναβιωνω το συγκεκριμενο θεμα και παλι . :dance:

Λοιπον, εχουμε και λεμε.

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/magazines/309062-batman-graphic-novels-anubis/

 

χθες βραδυ ανακαλυψα τη συγκεκριμενη αγγελια στο ινσομνια. Μεσα στη γενικοτερη σαβουρα αγγελιων, κατι τετοιες αγγελιες αποτελουν φαρο ελπιδας και ευτυχιας (αυτο ακουστηκε λιγο υπερβολικο :P ) .

Λοιπον, στο δια ταυτα, το παληκαρι εδινε πακετο οπως βλεπετε τα Hush A+B, Year one, the dark knight returns και Killing Joke , ολα μαζι πακετο 30 ευρω, δηλαδη 6 ευρω τη νουβέλα. :wow: nough said, που νομιζω πως θα λεγε και ο τζο.

 

Μιλησα ηδη μαζι του, και μου ειπε οτι ως τωρα δεν πουληθηκαν γιατι ολοι οι ενδιαφερομενοι εμφανιστηκαν απο Αθηνα και εχει θεμα με τα μεταφορικα/αποστολη. Εγω σκοπευω να του αγορασω το Killing Joke σημερα/αυριο (μονο αυτο μου λειπει), οπότε μιλησαμε και θα βρεθω μαζι του. Άρα, ποσταρω εδω την αγγελια, σε περιπτωση που καποιος Θεσσαλονικιος ενδιαφερεται για τα υπολοιπα νοβελς του, μιας και ξανα σε τετοιες τιμες δυσκολα θα βρεθουν θεωρω, οπότε ας κοιταξει να του τα παρει. Και φυσικα, αν καποιος μη Θεσσαλονικιος θελει το υπολοιπο πακετο, ή καποια διευκολυνση, και ειμαι σε θεση να την κανω μιλωντας μαζι μου (και μετα εγώ μαζι του), χαρα μου να βοηθησω.

 

Ελπιζω να μη του στειλει κανενας να παρει ολο το πακετο, και μεινω στο τελος εγω ξεκρεμαστος και δεν παρω το Killing Joke. :PPP: Περιττο να πω ποσες φορες χτυπησα χθες βραδυ το κεφαλι μου στον τοιχο που βγηκε τωρα η αγγελια και οχι πριν κανα μηνα, και αγορασα προσφατα και τα υπολοιπα 4 νοβελς παλι σε χαμηλη τιμη, αλλά αρκετά ακριβοτερα... Ειναι αυτο που λεει ο θυμοσοφος γκρικομικσικος λαός οτι ολα βρισκονται στη σωστη τιμη, αρκει να χεις υπομονη :P

 

:beer:

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Κάτι που βρήκα στο περίπτερο

 

P9065931.JPG

 

Και πρόγραμμα τηλεόρασης

Και κουτσομπολιά

Και έξτρα περιοδικάκι με σταυρόλεξα

Και μολύβι για να λύσεις τα σταυρόλεξα

 

ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟΔΕΤΟ ΚΟΜΙΞΑΚΙ

 

Και όλα αυτά με μόλις 1,5 ευρώ.

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και με την συμβολή της Unesco

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29917
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  54
  • Reputation:   562
  • Achievement Points:  54
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3700 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

τα πετραδάκια?μαζεύεις κι απο δαύτα? :P

A  ρε Φώτη...

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τα πετραδάκια έιναι για να τα πετάω από το μπαλκόνι σε αυτούς που σταματάνε στο φανάρι και έχουν τέρμα  τον Πάνο Κιάμο στο κασετόφωνο.

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα πετραδάκια έιναι για να τα πετάω από το μπαλκόνι σε αυτούς που σταματάνε στο φανάρι και έχουν τέρμα  τον Πάνο Κιάμο στο κασετόφωνο.

ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΟ

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

 

Το τοποθετώ εδω, το κάτωθι κείμενο, καθαρά για να μη δώσω αφορμές και δικαιώματα, παρ ολο που όλοι σας λογικά θα καταλάβετε πού ηθελα να το ποστάρω αυτο, κανονικά.

 

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/magazines/326158-deagostini-%CE%BC%CE%B9%CE%AC-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%BA%CE%B9-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C-%CE%AE%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B7/

Οφειλω να ομολογησω, οτι πολλές ολοκληρωμένες άθικτες σειρες DeAgostini: Μιά φορά κι έναν καιρό ήταν η επιστήμη , βρέθηκαν τυχαίως τις τελευταιες μερες στην πιάτσα προς πώληση....  και μάλιστα στη μιση τιμη.... ενδιαφέρον. Αλλά δεν επεσα και απ τα συννεφα.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Το τοποθετώ εδω, το κάτωθι κείμενο, καθαρά για να μη δώσω αφορμές και δικαιώματα, παρ ολο που όλοι σας λογικά θα καταλάβετε πού ηθελα να το ποστάρω αυτο, κανονικά.

 

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/magazines/326158-deagostini-%CE%BC%CE%B9%CE%AC-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%BA%CE%B9-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C-%CE%AE%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B7/

Οφειλω να ομολογησω, οτι πολλές ολοκληρωμένες άθικτες σειρες DeAgostini: Μιά φορά κι έναν καιρό ήταν η επιστήμη , βρέθηκαν τυχαίως τις τελευταιες μερες στην πιάτσα προς πώληση....  και μάλιστα στη μιση τιμη.... ενδιαφέρον. Αλλά δεν επεσα και απ τα συννεφα.

Γιατρέ κατά τη γνώμη μου το νυστέρι πάει στους ασθενείς και όχι στα ποστ που πρέπει να μπουν εκεί που πρέπει...Νομίζω το συγκεκριμένο πολλοί θα θέλαμε να πάει εκεί που πρέπει...κανονικά!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σε μια προσφατη βολτα μου στην Πολιτεια, ειδα δυο αντιτυπα απο τα Βρομικα Κομικς.

 

Απο οσο γνωριζω, θεωρειται εξαντλημενο, οποτε το γραφω εδω σε περιπτωση που

καποιος το αναζητα :)

 

 

:beer:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Κάτι που βρήκα χτες στον ΑΒ Βασιλόπουλο.

 

PB106338.JPG

 

Υπόθετω πως θα κυκλοφορεί και αλλού.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Χαχαχαχαχα..... δες εδώ ξεστοκαρισμα αλά anubis .... :lol:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=383965518434293&set=oa.1528737927361893&type=1&theater

 

εδω πουλιεται ενα πακετο κόμικς του Bilal.

 

 

9 Άλμπουμ από Ars Longa και Βαβέλ .
Εκδόσεις ARS LONGA / ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ
Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΑΘΑΝΑΤΩΝ 

Εκδόσεις ΒΑΒΕΛ
ΠΑΡΤΙΔΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ 
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΑΓΙΔΑ 
ΙΣΗΜΕΡΙΝΟ ΨΥΧΟΣ 
Εκδόσεις ΜΑΜΟΥΘΚΟΜΙΞ
Ο ΥΠΝΟΣ ΤΟΥ ΤΕΡΑΤΟΣ 
ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ 17 
32 ΔΕΚΕΜΒΡΗ 
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ 
ΤΕΣΣΕΡΑ; 

Επιπλέον το "The Black Order Brigade" στα Αγγλικά.

Κόστος συλλογής στα 85€.

με ενδιαφερει οπωσδηποτε η γιορτη των αθανατων και επισης (αν και λιγοτερο) τα:

Ο ΥΠΝΟΣ ΤΟΥ ΤΕΡΑΤΟΣ 
32 ΔΕΚΕΜΒΡΗ 
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ 
 

οσοι θελουν κατι απο αυτα και θελουν να το κλεισουμε ας το γραψουν εδω (αν και εστειλα και πμ στους γνωστους αγνωστους :P:)

:beer:

Επεξεργασία από dimious
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Aν δεν κανω λάθος είναι του Κώστα (crc) η σελίδα.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Παιδιά στο Solaris, που επισκέφτηκα σήμερα, πέτυχα πολλά τεύχη της Ελευθεροτυπίας, τουτέστιν Χρυσή Πόλη, Αρπακτικά, Manifesto ( :wow: ) κτλ. Άλλα υπήρχαν σε περισσότερα αντίτυπα, κάποια σε μόνο ένα. Τα περισσότερα (αν όχι όλα) ήταν σαν καινούργια και θα τα βρείτε εκεί που έχει τα κόμικς της Μαμούθ.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Μηπως ειδες σε τι τιμες τα δινει ????

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν κοίταξα σε όλα, να σου πω την αμαρτία μου. Το Manifesto το είχε 12, το Skydoll στα 6. Αυτά θυμάμαι.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Μαλιστα !!!Ειναι οι συνήθεις τιμες που πουλάνε τις εκδόσεις της ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ των οποίων την διανομή έχει το ΒΙΒΛΙΟΠΕΛΑΓΟΣ .

 

Many many thnaks !!!! :respect: :rainbow: :best::beer:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μια παράκληση μόνο! Το Skydoll #2 είναι του totally. Αν το πάρει κανείς άλλος, θα με θεωρήσει αποκλειστικά υπεύθυνο (και με το δίκιο του) και ποιος ξέρει τι βασανιστήρια θα περάσω.  :pesta:

Ήδη μου είχε δείξει την αγάπη του στο τουρνουά ταβλιού!

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.