Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το τέλος μιας εποχής


tryfev

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τρυφωνα μου πολυ ομορφα και συγκινητικα  τα λογια που εγραψες.

Σε καταλαβαινω γιατι ετσι νιωθω κι εγω.

Αρχισα να διαβαζω περιοδικα με το που εμαθα αναγνωση, και  και τον Ιουλιο του 1984,(τευχος 940) λιγο πριν κλεισω τα 7 αρχισα την δικη μου συλλογη. Απλα τα λατρεψα αυτα τα περιοδικα.Εχω τις ωραιοτερες αναμνησεις απο αυτα.Ηταν οι παιδικοι μου φιλοι θυμαμαι τις ωρες που περνουσα μαζι τους,την ανυπομονησια καθε φορα για τα καινουργια τευχη,οτι τα ειχα "λιωσει" απο το πολυ διαβασμα.Μαζι τους ταξιδεψα σε ολο τον κοσμο ,στο διαστημα,στον χρονο σε αλλες εποχες κι εμαθα πολλα πραγματα που δεν ηξερα.

Καποια στιγμη και για καποια  χρονια χρειαστηκε να σταματησω να τα αγοραζω,κυριως για οικονομικους λογους αλλα και χωρου(μεγαλο προβλημα μεχρι σημερα)  οπως το εχω πει πολλες φορες.

Αλλα αυτες οι αγαπες δεν ξεχνιουνται.Οταν μπορεσα αρχισα παλι να αγοραζω.

Τα τελευταια χρονια αγοραζα επιλεκτικα αλλα παντα τα Disney τα θεωρουσα δεδομενα,οτι δεν θα σταματησει η εκδοση τους.Τα θεωρουσα πολυ "δυνατο  χαρτι" στο χωρο των κομικς.Για καποιους που δεν ασχολουνται το θεωρουν γελοιο να λυπασαι για το οτι τελειωσε το μικυμαου,την στιγμη που ολα πανε κατα διολου.Συμφωνω ολοι εχουμε πολλα προβληματα στην ζωη μας ειδικα αυτη την εποχη.

Δεν μπορεις ομως να μην νιωθεις ετσι οταν χανεται κατι που υπηρξε αναποσπαστο κομματι των παιδικων σου χρονων.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

Στα ρητορικά αυτά ερωτήματά μου απαντώ μόνος μου, με την ευχή και την ελπίδα -και χωρίς φυσικά να έχω κανενός είδους πληροφόρηση- ότι σύντομα θα υπάρξουν εξελίξεις που θα επιτρέψουν να ξανακυκλοφορήσουν στη χώρα μας περιοδικά με Ντίσνεϋ Κόμικς και καινούργιες ιστορίες με τους αγαπημένους μας ήρωες.

 

Σήμερα που ξαναβλέπω αυτό το σχεδόν ξεχασμένο ποστ μου, διαπιστώνω ότι δεν είχα πέσει έξω στις προβλέψεις μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μακάρι κυριέ μου να βγούν καλά και ποιοτικά κόμιξ όπως τα γνωρίζαμε εμείς απο μικρά παιδιά με εξυπνη πλοκή και μπόλικη αθωότητα -μόνο να μην πέσετε στην παγίδα του τύπου μα καλά ακόμη διαβάζετε κόμιξ Αχ τι μου θυμήσατε, 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κατ' αρχάς, αγαπητή ΤασίαΚουτ, δεν είμαι κύριος αλλά σκέτος Τρύφωνας και όλοι εδώ μου μιλούν, κατά παράκλησή μου, στον ενικό. ΄Οχι μόνο δεν ντρέπομαι αλλά όπου πάω κι όπου σταθώ διακηρύσσω, με καμάρι και ασυγκράτητο παλιμπαιδισμό, ότι είμαι συλλέκτης κόμικς κυρίως Ντίσνεϋ αλλά και άλλων ελληνικών με συλλογή που ξεπερνά τα 4500 κομμάτια. ΄Οσο για τα ποιοτικά κόμικς, πέρα από τα Ντίσνεϋ που δυστυχώς, με ελάχιστες εξαιρέσεις, φθίνουν στην Ελλάδα, οι ΄Ελληνες κομίστες δημιουργούν συνεχώς θαυμάσιες νέες δουλειές πολλές από τις οποίες θα μπορέσεις κι εσύ να απολαύσεις πηγαίνοντας στις 3 και 4 Δεκέμβρη στο Athens Con, όπου θα γνωρίσεις και τους ίδιους.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εδώ το site του Athenscon http://www.athenscon.gr/el/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.