Μετάβαση στο περιεχόμενο

ειμαι το μυαλο κ ψαχνω τα χερια!


Aarbron

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29541
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  13
  • Reputation:   54
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

γεια σας μαγκες! που λετε εχω ετοιμα σεναρια κ ιδεες για graphic novel.η φαση ειναι σε στυλ sin city,δηλαδη ασπρομαυρο κ μονο ενα χρωμα σε στρατηγικα σημεια.μονο που φοβαμαι οτι θα φαω κραξιμο γιατι θα ειναι κατι παραπανω απο επιρροη frank miller.αμα για καποιον λογο δεν κατσει το ασπρομαυρο στοιχειο,τοτε θα ειναι σε κιτρινομαυρο κ κοκινο για το αιμα.τα εχω σχεδιασει ολα στο μυαλο μου,μεχρι κ την τελευταια λεπτομερεια,το μονο που μου λειπει ειναι ενα ατομο να υλοποιησει το παθος μου! ευχαριστω για τον κοπο σας dudes!   :banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γιατί δεν βάζεις εδώ το σενάριο σου, για να το δει και κάποιος που ενδιαφέρεται;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο τιτλος του τοπικ μου θυμησε αυτο: http://www.youtube.com/watch?v=4JTv2Jr7NEw#t=1m04sec  :P

 

Ναι βασικα βαλε ενα δειγμα γραφής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29541
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  13
  • Reputation:   54
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

βασικα εχω πολλα σεναρια κατα νου,τα πιο πολλα ειναι για βιβλια ή ταινιες.αμα κατσω να τα αναλυσω εδω θα μας παρει αιωνες.παντως ενα απο τα σεναρια ειναι πανω κατω σε φαση sin city,both σαν πλοκη κ σχεδιασμο.εχω φτιαξει μια πολη τιγκα στην διαφθορα με μπατσους,ιερείς κ συμμοριες.η πολη χωριζεται σε "προαστια" ας το πουμε ετσι κ καθε "προαστιο" εχει τις δικες του συμμοριες. (των οποιων τα μελη κ η εμφανιση διαφερει απο προαστιο σε προαστιο.) επισης οι συμμοριες δεν θα αποτελουνται ολες απο ανθρωπους,αλλα κ απο διαφορα αλλα creatures,ενα εκ των οποιων θα ειναι κ ο eddie των maiden,μονο που δεν ειμαι ακομα σιγουρος αν θα πρεπει να ειναι πολλοι eddie ή ενας οπως επισης αν θα πρεπει να του αλλαξω την φατσα λιγο,ετσι για το ξεκαρφωμα.για λεπτομερειες καθως κ για αλλα σεναρια,στειλτε μηνυμα.  :banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κοιτα φιλε για το σεναριο πας καλα ειναι ενα θεμα που μπορει να δεχθει πολλες παραλλαγες,δωσε μας ενα ποιο ακριβες δειγμα του τι σκεφτεσαι,για εμενα το μεγαλυτερο βαρος πρεπει να το ριξεις στους χαρακτηρες που πρεπει πρωτα να ειναι πρωτοτυποι στο σχεδιασμο και δευτερον στον χαρακτηρα τους μην προσπαθεισεις να τους σχεδιασεις οπως σχεδιαζεις καποιους υπερηρωες.Πρεπει να εχουν απλα ρουχα και κατα την αποψη μου οχι τρελα οπλα,απλα πραγματα οχι υπερβολες,αυτη ειναι η αποψη μου για το σεναριο σου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29541
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  13
  • Reputation:   54
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κοιτα φιλε για το σεναριο πας καλα ειναι ενα θεμα που μπορει να δεχθει πολλες παραλλαγες,δωσε μας ενα ποιο ακριβες δειγμα του τι σκεφτεσαι,για εμενα το μεγαλυτερο βαρος πρεπει να το ριξεις στους χαρακτηρες που πρεπει πρωτα να ειναι πρωτοτυποι στο σχεδιασμο και δευτερον στον χαρακτηρα τους μην προσπαθεισεις να τους σχεδιασεις οπως σχεδιαζεις καποιους υπερηρωες.Πρεπει να εχουν απλα ρουχα και κατα την αποψη μου οχι τρελα οπλα,απλα πραγματα οχι υπερβολες,αυτη ειναι η αποψη μου για το σεναριο σου.

 

ναι αγορινα εννοειται οτι οι χαρακτηρες θα ειναι απλοι,δεν θα υπαρχουν δρακοι-νιντζα με οπλα ακτινων λεηζερ κ τετοια.η φαση ειναι noir-ίλα,οι χαρακτηρες θα ειναι vintage ντυμενοι κ εξοπλισμενοι.για παραδειγμα ο ντετεκτιβ της υποθεσης θα οδηγαει ενα παλιο american muscle αμαξι,θα εχει ενα κτηνωδες περιστροφο τυπου dirty harry,θα φοραει καπαρντινα,νορμαλ παντελονακι,τιραντες,πουκαμισακι με γραβατα,καπελο ρετρο κ τα ρεστα.οι συμμοριτες θα φορανε σαλοπετες,ρουχα σκισμενα σε στρατηγικα σημεια,θα εχουνε μαχαιρια,αλυσιδες,καδρονια,σωληνες,κλπ.σκεψου μια μιξη the warriors (ειναι η all time favorite ταινια μου),sin city κ το point and click παιχνιδι fate by numbers. (απρομαυρο φουτουριστικο κ ρετρο ταυτοχρονα,τιγκα στην cult-ιά.)  :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  29541
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  13
  • Reputation:   54
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

κανενας σκιτσογραφος να με βοηθησει?  :( (σορυ για το σπαμ)

Επεξεργασία από Aarbron
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4665 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

χμ,αυτα που λες φαινονται να εχουν ενδιαφερον,γενικα μπορεις να τσεκαρεις και στην ενοτητα σχεδιο για σκιτσογραφους που βαζουν δουλιτσες.Να δεις αν καποιοι σου ταιριαζουν και απο εκει και περα κανεις και εσυ κινηση. Αναλογα και με τι οραμα εχεις για αυτες τις ιστοριες σου.Επεισης θα ηταν καλο να συνεργαστεις και με καποιον που να μενει σχετικα κοντα για να εχεις αμεση επαφη,βεβαια δεν ειναι και απαραιτητο,απλα δυσκολευει μονο με σκαναρισματα... :) Εσυ σχεδιαζεις καθολου η οχι?Δηλαδη το ενδεχομενο να εικονογραφησεις μονος σου παιζει η αποκλειεται?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29541
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  13
  • Reputation:   54
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

χμ,αυτα που λες φαινονται να εχουν ενδιαφερον,γενικα μπορεις να τσεκαρεις και στην ενοτητα σχεδιο για σκιτσογραφους που βαζουν δουλιτσες.Να δεις αν καποιοι σου ταιριαζουν και απο εκει και περα κανεις και εσυ κινηση. Αναλογα και με τι οραμα εχεις για αυτες τις ιστοριες σου.Επεισης θα ηταν καλο να συνεργαστεις και με καποιον που να μενει σχετικα κοντα για να εχεις αμεση επαφη,βεβαια δεν ειναι και απαραιτητο,απλα δυσκολευει μονο με σκαναρισματα... :) Εσυ σχεδιαζεις καθολου η οχι?Δηλαδη το ενδεχομενο να εικονογραφησεις μονος σου παιζει η αποκλειεται?

 

οταν ημουν πιτσιρικας με λεγανε το παιδι-θαυμα,ζωγραφιζα με απιστευτες λεπτομερειες.εχω ομως να ασχοληθω χρονια με το σπορ κ εχω "σκουριασει".εχω κανει καποια προχειρα σκιτσα των ηρωων μου-για να εχω δειγμα για τον σκιτσογραφο μου-αλλα την τελικη πινελια θα την κανει αυτος. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  29810
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  142
  • Reputation:   491
  • Achievement Points:  142
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ο καλύτερος τίτλος που διάβασα για αγγελία που ψάχνει σχεδιαστή! Χα χα χα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4665 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

όντως! έχω περιέργεια αν τελικά βρήκε σχεδιαστή! Η περιγραφή είχε ενδιαφέρον και θα ήθελα να δω πως θα βγει... :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Θα μπορούσατε να κάνετε αυτό το σενάριο.Το οποίο να βασίζεται στον τίτλο που δώσατε. Είμαι το μυαλό και ψάχνω τα χέρια. Σύμφωνα με αυτό εσείς είστε ένας υπέροχος πανέξυπνος υπερεγκέφαλος. Όμως είστε εγκλωβισμένος σε ένα σώμα κάποιου το οποίο δεν σας ικανοποιεί. Δίνετε εντολή στα μέλη του αλλά εκείνα κάνουν τα δικά τους. Με άλλα λόγια δεν έχετε επικοινωνία. Όταν πλέον η κατάσταση φτάσει στο απροχώρητο.Τότε εγκαταλείπετε το άτομο αυτό και στην συνέχεια μεταμορφώνεστε σε ανώτατη συνείδηση. Ο ανώτατος Νους. Όντας πνεύμα μπορείτε να είστε παντού.Και να κάνετε τα πάντα .Με σοφία . Κάτι σαν Υπεράνθρωπος. Αλλά αόρατος .Και τα χέρια σας; Οι άνθρωποι για τους οποίους εσείς  θεωρείτε εσείς οτι αξίζουν κάτι καλύτερο.Επίσης θα αγαπάτε και θα πονάτε . Θα νιώθετε και θα είσαστε φτιαγμένος από αληθινό φως  Δεν θα ήταν υπέροχο; Ειλικρινά. :wow:  :wow:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.