Μετάβαση στο περιεχόμενο

Cowboys & Aliens (2011)


AARDVARK

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νάσουτο και το international poster:

 

post-556-12920255686347_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

3o ποστ στη σειρά με άλλο ένα

:D
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

International Poster:

 

post-556-13089203509757_thumb.jpg

 

Ελλάδα θα έρθει στις 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ.

 

Θα το πω. Είναι τραγικοί. Άντε μην ξαναρχίσουμε προβολές στη Λέσχη τώρα το καλοκαιράκι...Ναι φυσικά και έχει αιρ κοντίσιον. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

"Η ιδέα της συνύπαρξης εξωγήινων και άγριας Δύσης σε ένα κοινό περιβάλλον είναι τόσο αξιοπερίεργη που προτού καν κυκλοφορήσει το κόμιξ «Cowboys and aliens» του Σκοτ Μίτσελ Ρόζενμπεργκ το 1997, είχε εκδηλωθεί ενδιαφέρον για μια κινηματογραφική μεταφορά του..Δεκατέσσερα χρόνια αργότερα η ταινία είναι γεγονός με σκηνοθέτη τον Τζον Φαβρό και πρωταγωνιστές τον Ντάνιελ Κρεγκ και τον Χάρισον Φορντ σε μια ταινία που συνδυάζει μοναδικά το κλασικό γουέστερν με την επιστημονική φαντασία...."

Δείτε περισσότερα στο αρθράκι της εφημερίδας ΤΟ ΒΗΜΑ , μαζί και το πρώτο υποτιτλισμένο τρέιλερ : http://www.tovima.gr/culture/article/?aid=415350&h1=true

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το 1997; Και εγώ που νόμιζα πως εκδόθηκε μεταξύ 2006 και 2007. :confuse:

 

( :oops: Ζουμπουλάκη, μπέρδεψες την ημερομηνία σύστασης της Platinum με αυτή του κόμικ. Αυτά παθαίνει κανείς όταν κάνει βεβιασμένες και επιπόλαιες αναγνώσεις των λημμάτων της wiki. ;))

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δε θα πω οτι το ειδα χθες στη δημοσιογραφική προβολή, για να μην πληγωσω τα αισθήματα του zade, αλλά δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Ήταν αρκετά καλογυρισμένο και πολύ όμορφο οπτικά, αλλά ενώ περίμενα κατι εντελώς καινούριο/πρωτότυπο/περίεργο, τελικά ήταν εντελώς κλισέ. Και στην αρχή που πηγε να το κανει καθαροαιμο γουεστερν ηταν πολυ καλο, αλλά στην πορεια το γυρισε σε κλασσική διαστημική περιπέτεια και δεν μου άρεσε τόσο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

χε. χε. χε.

αντικειμενικά είναι μια πολύ καλή ταινία. έχει γνωστούς ηθοποιούς, ωραία σκηνοθεσία, καλά εφφέ,

ιστορία (ναι η ιστορία ήταν τίμια)

μια τυπική χολιγουντιανή ταινία όπως θα έλεγαν καποιοι..

 

αλλα

 

πάει κάπως αργά για τα γούστα μου (αγγελοπουλικά δλδ :P), στα μισά μην σας πω οτι βαρέθηκα κιόλας

αυτό ίσως να οφείλεται στο οτι δεν μου αρέσουν καθόλου τα γουέστερν/καουμπόικα..

προς το τέλος που δείχνει περισσότερους εξωγήινους και ανεβάζει ρυθμούς κάπως φτιάχνει

(δλδ το ακριβώς αντίθετο απ'ότι έγραψε ο Duck :D )

 

με λίγια λόγια τίμια/βλέπεται.. αλλα "δεν" για μένα..

 

 

τέλος δεν θα μπορούσα να μην αναφέρω οτι κάθε φορά που έβλεπα τον Χάρισον (τον Φόρντ :P) με το καπέλο έβλεπα τον Ιντιάνα Τζόουνς :yes:

 

 

 

edit: ποστεράκι :D

 

post-10513-0-43609500-1323115136_thumb.jpg

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

I'm with Duck. Αν και κάθε φορά που έβλεπα τον Χάρισον με τον Κρεγκ ήταν λες κι έβλεπα τον Ίντυ να είναι μαζί με τον διάδοχο του Μποντ που ήταν ο πατέρας του Ιντιάνα. Ναι, με τέτοιο αχταρμά στον εγκέφαλο θα βγείτε αφού δείτε αυτήν την ταινία. Μέχρι τη μέση κάπως παλεύεται (το αναποδογυρισμένο ποταμόπλοιο τα έσπαγε ως εικόνα) αλλά όταν γίνεται τελείως Quake χάνει η μπάλα το παιδί και το παιδί την μπάλα. Πάντως είναι αξιοπρεπής σε σχέση με το τρισάθλιο κόμικ. Ένα 3.5 από μένα. :P

 

Τζάμπα τα λεφτά που φύγαν γι'αυτό το πράμα... κι ας ήταν καλή παραγωγή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

'Ηθελα να μου αρέσει. Ειλικρινά, ήθελα να μου αρέσει.

 

Ευελπιστούσα ότι θα ήταν μια σαχλαμαρίτσα για ποπκορν και κόκα κόλα. Να αράξω, να περάσω ευχάριστα 2 ωρίτσες, να ξεχαστώ, να διασκεδάσω και λίγο μετά να τη ξεχάσω όπως τόσες και τόσες.

 

Είχα δει τις κριτικές, αλλά και σε άλλες ταινίες με άσχημα νούμερα έχω περάσει καλά, αξιοπρεπώς και δεν είχα χαλαστεί. Κατανοούσα το τι θα δω, δεν περίμενα πολλά, δεν στεναχωριόμουν.

 

Ειλικρινά δεν περίμενα πολλά. Δεν είχα αξιώσεις. Απλά να χαζολογήσω 2 ωρίτσες.

 

Η ταινία είναι Μ-Α-Π-Α. Πιο μάπα κι από μάπα. Τράτζικ. Κρίμα τον Χάρρισον, κρίμα τον Κρεγκ.

 

ρε, καραμάπα λέμε.

 

Είχα καιρό να δω τόσο κακή ταινία. Συνήθως κατορθώνω να την σκαπουλάρω και να γλυτώνω αυτές τις στραβές.

 

Δεν ξέρω άμα είπα ότι η ταινία είναι μάπα

 

μην τη δείτε, λουστείτε

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

'Ηθελα να μου αρέσει. Ειλικρινά, ήθελα να μου αρέσει.

 

Ευελπιστούσα ότι θα ήταν μια σαχλαμαρίτσα για ποπκορν και κόκα κόλα. Να αράξω, να περάσω ευχάριστα 2 ωρίτσες, να ξεχαστώ, να διασκεδάσω και λίγο μετά να τη ξεχάσω όπως τόσες και τόσες.

 

Είχα δει τις κριτικές, αλλά και σε άλλες ταινίες με άσχημα νούμερα έχω περάσει καλά, αξιοπρεπώς και δεν είχα χαλαστεί. Κατανοούσα το τι θα δω, δεν περίμενα πολλά, δεν στεναχωριόμουν.

 

Ειλικρινά δεν περίμενα πολλά. Δεν είχα αξιώσεις. Απλά να χαζολογήσω 2 ωρίτσες.

 

Η ταινία είναι Μ-Α-Π-Α. Πιο μάπα κι από μάπα. Τράτζικ. Κρίμα τον Χάρρισον, κρίμα τον Κρεγκ.

 

ρε, καραμάπα λέμε.

 

Είχα καιρό να δω τόσο κακή ταινία. Συνήθως κατορθώνω να την σκαπουλάρω και να γλυτώνω αυτές τις στραβές.

 

Δεν ξέρω άμα είπα ότι η ταινία είναι μάπα

 

μην τη δείτε, λουστείτε

 

:cheers5:

 

:lol::lmao: O καλύτερος σχολιασμός ταινίας στο Gc!!!!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

δεν έχω διαβάσει το κόμικ (και ούτε πρόκειται) και την ταινία την είδα περισσότερο επειδή δεν είχα τίποτ άλλο να δω... Πριν πατήσω το play όμως είπα να ρίξω μια ματιά στα σχόλια εδώ για να πάρω μια ιδέα για το τι με περιμένει... Τα αρνητικά σχόλια του duck με ανησύχησαν κάπως... Ακόμα περισσότερο με ανησύχησαν τα θετικά σχόλια του mr-d ( :P)... Όταν όμως είδα την λάσπη που πέταξαν οι φίλοι germ και djo είπα.............: ντάξει... τελικά ίσως και ν αξίζει η ταινία...

 

και όντως... δεν ήταν κακή... μια χαρά πέρασα... δεν κόπηκα κιόλας... κι ούτε με κόβω να την ξαναβλέπω... τουλάχιστον όχι σύντομα... αλλά δεν την λες και πατάτα... είχε μια συνοχή, δεν ήταν ό,τι να ναι... και ο τίτλος σου έλεγε από μόνος του τι θα δεις...: γιλαδοπαίδια κι εξωγήινους... αυτό ακριβώς και έδειχνε. Η ταινία σεβάστηκε και το στοιχείο του western και το της επιστημονικής φαντασίας... εμένα τουλάχιστον,αυτό μου αρκούσε για να περάσω καλά.

 

αλλά μου κάνει εντύπωση ρε παιδιά... τι δηλαδή δεν σας άρεσε;; τι δηλαδή περιμένατε περισσότερο από αυτό που σας έδινε ο τίτλος;;;

 

του mr-d για παράδειγμα... δεν του άρεσε που ήταν γουέστερν... άκου κει να δεις ρε παιδάκι μου... πας ο άνθρωπος να δεις μια ταινία με τίτλο "cowboys and aliens" και τι βλέπεις;; καουμπόιδες!!! αν είναι δυνατόν!!! τι ναι αυτά τα πράματα;! τα λεφτά μας πίσω!!! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

πως μπορείς να κάνεις κριτική και να πεις τι δεν σου άρεσε σε μια αηδία και μισή? :) ούτε καν ρυθμό δεν είχε. τα κλισέ ούτε που δούλευαν. είχε μια σοβαρότητα η οποία δεν είχε απολύτως καμία σχέση με αυτό που έβλεπες. και όπως το σκέφτομαι, το ίδιο ακριβώς πρόβλημα (σοβαρότητα) είχε η τελευταία ταινία του Statham το Killer Elite. η οποία ήταν και εκείνη μάπα.... σε αντίθεση λχ με τις "νορμάλ" ταινίες του Statham, πχ Crank, που ήταν με χαζομάρα συνολικά, αλλά βλεπόταν και ήταν διασκεδαστικότατη. Καθαρά γιατί δεν έπαιρνε τον εαυτό της σοβαρά. Εδώ είχαμε τη σοβαρότητα του Inside Man (Elite->Owen->Inside) σε σενάριο που δεν το σήκωνε με την καμία.

 

αλλά γενικώς τι να λέμε :) περί ορέξεως.... :) χτες είχα κουβέντα με άτομα που δεν τους άρεσε το Lost, δεν τους άρεσαν τα Batman του Burton και τα James Bond..... :) (τα οποία αντίστοιχα θα αναρωτιόνται γιατί δεν μου άρεσαν εμένα πράγματα που άρεσαν σε αυτούς :) )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

What happens in Λ.Ε.Φ.Ι.Κ. stays in Λ.Ε.Φ.Ι.Κ. :minigun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

το ίδιο ακριβώς πρόβλημα (σοβαρότητα) είχε η τελευταία ταινία του Statham το Killer Elite. η οποία ήταν και εκείνη μάπα.... σε αντίθεση λχ με τις "νορμάλ" ταινίες του Statham, πχ Crank, που ήταν με χαζομάρα συνολικά, αλλά βλεπόταν και ήταν διασκεδαστικότατη. Καθαρά γιατί δεν έπαιρνε τον εαυτό της σοβαρά. Εδώ είχαμε τη σοβαρότητα του Inside Man (Elite->Owen->Inside) σε σενάριο που δεν το σήκωνε με την καμία.

 

αλλά γενικώς τι να λέμε :) περί ορέξεως.... :) χτες είχα κουβέντα με άτομα που δεν τους άρεσε το Lost, δεν τους άρεσαν τα Batman του Burton και τα James Bond..... :) (τα οποία αντίστοιχα θα αναρωτιόνται γιατί δεν μου άρεσαν εμένα πράγματα που άρεσαν σε αυτούς :) )

 

Ε, όχι. Δεν νομιζω να μπορείς να πεις οτι το Crank ηταν καλύτερο από το Killer Elite! :pesta: Το Crank ήταν ένα ελεεινό και κακογυρισμένο, κακόγουστο, ενοχλητικό B-Movie. Το Killer Elite ήταν απλώς άλλη μια, αδιάφορη, καλογυρισμένη, αξιοσέβαστη ταινία δράσης. Δε θα τη ξανάβλεπα, αλλά δεν θα την σταμάταγα και στη μέση (όπως πολύ ευχαρίστως θα έκανα με τον Κράνκ αν ήμουν μόνος μου).

Τώρα ''τα Τζέιμς Μποντ'' είναι πολύ αόριστη κουβέντα. Είναι και κοστρία τα άτιμα. Για ποια μιλάς; Τα κλασσικά με τον Κώννερυ ή τα ''pink panther'' με τον Ρότζερ Μούρ ή τα ''Bourne'' με τον Γκραίκ ή -

ΕΠ τι έγινε δω; Λίγο να γυρίσω την πλάτη μου και πιάνεις off-topic συζητήσεις για σινεμά;

Μα Ορέστη, εγώ...

Σιωπή. Γύρνα πίσω στη δουλειά σου. Έχεις ακόμη 32 εξώφυλλα για σπέσιαλ ΦΜΙΛ να σχεδιάσεις. :out:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πάμπολλες φορές Χρηστάρα τα πράγματα κρίνονται και ανάλογα με τις απαιτήσεις ή ανάλογα με το τι περιμένεις ή θες να δεις. Στο Crank λχ δεν κάθεσαι για να δεις σοβαρή ταινία. Πας για να δεις Statham με ότι αυτό συνεπάγεται :) Στο Killer Elite αντιθέτως που σου μοστράρουν Ντε Νιρο (και ας έχει παίξει σε ένα κάρο σαβούρες τα τελευταία 10 χρόνια) και Clive Owen περιμένεις κάτι σοβαρό. Οπότε το βάζεις στην ίδια ζυγαριά με ένα Constant Gardener, με ένα Inside Man, με ένα Heat και συγκρίνεις :) Μεγάλο ρόλο όμως παίζει και η πρωτοτυπία των πραγμάτων. Το Killer Elite με τους όποιους προβληματισμούς έχει (τονίζω το "όποιους" :) ) 20 και 30 χρόνια πριν πιθανότατα να είχε άλλη αξία. Σήμερα όμως...... :)

 

 

Και για να το θέσω και με όρους James Bond, το ξύλο που πέφτει στις ταινίες του Κόννερυ και του Μουρ σήμερα είναι για γέλια. Όταν έχεις δει τις χορογραφίες σε Bourne, σε M.I. (για να μην πιάσω τις ταινίες του Woo και δεν συμμαζεύεται).......... :) Στην εποχή του όμως, ορισμένες σκηνές είχαν κριθεί ιδιαζόντως βιαίες ;)

 

 

Στα Bond δεν μπορώ να μιλήσω για κάποια περίοδο. Κάποτε γούσταρα ειδικά κάποιες περιόδους, πλέον τις γουστάρω όλες :) Όλες με τα θετικά τους και με τα αρνητικά τους. Ω ναι. Ακόμα και του Κόννερυ τα Μποντ έχουν αρνητικά σημεία :) Και ω ναι, ακόμα και του Μουρ τα Μποντ έχουν θετικά σημεία :) Έβλεπα σήμερα ξανά το Goldeneye. Και θυμήθηκα μια κριτική όπου τα έχωνε ο άλλος για τη σκηνή με το αεροπλάνο και τη μηχανή στον γκρεμό.... Ε, όταν την είχαμε δει το 95, όλος ο κινηματογράφος ήταν εκστασιασμένος σε εκείνη τη φάση. Καθαρά γιατί ήταν Μποντ και περίμενες κάτι τέτοιο :) (υπό ένα πρίσμα δλδ σα να διαβάζεις ένα κόμικ και να βλέπεις τον άλλον να πετάει γιατί λέει τα κύτταρά του φορτίζονται με έξτρα ενέργεια επειδή γεννήθηκε σε ένα ηλιακό σύστημα με κόκκινο ήλιο και τώρα ζει σε ένα με κίτρινο.... :D )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

αυτή η "σοβαρότητα" που σε ενόχλησε στην ταινία είναι χαρακτηριστική στις ταινίες western... Τα οποία western, με αδιάφορο σενάριο (αν όχι αδιάφορο τότε σχεδόν αδιάφορο), την έχουν. Τους τελευταίους 12 μήνες είδα ταινίες western όπως "για μια χούφτα δολάρια", "unforgiven", "appaloosa", "3:10 to yuma", "true grit"... (αυτά θυμάμαι τώρα) όλες οι παραπάνω ταινίες χαρακτηρίζονται από την ίδια αυτή "σοβαρότητα" σε συνδυασμό με ότι πιο "απλοϊκό" για σενάριο... έτσι είναι τα western ρε παιδιά... Αυτό που έκανε το cowboys and aliens, ήταν να προσθέσει στην "σοβαρότητα" αυτή των western, εξωγήινους...

 

τώρα, ταινίες όπως το crank, δεν με ενοχλεί που δεν παίρνουν τον εαυτό τους στα σοβαρά... με ενοχλεί όμως που δεν παίρνουν στα σοβαρά εμένα ως θεατή... αν και κάθε φορά που το λέω αυτό η ταινία που μου έρχεται πρώτη στο μυαλό είναι το machette!!! (το οποίο μάλιστα έχει και πολλούς φαν! τα περί ορέξεως που λέγαμε...)

 

επίσης, δεν καταλαβαίνω με ποιό σκεπτικό θεώρησες (πριν το δεις, μόνο από το τρέιλερ πχ) το killer elite να μπαίνει στην ίδια ζυγαριά με το constand gardener (από τις πιο αγαπημένες ταινίες μου!) η οποία δεν είναι καν περιπέτεια... ή και με το heat ή και το inside man... Μόνο και μόνο επειδή παίζουν οι ίδιοι ηθοποιοί;;

 

και για να κλείσω, καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς όταν λες πως σε ενοχλεί να παίρνει μια "άκυρη" ταινία τον "εαυτό της στα σοβαρά", (προσωπικά πάντα) δεν το είδα στην συγκεκριμένη ταινία τόσο (οκ, μια δόση υπήρχε) αλλά καταλαβαίνω πόσο ξενεροτικά ενοχλητικό είναι όταν συμβαίνει αυτό.

 

τέλος, κάτι που μου άρεσε πολύ στην ταινία ήταν πως μέχρι το τέλος της είχα συμπαθήσει όλους τους ήρωες... μου άρεσε αυτό... που είχαν ασχοληθεί τόσο με όλους και δεν έδειχναν μόνο μια τους πλευρά (κάτι που συναντώ και χαρακτηρίζει και τα περισσότερα western)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ένα western σαφώς και μπορεί να έχει χιούμορ. Είτε όντας το ίδιο σκέτο χιουμοριστικό (για να πιάσουμε τις ταινίες του Μπαντ Σπένσερ ή ανεβαίνοντας ποιοτικό επίπεδο πηγαίνοντας στο Maverick που μου έρχεται πρώτο πρώτο) είτε με χιουμοριστικές πινελιές όπως άπειρα του John Wayne. :)

 

Δεν πήγα να βάλω το Ελιτ στην ίδια ζυγαριά με το Constant Gardener (το βιβλίο είναι καλύτερο παρεμπιπτόντως ;) το προτείνω). Απλώς ήταν ένας τίτλος σοβαρής ταινίας και για κάποιο λόγο μου ήρθε στο νου και ας μην παίζουν οι ίδιοι ηθοποιοί (εν αντιθέση με τα άλλα που είπα). Το σχόλιο ήταν της υφής ότι για να κουβαλάς τέτοιο καστ, ε δεν θα είσαι μια ταινία επιπέδου Μπαντ Σπένσερ - Statham - Seagal και δεν συμμαζεύεται :) Θα είσαι κάτι παραπάνω. (ντσου. παραδόξως δεν είχα δει το τρέηλερ, ή έστω δεν το θυμάμαι)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λογικά δεν πρέπει να έχει μπει, αλλά είναι καλύτερο από ΟΛΗ την ταινία, οπότε:

 

 

Έτσι θα παρκάρουμε σε λίγα χρόνια!!!!!!! :dance::yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.