Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέλουμε Don Rosa στο Comicdom 2014; Θέλουμε!


ΔeMo™

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ανανεώνουμε τη λίστα και μας αρεσει ως ιδεα στους εξης:

 

Dhm
Indian
The_Sandman
JohnnyMZ
imacmaria
rkronin
tryfev
mk193
ChrisL
Farina
Mermigas

 

Στη βάση αντίστοιχης πρότασης συμμετοχικής δημοκρατίας στην ελληνική ντισνευκη σκηνή, προτείνω το εξής:

 

Και γιατί να μην φέρουμε μόνοι μας τον Ρόσα στην Ελλάδα;

 

Πενήντα άτομα να μαζευτούμε και να βάλουμε από 40 ευρώ μαζεψαμε 2 χιλιάρικα. Αν μαζευτουμε 100 χρειαζομαστε από 20 ευρω. Αν κανουμε (παλι) και κανενα crowdfunding campaign (και παλι πουσαρουμε σε ολο τον κομικσικο κοσμο εντος και εκτος Ελλαδος) μπορει να μην χρειαστει να τα βαλουμε μονοι μας. Εικοσι ευρω θα ξοδεψουμε μονο για να στειλουμε μηνυματα στον Ροσα, στον Γιανο, να μιλησουμε στους διοργανωτες του Comicdom, να δουμε κανενα βιδεο με τις τελευταιες εμφανισεις του Ροσα ή να παραγγειλουμε κανενα δανικο ντοκυμαντερ για τον Ροσα. Ας τα βαλουμε για να τον δουμε απο κοντα!

Καταλαβαινω ότι η οικονομικη κατασταση του καθενος ειναι διαφορετικη, σε κανεναν δεν περισσευουν, αλλά προτιμω να δωσω 20-40 ευρω και να φερουμε Ροσα στην Ελλαδα παρα να πιω 10 καφεδες (που δεν πινω κιολας) ή να παω να φαω ενα βραδυ Simply Burger. Θα εχω προλαβει να τον ξαναδω (γιατί δεν βλεπω να ερχεται ποτε Ελλαδα μονος του ή απο εκδοτη και δεν ξερω τι υγεια εχει ακομη) και θα έχω τη χαρα να κανω κατι που ηθελα παρα πολυ χωρις να περιμενω απο τους αλλους (εκδοτες, οργανωτες Comicdom) να το κανουν αν και οποτε δεησουν.

 

Ψηθείτε (:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ανανεώνουμε τη λίστα και μας αρεσει ως ιδεα στους εξης:

 

Dhm

Indian

The_Sandman

JohnnyMZ

imacmaria

rkronin

tryfev

mk193

ChrisL

Farina

Mermigas

 

Στη βάση αντίστοιχης πρότασης συμμετοχικής δημοκρατίας στην ελληνική ντισνευκη σκηνή, προτείνω το εξής:

 

Και γιατί να μην φέρουμε μόνοι μας τον Ρόσα στην Ελλάδα;

 

Πενήντα άτομα να μαζευτούμε και να βάλουμε από 40 ευρώ μαζεψαμε 2 χιλιάρικα. Αν μαζευτουμε 100 χρειαζομαστε από 20 ευρω. Αν κανουμε (παλι) και κανενα crowdfunding campaign (και παλι πουσαρουμε σε ολο τον κομικσικο κοσμο εντος και εκτος Ελλαδος) μπορει να μην χρειαστει να τα βαλουμε μονοι μας. Εικοσι ευρω θα ξοδεψουμε μονο για να στειλουμε μηνυματα στον Ροσα, στον Γιανο, να μιλησουμε στους διοργανωτες του Comicdom, να δουμε κανενα βιδεο με τις τελευταιες εμφανισεις του Ροσα ή να παραγγειλουμε κανενα δανικο ντοκυμαντερ για τον Ροσα. Ας τα βαλουμε για να τον δουμε απο κοντα!

Καταλαβαινω ότι η οικονομικη κατασταση του καθενος ειναι διαφορετικη, σε κανεναν δεν περισσευουν, αλλά προτιμω να δωσω 20-40 ευρω και να φερουμε Ροσα στην Ελλαδα παρα να πιω 10 καφεδες (που δεν πινω κιολας) ή να παω να φαω ενα βραδυ Simply Burger. Θα εχω προλαβει να τον ξαναδω (γιατί δεν βλεπω να ερχεται ποτε Ελλαδα μονος του ή απο εκδοτη και δεν ξερω τι υγεια εχει ακομη) και θα έχω τη χαρα να κανω κατι που ηθελα παρα πολυ χωρις να περιμενω απο τους αλλους (εκδοτες, οργανωτες Comicdom) να το κανουν αν και οποτε δεησουν.

 

Ψηθείτε (:

 

Μαζί σου, το έχω σκεφθεί κι εγώ. Ας ξοδέψουμε από 50 ευρώ λιγότερα ο καθένας για κόμικς για να φέρουμε τον Don στην Ελλάδα. ΄Αλλωστε και μόνο από τη διακοπή κυκλοφορίας τών περιοδικών Disney εξοικονομούμε αναγκαστικά ένα μέρος από αυτά τα χρήματα.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4553
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

αν και βλέπω ότι πέρασε καιρός από το τελευταίο ποστ εδώ, επειδή ούτε εγώ είχα καταφέρει την πρώτη φορά που είχε έρθει να τον δω(λόγω ηλικίας και απόστασης)...οπότε βάλε και εμένα στη λίστα :)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Παίδες, καλώς ή κακώς δεν υπάρχει λόγος να έρθει ο Rosa στο Comicdom.

 

Επειδή Ο Don Rosa θα έρθει στην Ελλάδα στις 14 & 15 Απριλίου 2014 ως καλεσμένος της Λέσχης Φίλων Κόμικς

 

Λεπτομέρειες εν καιρώ  :cheers:

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116940
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Έχει νόημα πλέον αυτό το τόπικ; :angels:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.