Μετάβαση στο περιεχόμενο

31 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  26034
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  762
  • Reputation:   10806
  • Achievement Points:  771
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Σαν σημερα στις 16 Ιουνιου 1983 κυκλοφορησε το περιοδικο Περιπετεια που ηταν επανεκδοση του παλαιοτερου κομικς Ομπραξ

 

 

                             

                               post-26034-0-38221600-1371368221_thumb.jpg

 

 

 

 

Οι  ιστοριες του Λοχαγου Μαρκ,Ομπραξ(μεχρι το τευχος 167),Μπλεκ μας συναρπαζαν μικρους μας συναρπαζουν ακομη και σημερα και ας περασαν 30 χρονια....

 

 

post-26034-0-62800500-1371368188_thumb.jpgpost-26034-0-85624200-1371368204_thumb.jpgpost-26034-0-11356500-1371368248_thumb.jpg

 

 

Η Πρωτη μου γνωριμια λοιπον με το περιοδικο αυτο ηταν  οταν ημουν 8 χρονων μου το ειχε φερει ο θειος μου και συγκεκριμενα τα τευχη 7 και 8

 

Θα ηταν πολυ ενδιαφερον εαν θυμαστε να μαθουμε και την δικια σας

 

 

       30 χρονια περιπετεια λοιπον 1983-2013

 

        30 χρονια αναμνησεις

 

 

Θα υπαρξει 31? :(

Επεξεργασία από Λύκος του Οντάριο
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Χρονια πολλα λοιπον , στο αγαπημενο μας περιοδικο!  :banana:  :clap2: 

 

Η δικη μου γνωριμια με αυτο, ηταν πριν περιπου 15 χρονια, μεσω ενας φιλου μου, ο οποιος ειχε ηδη παθος με τα κομιξ (ντισνευ + περιπετεια ) οντας 2 χρονια μεγαλυτερος μου, και μου δανειζε καθε εβδομαδα μια σακουλα τευχη περιπετειες και μικυ !

 

Ετσι, εκεινη η καψουρα δεν επαψε ποτε να υπαρχει, και συνεχιζουμε ως τωρα, ακαθεκτοι, μεχρι να μαζεψουμε και τα 300κατι τευχη :):frape:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Άντε να βάλω κι εγώ την ιστορία γνωριμίας μου με την....κυρία!!! Καλοκαιράκι και ένα πρωινό οι δικοί μου έχουν δικαστήριο στη διπλανή πόλη, όχι γι'αυτούς αλλά σαν μάρτυρες. Τι να με κάνανε εμένα 9 χρονών τότε, με πήρανε μαζί τους. Εγώ όπως ήταν φυσικό δεν έμεινα μέσα αλλά έκανα σουλάτσο στην πλατεία οι οποία είχε 4 περίπτερα μαζεμένα. Τότε ήταν που είχα αρχίσει να μαζεύω τα Μπλεκ τρίτης περιόδου. Βρήκα λοιπόν καμιά δεκαριά τεύχη Περιπέτεια με ιστορίες Μπλεκ τα οποία  φυσικά τα σήκωσα όλα και τα έχω από τότε!!! Ε, από τότε ξεκινά το ταξίδι στον κόσμο της Περιπέτειας το οποίο φιλοδοξώ να τελειώσει με το κλείσιμο της σειράς κάποια στιγμή!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Η δική μου επαφή με την ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ήταν ...............πρίν εκδοθεί το περιοδικό.

 

Ειχα πρωτοδιαβάσει (και απο τότε λατρέψει ) το Λοχαγο Μαρκ και τον Ομπραξ (πολυ λιγότερο) στο περιοδικό ΟΜΠΡΑΞ της δεκαετίας το 70.

Ημουν φανατικός Μπλεκάκιας ως τότε αλλα ο Μαρκ με κέρδισε σχεδόν αμέσως.

 

Οταν λοιπόν πήρα χαμπάρι την ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ και μάλιστα με αυτοτελείς επιτέλους ιστορίες δεν χρειάστηκε δευτερη σκέψη .

Αρχισα να παίρνω το περιοδικό, μετά για ενα πολύ μεγάλο διάστημα σταμάτησα και πριν μερικά χρόνια άρχισα πάλι να το μαζεύω .

Αυτό που μπορώ να πω είναι οτι παρ όλο που "μεγάλωσα" πια οι ιστορίες του Μαρκ μ αρέσουν το ίδιο και περισσότερο ισως.

 

Προσωπικά θεωρώ οτι το περιοδικό αυτό δεν έχει κανένα μέλλον ,για την ακρίβεια δεν υπάρχει πλεον.Το ξεστοκ της Δ Περιοδου που κυκλοφορεί στις μέρες μας δεν το θεωρώ νορμάλ κυκλοφορία περιοδικού .Επίσης στην εποχή μας φαντάζει παρωχημένο σαν στυλ και θεματολογία .

 

Επισης το γεγονός οτι η εταιρία που το κυκλοφορεί (ΛΙΘΟΤΥΠ) πνέει τα λοίσθια (κλείνει όπου να ναι ) νομίζω ενισχύει την άποψη μου.

 

Δεν ξέρω - και δεν νομίζω - αν θα φτάσει τα 31 όπως λέει ο φίλος μου Λυκος πιο πάνω.Αλλά για μένα δεν έχει σημασία .

 

Αυτό που μετράει είναι οτι η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ υπήρξε μια από τις πιο καλές σειρές  κομικς που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα  ,η τελευταία κατα τη γνώμη μου σειρά με όλες εκείνες τις αρετές των κομικς της δεκαετίας του 70 .

Και θα είναι για πάντα στην καρδιά όσων την αγαπούν και απ οτι φαίνεται δεν είναι και λίγοι.

 

Long Live ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ !!!!!    :spidey_yeah_that::beer6::respect:

Επεξεργασία από φλοκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Λοιπον φανατικος Μπλεκακιας αρχικα και μετεπειτα και Περιπετειακιας!

Το πρωτο τευχος Περιπετεια που αγορασα ηταν το τευχος 31 Ενα μαθημα ξιφασκιας με τον Μαρκ και μετα αρχισα να τα αγοραζω μαζικα απο το Προπατζιδικο του χωριου που τα εφερνε!!!

Ανταλλαγες τευυχων με φιλους,ειδικα τα καλοκαιρια σε τρελλες ποσοτητες!!!

Αλλες αγαπημενες μου ιστοριες απο το περιοδικο ειναι οι εξης:

98.Σταυρος απο φλογες με Ομπραξ

157.Οι 3 προφητες με Μαρκ

168.Το σπιτι του τρομου με Μαρκ

188.Ο θανατος του Μπλεκ την οποια και θεωρω μια απο τις καλυτερες ιστοριες του Μπλεκ

 

Η φωτο ειναι απο τη συλλογη ενος παιδιου που την ανεβασε στο facebook στο block της Περιπετειαςhttps://www.facebook.com/groups/31776347170/

post-9847-0-27820000-1371382928_thumb.jpg

Επεξεργασία από argiris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και μια σκηνη σταθμος: τευχος 15.Ενα αδεσποτο σκυλι,ο Φλοκ συναντα για πρωτη φορα το αφεντικο του,Μιστερ Μπλουφ

 

post-9847-0-05895500-1371383628_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4969
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ! :clap2:

 

 

Στην αρχή,άρχισα να συλλέγω μανιωδώς ΜΠΛΕΚ.Έπειτα και συγκεκριμένα πριν από 5 χρόνια είδα στο περίπτερο μια ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ με δώρο το τεύχος με την πρώτη ιστορία του Μαρκ.Όταν διάβασα και τα δύο τεύχη κατενθουσιάστηκα και εκ τότε έγινα και εγώ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΚΙΑΣ! :yahoo:

 

Έχω μαζέψει γύρω στα 40 τεύχη(πολλά από την ΣΤ περίοδο και λίγα από την Α περίοδο) και συνεχίζω να παίρνω τις επανακυκλοφορίες αλλά πιο πολύ τόμους.Σταμάτησα να παίρνω Μπλεκ έφοσον οι ιστορίες του στο ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΜΠΛΕΚ δεν έχουν την ίδια ποιότητα όπως τότε. :best:

 

Στεναχωρήθηκα κατά πολύ,όταν έμαθα για το ΣΚΑΝΔΑΛΟ που συνέβει με την εταιρία του Ανεμοδουρά.Η Λιθοτύπ σήμερα,από ότι έχω καταλάβει βγάζει επανακυκλοφορίες του περιοδικού και όχι επανεκδόσεις στα περίπτερα,όποτε το θυμάται και όσα τεύχη τους έχουν μείνει άλλωστε.Πιστεύω ότι οι επανακυκλοφορίες της ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ(δεν είναι και ατελείωτα τα τεύχη που υπάρχουν στις αποθήκες) θα σταματήσουν πολύ σύντομα και ουσιαστικά δεν θα υπάρχει ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ,πολύ απλά.Πραγματικά,κρίμα,για την τόσο ανευθυνότητα των Ελλήνων εκδοτών που δεν είναι ικανοί ούτε ένα ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ να εκδόσουν.Γενικά,εμείς οι Έλληνες για τίποτα δεν είμαστε ικανοί σαν λαός και τίποτα δεν μπορούμε να διαχειριστούμε,παντού ΣΚΑΝΔΑΛΑ και ΑΠΑΤΕΩΝΙΕΣ! :(

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Nα γιατι δεν βρισκουμε Περιπετειες Α περιοδου!!! :hunting:

Αποστολη και Δημοσθενη εχουν στερεψει και που θα βρουμε!!! :trixes: :trixes: :trixes:

post-9847-0-07318400-1371405218_thumb.jpg

post-9847-0-06438200-1371405231_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26034
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  762
  • Reputation:   10806
  • Achievement Points:  771
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Nα γιατι δεν βρισκουμε Περιπετειες Α περιοδου!!! :hunting:

Αποστολη και Δημοσθενη εχουν στερεψει και που θα βρουμε!!! :trixes: :trixes: :trixes:

Θα τις βρουμε Αργυρη που θα παει

:wow: ενα κρεβατι περιπετειες θα ηθελα να "περασω" μια νυχτα μαζι τους :lol:  :lol:  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θα τις βρουμε Αργυρη που θα παει

:wow: ενα κρεβατι περιπετειες θα ηθελα να "περασω" μια νυχτα μαζι τους :lol:  :lol:  :lol:

Θα ειναι μια κολασμενη νυχτα!!! :lmao: :lmao: :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26034
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  762
  • Reputation:   10806
  • Achievement Points:  771
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Θα ειναι μια κολασμενη νυχτα!!! :lmao: :lmao: :lmao:

το μονο σιγουρο ειναι το πρωι θα μεινει μονο το κρεβατι και οχι η περιπετειες :angel:  :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θα δωσουμε μαχη για να τις αποκτησουμε ολες!!! :slap: :slap: :slap:

post-9847-0-19243000-1371406074_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ιστορικό περιοδικό που μας κρατούσε συντροφιά όλο το χρόνο αλλά κυρίως τα καλοκαιριάτικα μεσημέρια, όπου ήταν ιδανικά για να ξαναδιαβάζει κανείς τα παλιά του τεύχη! :D

 

Αν ψάξω να βρω ένα ψεγάδι, αυτό είναι, τα κακοσχεδιασμένα εξωφυλλα, εκτός της πρώτης περιόδου.

 

Μεγαλώσαμε με την Περιπέτεια και αγαπήσαμε την Περιπέτεια...

Θα έχει πάντα μια εξέχουσα θέση στη βιβλιοθήκη μας...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Να πω κι εγω με μια μερα καθυστερηση χρονια πολλα σε ενα αγαπημενο μου περιοδικο!! :cheers3: 

Η πρωτη μου γνωριμια με τον Λοχαγο Μαρκ εγινε απο τα πολια περιοδικα του πατερα μου οταν ημουν μικρη.Διαβαζε Ομπραξ ,Περοπετεια,Μπλεκ,Μικρο αρχηγο και αγαπησα κι εγω αυτους τους ηρωες,με πρωτο και καλυτερο τον Μαρκ.

Δυστυχως τα παλια περιοδικα του πατερα μου πεταχτηκαν. :wall: Εχουν μεινει ελαχιστα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Χρόνια πολλά στην Περιπέτεια και απο εμένα :toyrta: . Εγώ σαν πιο μικρός γνώρισα την Περιπέτεια και τον Λοχαγό Μαρκ στην Β' και Γ' περίοδο (90'ς) και είναι ίσως το μόνο κόμιξ που αγοράζω που και που. Δεν θυμάμαι πιο ήταν το πρώτο τεύχος που αγόρασα-διάβασα, αλλα το καλύτερο που έχω διαβάσει είναι το scanlation του τελευταίου τεύχους της σειράς. Ευχαριστώ τις εκδόσεις Ανεμοδουρά για το περιοδικό που μας κρατάει συντροφιά εδώ και τόσα χρόνια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13933
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μετά από πολύ και πήρα χαμπάρι και εγώ το συγκεκριμένο θέμα.

Η περιπέτεια συμπλήρωσε φέτος 30 χρόνια (και μάλλον θα είναι η τελευταία της χρόνια εξαιτίας των γνωστών προβλημάτων του Περιοδικού Τύπου).

Δυστυχώς δεν το είχα συνειδητοποίηση αφού τα τελευταία χρόνια(5-6 περίπου) ουσιαστικά φυτοζωεί ,αφού δεν υπήρξε καμία προσπάθεια για νέες εκδόσεις ιστοριών ,ούτε καν των ιστοριών του Ομπραξ που καταληφθήκαν εδώ και πολλά χρόνια (δεν μιλάμε για σπέσιαλ εκδόσεις όπως στην Ιταλία).

Η πρώτη μου γνωριμία λοιπόν με το περιοδικό αυτό ήταν  όταν ήμουν 8 χρονών περίπου μου  είχε φέρει ο πατέρας μου ένα τεύχος που κάποιος είχε ξεχάσει στο τρένο και το μάζεψε και μου το έφερε.

Τον Μαρκ τον ήξερα από τα λίγα Ομπραξ που είχα κληρονομήσει (μαζί με πολύ περισσότερα μικρά Μπλεκ) από τον κατά πολύ μεγαλύτερο ξάδελφο μου.

Όταν λοιπόν πήρα χαμπάρι την ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ και μάλιστα με αυτοτελείς επιτέλους ιστορίες δεν χρειάστηκε δεύτερη σκέψη.

Κάθε Πέμπτη μεσημέρι περίμενα τον πατερά μου να γυρίσει από την δουλεία του μαζί με το νέο τεύχος.

Εννοείται ότι από τότε στις κυριακάτικες βόλτες στο μοναστηράκι (ο πατέρας μου δούλευε στον ΗΣΑΠ άρα σχεδόν κάθε δεύτερη εβδομάδα ήμουν εκεί) προσπαθούσα να αποκτήσω και κάποιο από τα παλιότερα τεύχη (στην αρχη έψαχνα μόνο Μαρκ ο Ομπραξ δεν μου πολυάρεσε .

Για καθαρά για  συναισθηματικούς λογούς λοιπόν αγαπημένες ιστορίες

204. Ραντεβού με το θάνατο (Η πρώτη περιπέτεια που έπεσε στα χεριά μου)

15. Ένα αδέσποτο σκυλί (Το πρώτο από τα μικρά νούμερα που απέκτησα λίγο καιρό αργότερα)

post-2097-0-73832100-1378852748_thumb.jpg   post-2097-0-21144100-1378852784_thumb.jpg

:beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ηρθε η σειρα μου!! γνωρισα για πρωτη φορα την ''περιπετεια'' πριν 8 χρονια.. ο συνομηλικος ξαδερφος μου επαιρνε τευχη περιπετειας και ''συλλεκτικα μπλεκ'' και με ωθησε να αγορασω κι εγω δινοντας μου να διαβαζω τα τευχη που ειχε..αμεσως με μαγεψαν οι ιστοριες..καλογραμμενο σεναριο, καταπληκτικο σχεδιο..οποτε κι εγω απο τοτε αρχισα να αγοραζω, κυριως τομους..αυτη η ιστορια κραταει μεχρι και σημερα(με μια διακοπη στη δευτερα και κυριως στην τριτη λυκειου λογω διαβασματος για τις πανελληνιες).. πρεπει να τονισω οτι ωθηση να αγορασω τα συγκεκριμενα περιοδικα πηρα και απο τον πατερα μου, ο οποιος και αυτος τη δεκαετια του '70 επαιρνε ζαγκορ, μπλεκ και ομπραξ(δυστυχως δεν κρατησε κανενα τευχος για μενα....κλαψ κλαψ! οποτεεε χρονια πολλα περιπετεια και ευχαριστουμε που μας εχεις ταξιδεψει ολα αυτα τα χρονια!! και βεβαιως ενα μεγαλο :respect:  στους αειμνηστους και αθανατους essegesse για το δημιουργημα τους!(ΜΑΡΚ ΚΑΙ ΜΠΛΕΚ):)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η πρώτη μου γνωριμία λοιπόν με το περιοδικό αυτό ήταν  όταν ήμουν 8 χρονών περίπου μου  είχε φέρει ο πατέρας μου ένα τεύχος που κάποιος είχε ξεχάσει στο τρένο και το μάζεψε και μου το έφερε.

-Εγω το ειχα ξεχασει στο τρενο!!! :PPP::lmao:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13933
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

 

Η πρώτη μου γνωριμία λοιπόν με το περιοδικό αυτό ήταν  όταν ήμουν 8 χρονών περίπου μου  είχε φέρει ο πατέρας μου ένα τεύχος που κάποιος είχε ξεχάσει στο τρένο και το μάζεψε και μου το έφερε.

-Εγω το ειχα ξεχασει στο τρενο!!! :PPP::lmao:

 

:Suspicious: :Suspicious:

Μετά την απομάκρυνση από . . . . . το τρένο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται!!!

:):lol: :lol:

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  23837
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  64
  • Reputation:   815
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4500 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ας πω και γω την δική μου ιστορία: Είμαι οπαδός της ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ από το 1ο τευχος ,φανατικός αναγνώστης και συλλκετης της...Ως δια μαγείας,δεν ξερω που έβαλα την απόλυτη συλλογή (1-341) και εδω και 1,5 χρόνο άρχισα να την ξαναμαζευω..Απο φέτος το καλοκαιρι με την συμπληρωση των 30 χρόνων, τα 341 τευχη κοσμουν   την βιβλιοθήκη μου ξανά,δίπλα στα ΜΠΛΕΚ,τα ΖΑΓΚΟΡ και τα ΟΜΠΡΑΞ!! Ειναι τα μονα κομικς (μαζι με τα ΚΟΜΙΞ) που εχω στο σπιτι μου..Τα άλλα 3,500 περιπου κομματια ειναι στο σπιτι του παπου μου! Σαν να μην πέρασε μια μέρα...Ωραία συλλογή,φανατίλες με Ανεμοδουρά και πικραμένοι για το άσχημο τέλος των εκδόσεων...Μακαρι καποιος να  εκδόσει κάτι από αυτα,ξανα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  26034
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  762
  • Reputation:   10806
  • Achievement Points:  771
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Σημερα η Περιπετεια μας γινετε 31 χρονων,περσι τετοιο καιρο που εκανα το τοπικ δεν πιστευα οτι θα αντεχε να βγαλει αυτον τον χρονο λογω τον προβληματων που διαβαζαμε για τον Περιοδικο Τυπο,αλλα ευτυχως αντεξε λογω του Λεοκρατη εγγονο του Ανεμοδουρα και επιπλεον ειδαμε μετα απο πολλα χρονια  το Σαββατοκυριακο και καινουργια ιστορια με τον Θλιμμενο Μπουφο με την βοηθεια του Νεου Μπλεκ φυσικα

 

Ολα μεχρι στιγμης πανε περίφημα :yahoo:  :yahoo:

 

:toyrta:  :toyrta:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  29530
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  61
  • Reputation:   651
  • Achievement Points:  500
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3876 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Να πω και εγω με τη σειρα μου η πρώτη Περιπετεια που αγορασα ήταν το νο.2 και 3 , απο τότε εγινα φανατικός οπαδός

της και δεν σταμάτησα ποτε συλλεγοντας όλα τα τεύχη :)

Μου αρεσε απο την πρώτη στιγμη...η αγάπη που έχω για αυτο το περιοδικο θα είναι παντοτινη!

Έφτασε η μέρα επιτέλους να δούμε και αδημοσιευτες Περιπέτειες στα περίπτερα...Εύχομαι να δούμε και τις σπεσιαλ

εκδόσεις,το τελευταίο τεύχος καθώς και τις 4 ιστορίες που δεν ξαναδημοσιευτηκαν στη Περιπετεια σε ΚΑΝΟΝΙΚΟ τεύχος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.