Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2013) [Ολίγη από Μεγάλα Σήριαλ]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δεν αντέχω άλλα τέλεια νέα! :yahoo:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Τα νέα Μεγάλα Σήριαλ είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ, ανυπομωνώ πραγματικά! Έχουν τέλεια εξώφυλλα και φαίνεται να έχουν και πολύ καλές ιστορίες, αν και κάποιες τις έχω, πάλι δεν με εμποδίζει από το να τα αγοράσω φέτος όλα. :D Και παιδιά έλεος, δεν σημαίνει πως επειδή έχετε μερικές ιστορίες που έχουν δημοσιευτεί ήδη τα φετινά Μεγάλα Σήριαλ είναι κακά. Για μένα είναι από τα καλύτερα τα φετινά, έχουν ένα σκοπό, καμία σχέση με τα περσινά. Για την ιστορία της Δυναστείας των Ντακ, τι και αν είναι η 4η φορά που δημοσιεύεται, εγώ μια φορά στην ζωή μου βρήκα την έκδοση του 2003 σε άθλια κατάσταση και μου ζητούσαν ένα σωρό λεφτά. xD Άντε να δούμε... :P

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

1) Φάντομ Ντακ: Η αρχή του μύθου: Έχω και τις 4 πρώτες ιστορίες του ήρωα σε άλλα περιοδικά όπως και την Επιστροφή στην Βίλλα των Ρόδων που λέει ο Γιώργος.  Βέβαια τον "Αυθεντικό Τιμωρό" τον έχω σε έκδοση του 1986 Κλασικά Ντίσνευ #83 που η μετάφραση σίγουρα δεν είναι σωστή  αυτούσια μετάφραση  με τα λόγια του Guido Martina αλλά σε πολύ πολύ ελεύθερη απόδοση (όσοι διάβασαν την ιστορία από εκεί καταλαβαίνουν τι θέλω να πω, μπορώ να παραθέσω και διάφορα καρέ αν δεν έχει γίνει ήδη :P). Λογικά δεν πάει για αγορά αν και ο Φάντομ Ντακ είναι από τους αγαπημένους μου ήρωες και ίσως αλλάξω γνώμη.  Το εξώφυλλο πιστεύω θα έπρεπε να ήταν αντίστοιχο των ιστορικών αυτών ιστοριών που θα δημοσιεύσουν.

 

2) Αστυνομικές Ιστορίες: Εάν είναι μερικές από τις ιστορίες που θεωρεί ότι θα μπουν ο Γιώργος από αυτές που δεν έχω και θέλω θα γίνει η αγορά.  Ειδικά αν μπει η ιστορία του Romano Scarpa.

 

3) Ιστορία & Δόξα της Δυναστείας των Ντακ: Συμφωνώ απόλυτα με τον Γιώργο.  Έχω και εγώ την έκδοση του 2003 και δεν θα πάει για αγορά.  Αν και πράγματι το εξώφυλλο είναι πολύ καλό.

 

4) Οι Φάκελοι του Μίκυ: Αν πρόκειται για αυτούσιο το ιταλικό τομάκι θα περιμένω να δω κριτικές εδώ στο forum.  Δεν μου φαίνεται καμιά από αυτές τις ιστορίες πολύ καλή αλλά θα δούμε.

 

5&6) Ιστορίες για Όσκαρ: Καβατσάνο, Μασσίμο Ντε Βίτα, Τζιόβαν Μπατίστα Κάρπι ιστοριών που δεν έχω.  Εννοείται είναι τα πρώτα που πάνε για αγορά. Η ιστορία "Paperino missione Bob Fingher" είναι και σύμφωνα με το inducks η πρώτη που αναφέρεται στην κατασκοπική οργάνωση "ΠΑΠΙ" :P

 

7) Μίκυ Στριπ / Διπλό Μιστύριο: Είναι από τις ωραίες ιστορίες του Σκάρπα με τον Μίκυ αλλά έχω την προηγούμενη έκδοση.  Σίγουρα θα είναι καλύτερη επειδή την άλλη την πήραν τα χρόνια και σίγουρα έχει ένα πολύ ωραίο  εξώφυλλο... Δεν με βλέπω να το αγοράζω μάλλον, θα δούμε ως τότε.

 

8) Η ιστορία της Τέχνης: Σίγουρα δεν πάει για αγορά.  Είχα πάρει εκείνα τα τεύχη (ξεκίνησα να ξαναπαίρνω το Μίκυ Μάους τακτικά μετά από χρόνια) και δεν θα την πάρω και σε τομάκι, λογικά ακόμη και να βάλουν μία καινούρια ιστορία.

 

Κάποιες παρατηρήσεις στο ενδιαφέρον ποστ τού φίλου Γιώργου:

 

1. Κι εγώ στην ίδια παλιά έκδοση την έχω, αλλά, παρόλα αυτά, εκτός εκπλήξεως (π.χ. κάποια αδημοσίευτη ιστορία σ' αυτόν τον τόμο) δεν θα τον πάρω.

 

5 & 6. Η ιστορία τού Oscar 2 missione Bobfingher, εκτός από πρώτη τής Οργάνωσης ΠΑΠΙ, είναι μία από τις 20 παρωδίες έργων τής παγκόσμιας λογοτεχνίας κλπ. που έχει σχεδιάσει ο μεγάλος Giovan Battista Carpi και για τις οποίες ανέβασα παλιότερα ειδικό θέμα http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=25366&page=1&&do=findComment&comment=207021

 

7. Γιώργο, κάνε μια διορθωσούλα στη λέξη Μυστήριο.

 

Κατά τα λοιπά και κυρίως για το ποιούς τόμους θα αγοράσω και ποιούς όχι, ισχύουν όσα έχω γράψει στα προηγούμενα ποστ μου (#99 και 116).

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δεν είμαι Ντισνεάκιας αλλά δύο τίτλοι με ψήνουν πολύ να τους αγοράσω. Ίδωμεν.

Θα κυκλοφορήσουν σε βιβλιοπωλεία ή σε περίπτερα;

 

α. Σε περίπτερα, Κατερίνα μου.

β. Πες μας ποιοί σε ψήνουν. Πάντως, την "Ιστορία και Δόξα", αν δεν την έχεις, σου την συστήνω ανεπιφύλακτα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τα νέα Μεγάλα Σήριαλ είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ, ανυπομωνώ πραγματικά! Έχουν τέλεια εξώφυλλα και φαίνεται να έχουν και πολύ καλές ιστορίες, αν και κάποιες τις έχω, πάλι δεν με εμποδίζει από το να τα αγοράσω φέτος όλα. :D Και παιδιά έλεος, δεν σημαίνει πως επειδή έχετε μερικές ιστορίες που έχουν δημοσιευτεί ήδη τα φετινά Μεγάλα Σήριαλ είναι κακά. Για μένα είναι από τα καλύτερα τα φετινά, έχουν ένα σκοπό, καμία σχέση με τα περσινά. Για την ιστορία της Δυναστείας των Ντακ, τι και αν είναι η 4η φορά που δημοσιεύεται, εγώ μια φορά στην ζωή μου βρήκα την έκδοση του 2003 σε άθλια κατάσταση και μου ζητούσαν ένα σωρό λεφτά. xD Άντε να δούμε... :P

 

Συμφωνώ μαζί σου φίλε. Είναι από τις καλύτερες χρονιές η φετινή. Ας μην γκρινιάζουμε λοιπόν. Φυσικά όποιος έχει όλες τις ιστορίες από κάποιους τόμους έχει κάθε δικαίωμα να μην τους πάρει, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι αξίζει ένα μπράβο στην Νέα Ακτίνα και τον Ντέιβιντ, που πρώτα με τον Γκότφρεντσον και μετά με τους 8 αυτούς τόμους, μας εκπλήσσουν ευχάριστα.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εγώ ας πούμε που δεν έχω τίποτα (περαν της ιστορίας και δόξας που την είχα αγοράσει το 2002 αλλά έγινε χίλια κομμάτια) και δεν αγοράζω εκδόσεις της Νέας Ακτίνας σε τακτική βάση, είναι λουκούμι τα ΜΣ. 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

εγω δεν θα παρω τιποτα

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ούτε καν ένα νερατζάκι? ένα περγαμόντο? λίγο κυδώνι? :D

 

:cheers5:

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

τσ! τσ! τσ! τόσο ακατάδεκτος πια...;

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

ούτε καν ένα νερατζάκι? ένα περγαμόντο? λίγο κυδώνι? :D

 

:cheers5:

 

Το νεραντζάκι και το κυδώνι μ' αρέσουν ενώ το περγαμόντο όχι φίλε :germ:. Οπότε εγώ μάλλον θα τηρήσω μια τέτοια αναλογία περίπου, δηλαδή πέντε (2 ΄Οσκαρ, Αστυνομικές Ιστορίες, Φάκελοι Μίκυ και Σκάρπα) ναι προς 3 (Φάντομ, Ιστορία και Δόξα και Ιστορία Τέχνης) όχι στις αγορές μου.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9717
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4142 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

α. Σε περίπτερα, Κατερίνα μου.

β. Πες μας ποιοί σε ψήνουν. Πάντως, την "Ιστορία και Δόξα", αν δεν την έχεις, σου την συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

α. Τέλεια!

β. Φάντομ Ντακ: Η αρχή του μύθου, Ιστορία και δόξα της δυναστείας και Αστυνομικές ιστορίες. 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες των φίλων για τα εφετινά Μεγάλα Σίριαλ...!

Μου αρέσουν αρκετά τα εξώφυλλά τους και βρίσκω αρκετά αλλαγμένο το περιεχόμενό τους σε σχέση με τς προηγούμενες χρονιές (πχ.μυστικός πράκτωρ Ντακ,Παρασκευές του Γκούφυ)...!

Θα συμφωνήσω όμως με τον Τρύφωνα...!

Πρόκειται πάλι για πολυτελείς ανατυπώσεις οι οποίες κατά την πλειοψηφία είναι πρόσφατες ή έχουν παρουσιαστεί παραπάνω από μία φορά στο παρελθόν...!

Είναι πολύ σωστό να μαθαίνουν οι νέοι,αλλά είναι εξίσου σημαντικό να διαβάζουν και κάτι καινούργιο και οι παλιοί...!

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποια θα αγοράσω,αλλά κατά πάσα πιθανότητα δεν θα τα αγοράσω όλα...!

 

 

Έλεος πια με την Ιστορία και Δόξα...!Κάθε 10 χρόνια θα βγαίνει...?  :help: 

 

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

α. Τέλεια!

β. Φάντομ Ντακ: Η αρχή του μύθου, Ιστορία και δόξα της δυναστείας και Αστυνομικές ιστορίες. 

 

Μόνο που αυτές βγαίνουν τρεις. Και κοίταξε μην αφήσεις έξω την Ιστορία και Δόξα. ΄Οπως είδες πιο πάνω στο ποστ τού Σπύρου http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=28815&p=290723 ο Φάντομ κυκλοφορεί στις 10/6

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες των φίλων για τα εφετινά Μεγάλα Σίριαλ...!

Μου αρέσουν αρκετά τα εξώφυλλά τους και βρίσκω αρκετά αλλαγμένο το περιεχόμενό τους σε σχέση με τς προηγούμενες χρονιές (πχ.μυστικός πράκτωρ Ντακ,Παρασκευές του Γκούφυ)...!

Θα συμφωνήσω όμως με τον Τρύφωνα...!

Πρόκειται πάλι για πολυτελείς ανατυπώσεις οι οποίες κατά την πλειοψηφία είναι πρόσφατες ή έχουν παρουσιαστεί παραπάνω από μία φορά στο παρελθόν...!

Είναι πολύ σωστό να μαθαίνουν οι νέοι,αλλά είναι εξίσου σημαντικό να διαβάζουν και κάτι καινούργιο και οι παλιοί...!

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποια θα αγοράσω,αλλά κατά πάσα πιθανότητα δεν θα τα αγοράσω όλα...!

 

 

Έλεος πια με την Ιστορία και Δόξα...!Κάθε 10 χρόνια θα βγαίνει...?  :help: 

 

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι Γιάννη μου. Φέτος οι 4 (΄Οσκαρ 1,2, Αστυνομικές Ιστορίες και Φάκελοι τού Μίκυ) από τους 8 τόμους δεν είναι ανατυπώσεις, ενώ ο 5ος, με τις δυο ωραίες ιστορίες τού Σκάρπα (Αίνιγμα τού Τσιχλαμπούμ και Συμμορία τού Φταρνίσματος) ανατυπώνεται για πρώτη φορά μετά από 20 χρόνια. Για την πολλοστή επανέκδοση τής Ιστορίας και Δόξας συμφωνώ (1971 Μίκυ Μάους, 1981 αυτοτελής τόμος, 1992 πάλι Μίκυ Μάους, 2003 και 2013 αυτοτελείς τόμοι).

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9717
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4142 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ωραία, θα το έχω στα υπ'όψιν τότε και θα κάνω ότι μπορώ να τα προλάβω! :)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4003
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  58
  • Reputation:   265
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Πολύ καλά! Πρώτη φορά που έχω τοσο πολλά να αγοράσω! Τις ιστορίες με τον Μίκυ, τα ΟΣΚΑΡ τα θέλω όπως και δίποτε και φυσικα  τον Φάντομ ντακ :) To Kingdom Hearts 2 δεν θα το δούμε ποτε στα ελληνικά; Στην ιταλία έχουν βγει; Δεν μαρέσει να έχω μισα ελληνικά και τα αλλα μισά στα αγγλικα :( Ασε που στα ελληνικά ήταν καλύτερη η έκδοση κατα τη δική μου άποψη...

Επεξεργασία από Seraphimon_TK
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πολύ καλά! Πρώτη φορά που έχω τοσο πολλά να αγοράσω! Τις ιστορίες με τον Μίκυ, τα ΟΣΚΑΡ τα θέλω όπως και δίποτε και φυσικα  τον Φάντομ ντακ :) To Kingdom Hearts 2 δεν θα το δούμε ποτε στα ελληνικά; Στην ιταλία έχουν βγει; Δεν μαρέσει να έχω μισα ελληνικά και τα αλλα μισά στα αγγλικα :( Ασε που στα ελληνικά ήταν καλύτερη η έκδοση κατα τη δική μου άποψη...

Είχα στείλει πριν καιρό στην Νέα Ακτίνα mail σχετικά με τα Kingdom Hearts και απάντηση δεν πήρα οπότε μάλλον δεν σκοπεύουν να κάνουν κάτι. :/ Και λογικό μου φαίνεται μιας και οι πωλήσεις πρέπει να ήταν πάρα πολύ χαμηλές. :(

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25717
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  41
  • Reputation:   355
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4230 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πολύ ενδιαφέρουσα σειρά..Θα τα πάρω σίγουρα όλα

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9463
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5119 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σύνολο 39,20€ δηλαδή :wall:

 

λογικα αφου θα μπουν στο terzopoulosbooks θα ισχυει η εκπτωση του 15% οποτε παμε στα 33,32 ευρω... παλευεται πιστευω.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δηλαδή θα περιμένουμε να βγουν όλα όσα θέλουμε και να τα πάρουμε μαζεμένα από το terzopoulos books; Χλομό το κόβω. Πρώτη μέρα κυκλοφορίας, μαγαζάκι τής γειτονιάς, έλεγχος αν περιέχει αδημοσίευτες ιστορίες και άμεση αγορά.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9463
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5119 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τρύφωνα παντα ασυγκράτητος, όπως στο χτύπημα του 619...

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

΄Εχω γίνει πολύ συγκρατημένος Νικόλα μου. ΄Εκοψα τρία περιοδικά ενώ η αγορά τού 619 ήταν η προτελευταία παλιού τεύχους. Με το 620 θα κλείσει αυτός ο τομέας. ΄Οσο για τα Μ.Σ. 2013, αν κυκλοφορούσαν όλα μαζί, μπορεί να αγόραζα όσα θα επιλέξω, με έκπτωση από τους Τερζόπουλους. Αλλά να παραγγέλλω ένα κάθε εβδομάδα ή να περιμένω να βγουν όλα και να τα παραγγείλω μαζί, δεν το βλέπω ρεαλιστικό.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Φάντομ Ντακ - Η Αρχή του Μύθου: Δευτέρα 10 Ιουνίου
Αστυνομικές Ιστορίες: Πέμπτη 13 Ιουνίου
Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ: Πέμπτη 20 Ιουνίου

Από το σημερινό Σούπερ Αλμανάκο

:beer:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Καλώς να έρθουν. Υποψήφιες για αγορά οι "Αστυνομικές Ιστορίες". ΄Οσο για τα άλλα δύο, σίγουρα όχι η Δυναστεία και 99% όχι οι πρώτες ιστορίες τού Φάντομ, αφού τις έχω όλες (το 1% για την απίθανη περίπτωση που κάποια από αυτές μού έχει ξεφύγει), κι αυτό ανεξάρτητα από το γεγονός ότι και τα δύο αξίζουν για όσους δεν έχουν τις ιστορίες.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ανανέωσα το πρώτο post με σκαναρίσματα των διαφημίσεων για τις 3 εκδόσεις που ανακοινώθηκαν. Το θέμα είναι πως στον τόμο του Φάντομ Ντακ, το νούμερο του τόμου δεν μου μοιάζει με το #40, πιο πολύ το κόβω για #44. Ίσως πάλι απλά να μην φαίνεται καλά λόγω μεγέθους. Όπως και να' χει, θα γράφω τα νούμερα του κάθε τόμου με το που κυκλοφορούν, για να είμαστε σίγουροι.

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φάντομ Ντακ - Η Αρχή του Μύθου: Δευτέρα 10 Ιουνίου

Αστυνομικές Ιστορίες: Πέμπτη 13 Ιουνίου

Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ: Πέμπτη 20 Ιουνίου

 

Από το σημερινό Σούπερ Αλμανάκο

 

:beer:

 

΄Εψαξα λίγο στο Inducks το ιταλικό πρωτότυπο τών "Αστυνομικών ιστοριών" http://coa.inducks.org/issue.php?c=it/PD+++44#a που αποτελείται από 11 ιστορίες και έχει 388 σελίδες και διαπίστωσα τα εξής:

Κατ' αρχήν, το σύνολο τών σελίδων τών ιστοριών είναι 374+4 εξώφυλλα+10 τίποτε διαφημίσεις = 388.

Από τις ιστορίες αυτές, οι 7 είναι ξαναδημοσιευμένες στην Ελλάδα (τις έχω όλες) και το σύνολο τών σελίδων τους είναι 245+π.χ. 11 διαφημίσεις=256 (16 τυπογραφικά) + 4 εξώφυλλα, μας κάνουν ένα τόμο 260 σελίδων που ταιριάζει με την τιμή τών 4,90 ευρώ.

 

Πολύ φοβάμαι, λοιπόν, και εύχομαι να διαψευσθώ αλλά δεν το ελπίζω, πως ο τόμος θα περιέχει μόνο αυτές τις επτά έτοιμες ιστορίες και θα μείνουν απέξω οι 4 αδημοσίευτες με σύνολο 129 σελίδων. 

 

Σε τέτοια περίπτωση, φυσικά, δεν θα αγοράσω τον τόμο. Βεβαίως οι νεότεροι φίλοι που δεν θα έχουν τις ιστορίες -ή έχουν μερικές μόνο- μπορούν άνετα να τον πάρουν γιατί πρόκειται για ενδιαφέρουσες ιστορίες.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Οκ, πρώτη μέρα και δεν το βρήκα το τομάκι του Φάντομ. Εσείς το βρήκατε;

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4969
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Οκ, πρώτη μέρα και δεν το βρήκα το τομάκι του Φάντομ. Εσείς το βρήκατε;

 

Δεν το έχω ψάξει αλλά εάν ξεκίνησαν από τώρα τα προβλήματα διανομής......................μια χαρά θα περάσουμε όλο το καλοκαίρι!!!  :wall:

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εντάξει, μπορεί απλά να μην βγήκε γιατί είναι Δευτέρα και δεν συνηθίζεται να βγαίνουν περιοδικά σήμερα. Απλώς ρωτάω για να μην ψάξω και αλλού τσάμπα.

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πήγα σε περίπου 7 περίπτερα αλλά τζίφος. Και μου έκανε εντύπωση που το έβαλαν να κυκλοφορήσει Δευτέρα επειδή συνήθως αυτή τη μέρα βγαίνουν πολύ λίγες εκδόσεις.

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.