Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ


Comics Fan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3607 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εντός των ημερών, ίσως και πριν από τα Χριστούγεννα, παραλαμβάνω τον 7ο και τον 8ο τόμο της σειράς, μέσα στην ειδική θήκη. ΄Ετσι, μαζί με τους 2 Color Sundays θα έχω 10 συν τον ελληνικό τόμο που μου έστειλε ο Χρήστος Τερζόπουλος δώρο με προσωπική αφιέρωση μόλις κυκλοφόρησε.

 

Ας ποζεριάσει λιγάκι και ο παππούς. Εννοείται ότι το έχω ξαναγράψει, αλλά Repetitio est mater studiorum (Η επανάληψις μήτηρ της μαθήσεως).

Από που τα παίρνεις εάν επιτρέπεται;

 

Ρωτάω γιατί κι εγώ αποφάσισα να τα αγοράσω και μάλιστα αγόρασα ήδη την πρώτη θήκη με τους πρώτους δύο τόμους από το amazon, μαζί με κάτι άλλες αγορές (στο ανάλογο θέμα όταν έρθουν :P ) αλλά σκεφτόμουν ότι μεμονωμένα ίσως αξίζει καλύτερα από κάποιο άλλο μέρος :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Στο bookdepository.com παίζουν καλες τιμές και για προπαραγγελίες gottfredson (και οχι μονο) και για κανονικές κυκλοφορίες και βεβαια το κυριότερο 0 ευρω ταχυδρομικά ανεξαρτήτως ποσού και βάρους του πακέτου.

Επεξεργασία από Gladstone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Από που τα παίρνεις εάν επιτρέπεται;

 

Ρωτάω γιατί κι εγώ αποφάσισα να τα αγοράσω και μάλιστα αγόρασα ήδη την πρώτη θήκη με τους πρώτους δύο τόμους από το amazon, μαζί με κάτι άλλες αγορές (στο ανάλογο θέμα όταν έρθουν :P ) αλλά σκεφτόμουν ότι μεμονωμένα ίσως αξίζει καλύτερα από κάποιο άλλο μέρος :thinking:

 

 

Στο bookdepository.com παίζουν καλες τιμές και για προπαραγγελίες gottfredson (και οχι μονο) και για κανονικές κυκλοφορίες και βεβαια το κυριότερο 0 ευρω ταχυδρομικά ανεξαρτήτως ποσού και βάρους του πακέτου.

 

 Εγώ προπαράγγειλα το gift box με τους τόμους 7 και 8 από το Amazon.com και χρεώθηκα, μαζί με τα ταχυδρομικά, 42,33 $. Αυτή τη στιγμή το bookdepository.com το δίνει 54,50 ευρώ χωρίς επιβάρυνση για ταχυδρομικά http://www.bookdepository.com/search?searchTerm=floyd%20gottfredson&page=1 ενώ το Amazon.com βλέπω πως το έχει προσφορά (από 49,99 $) με 35,03 $, επίσης χωρίς επιβάρυνση για ταχυδρομικά επειδή η παραγγελία υπερβαίνει τα 35 $ https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_6_5?url=search-alias%3Daps&field-keywords=gottfredson&sprefix=Gottf%2Caps%2C300

΄Αρα, με την προπαραγγελία ζημιώθηκα κάτι παραπάνω από 7 $. Και ναι μεν η προπαραγγελία γίνεται με ρήτρα χαμηλότερης τιμής, αλλά έπεσα θύμα ενός οξύμωρου σχήματος: Επειδή η τιμή προπαραγγελίας ήταν 34,35 $, με χρέωσαν με 7,98 $ έξοδα αποστολής και το σύνολο πήγε στα 42,33 $. Ενώ, αν το αγόραζα τώρα, με τιμή λίγο μεγαλύτερη, δηλαδή με 35,03 $ αλλά θα γλύτωνα τα έξοδα.

 

Τέλος έγινε και μια μικρή "λαθροχειρία" στην ισοτιμία $ και ευρώ, ή ίσως προσθήκη κάποιας προμήθειας, με αποτέλεσμα να χρεωθεί η κάρτα μου με 40,02 ευρώ αντί για 38,94.

 

Επομένως φίλε alexoni97, αυτή τη στιγμή σε συμφέρει να παραγγείλεις το σετ από την Amazon.com. με 35,03 $, αφού βεβαιωθείς πριν κλείσεις την παραγγελία, ότι δεν θα σε επιβαρύνουν με ταχυδρομικά.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20689
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4549 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τρυφωνα δεν ισχύουν τα δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα, από αμαζον. Συγκεκριμένα, γι αυτό το προϊόν τα μεταφορικά είδα ότι είναι 17 ευρώ. Τα δωρεάν μεταφορικά αν θυμάμαι καλά ισχύουν για αγορές εκ Αμερικής. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5565 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

 

Τέλος έγινε και μια μικρή "λαθροχειρία" στην ισοτιμία $ και ευρώ, ή ίσως προσθήκη κάποιας προμήθειας, με αποτέλεσμα να χρεωθεί η κάρτα μου με 40,02 ευρώ αντί για 38,94.

 

Επομένως φίλε alexoni97, αυτή τη στιγμή σε συμφέρει να παραγγείλεις το σετ από την Amazon.com. με 35,03 $, αφού βεβαιωθείς πριν κλείσεις την παραγγελία, ότι δεν θα σε επιβαρύνουν με ταχυδρομικά.

 

το σχεδόν 1 ευρώ ειναι απο την μετατροπή απο Ευρώ σε Δολλάριο και το παίρνει η τράπεζα. (όπως θα πήγαινες να κανεις δηλαδή συνάλλαγμα στην τράπεζα, παίρνει προμήθεια) αυτο το έμαθα με όταν την έπαθα και αγόρασα απο Αγγλία ενα ηχητικό σύστημα 500 ευρώ και τα 25 ήταν της τράπεζας.

 

τίποτα δεν στέλνεται απο καμια amazon με δωρεαν μεταφορικά. Αυτα ισχύουν για Αγγλία και Αμερική δυστυχώς.

Το βλέπεις μεν να το διαφημίζουν και σε ξεγελάνε κάπως αλλά εχει ενα μικρό αστεράκι υποσημείωσης :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τρυφωνα δεν ισχύουν τα δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα, από αμαζον. Συγκεκριμένα, γι αυτό το προϊόν τα μεταφορικά είδα ότι είναι 17 ευρώ. Τα δωρεάν μεταφορικά αν θυμάμαι καλά ισχύουν για αγορές εκ Αμερικής. :)

 

΄Εχεις δίκιο, Χρήστο μου. Μου φαίνεται όμως απίστευτο γιατί εμένα μου χρέωσαν μόνο 7,98 $, δηλαδή 7,30 ευρώ. ΄Ισως γιατί το προπαράγγειλα.

 

το σχεδόν 1 ευρώ ειναι απο την μετατροπή απο Ευρώ σε Δολλάριο και το παίρνει η τράπεζα. (όπως θα πήγαινες να κανεις δηλαδή συνάλλαγμα στην τράπεζα, παίρνει προμήθεια) αυτο το έμαθα με όταν την έπαθα και αγόρασα απο Αγγλία ενα ηχητικό σύστημα 500 ευρώ και τα 25 ήταν της τράπεζας.

 

τίποτα δεν στέλνεται απο καμια amazon με δωρεαν μεταφορικά. Αυτα ισχύουν για Αγγλία και Αμερική δυστυχώς.

Το βλέπεις μεν να το διαφημίζουν και σε ξεγελάνε κάπως αλλά εχει ενα μικρό αστεράκι υποσημείωσης :)

 

Το πρώτο, το είχα πιθανολογήσει, φίλε μου, όπως φαίνεται από τη φράση μου "ή ίσως προσθήκη κάποιας προμήθειας". Για το δεύτερο έχεις δίκιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

 

Επομένως φίλε alexoni97, αυτή τη στιγμή σε συμφέρει να παραγγείλεις το σετ από την Amazon.com. με 35,03 $, αφού βεβαιωθείς πριν κλείσεις την παραγγελία, ότι δεν θα σε επιβαρύνουν με ταχυδρομικά.

 

Φίλε μου, συγγνώμη, αλλά, όπως αναφέρουμε πιο πάνω, η τιμή του Amazon μαζί με τα μεταφορικά είναι περίπου 50 ευρώ. Οπότε, αυτά που γράφω δεν ισχύουν.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3220 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Απ'ότι βλέπω, στα Public (στο site συγκεκριμένα) έχει 10% έκπτωση στον τόμο 4 της Βιβλιοθήκης Γκότφρεντσον.  :yahoo:

Πηγή: Walt Disney's Mickey Mouse Vol. 4 | Βιβλία Public

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  36408
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  307
  • Reputation:   1636
  • Achievement Points:  312
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

Πολύ ωραίος τόμος τον ρούφηξα κυριολεκτικά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΥΘΟΣ ΟΤΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΟΜΟΣ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

2 λεπτά πριν, Comichunter είπε:

ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΥΘΟΣ ΟΤΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΟΜΟΣ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ.

Υπάρχει τέτοια φήμη; Από πού προκύπτει; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

2 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Υπάρχει τέτοια φήμη; Από πού προκύπτει; 

το είχα διαβασει καποτε, και καπου το ακουσα και σε ενα bvideo youtube. Ηταν ακριβως την περιοδο που εκλεισε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, Comichunter είπε:

ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΥΘΟΣ ΟΤΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΟΜΟΣ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ.

Παραμύθια της Χαλιμάς. Θα δώσεις ένα σκασμό λεφτά να εκδόσεις χιλιάδες κομμάτια και δε θα τα βγάλεις στην αγορά όταν είσαι υπό πτώχευση; Και τόσα χρόνια μετά δε θα τα διένειμε ούτε ο εγγονός μέσω του e-shop του; Να είχε πάρει τα δικαιώματα δε μπορούμε να το αποκλείσουμε, βέβαια, αλλά μέχρι εκεί!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

1 λεπτό πριν, Mandrake είπε:

Παραμύθια της Χαλιμάς. Θα δώσεις ένα σκασμό λεφτά να εκδόσεις χιλιάδες κομμάτια και δε θα τα βγάλεις στην αγορά όταν είσαι υπό πτώχευση; Και τόσα χρόνια μετά δε θα τα διένειμε ούτε ο εγγονός μέσω του e-shop του; Να είχε πάρει τα δικαιώματα δε μπορούμε να το αποκλείσουμε, βέβαια, αλλά μέχρι εκεί!

ψαχνω το βιτεο, μλις το εντοπισω θα το παραθεσω εδω περα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Walt Disney's Mickey Mouse: "Trapped on Treasure Island" by Floyd ...

αυτο ειχαν πει οτι ηταν το δευτερο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε ναι, αυτός είναι ο 2ος τόμος απ' τους 12 της "Fantagraphics", αυτό δε λέει τίποτα όμως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

40 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Ε ναι, αυτός είναι ο 2ος τόμος απ' τους 12 της "Fantagraphics", αυτό δε λέει τίποτα όμως.

Εγραψα κυκλοφορει ο Μυθος, δεν ειπα οτι ειμαι σιγουρος οτι βγηκε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3473
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Πριν από 1 ώρα, Comichunter είπε:

ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΥΘΟΣ ΟΤΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΟΜΟΣ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ.

 

:antekale: Μπαα δεν νομίζω να   ισχύει κάτι τέτοιο. Όπως είπε και ο @Mandrake  δεν είναι λογικό  να είχαν τυπωθεί τα αντίτυπα και να μην κυκλοφόρησαν στην αγορά σε καιρό που η εταιρία ήταν σε πτώχευση. Πάντως και εγώ το έχω ακούσει να λέγεται. Μακάρι στο μέλλον που μάλλον δεν θα γίνει η Καθημερινή να εκδόσει τους υπόλοιπους τόμους θα ήταν τέλειο αλλά απίθανο. :(

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36408
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  307
  • Reputation:   1636
  • Achievement Points:  312
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

Παιδιά μακάρι να τον είχε βγάλει αλλά όταν είσαι υπο πτώχευση δεν παίζεις με κάτι τέτοια. Τα ρίχνεις στην αγορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μόλις τώρα, pnikitaskomics είπε:

Παιδιά μακάρι να τον είχε βγάλει αλλά όταν είσαι υπο πτώχευση δεν παίζεις με κάτι τέτοια. Τα ρίχνεις στην αγορά.

αν αρχιζε απο αυτα ισως να μην ειχε κλεισει ....αλλα ξεκινησε εκδοσεις με ιστοριες που τις ειχαμε διαβασει πολλες φορες

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3473
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Εγώ επειδή ήθελα τη δουλειά του Gottfredson πήγα να αγοράσω τους Αμερικάνικους τόμους  από το ebay αλλά με την τιμή τους και το βάρος τους και μεμονωμένα να τους αγόραζα το τελωνείο θα με ξέσκιζε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μόλις τώρα, jimmy mcduck είπε:

Εγώ επειδή ήθελα τη δουλειά του Gottfredson πήγα να αγοράσω τους Αμερικάνικους τόμους  από το ebay αλλά με την τιμή τους και το βάρος τους και μεμονωμένα να τους αγόραζα το τελωνείο θα με ξέσκιζε.

ναι και δυστυχωε με τους ρυθμους που βγαζει η καθημερινη τους τομους του Σκαρπα δεν θα προλαβαινε να τους εκδοσει, Επισης ασχολουνται κε στοριες ιταλων δημιουργων πλεον

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τώρα, Comichunter είπε:

αν αρχιζε απο αυτα ισως να μην ειχε κλεισει ....αλλα ξεκινησε εκδοσεις με ιστοριες που τις ειχαμε διαβασει πολλες φορες

Όταν λες "ξεκίνησε εκδόσεις με ιστορίες που τις είχαμε διαβάσει πολλές φορές" σε ποια έκδοση/σειρά αναφέρεσαι; :thinking: Και πως είναι δυνατόν να "ξεκίνησε" ενώ "τις είχαμε διαβάσει πολλές φορές"; Τις είχε κυκλοφορήσει κάποιος άλλος πριν; Για τον Floyd Gottfredson μην κάνετε όνειρα... Ο Ρομάνο Σκάρπα θα πάρει χρονάκια ακόμη να ολοκληρωθεί. Αν είναι πάντως να βγουν τόσο παλιά κόμικς ενός από τους πρωτοπόρους της "Disney", θα προτιμούσα να μην τα δω σε κυκλοφορία κακής ποιότητας συνοδευόμενα από εφημερίδα στα περίπτερα, αλλά να βγάλουν οι "Καθημερινές Εκδόσεις" επιτέλους και τίποτα για τα βιβλιοπωλεία. Δεν έχω πιάσει στα χέρια μου της "Fantagraphics", αλλά ο τόμος της "Νέα Ακτίνας Α.Ε." ήταν πολύ καλός!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36408
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  307
  • Reputation:   1636
  • Achievement Points:  312
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

@jimmy mcduck Έχω τον έναν ελληνικό αλλά εγώ και πολλοί άλλοι λογικά που δεν ξέρουν τέλεια Αγγλικά δεν συμφέρει. Και γι αυτό αναμένουμε εμείς κάτι χρονάκια μπας και τα βγάλει η καθημερινή και πεσουν στα χέρια μας:mafia:!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

1 λεπτό πριν, Mandrake είπε:

Όταν λες "ξεκίνησε εκδόσεις με ιστορίες που τις είχαμε διαβάσει πολλές φορές" σε ποια έκδοση/σειρά αναφέρεσαι; :thinking: Και πως είναι δυνατόν να "ξεκίνησε" ενώ "τις είχαμε διαβάσει πολλές φορές"; Τις είχε κυκλοφορήσει κάποιος άλλος πριν; Για τον Floyd Gottfredson μην κάνετε όνειρα... Ο Ρομάνο Σκάρπα θα πάρει χρονάκια ακόμη να ολοκληρωθεί. Αν είναι πάντως να βγουν τόσο παλιά κόμικς ενός από τους πρωτοπόρους της "Disney", θα προτιμούσα να μην τα δω σε κυκλοφορία κακής ποιότητας συνοδευόμενα από εφημερίδα στα περίπτερα, αλλά να βγάλουν οι "Καθημερινές Εκδόσεις" επιτέλους και τίποτα για τα βιβλιοπωλεία. Δεν έχω πιάσει στα χέρια μου της "Fantagraphics", αλλά ο τόμος της "Νέα Ακτίνας Α.Ε." ήταν πολύ καλός!!

ξεκινησε πολυτελείς εκδοσεις ιστοριων που ειχαν ηδη δημοσιευθει σε πολλα περιοδικα μικυ μαους, μεγαλο μικυ,κλασσικα, κομιξ, τι θελεις αναλυση για να κατλαβεις ?? :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

7 λεπτά πριν, jimmy mcduck είπε:

Εγώ επειδή ήθελα τη δουλειά του Gottfredson πήγα να αγοράσω τους Αμερικάνικους τόμους  από το ebay αλλά με την τιμή τους και το βάρος τους και μεμονωμένα να τους αγόραζα το τελωνείο θα με ξέσκιζε.

οι ιστοριες του Gottferson ήταν πιο ωραιες απο τις σημερινες του μικυ, οπως και του Μαρει ηταν ιστοριες λιγο πιο σκοτεινες με καλους και κακους , οχι αποκλειστικα για μικρα παιδια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τώρα, Comichunter είπε:

ξεκινησε πολυτελείς εκδοσεις ιστοριων που ειχαν ηδη δημοσιευθει σε πολλα περιοδικα μικυ μαους, μεγαλο μικυ,κλασσικα, κομιξ, τι θελεις αναλυση για να κατλαβεις ?? :)

Και οι "Καθημερινές Εκδόσεις" τις έπιασαν από την αρχή, τις ολοκλήρωσαν και πήγαν σε άλλους δημιουργούς με παρόμοιες εκδόσεις. Δε βλέπω να βάρεσαν "λουκέτο" και να μην τις αγοράζει κόσμος, όμως. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μόλις τώρα, Mandrake είπε:

Και οι "Καθημερινές Εκδόσεις" τις έπιασαν από την αρχή, τις ολοκλήρωσαν και πήγαν σε άλλους δημιουργούς με παρόμοιες εκδόσεις. Δε βλέπω να βάρεσαν "λουκέτο" και να μην τις αγοράζει κόσμος, όμως. :)

δεν είχαν την ιστορια του τερζοπουλου, και τις δεκαετιες ευκολες η δυσκολες. Οταν βλεπεις οτι το καραβι παει στα βραχια κανεις σοβαρες κινησεις για να το σωσεις, οχι βιαστηκες... φυσικα και εγω τις αγορασα τις εκδοσεις αυτες, απλα λεω οτι με κατι νεο για την Ελλαδα, θα ειχε αλλα εσοδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3473
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

2 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

 Δεν έχω πιάσει στα χέρια μου της "Fantagraphics", αλλά ο τόμος της "Νέα Ακτίνας Α.Ε." ήταν πολύ καλός!!

 

Εγώ είδα  3 τόμους  της Fantagraphics στο Athenscon του 2019 αλλά δυστυχώς δεν τους αγόρασα. Αν θυμάμαι καλά πάνω κάτω ίδιοι με το δικό μας είναι. 

 

2 λεπτά πριν, Comichunter είπε:

οι ιστοριες του Gottferson ήταν πιο ωραιες απο τις σημερινες του μικυ, οπως και του Μαρει ηταν ιστοριες λιγο πιο σκοτεινες με καλους και κακους , οχι αποκλειστικα για μικρα παιδια

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενα σου. Μακάρι να βλέπαμε και άλλες τέτοιες ιστορίες μέχρι και σήμερα έστω μια δημοσίευση  αυτών των παλιών μιας και πολλές από αυτές ή έχουν δημοσιευτεί μόνο μια φορά στη χώρα μας  πριν από δεκαετίες ή και καμιά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.