Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο ΜΠΕΡΕΔΟΚΛΕΦΤΗΣ ΜΕ ΤΑ ΣΗΚΩΜΕΝΑ ΜΑΝΙΚΙΑ


tik

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 
 
Τιμή καταλόγου:  10 ευρώ
Το 2012 ο DJO δημοσίευσε μια συνέντευξη του δημιουργού αυτού του βιβλίου, σχετική με αυτού του βιβλίου. Από τότε δεν ξανακούστηκε τίποτα για αυτό. Ίσως να μην το διάβασε κανείς (εκτός από τον Melandros).
 
Ήρθε λοπόν η ώρα να το ανασύρουμε από τη λήθη και να του κάνουμε μια παρουσιασούλα.
 
Καταρχήν δεν πρόκειται για κόμικς. Θεωρείται μάλλον εικονογραφημένο. Εναλλάξ ολοσέλιδο σχέδιο και αντίστοιχο μικρό κείμενο. Κάθε σχέδιο δεν είναι αυτόνομο αλλά αποτελεί μέρος της συνολικής ιστορίας του Μπερεδοκλέφτη.
 
Τώρα θα μου πεις γιατί το ανεβάζεις στο γκρικόμικς αφού δεν είναι κόμικς. Καλά δεν το ανεβάζω.
 
Τέλος.
 
:angels:
 
 
 
 
 
 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το μετάνιωσα και συνεχίζω…

 

Είναι ένα μεγάλο σε μέγεθος άλμπουμ με μαλακό εξώφυλλο. Πολύ ποιοτική έκδοση, ωραίο χαρτονένιο εξώφυλλο, χαρτί σαμουά, τα κείμενα γραμμένα σε γραφομηχανή με μουτζούρες και ατέλειες.

 

Για το περιεχόμενο, σχέδιο και σενάριο δεν χρειάζεται (ως συνήθως, χαχα!) να πω τίποτα. Χαρακτηριστικά παραδείγματα βλέπετε στην παραπάνω συνεντευξη.

 

Προσωπικά, μου φάνηκε υπερβολικό το μέγεθος, ότι και καλά έγινε μεγάλο για να ψαρώνεις λίγο. Δεν μου άρεσε το σενάριο γιατί όταν ήμουν μικρός φορούσα μπερέ και πήγαινα σε εκθέσεις και δεν θα μου άρεσε να μου σπάσει κάποιος τα μούτρα για να μου πάρει το καπέλο. Τώρα για κάποιον που δεν του αρέσουν οι εκθέσεις και οι μπερέδες, ίσως να είναι καλό.

 

Ο δημιουργός και καλά τη λέει στους κουλτουροχλεχλέδες, αλλά η έκδοσή του μάλλον σε αυτούς απευθύνεται. Έτσι! Το παίρνουμε και αυτοσαρκαζόμαστε εμείς!

 

Ο Ερμής Ατζέμογλου συμμετείχε επίσης στην ανθολογία AT THE DRIVE INK - HEAVY LIQUID STRIP THEATER

 

Και ένα μικρό βιογραφικό από το αυτάκι του βιβλίου.

SCN_0012.jpg

 

:pool:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ναί φίλε tik το είχα πάρει κάποια φάση.. Ωραίο σαν έκδοση, αλλά ούτε εμένα μου άρεσε τόσο η ιστορία.. Και δεν έχω κάποια από τα θέματα που αναφέρεις πιο πάνω..   :P

Επεξεργασία από Melandros
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν μου άρεσε το σενάριο γιατί όταν ήμουν μικρός φορούσα μπερέ και πήγαινα σε εκθέσεις και δεν θα μου άρεσε να μου σπάσει κάποιος τα μούτρα για να μου πάρει το καπέλο.

:lmao: :lmao: :lmao: Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.