Μετάβαση στο περιεχόμενο

X-Men Origins: Wolverine (2009)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1612
  • Content Count:  5046
  • Reputation:   34543
  • Achievement Points:  5054
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άρθρο του Μάκη Παπασημακόπουλου στο ένθετο SMS της αθλητικής εφημερίδας Sportday (26/04/2009).

 

 

post-2298-1241189303_thumb.jpg post-2298-1241189319_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Παιδια μολις γυρισα απο τα Village και η ταινια ηταν ΤΕΛΕΙΑ :dance: .Πρωτα πρωτα δεν ειχε καμια σχεση με το comic, για να το βγαλουμε αυτο απ'την μεση, εκτος τα πολυ βασικα σημεια.Τωρα η ταινια ηταν πραγματικα απιστευτη σε ολους τους τομεις.Ο Hugh Jackman επαιξε τελια τον ρολο του (3 ταινιες το εχει μαθει πια :lol: ),σε βαθμο που σε εκανε να νιωθεις τον πονο του οταν χανει πραγματικα τα παντα.Η πλοκη που οντος εμοιαζε ελαχιστα με το comic, εδωσε νεα τροπη στην ιστορια του wolverine, με συνεχωμενα plot twists, και τελικα μια παρα πολυ καλη εξιγηση για να ενωσει την ταινια με την αρχη της πρωτης x-men :yahoo: .Και αυτο που περιμενα μια ζωη.. :mafia: Ο DEADPOOL ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ :yahoo: :yahoo:.Δεν περιμενα οτι θα καταφερναν να κρατησουν το humor του,να τον κανουν τοσο τουμπανο :respect: ,Και τελικα ενα τεραστιο plot twist που η θα σε πορωσει ή θα σε εξοργισει :confuse: .Οι σκηνες μαχης ηταν τρελες, με ολους τους χαρακτηρες...Ναι ολοι παλεψανε ακομα και ο τελευταιος :respect: .Η ταινια δινει μεγαλη εμφαση ακομα και στους δευτερευοντες χαρακτηρες, οπως Scott και Emma frost,που ειχαν μεν μικρες αλλα παρα πολη ωραιες σκηνες μαχης.

 

Πραγματικα το συνηστω ανεπυφυλαχτα.Μια απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει :yahoo: .

 

Δεν ξερετε ποσο δυσκολο ειναι να πω ολα αυτα χωρις spoiler :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5946 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Παιδια μολις γυρισα απο τα Village και η ταινια ηταν ΤΕΛΙΑ :dance: .Πρωτα πρωτα δεν ειχε καμια σχεση με το comic, για να το βγαλουμε αυτο απ'την μεση, εκτος τα πολυ βασικα σημεια.Τωρα η ταινια ηταν πραγματικα απιστευτη σε ολους τους τομεις.Ο Hugh Jackman επαιξε τελια τον ρολο του (3 ταινιες το εχει μαθει πια :lol: ),σε βαθμο που σε εκανε να νιωθεις τον πονο του οταν χανει πραγματικα τα παντα.Η πλοκη που οντος εμοιαζε ελαχιστα με το comic, εδωσε νεα τροπη στην ιστορια του wolverine, με συνεχωμενα plot twists, και τελικα μια παρα πολυ καλη εξιγηση για να ενωσει την ταινια με την αρχη της πρωτης x-men :yahoo: .Και αυτο που περιμενα μια ζωη.. :mafia: Ο DEADPOOL ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ :yahoo: :yahoo:.Δεν περιμενα οτι θα καταφερναν να κρατησουν το humor του,να τον κανουν τοσο τουμπανο :respect: ,Και τελικα ενα τεραστιο plot twist που η θα σε πορωσει ή θα σε εξοργισει :confuse: .Οι σκηνες μαχης ηταν τρελες, με ολους τους χαρακτηρες...Ναι ολοι παλεψανε ακομα και ο τελευταιος :respect: .Η ταινια δινει μεγαλη εμφαση ακομα και στους δευτερευοντες χαρακτηρες, ωπος Scott και Emma frost,που ειχαν μεν μικρες αλλα παρα πολη ωραιες σκηνες μαχης.

 

Πραγματικα το συνηστω ανεπυφυλαχτα.Μια απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει :yahoo: .

 

Δεν ξερετε ποσο δυσκολο ειναι να πω ολα αυτα χωρις spoiler :crying:

δηλαδή έχει μέσα κανονικό Deadpool και όχι ιμιτασιόν; Δε τη χάνω την ταινία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

δηλαδή έχει μέσα κανονικό Deadpool και όχι ιμιτασιόν; Δε τη χάνω την ταινία.

Κοιτα τωρα και ναι και οχι :confuse: .....ασε δεν μπορω να πω τιποτα,απλα δες την δεν χανεις :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Παιδιά και εγώ μόλις γύρισα (μαζί με τον Johnny ήμουν :P ) και γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την ταινία, ήταν τέλεια, όπως την περίμενα με ωραία πλοκή και συνεχή δράση. :dance: Καταπληκτικές ερμηνείες από όλους. :clap2: Όπως είπε και ο Johnny οι σκηνές μάχης ήταν τέλειες και οι δευτερεύων χαρακτήρες φοβεροί (με αυτά που άκουγα νόμιζα ότι απλά θα περνάνε από πίσω από τον Wolverine). Μπορείς να την δεις άνετα ακόμα και αν δεν ξέρεις τίποτα για τον Wolverine και την προτείνω σε όλους. :best: Εγώ πάντως θα την δω σίγουρα και όταν βγει σε DVD!

 

 

Υ.γ.1 θέλω να πω ότι σχετικά με τον Deadpool υπάρχει και κρυφό τέλος μετά τα credits.

Υ.γ.2 Τέλος κάτι ακούγεται για sequel με την Ιαπωνία.

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20254
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6281 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομίζω πως η ταινία ήταν αξιοπρεπέστατη......

πετυχαίνει : να σκιαγραφήσει με πειστικότητα το χαρακτήρα του Wolverine , να κρατήσει ρυθμό (δεν κάνει κοιλιά πουθενά) και να δώσει πολύ καλές σκηνές μάχης. Τι άλλο έπρεπε να κάνει δηλαδή; Για blockbuster μιλάμε...

 

Πολύ καλή η ανάπτυξη της σχέσης με τον Creed........

 

 

PS. Αυτός ο μαύρος καουμπόϋ είναι δημιούργημα του σεναριογράφου του φιλμ ή υπάρχει και στα κόμικς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

PS. Αυτός ο μαύρος καουμπόϋ είναι δημιούργημα του σεναριογράφου του φιλμ ή υπάρχει και στα κόμικς;

Ειναι και στα comics , αλλα εχει λιγο διαφορετικο χαρακτηρα αποσο ξερω :cheers3:http://en.wikipedia.org/wiki/Kestrel_(Marvel_Comics), και στα ultimate comics, ειναι ασπρος και δεν εχει δυναμεις μεχρι ποοοολλλυυυ μετα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Την Πέμπτη πρωί, στο Καφέ με την Ελένη (μα τι βλέπω...), ο Κουτσογιαννόπουλος με την Μενεγάκη μόνο που δεν ουρλιάζανε να πάμε να την δούμε (την ταινία). Μου έκανε εντύπωση που ο Κουτσ έλεγε τα καλύτερα, αλλά και η Μενεγάκη όλο Γουλβερούνι μου και Γουλβερούνι μου ήταν.

 

Να την ακούτε τη Μενεγάκη!

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

....και που λέτε....

 

 

 

:yahoo: Πήγα :yahoo: χτες :yahoo: και :yahoo: το :yahoo: είδα :yahoo: και :yahoo: μπορώ :yahoo: να :yahoo: πω :yahoo: ότι :yahoo: το :yahoo: αποτέλεσμα :yahoo: ήταν :yahoo: αρκετά :yahoo: ικανοποιητικό :yahoo: τόσο :yahoo: μάλιστα :yahoo: που :yahoo: ένα :yahoo: έχω :yahoo: να :yahoo: πω:

 

 

 

ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗ ΜΕΝΕΓΑΚΗ!!!!

 

 

 

 

 

:lol: Η ταινία τα έσπασε όντως!!!! Ένα 9/10 χαλαρά του το δίνω και ο μόνος λόγος που δεν του βάζω 10άρι είναι γιατί ήθελε λίγο παραπάνω προσοχή σε κάποια σημεία αλλά ΤΑ ΕΣΠΑΓΕ!!!!!

 

 

 

Αν και παίζανε όλοι μια χαρά, ρεσιτάλ έδωσαν οι Hugh, Liev και Ryan, με τον τελευταίο να είναι αποκάλυψη!!!! Θα του στείλω δώρο μία βέσπα!!!!!

 

 

 

σσ.

Πόσα κρυφά τέλη έχει ρε παιδιάαααα??????? Επίσης αν και ήταν εντυπωσιακό το αποτέλεσμα του Deadpool-Weapon XI με ψιλοχάλασε αλλά μετά σκάει μύτη ο Τζώννυ και μου λέει για ένα κρυφό τέλος όπου περνάει ο Wade πάνω από το σακατεμένο Weapon XI το οποίο μπορεί να είναι απλά κλώνος!!!!! :wow:

 

 

 

 

 

 

υγ.ΘΕΛΩ ΤΟ DVD ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΥΦΑ ΤΕΛΗ ΤΩΡΑ!!!!!!

 

υγ2.Θα διαφωνήσω με την αισθητική video-game Χρίστο, και θα σου πω αν το movie game θα έχει αισθητική ταινίας :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μέχρι στιγμής έκανε πολύ καλό άνοιγμα. Ακριβώς το ίδιο με το περσινό IRON MAN. Θα δούμε πως θα εξελιχθει...

 

http://www.newsarama.com/film/090503-wolve...box-office.html

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5946 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ήταν σαν X-comic των Early 90's. άπειροι χαρακτήρες που περνάνε στο ντούκου (μέχρι και Quicksilver και Scarlet Witch πήρε το μάτι μου) και απλά υπάρχουν για να σκάσουνε οι fan (ειδικά η Emma Frost... ), ένα σενάριο που προσπαθεί να είναι grand scale, grim and gritty και με βάθος χαρακτήρα, αλλά στην πράξη είναι προσχηματικό για σκηνές ξύλου για ηλίθιους λόγους, σκηνές που είναι τόσο κλισέ που ψάχνεις να βρεις από πια ταινία ήταν και ένα τέλος που δεν έχει closure, απλά λέει συνεχίζεται (ευτυχώς τις συνέχειες τις είδαμε πριν 9 και 7 χρόνια και ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ).

Μέσα σε όλα αυτά ένας Hugh Jackman που προσπαθεί φιλότιμα να παίξει ένα ρόλο που εντάξει, στο σενάριο είναι απλά διαδικαστικός καθώς και πολύ όμορφο αν και όχι ιδιαίτερα εμπνευσμένο ξύλο.

 

ΥΓ1: Ο Gambit τα έσπασε

ΥΓ2: Γιατί έβαλαν για τελικό κακό τον Baraka από τα Mortal Kombat;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις γύρισε και ο γράφων απο το σινεμά...θα τι συγκρίνω με το τελευταίο υπερηρωικό που είδα το Γουότσμεν.

Σαν ταινία κάποιος άσχετος θα έβλεπε πολύ πιο εύκολα το Γούλβεριν και θα την ευχαριστιόταν κιόλας, καθώς όπως είπατε είναι μια ολοκληρωμένη ταινία, βγάζει και γέλιο, έχει τη δράση, το δράμα κτλ...

Εμένα μου άρεσε αν και με χάλασε σε ορισμένες σκηνές ο τρόπος που κρατούσε τις λεπίδες ο Γούλβι, διότι ακριβώς φαινόταν ότι τις κρατούσε.

Αλλά να πώ την αμαρτία μου μου έχει λείψει μια ταινία με τόση δράση που να σε κρατάει στην καρέκλα απο την αρχή ως το τέλος και με το στόμα ανοιχτό...λες να μεγαλώνω;

Κι επειδή είχα το δίλημμα να δω το Σλάμντογκ στο σινεμά, θα σταματήσω εδώ για να το δω κι αυτό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χμ... πιστεύω ότι είναι λίίιιιγο περιττό αυτό που θέλουνε να κάνουνε, αλλά διαβάστε κι εσείς το νέο για το Wolverine 2...:

 

The Seed partners have begun planning the sequel, which they are squarely focusing on the samurai storyline originated in the comic series, and whose Japanese locale was teased after the film's final credits. A writer has yet to be hired. Seed will produce.

 

SHH..... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15800
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

ΧΑ! αυτό ήταν το hidden finale που είδα στο cine.

 

Η ιδέα είναι κάπως... νταξ'μωρέ... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8021
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  29
  • Reputation:   32
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5592 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Απογοήτευση... Κοινό συναίσθημα των τελευταίων ταινιών δράσης, κυρίως αυτών που προέρχονται από comics. Με μοναδική φωτινή εξαίρεση το άριστο Iron Man, ότι άλλο έχω δει εδώ και δύο χρόνια, είναι κάτω του μετρίου. HellBoy II, Dark Knight, Watchmen sucked hard and sucked big time... Και πριν το Iron Man, η μοναδική ταινία δράσης που πραγματικά μου άρεσε ήταν το Transformers. Κατά τα άλλα, από μετριότητα σε μετριότητα.

 

Η ταινία είναι κακή. Δεν έχει δέσιμο. Σε καμία περίπτωση δεν νιώθεις να παρακολουθείς μια γεμάτη, καλοστημένη ιστορία, που κάπου πηγαίνει. Ο Jackman προσπαθεί, αλλά είναι λίγος σε σχέση με την ανικανότητα του σκηνοθέτη και του σεναρίου, να ενσαρκώσουν έναν από τους δημοφιλέστερους και συνάμα ευκολότερους ήρωες κόμιξ.

 

Δυστυχώς, πέρα από κάποιες όμορφες σκηνές, με καλή φωτογραφία και σχετικά ταιριαστούς διαλόγους, η ταινία δεν μπορεί να κρατήσει, όχι μόνο τον φανατικό αναγνώστη Wolverine, ούτε καν τον αδιάφορο θεατή, που ήρθε να περάσει 2 ευχάριστες ώρες. Οι αλλαγές στα origins, στα πρόσωπα και τις καταστάσεις είναι κάκιστες, η επιλογή των ηθοποιών μετριότατη (με αποκορύφωμα την επιλογή του ξενέρωτου βλαχοαμερικάνου κάγκουρα για τον ρόλο του Gambit. Δεν φρόντισαν ούτε καν την προφορά του να αλλάξουν. Λες και μιλούσε μπάρμαν από σαλούν στο Ντάλλας.) Κρίμα, κρίμα, κρίμα, κρίμα. Ωραία, μπορεί να μην είναι αγαπημένος μου ο Wolverine (για την ακρίβεια, ούτε καν αγαπητός δεν μου είναι) αλλά όταν παρακολουθώ μια ταινία και μου δίνεται η αίσθηση ότι έγινε απλώς και μόνο για να γίνει, χωρίς κανένα επανέλεγχο, κρίση και σχετική ευαισθησία για το κοινό, θίγομαι και κακιώνω.

 

Η ταινία, στο σύνολό της, είναι πιο αισχρή κι από την φάση στα DC Versus Marvel όπου ο Wolverine "νικάει" τον Lobo. Έλεος, πια... Έλεος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2508
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  27
  • Reputation:   30
  • Achievement Points:  27
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ήταν μια καλή ταινία. Καλύτερη από το X-men 3, αλλά όχι καλύετρη από το Χ-men 2. Με απογοήετυσε λίγο ο Deadpool όπως τον κάνανε αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Όντως, οι χαρακτήρες περνάγανε γρήγορα και δεν γινόταν να τους ευχαριστηθείς πλήρως. Άλλωστε η ταινία αφορούσε μόνο τον Wolverine.

 

Θα ήθελα όμως να πω κάτι και για τα αρνητικά σχόλια που ακούω για την ταινία και γενικά για όλες όσες έχουν βγεί.

Μήπως όμως έχουμε πολλές απαιτήσεις από τις ταινίες τα τελευταία χρόνια; Με την απογείωση των ειδικών εφέ τα έχουμε δει σχεδόν όλα. Τα πάντα μπορούν να γίνουν και δεν υπάρχει όριο. Μου είναι πολύ ευχάριστο να βλέπω ήρωες την κόμικ να μεταφέρονται στη μεγάλη οθόνη, αλλά ξέρω ότι ποτέ δεν θα μπορέσουν να μου δώσουν την ίδια χαρά και συγκινηση όπως όταν τους διαβάζω. Ο καθένας μας έχει φανταστεί διαφορετικά τον κάθε ήρωα που του αρέσει στα κόμικ. Ο τρόπος που κινείται, που μιλάει, είναι διαφορετικός για τον καθένα μας. Ας βλέπουμε τις ταινίες από ευχαρίστηση και όχι περιμένοντας να μείνουμε με το στόμα ανοιχτό σαν να βλέπουμε κάτι για πρώτη φορά. Δύστυχώς στο Χολυγούντ ξεμείναν από σενάρια και τα βρίσκουν όλα έτοιμα στα κόμικ. Κάνουν κάποιες αλλαγές, βιάζοντας την ιστορία, και μας το σερβίρουν τίγκα στα εφφέ. Δεν με στεναχωρεί πολύ, απλά ξέρω τι να περιμένω και δεν έχω πολλές απαιτήσεις για να γκρινιάζω για τα 9 ευρω που έδωσε στο σινεμά.

 

Ευχαριστήθηκα το Wolverine και θα το ξαναδώ. Όπως και θα δω και όποια άλλη ταινία βγει που έχει σχέση με κόμικ ήρωες. Αν δεν μου αρέσει δεν πειράζει. Θα βρω παρηγοριά στις σελίδες των κόμικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5955
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   35
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5782 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αλι, αλι και τρισαλί! Τι αντίκρισαν τα ματάκια μου χθες το βράδυ! Προσπαθώ ακόμη να διαγράψω απ' το μυαλό μου αυτή την ταινία. Ειλικρινά δεν ξέρω από πού να αρχίσω. Λες και έβλεπα άλλη ταινία. Ο Jackman καλός ήταν, αλλά τι να σου κάνει ο δόλιος με τέτοιο σενάριο; Τα κάνανε μαντάρα. Είχε τεράστια κενά και παραλείψεις η ταινία. Πραγματικά μεγάλη απογοήτευση... :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Παιδιά είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα βγει ταινία Deadpool. :awesome:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Sorry Djo αλλα τελικα επιβεβαιωσαν οτι υπαρχουν μονο 2 extra τελη :oops: , τουλαχιστον επιβαιβεωσαν την ταινια :dance:

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδιά είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα βγει ταινία Deadpool. :awesome:

 

ΩΩΩΩ ΝΑΑΑΑΑΙ!!!!!!!!!!

 

 

:yahoo:deadpoolonmotorbikebyja.gif:yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5946 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ω ναι. Deadpool!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1453
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ε,δεν ξετρελάθηκα κιόλας.Αν την δούμε σαν ταινία ήταν καλή,αλλά νομίζω ότι υπήρχε μια συνεχής και έντονη προσπάθεια να δείξει την ιστορία του Wolverine.Θα μου πεις τώρα,αφού για αυτόν ήταν η προσπάθεια.Ναι,αλλά δε χρειάζεται να μου πει ο άλλος ότι θα τον πυροβολήσει στο κεφάλι για να χάσει τη μνήμη του.Μου θύμισε παλιές ταινίες που ο πρωταγωνιστής εξηγούσε τι κάνει...Εκεί με χάλασε λίγο...

όπως και το σημείο με το κομμένο κεφάλι που πυροβολούσε...Υπερβολή...

Δεν ήταν κακή ταινία,αλλά δεν ήταν και καλή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ε,δεν ξετρελάθηκα κιόλας.Αν την δούμε σαν ταινία ήταν καλή,αλλά νομίζω ότι υπήρχε μια συνεχής και έντονη προσπάθεια να δείξει την ιστορία του Wolverine.Θα μου πεις τώρα,αφού για αυτόν ήταν η προσπάθεια.Ναι,αλλά δε χρειάζεται να μου πει ο άλλος ότι θα τον πυροβολήσει στο κεφάλι για να χάσει τη μνήμη του.Μου θύμισε παλιές ταινίες που ο πρωταγωνιστής εξηγούσε τι κάνει...Εκεί με χάλασε λίγο...

 

Ναι όντως έχεις ένα δίκαιο εδώ :) , θα μπορούσαν να βρουν κάτι καλύτερο, αλλά δεν με πείραξε τόσο αυτό, όσο το ότι

χρησιμοποίησε τις σφαίρες από Αδαμάντιο ο Stryker, και δεν τις έδωσε στον Agent όταν πήγε να σκοτώσει τον wolverine , αφού είναι ο καλύτερος στα όπλα :lol:

,αυτό όντως ήταν κάπως έλεος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ένα βιντεάκι με θέμα τον wolverine:

 

 

Δεν έχω αποφασίσει αν μου άρεσε, αλλά γέλασα με το χαρτί υγείας.

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Χαχαχα καταπληκτικό!!! Πολύ αστείο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  147
  • Reputation:   314
  • Achievement Points:  147
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αλι, αλι και τρισαλί! Τι αντίκρισαν τα ματάκια μου χθες το βράδυ! Προσπαθώ ακόμη να διαγράψω απ' το μυαλό μου αυτή την ταινία. Ειλικρινά δεν ξέρω από πού να αρχίσω. Λες και έβλεπα άλλη ταινία. Ο Jackman καλός ήταν, αλλά τι να σου κάνει ο δόλιος με τέτοιο σενάριο; Τα κάνανε μαντάρα. Είχε τεράστια κενά και παραλείψεις η ταινία. Πραγματικά μεγάλη απογοήτευση... :crying:

 

 

πωπω ακριβως το ιδιο συναισθημα...μιλαμε δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου η ταινια...ανυπομωνουσα πως κα πως να τελειωσει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1612
  • Content Count:  5046
  • Reputation:   34543
  • Achievement Points:  5054
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άλλη μια συνέντευξη του Χιου Τζάκμαν, στο Έψιλον της Κυρ. Ελευθεροτυπίας της 17/05/2009.

 

 

post-2298-1242684329_thumb.jpg post-2298-1242684351_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5246
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  117
  • Reputation:   161
  • Achievement Points:  117
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5864 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

τελικα εχουμε γινει πολυ παραξενοι και απαιτητικοι

 

αυτο εχω καταλαβει εγω

 

φανταζομαστε τα πραγματα στο μυαλο μας και περιμενουμε να τα δουμε ετσι

 

εχω χασει ΚΑΘΕ ελπιδα εδω και χρονια να δω στο Σινεμα τους αγαπημενους μου ηρωες οπως θα πρεπε

 

αμα ολοι οι σκηνοθετες επιαναν το νοημα οπως ο Sιnger κι αυτος του Iron man που μου διαφευγει το ονομα αυτη τη στιγμη τοτε ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΖΑΝ ΩΣ ΚΑΛΟΙ

 

Εχοντας καταληξει εκει πηγα χωρις φοβο και παθος να δω την ταινια

 

και μου αρεσε ηταν καλη

γιατι δεν ειχα απαιτησεις την περιμενα μετρια κι ηταν λιγο πιο πανω απο το μετριο

 

ο Σειμπερτουθ ηταν ολα τα λεφτα,πετυχημενος

ο Στραικερ ηταν χαλια (σε σχεση με τον COX στο X-men 2)

οι υπολοιποι καλοι αλλα τους ειδαμε λιγο το οποιο ειναι λογικο απο τη στιγμη που βλεπεις Wolverine :D

 

δεν ειναι αριστουρημα

δεν ειναι μαπα

 

παλι καλα λεω εγω :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2457
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Την ειδα και γω σημερα την ταινια... Ψιλοαπογοητευση... Ο Jackman αρκετα μετριος. Ειδικα στις σκηνες που θυμωνε δεν μου φανηκε καθολου πειστικος. Αρκετες υπερβολες στα εφε (π.χ. πεφτει πυραυλος ελικοπτερου σε ξυλινη αποθηκη και θαρρεις και διαλυθηκε δεξαμενη διυλιστηριου). Σιγουρα την παρασταση κλεβει ο Liev Schreiber ως Victor Creed. Ηταν πολυ καλος.

 

6,5/10

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3897
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   40
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6041 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η ταινία ήταν κακή.Ο Τζάκμαν είναι γεννημένος για τον ρόλο αλλά ειδικά σ'αυτή την ταινία τον Γουλβι τον έκαναν τελείως εξευγενισμένο και καλοκάγαθο χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας κυνικότητας και άγριων ενστίκτων όπως στο κόμικ.Συγνώμη που έχω μεγάλες απαιτήσεις αλλά όταν γυρίζεται μια ταινία που βασίζεται σε κόμικ Α Π Α Ι Τ Ω ως φαν να αντιμετωπίζεται τουλάχιστον με τον στοιχειώδη σεβασμό στην ιστορία και τους χαρακτήρες κι όχι σαν αρπαχτή.Αυτό το πράγμα δεν ήταν η ιστορία του Γούλβεριν αλλά ένα συννοθύλευμα καλογυρισμένων αλλά ανούσιων σκηνών δράσης.Και δεν μπορώ να καταλάβω τι σημασία είχε όλη αυτή η παρέλαση των άλλων χαρακτήρων χωρίς καμία εμβάθυνση!Μόνο και μόνο για να λένε οτι "α,να δείξαμε και τον Γκάμπιτ και τον Ντεντπουλ κλπ κλπ για να χαρείτε όλοι" αλλά στην ουσία τους χαραμίσανε σε ολιγόλεπτα χάρτινα περάσματα άνευ σημασίας. Το καστ ήταν επιεικώς απαράδεκτο πλην του Σράιμπερ ο οποίος είναι λόγος για να κάτσω να ξαναδώ την ταινία.Εξοχος και τόσο υποτιμημένος ηθοποιός!!Απορώ που κάποιοι ενθουσιάστηκαν!Μήπως μας περνάνε για ... τελικά;Μήπως μας πλασάρουν την κάθε προχειρότητα με μπόλικα εφέ και θόρυβο κι εμείς πάμε και την βλέπουμε και ενθουσιαζόμαστε κιόλας;Σίγουρα δεν περιμένω όλες οι ταινίες απο κόμικς να είναι επιπέδου Χ-μεν ή Μπάτμαν αλλά αν βάζουμε 8αρια και 9ρια και σε ταινίες σαν κι αυτή, τότε ο κάθε .... θα γυρίζει οτι του κατέβει(πράγμα που κατα καιρούς ήδη συμβαίνει)!!Αυτό που θέλω να πω είναι οτι ίσως πρέπει κι εμείς σαν θεατές γενικότερα να βάλουμε τον πύχη λίγο πιο ψηλά για να βλέπουμε λιγάκι πιο ψαγμένες ταινίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.