Μετάβαση στο περιεχόμενο

gomfaios

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θα θελα να μοιραστω μαζι σας την πιο εντονη σχεση μου με τα κομικς:

Ο λογος που Ψαχνω απεγνωσμενα τα σπανια τευχη του Μπλεκ των Διακοπων!!!

 

Aυτα τα 2 τευχη τα ειχε ο συνχωρεμενος ο πατερας μου συντροφια στα καραβια που ηταν μαγειρας.Μαζι του αυτα τα 2 τευχη ταξιδεψαν σε ολες τις ακρες της γης και διαβαστηκαν απειρες φορες στα ταξιδια του,αλλα με τα χρονια δυστηχως χαθηκαν...

Ολα αυτα τα χρονια τα αναζητουσα για να του τα χαρισω!!!

Δυστηχως δεν προλαβα ποτε γιατι φετος το καλοκαιρι τον εχασα!!!

Τωρα τα ψαχνω για να τα κρατησω ως ενθυμιο και να τον θυμαμαι ως τον ανθρωπο που μου γνωρισε αυτον τον μαγικο κοσμο των κομικς και μου τα διαβαζε οταν ακομη ημουν μικρουλης...

:crying: :crying: :crying:

 

Με την ευκαιρια θελω να ευχαριστησω απο καρδιας

τον φιλο Ανδρεα η sandokan που μου εδωσε παλιοτερα το ενα απο τα 2 τευχη σε μορφη pdf και προλαβα να το ξεφυλλισω εστω και ηλεκτρονικα στον πατερα μου οταν νοσηλευοταν στο νοσοκομειο και τον εκανε να χαμογελασει παρολο τον πονο του...

:sad1: :sad1: :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Aργύρη καλησπέρα .

Είναι κάμποση ώρα αφού διάβασα την ιστορία σου που θέλω να σου γράψω αλλά δεν μπορώ να βρώ τις κατάλληλες λέξεις .

 

Ισως γιατί δεν το χω και πολύ με το γράψιμο ή γιατί με συγκίνησαν πολύ αυτά που έγραψες.

Μοιάζουν πάρα πολύ με την δική μου ιστορία για το πως ξεκίνησε η επαφή μου με τα κομικς.

Κι ο δικός μου πατέρας ήταν ναυτικός (Α μηχανικός) και ήταν αυτός που μου έδωσε να διαβάσω Μπλεκ για πρώτη φορά στη ζωή μου και να το αγαπήσω τόσο πίσω στη μακρινή πια δεκαετία του 70.

Δεν θα ξεχάσω κάθε φορά που ξεμπαρκαρε την χαρά που μοιραζόμασταν κάποια μεσημέρια (συνήθως καλοκαιριού ) οταν καθόμασταν παρέα και μου διάβαζε κάποιο τεύχος Μπλεκ που μόλις είχαμε αγοράσει .

Τον έχασα πρόπερσι το καλοκαίρι και νομίζω οτι μπορώ να καταλάβω καλά το πως νοιώθεις . :(

Κι εγώ αφησα ανεκπλήρωτες υποσχέσεις προς εκείνον τις οποίες ακόμα προσπαθώ να εκπληρώσω............

 

Θέλω να ξέρεις οτι αν μπορέσω να βρώ κάποιο από τα τεύχη αυτά θα είναι δικό σου.

 

Με μεγάλη εκτίμηση :respect:

Δημοσθένης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα κόμικς θα βρεθούν, υπομονή θα είναι το μεγάλο σου όπλο. Οι αναμνήσεις τα κάνουν τόσο σημαντικά.

 

Και όταν βρεθούν, θα σου χαμογελάει. Όπως και κάθε φορά που θα διαβάζεις ένα καρέ του μαγικού κόσμου τον οποίο σου γνώρισε.

 

Συλλυπητήρια... Ένα :flower5: για ένα τόσο :best: άτομο. Και όλα τα σπάνια Μπλεκ για τον γιο του. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αγαπητε Δημοσθενη η Φλοκ,ισως οι πατεραδες μας να ηταν καποτε στο ιδιο καραβι και να ανταλαξαν καποιο τευχος η τωρα καπου εκει ψηλα να διαβαζουν μαζι αγαπημενες ιστοριες του Μπλεκ :angel:

Σπανια Ορχιδεα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!Εισαι πραγματικα μια σπανια Ορχιδεα!!! :flower2:

Επεξεργασία από argiris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.