Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΑΚΤΙΝΑΣ


lefteris677

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ελπίζω πως αν γίνει σωστή διαφημιστική καμπάνια, συνδυασμένη με παρουσίαση τού έργου τού Gottfredson αλλά και στήριξη από εκείνους που είναι σε θέση να κατανοήσουν τη σπουδαιότητά του, θα "περπατήσει" η έκδοση. Ας σκεφθούμε πόσοι από εμάς αγόρασαν την πρωτότυπη έκδοση. Βέβαια, αυτό είναι και μειονέκτημα αφού όσοι ξεκίνησαν με την αμερικάνικη σειρά δύσκολα θα την αφήσουν για να αγοράσουν την ελληνική κι ακόμη δυσκολότερα θα παίρνουν και τις δύο μαζί. Κι εδώ για μένα έγινε λανθασμένη εκτίμηση τών πραγμάτων από τη Νέα Ακτίνα. ΄Επρεπε, μόλις αναγγέλθηκε η αμερικάνικη έκδοση (τότε που επίμονα το ζητούσα από τον Χρήστο Τερζόπουλο) να αναγγείλουν ότι θα την εκδώσουν και στην Ελλάδα, προλαβαίνοντας όσους από εμάς θα προτιμούσαν να διαβάσουν τις ιστορίες τού μεγάλου δημιουργού στη γλώσσα μας, και στη συνέχεια να επισπεύσουν την έκδοση.

 

Προσωπικά πάντως θα στηρίξω την ελληνική προσπάθεια στο ξεκίνημά της και θα δω τι θα κάνω με την πρωτότυπη ανάλογα -στο βαθμό που αυτό είναι εφικτό- με την πορεία τής σειράς της "Νέας Ακτίνας". ΄Αλλωστε και η αμερικάνικη έκδοση βγαίνει με σχετικά αργούς ρυθμούς, ενώ τα αποθέματα τών νέων τόμων της δεν εξαντλούνται και τόσο γρήγορα (μόλις τώρα είδα ότι ακόμη η Amazon έχει διαθέσιμους όλους τους τόμους από 1ο ως 4ο) κι έτσι θα έχω αρκετό χρόνο, μέχρι να βγούν οι επόμενοι ξενόγλωσσοι τόμοι, να καταλήξω σε μια απόφαση.

 

Και μια ευχάριστη είδηση για όσους έχουν -όπως εγώ- προπαραγγείλει ή όσους σκοπεύουν να παραγγείλουν τον 1ο τόμο των κυριακάτικων έγχρωμων στριπ τού Φλόυντ: Η Amazon κατέβασε την τιμή του από τα 17,60 $ στα 16,29 $ κι εμάς -που παραγγείλαμε ήδη- μας καλύπτει η εγγύηση χαμηλότερης τιμής.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 613
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ο Γκότφρεντσον είναι ο χειρότερος σχεδιαστής μίκυ μάους έβερ. :antekale:  Casty & Paul Murry for presidents  :spidey_yeah_that:  

Ευχαριστώ και θεωρώ το θέμα κλεισμένο από την πλευρά μου. ΄Οσο για την κινούμενη "διακήρυξη" σου, θα πω αυτό που έπρεπε να είχα ίσως σκεφθεί πριν απαντήσω στο χτεσινό αντι-Gottfredson σχόλιό σου: Διαφωνώ απόλυτα με τη γνώμη σου, αλλά θα αγωνιστώ με όλες μου τις δυνάμεις για να μπορείς να την διατυπώνεις ελεύθερα (παράφραση γνωστής ρήσης που αποδίδεται στο Voltaire χωρίς να είναι σίγουρο ότι την είπε αυτός).

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ο Γκότφρεντσον είναι ο χειρότερος σχεδιαστής μίκυ μάους έβερ. :antekale:  Casty & Paul Murry for presidents  :spidey_yeah_that: 

Οκ απλά θες να ''τρολάρεις'' :)

 

Πάντως θα ήθελα και γω και άλλοι να δικαιολογήσεις αυτή την άποψη :)

Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Murray>gotfrdsson;με τιποτα για μενα.ο,τι murray διαβαζω τοσα χρονια το θεωρω τουλαχιστον μετριο.2-3 ιστοριες του φλουντ που χω διαβασει (και οχι τις πολυ must με το μαυρο φαντασμα κλπ) μου αρεσαν πολυ..αν και εγω θα μουν καλυμενος με καποια εκδοση τυπου mickey mouse in color..Αλλα εγω λεω τα ιδια για ολες τις εκδοσεις τυπου απαντα..

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

 

Και μια ευχάριστη είδηση για όσους έχουν -όπως εγώ- προπαραγγείλει ή όσους σκοπεύουν να παραγγείλουν τον 1ο τόμο των κυριακάτικων έγχρωμων στριπ τού Φλόυντ: Η Amazon κατέβασε την τιμή του από τα €14 στα €13 κι εμάς -που παργγείλαμε ήδη- μας καλύπτει η εγγύηση χαμηλότερης τιμής.

Συγνωμη για το μικρο off topic, Τρυφων εννοεις οτι αυτο http://www.amazon.co.uk/Walt-Disneys-Mickey-Mouse-Sundays/dp/1606996436/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1363605174&sr=8-1 ,  η amazon.com το εχει στα 13 ευρω + μεταφορικα?

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Συγνωμη για το μικρο off topic, Τρυφων εννοεις οτι αυτο http://www.amazon.co.uk/Walt-Disneys-Mickey-Mouse-Sundays/dp/1606996436/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1363605174&sr=8-1 ,  η amazon.com το εχει στα 13 ευρω + μεταφορικα?

Ακριβώς, φίλε. Δεν ξέρω γιατί μπαίνεις στο amazon.uk που είναι το εγγλέζικο. Δες εδώ http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_2_11?url=search-alias%3Daps&field-keywords=gottfredson+fantagraphics&sprefix=Gottfredson%2Caps%2C307

Εγώ το παράγγειλα από το σκέτο amazon.co  με 17,60 $ + 7,98 $ ταχυδρομικά, σύνολο 25,58 $ και τώρα μειώνουν την τιμή σε 16,29 $ και επομένως το σύνολο σε 24,27 $ επομένως κερδίζω 1,31 $ (προπωλούν με εγγύηση χαμηλότερης τιμής, δηλ. αν μειωθεί η τιμή επωφελείσαι ενώ αν αυξηθεί πληρώνεις αυτό που συμφώνησες αρχικά). Την προηγούμενη φορά μάλιστα, στο πακέτο τών τόμων 3-4 της κανονικής έκδοσης μέσα στη θήκη, στο τέλος, εκτός από τη μείωση τής τιμής, μου χάρισαν και τα ταχυδρομικά, πράγμα που δεν ξέρω βέβαια αν θα το κάνουν και τώρα. 

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ακριβώς, φίλε. Δεν ξέρω γιατί μπαίνεις στο amazon.uk που είναι το εγγλέζικο. Δες εδώ http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_2_11?url=search-alias%3Daps&field-keywords=gottfredson+fantagraphics&sprefix=Gottfredson%2Caps%2C307

Εγώ το παράγγειλα από το σκέτο amazon.co  με 17,60 $ + 7,98 $ ταχυδρομικά, σύνολο 25,58 $ και τώρα μειώνουν την τιμή σε 16,29 $ και επομένως το σύνολο σε 24,27 $ επομένως κερδίζω 1,31 $ (προπωλούν με εγγύηση χαμηλότερης τιμής, δηλ. αν μειωθεί η τιμή επωφελείσαι ενώ αν αυξηθεί πληρώνεις αυτό που συμφώνησες αρχικά). Την προηγούμενη φορά μάλιστα, στο πακέτο τών τόμων 3-4 της κανονικής έκδοσης μέσα στη θήκη, στο τέλος, εκτός από τη μείωση τής τιμής, μου χάρισαν και τα ταχυδρομικά, πράγμα που δεν ξέρω βέβαια αν θα το κάνουν και τώρα. 

Ψωνιζω απο το αγγλικο αμαζον, διοτι εν τελει αποτελει φθηνοτερη επιλογη για εμας, που βρισκομαστε (ακομα) εντος Ε.Ε.

Aιτια αυτου, τι αλλο, τα δωρεαν μεταφορικα του αγγλικου σε σχεση με το αμερικανικο, για αγορα ανω των 20 λιρων. Για να γινω πιο παραστατικος, εχω κανει δεκαδες αγορες απ το αμαζον, και ολες συνεφεραν απο το .co.uk, καμια δεν εκανα απο το .com.

 

Στη συγκεκριμενη περιπτωση βεβαια, ακομα και ετσι, το .com ειναι φθηνοτερο κατα 2 ευρω, αλλα γενικα μιλωντας σε αγορες τεχνολογιας, σχεδον παντα το αγγλικο ειναι φθηνοτερο λογω της μη χρεωσης μεταφορικων. Μαλλον το μαρκετινγκ κομιξ ειναι διαφορετικο, ή μπορει και να ετυχε τωρα. :)

 

Ακολουθει κουραστικο σποιλ :P

 

 

Παντως αγαπητε Τρυφων, ψαχνοντας λιγακι παραπανω το θεμα τιμης μεταξυ των 2 version της ιδιας εταιριας, συμπερασματικα η τιμη ηταν η ιδια τον περισσοτερο καιρο. Τι εννοω,

στο αμερικανικο ηταν 17.60 δολαρια για 3 μηνες , http://camelcamelcamel.com/Walt-Disneys-Mickey-Mouse-Sundays/product/1606996436 τελικη τιμη 25.58 = 19.7 ευρω οπως μου ειπες

 

ενω τον ιδιο καιρο στο αγγλικο ηταν 16.73 λιρες http://uk.camelcamelcamel.com/Walt-Disneys-Mickey-Mouse-Sundays/product/1606996436

τελικη τιμη (αν αγορασουμε μαζι και κατι μικρο ακομα και πιασουμε τα free μεταφορικα) 19.5 ευρω

 

Οποτε, εν κατακλειδι τον περισσοτερο καιρο οι τιμες, (παρ ολο που ευννοουμαστε εναντι του δολαριου, ενω "χανουμε εναντι της λιρας) ηταν ιδιες, και τωρα εγινε μια αντιθετη αυξομειωση τιμων , που μαλλον βασει προσωπικης εμπειριας σου λεω οτι θα επανα ορθολογιστεί. :)

 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μάλλον έχεις πολύ καρό να κάνεις αγορά από το amazon.co.uk ή απλά μπερδεύτηκες. Το όριο για τα δωρεάν μεταφορικά είναι στις 25 λίρες. 

Και αυτό ισχύει για συγκεκριμένα προϊόντα, συνήθως αυτά που αγοράζεις από το ίδιο το amazon.co.uk και όχι από άλλους πωλητές μέσω του site. (έχουν την ένδειξη super saver delivery όπως αυτή η έκδοση με το Μίκυ που πόσταρες προηγουμένως) Δηλαδή αν η συνολική παραγγελία είναι άνω των 25 λιρών όσα έχουν αυτή την ένδειξη είναι με δωρεάν μεταφορικά.

 

Δυστυχώς όμως στα περισσότερα κόμικς δεν υπάρχει αυτή η επιλογή...   :(

 

 

Επεξεργασία από saveapenguin
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

 

Μάλλον έχεις πολύ καρό να κάνεις αγορά από το amazon.co.uk ή απλά μπερδεύτηκες. Το όριο για τα δωρεάν μεταφορικά είναι στις 25 λίρες. 

Και αυτό ισχύει για συγκεκριμένα προϊόντα, συνήθως αυτά που αγοράζεις από το ίδιο το amazon.co.uk και όχι από άλλους πωλητές μέσω του site. (έχουν την ένδειξη super saver delivery όπως αυτή η έκδοση με το Μίκυ που πόσταρες προηγουμένως) Δηλαδή αν η συνολική παραγγελία είναι άνω των 25 λιρών όσα έχουν αυτή την ένδειξη είναι με δωρεάν μεταφορικά.

 

Δυστυχώς όμως στα περισσότερα κόμικς δεν υπάρχει αυτή η επιλογή...   :(

 

 

Χμ, σε πιανω αδιαβαστο, μαλλον πρεπει να ενημερωθεις καλυτερα για το τι ισχυει πλεον, μιας και αυτα που γραφεις ισχυαν..... last year. :)

 

Παει καιρος (πανω απο 1 ετος) που ατυπα σε ολα τα προιοντα του αμαζον.co.uk τα δωρεαν μεταφορικα ισχυουν για 20 λιρες (+-) . Ακομη και τωρα θα δεις στους κανονες του αμαζον να αναφερει το "25 λιρες" , αλλα δεν ισχυει οπως σου ειπα.

Και εννοειται πως μιλαμε για το ιδιο το αμαζον, και οχι για 3rd sellers. Αυτο ηταν αυτονοητο.

 

Ολα αυτα σου τα λεω υπευθυνα μιας και οχι μονο ειναι τσεκαρισμενα απο μενα και τον περιγυρο μου σε δεκαδες αγορες, αλλα και επειδη ασχολουμαι χρονια με σαιτς τεχνολογιας οπως το ινσομνια, οποτε αν δεν πειστεις θα σου στειλω κανενα λινκ να διαβασεις οτι οντως ετσι ειναι. ;)

 

Τελος παντων για οποια αλλη απορια εχεις μπορεις να μου στειλεις pm γιατι δε θελω να λερωσουμε ενα τοσο καλο τοπικ. :(

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Κοιτάξτε, σχετικά με το σχέδιο του Gottfredson και επειδή διάβασα πριν για "χοντροκομμένο" και άλλα σχετικά, να πω ότι από τεχνικής άποψης θα το χαρακτήριζα άψογο. Η μαστοριά του δημιουργού φαίνεται ξεκάθαρα σε κάθε στριπ - καταπληκτικό στήσιμο των καρέ και της δράσης, όμορφο και σίγουρο σχέδιο με συνέπεια, λειτουργικότατες γραμμοσκιάσεις, όλα δουλεύουν ρολόι. Και τα λέω αυτά χωρίς να έχω υπάρξει στο παρελθόν φαν του, ούτε είχα ιδιαίτερη επαφή με το έργο του πριν βγει η σειρά της Fantagraphics. Καταλαβαίνω ότι σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει - είναι και θέμα γούστου στο κάτω κάτω - αλλά υπάρχει και η αντικειμενική κρίση για τις ικανότητες του δημιουργού. Να πω επίσης ότι σχεδόν το ίδιο με εντυπωσίασε και η δουλειά του προγενέστερού του στο στριπ, Win Smith - τελικά ο Walt ήξερε καλά να διαλέγει τους συνεργάτες του! :)

 

Όσον αφορά το κοινό στο οποίο θα απευθυνθεί ο Τερζόπουλος δεν θεωρώ ότι θα πρέπει κάποιος να ξέρει τον δημιουργό για να αγοράσει τον τόμο, οι περισσότεροι απλοί αναγνώστες μάλλον δεν λειτουργούν με αυτό τον τρόπο. Το αν θα έχει επιτυχία θα φανεί στην πορεία...

 

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κοιτάξτε, σχετικά με το σχέδιο του Gottfredson και επειδή διάβασα πριν για "χοντροκομμένο" και άλλα σχετικά, να πω ότι από τεχνικής άποψης θα το χαρακτήριζα άψογο. Η μαστοριά του δημιουργού φαίνεται ξεκάθαρα σε κάθε στριπ - καταπληκτικό στήσιμο των καρέ και της δράσης, όμορφο και σίγουρο σχέδιο με συνέπεια, λειτουργικότατες γραμμοσκιάσεις, όλα δουλεύουν ρολόι. Και τα λέω αυτά χωρίς να έχω υπάρξει στο παρελθόν φαν του, ούτε είχα ιδιαίτερη επαφή με το έργο του πριν βγει η σειρά της Fantagraphics. Καταλαβαίνω ότι σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει - είναι και θέμα γούστου στο κάτω κάτω - αλλά υπάρχει και η αντικειμενική κρίση για τις ικανότητες του δημιουργού. Να πω επίσης ότι σχεδόν το ίδιο με εντυπωσίασε και η δουλειά του προγενέστερού του στο στριπ, Win Smith - τελικά ο Walt ήξερε καλά να διαλέγει τους συνεργάτες του! :)

 

Όσον αφορά το κοινό στο οποίο θα απευθυνθεί ο Τερζόπουλος δεν θεωρώ ότι θα πρέπει κάποιος να ξέρει τον δημιουργό για να αγοράσει τον τόμο, οι περισσότεροι απλοί αναγνώστες μάλλον δεν λειτουργούν με αυτό τον τρόπο. Το αν θα έχει επιτυχία θα φανεί στην πορεία...

 

Προσυπογράφω φίλε Χρήστο, όχι μόνο γιατί συμφωνώ, λέξη προς λέξη, με όσα γραφεις, αλλά γιατί, σαν δημιουργός ο ίδιος, έχεις ένα λόγο παραπάνω για να εκφέρεις υπεύθυνη γνώμη. Παρ' όλα αυτά -και κακώς παραφέρθηκα χτες επειδή θεώρησα το σχόλιο τού Toutatis απαξιωτικό για τον old Floyd- de gustibus et coloribus non disputandum est.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Δε ξερω αν το προσεξατε, αλλα πριν καμια ωρα ανεβηκε στις 2 ομαδες της Νεας Ακτινας στο φβ, στην ομαδα μικυ μαους και στην ομαδα κομιξ, διαφημιση, η οποια λεει οτι

 

 

Για καλυτερες τιμες στα αγαπημενα σας κομιξ, επισκεφτειτε το terzopoulosbooks.com

δωρεαν μεταφορικα για αγορες ανω των 10 ευρω εντος ελλαδας

 

(επιπλεον εκπτωση 5% ΓΙΑ τα μελη του ΚΟΜΙΞ fan club)

 

Εχει και φωτογραφια με ενδεικτικους τιτλους, με τις μειωμενες τιμες.

Αρχικα, χαρηκα. Εν τελει ομως, προσγειωθηκα, μιας και σαν γνησιο αρπακτικο πηγα και τσεκαρα σε μερικα site τι τιμες παιζουν, και κατεληξα οτι οι νεες μειωμενες τιμες ειναι ιδιες με αυτες της πολιτειας politeianet.gr , και ελαφρως φθηνοτερες απο των υπολοιπων που ελεγξα. Οποτε, not a big deal, αλλα ας ειναι....

Επεξεργασία από christs
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έκαναν επιτέλους σαιτ;;;;;;;;!!!!!!!!

Τερζοσάιτ

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

omg μολις το ανακάλυψα.. εχουν site terzopoulosbooks.com

 

 

:yahoo:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εγώ ήδη γράφτηκα μέλος στο terzopoulosbooks.com και ζήτησα με mail προς το komixfanclub@terz.gr να εγγραφώ και στο ΚΟΜΙΞ Fan Club. 

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δε ξερω αν το προσεξατε, αλλα πριν καμια ωρα ανεβηκε στις 2 ομαδες της Νεας Ακτινας στο φβ, στην ομαδα μικυ μαους και στην ομαδα κομιξ, διαφημιση, η οποια λεει οτι

 

 

Για καλυτερες τιμες στα αγαπημενα σας κομιξ, επισκεφτειτε το terzopoulosbooks.com

δωρεαν μεταφορικα για αγορες ανω των 10 ευρω εντος ελλαδας

 

(επιπλεον εκπτωση 5% ΓΙΑ τα μελη του ΚΟΜΙΞ fan club)

 

Εχει και φωτογραφια με ενδεικτικους τιτλους, με τις μειωμενες τιμες.

Αρχικα, χαρηκα. Εν τελει ομως, προσγειωθηκα, μιας και σαν γνησιο αρπακτικο πηγα και τσεκαρα σε μερικα site τι τιμες παιζουν, και κατεληξα οτι οι νεες μειωμενες τιμες ειναι ιδιες με αυτες της πολιτειας politeianet.gr , και ελαφρως φθηνοτερες απο των υπολοιπων που ελεγξα. Οποτε, not a big deal, αλλα ας ειναι....

 

Φίλε μου έβγαλες τρομερή είδηση με αυτό το post!!! 

 

Έφτιαξαν site;;;; Μετά από τόσα χρόνια!!!!!!!! OMG!!!!! 

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6467
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  510
  • Reputation:   4363
  • Achievement Points:  513
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

...και σελίδα με προσφορές. :)

 

Βιβλιοθήκη Κόμιξ με 18 ευρώ ο τόμος

Βιβλιοθήκη Μπαρκς με 15.10 ο τόμος

 

Κρίνοντας από αυτά θεωρώ ότι ο πολυαναμενόμενος τόμος Μίκυ Μάους θα μας έρθει σε μια τιμή 25-26 το πολύ αναγραφόμενη και γύρω στα 20 λιανική.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

εγω πατησα κατευθειαν στην κατηγορια σεξ γιατι ηθελα να δω ποσο πουλαει τον τομο με τα χαμενα επεισοδια (μιας και ολοι συμφωνουμε οτι κατι παιχτηκε στην κοιλαδα της Αχγωνίας) αλλα αποτι φαινεται δεν τον εχουν καταχωρησει ακομα :(

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

...και σελίδα με προσφορές. :)

 

Βιβλιοθήκη Κόμιξ με 18 ευρώ ο τόμος

Βιβλιοθήκη Μπαρκς με 15.10 ο τόμος

 

Κρίνοντας από αυτά θεωρώ ότι ο πολυαναμενόμενος τόμος Μίκυ Μάους θα μας έρθει σε μια τιμή 25-26 το πολύ αναγραφόμενη και γύρω στα 20 λιανική.

φιλε λυπαμαι που θα το πω, αλλα οπως ανεφερα, οι τιμες ειναι ιδιες με της πολιτειας, αν συγκρινεις απ τα σαιτς. Προφανως και δεν σκοπευω να κανω διαφημιση στο αλλο καταστημα , απλα το λεω προς ενημερωση :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Βασικά, έχω την εντύπωση πως για τα βιβλία τους είχαν από παλιότερα κάποιο site, το οποίο όμως δεν περιείχε τίποτα από κόμικς.Ίσως είναι και το υπάρχον site, το οποίο μπορεί να αναβαθμίσανε.Όπως και να 'χει, είναι θετική αυτή τους η κίνηση και πιστεύω πως αν το διαμορφώσουν λίγο καλύτερα, θα είναι άψογο και λειτουργικό.Τελικά όπως φαίνεται τόσα χρόνια γκρίνιας δεν πήγαν χαμένα, γιατί όπως και να το κάνουμε στην χώρα μας αν δεν γκρινιάξεις για κάτι, δεν πρόκειται να το δεις να υλοποιείται.Ας ελπίσουμε να διορθωθεί και το θέμα του Κόμιξ, αν και όπως βλέπω τα πράγματα, δεν νομίζω να έχουμε κάποια θετική εξέλιξη. :thinking:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27330
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  21
  • Reputation:   137
  • Achievement Points:  21
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4127 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  5

δωρεαν μεταφορικα για αγορες ανω των 10 ευρω εντος ελλαδας

 

Οπότε σε όλα τα βιβλία τους ουσιαστικά. Not bad.

Επεξεργασία από komixfan88
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τιμές τόμου από επισημότατη πηγή:
 
ΦΛΟΫΝΤ ΓΚΟΤΦΡΕΝΤΣΟΝ - Στην Κοιλάδα του Θανάτου
 
Λιανική Τιμή:                                                                               24,90 ευρώ 
terzopoulosbooks.com:                                                           22,40 ευρώ 

terzopoulosbooks.com & μέλος του ΚΟΜΙΞ Fan Club:      21,10 ευρώ

 

Περιμένω να μού πει αν και κάποιες άλλες πληροφορίες που μου έδωσε είναι ανακοινώσιμες και σε καταφατική περίπτωση θα σας ενημερώσω.

 

Για να γίνεις μέλος τού terzopoulosbooks.com πατάς πάνω στο link ενώ για να γίνεις μέλος τού KOMIΞ Fan Club στέλνεις mail στο komixfanclub@terz.gr

 

Αν είσαι, συνεπώς, μέλος και στα δύο έχεις συνολική έκπτωση 15% έναντι 10% που δίνουν όλοι οι άλλοι.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6467
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  510
  • Reputation:   4363
  • Achievement Points:  513
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

φιλε λυπαμαι που θα το πω, αλλα οπως ανεφερα, οι τιμες ειναι ιδιες με της πολιτειας, αν συγκρινεις απ τα σαιτς. Προφανως και δεν σκοπευω να κανω διαφημιση στο αλλο καταστημα , απλα το λεω προς ενημερωση :)

 

Δεν ήξερα ότι είχε πέσει τόσο η πολιτεία...εγώ αγόραζα πριν ένα χρόνο 16,10 τους τόμους μπαρκς από εκεί. Τουλάχιστον στο Gottfredson έπεσα μέσα ;)

Επεξεργασία από vintaz
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Γράφτηκα κι εγώ στο site και έστειλα και mail για το ΚΟΜΙΞ Fan Club.  :yes:

Και η προσφορά ήρθε πάνω στην ώρα που αποφάσισα να "επενδύσω" κάποια χρήματα στους τόμους Καρλ Μπαρκς. (λόγω χρημάτων δεν έχω πάρει κανέναν μέχρι τώρα)

 

 

Πάντως προσωπικά και με 10% πάλι από τον Τερζό θα έκανα τις αγορές μου. Τώρα που άνοιξε και site, κρίμα είναι να μην το στηρίξουμε. 

Επεξεργασία από saveapenguin
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πραγματικά πάρα πολύ καλά νέα αυτά που διάβασα μέσα σε αυτό το thread...! :yahoo:

Επιτέλους ο Τερζόπουλος έφτιαξε site,αν και για να πω την αλήθεια το ήθελα πιο "κομιξάτο"...! :P

Φαίνεται να έχει μπει ορεξάτος ο υιός Τερζόπουλος στον χώρο των κόμικς και με την έκδοση του Gottfredson στην Ελλάδα δείχνει ότι ξεφεύγει από το αυστηρό πλαίσιο των "μικυμάου" που απευθύνονται σε πιτσιρικάδες και ανοίγεται πλέον στους ώριμους συλλέκτες...! :respect:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Βασικά, απ΄ ότι είδα, κάνει το ίδιο κόλπο που έκανε ο πατέρας του με τις τιμές του στοκ των πρώτων τευχών του ΚΟΜΙΞ και κατέληξε να μοσχοπουλιέται ακόμη και σήμερα. Αναλόγως του στοκ δηλαδή, αύξανε ή μείωνε τις τιμές αναλόγως τι ήθελε να διώξει (Καλά εντάξει, ουδέποτε είχε μειώσει τιμή). Συνεπώς, το 18,90 που πωλούνται οι τόμοι της βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς με 10% έκπτωση στα βιβλιοπωλεία (π.χ. Public, Παπασωτηρίου) πάει στα 17,10 όσο σχεδόν το δίνει και στο σάιτ (17 ευρώ). 

Και να υπερτιμολογεί τα προηγούμενα τεύχη της Βιβλιοθήκης Κόμιξ με 24 ευρώ και με προσφορά στα μέλη να τα δίνει 18...δώρο άδωρο το βλέπω.

Άσε που μπορεί να τα στραπατσάρουν στο ταχυδρομείο ως συνήθως!!! Αν γίνω μέλος και δέχεται να τα παραλαμβάνω από τα γραφεία έχει καλώς!

Όπως και να 'χει πολύ καλή ενέργεια να δημιουργήσει σάιτ. 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Βασικά, απ΄ ότι είδα, κάνει το ίδιο κόλπο που έκανε ο πατέρας του με τις τιμές του στοκ των πρώτων τευχών του ΚΟΜΙΞ και κατέληξε να μοσχοπουλιέται ακόμη και σήμερα. Αναλόγως του στοκ δηλαδή, αύξανε ή μείωνε τις τιμές αναλόγως τι ήθελε να διώξει (Καλά εντάξει, ουδέποτε είχε μειώσει τιμή). Συνεπώς, το 18,90 που πωλούνται οι τόμοι της βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς με 10% έκπτωση στα βιβλιοπωλεία (π.χ. Public, Παπασωτηρίου) πάει στα 17,10 όσο σχεδόν το δίνει και στο σάιτ (17 ευρώ). 

Και να υπερτιμολογεί τα προηγούμενα τεύχη της Βιβλιοθήκης Κόμιξ με 24 ευρώ και με προσφορά στα μέλη να τα δίνει 18...δώρο άδωρο το βλέπω.

 

Εδώ πέρα δεν γίνεται να εφαρμόσει τις "συλλεκτικές τιμές" επειδή αν το κάνει, το εγχείρημα θα πάει άπατο. Δεν μιλάμε για περιοδικές μηνιαίες εκδόσεις που εξαφανίζονται από τα σημεία πώλησης σε έναν μήνα αλλά για πολύ ακριβότερα σκληρόδετα βιβλία που πωλούνται σε βιβλιοπωλεία με ένα συγκεκριμένο στοκ, είναι τελείως διαφορετικό.

 

Οι πρώτοι 3 τόμοι της Βιβλιοθήκης Κόμιξ είχαν ονομαστική τιμή 24€ και από τον 4ο και ύστερα έπεσαν στα 19€, όσο και η βιβλιοθήκη Barks. Ο Τερζό έχει διαπιστώσει πως πλέον πάνω από ένα 20αρικο είναι δύσκολο να το δώσει ο καθένας για ένα βιβλίο, επομένως πουλάει τους 3 αυτούς τόμους με μεγαλύτερη έκπτωση. Ουσιαστικά τους δίνει στην ίδια σχεδόν τιμή με όλα τα υπόλοιπα σκληρόδετα κόμικς του. Πολύ καλή κίνηση.

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9267
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  231
  • Reputation:   2653
  • Achievement Points:  241
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5486 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Και να υπερτιμολογεί τα προηγούμενα τεύχη της Βιβλιοθήκης Κόμιξ με 24 ευρώ και με προσφορά στα μέλη να τα δίνει 18...δώρο άδωρο το βλέπω.

Νομίζω ότι δεν ισχύει αυτό... Από την αρχή 24 ευρώ ήταν η προτεινόμενη λιανική τιμή  :thinking:

 

EDIT

Με πρόλαβε ο PhantomDuck  :P

Επεξεργασία από amanocaza
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4969
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΜΙΞ 300# ΚΑΙ ΤΗΝ <ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΓΚΟΤΦΕΡΤΣΟΝ>!

 

 

Με βάση πολλές πληροφορίες,το αυριανό ΚΟΜΙΞ 298#,μπορεί να θεωρηθεί ώς <πηγή> όλων

των παραπάνω.Το ΚΟΜΙΞ 300# εφόσον θα είναι ένα επετειακό και συγχρόνως πανηγυρικό 

τεύχος,υπάρχει περίπτωση να δούμε την διαφήμιση του αύριο στο ΚΟΜΙΞ 298# διότι οι

διαφημίσεις επετειακών τευχών γίνεται συνήθως πριν 2 τεύχη,χαρακτηριστικό παράδειγμα η 

διαφήμιση για το ΚΟΜΙΞ ΤΗΣ ΧΙΛΙΕΤΙΑΣ(139#),στο ΚΟΜΙΞ 137#.

 

577505_478666432186835_1728474844_n.jpg

 

Σχετικά,με την Βιβλιοθήκη Γκότφερτσον αύριο θα γίνει η διαφήμιση του,στις σελίδες του περιοδικού...........!

 

 

 

 

 

Για περισσότερα νέα και εξελίξεις σχετικά με τις μελλοντικές εκδόσεις και τις εξελίξεις των ελληνικών Ντισνεικών εκδόσεων μείνετε συντονισμένοι...............

 

ΑΠΟ ΛΟΧΑΓΟΣ:  :soldier:

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Λοιπόν παιδιά, νέα από την "ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ", φρέσκα σαν ζεστά ψωμάκια και απόλυτα έγκυρα.

΄Εκανα ένα σχόλιο στο fb κάτω από την ανακοίνωση τής επικείμενης κυκλοφορίας τής σειράς τού Γκότφρεντσον και έλαβα ως απάντηση, "επικοινωνήστε μαζί μας στο mail τής Σύνταξης".

 

΄Ετσι, έστειλα προχτές το βράδυ ένα mail στο οποίο αφού εξέφραζα τον ενθουσιασμό μου για την έκδοση τής σειράς, επισήμαινα πως η προσπάθεια αυτή χρειάζεται τη μεγαλύτερη δυνατή δημοσιότητα και προβολή και διατύπωνα τη σκέψη (που δεν ήταν δικιά μου αλλά την εξέφρασε εδώ ο φίλος ΄Αγγελος aka Adams), π.χ., να μετάσχει φέτος η ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ στο Comicdom με ένα stand στο οποίο περίοπτη θέση θα κατέχει το υλικό -μιας και υποθέτω πως δεν θα έχει ακόμη κυκλοφορήσει ο τόμος- που θα αφορά τη νέα αυτή σειρά, προσθέτοντας ότι το νεανικό κοινό -που γνωρίζει λιγότερο από εμάς τους παλιούς τον Gottfredson- θα πρέπει να ενημερωθεί επαρκώς για την έκδοση αυτήν, ώστε να την αγκαλιάσει και έκανα ορισμένες παρατηρήσεις για τη βελτίωση τού ΚΟΜΙΞ.

 

Χτες το μεσημέρι, λοιπόν έλαβα, με mail, απάντηση προσωπικά από τον κ. Ντέιβιντ Τερζόπουλο ο  οποίος μού γράφει, μεταξύ άλλων, και τα εξής (σημειώνω ότι πριν ανεβάσω εδώ τα στοιχεία που περιέχονται στις απαντήσεις του, τον ρώτησα αν είναι δημοσιεύσιμα και μου απάντησε, στο δεύτερο mail του, ότι μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω)

 

"Σχετικά με την προώθηση δεν μπορώ να πω πως δεν συμφωνούμε! Θέλαμε να κάνουμε μια δυνατή παρουσίαση του Γκότφρεντσον στο Comicdom 2013, αλλά δυστυχώς όταν πήγαμε να κάνουμε κράτηση μας ενημέρωσαν πως είναι πολύ αργά, και πώς θα έπρεπε να είχαμε κάνει την κράτηση αμέσως μετά την λήξη του Comicdom 2012 (δυστυχώς παρέλειψαν να μας ενημερώσουν για αυτό πέρσι). Υποστηρίζουν πως δεν υπάρχει χώρος, και αν θέλουμε μπορούμε να στείλουμε μόνο μερικά βιβλία που θα τα παρουσιάσουν  εκείνοι. Σύμφωνα με τον προγραμματισμό, θα πρέπει να έχουμε λάβει τα βιβλία του Γκότφρεντσον από τον λιθογράφο μέχρι τότε, οπότε θα υπάρχει κάτι καινούριο να δουν οι φίλοι μας. Σε περίπτωση καθυστέρησης από τον λιθογράφο θα στείλουμε μερικά επιλεγμένα δοκίμια του βιβλίου. Είμαστε σε επικοινωνία με το Comicdom μπας και καταφέρουμε να τους αλλάξουμε γνώμη για ένα τόσο σημαντικό έργο.

 

Ευχαριστούμε για τις σκέψεις σας για το Κόμιξ. Η πολιτική μου στα περιοδικά είναι καθαρά προς εξέλιξη και όχι επανάσταση. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν γίνονται αλλαγές, αλλά μόνο δεν θέλουμε να δημιουργήσουμε σύγχυση. Για παράδειγμα όταν πρωτοβάλαμε τον Ρόσα στο Κόμιξ δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσα παράπονα λάβαμε! Από το Κόμιξ #300 θα αρχίζουν να μπαίνουν δυο σελίδες με στριπ του Γκότφρεντσον σε κάθε τεύχος. Επίσης πιστεύω πως ένας αναγνώστης σαν εσάς θα καταλάβει τις αλλαγές στην ποικιλία ιστοριών που θα δείτε στην συνέχεια του Κόμιξ".

 

Στο ίδιο mail του, μου ανέφερε και τις τιμές τού τόμου τού Floyd που σάς έδωσα χτες, δηλαδή

 

 

ΦΛΟΫΝΤ ΓΚΟΤΦΡΕΝΤΣΟΝ - Στην Κοιλάδα του Θανάτου
 
Λιανική Τιμή:                                                                               24,90 ευρώ 
terzopoulosbooks.com:                                                           22,40 ευρώ 

terzopoulosbooks.com & μέλος του ΚΟΜΙΞ Fan Club:      21,10 ευρώ

 

προσθέτοντας, στο δεύτερο mail του, ότι οι τιμές αυτές, παρόλο που δεν έχουν ανακοινωθεί, είναι έγκυρες με μια μικρή διόρθωση: "Το 5% έκπτωση που παίρνουν τα μέλη του Κόμιξ Fan Club & Terzopoulosbooks, πρέπει να είναι μαθηματικά ακριβές λόγω του προγράμματος του σάιτ. Είχαμε στρογγυλοποιήσει την τιμή προς τα κάτω, αλλά τελικά θα είναι κατά λίγα λεπτά υψηλότερη". 

΄Εκανα, λοιπόν, τον υπολογισμό και είδα πως 24,90 Χ 0,85 κάνει 21,17 ευρώ. Σημειώνω, ακόμη ότι εγώ εγγράφηκα στο Club.

 

Ακολούθησε δεύτερο mail μου χτές το βράδυ στο οποίο διατύπωνα τις σκέψεις μου για το Μίκυ Μάους (που, όπως ανέφερα, διεκδικεί με αξιώσεις τη θέση τής Ναυαρχίδας τών εκδόσεων Ντίσνεϋ) και για τα άλλα περιοδικά τής ΝΕΑΣ ΑΚΤΙΝΑΣ, στο οποίο έλαβα σήμερα νωρίς το απόγευμα νέο mail και πάλι απο τον Εκδότη τής "ΝΕΑΣ ΑΚΤΙΝΑΣ", στο οποίο μού γράφει ται τα εξής ενδιαφέροντα:

 

"Σχετικά με Μίννι, Κλασικά, Μεγάλο Μίκυ, χαιρόμαστε πολύ που κατανοείτε την θέση μας. Κάθε περιοδικό μας έχει ιδιαίτερη σύνθεση αναγνωστών και αναλόγως προσαρμόζουμε και το υλικό που μπαίνει. Καταλαβαίνουμε γιατί για έναν συλλέκτη σαν κι εσάς μπορεί να μην έχουν πλέον ενδιαφέρον, αλλά δεν μπορούμε να αγνοήσουμε το μεγαλύτερο μέρος του κοινού μας για τους οποίους, είναι "καινούριες" και μπόλικες ιστορίες σε καλή τιμή. ....... "Ανακυκλώνουμε" ιστορίες, για να μπορούμε να προσφέρουμε φρέσκο υλικό αλλού. Προφανώς θα ήταν ωραία να είχαμε μόνο αδημοσίευτες ιστορίες στα περιοδικά μας, αλλά αυτό απλά δεν είναι εφικτό λόγο κόστους.

 

Για τα υπόλοιπα περιοδικά, ευχαριστούμε για τα καλά λόγια σας. Έχουμε μεγάλες προσδοκίες για το PKNA. Μπορώ να σας πω πως από το τεύχος 14, που κυκλοφορεί 1η Αυγούστου, τα τεύχη θα εμπλουτιστούν με  μια δεκασέλιδη ιστορία του Άνγκους Φάνγκους. 

 

Χαιρόμαστε που θέλετε να ξαναδείτε το "Μίκυ Μυστήριο - Ιστορίες Νουάρ". Είναι στην τελική φάση της παραγωγής από την σύνταξη, και θα το δείτε το καλοκαίρι στα περίπτερα, στα "Μεγάλα Σήριαλ"!".

 

Νομίζω λοιπόν ότι αυτές οι πληροφορίες "από πρώτο χέρι" σε συνδυασμό με όσα σιγά-σιγά συγκεντρώνει ο Λοχαγός Μαρκ, θα βοηθήσουν όλους μας να σχηματίσουμε μια σαφέστερη εικόνα για το παρόν και το μέλλον τών περιοδικών Disney στην Ελλάδα που, προσωπικά, συνεκτιμώντας και αυτές τις εξελίξεις (Gottfredson, PKNA κλπ.), το βλέπω πια περισσότερο ευοίωνο.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 40
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.