Μετάβαση στο περιεχόμενο

BATMAN: EARTH ONE – Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΚΟΤΕΙΝΟΥ ΙΠΠΟΤΗ


leonidio

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
BATMAN: EARTH ONE - Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΚΟΤΕΙΝΟΥ ΙΠΠΟΤΗ
Σενάριο/Kείμενα:
Geoff Johns
Σχέδιο:
Gary Frank
Hμερ. έκδοσης:
07-01-2013
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Μέγεθος:
17.0 x 26.0
Σελίδες:
144
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Επιμέλεια:
Χρήστος Τσέλιος
Πρωτότυπος τίτλος:
Batman Earth One (DC, 2012)
Προέλευση:
Αμερικανική
ISBN:
978-960-497-493-1
Ονομαστική τιμή:
17,90€
Ομαδοποίηση:

  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41667
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5126 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

BATMANEARTHONE_0001.jpg  BATMANEARTHONE_0001z.jpg


Με πάρα πολύ μικρή χρονική διαφορά από το Αμέρικα, όπου κυκλοφόρησε τον Ιούλιο του 2012, το graphic novel των Johns και Frank, δεύτερο στη νέα σειρά Earth One της DC, φτάνει και στα καθ'ημάς. Πολύ καλή έκδοση, εκσυγχρονισμένη και ενδιαφέρουσα ιστορία, πιστεύω ότι δεν θα απογοητεύσει τους φίλους του Μπάτμαν. Μόνο ίσως μειονέκτημα, είναι ότι η ιστορία έχει, από ό,τι φαίνεται, και συνέχεια, αλλά ευτυχώς δεν πρόκειται για κάποιο cliffhanger: ο τόμος διαβάζεται αυτόνομα.
Εξαιρετική δουλειά και πάλι από την Anubis και σε ελαφρώς μειωμένη τιμή συγκριτικά με το παρελθόν (ή κάνω λάθος; ). Ελπίζω να μην το δούμε σε ξεστοκάρισμά σε 2 χρόνια.

 

 

παρουσίαση της ξενόγλωσσης έκδοσης από τον DJO

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6308 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εξαιρετική δουλειά και πάλι από την Anubis και σε ελαφρώς μειωμένη τιμή συγκριτικά με το παρελθόν (ή κάνω λάθος; ). Ελπίζω να μην το δούμε σε ξεστοκάρισμά σε 2 χρόνια.

 

Αχά, το σκληρόδετο το αμερικανικό πάει κάπου στα 16-17. Επιτέλους, αρχίζει και εκλογικεύει τις τιμές της! :best:

 

>>> Αφιέρωμα στην ξένη έκδοση. (Μας διαβάζουνε σου λέωωω :yahoo: )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  751
  • Content Count:  12877
  • Reputation:   94170
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  425
  • With Us For:  4614 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το είχα κατεβάσει στα Αγγλικά αλλά δεν είχα προλάβει να το διαβάσω...!

 

Έτσι μόλις πληροφορήθηκα ότι το έβγαλε και η Anubis είπα να το τιμήσω...!

 

Το διάβασα λοιπόν και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά...!

 

Το σχέδιο είναι υπέροχο και το σενάριο σε μερικά σημεία είναι πολύ πρωτότυπο και διαφορετικό από την κλασική ιστορία της "γέννησης" του ήρωα...!

 

Σε μερικά σημεία μάλιστα έχασα την μπάλα :P ...

 

 

Ο Πιγκουίνος δήμαρχος,ο Άλφρεντ πρώην στρατιώτης των ειδικών δυνάμεων και ανάπηρος,ο Μπούλοκ όμορφος κ.ά...!

 

 

...αλλά η ιστορία κυλούσε πολύ ωραία...!

 

Με άφησε αρκετά ευχαριστημένο αυτό το κόμικ και θα ήθελα να βγει και κάποια συνέχεια μιας και η τελευταία σελίδα δημιουργεί αυτές τις προυποθέσεις...! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82074
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6025 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το διάβασα. Προσπαθεί να δέσει διαφορετικά τους χαρακτήρες, κάτι σαν το νέο Gotham TV Series, αλλά δε δίνει κάτι διαφορετικό. Ίσως λίγο πιο ενδιαφέρουσα η σχέση του Batman με τον Alfred. Αρκετά πιο πρωτότυπη η φιγούρα του Penguin σε όλα τα επίπεδα. Ο Gary Frank δημιουργεί πολύ όμορφες σελίδες. Νομίζω ο μελανίστας κάνει λίγο περισσότερη δουλειά και μοιάζει πιο γεμάτο το αποτέλεσμα. Τον προτιμώ στα Hulk, Gen13 και στο εξαιρετικό Midnight Nation.

 

Ετοιμάζεται ο νέος τόμος. Ορίστε και υλικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Το διάβασα και το βρήκα εξαιρετικότατο! Μου άρεσε πολύ ολόκληρο και δεν βρήκα κάποια ατέλεια! Αψογο σε όλα! Φοβερό σχέδιο και ειδικά το σενάριο του αγαπημένου Johns είναι φανταστικό! Ένα δεκαράκι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55496
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τελικά έκανα καλές επιλογές στην Batman day. 

 

Διάβασα το origin αυτό από το νέο σύμπαν.

 

Πολύ ωραίο σχέδιο, πολύ ωραία υπόθεση.

 

Ο Άλφρεντ πεζοναύτης, ο penguin δήμαρχος. Πολύ ενδιαφέρον.

 

Άραγε αυτό ανήκε στο continuity του νέου σύμπαντος; 

 

Συνεχίζω με το Year One του Miller. 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Έκανες; Έκανες; Έκανες; Συγχύστηκα...  :trixes:

Όσον αφορά το continuity, αν δεν κάνω λάθος ήταν στο run πριν γίνει το New 52.

 

Τελικά έκανα καλές επιλογές στην Batman day. 

 

Διάβασα το origin αυτό από το νέο σύμπαν.

 

Πολύ ωραίο σχέδιο, πολύ ωραία υπόθεση.

 

Ο Άλφρεντ πεζοναύτης, ο penguin δήμαρχος. Πολύ ενδιαφέρον.

 

Άραγε αυτό ανήκε στο continuity του νέου σύμπαντος; 

 

Συνεχίζω με το Year One του Miller. 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28680
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4774 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

μεχρι να ερθει καποιος πιο εμπειρος και γνωστης νομιζω οτι αλλο συμπαν το earth one,αλλο το new52. Οποτε δεν ισχυουν οσα γινονται στον τομο αυτο στα batman του new52..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55496
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Απ'ότι βλέπω σε αυτό το άρθρο (πόσο λάθος να κάνει μια σελίδα που είναι αφιερωμένη σε νέα γύρω από τον Νυχτερίδα και μόνο; ) το Earth One δεν ανήκει στο New 52 αλλά είναι ανεξάρτητο retelling του Origin, κάτι σαν το Ultimate Universe της Marvel. 

 

 

I thought it was vital to open this review up with those quotes. It’s important to make it very clear that this is not a New 52 origin tale of Batman. This is an entirely different timeline, like an elseworlds. Think of it as DC’s version of an Ultimate Universe. This isn’t really a stand alone graphic novel as much as it is the first issue of a much more expensive and sporadically published series.

 

 But as I said this book, “Batman: Earth One” isn’t part of that New 52 continuity and you should read it with an open mind and it should be judged on its own merits as a totally unique way of viewing the Batman mythology. 

 

Και μετά κάποιοι αναρωτιούνται γιατί δεν μπλέκω με τα κολάν :D

 

post-556-12850252936584.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Όλα τα Earth 1 διαδραματίζονται σε μια Γη διαφορετική από την δική μας. Οπότε έιναι origin ενός νέου κόσμου. Ο Johns, ο αγαπημένος μου writer, δίνει ρέστα τόσο στον πρώτο όσο και το δευτερο τόμο του Batman της Earth 1. Ανυπομονώ να διαβάσω τον 3ο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ο δεύτερος τόμος μας έδωσε τον καλύτερο Croc των τελευταίων ετών και τον χειρότερο Riddler EVER.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55388
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ωραίο, δεν το περίμενα.. κατέβηκε νεράκι

 

θα ήθελα να διαβάσω και το vol. 2

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7074
  • Reputation:   26663
  • Achievement Points:  7408
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η "Anubis" αναφέρει ότι κυκλοφόρησε στις 7 Ιανουαρίου 2013. Ο τίτλος χρειάζεται άνω κάτω τελεία μετά το "Batman". Καλό θα ήταν να κρατήσετε όλες αυτές τις ημερομηνίες, διότι όταν ένας τίτλος εξαντλείται, δεν υπάρχει πλέον στην ιστοσελίδα τους...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • GreekComicFan changed the title to BATMAN: EARTH ONE – Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΚΟΤΕΙΝΟΥ ΙΠΠΟΤΗ
  • 1 year later...

  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Ξαναδιάβασα το πρώτο τομάκι και μου άρεσε πολύ περισσότερο από την πρώτη ανάγνωση που του είχα ρίξει μερικά χρόνια πριν. Η ιστορία κυλάει νεράκι και δε κουράζει, μιας και ο Τζονς βασίζεται περισσότερο στο σκίτσο του Φρανκ για να πει την ιστορία που θέλει παρά στα "μπαλονάκια". Νομίζω ο πιο ενδιαφέρων χαρακτήρας είναι ο Bullock.

Η ιστορία προσφέρει κάποιες μικρές ανατροπές, ευχάριστες, σε ορισμένα σημεία. Τα splash pages του Φρανκ είναι χάρμα οφθαλμών. Γενικά, μου άρεσε τόσο πολύ που θα τσεκάρω το Vol. 2 άμεσα. Ελπίζω μην απογοητεύσει. Κάπου διάβασα ότι θα υπάρξει και 3, αλλά καθυστερεί εξαιτίας της ενασχόλησης των δημιουργών με το Doomsday Clock...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  379
  • Content Count:  3820
  • Reputation:   34621
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  258
  • With Us For:  2014 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, the comic guide είπε:

Ξαναδιάβασα το πρώτο τομάκι και μου άρεσε πολύ περισσότερο από την πρώτη ανάγνωση που του είχα ρίξει μερικά χρόνια πριν. Η ιστορία κυλάει νεράκι και δε κουράζει, μιας και ο Τζονς βασίζεται περισσότερο στο σκίτσο του Φρανκ για να πει την ιστορία που θέλει παρά στα "μπαλονάκια". Νομίζω ο πιο ενδιαφέρων χαρακτήρας είναι ο Bullock.

Η ιστορία προσφέρει κάποιες μικρές ανατροπές, ευχάριστες, σε ορισμένα σημεία. Τα splash pages του Φρανκ είναι χάρμα οφθαλμών. Γενικά, μου άρεσε τόσο πολύ που θα τσεκάρω το Vol. 2 άμεσα. Ελπίζω μην απογοητεύσει. Κάπου διάβασα ότι θα υπάρξει και 3, αλλά καθυστερεί εξαιτίας της ενασχόλησης των δημιουργών με το Doomsday Clock...


Και το vol. 2 είναι πάρα πολύ καλό! έχω διαβάσει ότι το 3 ήταν έτοιμο μέχρι ένα σημείο, αλλά το Doomsday Clock απ' όσο λέγεται διέκοψε την ενασχόληση των Johns-Frank μαζί του. Αν αναλογιστούμε πως έχουν κι άλλα projects οι δυο τους, ελπίζω να το τελειώσουν και να πιάσουν μετά τα επόμενα.

Εμένα το Earth One μου αρέσει γενικά ως concept, δεν έχω διαβάσει ακόμα των Teen Titans, για το οποίο έχω ακούσει διθυράμβους, το πρώτο του Superman και τα πρώτα δύο του Batman τα οποία έχω διαβάσει μου άρεσαν πολύ, γιατί δίνουν μία νέα πολύ διαφορετική εκδοχή των γεγονότων, παρουσιάζουν διαφορές στις σχέσεις και αλληλεπιδράσεις των χαρακτήρων (π.χ. Bruce Wayne-Alfred) και βλέπουμε ενδιαφέροντα redesigns των κακών. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3098
  • Reputation:   23523
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2933 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Το Earth One ήταν πάρα πολύ ενδιαφέρον ως concept, αν και δεν ήταν και τόσο πρωτότυπο ως σύλληψη, ως εκτέλεση ήταν αρκετά ρηξικέλευθο. Όπως πάντα η DC ουδέποτε αποφάσισε σοβαρά τι θέλει να κάνει με δαύτο και η όλη σειρά είναι φτερό στον άνεμο. Κρίμα (ξανά).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11142
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3515 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Κι εγώ θυμάμαι το 1ο του Batman και του Superman ήταν εξαιρετικά. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για του Green Lantern αλλά δεν το χω τσεκάρει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29538
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  161
  • Reputation:   882
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Το τομάκι είναι απλά εξαιρετικό. Μία ενδιαφέρουσα εναλλακτική εκδοχή του Μπάτμαν, με πανέμορφο σκίτσο και πολύ καλό σενάριο. Με εντυπωσίασε που κατόρθωσαν να αφηγηθούν καλές ιστορίες Μπάτμαν χωρίς

Spoiler

να εμφανιστεί ο Τζόκερ! Είμαι περίεργος αν τελικά θα τον δούμε στον τόμο 3. 

 

Δυστυχώς δεν νομίζω να συνεχιστεί η Earth One. Άντε να δούμε τον τρίτο τόμο Μπάτμαν, ίσως δυο τρεις άλλους ήρωες και τέρμα. Ήδη τα Σούπερμαν Earth One του Στραζύνσκι φαίνεται ότι δεν συνεχίζουν μετά τον τόμο 3.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  379
  • Content Count:  3820
  • Reputation:   34621
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  258
  • With Us For:  2014 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1 ώρα πριν, Kurdy Malloy είπε:

Το Earth One ήταν πάρα πολύ ενδιαφέρον ως concept, αν και δεν ήταν και τόσο πρωτότυπο ως σύλληψη, ως εκτέλεση ήταν αρκετά ρηξικέλευθο. Όπως πάντα η DC ουδέποτε αποφάσισε σοβαρά τι θέλει να κάνει με δαύτο και η όλη σειρά είναι φτερό στον άνεμο. Κρίμα (ξανά).

 

Θα συμφωνήσω σε αυτό πως το Earth One γενικά φαίνεται εγκαταλελειμμένο ως project. Έβγαλε 2 τόμους μέσα στο 2018 αν δεν κάνω λάθος, αλλά είχαν χαρακτηριστικά θυμάμαι ανακοινωθεί ότι θα βγουν και ιστορίες για τον Flash και τον Aquaman (είχαν πει και τους δημιουργούς), αλλά έχουν καθυστερήσει χαρακτηριστικά με αποτέλεσμα να θεωρώ πως κατά 99% δε θα τις δούμε ποτέ.

 

Πριν από 1 ώρα, Tsaklas είπε:

Κι εγώ θυμάμαι το 1ο του Batman και του Superman ήταν εξαιρετικά. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για του Green Lantern αλλά δεν το χω τσεκάρει.

 

Όντως πολύ σωστό αυτό και για το Green Lantern, μου είχαν πει εξαιρετικά σχόλια και για το Wonder Woman του Morrison. 

 

Πριν από 1 ώρα, Super Goofy 000 είπε:

Το τομάκι είναι απλά εξαιρετικό. Μία ενδιαφέρουσα εναλλακτική εκδοχή του Μπάτμαν, με πανέμορφο σκίτσο και πολύ καλό σενάριο. Με εντυπωσίασε που κατόρθωσαν να αφηγηθούν καλές ιστορίες Μπάτμαν χωρίς

  Απόκρυψη περιεχομένων

να εμφανιστεί ο Τζόκερ! Είμαι περίεργος αν τελικά θα τον δούμε στον τόμο 3. 

 

Δυστυχώς δεν νομίζω να συνεχιστεί η Earth One. Άντε να δούμε τον τρίτο τόμο Μπάτμαν, ίσως δυο τρεις άλλους ήρωες και τέρμα. Ήδη τα Σούπερμαν Earth One του Στραζύνσκι φαίνεται ότι δεν συνεχίζουν μετά τον τόμο 3.

 

Για το Superman και εγώ δεν πιστεύω ότι θα βγει κάτι άλλο. Το Batman vol. 3 θα βγει σίγουρα, δε νομίζω να φτάσανε κοντά στο τέλος και να μην το εκδώσουν, από εκεί και πέρα λογικά θα σταματήσει, καθώς οι Johns-Frank θα είναι απασχολημένοι και με άλλους τίτλους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4134
  • Reputation:   32333
  • Achievement Points:  4312
  • Days Won:  81
  • With Us For:  2841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δεν ήταν στις πρώτες επιλογές μου το Earth One αλλά είδα ότι το έγραψε ο Geoff Johns, που μ΄άρεσε σε κάτι Superman που διάβασα.
Έτσι έδωσα μια ευκαιρία και δεν το μετάνιωσα :)

 

Η ιστορία παρουσιάζει ένα εναλλακτικό origin του Batman, το οποίο έχει ενδιαφέρον.
Παρότι συναντάμε πολλά γνώριμα πρόσωπα, κάποια απ΄αυτά έχουν διαφορετικούς ρόλους.
Aρχικά βλέπουμε έναν αδέξιο Batman που δεν είναι ακόμα έτοιμος.
Δεν έχει τελειοποιήσει τις πολεμικές του δεξιότητες, ούτε είναι σωστά εξοπλισμένος.
Όμως δεν το βάζει κάτω και το πείσμα ν΄ανακαλύψει τον υπαίτιο της δολοφονίας των γονιών του τον μεταμορφώνουν σιγά σιγά στον επιδέξιο εκδικητή που γνωρίζουμε.
O βασικός εχθρός του στην ιστορία είναι ο γνωστός μας Πιγκουίνος, ο οποίος είναι ένας διεφθαρμένος δήμαρχος του Γκόθαμ.


Το σχέδιο του Frank είναι όπως μ΄αρέσει. Λεπτομερές και με σαφήνεια. Καταλαβαίνεις τι βλέπεις κάθε στιγμή :cool:
Συνολικά είναι ένα πολύ τίμιο graphic novel. Σίγουρα δεν το λες αριστούργημα αλλά διαβάζεται ευχάριστα.
Μακάρι να δούμε και το Volume 2 :)

 

Από μένα 8/10 :)

 

 

:batman:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7074
  • Reputation:   26663
  • Achievement Points:  7408
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και μετά απ' αυτό νομίζω πως είσαι έτοιμος, Laz33, να ξεκινήσεις την τηλεοπτική σειρά "Gotham"! :D  Εγώ να δω πότε θα δεήσω να πιάσω επιτέλους το "Birds of Prey" (πλησιάζει και η κινηματογραφική ταινία)... :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

On 10/29/2019 at 3:27 AM, Mandrake said:

Και μετά απ' αυτό νομίζω πως είσαι έτοιμος, Laz33, να ξεκινήσεις την τηλεοπτική σειρά "Gotham"! :D

 

 

προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός? τι σου έχει φταίξει ο άνθρωπος? :)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7074
  • Reputation:   26663
  • Achievement Points:  7408
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είμαι βέβαιος ότι είδες μισή σαιζόν με το ζόρι, γι' αυτό έχεις τέτοια αντίληψη για τη σειρά! :ego:  Η αλήθεια είναι όμως ότι συμπεριέλαβε σημαντικά κομμάτια απ' το "σύμπαν" του Batman (το μυστήριο ανέβηκε κατακόρυφα, για παράδειγμα, όταν

 

Spoiler

φτάσαμε στο "City of Owls", έχεις δεν έχεις διαβάσει την πρωτότυπη ιστορία!!)!

 

Άσε τον άνθρωπο να κρίνει από μόνος του! :DΝα μου πεις για "Birds of Prey" που αναφέρω, απ' τα λίγα που αντιλαμβάνομαι δεν πρέπει να περιμένω και πολλά... Αλλά αυτή εδώ (ανεξάρτητα αν κούρασε αρκετούς), ήταν καλή! Δε ξέρω αν θα ήθελα να συνεχίσει, να σου πω την αλήθεια. Μάλλον πως όχι. Αλλά μέχρι εκεί ήταν καλή! Και γουστάρω άσχημα που προχώρησαν με το "Pennyworth" (ήρθε κι έδεσε με το ιστορικό υπόβαθρο των προγόνων του Superman στο "Krypton")! Άγγλική προφορά και ταμπεραμέντο μέσα, η καλύτερή μου!! Δεν του το 'χα του "Starz"! :)

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Οι τηλεοπτικές σειρές της DC είναι όλες γτπκ :) Υπάρχουν άπειρα καλύτερα και πιο ενδιαφέροντα πράγματα από τον χώρο του κόμικ για να κάτσει να ασχοληθεί.


imdb ratings TV Series, Rating Count at least 1,000, based-on-comic-book (Sorted by IMDb Rating Descending)

κοπανάω όσα δεν είναι animation

 

4. The Boys (2019– )
60 min | Action, Comedy, Crime

 8.8  6

 

10. The Punisher (2017–2019)
53 min | Action, Adventure, Crime

 8.6  Rate this

 

11. Daredevil (2015–2018)
54 min | Action, Crime, Drama

 8.6  Rate this

 

22. Legion (2017–2019)
60 min | Action, Drama, Sci-Fi

 8.3  Rate this

 

23. Happy! (2017–2019)
60 min | Action, Comedy, Crime

 8.3  Rate this

 

25. The Walking Dead (2010– )
44 min | Drama, Horror, Thriller

 8.3  Rate this

 

32. Lucifer (2015– )
42 min | Crime, Drama, Fantasy

 8.2  Rate this

 

34. Doom Patrol (2019– )
60 min | Action, Adventure, Comedy

 8.1  Rate this

 

41. Preacher (2016–2019)
60 min | Adventure, Drama, Fantasy

 8.0  Rate this

 


42. Jessica Jones (2015–2019)
56 min | Action, Crime, Drama

 8.0  Rate this

 

44. The Umbrella Academy (2019– )
60 min | Action, Adventure, Comedy

 8.0  7

 

45. The Middleman (2008)
43 min | Comedy, Drama, Sci-Fi

 8.0  Rate this

 

50. Tales from the Crypt (1989–1996)
25 min | Comedy, Crime, Fantasy

 8.0  Rate this

 

51. iZombie (2015–2019)
42 min | Comedy, Crime, Drama

 7.9  Rate this

 


52. Agent Carter (2015–2016)
42 min | Action, Adventure, Sci-Fi

 7.9  Rate this

 

54. Titans (I) (2018– )
45 min | Action, Adventure, Crime

 7.9  Rate this

 

59. Swamp Thing (2019)
60 min | Action, Adventure, Drama

 7.8  Rate this

 

60. Deadly Class (2018–2019)
60 min | Action, Crime, Drama

 7.8  Rate this

 


61. Gotham (2014–2019)
42 min | Action, Crime, Drama

 7.8  6

 

62. The Flash (2014– )
43 min | Action, Adventure, Drama

 7.8  Rate this

,

 


64. Human Target (2010–2011)
60 min | Action, Adventure, Crime

 7.8  Rate this

 


67. Chilling Adventures of Sabrina (2018– )
60 min | Drama, Fantasy, Horror

 7.7  Rate this

 

72. Adventures of Superman (1952–1958)
30 min | Action, Adventure, Crime

 7.7  Rate this

 


74. Arrow (2012– )
42 min | Action, Adventure, Crime

 7.6  Rate this

 


76. Constantine (2014–2015)
43 min | Drama, Fantasy, Horror

 7.5  Rate this

 

77. Agents of S.H.I.E.L.D. (2013– )
45 min | Action, Adventure, Drama

 7.5  Rate this

 

81. Batman (1966–1968)
25 min | Action, Adventure, Comedy

 7.5  Rate this

 

82. Wynonna Earp (2016– )
60 min | Action, Drama, Fantasy

 7.4  Rate this

 

83. The Gifted (2017–2019)
43 min | Action, Drama, Fantasy

 7.4  Rate this

 

84. Outcast (2016–2017)
60 min | Drama, Horror

 7.4  Rate this

 


86. Luke Cage (2016–2018)
55 min | Action, Crime, Drama

 7.4  Rate this

 

87. Smallville (2001–2011)
60 min | Adventure, Drama, Romance

 7.4  Rate this

 


89. The Green Hornet (1966–1967)
99 min | Action, Crime, Sci-Fi

 7.4  Rate this

 


95. Riverdale (2017– )
45 min | Crime, Drama, Mystery

 7.2  Rate this

 


105. Runaways (2017– )
60 min | Action, Drama, Sci-Fi

 7.1  Rate this

 


107. Krypton (2018–2019)
45 min | Action, Adventure, Drama

 7.0  Rate this

 

112. The Incredible Hulk (1977–1982)
60 min | Action, Adventure, Drama

 7.0  Rate this

 

113. Wonder Woman (1975–1979)
60 min | Action, Adventure, Drama

 7.0  Rate this

 

115. Fear the Walking Dead (2015– )
44 min | Drama, Horror, Sci-Fi

 6.9  Rate this

 

116. Jeremiah (2002–2004)
45 min | Action, Drama, Sci-Fi

 6.9  Rate this

 

118. Watchmen (2019– )
60 min | Action, Drama, Mystery

 6.8  Rate this

 

119. Cloak & Dagger (2018– )
44 min | Action, Adventure, Drama

 6.8  Rate this

 


120. Legends of Tomorrow (2016– )
42 min | Action, Adventure, Drama

 6.8  Rate this

 

124. Powers (2015–2016)
42 min | Action, Crime, Drama

 6.7  Rate this

 

126. Shazam! (1974–1977)
30 min | Action, Family, Fantasy

 6.7  Rate this

 

127. XIII: The Series (2011– )
45 min | Action, Crime, Drama

 6.6  Rate this

 

129. Sabrina, the Teenage Witch (1996–2003)
22 min | Comedy, Family, Fantasy

 6.6  Rate this

 

130. Iron Fist (2017–2018)
55 min | Action, Adventure, Crime

 6.5  Rate this

 


132. Witchblade (2001–2002)
60 min | Action, Drama, Fantasy

 6.5  Rate this

 

133. The Crow: Stairway to Heaven (1998–1999)
43 min | Action, Crime, Drama

 6.5  Rate this

 

134. Birds of Prey (2002–2003)
60 min | Action, Adventure, Drama

 6.4  Rate this

 


137. Powerless (2017)
21 min | Comedy, Fantasy, Sci-Fi

 6.3  Rate this

 

138. Supergirl (2015– )
43 min | Action, Adventure, Drama

 6.3  Rate this

 

139. Blade: The Series (2006)
60 min | Action, Drama, Fantasy

 6.3  Rate this

 


140. The Amazing Spider-Man (1977–1979)
60 min | Action, Adventure, Crime

 6.3  Rate this

 

141. Black Lightning (2018– )
43 min | Action, Drama, Sci-Fi

 6.2  Rate this

 

142. Superboy (1988–1992)
30 min | Adventure, Fantasy, Sci-Fi

 6.2  Rate this

 

147. Mutant X (2001–2004)
60 min | Action, Adventure, Drama

 6.0  Rate this

 

148. Painkiller Jane (2007– )
44 min | Action, Sci-Fi

 5.9  Rate this

 

149. Metal Hurlant Chronicles (2012– )
22 min | Action, Sci-Fi

 5.8  Rate this

 

151. Conan (1997–1998)
43 min | Action, Adventure, Fantasy

 5.2  Rate this

 

155. Batwoman (2019– )
45 min | Action, Adventure, Crime

 3.2  Rate this :lmao: :lmao: :lmao: 

 

 

==

αυτά :) αντέγραψα και τις υπόλοιπες έτσι για το τζέρτζελο :D 

 

θα υπάρχουν και κάποιες άλλες σειρές που να είναι βασισμένες σε κόμικ και να έχουν αφήσει ψήφο πάνω από 1000 νοματαίοι, αλλά δεν αξιώθηκε κάποιος να την ταγκάρει ως based-on-a-comic-book, αλλά νταξ. Πόσες να'ναι? :) Χοντρά-χοντρά έχει τις περισσότερες εδώθε :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7074
  • Reputation:   26663
  • Achievement Points:  7408
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βασικά, δεν παρακολουθώ τηλεόραση/κινηματογράφο και δε διαβάζω κόμικς/περιοδικά/βιβλία/γουατέβερ βάσει στατιστικών και βαθμολογιών, οπότε όλα τα παραπάνω μου είναι παγερά αδιάφορα... Δεν τα έχω για "οδηγό" δηλαδή. Έχω προσωπικό γούστο και βασίζομαι στο ένστικτό μου για να ξεκινήσω κάτι, στο ένστικτό μου ή σε μια συμβουλή φίλου/φίλης. Παλαιότερα που υπήρχε περιοδικός τύπος, έπαιρνα ιδέες κι από κει. Αλλά να εμπιστευτώ τον κάθε καημένο που αρπάζει ένα έξυπνο τηλέφωνο και βαθμολογεί, δεν πρόκειται να το κάνω. Διαφωνώ ήδη, άλλωστε, σε πάρα πολλές βαθμολογίες. Τα έχω πει πολλές φορές. Παρακολουθώ ότι κάνει σ' εμένα κέφι και το "Gotham" μου έκανε, όπως μου έκανε και η συντριπτική πλειοψηφία των παραπάνω! Τις βάσεις δεδομένων τις χρησιμοποιώ μόνο για παίρνω και να εισάγω πληροφορίες, όπου αυτές λείπουν. Τον τελευταίο ενάμισι χρόνο περνάω ελληνικούς τίτλους (ή αφαιρώ λανθασμένους από ερασιτεχνικές μεταφράσεις/παραπληροφόρηση που έχω πετύχει) στο "The Movie DB", επειδή γουστάρω που έχει μηχανή αναζήτησης και με ελληνικούς χαρακτήρες. Αλλά ούτε κριτικές αγγίζω, ούτε βαθμολογίες. Δε με αφορούν. Ψέμματα... Κριτικές πιάνω σε περιπτώσεις δυσεύρετων ταινιών που δεν υπάρχει ούτε περίληψη για να πάρω δυο πληροφορίες παραπάνω, είτε όταν ψάχνω για κάποια συγκεκριμένη πληροφορία/αναφορά να δω αν είναι η ταινία που γυρεύω, αλλά μέχρι εκεί! :)

 

Μιας και τα ανέφερες όμως... Το "Wonder Woman" δεν το έχω βρει εξ ολοκλήρου υποτιτλισμένο στα Ελληνικά (έχω την 3η σαιζόν, κάποια επεισοδιάκια της 2ης και τα 3 πρώτα της 1ης, οπότε περιμένω μπας και συνεχίσει η μετάφραση της 1ης κάποια στιγμή), το "Riverdale" & το "Metal Hurlant Chronicles" ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχω βρει χρόνο να τα ξεκινήσω ακόμη, το "The Boys" ξεκίνησα να το κατεβάζω 2-3 μέρες πριν καεί ο σκληρός δίσκος (προ τεσσάρων ημερών), τα "Sabrina" παλαιό και νέο ούτε καν (ακόμη... Θα κατέβει βέβαια, θα αποθηκευτεί και μελλοντικά ίσως το πιάσω), το "Painkiller Jane" το είχα ξεχάσει παντελώς και πρέπει να δω στα δισκάκια μου τι γίνεται μ' αυτό και αν εκκρεμούν επεισόδια να τα ψάξω (δεν καιγόμουν από ένα σημείο κι έπειτα επειδή την έκοψαν), το "Blade: The Series" είναι κι αυτό μια εκκρεμότητα σημαντική για μένα μαζί με το "Birds of Prey" (για λόγους πληρότητας κυρίως), απ' το "The Crow: Stairway to Heaven" ότι είχα πετύχει τυχαία στην τηλεόραση τότε (μονάχα 2-3 βιντεοταινίες έχουν κυκλοφορήσει το πολύ σε DVDs που ουσιαστικά είναι συρραφές σκόρπιων επεισοδίων), το "Powerless" ακόμη και βλέπουμε (την κόψανε κι αυτή νομίζω), ενώ στο "Powers" περίμενα καλύτερης ποιότητας επεισόδια να δω και δεν υπήρχαν συγχρονισμένοι υπότιτλοι, σε ένα τα κατάφερα ο ίδιος με μεγάλη δυσκολία, οπότε το παράτησα τότε. Πλέον κατέβασα τον 2ο κύκλο αλλά εκκρεμούν να βρω κάποια απ' τον 1ο για να τη συνεχίσω. Ήταν ενδιαφέρουσα και διαφορετική! Το "Wynonna Earp" στον "πάγο" για τον ίδιο λόγο. Το "Lucifer" θέλω πολύ να πιάσω κάποια στιγμή, όπως και το "XIII: The Series" (είχα δει τη μίνι σειρά που προηγείται απ' το 2ο και ήταν ενδιαφέρουσα!), αλλά και το "Deadly Class"! Το "Jeremiah" το έχω χρόνια στην άκρη αλλά ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ότι είναι μεταφορά από κόμικ και το "iZombie" δε μου τράβηξε το ενδιαφέρον στην 1η σαιζόν και έχει μείνει και αυτό "στον πάγο" (κατεβάζω όμως τους κύκλους σιγά σιγά και κάποια στιγμή θα τη ξαναπιάσω!). Απ' το "Batman" τώρα έχω παρακολουθήσει με τη σειρά ότι έχουν μεταφράσει κάποιοι φίλοι με τη σειρά, στο "Adventures of Superman" έχω μεταφρασμένα τα 6 πρώτα επεισόδια αλλά η αλήθεια είναι πως δεν τα 'χω πιάσει ακόμη. Ε απ' το "The Green Hornet" τρίχες... Δεν υπάρχει τίποτε μεταφρασμένο πέρα απ' το 1ο επεισόδιο και μια τηλεταινία... Λείπουν πάντως πάρα πολλά από την παραπάνω λίστα! Μα πάρα πολλά!!! Λείπει το "XIII: The Conspiracy" (2008) που αναφέρω παραπάνω, το "The Phantom" (2009), το "Swamp Thing" ('90-'93), το "Buck Rogers" ('50-'51), το "Buck Rogers in the 25th Century" ('79-'81), το "Dark Matter" (2015-2017), το "Van Helsing" (2016-20??), τα "The Tick" (2001-2002) & "The Tick" (2016-2019), το "Sheena: Queen of the Jungle" ('55-'56), το "Sheena" (2000-2002) αλλά πρόσθεσε και τις εξής (από λίστα της "Wikipedia"):

 

 

 

ή οι live action που προέρχονται συγκεκριμένα από manga:

 

 

Και δεν είναι μονάχα αυτές!! Αφαίρεσα όσες έχουμε αναρτήσει παραπάνω, όπως και έναν "πιλότο" που πέτυχα (σ' εκείνη με τα manga ίσως υπάρχει κανένας ακόμη, δεν τα τσέκαρα ένα προς ένα...), αλλά σίγουρα έχω στην κατοχή μου και και κάποιες νοτιοκορεατικές που προέρχονται από manga, οι οποίες ΔΕΝ είναι στην παραπάνω λίστα! Έτσι, για να 'χουμε και μια εικόνα του τι δεν έχει παρουσιαστεί ακόμη στο "Greekcomics" (από live action μονάχα! Έτσι; ). :D 

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν τα τσέκαρα όλα αλλά XIII: The Conspiracy και The Phantom (2009) τα έχει το imdb ως mini series ενώ εγώ έβαλα για search σκέτο series (το δε πρώτο είναι μόλις 2 επεισόδια, οπότε κλάιν :lol: ) Τα δε "Swamp Thing" ('90-'93) και Buck Rogers του 50 έχουν λιγότερες από 1000 ψήφους :) Δεν ασχολούμαι με τις βαθμολογίες όταν έχουν ψηφίσει μόνο λίγοι. Όσο περισσότεροι, τόσο καλύτερη η ένδειξη του τι παίζει :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3098
  • Reputation:   23523
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2933 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Νομίζω ότι το φετινό Τζόκερ θα είναι ένα γερό χτύπημα στις βαθμολογίες, στους κριτικούς και στις σάπιες ντομάτες, γιατί είναι πάρα πολύ ενδεικτικό του πόσο κατευθυνόμενες είναι πάρα πολλές κριτικές των opinion makers στο χώρο. Ξέρεις όλοι αυτοί που βάλανε από το τρέιλερ 10αρια στα καινούργια Star Wars ή σε κάτι αηδίες τύπου Dr Strange, αλλά ψειρίζουν τη μαϊμού για τα εκτός MCU Marvel ή στα DC.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3500
  • Reputation:   24603
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4548 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

To ''Van Helsing'' παιζει να ειναι η μονη γνωστη σειρα απο αυτες που παρατεθηκαν που δεν εχουμε παρουσιαση της στο φορουμ :) 

 

Ουτε που ηξερα οτι βασιζεται σε κομικ. :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7074
  • Reputation:   26663
  • Achievement Points:  7408
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όταν λες "γνωστή σειρά" τι εννοείς φίλε Γάντζο; Σ' εσένα; Μα ο ίδιος παραδέχτηκες πως ούτε αυτό ήξερες ότι είναι μεταφορά από κόμικ! Πως ανήκει στα "γνωστά"; :thinking:  Δηλαδή δε θεωρείς γνωστό το "Attack on Titan"; Το "Ninja Turtles: The New Mutation"; Το "Death Note" σου λέει κάτι; Οι δύο "30 Days of Night"; Το "Lone Wolf and Cub" με την πασίγνωστη σειρά ταινιών "Zatoichi" που θεωρείται ως η αντίστοιχη James Bond σειρά ταινιών της Ιαπωνίας (από άποψη αριθμού ταινιών οι οποίοι βασίζονται στον ίδιο πρωταγωνιστή); Και ας πούμε ότι τη "Sheena" (το "θηλυκό Ταρζάν") δεν την έχεις ακουστά και το "Weird Science" δε σου θυμίζει κάτι (παραπέμπω στη γνωστή κινηματογραφική ταινία του '85). Ο "Buck Rogers" δεν είναι γνωστός; Από κει και πέρα ελπίζω να μην το είπες για να εξετάσουμε τι θα έπρεπε να έχει παρουσιαστεί και τι όχι. Ανίδεοι είμαστε ακόμα απ' τα manga οι περισσότεροι (και εγώ πρώτος και καλύτερος!), κακά τα ψέμματα... Και οι Νοτιοκορεάτες, εκεί έξω, "δίνουν πόνο" διαρκώς με νέες παραγωγές, έστω με τέτοιες που ξέρουν και μπορούν εκείνοι να κάνουν. Κι αν πιάσουμε και fan made παραγωγές ή official που είναι μεταφορές από web comics; Αχαχούχα!!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5906 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Διάβασα τον (πολύ καλό) τόμο και εντυπωσιάστηκα. 

Η ιστορία είναι μια χαρά, δεν κουράζει στο ελάχιστο και η πλοκή κυλάει νερό. Σε αυτό παίζουν ρόλο τα λίγα μπαλονάκια που υπάρχουν.

Τώρα για το σχέδιο τι να λέμε, είναι καταπληκτικό!

Σκοτεινό όσο πρέπει και ξεκάθαρο, για να δείχνει την εξέλιξη της ιστορίας. :cheers4:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.