Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλες συλλογες σας,εκτος απο κομικς;


paola

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Αν και δεν έχω συλλογή απο πινακίδες αυτοκινήτου έχω μια με το όνομα μου 

 

IMG_20200811_224150.thumb.jpg.98ae62509c105b3893aed1a4a816ae7f.jpg

 

Να και εισητηρια από την συναυλία των Iron Maiden στη Μαλακάσα το 2018. 

IMG_20200811_224207.thumb.jpg.c19d7dffa9ad0c85c943776f3830a99f.jpg

 

Να και η συλλογή μου απ πέννες κιθάρας. 

 

Motorhead και Metallica

 

IMG_20200811_224351.thumb.jpg.5fde611edc66be3f25b8c526d9e1c902.jpg

 

Και άλλες Motorhead σε καδράκι :)

 

IMG_20200811_223900.thumb.jpg.a311198cdfe395cdf9a297ccae5112cd.jpg

 

Iron Maiden με τα εξώφυλλα των δίσκων τους 

 

IMG_20200811_224422.thumb.jpg.007953175fc444d0999ab52c8451ffe6.jpg

 

Και μερικές ακόμα με κιθάρες γνωστών κιθαριστών

 

IMG_20200811_224407.thumb.jpg.bc167df59675dfee836d4ff8c2498d3e.jpg

 

Αυτά από εμένα. 

:D

Επεξεργασία από jimmy mcduck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Οι πένες ό,τι καλύτερο! Ειδικά αυτή με το Master of Puppets (είναι ο αγαπημένος μου δίσκος, τον έχω πάντα στο αμάξι, σε μπλούζα, σε ζακέτα και σε κούπα στο γραφείο) και αυτές των Maiden μαγικές! Κρίμα που δε μπορώ να βάλω περισσότερα από ένα respect σε ένα τέτοιο ποστ-ωδή στο σκληρό ήχο που λατρεύω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Για τον φίλο @nikolas12 που λατρεύει όπως και εγώ τον ωραίο σκληρό ήχο. 

 

 Κιθάρα Feder ηλεκτρική 

 

IMG_20200811_231308.thumb.jpg.5402d62b4b47729bd7cd4d317ea671d0.jpg

 

Και ο ενισχυτής 

 

IMG_20200811_231244.thumb.jpg.7445c81a09d8a987921af5a15bb65100.jpg

 

Α και επί τη ευκαιρία να και οι δύο κλασσικές μου και οι θήκες τους 

 

IMG_20200811_231144.thumb.jpg.51281726796c4c62157f79c8df9eef43.jpg

 

 

 

Επεξεργασία από jimmy mcduck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  144
  • Reputation:   977
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

@nikolas12 κι εσύ δικός μας είσαι δηλαδή!! 

 

Και μιας και μου την θυμίσατε ενώ την είχα ξεχάσει, να και η συλλογή με τα rock - metal t-shirts που έχω. :soldier:

1626930478_20200811_2313081.thumb.jpg.ed48fcb3cd5b2ef0b33afa77fd4f5daf.jpg

 

Επεξεργασία από Nino
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ ωραίο θέμα, πως και το είχα χάσει τότε; Κι εγώ ξεκίνησα απ' το δημοτικό με γραμματόσημα, μιας και είχε (και έχει) η μητέρα μου, μας είχε δώσει εμένακαι του αδερφού μου κάποια για να ξεκινήσουμε με το δικό μας άλμπουμ, με αγορές & ανταλλαγές κάποια στιγμή πήγα στο 2ο άλμπουμ ενώ είχα και κάποια διπλά σε ένα 3ο μικρότερο. Βέβαια κοιτούσα απλώς την κατάσταση, δεν ψαχνόμουν τότε ούτε με οδηγούς, ούτε με σπανιότητες ή με σειρές. Είχα βέβαια από διάφορες χώρες και όχι μόνο Ελληνικά. Κάποια στιγμή της έδωσα πίσω ότι είχα διότι είχαν περάσει πολλά χρόνια που είχα ν' ασχοληθώ και απλώς μου έπιαναν χώρο. Την ίδια περίοδο είχαμε με τον αδερφό μου νομίσματα. Παλιά ελληνικά + ξένα (νεότερα βέβαια) από διάφορες χώρες και κάποια απειροελάχιστα χαρτονομίσματα. Κάπου είναι παραπεταμένα κι αυτά στο υπόγειο των γονέων, διότι δεν το κυνήγησα ποτέ ιδιαίτερα. Αυτοκόλλητα χαρτάκια και άλμπουμς μάζευα κι εγώ με τη σειρά μου, παιχνίδι μέχρι και το Γυμνάσιο μήπως κερδίσω τίποτε παραπάνω, κάποια στιγμή αυτά όλα πετάχτηκαν απ' τη μάνα μου μαζί με άλλα κόμικς. Συμπληρωμένα κάποια άλμπουμς, ασυμπλήρωτα άλλα, αλλά ήταν καμιά δεκαριά τουλάχιστον.

 

Αργότερα ξεκίνησα με περιοδικά εσωτερικής αναζήτησης, περιοδικά πληροφορικής, μετέπειτα μπήκε και το "μικρόβιο" των αντιγραμμένων video games για PC, από δισκέτες που έκανα παραγγελίες μέχρι CDs και DVDs που έφτασα (δεν πήρα ποτέ κάτι σε Blu-Ray ή άλλο φορμά πέραν του DVD). Παρόλο που όλα αυτά τα χρόνια προσπαθώ να έχω ένα αρχείο, λίγο η αμέλεια, λίγο η καταχώρηση διαφορετικών συλλογών, λίγο οι άλλες ασχολίες μου, δεν είναι και δε ξέρω αν θα υπάρξει ποτέ ολοκληρωμένο, όπως ακριβώς το θέλω. Κατά καιρούς εισήγαγα νέα πεδία με πληροφορίες όπου έπρεπε να τα "περάσω" όλα από κάθε αντικείμενο ξανά από κόσκινο, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να κουράζομαι και να πηγαίνω σε κάτι άλλο. Τα νούμερα που αναφέρω λοιπόν είναι εκείνα που μέχρι στιγμής γνωρίζω και για άλλα εκατοντάδες έντυπα (π.χ. τηλεπεριοδικά) απλώς δεν έχω ιδέα, διότι δεν τα θεώρησα ποτέ μέρος κάποιας συλλογής, απλά δεν πετούσα (και αρκετά μου φάνηκαν πολύ χρήσιμα στην πορεία). Καταχωρημένα προς το παρόν, λοιπόν, είναι 106 αυθεντικά παιχνίδια σε CDs/DVDs και κάτι λίγα σε δισκέτες (δεν πρέπει να 'ναι πάνω από 5). Κάποια τα χάρισα, όπως χάρισα τις περισσότερες βιντεοκασέτες που είχα, περιοδικά πληροφορικής, περιοδικά κινηματογράφου, μουσικά ένθετα περιοδικών, κασέτες ήχου (αυθεντικές αλλά κυρίως αντιγραμμένες), αντιγραμμένα video games (CDs & DVDs) και κατά καιρούς κάποια διπλά βινύλια που έχουν προκύψει, βιβλία, κόμικς, μουσικά CDs (αυθεντικά φυσικά, καθώς δεν είχα ποτέ αντιγραμμένα), ραδιοφωνικές θεατρικές παραστάσεις σε CDs (διπλά απ' την "Ραδιοτηλεόραση") και διάφορα άλλα που αυτή τη στιγμή δε μπορώ να θυμηθώ... Τα αντιγραμμένα video games που μου 'χουν μείνει είναι καμιά 500αριά δισκέτες και 284 παιχνίδια σε CDs/DVDs (πιάνουν επιπλέον χώρο βέβαια, μιας και ένα παιχνίδι μπορεί να απαρτίζεται από 3 ή 5 CDs και τα έχω όλα σε jewel cases), τα οποία θα πρέπει αργά ή γρήγορα να πάνε στην ανακύκλωση. Πρέπει να είχα πάνω από 350, αλλά έκανα κάποια στιγμή ξεκαθάρισμα σε 2 δόσεις. Δεν υπάρχει χώρος και δεν υπάρχει λόγος να τα κρατάω, πλέον, εφόσον δε βρίσκω χρόνο για gaming εδώ και πολλά χρόνια. Τα αυθεντικά που κράτησα (τα περισσότερα είναι από περιοδικά, βέβαια) είναι απ' τα πιο αγαπημένα είδη, adventures, R.P.G.s, & strategies κυρίως, αλλά εάν δω ότι ζορίζομαι και με αυτά ακόμη (από άποψη χώρου) όταν επιτέλους καταφέρω να επιστρέψω στο σπίτι μου, είναι βέβαιο ότι θα τα δώσω κάπου.

 

Κάποια στιγμή ξεκίνησαν οι αγορές των περιοδικών κινηματογράφου (μονάχα μία σειρά έχω χαρίσει, σχεδόν όλα τα "Σινέ Συλλογή" που είχα, κάτι το οποίο μετάνιωσα στη συνέχεια, όπως και για κάποια περιοδικά πληροφορικής που χάρισα...), κάποιες βιντεοκασέτες, DVDs αργότερα, VCDs από εφημερίδες/περιοδικά από ντοκιμαντέρ αλλά κυρίως μυθοπλασία. Η συλλογή αυτή πέρα απ' τις βιντεοκασέτες που είχα στη συνέχεια χαρίσει, απαρτίζεται (για τα προς το παρόν καταχωρημένα συζητάμε πάλι...) από:

 

1680 DVDs live action μυθοπλασίας.

900 DVDs & VCDs live action & animated μυθοπλασίας, τηλεοπτικές εκπομπές, ντοκιμαντέρ, μουσικά και οποιουδήποτε άλλου τύπου βίντεο.

 

Σε άλλα φυσικά μέσα:

 

299 βιβλία, ημερολόγια & λοιπά ένθετα (μικρό βιβλίο δηλαδή από κάποια εφημερίδα/περιοδικό, δεν αναφέρομαι σε διαφημιστικά βιβλιαράκια, ταξιδιωτικούς οδηγούς, χάρτες και τέτοιες ιστορίες... Αυτά είναι φυσικά όσα υπάρχουν καταχωρημένα.)

24 VHSes

 

ενώ από μουσική, έχω καταχωρίσει στο "Discogs" μέχρι στιγμής:

509 CDs (157 επιπλέον μη καταχωρηθέντα, από αυτά τουλάχιστον που γνωρίζω ότι έχω...)

19 MCs (15 επιπλέον μη καταχωρηθέντες)

237 CDs με ραδιοφωνικές θεατρικές παραστάσεις

17 CDs με ποίηση

51 DVDs μουσικά (3 επιπλέον μη καταχωρηθέντα)

248 LPs (189 επιπλέον μη καταχωρηθέντα, από αυτά τουλάχιστον που γνωρίζω ότι έχω...)

71 7" (επτάιντσα βινύλια, με 8 επιπλέον μη καταχωρηθέντα, από αυτά τουλάχιστον που γνωρίζω ότι έχω...)

 

Τα μη καταχωρηθέντα υπάρχουν αφενός επειδή θα πρέπει να κάνω αυτοψία και να το δουλέψω στο άλλο σπίτι που τα έχω επιτόπου για να είμαι εκατό τοις εκατό σίγουρος στο ποιες εκδόσεις είναι και αφετέρου επειδή μπορεί να μην υπάρχουν καν στο "Discogs" περασμένα ακόμη... Η βάση δεδομένων του ανανεώνεται όμως καθημερινά και περνάω κατά καιρούς και εξ αποστάσεως ότι γνωρίζω εκ του ασφαλούς απ' το προσωπικό μου αρχείο.

 

Τα περιοδικά αναζήτησης, πληροφορικής, κινηματογράφου, μουσικής, ακόμη και τα fanzines κάθε είδους, έχουν σε μεγάλο βαθμό καταχωρηθεί, αλλά δεν έχουν καταμετρηθεί... Τα λοιπά περιοδικά που δε θεώρησα ποτέ συλλογή (δεν είχα σκοπό να φτιάξω βιβλιοθήκη με κάτι τέτοιο), δεν έχουν καταχωρηθεί στη συντριπτική τους πλειοψηφία... Κούτσα κούτσα άρχισα να κάνω κάποιες καταχωρήσεις, αλλά παίζει να μιλάμε και για χιλιάδες και όχι απλώς εκατοντάδες, οπότε δεν πρόκειται να δώσω βάση σε κάτι που σήμερα υπάρχει και αύριο μπορεί να μην υπάρχει αν δεν ολοκληρώσω πρώτα με εκείνα που πραγματικά μ' ενδιαφέρουν.

 

Η συλλογή συνεχίζεται φυσικά σε ταινίες & σειρές παντός είδους (μυθοπλασίας και μη, live action & κινουμένων σχεδίων) έχοντας μέχρι στιγμής 48Tb σε εξωτερικούς σκληρούς, μαζεύοντας κυρίως υλικό που δεν κυκλοφορεί μεταφρασμένο στην Ελληνική αγορά ή που δεν έχει κυκλοφορήσει σε Blu-Ray, αλλά υπάρχει σε DVD, διότι στόχος ήταν πάντοτε στο πίσω μέρος του μυαλού μου η αγορά των αυθεντικών DVDs. Στα Blu-Ray δυστυχώς δεν έχω μπει ακόμα και ούτε πλέον στα 4K και οι αιτίες είναι δύο. Η κυριότερη είναι ότι δεν είχα τρόπο να τις παρακολουθήσω και δευτερευόντως οι τιμές ήταν πολύ υψηλές. Δυστυχώς οι ταινίες σε Blu-Ray & 4K έβγαιναν απ' ότι αντιλαμβάνομαι σε περιορισμένα κομμάτια στην Ελλάδα, με αποτέλεσμα να εξαντλούνται πολύ γρηγορότερα απ' ότι κάποια DVDs και έπειτα η γκάμα είναι πολύ πολύ μικρότερη. Προσπαθώ πάντως να παρακολουθώ τι υπάρχει και σε αυτή την αγορά, ασφαλώς δεν έχω επουδενί κάνει την έρευνα που έχω στα DVDs (έχοντας αγοράσει σχεδόν κάθε οδηγό που είχε ποτέ κυκλοφορήσει, ξεροσταλλιάζοντας αμέτρητες ώρες σε DVD clubs ψάχνοντας για ενοικίαση και έχοντας πάρει και μελετήσει όσο το δυνατόν περισσότερα προσπέκτους εταιρειών διανομής έχω πετύχει και καταχωρήσει στις διάφορες want lists που έχω κατά καιρούς ότι χρειάζομαι (είτε προς αγορά, είτε προς αντιγραφή)), έχοντας φτάσει όμως σε ένα σημείο να μην προλαβαίνω τα rip που όσο κι αν τα περιορίζω στα είδη που μ' ενδιαφέρουν είναι απίστευτα πολλά, με αποτέλεσμα να αγοράζω πλέον σπάνια νέα αυθεντικά DVDs... Βρίσκω κατά καιρούς και παίρνω κάποια αυθεντικά καινούργια που θα βρω σε λογική τιμή ή μεταχειρισμένα, αλλά όχι όσα θα ήθελα. Περίπου όσο συχνά αγοράζω βινύλια, που άλλοτε δίνω βάση σε αγορές των πρώτων και άλλοτε των τελευταίων, ανάλογα τι θα μου τύχει, εάν βρίσκομαι κάπου για να τα πετύχω μπροστά μου ή πως θα μου τη βαρέσει. Επικεντρώνομαι κυρίως στις αγορές κόμικς, σε εξωτερικούς σκληρούς δίσκους και μόλις φτάσω σε ένα ικανοποιητικό σημείο αυτών που μου αναζητώ περισσότερο, θα επανεξετάσω το θέμα "Βιβλία" διότι είναι πραγματικά ΠΟΛΛΑ αυτά που θέλω... Προς το παρόν αναβαθμίζω τις διάφορες want lists μου σε καθημερινή βάση για να είμαι καλύτερα προετοιμασμένος.

 

Αντιγραμμένα DVDs έχω γύρω στα 3.400, έχω σταματήσει όμως εδώ και χρόνια το "σπορ" και μόνο κανένα DVD-Video αν προκύψει να μου στείλει κανένας φίλος και να το αντιγράψω για να υπάρχει προσωρινά μέχρι να βρω το αυθεντικό και να το σουτάρω. Πολλά DVD-Videos αντιγραμμένα θα ήθελα να αντικαταστήσω με αυθεντικά, όχι απαραίτητα τα μουσικά που είναι γύρω στα 1.000 απ' αυτά, κάποια κινούμενα σχέδια που τότε έλεγα πως δε θα τ' αγοράσω ίσως και κάποιες ταινίες που τότε δε με έκαιγαν αυθεντικές αλλά έχω αλλάξει γνώμη. Κάποια λίγα τα έχω αντικαταστήσει ήδη, αλλά εκκρεμούν αρκετά. Δεν είναι φυσικά όλα αυτά DVD-Video, τα περισσότερα είναι με rips από παραγωγές είπαμε που δεν κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά, πλην ίσως κάποιες ελληνικές σειρές και κυρίως ταινίες που βγήκαν στη συνέχεια σε DVDs. Χρειάζεται ένα ξεκαθάρισμα να γίνει αργά ή γρήγορα, αλλά εκκρεμούν τόσες καταχωρήσεις πληροφοριών μιας και έχω ανοίξει τόσα μέτωπα, που απλά δεν...

 

Δεν υπάρχει σαφής αριθμός των ripαρισμένων ταινιών και σειρών που έχω στην κατοχή μου. Με σιγουριά μπορώ να πω ότι οι ξένες σειρές live action & κινουμένων σχεδίων μαζί με τα κινηματογραφικά σήριαλ που έχω αποκτήσει το 60-100% τους, είναι 701 ενώ οι αντίστοιχες Ελληνικές & Κυπριακές είναι 312 και αυτά μονάχα σε ότι έχω καταχωρήσει στο αρχείο μου, βγάζοντας εκτός κάποιες που δεν έχω στην κατοχή μου παρά ελάχιστα επεισόδια (λόγω σπανιότητας, λόγω του ότι δεν έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά, λόγω του ότι δεν υπάρχουν κτλ.). Και δεν υπάρχει σαφής αριθμός, διότι έχω υλικό σε σκληρούς δίσκους που δεν το καταχωρήσει ακόμη πουθενά (ούτε στο προσωπικό μου αρχείο, ούτε στα "TV Maze", "My Episodes", "IMDB" & "The Movie DB") και περιμένει να το εξετάσω. Από ταινίες τώρα, εκεί πραγματικά είναι πιο ασαφής ο αριθμός, καθώς έχω ανακατεμένες όλες όσες έχω δει με εκείνες που έχω στην κατοχή μου (και μάλιστα αυθεντικές και μη!) και η καταμέτρηση έχει γίνει σε εκείνες που έχω παρακολουθήσει και μόνο... Μπορώ να πω με σιγουριά ότι έχω πάνω από 6.000 ταινίες στο σύνολο (μαζί με τις αυθεντικές, live action & κινουμένων σχεδίων, μικρού και μεγάλου μήκους, αλλά και τις μαγνητοσκοπημένες θεατρικές παραστάσεις), εκ των οποίων οι 1.280 επιβεβαιωμένα είναι Ελληνικές μεγάλου μήκους, οι 293 είναι Ελληνικές μικρού μήκους και οι 178 είναι θεατρικές παραστάσεις. Αυτά στα μέχρι τώρα επιβεβαιωμένα με πλήθος που δεν έχει ακόμη ελεγχθεί...

 

Σε ότι αφορά τηλεκάρτες, ελάχιστα πράγματα είχα στο παρελθόν τις οποίες μάλιστα χάρισα σε ένα συμφοιτητή μου αρχές των 00s, καπάκια μπουκαλιών μάζευα επίσης μικρός αλλά κάποια στιγμή πετάχτηκαν κι αυτά, με τάπες δεν είχα ποτέ λόξα και τις έδινα σε συμμαθητές, τις αποδείξεις του ταχυδρομείου μάζευα από κάθε παραγγελία που είχα κάνει ποτέ αλλά τις πέταξα πέρυσι, εισιτήρια συναυλιών που έχω δει εννοείται πως τα έχω και στις αρχές τα πλαστικοποιούσα κιόλας, αφίσες από ταινίες & συναυλίες έχω αμέτρητες (από όσα πήγαινα εννοώ, δεν παράγγελνα ανατυπωμένες παλαιότερων ταινιών), δε νομίζω πως ξεχνάω κάτι... Από κονσόλες είχα περάσει από κάποιες κλασικές ("Atari 2600", "Family Game System", "N.E.S.", "Jaguar") και κάποιες απομιμήσεις ("Terminator" νομίζω πως λεγόταν η μία που έτυχε να δω μπροστά μου και να αγοράσω απ' τη Γιουγκοσλαβία, την άλλη δεν τη θυμάμαι καν...), αλλά τίποτε ιδιαίτερο από cartridges. Οι 3-4 χάλασαν και πήγαν στην ανακύκλωση πριν πολλά χρόνια και μόνο το "N.E.S." έχω κρατήσει για νοσταλγικούς λόγους. Μεταξύ άλλων έχω φυσικά flyers από μουσικές συναυλίες & κινηματογραφικές ταινίες, εισητήρια κινηματογράφου & διαφόρων εκδηλώσεων, ή καταλόγους ετών απ' την εποχή που παράγγελνα τηλεφωνικά παιχνίδια ή οτιδήποτε άλλο αλλά και βινύλια από καταστήματα Ελλάδας, Γαλλίας, Γερμανίας, Ηνωμένου Βασιλείου και Η.Π.Α. Κάποτε κρατούσα ακόμη και τους φακέλους του ταχυδρομείου σε οτιδήποτε είχα παραγγείλει ποτέ, αλλα τα τελευταία δύο χρόνια έχουν βρει και αυτά το δρόμο τους στους κάδους ανακύκλωσης, όπως και αμέτρητες εφημερίδες που είχα από δω κι από κει, ακόμη και τους προηγούμενους καταλόγους που μου 'χαν στείλει απ' την Ελλάδα & το εξωτερικό, έχοντας κρατήσει μονάχα τους τελευταίους που έλαβα σε χαρτί ή δισκέτα. Ζητώ συγγνώμη αν σας κούρασα :oops: αλλά μου άρεσε το θέμα και τα όσα διάβασα παραπάνω, άνοιξα τα διάφορα "τεφτέρια" μου και πήρα φόρα... :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

On 1/17/2013 at 2:48 PM, Θλιμμένος Μπούφος said:

Εγώ συλλέγω πρώτα απ όλα DVD.Μετά κόμικς (βεβαίως-βεβαίως).Και γενικότερα μερικά περιοδικά που με ενδιαφέρουν.

Επίσης έχω και άλλες συλλογές από παλιά όπως νομισμάτων,πένες κιθάρας,παιχνιδιών Kinder και καπάκια μπουκαλιών. :yes:

 

Ακόμα όμως δεν μπορώ να πω ότι είμαι συλλέκτης μιας και δεν ''κυνηγάω'' τι θα πάρω.Απλά μου αρέσει να αγοράζω ταινίες και να τις βλέπω και το ίδιο και με τα κόμικς/περιοδικά :)

Σχεδόν μια δεκαετία μετά το σχόλιό μου και έχουμε τα εξής:

 

Σταμάτησα να αγοράζω dvds,cds,bluerays, κτλ. Οι μικροσυλλογές με τάπες, κάρτες και άλλα διάφορα έχουν μείνει ίδιες. Επίσης έχω "κληρονομήσει" αρκετά βινύλια, γραμματόσημα και περιοδικά που επίσης δεν με ενδιαφέρουν και δεν σκέφτομαι προς το παρόν να εμπλουτίσω.

 

Τα τελευταία χρόνια συλλεγω:

 

Βιβλία και κόμικς. Αρχικά σαν αναγνώστης και έπειτα σαν συλλέκτης.

 

Νομίσματα και χαρτονομίσματα. Κυρίως δραχμές και κάποια συλλεκτικά ελληνικά 2€.

 

Πίνακες, prints,γκραβούρες, φωτογραφίες και παλιούς χάρτες. Μαζεύω κυρίως αναπαραστάσεις υπαίθρου και της Θεσσαλονίκης. Ανά μερικούς μήνες - χρόνια κάνω ένα rotation στο τι έχω στους τοίχους.

 

Μελλοντικά θα μου άρεσε να συλλέγω αγαλματίδια και προτομές από ιστορικά πρόσωπα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ωραίο θέμα. Εγώ έχω γραμματόσημα (πολλά) χαρτάκια Μουντιάλ (πολλά) νομίσματα (λίγα) και καρτ ποσταλ που έχω μαζέψει εγώ από ταξίδια (και λίγες που μου έστειλαν φίλοι) και είναι πάνω από 2 χιλιάδες. Επίσης έχω κάποια playmobil αρκετά μαγνητακια στο ψυγείο (πάνω από 100) και αρκετά σουβενίρ που τα μαζεύω με σπουδή. Μου άρεσαν παααααααρα πολύ όλων σας οι συλλογές και κάνω like σε όλους. 

Βέβαια @ Mandrake  αγόρι μου το τερματισες. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 ώρες πριν, Manitou είπε:

Ωραίο θέμα. Εγώ έχω γραμματόσημα (πολλά) χαρτάκια Μουντιάλ (πολλά) νομίσματα (λίγα) και καρτ ποσταλ που έχω μαζέψει εγώ από ταξίδια (και λίγες που μου έστειλαν φίλοι) και είναι πάνω από 2 χιλιάδες. Επίσης έχω κάποια playmobil αρκετά μαγνητακια στο ψυγείο (πάνω από 100) και αρκετά σουβενίρ που τα μαζεύω με σπουδή. Μου άρεσαν παααααααρα πολύ όλων σας οι συλλογές και κάνω like σε όλους. 

Βέβαια @ Mandrake  αγόρι μου το τερματισες. :lol:

 

Έχω κάνει εν τω μεταξύ κάποιες επεξεργασίες για να τα "μαζέψω" λιγάκι στο παραπάνω σχόλιο και να είναι πιο καταννοητά, διότι (κλασικά) το έσωσα χωρίς να το διαβάσω και κάποια έπρεπε να τα διατυπώσω λίγο διαφορετικά... Δε βαριέσαι βρε Χρήστο... Κουραστικό γίνεται κάπου κάπου όλο αυτό (είναι πολλά τα χρόνια πλέον...), τουλάχιστον απολαμβάνει κανείς στο τέλος κάποια πράγματα και λέει χαλάλι. Η πίκρα είναι όταν δεν έχεις κάνει το τέλειο πλάνο στο τι θα καταχωρείς από την αρχή και όταν αποφασίσεις να περάσεις επιπλέον πληροφορίες και έχεις μαζέψει πολύ υλικό, θα πρέπει να τα "περάσεις" όλα ξανά ένα προς ένα για να τις εισάγεις. Μεγάλο μανίκι... Για παράδειγμα, αποφάσισα μια μέρα να εισάγω σε κάθε βίντεο που έχω να καταχωρήσω στο αρχείο μου διαστάσεις, video bitrate, audio bitrate, codecs βίντεο & ήχου και container. Μέχρι τότε είχα μονάχα τίτλους (Ελληνικό, ξένους, εναλλακτικούς Αγγλικούς), έτος παραγωγής, πηγή βίντεο (από που προέκυψε το rip) και αν ήταν HD, τι ανάλυσης (720p ή 1080p), αναφορά εάν επρόκειτο για live action, animation, αναφορά στο είδος σε περίπτωση που είναι ταινία/σειρά εκτός μυθοπλασίας (talk-show, game-show, ντοκιμαντέρ κτλ.) και στις σειρές έβαζα κατηγορία σειράς (τηλεοπτική σειρά, διαδικτυακή σειρά, βιντεοσειρά, κινηματογραφικό σήριαλ), κύκλο & αριθμό επεισοδίων, ενώ καταχωρούσα στις περιπτώσεις των ερασιτεχνικών σειρών εάν επρόκειτο για τέτοιες (fan made ή home video). Άντε πέρασε τα νέα αυτά στοιχεία σε 5.000 DVDs ένα προς ένα (χώρια τα από κει κι έπειτα), εκ των οποίων κάποια έχουν και 3 & 4 ταινίες μέσα (απ' την εποχή που έβρισκα & κατέβαζα SD κυρίως)... Όταν ολοκληρωθούν όλες αυτές οι καταχωρήσεις όμως (στα 80 μου, ΑΝ τα φτάσω!) θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

mandrake   :lol::respect:

Spoiler

surprised-ringtailed-lemur-with-open-mou

   Ξαναδιαβασα τις απαντησεις  και πραγματικα καταπληκτικες συλλογες!! 

Ειμαστε πολλοι τελικα. :beer5:

Μια νεα  συλλογη που κανω τα τελευταια χρονια ειναι καποιες κουκλες.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10248
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  345
  • Reputation:   1902
  • Achievement Points:  365
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Διαθέτω μια μεγάλη συλλογή γραμματοσήμων. Ορισμένα έχουν θεματολογία τα κόμικς και τους ήρωες αυτών καθώς και κινηματογραφικούς ήρωες. Ένα δείγμα της συλλογής μου είναι οι παρακάτω εικόνες. Διαθέτω και διπλά για όποιον ενδιαφέρεται.

 

TEN TEN 

 

139882310_01L.thumb.jpg.2390ce6e0913bba2ae581111c267b1c9.jpg

 

ΑΣΤΕΡΙΞ

 

526435615_02L.thumb.jpg.81bcf3937c72bfa02a5b8330479ff75b.jpg

 

ΔΙΑΦΟΡΑ (ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ , ΣΤΡΟΥΜΦ , ΤΕΝ ΤΕΝ , ΜΟΝΙΚΑ)

 

264577226_04L.thumb.jpg.c330bbb175ea46571ec6952d8290dab4.jpg

 

ΔΙΑΦΟΡΑ (ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ-ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ , ΤΕΡΑΤΑ , ΙΑΠΩΝΙΚΑ ΜΑΝΓΚΑ κ.α.)

 

1669140305_03L.thumb.jpg.42c142bc0644700cab8d579a36a58d97.jpg

 

ΔΙΑΦΟΡΑ (ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ κ.α.)

 

410423613_09L.thumb.jpg.f72d3d92ff09c24ae5326e3b0bc4c451.jpg

 

ΔΙΑΦΟΡΑ (ΕΛ ΖΑΜΠΑΤΟ , ΣΙΜΠΣΟΝΣ , ΓΚΑΡΦΙΛΝΤ κ.α.)

 

223139826_12L.thumb.jpg.bb2a4a5265deffbb23848ab919f5a90f.jpg

 

ΝΤΙΣΝΕΥ

 

1214281491_06L.thumb.jpg.268b391ee0ca08c13ff407d388fcb5d7.jpg

 

Αυτά προς το παρόν.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εκεί που λες "Αμερικανικά" βλέπω επίσης Δανέζικα, Πολωνικά, Γαλλικά, Σουηδικά κ.α. Μεταξύ άλλων βλέπω "Μπόλεκ και Λόλεκ", "Babar", "Μπλέικ και Μόρτιμερ", από Tex Avery (είδα Droopy!), "Πινόκιο", "Marsupilami", "Bussi Bar" (νομίζω αυτό είναι), "Στρουμφάκια" και "Ελ Ζαμπάτο"!! :respect:  Μάλιστα το ένα είναι Ισπανικό και το άλλο..Γαλλικό; Δεν πάνε 5-6 μέρες που εντόπισα ξανά τυχαία την live action ταινία και συνειδητοποίησα ότι δεν την έχω παρακολουθήσει ακόμη... Δυστυχώς δε φαίνεται να έχει μεταφραστεί στα Ελληνικά αλλά μπήκε στις αναζητήσεις και σε αίτημα για μετάφραση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10248
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  345
  • Reputation:   1902
  • Achievement Points:  365
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

5 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Εκεί που λες "Αμερικανικά" βλέπω επίσης Δανέζικα, Πολωνικά, Γαλλικά, Σουηδικά κ.α. Μεταξύ άλλων βλέπω "Μπόλεκ και Λόλεκ", "Babar", "Μπλέικ και Μόρτιμερ", από Tex Avery (είδα Droopy!), "Πινόκιο", "Marsupilami", "Bussi Bar" (νομίζω αυτό είναι), "Στρουμφάκια" και "Ελ Ζαμπάτο"!! :respect:  Μάλιστα το ένα είναι Ισπανικό και το άλλο..Γαλλικό; Δεν πάνε 5-6 μέρες που εντόπισα ξανά τυχαία την live action ταινία και συνειδητοποίησα ότι δεν την έχω παρακολουθήσει ακόμη... Δυστυχώς δε φαίνεται να έχει μεταφραστεί στα Ελληνικά αλλά μπήκε στις αναζητήσεις και σε αίτημα για μετάφραση.

Έχεις δίκιο αλλά έγραψα αυτά που είναι περισσότερα (όσον αφορά τη θεματολογία και όχι τη χώρα προέλευσης), επίσης στον τίτλο είχα γράψει "ΔΙΑΦΟΡΑ" όπως "κ.α.". Έχω και άλλα πολλά σχετικά γραμματόσημα , αυτά που ανέβασα ήταν μια επιλογή και είναι πολύ σπάνια γραμματόσημα να τα βρει κανείς στην Ελλάδα . Επιπλέον έχει Μαρσουπιλαμί , Νόντι και ο Tex Avery είναι Αμερικανός και από τους μεγαλύτερους καρτουνίστες όλων των εποχών. Πρόσφατα θα παραλάβω και ένα επίσης πολύ σπάνιο φεγιέ με γραμματόσημα από τον πόλεμο των άστρων αν επιθυμείτε να το ανεβάσω κι αυτό. Ποια είναι η "live action" που ανέφερες;

Επεξεργασία από 1SUPERMAN1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με με τον Τρουένο, φυσικά! Αναφέρομαι στην ταινία "Captain Thunder"/"Order of the Grail"/"Prince Killian and the Holy Grail" ("El Capitan Trueno y el Santo Grial"/"Capitan Trueno y el Santo Grial") του 2011. Παραπάνω ανέφερα κατά λάθος Πινόκιο ενώ ήταν όντως ο Νόντι... Από Tex Avery θα ήθελα κάποια στιγμή να παρακολουθήσω απλά τα πάντα! Ή τέλος πάντων τις περισσότερες, αρκεί να βρεθούν μεταφρασμένες/μεταγλωττισμένες. Δεν πάνε τρεις μέρες, μάλιστα, που μπήκα στο "Letterboxd" να περάσω δουλειές του που είχα σ' εκκρεμότητα στη λίστα αναζητήσεών μου. Αυτά που κατά κύριο λόγο έχω είναι το διπλό DVD με τις ταινίες μικρού μήκους του Droopy που έχει κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

4 ώρες πριν, 1SUPERMAN1 είπε:

Πρόσφατα θα παραλάβω και ένα επίσης πολύ σπάνιο φεγιέ με γραμματόσημα από τον πόλεμο των άστρων αν επιθυμείτε να το ανεβάσω κι αυτό.

Εννοείται πως θέλουμε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

4 ώρες πριν, 1SUPERMAN1 είπε:

Πρόσφατα θα παραλάβω και ένα επίσης πολύ σπάνιο φεγιέ με γραμματόσημα από τον πόλεμο των άστρων αν επιθυμείτε να το ανεβάσω κι αυτό.

 

Ποτέ κανείς δεν είπε όχι σε λίγο οφθαλμόλουτρο! :D 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τις μ....ιες που έχω κάνει. Παίζει να έχω τη μεγαλύτερη συλλογή στη χώρα και όχι μόνο! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10248
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  345
  • Reputation:   1902
  • Achievement Points:  365
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

8 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Με με τον Τρουένο, φυσικά! Αναφέρομαι στην ταινία "Captain Thunder"/"Order of the Grail"/"Prince Killian and the Holy Grail" ("El Capitan Trueno y el Santo Grial"/"Capitan Trueno y el Santo Grial") του 2011. Παραπάνω ανέφερα κατά λάθος Πινόκιο ενώ ήταν όντως ο Νόντι... Από Tex Avery θα ήθελα κάποια στιγμή να παρακολουθήσω απλά τα πάντα! Ή τέλος πάντων τις περισσότερες, αρκεί να βρεθούν μεταφρασμένες/μεταγλωττισμένες. Δεν πάνε τρεις μέρες, μάλιστα, που μπήκα στο "Letterboxd" να περάσω δουλειές του που είχα σ' εκκρεμότητα στη λίστα αναζητήσεών μου. Αυτά που κατά κύριο λόγο έχω είναι το διπλό DVD με τις ταινίες μικρού μήκους του Droopy που έχει κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά.

Μάλλον είσαι μικρός σε ηλικία , αλλιώς θα είχες δει τα περισσότερα κινούμενα σχέδια του Tex Avery στην ελληνική τηλεόραση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, 1SUPERMAN1 είπε:

Μάλλον είσαι μικρός σε ηλικία , αλλιώς θα είχες δει τα περισσότερα κινούμενα σχέδια του Tex Avery στην ελληνική τηλεόραση.

 

Αστειεύεσαι φυσικά... Αλήθεια τώρα..μετά από τόσον καιρό, δε γνωρίζεις πόσο είμαι; :) Πριν μερικές ημέρες, τέλος πάντων, έκλεισα τα 43. Ασφαλώς και έχω δει στην τηλεόραση μικρός ταινίες του Tex Avery, αλλά άλλο να τις έχεις δει πριν 30+ χρόνια, άλλο να γνωρίζεις ποιες είναι αυτές μετά από τόσον καιρό. Και δεν είναι απόλυτα βέβαιο, φυσικά, ότι είχαν προβληθεί ή έστω κυκλοφορήσει σε βιντεοκασέτες όλες! Έπειτα, απ' αυτές που βλέπω συγκεντρωτικά (ως εξώφυλλα, εστω!) στο "Letterboxd" & στην "IMDB", είναι πάρα πολλές που δεν αναγνωρίζω, οι οποίες δεν έχουν καμία σχέση με τον Droopy και την παρέα του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10248
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  345
  • Reputation:   1902
  • Achievement Points:  365
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

15 ώρες πριν, Mandrake είπε:

 

Αστειεύεσαι φυσικά... Αλήθεια τώρα..μετά από τόσον καιρό, δε γνωρίζεις πόσο είμαι; :) Πριν μερικές ημέρες, τέλος πάντων, έκλεισα τα 43. Ασφαλώς και έχω δει στην τηλεόραση μικρός ταινίες του Tex Avery, αλλά άλλο να τις έχεις δει πριν 30+ χρόνια, άλλο να γνωρίζεις ποιες είναι αυτές μετά από τόσον καιρό. Και δεν είναι απόλυτα βέβαιο, φυσικά, ότι είχαν προβληθεί ή έστω κυκλοφορήσει σε βιντεοκασέτες όλες! Έπειτα, απ' αυτές που βλέπω συγκεντρωτικά (ως εξώφυλλα, εστω!) στο "Letterboxd" & στην "IMDB", είναι πάρα πολλές που δεν αναγνωρίζω, οι οποίες δεν έχουν καμία σχέση με τον Droopy και την παρέα του.

Προσπάθησα να σε κάνω μικρότερο αλλά εσύ μαρτυρήθηκες :)  Πάντως στο youtube υπάρχουν αρκετά βίντεο του Tex Avery και δεν χρειάζονται μετάφραση αφού έπαιζε πολύ με παντομίμα κι εκφράσεις του σώματος και του προσώπου με τον μοναδικό δικό του τρόπο..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10248
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  345
  • Reputation:   1902
  • Achievement Points:  365
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σήμερα έλαβα φρέσκα-φρέσκα τα γραμματόσημα με τον Πόλεμο των άστρων. Ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ !

Μπορείτε να τα απολάυσετε κι εσείς όπως σας είχα υποσχεθεί :

 

1002309004_STARWARS1LOW.thumb.jpg.87feff4e714900bba6ab4476b974d1e7.jpg38825347_STARWARS2LOW.thumb.jpg.f08e442dc28b3fe6e762589b07f4bfdb.jpg

 

 

Επεξεργασία από 1SUPERMAN1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

16 hours ago, 1SUPERMAN1 said:

Σήμερα έλαβα φρέσκα-φρέσκα τα γραμματόσημα με τον Πόλεμο των άστρων. Ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ !

Μπορείτε να τα απολάυσετε κι εσύς όπως σας είχα υποσχεθεί :

 

1002309004_STARWARS1LOW.thumb.jpg.87feff4e714900bba6ab4476b974d1e7.jpg38825347_STARWARS2LOW.thumb.jpg.f08e442dc28b3fe6e762589b07f4bfdb.jpg

 

 

Πολύ όμορφα! :)

Εντομεταξύ όταν είδα τις προηγούμενες φωτογραφίες, πήγα έψαξα στο άλμπουμ που μου είχε δωθεί μήπως υπάρχει κάτι παρόμοιο, αλλά τίποτα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.