Μετάβαση στο περιεχόμενο

SCI-FI [ Movies and TV series ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τέλος για το sequel του V έχω να πω τα καλύτερα απλά είναι μόνο 12 επεισόδια ο 1ος κύκλος και περιμένω τώρα 1 χρόνο για να δω την συνέχεια.. πάντως προτείνεται χαλαρά

Άρα καλά έκανα και "περίμενα"! ;) Θα την τσεκάρω σε κανα μήνα. Τώρα ξεκίνησα το "Star Trek: Enterprise" (επιτέλους..!) και όπως καταλαβαίνεις θα επικεντρωθώ εκεί αυτή την περίοδο.

 

Καλό ,αλλά μεταφέροντας αυτούσια τα λόγια του αεδρφού μου "Μα καλά ,ποιός έβαλε τον πιανίστα να παίξει Σβατζενέγκερ;"

Ναι, αλλά ο Adrien Brody είναι γενικά πολύ καλός ηθοποιός! Δεν την έχω δει όμως ακόμη, οπότε...

 

"Repo Men"[/i] περιπετειούλα καλή, 6.3/10 στο imdb 6 απο απο εμένα :P

 

Xαλαρά μια από τις χειρότερες ταινίες που είδα φέτος.

Εμένα πάλι μου άρεσε!

 

Κι εγώ ήθελα να πάω ,αλλά 12 ευρώ για TRON δεν δίνω.

Γιατί 12; Μόνο σε 3D βγαίνει; Αν κι εμείς έχουμε multiplex που τις 3D τις βλέπουν τα μέλη με 8 ευρώ ;) Όπως και να 'χει δεν το χάνω!

 

το Splice το έχω δει εγω και μου άρεσε πολύ, θα το βαθμολογούσα και παραπάνω απο το imdb.. είναι πιο παλιά ταινία αλλα κυκλοφορούσε μόνο σε festivals αλλα το 2010 κυκλοφόρησε κανονικά στους κινηματογράφους..

 

για το death race έχω να πω μόνο ένα πράγμα... μακρυααααααάααάα :lol:

Την είδα σπίτι μου με 2 φίλους σε DVD (μάλιστα ήταν έκπληξη. Δεν γνώριζα για το remake!), τον περσινό Νολεμβρη και θυμάμαι πως την κάναμε κέφι! Δεν είναι τίποτα βαθυστόχαστο κι ενώ ο Jason Statham το ξεκίνησε καλά, έχει παίξει πλέον και σε μετριότερες ταινίες, αλλά έχοντας δει την παλαιότερη και θυμίζοντάς μου τον κόσμο της ταινίας "Ο Άτρωτος" ("The Running Man") ('87) του Stephen King, δε με χάλασε καθόλου!

 

Καλούτσικο είναι και ναι έχεις δίκιο.Παίχτηκε φέτος σε μας.

Και σε όλη την Ασία, Ευρώπη και Αμερική απ'ότι είδα τελικά εδώ πλην της Ισπανίας... :confused: Είπα μήπως για κάποιον λόγο είχε καθυστερήσει στην επαρχία. Θα την δω, που θα μου πάει!

 

έπος και οι δύο ταινίες.Ειδικά το παλιό είναι καλτ για θάνατο.Παίζει και ο David Carradine.

Γνωρίζεις εάν υπάρχει σχέση με το "Carmageddon" τελικά η πρόκειται για ράδιο αρβύλα; :thinking:

 

TΟ Invansion of the body snatchers το χεις δει;

Αν το πιστεύεις..ΚΑΜΙΑ από τις 4!! Κι αυτό κυρίως γιατί δεν τις έβρισκα με Ελληνικούς υπότιτλους. Το "The Invasion" (2007) μόνο που έχω νοικιάσει 2 φορές (μαζί με άλλες ταινίες) αλλά δε μου 'κανε όρεξη να το δω μιας και δεν είχα δει κάποιο παλαιότερο. Πλέον βρίσκονται οι δύο απ'τις παλιές και τις έχω δρομολογήσει! Τι να πρωτοδεί κανείς πια...

 

Τις παραπάνω δεν τις πρότεινα απαραίτητα. Ορισμένες απλώς θα μ'ενδιέφερε να τις δω και τις παραθέτω μήπως κάποιος θελήσει να τις τσεκάρει επίσης και δεν τις είχε στα υπόψιν. Μεταφρασμένη να πούμε ακόμη ότι κυκλοφορεί και η μίνι σειρά "The Martian Chronicles" ('80) του Michael Anderson (που μεταξύ άλλων έχει σκηνοθετήσει το "Logan's Run" (που αναφέρω παραπάνω), το "Millennium" ('89) και το "1984" ('56) του George Orwell! (το δεύτερο αναζητείται ακόμη...))!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι ρε συ 12 ευρώ, υπάρχει και σε κανονικό. Μετά από 2-3 φορες που πήγα για 3d μου κόπηκε η όρεξη να σου πω την αλήθεια. :beer:

Μια απ'τα ίδια... 4-5 ταινίες είδα κι εγώ αλλά δεν ψήνομαι απαραίτητα να βλέπω ότι βγαίνει, προτίστως σε 3D. Περίμενα κάτι παραπάνω; Δεν ξέρω... Ανάλογα την ταινία ενδεχομένως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1053
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Οι sci-fi σειρές που βλέπω τον τελευταίο καιρό είναι το "The Event", το οποίο προσωπικά μου αρέσει, δεν έχω πάθει πλάκα, αλλά είναι αρκετά καλό, όπως επίσης και το "Stargate Universe", το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ ο 1ος κύκλος και δυστυχώς κόβεται την άνοιξη, που θα ολοκληρωθεί ο 2ος!!! :crying:

Αυτά μέχρι στιγμής! Αναμένω και εγώ το καλοκαίρι το "Falling Skies"!!!

Επεξεργασία από Athan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κακώς ανέφερα το "The Event" ως μίνι σειρά παραπάνω... :oops: Ανακοινώθηκαν ήδη τα 3 επόμενα επεισόδια και τα περιμένουμε! Οι ηθοποιοί δεν είναι, όντως, κάτι το ιδιαίτερο (ειδικά το ζευγάρι και κάποιοι που περιπλέκονται μαζί τους) αλλά δε με χαλάει η σειρά! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Οι καλύτερες σειρές επιστημονικής φαντασίας σύμφωνα με τη σελίδα www.newsarama.com

Μερικές είναι για γέλια (λείπουν πολύ καλύτερες σειρές, συγνώμη). Μερικές είναι πραγματικά πολύ καλές.

Σχόλια αργότερα.

10. Quantum Leap: 1989-1993, 5 Seasons, NBC

 

9. Firefly: 2002, 1 Season, Fox

 

8. Farscape: 1999-2003, 4 Seasons, Syfy

 

7. The X-Files: 1993-2002, 9 Seasons, Fox

 

6. The Prisoner: 1967-1968, 1 Season, ITV

 

5. Lost: 2004-2010, 6 Seasons, ABC

 

4. The Outer Limits/The Twilight Zone (tie!): Limits: 1963-1965, 2 Seasons, ABC; Zone: 1959-1964, 5 Seasons, CBS

 

3. Battlestar Galactica: 2003 intro mini-series, 2004-2009 series, 4 Seasons, SyFy

 

2. Star Trek Original Series: 1966-1969, 3 Seasons, NBC

 

1. Doctor Who 1963-1989/2005-Present, 32 Seasons, BBC One/BBC HD

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Που είναι το Babylon 5 ρε λωποδύτες;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

1. Doctor Who 1963-1989/2005-Present, 32 Seasons, BBC One/BBC HD

:dimis::dimis2::dimis3:

:best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ναι, θεωρώ απαράδεικτο που δεν υπάρχει το Β5. Ορίστε οι σκέψεις μου. :valtnino:

 

10. Quantum Leap: 1989-1993, 5 Seasons, NBC

Τόσο καλό ήταν αυτό; Ελάχιστα το είχα παρακολουθήσει στον ΑΝΤ1, σκετό ξενέρωμα ήταν.

 

9. Firefly: 2002, 1 Season, Fox

ΕΝΑ χρόνο. Ένα χρόνο κράτησε! 13 επεισόδια!! Και δεν είχε πορεία! Δεν πήγαινε πουθενά. Σκηνοθετικά τέλειο αλλά... απροσδιόριστο. Και είναι από τα καλύτερα;;

 

8. Farscape: 1999-2003, 4 Seasons, Syfy

PIGS IN SPACE!!

 

7. The X-Files: 1993-2002, 9 Seasons, Fox

Ναι, το αξίζει. Αν και δε το συμπάθησα, τους θαυμάζω για την κινηματογραφική μορφή των γυρισμάτων

 

6. The Prisoner: 1967-1968, 1 Season, ITV

Νοιώθω τυψεις που δεν το έχω δει. Χωρίς να ξέρω πολλά.

 

5. Lost: 2004-2010, 6 Seasons, ABC

Όλο βλακείες είναι τελικά αυτή η λίστα. Υποτίθεται είναι λίστα με καλές σειρές επιτημονικής φαντασίας και όχι απλά φαντασίας. Ψάχνω και γω να βρώ το νησί να βγάλω την τάπα να βουλιάξει!

 

4. The Outer Limits/The Twilight Zone (tie!): Limits: 1963-1965, 2 Seasons, ABC; Zone: 1959-1964, 5 Seasons, CBS

Το αξίζει, ναι.

 

3. Battlestar Galactica: 2003 intro mini-series, 2004-2009 series, 4 Seasons, SyFy

Τα βλαμένα ρομπότ που δεν ήξεραν τι ήθελαν. Κομπλεξικα μέχρι αηδίας. Τη μια σεζόν ήθελαν να εκδικηθούν τους ανθρώπους, την δεύτερη χρονία ήθελαν να κάνουν τους ανθρώπους να παρατήσουν το δωδεκάθεο και να λατεύουν ΕΝΑΝ θεό, την τρίτη σεζόν μαλώναν μεταξύ τους, την τέταρτη χρονία ήθελαν να τεκνοποιήσουν με τους ανθρώπους για να ανακατευτεί το DNA τους. Τελικά είχαν ένα πλάνο. Έβγαλαν τηλεταινία με αυτό το θέμα. Ακόμη να μάθουμε το πλάνο.

 

2. Star Trek Original Series: 1966-1969, 3 Seasons, NBC

Μπράβο τους.

 

1. Doctor Who 1963-1989/2005-Present, 32 Seasons, BBC One/BBC HD

Το αξίζει. Είναι για την κορυφή.

 

Τι κερδίζουμε από αυτήν την λίστα; Τίποτα. Μερικές ιδέες που ίσως μας κάνουν να κατεβάσουμε σίριαλ να δούμε κάτι που ίσως μας ενιδαφέρει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μη δει κανενας το skyline.To ειδα χθες και ηταν απαραδεκτο,πραγματικα απορω πως ειχε theatrical release αυτη η ταινια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5617 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Που είναι το Babylon 5 ρε λωποδύτες;

 

Αυτό ακριβώς! :crying::valtnino:

Είναι δυνατόν; :oops:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και ΕΙΝΑΙ 5 σαιζόν σειρά ενώ έχει ΚΑΙ spin-off σειρά!! Πραγματικά δε μπορώ να φανταστώ ποιοί ψήφισαν αυτά που μπήκαν... Ένσταση μεγάλη κυρίως σε "Lost" και "Battlestar Galactica" (νέο). Επιεικώς απαράδεκτοι!! Το "Quantum Leap" δεν το γνωρίζω (θα το γνωρίσω όμως!). Στα υπόλοιπα συμφωνώ (όχι απαραίτητα με την ίδια σειρά αν και τα Νο.1 & 2 με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο!). Θοδωρή το "Prisoner" το παλιό κι εγώ ακόμη να το δω το ζώον... Αλλά έχω φάει τον κόσμο να βρω βερσιόν συγχρονισμένη με τους Ελληνικούς υπότιτλους που έχουν τα παιδιά αλλά μάταια... Μάλλον πως πρέπει να το κυνηγήσω σε torrent κάπου κάπως. Εάν σ' ενδιαφέρει για οτιδήποτε απ'τα παραπάνω που αναφέρω προσωπικά, δεν έχεις παρά να μου στείλεις pm για να σου υποδείξω που θα τα βρεις! Η παλιά σειρά έχει πάρει πλέον τον δρόμο της μετάφρασης, τουλάχιστον όπου βρίσκονται Αγγλικοί υπότιτλοι... Ήδη 2 κύκλοι έχουν μεταφραστεί κι άσε τις Ελληνικές εταιρίες διανομής να κουρεύονται! :dance:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Doctor Who έχω ψηθεί πολύ να δω, αλλα από που προτείνεται να αρχίσω? Από την νέα σειρά η από την αρχή αρχή?

 

Μη δει κανενας το skyline.To ειδα χθες και ηταν απαραδεκτο,πραγματικα απορω πως ειχε theatrical release αυτη η ταινια.

 

Προσπάθησα να σας προειδοποιήσω :crying:

Και το χειρότερο είναι ότι είχε από τα πιο εντυπωσιακά trailer :trixes:

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Skyline καλούτσικο ήταν. Πήρε και καλές κριτικές από τον αθηναϊκό τύπο!!

Το Battlestar Galactica είχε κάποιες σεναριακές κοιλιές, αλλά από την άλλη διεύρυνε πολύ τα όρια του τι δείχνουμε και τι γλώσσα μιλάμε σε τηλεοπτική σειρά επιστημονικής φαντασίας. Επίσης τόσο η σκηνοθεσία του όσο και η σκηνογραφία του και τα εφέ του έθεσαν νέα στάνταρντς για το είδος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Doctor Who έχω ψηθεί πολύ να δω, αλλα από που προτείνεται να αρχίσω? Από την νέα σειρά η από την αρχή αρχή?

 

Καλύτερα δες την νέα σειρά. Θα ξενερώσεις με την παλιά, άλλες εποχές. Διάβασε αυτό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Battlestar Galactica είχε κάποιες σεναριακές κοιλιές, αλλά από την άλλη διεύρυνε πολύ τα όρια του τι δείχνουμε και τι γλώσσα μιλάμε σε τηλεοπτική σειρά επιστημονικής φαντασίας. Επίσης τόσο η σκηνοθεσία του όσο και η σκηνογραφία του και τα εφέ του έθεσαν νέα στάνταρντς για το είδος.

Δε διαφωνώ για τα εφέ αλλά θα συμφωνήσω με κάποιον που το αποκάλεσε "ψευτοηθοπλαστική σαπουνόπερα". Το εκνευριστικό είναι επίσης ότι υπήρχε έγκλημα χωρίς τιμωρία. Παρόλο που είδα τα πάντα (καλά..το "Caprica" όχι ακόμη...) από spin-off κτλ., μάλλον πως θα ψηφίσω την παλιά σειρά! :beer: Το "Stargate: Universe" φαίνεται πως ακολουθεί τα χνάρια του αλλά με μία αποκάλυψη που έγινε πριν λίγα μόλις επεισόδια, η συνέχεια φαντάζει πάρα πολύ ενδιαφέρουσα!!

 

Φίλε Γιάννη θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Δες το καινούργιο. Το παλιό σε πολλούς μπορεί να φανεί παρωχημένο. Όχι στα μάτια μου, βέβαια, αλλά... Σε όσους ενδιαφέρει να ρίξουν μια γρήγορη ματιά απ'τα παλιά στα καινούργια, ας ρίξουν μια ματιά σ'αυτό εδώ το εκπληκτικό βίντεο!! Προσοχή γιατί έχει σπόϊλερς!! Ο BabelColour έχει κι άλλα συναφή με Doctor Who, αν θέλετε να κοιτάξετε! Έχει μεράκι και απ'ότι φαίνεται όλο το υλικό στην κατοχή του κι έχει φτιάξει κι άλλα βίντεο κλιπς όπως με τον Master κτλ. One day..I shall come back! Yes, I shall come back..! :best:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το SyFy ανακοίνωσε τον Δεκέμβρη ότι θα "τσεκουρώσει" το "Stargate: Universe" αλλά μετά από πολύ κράξιμο του κόσμου, μάλλον πως την γλύτωσε! Τέτοιο τσεκούρωμα έφαγε και το "Caprica" που μας τέλειωσε απ' τον Νοέμβρη...

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ξεκίνησα την 2η σεζόν. Κατάθλιψη, σχεδόν μόνο γυρίσματα μέσα σε στούντιο, καμιά σχέση με το ανάλαφρο, περιπετειώδες, χιουμοριστικό SG1. Σταματήσει - δε σταματήσει δε με απασχολεί... Κρίμα, είχαν κάτι πολύ δυνατό που συναγωνίζεται "κλασικές" σειρές που δεν το έχουν. Τουλάχιστον δεν είναι Galactica να σου σπάσει τα νεύρα με το μεταφυσικό, τις προφητείες τους, τα μανιοκαταθλιπτικά ρομπότ, και τους κομπλεξικούς ανθρώπους

 

post-3787-12960380116622_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Προσωπικά φίλε μου άρχισα να γουστάρω περισσότερο όταν ανακάλυψαν τον πραγματικό σκοπό ύπαρξης του "Destiny" (θα δεις! ;) )! Απο 'κει κι έπειτα φαίνεται ότι σηκώνει μια τρομερή ιστορία! Αρκεί να μην της κόψουν τα φτερά πριν καλά καλά αρχίσει... Πλέον πάμε και σε 3ο κύκλο μάλλον και βλέπουμε. Μην ξεχνάμε ότι έρχεται και η βιντεοταινία του "Stargate: Atlantis" (ονόματι "Stargate: Extinction") όπου να 'ναι! Αλλά αυτά ας τα λέμε καλύτερα στην παρουσίαση που έχεις κάνει! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εκεί που λες ότι τελειώνουν οι επιλογές (καλά έχω ακόμη κάτι "Surface", "The Time Tunnel", "Survivors" και κάποιες on going που δεν έχω δει ακόμη!), όλο και κάτι καινούργιο ξεφυτρώνει! Ξεκίνησε να μεταφράζεται άλλη μία σειρά που δεν γνώριζα και λέγεται "Space: Above And Beyond" ('95-'96) η οποία φαίνεται ενδιαφέρουσα! Το "Sapphire & Steel" είναι πραγματικά εκπληκτικό! Μάλιστα έμαθα απ' τον μεταφραστή πως προβλήθηκε στην Ελληνική τηλεόραση τέλη '70s στην ΥΕΝΕΔ. Μου θυμίζει έντονα "Doctor Who" και το γουστάρω απίστευτα! Όσοι δεν έχετε πρόβλημα με παλαιότερες σειρές του είδους, να το τσεκάρετε οπωσδήποτε! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

season finale για το Fringe.. ..The Day We Died

 

ΜΠΡΑΒΟ ρε Fringe και :thanks:

 

αυτα μόνο!!! όσοι το παρακολουθούν θα καταλάβουν!!

(εκτος κι αν δεν του αρέσει :P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τέλος σεζόν για το Supernatural. Πάμε για έβδομο κύκλο. Το έχουν τραβήξει από τα μαλιά. Αλλοπρόσαλα σενάρια, τα κλασικά ψυχολογικά προβλήματα μεταξύ των πρωταγωνιστών, και ο αγαπημένος μου χαρακτήρας, ο Καστιέλ, γίνεται Dark Phoenix. Αφού λέω να χτίσω λογαριασμό στο twiter μόνο και μόν για να γίνω φίλος με τον Misha Collins.

 

mmm misha... :hug2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Paul. τα σπάει.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Supernatural: The Animation

 

Για anime φίλους προτείνεται. Για τους οπαδούς της σειράς δε νομίζω. Ρεσιτάλ φρίκης όπως μόνο οι Ιάπωνες το καταλαβαίνουν.

 

Είδαμε το πρώτο επεισόδιο ως φανατικοί του SN (οι του subs.gr βγάζουν υπότιτλους στα Ελληνικά αν και παραμένουν low standards και ξεχνάν ολόκληρες γραμμές). H Mad House δεν έχει κάνει τόσο καλή δουλειά... Ένας shapeshifter μεταμορφώνεται και σπέρνει τον πανικό. Ιστοριούλα 1ου-2ου κύκλου. Έχει φτάσει στο 11ο επεισόδιο αλλά μάλλον δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ. Αναμασημένη τροφή με ρυθμό κατώτερου της σειράς, αν και είναι μόλις 22'.

 

Btw, όσοι δεν το βλέπετε, ΤΡΕΧΤΕ. Έχει ξεκινήσει ο 5ος κύκλος του Primeval όπου ο κάθε κύκλος είναι καλύτερος από τον προηγούμενο και γίνεται ο ορισμός του ΠΑΝΙΚΟΥ. Τι ετσί Primeval? Ντροπή:

 

http://www.xsubs.tv/index.php?catid=537

 

Ό,τι καλύτερο έχει βγει μετά το Jurassic Park και αδιάφορες ταινίες με χωροχρονικές πύλες. Και όλα αυτά στην Αγγλία. Δε θα ήθελα ποτέ να βγει remake από ΗΠΑ. Οι Βρετανοί ξέρουν να παίζουν όλους τους ρόλους με πειστικό τρόπο. Μοναδική εξαίρεση το καρακιτς Dr.Who. Και στα εφέ πέφτει ΠΟΛΥ δουλειά, σε κάθε κύκλο ακόμα περισσότερη! Έχει φτάσει σε ασύλληπτα επίπεδα στον 5ο κύκλο η παραγωγή!

 

Ξεκινήστε το. Ακόμα; Θα με κάνετε να παραθέσω xepeta: "Αυτή τη σειρά χαίρεσαι να τη βλέπεις!" :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δείτε ποιός παίζει σε αυτό το βιντεοκλιπ και ετοιμαστίτε να πάθετε την πλάκα σας!!!

Σοκ :lol: !!!!Ποιός είναι αυτός ο ομολογουμένος γ@μ@τος παππούς???

όποιος το βρεί κερδίζει υπερδιαγαλαξιακό μπουγαδοκόφινο :cool:

 

επίσεις μια ακόμα ενδιαφέρουσα είδηση έρχετε από την Dark Horse που θα κυκλοφορίσει ένα Omnibus με όλα τα κόμικ των ταινιών Star Wars!Episode 1 μέχρι 6,600 σελίδες με 25$!

http://www.darkhorse.com/Books/19-266/Star-Wars-Omnibus-Episodes-I-VI-The-Complete-Saga-TPB

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

and we have a winner!!! :beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πώς θα παραλάβω το υπερδιαγαλαξιακό μπουγαδοκόφινο μου; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πώς θα παραλάβω το υπερδιαγαλαξιακό μπουγαδοκόφινο μου; :lol:

Με ενημέρωσαν από το κοντρόλ οτι το έχουν ήδη διακτινήσει από το άλφα του κενταύρου,λογικά σε λίγο θα περάσει τα σύνορα του γαλαξία μας και θα εγκατασταθεί στο σπίτι σας!Ετοιμάστε χώρο :cool:

 

 

υγ.μετά την απομάκρυνση από τον γαλαξία,ουδέν λάθος αναγνωρίζετε :fiou:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν λίγο παρέλαβα το υπερδιαγαλαξιακό μου μπουγαδοκόφινο σε υπερ-άψογη κατάσταση και με σούπερ συσκευασία! θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια τον Drunk Crocodile και :respect: για το έξτρα δωράκι (σετ μινιατούρων επίπλων κήπου σε κλίμακα 1:12 από αυθεντικό Χοκρακικό κολυμπήθρόξυλο!!!) :beer:

 

ps. αν και δεν είναι ιδιαίτερα βολικά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

η εταιρία μας συνεργάζετε μόνο με τους καλύτερους παραγωγούς χοκρακικού κολυμπηθρόξυλου,συνδιάζοντας ποιότητα και χαμηλές τιμές!

(ο άτιμος,πια χημεία,πωλητής έπρεπε να γίνω :mafia: )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.