Μετάβαση στο περιεχόμενο

Comicdom 2013 (19/4-21/4)


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28485
  • Reputation:   190225
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

η αληθεια ειναι οτι το σαββατο ειναι η χειροτερη μερα να παει κανεις για τις αλλες δεν ξερω.σε λιγο θα θελουν αλλο χωρο ή περισσοτερες μερες

 

όντως Σαββάτο γινόταν σε κάτι φάσεις το τελείως αδιαχώρητο.... Περισσότερες μέρες δεν θα άλλαζε πολλά. Χωροταξικό είναι το θέμα

 

και μιλώντας για χωροταξικό. Πολύ δυνατή η προσθήκη της έξτρα αίθουσας για τα φανζίν. Και ίσως αντί για το διάδρομο, να έπρεπε να είχε ανοιχτεί και η άλλη αίθουσα στο βάθος αριστερά (όπου είχαν βάλει κανά 2 φανζίν εκείθε πέρυσι, αλλά μάλλον πολλοί δεν το είχαν πάρει πρέφα)

 

:cheers5:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

όντως Σαββάτο γινόταν σε κάτι φάσεις το τελείως αδιαχώρητο.... Περισσότερες μέρες δεν θα άλλαζε πολλά. Χωροταξικό είναι το θέμα

 

και μιλώντας για χωροταξικό. Πολύ δυνατή η προσθήκη της έξτρα αίθουσας για τα φανζίν. Και ίσως αντί για το διάδρομο, να έπρεπε να είχε ανοιχτεί και η άλλη αίθουσα στο βάθος αριστερά (όπου είχαν βάλει κανά 2 φανζίν εκείθε πέρυσι, αλλά μάλλον πολλοί δεν το είχαν πάρει πρέφα)

 

:cheers5:

Το περίεργο ήταν ότι την Κυριακή ήταν σχετικά άδειο το ισόγειο (ή 1ος όπως το λένε εκεί).

Ενώ όντως το Σάββατο ήταν πολύ δυνατό (και η Παρασκευή καλύτερη από πέρσι), τελικά μήπως όλος αυτός ο κόσμος ήρθε και για το Cosplay;

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28485
  • Reputation:   190225
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

γκαραντί και ήρθε ΚΑΙ για το Cosplay

 

και ένα πράγμα που με παραξένεψε με δαύτο ήταν το πλήθος των ατόμων που άκουσα τριγύρω να συνομιλούν στα Αγγλικά!!!....... πιθανολογώ ότι δεν ήταν μόνο συνιθαγενείς εκείθε :)

 

:cheers5:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Νομίζω ότι το κερασάκι στην τούρτα ήταν το εισιτήριο για τον πανευρωπαϊκό διαγωνισμό....... :) 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

και φώτος που ελπίζω να μην εχουν ποσταριστει κάπου αλλου. Εχει αρκετους δικους μας μέσα! :)

 

η φώτο του Κωτσου με Delano όλα τα λεφτα! πολλή χαρά λέμε! :lol:

  • Like 23
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ευχαριστούμε Λένα μας. Δεν νομίζω να έχουν ποσταριστεί αλλού στο GC. Εγώ τις είδα στο fb και έκανα και το σχετικό σχόλιο για την παρουσία μου, που μπορείτε να το διαβάσετε κάτω-κάτω, αφού τελειώσει το "μακρυνάρι" με τις φωτογραφίες.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Για να πω και τις δικές μου ενυπώσεις.

 

Μετά από ένα επεισοδιακό ταξίδι γεμάτο κούραση και βρομιά (ξέρει ο Sandman :P ) έφτασα το πρωί της Παρασκευής. Βρέθηκα στο Μοναστηράκι και κατάφερα να βρω σε καλές τιμές ΒΑΒΕΛ, ΠαραΠέντε, Super Boy σε τρελές τιμές χάρη στην οικογένεια Κουγέα (Απορώ πώς δεν τους επισκέπτεστε κάθε βδομάδα). Καλές τιμές, αξιοπρεπείς καταστάσεις. Το 1/5 από αυτά που ψάχνετε θα τα βρείτε εκεί μέσα σε μερικούς μήνες θα έλεγα. Από την άλλη δεν πρόκειται ο αχρείος να σας τα φέρει στην πόρτα. :spidey_yeah_that:

 

Το πρώτο απόγεμα στο comicDom ήταν μια απογοήτευση. Κάθησα μισή ώρα χωρίς να έχει κάποιο ενδιαφέρον. Ίδια μαγαζιά, ίδια πράγματα, ίδιοι καλεσμένοι. Για μια στιγμή νόμιζα θα μου πει κάποιος σκιτσογράφος "πάλι εσυ;" Α σορρυ μου το είπε ένας πρόπερσυ. :valt:  Αν του έλεγα "πάλι τα ίδια βγάζεις;" θα ήμουν αλήτης ε;; :yahoo:

 

Το Σάββατο βρέθηκα στα δυο workshops. Στον Delano βαρεθήκαμε όταν ο τύπος μας διάβασε μια έκθεση ιδεών για τη δουλειά του. Μισή ώρα έκθεση!! Ευτυχώς μας άφησε να του κάνουμε ερωτήσεις αργότερα και εν κατακλείδι περάσαμε όμορφα. Ο Wagner ήταν τύπος Large, bigger than life. Απολαυστικός, χορτάτος με τη ζωή, να χαίρεσαι να τον έχεις φίλο. Μου θυμίζει 3 τύπους που γνωρίζω στη Δράμα, τον αντιδήμαρχό μας, συγγραφέα Βασίλη Τσιαμπούση, και πρώτο μου διευθυντή, με τους κολλητούς του, κάτι διδάκτορες, που όταν τους ακούς να μιλάνε περνάς τόσο όμορφα, όχι γιατί θα σου αναλύσουν τα υπαρξιακά του πλανήτη, αλλά γιατί χωρατεύουν, φαγώνονται, πίνουν και σαχλαμαρίζουν και γεμίζουν χαρά τους πάντες. Όλοι του ρωτούσαμε πως νοιώθει που το μελλον του Δικαστή Ντρεν κοντεύει όλο και περισσότερο. Κάποιος έκανε και μια ερωτηση τέτοιου τύπου που κράτησε κοντά στα 15 λεπτά. Η ερώτηση!

 

Είδα κόσμο και κοσμάκη, άλλους λίγο, άλλους πολύ, κάποιους θα ήθελα λίγο παραπάνω, αφού θα τους ξαναδώ ίσως του χρόνου. Είχα να συναντήσω αρκετούς το Σάββατο. Η πλάκα ήταν ότι έχασα το τηλέφωνο κάποιου, νομίζω του kwtsos, και δοκίμασα έναν Κώστα που είχα αποθηκευμένο στο κινητό μου, πιστεύοντας ότι είναι αυτός. Αφού σπάστηκε ο τύπος που το σήκωσε γιατί τον ενόχλησα χωρίς λόγο, λίγο ήθελε να πετάξει κοσμητικά επίθετα! Σορρυ φίλε Κώστα όποιος είσαι  :iron:  , δεν ξέρω πως βρέθηκε το τηλέφωνό σου, ο Θεός να βοηθήσει να ζήσεις xepeta-free :valt:

 

Στις υπογραφές το κλίμα ήταν υποφερτό έως διασκεδαστικό. Δεν κουραστήκαμε καθόλου, η σειρά ήταν λογική, το κλίμα ευχάριστο. Όλα καλά. Μπράβο στους τύπους που διπλασίασαν το χώρο των Φανζιν. Φήμες θέλουν το Μέλανδρο να ανοίγει τους ψευδότοιχους με τα χέρια του ταυτόχρονα και τις δυο πλευρές. :spidey_yeah_that:

Μπράβο στην Έκθεση. Από τις καλύτερες, είχε υλικό που άξιζε να δεις και να διαβάσεις.

 

EDIT: Για πολλοστη φορά δεν μπόρεσα να πετύχω τον Soloup!! :wall:

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πολύ ζωντανή περιγραφή, φίλε. Εγώ, πάντως χάρηκα που σε είδα και ελπίζω να τα ξαναπούμε νωρίτερα από "του χρόνου". Επίσης πέρασα καλά και την Παρασκευή και φυσικά το Σάββατο (λόγω και Gottfredson). Είδα και τον Soloup και πολλούς άλλους φίλους. Χαίρομαι και για τα καλά λόγια σου για την οικογένεια Κουγέα γιατί,  όπως σίγουρα θα θυμάσαι αφού έλαβες μέρος στη συζήτηση, κάποιος καινούργιος στο φόρουμ (ίσως από άγνοια τών συνθηκών που επικρατούν στις αγορές από εμπόρους) τούς έσυρε τα εξ αμάξης στο τόπικ περί καταστημάτων με μεταχειρισμένα. ΄Εχω κι εγώ, από τον καιρό που αγόραζα παλιά τεύχη γιατί τώρα έχω κλείσει (με την πικρή εξαίρεση τών ΜΜ #619-20) τις σχετικές αναζητήσεις, πάρα πολύ καλή εικόνα και από τα δύο μαγαζιά τών εξαδέλφων.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Βασικά δε θυμάμαι αυτή τη συζήτηση. :( Έχεις το λινκ;

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αυτός ξεκίνησε το ζήτημα με το ποστ του http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=83&p=276431 (#287). Εσύ τού πρωτοαπάντησες με το ποστ #295, εγώ τού απαντώ για πρώτη φορά στην επόμενη σελίδα (ποστ #302) και ακολούθησε αρκετά μεγάλη συζήτηση. Εσύ ξαναμπήκες με το ποστ #321 γιατί κατάλαβες ότι αλλού το πήγαινε και όταν συνέχισε με το #322, τον "έστειλες" με το #323 και τον αποτέλειωσε ο φλοκ με το #324.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εντάξει, θα έλεγα ότι άλλο ήταν το θέμα εκεί. Δεν σχολίασα τον Κουγέα, αλλά τον τρόπο που προσπαθούμε να λειτουργήσουμε εδώ. Άλλο ήταν το αντικείμενο συζήτησης, από τη μεριά μου τουλάχιστον. :havefun:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Σίγουρα άλλος ήταν ο στόχος τών δικών σου παρεμβάσεων σ' εκείνο το τόπικ, αλλά η κουβέντα ξεκίνησε από τις βαριές κατηγορίες τού φίλου κατά τού Κουγέα, για τον οποίο έχω καλή εικόνα, πράγμα το οποίο τόνισα στις εκεί καταχωρίσεις μου. Γιαυτό, όταν διάβασα και τη δική σου επαινετική άποψη εδώ, εξέφρασα την ικανοποίησή μου που συμφωνούμε.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4994 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σορρυ φίλε Κώστα όποιος είσαι  :iron:  , δεν ξέρω πως βρέθηκε το τηλέφωνό σου, ο Θεός να βοηθήσει να ζήσεις xepeta-free :valt:

 

 εγω ημουν και δεν σε συγχωρο...αλλα δεν θα τα πουμε απο κοντα...του χρονου δηλαδη

 

 

φυσικα δεν ημουν εγω...αφου εγω ειμαι ο CON B :P

 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Aς πω και γω πως περασα :

 

Παρασκευη : Δεν πηγα

 

Σαββατο : Πηγα μπας και προλαβω καμια θεση στο εργασιομαγαζο του Wagner αλλα απο οτι ειδα δεν υπηρχε θεση ουτε για αστειο.  Καθησα καμια ωριτσα , χαζεψα λιγο στα μαγαζια , ειδα διαφορα ωραια πραγματα. Βεβαια τα περισσοτερα κομιξαδικα ειχαν τους λιγο β τιτλους τους στις προσφορες , αλλα απο την αλλη θα μου πειτε λογικο ειναι αυτο (αναφερομαι κυριως στα αμερικανικα trade) . Γενικως αν εξαιρεσεις τις συναντησεις με καποια παιδια απο το φορουμ κατα τα αλλα βαρεθηκα λιγο. Περασα πολυ πιο καλα το απογευμα στην λεσχη που γινοταν χαμος απο κοσμο.

 

Κυριακη : Την κυριακη περασα πολυ καλυτερα στο comicdom , πηγα στο q+a των Delano και Wagner και μετα στο signing  και το χαρηκα πολυ :xm: Στο q+a πεσαν μερικες καλες ερωτησεις και αλλες οχι και τοσο. Μοναδικος ενας  τυπος με ερωτηση που κρατησε για παντα. Και οι δυο καλεσμενοι παντως ηταν αρκετα ομιλητικοι . Αφου τελειωσε το signing καθησα για καμια ωριτσα στον παγκο του gc στον οροφο με τα φανζιν. Σε γενικες γραμμες την κυριακη περασα πολυ καλα.

 

Αντε και του χρονου :)

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22418
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  639
  • Reputation:   7528
  • Achievement Points:  639
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4611 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όπως πάντα κατόπιν εορτής ( :P ) είπα να σας δηλωσω ,ότι πέρασα και εγώ από το κομικντομ,με δύο "καταδρομικές" βόλτες.Το μεσημέρι της Παρασκευής και το μεσημεράκι της Κυριακής.Στην δεύτερη μάλιστα πήρα μαζί μου και την γυναίκα μου(αφού πρώτα της έταξα καφέ) μήπως και μου αυξήσει τα κονδύλια για αγορά νέων κομικς.Περιγραφές ιδιαίτερες δεν χρειάζεται να κάνω,τα είπαν όλα οι προλαλήσαντες και μάλιστα πολύ ωραία.Μόνο δυο σχολιάκια.

- Η κίνηση να ανοίξουν την αίθουσα στα φανζινάκια ήταν όχι απλά σωστή,ήταν επιβεβλημένη.Ανάσανε ο τόπος και μπόρεσαν να φανούν τόσο υπέροχα χαμόγελα. :D

- Και στο ισόγειο θα έπρεπε να σκεφτούν κάτι γιατί "μποτιλιάραμε".(Για να ξεφυλλίσω τις περιπέτειες του Λούθερ Αντεβρεστον έπρεπε να αδειάσω έναν ολόκληρο    πάγκο και μια πτέρυγα,νομίζω του Κένεντι).

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Bonus....εμ...δεν είχα καμία ανάμειξη:

 

http://searmenis.blogspot.gr/2013/04/comicdomcon-athens-2013.html

 

 :blush: 

 

Τώρα για όλα τα άλλα, κάθε Con είναι και καλύτερο τα τελευταία 3 χρόνια! Και του χρόνου!!! :) 

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Θα διαφωνήσω με αυτή τη δήλωση. Το Con που εμφανίστηκε ο Ρομίτα και ο Πάσκιεβιτζ ήταν το καλύτερο Con ου έχει γίνει.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1658
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  437
  • Reputation:   2703
  • Achievement Points:  437
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

o Ρομίτα κι ο Πασκεβιτς εμφανίστηκαν σε δυο διαφορετικά con.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έχω κάνει αταρμά στο μυαλό μου τα con από ότι φαίνεται. Άρα τα καλύτερα Con είναι δύο. Και αυτό του Ρομίτα και αυτό του Πάσκιεβιτς.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1618
  • Content Count:  5053
  • Reputation:   34575
  • Achievement Points:  5061
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δηλαδή τα δύο και μοναδικά Comicdom που βρέθηκες εσύ εκεί; :P

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Όχι, έχω πάει σε όλα εκτός από το πρώτο και τα δύο τελευταία. Δηλαδή πες έχουν γίνει 7 , έχω χάσει τα τρια , έχω πάει σε 4 άρα το ποσοστό μου είναι 57% . Δεν το λες και σοβαρό ποσοστό...

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4691 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Όχι, έχω πάει σε όλα εκτός από το πρώτο και τα δύο τελευταία. Δηλαδή πες έχουν γίνει 7 , έχω χάσει τα τρια , έχω πάει σε 4 άρα το ποσοστό μου είναι 57% . Δεν το λες και σοβαρό ποσοστό...

στο περσινό ήσουν zade (δεν νομίζω ότι σε μπερδεύω με άλλον :fiou: ) Σόρρυ για την παρέμβαση,απλά για να βοηθήσω να ξεκαθαρίσεις τα comicdoms ...και ο Πάσκιεβιτς ήταν πέρσι (όπου ήταν το πρώτο comicdom που έχω πάει εγω! :obelix: )

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9718
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Απορία για τα παιδιά του πάγκου της ΛΕΦΙΚ: Τον καφέ και τα μπισκότα τα καταναλώσατε;

Επεξεργασία από Glacier Star
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπα δεν πρόλαβανε, πήγαν Λέσχη για να καταναλωθούν εκείθε. :thanks: για τα δωράκια εκ μέρους όλων!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4994 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Βασικα θυμαμαι ενα τεραστιο γλυφιτζουρι και ενα πακετο μπισκοτα τα οποια πηγαν στη Λεσχη....για καφε δεν θυμαμαι...και για να μη βγαινω off topic για μενα τα καλυτερα ή τα αγαπημενα μου Comicdom ειναι απο το 2011 και μετα..   :)

PS zade όντως πέρσι ειχες ερθει προπερσι δεν ειχες ερθει αλλα ειχε ερθει το σχολειο απο τα Γιαννενα με αντιπρόσωπό σου :beer:

Επεξεργασία από ConB
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4691 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Η αλήθεια είναι ότι αυτό το comicdom δεν το χάρηκα τόσο επειδή είχα προσκολληθεί αρκετά στον πάγκο μου,καμία σχέση με την ανεμελιά της περσινής πρώτης φοράς...που βόλταρα συννέχεια, πήγα σε πολλά workshops και εξερεύνησα καλά τα προιόντα..και οι αγορές φέτος ήταν πολύ πιο μαζεμένες και συγκεκριμένες ,άλλα του χρόνου θα επανορθώσω :pinokio:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Άρθρο στην Lifo του Μανώλη Βαμβούνη, για το τι κόμικς θεωρεί ως τα καλύτερα της φετινής έκθεσης. Άσχετα αν κάποια από αυτα δεν είναι καν φετινά, δεν παύει ίσως να είναι ενδιαφέρον...

 

http://www.lifo.gr/team/comics/38157

 

Για τον υπότιτλο, τύπου δείτε μ... Τι ανακάλυψα φέτος, μπορούμε πολυ απλά να του απαντήσουμε, έλα ρε μ... Τώρα ξύπνησες εσυ; Γιατι δεν διαβάζεις greekcomics να ενημερώνεσαι μία ώρα αρχύτερα από το να έρχεσαι μέχρι και ένα χρόνο καθυστερημένος; :P

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Για να μην κάνω πολλαπλές παραθέσεις:

΄Αγγελε, πέρσι σε είδα. Πρόπερσι ήταν που δεν πρόλαβα το σχολείο με την όμορφη καθηγήτρια-μαμά σου για την οποία μάς είχες τόσο θετικά προϊδεάσει.

Εγώ μιας και μπήκα στον περιβάλλοντα χώρο τον κόμικς τέλη τού 2009 και το 2010 δεν είχα ακόμη ενσωματωθεί, πρωτοπήγα το 2011 διερευνητικά, ενώ τα δύο τελευταία χρόνια σχεδόν κατασκήνωσα εκεί.

Ορέστη, μπερδεύεις -προφανώς σκόπιμα- το εκεί με το εκείθε, που σημαίνει "από εκεί".

Νεκτάριε, καλά κάνεις και τον κράζεις τον τύπο που επιχειρεί να "κομίσει γλαύκα εις Αθήνας".

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Bonus εντυπώσεις:

 

> Fanzines.gr

> Ιλάειρα

> Frogs & Dogs

 

Meanwhile, brace yourselves...

 

index.php?app=core&module=attach&section

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.