Μετάβαση στο περιεχόμενο

BERSERK [ KENTARO MIURA ]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32709
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  35
  • Reputation:   219
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2214 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πρώτο arc καλή εισαγωγή, το Golden Age-πρώτο μεγάλο arc- επίσης πολύ καλό. Μετά το πράγμα χαλάει όμως. Children arc μια μετριότητα έως χάλια, ανεβαίνει στο Tower arc κατεβαίνει πάλι μετά. Γενικά το Berserk αυτό κάνει. Ανεβοκατεβαίνει σε ποιότητα θεάματος. Το παράτησα όταν έφτασαν στο νησί των ξωτικών. Δεν είχε καμία σχέση με το Berserk που άρχισα να διαβάζω. Η ιστορία είχε γίνει πολύ απλοϊκή και το "συνεχίζω την ιστορία γιατί πρέπει να συνεχιστεί" φαινόταν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ανακοινώθηκε από την Dark Horse, Berserk Deluxe Edition. Σκληρόδετοι τόμοι, τριπλάσιοι σε σελίδες (άρα μιλάμε για 650-700 σελίδες) και μεγαλύτερο μέγεθος. Οι τόμοι είναι 5x7 ίντσες, αυτό εδώ το ντούκι θα είναι 7x10. Ο πρώτος τόμος βγαίνει στις 27 Φεβρουαρίου στα 50$ ονομαστική τιμή. Συχνότητα κυκλοφορίας δεν γνωρίζουμε ακόμα. Παρακάτω βλέπουμε το εξώφυλλο (μάλλον) του πρώτου τόμου, και μία συγκριτική φωτογραφία για το μέγεθος με το Young Animal (το περιοδικό στο οποίο πρωτοδημοσιεύεται).

 

berserkhccov.jpgqVRml5K.jpg

 

RIP πορτοφόλι.

 

Πηγή 1

Πηγή 2

Πηγή 3

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  33695
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  59
  • Reputation:   255
  • Achievement Points:  59
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1942 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καλησπέρα,ξέρει κανείς αν η Deluxe έκδοση είναι εξαντλημενη;Το Αμαζον το έχει ως διαθέσιμο σε 1-2 μήνες,ενώ σχεδον παντού είναι μη διαθεσιμο.Μου κάνει εντύπωση να εξαντλήθηκε τόσο γρήγορα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Δεν έχει εξαντληθεί, απλά ήταν πολύ μεγαλύτερη η ζήτηση, άρα καθυστερούν μέχρι να τους στείλει η Dark Horse περισσότερα. Συγκεκριμένα το Amazon καθυστέρησε πολλές παραγγελίες για Απρίλιο - Μάιο, και σε μερικούς που παραπονέθηκαν, τους έδωσαν κουπόνι 5$. Το δικό μου το τσίμπησα από το Bookdepository και μου έστειλαν μήνυμα ότι ταξιδεύει ήδη. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα μόνιμης εξάντλησης, τώρα που βρήκαν την κότα με τα χρυσά αυγά θα την ξεζουμίσουν όσο πάει.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ώρα να ξαναφτιάξουμε τα ράφια :xm:

 

IMG_20190524_155451.thumb.jpg.adf8d3de5a41969e6a1ddb31de16aa28.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  35416
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  11
  • Reputation:   109
  • Achievement Points:  36
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δυστυχώς φέρνω άσχημα νέα... :(

 

Ο Kentaro Miura έφυγε πριν 2 εβδομάδες πρόωρα από τη ζωή, στα 54 του χρόνια, λόγω οξείας αορτικής ανατομής...

 

Επίσημο tweet από τη Hakusensha, AnimeNewsNetwork

 

Μετάφραση του tweet μέσω Google Translate:

 

Παράθεση
[Αναφορά θανάτου του κ. Kentaro Miura]
 
Ο Δρ Kentaro Miura, ο συγγραφέας του "Berserk", απεβίωσε στις 6 Μαΐου 2021 λόγω οξείας αορτικής ανατομής. Θα θέλαμε να εκφράσουμε τον απόλυτο σεβασμό και ευγνωμοσύνη μας στο έργο ζωγραφικής του Δρ Miura και να προσευχηθούμε για την ψυχή του.
 
20 Μαΐου 2021 Hakusensha Co., Ltd. Τμήμα Σύνταξης Νέων Ζώων

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  35188
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   2
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω κάτι στο forum. Θέλω να ξεκινήσω να διαβάζω το berserk λόγω των Soulsborne παιχνιδιών που είναι τα αγαπημένα μου και ξέρω ότι ο δημιουργός τους έχει εμπνευστεί (και πολλές φορές απλά αντιγράψει) πολλά πράγματα από το συγκεκριμένο manga. Δυστυχώς απ΄όσο ψάχνω σε ελληνικά μαγαζιά και sites δεν μπορώ να βρω την αγγλική έκδοση των πρώτων τόμων παρά μόνο την ελληνική. Αξίζει να πάω στο deluxe edition ενώ δεν έχω ξαναδιαβάσει ποτέ manga ή να πάρω τα τρία πρώτα volumes στα ελληνικά; Η διαφορά στην τιμή είναι 25€

Επεξεργασία από Kargian
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Δες τα πρώτα δύο λεπτά από εδώ για να καταλάβεις τις διαφορές των διάφορων εκδόσεων.

 

 

Η έκδοση της Anubis σταμάτησε στους 5 τόμους, άρα δεν ξέρω αν έχει νόημα να τους πάρεις. Προτείνω τους Deluxe, όμως θα σου πρότεινα να διαβάσεις μερικά κεφάλαια online για να δεις εάν όντως σου αρέσει. Ένα μικρό τιπ: τα manga διαβάζονται από δεξιά προς τα αριστερά.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5734
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα σε όλους και ενα μεγαλο ευχαριστώ στον Phantom για το υπέροχο video! Μετά τον θάνατο του Miura είδα οτι αναθερμάνθηκε το ενδιαφέρον για το Berserk στο ελληνικό κοινό. Σε γνωστά sites με online ταινίες-anime εχουν προστεθεί ελληνικοί υπότιτλοι για όλες τις σειρές-ταινίες του Berserk και τα 5 πρώτα Manga που έχουν κυκλοφορήσει απ'την Anubis στα ελληνικά ειναι διαθέσιμα απο παρα πολλα καταστήματα σε εξαιρετικές τιμές.Πιστεύετε οτι υπάρχει πιθανότητα να ξαναδούμε στα ελληνικά κάποια έκδοση Manga η ακόμα καλύτερα την Deluxe έκδοση?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καμία πιθανότητα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5734
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πραγματικά δεν περίμενα ποτέ οτι ένα Manga θα μπορούσε να γίνει μακράν το καλύτερο κόμικ που διάβασα ποτέ.
Ο,τι και να πώ για το Berserk θα είναι λίγο. Μιλάμε για ένα αριστουργηματικό Dark Fantasy story που έστω και λίγο αν σου αρέσει η θεματολογία του απλά θα σε συναρπάσει.
 
Η γραφή είναι υπέροχη με λογοτεχνικό ύφος και ο συγγραφέας δημιουργεί έναν αψεγάδιαστο μεσαιωνικό ''κόσμο'' που θα μείνει αξέχαστος στον αναγνώστη.
Μας παρουσιάζει τις περιπέτειες του Guts η αλλιώς του ''Μαύρου Ξιφομάχου'' σε ένα άγριο και σκοτεινό μεσαιωνικό τοπίο που σφύζει απο εγκληματίες,άπληστους μισθοφόρους και ατέλειωτες μάχες με δαίμονες απο μια ''αστρική'' διάσταση.
Η σκιαγράφηση των χαρακτήρων και των σχέσεων μεταξύ τους είναι πολύ καλογραμένη που για μένα ξεπέρασε κάθε προσδοκία και κέρδισε το ενδιαφέρον μου
σαν να διαβάζω ένα πολύ καλό βιβλίο.
 
Το σχέδιο είναι ασπρόμαυρο όπως όλα τα Manga, αλλα είναι τόσο λεπτομερέστατο και τόσο φοβερά εμπνευσμένο που πολλά καρέ είναι σαν να βλέπεις έναν εξαιρετικό πίνακα ζωγραφικής, που σε κάνει να αναρωτιέσαι πόσες ώρες ''έφαγε''ο καλλιτέχνης για να φτιάξει μια σελίδα..!
Η λεπτομέρεια και η φανταστική αισθητική που πηγάζει απ'το σχέδιο βάζουν τον αναγνώστη βαθιά στον κόσμο του Berserk και προσφέρουν ένα ανεπανάληπτο Dark Fantasy ταξίδι.
 
Δυστυχώς μετά το θάνατο του δημιουργού Kentaro Miura το έργο έμεινε ανολοκλήρωτο. Όμως μετά απο 40 τομάκια(manga) εγω προσωπικά θεωρώ το Berserk το καλύτερο κόμικ που διάβασα ποτέ με τεράστια διαφορά απ'το δεύτερο.
Θα μπορούσα να μιλάω πολλές ώρες γι'αυτο το αριστούργημα, για το πόσο επηρέασε καλλιτέχνες σε κόμικς,βιβλία,μουσική,ταινίες,anime,video games κλπ.
Προτείνω σε όλους να ρίξουν μια ματιά στην υπέροχη σειρά του 1997 (anime) και στις υπόλοιπες ταινίες- σειρές σχετικές με το Berserk.
Και φυσικά αν βρείτε τα πρώτα 5 manga της σειράς αγοράστετα άφοβα. Για μένα μετά τα πρώτα 5 τεύχη ήταν ήδη μέσα στα καλύτερα κόμικς που έχω διαβάσει!
 
Εγώ διάβασα τα 5 manga της Anubis στα Ελληνικά, 2-3 manga στα Αγγλικά και το υπόλοιπο online γιατί είχα πωρωθεί και δεν είχα ούτε υπομονή ούτε χρήμα.
Κάποια στιγμή θα πάρω σίγουρα και τους Deluxe τόμους με μεγάλο μέγεθος και σκληρό εξώφυλλο!
 
Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5734
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν λίγες ημέρες κυκλοφόρησε ένα επικό video game με τίτλο ''Elden Ring''.
Ο δημιουργός του παιχνιδιού Hidetaka Miyazaki αποτίει φόρο τιμής στον τεράστιο Kentaro Miura και στο Berserk , δημιουργώντας κάποιες τοποθεσίες (σε διάφορες περιοχές του παιχνιδιού) με τα σπαθιά καρφωμένα στη γή.
 
Το Berserk ήταν απ'τις βασικότερες εμπνεύσεις για το εικαστικό των Video games ''Dark Souls'' τουλάχιστον για μια δεκαετία.
Το ''Elden Ring'' είναι απ'τα καλύτερα open world video games που έχω ασχοληθεί ποτέ,με αμέτρητες αναφορές στον εικαστικό κόσμο του Berserk, και μετά απο 70 - 80 ώρες στον κόσμο του ''Elden Ring'' το μόνο που έχω να πώ είναι RESPECT!
 
Οι φωτο είναι απ'το προσωπικό μου ''ταξίδι'' στο ps4 με τον Knight χαρακτήρα μου να κραδαίνει το πελώριο Greatsword του Μαύρου Ξιφομάχου Guts!(επίσης easter egg του παιχνιδιού)
 
 

ELDEN RING™_20220317193610.jpg

ELDEN RING™_20220317194142.jpg

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Μετα την τελευταια μου κουβεντα με τον φιλο   @ Guts   στο γενικο θεμα με το τι διαβασα τελευταια αποφασισα να βαλω το Berserk σε προτεραιοτητα και να ξεκινησω να διαβαζω αυτο αντι για καποιο αλλο. Και το ξεκινησα τελικα. Κια το συνεχισ. Και τελικα πριν καμια βδομαδα το τελειωσα κιολας (δηλαδη μεχρι εκει που εχει γραψει  δημιουργος καθως δεν ολοκληρωνεται) οποτε οπως καταλαβαινετε μια μικρη πορωση την επαθα καθως το πηγα γρηγορα.

 

Καταρχας να πω οτι τα πρωτα κεφαλαια μου αρεσαν μετρια. Δηλ μονοδιασταστος ο πρωταγωνιστης μονο "ουγκ εκδικηση, ουγκ συμπεριφερομαι ασχημα σε ολους ουγκ" και να αντιμετωπιζει εχθρους, δαιμονες κτλ συνεχομενα. Οκ καλες οι μαχες αλλα θελει και σεναριο.   Αλλα ευτυχως μετα απο μερικα κεφαλαια στρωνει το πραγμα και ειδικα το golden age arc ειναι πολυ καλο. Πολυ καλο ομως. Κια παρολο που υπαρχει προοικονομια και ξερεις τι θα γινει η αγωνια δεν μειωνεται καθως περιμενεις να δεις πως εγινε τελικα. Μετα το Goden age ειχε μερικα σκαμπανεβασματα και μερικα βαρετα σημεια αλλα νομιζω γενικα οτι συνεχισε οκ. Το κακο βεβαια που βρηκα (οπως και με αλλα manga που συνεχιζουν επι δεκαετιες) ειναι οτι ο δημιουργος προφανως δεν ειχε σκοπο να το τελειωσει καθως βιοποριζοταν απο αυτο και ετσι καποια στιγμη καταληγουμε σε επαναληψεις ή να τραβαμε απο τα μαλλια μερικα πραγματα και να βαζουμε περιφερειακους εχθρους ξανα και ξανα και ξανα ωστε να συνεχιζεται η πλοκη. Παντως πολυ κριμα που δε θα ολοκληρωθει (απο τον Κενταρο τουλαχιστον) ωστε να δουμε ολοκληρωμενο το οραμα του. (για να μην παρεξηγηθω το μεγαλο κριμα σιγουρα ειναι που εφυγε ο ανθρωπος απο την ζωη τοσο νεος, μακαρι να ζουσε ο ανθρωπος ακομα και ας μην το ολοκληρωνε επειδη ετσι γουσταρε).

 

Γενικα να πω οτι ειναι μια πολυ καλη δουλεια σε σεναριο και σχεδιο με πολυ περιπετεια και συναισθημα μεσα και καταλαβαινω γιατι φιγουραρει παντα σε λιστες με τα καλυτερα manga.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5734
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ albertus magnus Μπράβο που το διάβασες όλο, είσαι δύναμη!

To Golden Age Arc είναι το καλύτερο μέρος της σειράς σεναριακά,αλλά εμένα μου άρεσε πολύ και το Fantasia Arc που το
σχέδιο και η ατμόσφαιρα είναι υπέροχα δοσμένα με φανταστική αισθητική!
 
Θα συμφωνήσω οτι υπάρχουν κάποιες ''επαναλήψεις'' στο σενάριο και έχει και τα βαρετά του σημεία...
Όμως μετά απο 40 τομάκια Manga το τελικό αποτέλεσμα είναι αριστουργηματικό!
 
Γενικότερα το Berserk είναι μια εξαιρετική αναγνωστική εμπειρία που μένει αξέχαστη στον αναγνώστη.
Μακάρι να δούμε σύντομα την συνέχεια και το τέλος της σειράς, έστω και σε μορφή απλού κειμένου χωρίς σχέδιο.
 
Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To Berserk επιστρέφει! Ένα χρόνο μετά τον θάνατο του δημιουργού του Kentaro Miura, νέα κεφάλαια έρχονται από την δημιουργική ομάδα του Berserk υπό την επίβλεψη του mangaka και στενού φίλου του Miura, Kouji Mori(Holyland). Όλοι οι φίλοι της σκοτεινής φαντασίας, των μεγάλων μαχών, των τεράτων, των σεκτών , των μάγων και των μαγισσών μπορούμε να ξεθηκαρώσουμε τα σπαθιά μας, να γεμίσουμε τις φαρέτρες μας και να σηκώσουμε τους πελέκεις μας και να ετοιμαστούμε για νέα έπη!

 

Για την επιβεβαίωση:

https://www.cnet.com/culture/entertainment/berserk-to-return-one-year-after-kentaro-miuras-death/

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 3/17/2022 at 9:36 PM, Guts said:

Το Berserk ήταν απ'τις βασικότερες εμπνεύσεις για το εικαστικό των Video games ''Dark Souls'' τουλάχιστον για μια δεκαετία.

 

 

Και δεν είναι το μόνο παιχνίδι... Το Dragon's Dogma είναι ένα ακόμη παιχνίδι με ξεκάθαρη έμπνευση από Berserk. Μάλιστα υπήρχαν κανονικά μέσα στο παιχνίδι όλο το armor set του Guts και του Griffith

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5734
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απο τις 10 Ιουνίου έχουν κυκλοφορήσει online 3 νέα κεφάλαια της σειράς Berserk υπο την επίβλεψη του νέου δημιουργού Kouji Mori.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές, με το σχέδιο να είναι πολύ κοντά στο ύφος του Kentaro Miura, γεγονός που με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο.
Σε αυτά τα πρώτα κεφάλαια ο συνεχιστής της σειράς επιλέγει να προσαρμοστεί ομαλά στον κόσμο του Berserk χωρίς πολύ κείμενο και με λίγους διαλόγους,
δίνοντας βάρος περισσότερο στον σχεδιασμό.
 
Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος απ'τα πρώτα δείγματα δουλειάς του δημιουργού και περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον την συνέχεια.
Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  39275
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  2
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  2
  • Days Won:  0
  • With Us For:  591 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπορει καποιος που ξερει να μου πει γιατι σταματησαν να εκδιδουν το berserk στην Anubis μετα τον 5ο τομο? Εχω διαβασει ολο το μανγκα στα αγγλικα και αρχισα να το αγοραζω στα Ελληνικα αλλα δεν υπαρχει ιχνος ελληνικης μεταφρασης μετα τον 5ο τομο. Αν ισχυει οτι σταματησαν την μεταφραση, απο που θα μου προτεινατε να αγορασω τους υπολοιπους τομους στα αγγλικα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, CaptainVanisher said:

Μπορει καποιος που ξερει να μου πει γιατι σταματησαν να εκδιδουν το berserk στην Anubis μετα τον 5ο τομο? Εχω διαβασει ολο το μανγκα στα αγγλικα και αρχισα να το αγοραζω στα Ελληνικα αλλα δεν υπαρχει ιχνος ελληνικης μεταφρασης μετα τον 5ο τομο. Αν ισχυει οτι σταματησαν την μεταφραση, απο που θα μου προτεινατε να αγορασω τους υπολοιπους τομους στα αγγλικα?

 

Γιατί ακριβώς δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι δεν τράβηξε η σειρά σε πωλήσεις. Πέρα από το ιστορικό που έχει η Anubis με πολλές σειρές.

 

Είτε amazon είτε bookdepository θα ελεγα. Την Deluxe έκδοση την έχει και το Cosmic Realms όμως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39275
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  2
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  2
  • Days Won:  0
  • With Us For:  591 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ααα κριμας και ηταν πολυ καλης ποιοτητας... Thanks btw για τις πληροφοριες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.