Μετάβαση στο περιεχόμενο

Star Wars (new trilogy / spin-offs) (2015- )


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ίσως το πόσταρε και άλλος εδώ. Η πραγματική φωνή του Darth Vader. Καλά κάνανε και την αλλάξανε :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μην περιμένετε το εισαγωγικό κείμενο στο Rogue One.

 

http://spinoff.comicbookresources.com/2016/06/27/rogue-one-may-differ-from-other-star-wars-films-in-this-major-way/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24638
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

CnasJjvUMAE2zXq.jpg        :havefun:

 

Rogue One: A Star Wars Story (Official Featurette)

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

νέο trailer     

 

 

 

ρε σεις λέτε η Jyn Erso να γίνει κακή στο τέλος της ταινίας και να μετατραπεί στην Mara Jade? Aυτό θα ήταν πολύ πολύ  smooth  έναν χρόνο πριν μάθουμε το  origin της Rey.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

ρε σεις λέτε η Jyn Erso να γίνει κακή στο τέλος της ταινίας και να μετατραπεί στην Mara Jade? Aυτό θα ήταν πολύ πολύ  smooth  έναν χρόνο πριν μάθουμε το  origin της Rey.

 

Το είχα σκεφτεί και εγώ αυτό αλλά μου φαίνεται too good to be true....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

παραείναι καλό και εγώ αυτό λέω η θεωρία που μου ήρθε καθώς

το πλήρωμα του  rogue one  δεν νομίζω νa έχει καλό τέλος. οπότε αν την αιχμαλωτίσει ο Vader ο οποίος τελικά θα εμφανιστεί στο rogue one ενώ έλεγαν πως μπα δεν υπάρχει περίπτωση τότε θα μπορούσε να γίνει the emperor's hand  και να γίνει η μητέρα της Rey  και  γυναίκα του Luke εξηγωντας πολλά από το origin της Rey. για να δούμε γιατί τώρα έχει αρχίσει να μου φαίνεται όλο και πιο λογικό όσο το σκέφτομαι.

 

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

Δεν βλέπω να εξηγούν οτιδήποτε για την Ρέι πριν γίνουν οι βασικές αποκαλύψεις στην βασική σάγκα. Δεν θα ήταν λογικό από εμπορική άποψη εξάλλου.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

προφανώς. δεν είπα πως θα αποκαλύψουν το origin αλλά πως όταν έρθει η ώρα για να το κάνουν θα υπάρχει εξήγηση .στο τέλος της ταινίας απλά αν σωθεί θα γίνει αιχμάλωτη του Vader και αυτό, τέλος. τα υπόλοιπα στο S.W.8.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5754 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πολύ καλό το νέο trailer. Η θεωρία για την Jyn Erso είναι πολύ ενδιαφέρουσα και θα μου άρεσε αν γινόταν και στην πράξη, αλλά το ερώτημα είναι αν η Jyn είναι force user. Αν ναί, τότε η θεωρία έχει αρκετές πιθανότητες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24638
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2.jpg           :havefun:

 

Rogue One: A Star Wars Story (Trailer #2)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

πραγματικά είμαι περίεργος για αυτήν την ταινία

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24638
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

3.jpg             :havefun:

 

Rogue One: A Star Wars Story (Official international trailer 1)

 

Rogue One: A Star Wars Story (Official international trailer 2)

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ταινιάρα. Όσοι δεν πήγατε σήμερα να πάτε τρέχοντας. Είχα μία αίσθηση ότι έχοντας ευρύτερο πεδίο σε μία spin off ταινία μπορεί να βγει κάτι εξαιρετικό, αλλά δεν περίμενα κάτι τόσο καλό.

 

Μου άρεσαν οι χαρακτήρες και οι ηθοποιίες, μου άρεσε η δράση, μου άρεσε ο σαμουράι/λέιζερ εξοπλισμός, τα CGI πρόσωπα, αλλά πιο πολύ μου άρεσε το φινάλε. Ξεκινάει λίγο αργά και ήπια, αλλά στο τέλος αφήνει φοβερό αίσθημα πληρότητας. Μπράβο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Φαντάζομαι όμως ότι δεν είχε comic sidekick! Που είναι ο Λούκας να βάλει τον παπού του Jar Jar Binks?  :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Oύτε καν C3PO. Γενικά απουσιάζουν οι χιουμοριστικοί χαρακτήρες, αν και δεν απουσιάζει εντελώς το χιούμορ.

τον παπού του Jar Jar Binks?  :P

Και εντάξει λίγο σεβασμός στους κλασσικούς. ΠΟΙΟΝ παπού του Τζαρ Τζαρ; 40 χρόνια μετά εκτυλίσσεται το Rogue One  :bash:  :slap:

Επεξεργασία από Kurdy Malloy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Aν πάω θα πάω μόνο για Donnie Yen. ΑΠό ότι άκουσα ο πατριώτης (Κινέζος) δίνει ρέστα. Ισχύει;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Oι δυό κινέζοι Τσιρούτ και Μπέιζ δίνουν ρέστα. Space samurai ή space kung fu master ή space κάτι τέτοιο. Τόσο σε ρόλο, σε ερμηνεία, αλλά κυρίως σε εξοπλισμό κλέβουν την παράσταση.

 

The force is with me and I am one with the force

 

Επίσης και ο Γουΐτακερ είναι ένας Space Ghost Dog για όσους το θυμούνται

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Oύτε καν C3PO. Γενικά απουσιάζουν οι χιουμοριστικοί χαρακτήρες, αν και δεν απουσιάζει εντελώς το χιούμορ.

Και εντάξει λίγο σεβασμός στους κλασσικούς. ΠΟΙΟΝ παπού του Τζαρ Τζαρ; 40 χρόνια μετά εκτυλίσσεται το Rogue One  :bash:  :slap:

 

Συγνώμη, τον εγγονό του Jar Jar Binks ήθελα να γράψω!    :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5754 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είδα το Rogue One και πραγματικά το απόλαυσα!! Πιστεύω πως η είναι καλύτερη ταινία Star Wars που έχει βγεί μετά την αρχική τριλογία. Ξεκινάει με κάπως αργό ρυθμό, στην συνέχεια όμως σε αποζημιώνει και με το παραπάνω καθώς έχει καλές ερμηνείες, καλό σενάριο και μπόλικη δράση.

 

 

 

Το Rogue One καλύπτει ένα σεναριακό κενό 40 χρόνων, απο τότε που βγήκε το New Hope με το οποίο δένει απόλυτα.Πάντα το είχα απορία (φαντάζομαι όχι μόνο εγώ) πως το Death Star είχε ένα τόσο τρωτό σημείο. Εντάξει, περιμέναμε όλοι πως η ταινία θα έχει δραματικό τέλος, όμως σίγουρα περιμέναμε ότι θα επιβιώσει η πρωταγωνίστρια, πράγμα που δεν έγινε έτσι καταρρίφθηκαν όλες οι θεωρίες που είχαν κυκλοφορήσει πρίν απο την ταινία. Το όλο δράμα όμως δίνει ένα ιδιαίτερο άρωμα στην ταινία.

 

 

 

Αισθάνθηκα πολλή συγκίνηση και ανατριχίλα στην τελευταία σκήνη της ταινίας. Αυτό είναι το Star Wars που έχω αγαπήσει  :spidey_yeah_that: . Βαθμολογία 9/10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν θα πω ότι το Rogue one είναι κακή ταινία αλλλά είναι μάλλον μια ταινία αδιάφορη που έγινε για να στραγγίξει όσο γίνεται το saga.

Κατ αρχήν η ταινία απευθύνεται σε ενήλικες γνώστες του κόσμου του πόλεμου των άστρων, στους φανς μιας ηλικίας.

Δεν είναι μια ταινία που στοχεύει να δημιουργήσει νέο κοινό.  Δεν υπάρχει περίπτωση ένα παιδί να την απολαύσει και να την ξαναδεί όπως εμεις ως παιδιά απολαύσαμε το A new hope, κι ας μη γνωρίζαμε ότι έτσι λέγοταν τότε.

Είναι σκoτεινή δραματουργικά και οπτικά. Δεν έχει χαρακτήρες της προκοπής, ούτε καν η κοπέλα. Το ρομπότ είναι ξεπατικοτούρα από τον Μάρβιν του Γυρίστε τον Γαλαξια με ωτοστόπ. Ο τυφλός σαμουράι (είναι δεν είναι τζεντάι, ούτε που κατάλαβα) είναι για γέλια, μου θύμισε τον Ρούτγκερ Χάουερ στο Blind Fury. Και η ένταξη του στην πλοκή, αυτού και του σωματοφύλακά του δεν υποστηρίζεται επαρκώς.

Οι ερμηνείες είναι μετριότατες, αλλά όταν δεν υπάρχουν χαρακτήρες τι ερμηνείες να υπάρχουν; Όλα τα παραπάνω είναι τυπικά και των προηγούμενων ταινιών του Γκάρεθ Έντουαρντς. Θυμάστε κάποιον χαρακτήρα από το Godzilla μήπως; Ακομα και η σκηνή με τη Τζιν να προσπαθεί να σώσει τον πατέρα της κυλά χωρίς συγκίνηση.

Η μουσική είναι χάλια, δεν υπάρχουν τα κλασικά θέματα και καταλήγει να ενοχλεί με τον στόμφο της.

Η ρομαντική σκηνή του τέλους προκύπτει από το πουθενά. Οι ατάκες είναι τόσο αδιάφορες που προκαλούν αμηχανία. Δεν υπάρχει ένταση ανάμεσα στους χαρακτήρες, στοιχείο βασικό της ιντριγκας της πρώτης τριλογίας.

Πραγματικά ο Vader ειναι το πιο αξιομνημόνευτο στοιχείο της ταινίας. Εμφανίζεται τρια λεπτά και είναι ότι σου μένει, αυτό τα λεει όλα.

Ένα εφταράκι λόγω της τελευταίας μισής ώρας που έχουμε την μάχη που διαζώζει την ταινία.

Όσο γίνεται δηλαδή.

Επεξεργασία από bonadrug
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Η ταινία μου άρεσε περισσότερο από το THE FORCE AWAKENS. Κάποιες στιγμές νόμιζα ότι ήμουν πάλι παιδί και έβλεπα το πρώτο STAR WARS στο συνοικιακό μου σινεμά (τότε δεν έγραφε EPISODΕ IV και Α NEW HOPE, μόνο STAR WARS), κάτι το οποίο είναι και το υψηλότερο praise που μπορώ να δώσω σε μια ταινία STAR WARS και δεν το είχα νοιώσει ούτε στα Επεισόδια Ι-ΙΙ-ΙΙΙ.

 

Η χρήση του Death Star απίθανη, με σεβασμό στο πρωτότυπο. Η χρήση των αναδιουργημένων με CGI παλαιών ηθοποιών εμπνευσμένη. Τι κι αν το πρόσωπο του Peter Cushing φαινόταν ότι ήταν CGI? Όπως δέχτηκα τον Γιόντα και τον Τζάμπα δε Χατ φτιαγμένο με CGI, άνοιξα το μυαλό μου και δέχτηκα και τον Tarkin. Το CGI ήταν λιγότερο distracting στις λίγες σκηνές του από το να είχε γίνει recast ο χαρακτήρας.

 

Το ρομπότ έβγαζε γέλιο στην ταινία, γέλιο "σοβαρό", χωρίς να γίνεται γελοίο όπως ο Jar Jar. Mου θύμισε τον HK-47 από τα παιχνίδια του Knights of the Old Republic.

 

Όλοι οι βασικοί χαρακτήρες μου έμειναν στο μυαλό, το οποίο κι αυτό δείχνει κάτι.

 

Η μουσική νομίζω ότι ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να βγει χωρίς John Williams. Αν και όταν εμφανιζόταν οι Rebels και φυσικά όταν εμφανίστηκε ο Vader, παίχτηκαν τα γνωστά θέματα (Vader χωρίς Imperial March δεν γίνεται!).

 

Προσοχή, big spoiler

 

Η ρομαντική στιγμή του τέλους βασίζεται στο μεγαλύτερο δυνατόν κίνητρο: την κοινή αντίληψη 2 ανθρώπων ότι πρόκειται να πεθάνουν μαζί σε λίγα λεπτά. Στα plus της ταινίας ότι είχε τα κότσια να σκοτώσει ΟΛΟΥΣ τους βασικούς της χαρακτήρες.

 

 

Στη δεύτερη (και τελευταία) σκηνή του Βέιντερ στο σινεμά ακούστηκαν επιφωνήματα θαυμασμού και όταν έπεσαν οι τίτλοι τέλους ο κόσμος χειροκρότησε. Την ξαναβλέπω άνετα.

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ταινιάρα. βασικά μου άρεσε περισσότερο από το  force awakens.Όλα τα λεφτά είναι η σκηνή με τον vader. Εκεί απλά ανατρίχιασα. Και ναι, ο Donnie Yen επίσης δίνει ρέστα.

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ηθελα να μου αρεσει το "βιος και πολιτεια του Νταρθ Βειντερ,τα χαμενα επεισοδια,επεισοδιο 3Α" αλλα δεν.Ουτε καν τα τοσα καλα σας σχολια δε μου δημιουργησαν μεσα μου ενα καποιο hype για να ενθουσιαστω με αυτα που εν τελει ειδα.

Η ταινια μου φανηκε αδιάφορη και δεν ενιωθα οτι εβλεπα star wars (δεν αναφερω καν τυχον αναβιωση του σχεδον γηπεδικου συναισθηματος και στις 3 προβολες που ειδα το force awakens). Οι χαρακτηρες δε μου αρεσαν. Οκ,προφανως ειναι αναλωσιμοι (αλλωστε [@constantinople] πως να επιβιωνε καποιος τους και να μην το βλεπαμε στα episodes 4/5/6;), αλλα δε νομιζω οτι θα θυμαμαι κανεναν τους σε λιγες εβδομαδες. Ακομα και ο wannabe Fujitora τυφλος Σαολίν Jedi(; )(λογικα καποια ψιλοαιρεση) που θα μπορουσε να μεινει ως μια τυπου yoda φιγουρα περασε και δεν ακουμπησε. Για τον Ραμπο φιλο του (που μου θυμιζε τον κακο του iron man 2) δεν χρειαζεται να πω κατι. Ουτε και για την "πρωταγωνιστρια" που εφτασε επιπεδο αδιαφοριας "jennifer lawrence στο 3ο hunger games".

Δεν υπηρξε μια στιγμη να πορωθω ή να νευριασω ουτε με τους αναρτες που δεν εμπιστευονταν την κοπελα-σορρυ ξεχασα το ονομα της-  ουτε με την κακη αυτοκρατορια. Κατι πηγε να γινει λιιιιγο στο τελος με την εμφανιση του Vader αλλα σημερα που ξυπνησα και το σκεφτηκα καλυτερα ηταν απλα μια ακομα χαζομαρα η σκηνη του,αφου ηταν τοσο γ@αματος πως γινεται να του φυγε η δισκετα; Σκασε ρε ανθρωπα ενα force push σε αυτον που κραταει αυτο που σε ενδιαφερει (ή κατευθειαν σεΑΥΤΟ που σε ενδιαφερει,duh) να κανεις τη δουλεια σου. Ναι οκ,τους ξεκοιλιασεις,χειροκροτησαμε εμεις απο κατω αλλα η ζημια εγινε..

Τελος, εχω να πω oτι η μουσικη δε μου αρεσε, ευτυχως που υπαρχουν και 2-3 κλασικα themes που βρεξει χιονισει θα τα ακουσεις σε ταινια star wars και σωζουν την κατασταση. 

 

η ταινια για μενα ειναι με το ζορι 7αρι (και ισως αυτο μονο και μονο επειδη ειναι star wars),συμφωνω απολυτα με το metascore της και θεωρω αστεια τη θεση της στο #250 του imdb (βασικα και την υπαρξη της στη λιστα αυτη). Για να δουμε ποσοι θα ειναι ακομα ενθουσιασμενοι σε μια εβδομαδα :)

 

Οσον αφορα την απεικονιση ενος χαρακτηρα με cgi μου αρεσε, δειχνει "μερακι" και προσοχη στις λεπτομερεις αλλα απο την αλλη το screentime του ηταν αρκετα μεγαλο για να θεωρηθει ψιλοανηθικο ολο αυτο (εκτος αν υπηρχε αδεια απο την οικογενεια κλπ..). Μαλλον ενα recasting θα ηταν πιο σωστο. Προσωπικα αν βγει καμια ταινια lotr,δε θα ηθελα να δω εναν cgi cristopher lee :P

 

:beer:

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

μου άρεσε, έτσι απλά! μου άρεσε γιατί είχε λεπτομέρειες που έκαναν τη διαφορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ήταν πολύ καλή ταινία. Ενώ όπως λένε κάνει άνευρη αρχή, κάθε λεπτό γίνεται και καλύτερη. Κάθε σκηνή και πιο καλοφτιαγμένη. Προς το τέλος έλεγα πόσο ενθουσιασμένος ήμουν. Δεν κατάλαβα την αξία του Γουιτακερ. Το ρομπότ ήταν απόλαυση. Όλοι βλέπω τις ίδιες σκέψεις κάναμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Και εγω θα πω οτι μου  αρεσε πολυ η ταινια.Πιο πολυ απο οτι περιμενα. Πολυ καλη...ειχε στοιχεια νοσταλγιας με δοσεις .Οχι σαν το force awakens.Προσπαθισαν να την κανουν λιγο διαφορετικη απο Star Wras ταινια. Δεν με χαλασε αυτο.Ολα τα λεφτα φυσικα η συνδεση με το  New Hope Και ο ενας και μοναδικο Darth Vader. ΑΝΑΜΕΝΩ τωρα το Νουμερο 8

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Επιτέλους μια πραγματική ταινία STAR WARS... πολύ ανώτερο από το Επεισόδιο 7!!!

 

Πρωτότυπο σενάριο, κλασικοί χαρακτήρες και αναφορές, ενδιαφέρουσα πλοκή και μια εκπληκτική διαστημική μάχη στο τέλος που σε καμία περίπτωση δεν περίμενα να δω και ήταν αντάξια της Επιστροφής των Τζεντάι :) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

E, καλά, όχι και αντάξια της Επιστροφής των Τζεντάι, για τον απλούστατο λόγο ότι στην Επιστροφή των Τζεντάι όλη η μάχη είχε γυριστεί με ΜΙΝΙΑΤΟΥΡΕΣ. 

 

Άθλος που δεν νομίζω να ξεπεραστεί ποτέ τώρα που κυριαρχεί το CGI.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.