Μετάβαση στο περιεχόμενο

Star Wars (new trilogy / spin-offs) (2015- )


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Εγώ θα προτιμούσα να το δω στο σινεμά. Βασικά, ναι, η FeelGood έκανε μεγάλη βλακεια στο κομματι "θα το βάλουμε στις 24" αλλα απο την αλλη, δεν το θεωρώ πια και τοςο μεγάλο προβλημα για να με εμποδίσει να παω να το δω και να μην το κατεβάσω. Σίγουρα θα το προτιμούσα στις 17 όπως και η μισή Ελλάδα, αλλα εγω θα παω για την εμπειρία, για την παρέα και βασικά για την ταινια. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αν ειχα τα λεφτα και εγω ισα που πεταγα μεχρι Λονδινο για να την δω.και να γραψω και την feelbad - good.Αλλα φυσικα αλλη αισθηση εχει το σινεμα.και εκτος αν εχει καποιος τρελο εξοπλισμο σπιτι τοτε χωρις σινεμα δεν μπορεις να δεις τετοια ταινια.Στην καλυτερη αντι να την δω 3 φορες θα την δω μονο 2 χχαχαχαχαχα (κουφαλα παπακαλιατη τι μου εκανες)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4632 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αν θέλετε τη γνώμη μου, πηγαίνετε να δείτε τη ταινία και μη στέκεστε σε χαζά μποϊκοτάζ. Η ταινία είναι πάρα πολύ καλή για να σταθείτε σε τέτοια πράγματα. Σε τελική ανάλυση, μόνο εσείς βγαίνετε χαμένοι που στερείτε από τον εαυτό σας αυτή την εμπειρία. Και αν θέλετε τη συμβουλή μου, πάρτε τη παρέα σας, πάρτε τα φωτόσπαθά σας, ντυθείτε Jedi/Sith/Whatever, κάντε το χαβαλέ σας, κάντε κερκίδα στο σινεμά (πιστέψτε με, δε θα είστε οι μόνοι) και ευχαριστηθείτε το σαν πραγματικοί νέρντουλες. Για μας έχει γίνει η ταινία ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γιατι στην μπανανια που ζουμε η ταινια θα βγει 100 χρονια μετα και θα πεσει της αρκουδας το spoiler ως τοτε....

Zoύμε σε μπανανία επειδή μια εταιρία διανομής αποφάσισε να καθυστερήσει μια ταινία για μια εβδομάδα; Η εταιρία αναγκάστηκε να καθυστερήσει την ταινία επειδή είμαστε μπανανία; Εφόσον υπάρχουν εταιρίες που μεταδίδουν το Game of Thrones ταυτόχρονα με την Αμερική, είμαστε όσο εκσυγχρονισμένοι όσο και οι ΗΠΑ; 

 

Αν θέλετε να μποϊκοτάρετε μια εταιρία, δικαίωμα σας, καν'τε το. Αλλά υπάρχουν τόσο μα τόσο μα τόσο πιο σοβαροί λόγοι για να μποϊκοτάρεις προϊόντα που χρησιμοποιούμε καθημερινά... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δεν ξέρω τι λέτε,εγώ πάντως το σποιλερακι μου το έφαγα ηδη :(
Θα συμφωνησω με τον tight,υπαρχουν πολλές εταιρίες για να μπουκοταρουμε,που δε σέβονται διαφορες ομάδες,πριν μπουκοταρουμε την feel good για αυτο που εκανε στους φανς..Μήπως είμαστε μπανανια επειδη είμαστε έτοιμοι να παμε με πυρσούς και τσουγκρανες στα γραφεία τους; :P

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πολλά μυστικά των κόμικς του Star Wars εδω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εν τω μεταξύ αυτό που λέτε ότι αλλαξαν την ημερομηνία για να μην συμπέσει με τον Παπακαλιάτη, είναι ράδιο αρβύλα. Πουθενά δεν επιβεβαιώθηκε.

 

Βέβαια και πουθενά δεν διαψέυστηκε, αλλά και πάλι μου φαίνεται πολύ παιδαριώδης λόγος για να την καθυστερήσουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Αυτό με τον Παπακαλιάτη ειναι οντως ψέμα. Η Feelgood, που εχει αναλάβει την διανομή της ταινίας στην Ελλάδα (οχι η Village, όπως πιστεύουν κάποιοι στο Ίντερνετ), έφερε την ταινια στις 24. Η ταινια του Παπακαλιάτη ειχε ως διανομέα τα Village. Όποτε δεν έχουν καμία σχεςη μεταξύ τους τα δυο έργα. Ειναι τελείως λάθος τελικά ο συσχετισμός.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116940
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

517 εκατομμύρια άνοιγμα 3ημέρου, τα 238 από αυτά κατ' εκτίμηση στην Αμερική, όπου για την εκεί αγορά σημαίνει το καλύτερο άνοιγμα που έχει γίνει ποτέ, σπάζοντας ταυτόχρονα το ρεκόρ της μιας μέρας και του τριημέρου. Είναι πλέον βέβαιο πως η ταινία θα κάνει τις περισσότερες εισπράξεις από οποιαδήποτε άλλη του Franchise, ακόμα και με τον πληθωρισμό υπόψη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πωωωωωωωωω,και μεις με τις βλακείες της feelgood και τον βλακαλιάτη ακομα να τη δουμε....  :minigun:  :slap:  :damn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τι σχέση έχει ο Παπακαλιάτης; Το είπαμε ότι η ταινία του δεν έχει σχέση με την εταιρία διανομής του Star Wars :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

x_for_xepeta, εγώ θεωρώ πως τρόλλαρε αυτούς που λένε ότι φταιει ο Παπακαλιάτης και φέρονται υστερικά σε κάθε ανάρτηση στο ίντερνετ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

:eimai:

 

ε δε μπορεσα να αντισταθω,ηδη απο τον προηγουμενο μηνα εχει ειπωθει και εδω μεσα οτι ολο αυτο με τον παπακαλιατη ειναι μουφα και μετα το λεγατε ξανα και ξανα :P

 

:nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πάντως περίμενα μια Ανούμπις να βγάλει κάτι. Ένα βιβλίο, ένα κόμικ, κάτι τέλως πάντων να πιάσει λίγο το πνεύμα των ημερών.

Μα τίποτα;

 

Πάρτε μερικές ξένες εκδόσεις του πρώτου τεύχους. ΚΑΙ τα ελληνικά παρακαλώ. Πλάκα έχουν.

 

post-3787-0-64112500-1450714989_thumb.jpg post-3787-0-63602200-1450714992_thumb.jpg

 

Από τη σελίδα www.facebook.com/foreigncomiccollector. Τι χάνεις Παύλο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3770 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

προσωπικά το πιστεύω αυτό με τον παπακαλιάτη ό,τι και να λέτε εσείς, αν και εξίσου πιθανό είναι να το έκαναν για λόγους πειρατείας...

 

οι εταιρίες διανομής δε νομίζω πως είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικές μεταξύ τους. Η πίτα είναι συγκεκριμένη και το προϊόν ακόμα πιο συγκεκριμένο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116940
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τα Weekend actuals δίνουν ένα μεγαλύτερο αριθμό. Έχουμε λοιπόν $528,966,675, με $247,966,675 από αυτά να είναι στις ΗΠΑ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

δεν μου εφτανε που ελλαδα ερχεται μια εβδομαδα μετα, στον τοπικο κινηματογραφο θα ερθει απο 31/12.. καλο 2016 δηλαδη..

 

:wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Παιδιά, το ειδα. Για του; Όσους δεν θελουν να το δουν λόγω FeelGood και Παπακαλιάτη κτλ: Ουστ. Τρέξτε να το δείτε όσο πιο γρήγορα μπορείτε.

 

Προσοχή, σποιλερς (άδεια μονο στον Falconara90)

 

 

Σκοτωσαν τον Χαν Σόλο.

 

ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΑΝ ΣΟΛΟ!

 

Νταξ. Τίγκα στο σπόιλερ το Star Wars 7 με αποκάλυψη ταυτότητας του Καϊλο Ρεν, θάνατο Σόλο, εύρεση Λουκ κτλ. Πολυ ωραια η ιδεα να βάλουν τον γιο του Χαν Σόλο ως Καϊλο Ρεν. Όσοι λένε οτι με την ταινια καταστρέφεται το expanded universe, ενα εχω να τους πω: Μπορουμε να διαλέξουμε οποία εκδοχή θελουμε, κι ας μην εχω διαβαςει ιστορίες απο αυτο. Το τελος πολυ αινιγματικό και σου αφήνει αίσθηση οτι η συνέχεια έρχεται πολυ σύντομα!

 

 

Επισης ειδα στο όνειρο μου το τραιλερ του Sar Wars 8. :lol: Ηταν λέει ο Φιν, ουρλιάζοντας, να λέει να αφήσουν κάποια Αντ-κατι, δεν το θυμάμαι ολο το όνομα, η οποία ειναι με μωβ μαλλια και μια λασπωμένη στολή. Βρε, λετε; :P

Επεξεργασία από Angel.tze
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Επιτέλους είδα την ταινία και μάλιστα σε πρώτη προβολή (εδώ στην Κύπρο). Ακολουθεί κριτική και ΧΟΝΤΡΑ SPOILERS, το ξανατονίζω ΧΟΝΤΡΑ SPOILERS, επομένως όσοι δεν την έχετε δεί μην ανοίξετε το πιο κάτω κουτί:

 

 

 

Γενικά αισθάνθηκα παράξενα γιατί ήταν μια ταινία με νέους χαρακτήρες και νέο σκηνικό στο γαλαξία. Η ταινία έχει μπολική δράση και πολύ καλά εφφέ.Το όλο σενάριο θυμίζει έντονα το New Hope και αυτό είναι ίσως το μεγαλύτερο αρνητικό της ταινίας κατά την άποψη μου (έλλειψη πρωτοτυπίας).  Οι νέοι χαρακτήρες είναι αρκετά καλοί και έχουν αρκετά να μας πούν τόσο για το παρελθόν τους, όσο και για το μέλλον (στις επόμενες ταινίες):

 

Rey

 

Η βασική πρωταγωνίστρια της ταινίας και η καλύτερη ερμηνεία κατά την άποψη μου. Θα μας απασχολήσει αρκετά στις επόμενες ταινίες και θα συμφωνήσω με τις φήμες που την θέλουν κόρη του Luke (αν ήταν κόρη των Solos σίγουρα θα την αναγνώριζαν). 

 

Fin

 

Δεν μου άρεσε καθόλου σαν χαρακτήρας, το μόνο που έκανε σχεδόν σε όλη την ταινία ήταν να προσπαθεί να σώσει την Rey. Ελπίζω μελλοντικά να τον αξιοποιήσουν καλύτερα.

 

Kylo Ren

 

Δεν ήταν άσχημος σαν κακός της ταινίας. Δεν είναι Darth Vader (έχει ψωμιά να φάει ακόμη), αλλά κατά κεί πάει. Χωρίς την μάσκα είναι φτυστός ο Severus Snape απο τον Harry Potter,άστε που ο κακός του δάσκαλος είναι φτυστός ο Voldemort.  Μου άρεσε το ότι είναι ο γιός των Solos, κάτι που έχει συμβεί και στο expanded universe (αλλά μέχρι έκει η κάθε ομοιότητα) και δίνει ξεχωριστό ενδιαφέρον για την συνέχεια. Tον περιμένουμε να επιστρέψει δριμύτερος στις επόμενες ταινίες.

 

Snoke
 
Ένα σχόλιο για τον ηγέτη της First Order. Ο χαρακτήρας μοιάζει με τον Darth Plagueis (δάσκαλο του Darth Sidious) στο  expanded universe.Είναι αρκετά πιθανό στο new canon να είναι ζωντανός και να ηγείται πλέον της Αυτοκρατορίας.
 
Και πάμε τώρα στην πιο σοκαριστική σκηνή που έχουμε δεί στο Star Wars απο το περιβόητο <<I am your father>>: Τον θάνατο του Han Solo απο τον γιό του Ben Solo (Kylo Ren). Περίμενα να πεθάνει κάποιος απο την παλιά τριάδα για να έχει δράμα η ταινία και να ανεβεί ο κακός στα μάτια των φανς. Η όλη σκηνή έγινε με άψογο και πολύ συναισθηματικό τρόπο. R.I.P. Han :(
 
Γενικά πολύ καλή ταινία, πολύ καλύτερη απο αυτές της τριλογίας των prequels και ελπίζω τώρα που έχει στηθεί το σκηνικό, οι ταινίες να διαμορφώσουν τον δικό τους χαρακτήρα και να μην αντιγράφουν την πρώτη τριλογία. Βαθμολογία 8/10 

 

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Zoύμε σε μπανανία επειδή μια εταιρία διανομής αποφάσισε να καθυστερήσει μια ταινία για μια εβδομάδα; Η εταιρία αναγκάστηκε να καθυστερήσει την ταινία επειδή είμαστε μπανανία; Εφόσον υπάρχουν εταιρίες που μεταδίδουν το Game of Thrones ταυτόχρονα με την Αμερική, είμαστε όσο εκσυγχρονισμένοι όσο και οι ΗΠΑ; 

 

Αν θέλετε να μποϊκοτάρετε μια εταιρία, δικαίωμα σας, καν'τε το. Αλλά υπάρχουν τόσο μα τόσο μα τόσο πιο σοβαροί λόγοι για να μποϊκοτάρεις προϊόντα που χρησιμοποιούμε καθημερινά... :beer:Ζ

Ζουμε σε μπανανια για πολοους λογους .Φυσικα και δεν λεω να μποικοταρουμε την ταινια.Αυτες οι ταινιες ειναι για σινεμα.Αλλα το οτι προτιμησαν ταινια του παπακαλιατη και οχι το star wars ειναι καταντια για μενα.και ας πειτε οτι θελετε για πωλησεις κτλ.Αν ηθελαν ας εφερναν τον παπακαλιατη στις 10 δεκεμβριου,Αισθανομαι για αλλη μια φορα οτι ζω ετσι σε μπανανια.Και πειτε οτι δεν τρεχει που την εφεραν μια εβδομαδα μετα.Ετσι λεμε και δεν τρεχει κατι για τις αποδειξεις ξερω εγω, για τους φορους , για την τροικα η οπως την λενε και παει λεγοντας.Απο τα πιο μικρα ως τα πια μεγαλα.Και φυσικα μια ταινια ειναι ασημαντη μπροστα στα προβληματα αλλα ετσι βλεπεις για ποσα ζωα μας εχουν.Ουτε τα απλα δεν κανουν....

Επεξεργασία από nickzark
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Και σε συνεχεια του προηγουμενου ποστ μου φυσικα και...ΠΗΓΑ και την ειδα.Και θα ξαναπαω.Ειναι απλα υπεροχη.Φανταστικη.Πολυ καλη δουλεια εκαναν.Οταν ξεκινουν οι τιτλοι εχει μια μεγαλη ριγη.Οπως και στο τελος.Δεν ξερω αν καποιος εχει εστω  την παραμικρη αμφιβολια για τον αν πρεπει να παει η οχι...ε ας τα ξεχασει αυτα και απλα ας τρεξει στον σινεμα ...ΤΩΡΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

N E R D G A S M !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ο Hayate περιέγραψε την ταινια ακριβως όπως πιστευω κι εγω. Τα μόνα σημεία που θα διαφωνήσω ειναι

 

 

Εμενα δεν μου φάνηκε σαν το New Hope. Δεν κου το θύμισε καν.

 

Επισης, ο Φιν ή πιο σωστα F-2187, αν και κάπως κοινοτόπος σαν χαρακτήρας, νομιζω οτι εχει ενδιαφερον παρελθόν το οποίο δεν εχει αποκαλυφθεί ακόμη.

 

Εγω στενοχωρήθηκα παρα πολυ οταν ειδα τον @&€!~%# Μπεν να εξαπατά και να σκοτώνει τον ιδιο τον πατέρα του. :wall: Καλυτερα να σκότωναν την Λέια. :P Παντως, θυμάμαι την σκηνή που δείχνει οτι η Λέια διαισθάνεται τον θάνατο του Σόλο. Μια απόδειξη οτι ειναι κι εκείνη Τζεντάι. Την ίδια σκηνή, που η Λέια κατάλαβε οτι ο Λουκ ειναι καλα, είδαμε και στο New Hope...!

 

Σίγουρα ετοιμάζονται και νέες ταινίες. Απλα δεν γίνεται αλλιως...

 

Τελος, κατι μου λέει πως τελικά ο Κάιλο Ρεν δεν εχει πεθάνει... Μάλλον με κάποιο τροπο κατάφερε να αποδράσει απο το "πλανητη" προτού αυτος καταστραφεί.... :thinking:

 

 

Σίγουρα αναμένω την νεα ταινια και μαλιστα συντομα! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αλλα το οτι προτιμησαν ταινια του παπακαλιατη και οχι το star wars

Ποιοι;

 

ετσι βλεπεις για ποσα ζωα μας εχουν

Που έγκειται η κοροϊδία; Σου είχαν υποσχεθεί κάτι και μετά το άλλαξαν;

 

Το ότι ο όρος "μπανανία" στα Ελληνικά χρησιμοποιήθηκε εξ'αρχής υπερβολικά, και χωρίς να έχει ιδιαίτερη σχέση με το αρχικό ιστορικό πλαίσιο είναι προφανές. Σε όσους χρησιμοποιούν τον όρο σοβαρά, σας εύχομαι οι επαφές σας με το εξωτερικό να είναι μόνο με κοινωνικοικονομικά κορυφαίες χώρες, αλλά και πάλι, μόνο για μικρό χρονικό διάστημα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190100
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Στα σίγουρα προτίμησαν την ταινία του Παπααποκείνου στα Village Cinemas για τις αίθουσες Gold Class :) Στο Φάληρο έχει σε κάθε τέτοια αίθουσα 4 ημερήσιες προβολές Παπατέτοιου και 1 Star Wars (το ΣΚ έχει και 2η) και στο Μαρούσι έχει 5 ημερήσιες προβολές Παπαπωστονλένε και 1 Star Wars. :)

 

οι φραγκάτοι προτιμούν Παπαπαπα@α προφανώς :) θα έχει κάτιτις η κινηματογράφηση ρε παιδί μου και θα αξίζει τον κόπο να τη δεις σε μεγάλη οθόνη προφανώς και διαφανώς, καταφανώς και αποθανώς :papas:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ποιοι;

 

 

Που έγκειται η κοροϊδία; Σου είχαν υποσχεθεί κάτι και μετά το άλλαξαν;

 

Το ότι ο όρος "μπανανία" στα Ελληνικά χρησιμοποιήθηκε εξ'αρχής υπερβολικά, και χωρίς να έχει ιδιαίτερη σχέση με το αρχικό ιστορικό πλαίσιο είναι προφανές. Σε όσους χρησιμοποιούν τον όρο σοβαρά, σας εύχομαι οι επαφές σας με το εξωτερικό να είναι μόνο με κοινωνικοικονομικά κορυφαίες χώρες, αλλά και πάλι, μόνο για μικρό χρονικό διάστημα. :)

H εταιρεια διανομης προτιμησε προφανως και η village να την προβαλουν μια εβδομαδα μετα...Και δεν μας ειχαν υποσχεθει κατι αλλα απο την στιγμη που σε ολον τον κοσμο η ημερομηνια προβολης ειναι η 17 δεκεμβριου εκτος απο εδω, ελεω παπακαλιατη και στην Κινα ε τοτε αισθανομαι οτι μας κοροιδευουν.Μπορουσε η εταιρεια πολυ ευκολα απλα να βαλουν τον παπακαλιατη στις 10 δεκεμβριου.Ελληνικη ταινια ειναι.Δεν μπορουσαν να βαλουν το star wars Πχ 10 δεκεμβριου.Τωρα οσον αφορα αλλες χωρες εχω παει Αιγυπτο πχ που ειναι πιο χαλια αλλα  και Τουρκια που ειναι πολυ πιο μπροστα απο μας.Αν ειναι να συγκρινω την Ελλαδα με τις χειροτερες χωρες για να αισθανθω καλα παω πασο.Δεν συγκρινω με τις χωρες τις ευρωπης που ειναι αιωνες μπροστα απο εμας.Αλλα εδω σε λιγο και οι Αφρικανικες χωρες πιο μπροστα θα ειναι (και πολλλες ειναι απο τωρα κιολας) Και φυσικα οχι λογω star wars>γενικα το παω.Αλλα ας μην το συνεχιζουμε.Δεν εχει νοημα.Ας ημαστε στο θεμα , που ειναι οι ταινιες star wars

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24636
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

θα έχει κάτιτις η κινηματογράφηση ρε παιδί μου και θα αξίζει τον κόπο να τη δεις σε μεγάλη οθόνη

 

 

Οσο και να μην το πιστευεις Νικο, η ταινια αξιζε και ηταν καλη σε ολα τα επιπεδα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190100
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν πολυπηγαίνω κινηματογράφο :) Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα για να το κάνω, προτιμάω να τα δίνω αλλού. Ως εκ τούτου θα πρέπει να υπάρχει κάτι το πραγματικά σπέσιαλ για να με κάνει να πιστέψω ότι άξιζε τα λεφτά του το να δεις κάτι σε μεγάλη οθόνη. Διότι επιπρόσθετα επειδή τα βλέπω όλα σε BluRay έχω καλομάθει, θέλω ευκρίνεια κρυστάλλου και συνήθως βρίσκω "θολό" αυτό που παίζει σε μεγάλη οθόνη (αν δεν πληρώσεις ακόμα περισσότερα για να το δεις σε εξαιρετική οθόνη). Τελευταία φορά που είχα εντυπωσιαστεί σε σινεμά ήταν στο Casino Royal όπου στο ξεκίνημα, στο "παρκούρ", όταν ανέβηκαν στο γερανό και η κάμερα έδειξε από πάνω προς τα κάτω, έπαθα ίλιγγο :D (έχω και τρομερή υψοφοβία :D). Η άλλη φορά που σκυλομετάνιωσα ήταν που δεν είδα το Inception σε μεγάλη οθόνη. Το ψυλλιαζόμουν ότι θα είναι εξαιρετικό και όντως αυτά που είδα σε μικρή οθόνη μου έδειξαν ότι σε μεγάλη θα πάθαινα σοκ :) 

 

Αυτή τη στιγμή η μόνη ταινία που φρονώ ότι θα αξίζει τον κόπο να την δω σε μεγάλη οθόνη είναι το Hateful 8. Εικαστικά μοιάζει απίστευτο :) ή μιλάμε για τα τεράστια πλάνα με τα βουνά ή μιλάμε για τα κοντινά (Ταραντίνο γαρ) Φτάνει να βρω κινηματογράφο με πραγματικά κρύσταλλο εικόνα :) Το Star Wars λογικά θα έχει παρόμοιες στιγμές. Η σκηνή στο τρέηλερ με το καταρριφθέν destroyer στην έρημο μοιάζει για τέτοια. 

 

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι στη ταινία του Παπαολαταμαμωολατασφαζω έχει τέτοια κινηματογράφηση? :) 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24636
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αυτή τη στιγμή η μόνη ταινία που φρονώ ότι θα αξίζει τον κόπο να την δω σε μεγάλη οθόνη είναι το Hateful 8. Εικαστικά μοιάζει απίστευτο :) ή μιλάμε για τα τεράστια πλάνα με τα βουνά ή μιλάμε για τα κοντινά (Ταραντίνο γαρ) 

 

 

 

Θα ηθελα και θελω να λατρεψω την νεα ταινια του Ταραντινο ''Hateful 8'' (αφου ειναι και western) αλλα δε μπορω να σου περιγραψω ποσο με χαλανε τα κωμικα της στοιχεια..με ξενερωνουν.. :) οπως και να 'χει μαλλον θα την δω (αφου ακολουθα και το παλιο φορματ και ο Ταραντινο αγαπα το σινεμα οποτε αξιζει να του δωσω τα λεφτα μου και με το παραπανω :D )

 

Γι'αυτο και ανυπομονω περισσοτερο για ''The revenant'' :) 

 

Οχι φυσικα και δεν εχει κινηματογραφηση σαν το hateful 8 ή το star wars η ταινια του Παπαολαταμαμωολατασφαζω :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ηθελα να ξερα,αν εβγαζε καμια ταινια ο αλμοδοβαρ στην ισπανια και καθυστερουσαν και εκει την προβοη του σταρ γουορς θα λεγαμε οτι ειναι μπανανια,gtp ,γελοιοι κλπ; ή μπορει ισως να τους βγαζαμε και το καπελο που πανε κοντρα στις εμπορευματοποιημενες αμερικανιες που μας τα χουν πρηξει με τα πορτοκαλια σταρ γουορς,σταφυλια yoda,μασκαρα vader κλπ κλπ; 

Πραγματικά εχει καταντησει κουραστικο το ολο ζητημα με τη γκρινια,μια κ*λοταινια ειναι,αν σας αλλαζει τοσο πολυ τη ζωη το ποτε θα το δειτε, μαλλον πρεπει να το δειτε λιγο..

Υγ:εγραφα το ποστ οσο γραφονταν τα 2-3 παραπανω ποστ οποτε τωρα φαινεται λιγο ασχετο :)

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.