Μετάβαση στο περιεχόμενο

Star Wars (new trilogy / spin-offs) (2015- )


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

On 16/3/2018 στο 9:45 ΠΜ, Sakperi είπε:

Θα βλέπουμε τον θείο Τζώρτζ με πολύ νοσταλγία σύντομα. Αν κάποιοι δεν το κάνουμε ήδη.

 

Εχει ξεφύγει η κατάσταση πλέον. Οντως, μου λείπουν οι παλιές καλές εποχές του Star Wars, αλλά υποθέτω ότι οι εποχές αλλάζουν (προς το χειρότερο). :blush:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13776
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  124
  • Reputation:   592
  • Achievement Points:  124
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4849 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

On 19/3/2018 στο 5:49 ΜΜ, CaptainMarvel17 είπε:

 

Εχει ξεφύγει η κατάσταση πλέον. Οντως, μου λείπουν οι παλιές καλές εποχές του Star Wars, αλλά υποθέτω ότι οι εποχές αλλάζουν (προς το χειρότερο). :blush:

 

Προς το χειρότερο φαίνεται σε εμάς, γιατί δεν βλέπουμε να γυρίζονται ταινίες όπως παλιά αλλά κι εμείς έχουμε αλλάξει σε σχέση με το πως είμασταν όταν τις πρωτοείδαμε. Να λέμε και του στραβού το δίκιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20237
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εναλλακτικό τέλος για το Last Jedi:

 

https://www.youtube.com/watch?v=rCB8DUGpYQQ

 

Πέρα από το χιούμορ, η κανονική ταινία θα ήταν πολύ καλύτερη αν γίνονταν κάποια από τα πράγματα που βλέπουμε στο πιο πάνω βίντεο. 

 

.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Πηγα στην παρασταση των 23,00 να δω το Χαν Σολο (αν και συνηθως παω νωριτερα σινεμα) και γενικα μου αρεσε. Μου φανηκε πιστο στο χαρακτηρα και την ουσια των γνωστων μας χαρακτηρων και εξηγησε μερικα πραγματα ικανοποιητικα για μενα.

 

Φυσικα επαιξε με τις αναμνησεις μας και ειχε αρκετες αναφορες στα παλια με ατακες, μουσικα θεματα, cameo ηθοποιων ή ακομα και με τον τροπο που πυροβολαγε ο νεος Χαν που ηταν copy paste Harrison Ford  κατι λογικο. Περιπετεια μπολικη αλλα αγωνια λιγη αφου ξεραμε την μοιρα των πρωταγωνιστων μας.

 

Συγκρινομενο με το πολυ καλο Rogue One ηταν μαλλον χειροτερο.

 

Αλλα εκανε κατi ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ και διορθωσε τον Λουκας (ναι γινεται και αυτο)

 

Spoiler

σποιλερ ετσι??

 

Spoiler

Ο Χαν ΝΙΚΗΣΕ γιατι πυροβολησε ΠΡΩΤΟΣ!!!!!! Αυτα ειναι!! ΠΙΣΤO ΠΙΣΤO ΠΙΣΤΟ στο χαρακτηρα του Χαν Σολο!!!!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Το είδα χθες το βράδυ. Πήγα με ελάχιστες προσδοκίες, ψιλοβαριόμουν να πω την αλήθεια και πιο πολύ πήγα γιατί το είχα κανονίσει με κάποιους φίλους.

 

Τελικά πέρασα μια χαρα. Δεν ήταν κάτι εκπληκτικό, δεν ήταν επικό, αλλά ήταν πλήρως διασκεδαστικό, καλογυρισμένο και όλοι έπαιζαν ικανονοποιητικά τους ρόλους τους.

Τα εφέ ήταν όμορφα, και η ιστορία ήταν αρκετά καλή.

Σίγουρα δεν είναι must-watch, αλλά περνάς πολύ καλά και δεν βαριέσαι. Το τέλος μόνο ήταν λίγο αδιάφορα, αλλά έχω την αίσθηση ότι άφησε αρκετά κενά για να υπάρξει κάποιο sequel.

 

Ένα 7αράκι πιστεύω είναι τίμια βαθμολογία.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55373
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

10 hours ago, GreekComicFan said:

 

Ελπίζω να μη μας βάλουν πάλι τον Temuera Morrison!

 

Από την άλλη, σε μια καλή ταινία Boba Fett ο κεντρικός χαρακτήρας δεν χρειάζεται να βγάλει ποτέ τη μάσκα του! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μπορεί να το πόσταρε κάποιος, αλλά αξίζει να το δούμε και πάλι. Μια διασκευή σε εικόνες του πρώτου Star Wars από ανθρώπους που δεν είχαν ιδέα για την κανονική ταινία. Χαρακτήρες του Empire Strikes Back στο New Hope, διαστημόπλοια τύπου Spaceship Yamato, Darth Vader με βυζιά, Chewbacca σαν πίθηκος, ένα ό,τι να 'ναι σενάριο.

 

Chinese_star_wars_comic_manhua_llianhuanhua5-1024x805.thumb.jpg.6bd86766dd917b37d51cc399d93c76de.jpg

Chinese_star_wars_comic_manhua_llianhuanhua-51-1024x827.thumb.jpg.76cfdac06870ded12c8e3c40126bc274.jpg Ένα Steranko καρέ

Chinese_star_wars_comic_manhua_llianhuanhua-56-1024x814.thumb.jpg.a4016f947f8c6eb409359bab507e5bdc.jpg Νομίζετε κάνω πλάκα για τα βυζιά;

Chinese_star_wars_comic_manhua_llianhuanhua-68-1024x813.thumb.jpg.a63f1c79b6902c31ee67ad8064d69890.jpg Ένας Τσουμπάκα.

Chinese_star_wars_comic_manhua_llianhuanhua-87_Page_07-1024x872.thumb.jpg.8b35d4b347bad9d9d381f1de44c116c0.jpg Ένας άλλος Τσουμπάκας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

54 λεπτά πριν, x for xepeta είπε:

Darth Vader με βυζιά,

 

Chinese_star_wars_comic_manhua_llianhuanhua-56-1024x814.thumb.jpg.a4016f947f8c6eb409359bab507e5bdc.jpg Νομίζετε κάνω πλάκα για τα βυζιά;

 

 

Το outfit του Vader, μοιαζει με αυτο της Valkyrie. :)

 

Valkyrie_Vol_2_1.jpgValkyrie.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55373
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Είδα το Solo σήμερα. Το πρώτο μισό δεν μου άρεσε, παραήταν σκοτεινό για Star Wars. To 2o μισό ήταν καλό και το τέλος ακόμα καλύτερο και αφήνει και πολύ σημαντικά θέματα που θα λυθούν σε επόμενη ταινία (περισσότερα γι'αυτά κατωτέρω στο spoiler).

 

Οι ηθοποιοί που παίζουν τους Χαν και Λάντο πολύ καλοί, το έπιασαν το νόημα. Η ώρα μετά τη μέση της ταινίας κύλησε ευχάριστα.

 

Η Khalisi (Κίρα) χάλια μαύρα από ηθοποιία, είτε γέλαγε είτε στενοχωριόταν είχε την ίδια πρόσοψη. Πιο πολλά συναισθήματα και καλύτερο range εκφράσεων είχε ο Τσιουμπάκα (ο οποίος ήταν ο Τσιουμπάκα που αγαπήσαμε).

 

Με τα ρομπότ το παρακάνανε, αμάν πια. Στο original Star Wars τα ρομπότ ήταν περιθωριακοί χαρακτήρες που έπαιζαν ελάχιστο ρόλο στην εξέλιξη της ταινίας, η Disney το έχει πια τραβήξει απ'τα αυτιά. Είμαι βέβαια μπουχτισμένος από τον BB8 στο Επεισόδιο 8, όπου οδήγησε ΑΤ-ST walker και έφτιαχνε βλάβες με το κεφάλι του (κυριολεκτικά), αλλά... φαίνεται ότι στο σύμπαν της Disney τα ρομπότ μπορούν να τα κάνουν όλα, εκτός όταν δεν το θέλει το σενάριο, π.χ. το σκάφος στο Επεισόδιο 8 έπρεπε να το οδηγήσει στη σύγκρουση και να θυσιαστεί η ΝΑΥΑΡΧΟΣ, αν είναι δυνατόν, δηλαδή δεν μπορούσε να καθίσει ένα ρομπότ στη θέση της και να πατήσει τα 2 κουμπιά που χρειαζόταν, έπρεπε να είναι η αρχηγός του στόλου για να τα πατήσει με αποφασιστικότητα! :damn:

 

Η εμφάνιση ενός χαρακτήρα (που δεν το περίμενα με τίποτα) σε ολόγραμμα στην ταινία για 10 δευτερόλεπτα με ξάφνιασε σε τέτοιο βαθμό που αμέσως αναρωτήθηκα αν ήταν κάποιος άλλος από τη φυλή του που του έμοιαζε, γιατί πως είναι δυνατόν να είναι αυτός, και σαν να το κατάλαβε έκανε αμέσως μετά μια κίνηση για να επιβεβαιώσει πως είναι ο ίδιος με αυτόν που σκεπτόμουν πως αποκλείεται να είναι. Και χάλια να ήταν όλη η υπόλοιπη ταινία, θα άξιζε να τη δω μόνο για τα 10 αυτά δευτερόλεπτα και για τις σκέψεις που με κατέκλυσαν για το τι μπορεί να σημαίνει η εμφάνιση του για τις επόμενες ταινίες που έρχονται, με πρώτη αυτή του Boba Fett και επόμενη την πλέον αναπόφευκτη για την οποία δεν έχει ακουστεί τίποτε μέχρι στιγμής αλλά πιστεύω ότι μας περιμένει κρυμμένη στη γωνία. Περισσότερα μέσα στο spoiler, προσοχή μην το διαβάσετε πριν δείτε την ταινία.

 

Νομίζω ότι έκανα λάθος που είδα την ταινία σε 3D και ίσως γι'αυτό να με κούρασε το 1ο μισό που ήταν πολύ σκοτεινό και το 3D το σκοτείνιασε κι άλλο.

 

Spoiler

Ο Χαν κατευθύνεται στον Τατουίν για να μπει στην υπηρεσία του Τζάμπα. Η επόμενη ταινία που ανακοινώθηκε είναι με τον Bobba Fett που γνωρίζουμε ότι είναι κι αυτός στην υπηρεσία του Τζάμπα και ότι ο Χαν τον γνωρίζει. Λέτε ο Χαν να παίξει και στην ταινία του Bobba Fett, συνεχίζοντας την πλοκή που βλέπουμε εδώ;

 

Ο χαρακτήρας που λέω παραπάνω είναι φυσικά ο Darth Maul, o οποίος φαίνεται ότι όχι μόνο επέζησε από το κόψιμο του στα δύο από τον Obi-Wan στο Επεισόδιο Ι, αλλά έγινε και crime lord!

 

H ύπαρξη του νομίζω ότι δεν μπορεί να τελειώσει διαφορετικά από μια μονομαχία με τον Darth Vader, σε μια ταινία με πρωταγωνιστή τον Vader που η Disney μας έχει επιμελώς κρύψει, όμως το πρώτο σημάδι για την αναπόφευκτη ύπαρξη της στα σχέδια της Disney βλέπουμε εδώ και ανυπομονώ να την δω και στους κινηματογράφους κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη πενταετία!

 

:mafia:

 

edit: Το ανωτέρω βέβαια είναι αυτό που ελπίζω. Η άλλη τους επιλογή είναι να σκοτώσει τον Mawl "πάλι" ο Obi-Wan στην επερχόμενη ταινία του. Πολύ πιο πεζό σενάριο κατά τη γνώμη μου... :(

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Στην πρώτη ταινία οι πρωταγωνιστές της πρώτης πράξης ήταν τα ρομπότ, υπενθυμίζω. :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55373
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Σωστό, αλλά τι έκαναν; Περιφερόντουσαν από δω κι από κει. Δεν έκαναν τίποτε πάνω από τις φυσιολογικές ικανότητες τους. Δεν είδα π.χ. τον 3PO να πολεμάει τους αμμοάνθρωπους όταν επιτέθηκαν στον Λουκ, αλλά ήταν ο πρώτος που παραπάτησε και βγήκε νοκ-άουτ μόλις εμφανίστηκαν.

 

Εδώ το ρομπότ τι ακριβώς ήταν; Ήταν πιλότος; Ήταν πολεμιστής; Ήταν επαναστάτης; Ήταν αναπρογραμματιστής; Αν όλα τα ρομπότ επειδή τάχα δεν σβήσαμε την μνήμη τους για πολλά χρόνια αποκτούν τις ικανότητες που βλέπουμε σε αυτό και στο ρομπότ του Rogue One, που κι εκείνο τάχα το προγραμμάτισαν να κάνει παπάδες, απορώ πως δεν κυβερνούν ακόμη το σύμπαν του Star Wars.

 

Με το ίδιο σκεπτικό θα κάτσω να αναπρογραμματίσω τώρα κι εγώ το κομπιούτερ που έχω στο γραφείο μου να οδηγάει ταξί, και θα του πάρω και ένα ταξί να βγαίνει το βράδυ κούρσα να μου φέρνει κάνα φράγκο. :)

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

ΤΑΡΙΦΙ-ΠΙΟ. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20237
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμένα μου άρεσε το plot με το ρομπότ. Μου θύμισε μια σχετική ιστορία του Δικαστή Ντρεντ.

Πράγματι ο νεαρός Σόλο μου θύμισε τον τρόπο που κράταγε το πιστόλι ο Χάρισον Φορντ. Αλλά η μεγάλη μαγκιά των παραγωγών θα ήταν να τον βάλουν να πυροβολεί έναν αντίπαλο με γιαταγάνι  !!!! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

αδιάφορη ταινία. περίμενα κάτι πολύ πιο εντυπωσιακό. τόσο προβλεπόμενα όλα που καταντούσε βαρετή. το trailer ήταν 10 φορές καλύτερο:(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το είδα και εγώ, σχετικά καλή ταινία, αν και σαφώς κατώτερη από τις τελευταίες δύο της σειράς και το Rogue One. Πιστεύω ότι κάνει πολύ καλά την δουλειά της, δηλαδή να δούμε το παρελθόν του Han Solo και πως έγινε αυτός που είναι στο σύμπαν του Star Wars. Πλήρης σεβασμός στον χαρακτήρα και όλα συνδέονται αρμονικά, ενώ θα έλεγα ότι το τέλος μας δίνει κάποια hints για το τι θα δούμε στα επόμενα spinoffs. Θα ήθελα να μείνω στον χαρακτήρα που ανέφερε ο constantinople και να πώ ότι 

Spoiler

και μένα με ξάφνιασε το cameo του Darth Maul, γιατί ο συγκεκριμένος χαρακτήρας εμφανίστηκε και στις animated σειρές Clone Wars και Rebels, όπου έκλεισε και τον κύκλο του. Περισσότερα spoilers δεν κάνω, αν ενδιαφέρεσαι για την εξέλιξη του συγκεκριμένου χαρακτήρα, καλό θα ήταν να ρίξεις μια ματιά στις συγκεκριμένες σειρές.

 

Βαθμολογία 7/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Η ταινία Solo ήταν καλή. Μέχρι εκεί. Και δε θα μπορούσε να είναι αλλιώς γιατί σχεδόν όλες οι origins ταινίες έχουν χαμηλό ταβάνι. πχ: Χτίζουμε μία σκηνή δράσης με έντονη κορύφωση και σκέφτεσαι. Αν δεν ήταν πρωταγωνιστής ο Σόλο, εδώ θα είχα σηκωθεί στις μύτες. Αλλά ξέρεις ότι σε μεταγενέστερες ταινίες υπάρχει ο Χαν, υπάρχει ο Τσουμπάκα, υπάρχει ο Λάντο και το Μιλένιουμ Φάλκον. Άρα κατευθείαν η αγωνία περιορίζεται στην τύχη του Χάρελσον και της βασίλισσας των Άνταλ και των Πρώτων Ανθρώπων, μητέρας των δράκων κλπ κλπ κλπ.

 

Μου άρεσε πάρα πολύ η ερμηνεία του Άλντεν Έρενραϊτ. Δε δημιούργησε έναν χαρακτήρα από το μηδέν, αλλά έκανε κάτι ίσως δυσκολότερο. Έκανε έναν γνήσιο Σόλο, να μιλάει, τρέχει, αντιδρά, πυροβολεί όπως ο Χάρισον Φορντ χωρίς να μου δώσει σε κανένα σημείο την εικόνα της καρικατούρας. Και αν η ύπαρξη ή όχι σήκουελ βασίζεται στην απόδοσή του, νομίζω ότι κέρδισε το δικαίωμα να ξαναπαίξει Σόλο με το σπαθί του. Εμένα μου έδωσε την εντύπωση ηθοποιού που δούλεψε πολύ και πήρε αυτό που ήθελε από το ρόλο. Παρομοίως και ο μικρός Γκλόβερ. Αυτός κάτι παραπάνω, νομίζω ότι πρόσθεσε στο χαρακτήρα πράγματα. Από την άλλη η Θυελογέννητη, Άκ(λ)αυτη και καπετάνισσα της θάλασσας από γρασίδι, αγγούρι όπως πάντα. Δηλαδή σκέφτεσαι τη Φελίσιτι Τζόουνς ως Τζυν Έρσο και είναι για κλάματα. Μπροστά της η Ντέιζι Ρίντλι είναι Μέριλ Στριπ.

 

Τέλος να υπογραμμίσω ότι η ταινία είχε ισορροπία. Δηλαδή δε θυμάμαι κάτι που να με ενόχλησε όπως οι 2 τελευταίες ταινίες της κανονικής σειράς. Και μετά το Rogue One βεβαιώθηκα ότι χωρίς τα δεδομένα βαρίδια της κυρίως ιστορίας, τα A Star War Story series θα μας δώσουν ωραία πράματα.

Επεξεργασία από Kurdy Malloy
Προσέθεσα λίγα λόγια αγάπης για την Εμιλια Κλαρκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Δυο νεα που βρηκα για τα Star Wars ειναι:

 

1) Θα βγει νεα animated σειρα με τιτλο Star Wars Resistance και θα εξελισσεται λιγο πριν το Force Awakens και θα δουμε και μερικους απο τους καινουριους χαρακτηρες. Εικονες και artwork δεν κυκλοφορουν πολλα ακομα.

 

star-wars-resistance-tall.thumb.jpg.228f0b467a95e6904ddeb6f61557f79e.jpg

 

http://www.theforce.net/story/television/First_Look_At_Star_Wars_Resistance_Artwork_181229.asp

 

https://www.starwars.com/news/star-wars-resistance-set-for-fall-debut

 

 

2) Θυμαστε το Clone Wars που σταματησε αποτομα τελος 5ης σεζον και μετα βγηκε η 6η απο το Netflix?? Ε τωρα η Ντισνευ το θυμηθηκε (5χρονια αφου τελειωσε οπως τελειωσε) και αποφασισε να το συνεχισει  οποτε θα εχουμε 7η σεζον απο του χρονου ομως.

 

λινκ με πληροφοριες και τρεηλερ μεσα   http://www.denofgeek.com/us/tv/star-wars/275013/star-wars-the-clone-wars-season-7-confirmed-with-trailer

 

το τρεηλερ μονο

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Η αναβίωση των Rebels δεν μου προκαλεί έκπληξη καθώς και υλικό είχανε από την 6η σεζόν και ήταν απαίτηση των φανς να ολοκληρωθεί η σειρά και να καλυφθούν τα όποία κενά έχουν μείνει από τις ιστορίες. Ανυπομονώ.

 

Είμαι κάπως επιφυλακτικός με το Resistance μετά τα όσα είδαμε στα επεισόδια 7 και 8. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Τρεηλερ για το Star Wars Resistance. Το Οκτωβρη βγαινει και αυτο.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

https://gr.ign.com/star-wars-episode-ix/60453/news/phreno-bazei-e-disney-sten-kuklophoria-star-wars-tainion

 

Quote

Σε συνέντευξή του με το The Hollywood Reporter, ο Iger είπε ότι δεν θα έπρεπε να κυκλοφορεί μια ταινία "Star Wars" κάθε χρόνο. "Πήρα αυτή την απόφαση, όσων αφορά το πρόγραμμα, και καθώς κοιτάζω πίσω, νομίζω ότι το λάθος που έκανα — και παίρνω την ευθύνη — είναι ότι ήταν πολλά, σε σύντομο χρονικό διάστημα. Να αναμένετε μια μείωση ταχύτητας, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνουμε ταινίες".

 

λογικό, ούτε το σολο δεν εχω δει ακόμα.. χαχα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 Δεν θα μακρηγορήσω για το Solo, αφού τα ήδη γραφόμενα που αναρτήθηκαν στα παραπάνω post, με έχουν καλύψει. :)

 

Βαθμολογία στην retroκλίμαξ: 6,5/10

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

είδα κι εγώ το solo τελικά..

 

μου άρεσε σαν sci-fi ταινία, δεν την βαρέθηκα, πέρασα καλά αλλά δεν είχα την αγωνία, την αίσθηση, την ανατριχίλα που έχω όταν βλέπω μια ταινία της κανονικής σειράς.. :lol:

 

το rogue one νομίζω μου άρεσε περισσότερο.. 

 

ήρθα βέβαια κι εγώ να ρωτήσω τι παίζει με εκείνον τον χαρακτήρα που έχετε στα σποιλερς αλλά όλοι την ίδια απορία έχετε χαχα

 

αλλά θα κάνω άλλη ερώτηση..

 

 

 


 

το solo είναι πριν η μετά το 1ο επεισόδιο με τον darth maul;;; δλδ πριν τον κόψουν στη μέση η μετά;;;

(edit: διάβασα ότι είναι μετά.. πφφφ)

την τύχη της Qi'ra την ξέρουμε η όχι;; θα την μάθουμε κάποια στιγμή στο μέλλον;; που αν είναι έτσι δεν θα την μάθουμε μάλλον γιατί δεν πήγε τοσο καλά το σόλο οπότε μάλλον δεν θα το συνεχίσουν πιστεύω...

 
 

 

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Τόσο ο Σόλο όσο και η Κι'ρα έχουν υπογράψει συμβόλαια για περεταίρω ταινίες. Οπότε περιμένουμε να τους ξαναδούμε.

 

Στο άλλο που ρωτάς, η απάντηση είναι πάρα πολύ μετά, όχι απλά μετά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

απο τον Jon Favreau

 

mandalorian-720x720.thumb.jpg.f6a87ac87d3752ae47ff5ff304ef9599.jpg

 

 

και η 1η εικόνα

 

 

the-mandalorian.thumb.jpg.17b99bc7cdbff290cb7453683b697df3.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.