Μετάβαση στο περιεχόμενο

Star Wars (new trilogy / spin-offs) (2015- )


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δεν έχεις άδικο καθόλου. Αλλά γιαυτό ήμαστε σε αυτό το φόρουμ. Άλλος θα πει πως κανετε έτσι κ..κόμικς είναι κ παει λεγοντας

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Η ταινία βγήκε στους κινηματογράφους και τα σπάει. Μπορεί όποιος θέλει να πάει να τη δει. Δε θα περιμένει άλλο. Γιατί το συζητάμε ακόμα;

 

Στα της ταινίας τώρα:

 

(μη το ανοίξετε αν δεν έχετε δει τη ταινία. you have been warned)

 

 

Με στεναχώρησε αρκετά το γεγονός ότι πέθανε ο Han. Αν και η ταινία το φώναζε ότι θα συμβεί δέκα λεπτά πριν γίνει. Ουσιαστικά, είναι το μόνο πράγμα που δε πρέπει να σου κάνουν spoiler στη ταινία. Ίσως και το ποιος είναι ο Kylo Ren, αλλά αφού το είπαν στα 10 λεπτά της ταινίας, δε το θεωρώ μείζων μυστικό. Το άλλο σημαντικό γεγονός της ταινίας είναι η υπόνοια ότι η Rey είναι η κόρη του Luke.

 

Στις διάφορες συζητήσεις με φίλους, παρότι είχαμε όλοι την ίδια πεποίθηση, προέκυψε ότι θα μπορούσε κάλλιστα να είναι κόρη της Leia, πράγμα που θα εξηγούσε γιατί τη συμπάθησε τόσο ο Han και γιατί ήθελε τόσο πολύ να τη πάρει υπό τη προστασία του ως μέρος του πληρώματος του Millennium Falcon. Αλλά για κάποιο λόγο μου φαίνεται πιο πιθανό το Lightsaber του Άνακιν να κάλεσε τη κόρη του Luke και όχι της Leia, για τον ίδιο λόγο που κάλεσε και τον Luke και όχι τη Leia, στην αυθεντική τριλογία.

 

Angel.tze, δε φαίνεται πουθενά ότι η Leia μπορεί να χρησιμοποιήσει τη Δύναμη. Το ότι αισθάνηκε το θάνατο του Han δε σημαίνει ότι είναι Jedi. Σημαίνει ότι έχει μαζί του έναν πολύ δυνατό συναισθηματικό δεσμό. Μη ξεχνάμε το πόσο πολύ αγαπήθηκαν, παρά το γεγονός ότι χώρισαν. Αυτό το λέω από προσωπική εμπειρία. Πριν από ένα χρόνο περίπου, αισθάνθηκα ορθά ότι συνέβη κάτι πάρα πολύ κακό στη κοπέλα που ήμασταν τότε μαζί (true fact, true story) και την υπεραγαπούσα. Αυτό δε με κάνει Jedi ;)

 

 

Θα ξαναπώ για άλλη μια φορά: Πηγαίνετε να τη δείτε!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

H εταιρεια διανομης προτιμησε προφανως και η village να την προβαλουν μια εβδομαδα μετα...

Έχει προκύψει κάποιο νέο στοιχείο πως ο Παπακαλιάτης έχει την ίδια εταιρία διανομής, αντίθετα με ότι έχει ήδη ειπωθεί στο θρέντ;

 

Και δεν μας ειχαν υποσχεθει κατι αλλα απο την στιγμη που σε ολον τον κοσμο η ημερομηνια προβολης ειναι η 17 δεκεμβριου εκτος απο εδω, ελεω παπακαλιατη και στην Κινα ε τοτε αισθανομαι οτι μας κοροιδευουν.

Μα αφού δεν προσπάθησαν να μας κοροϊδέψουν τότε δεν μας κορόιδεψαν. Δεν έχουν καμιά υποχρέωση να κυκλοφορήσουν την ταινία άμεσα. 

 

Πχ 10 δεκεμβριου.Τωρα οσον αφορα αλλες χωρες εχω παει Αιγυπτο πχ που ειναι πιο χαλια αλλα  και Τουρκια που ειναι πολυ πιο μπροστα απο μας.Αν ειναι να συγκρινω την Ελλαδα με τις χειροτερες χωρες για να αισθανθω καλα παω πασο.Δεν συγκρινω με τις χωρες τις ευρωπης που ειναι αιωνες μπροστα απο εμας.

Εγώ με αυτές την συγκρίνω. Αν παρακολουθήσεις ειδήσεις από Ανατολική Ευρώπη για κανά μήνα ίσως συμφωνήσεις μαζί μου. :) Το "Αυτό γίνεται μόνο στην Ελλάδα" σπάει ακόμα και αν παρακολουθείς τι λένε συγκεκριμένοι πολιτικοί και σε πιο δυτικές χώρες. Η ανικανότητα και η στενομυαλιά δεν γνωρίζουν σύνορα.

 

Στην Τουρκία και σε πολλές χώρες της Αφρικής σε φυλακίζουν (ή σε βομβαρδίζουν) σύμφωνα με το πως ζεις, το πως εκφράζεις την διαφωνία σου, και για τα πιστεύω σου.

 

 

ηθελα να ξερα,αν εβγαζε καμια ταινια ο αλμοδοβαρ στην ισπανια και καθυστερουσαν και εκει την προβοη του σταρ γουορς θα λεγαμε οτι ειναι μπανανια,gtp ,γελοιοι κλπ; ή μπορει ισως να τους βγαζαμε και το καπελο που πανε κοντρα στις εμπορευματοποιημενες αμερικανιες που μας τα χουν πρηξει με τα πορτοκαλια σταρ γουορς,σταφυλια yoda,μασκαρα vader κλπ κλπ; 

Πραγματικά εχει καταντησει κουραστικο το ολο ζητημα με τη γκρινια,μια κ*λοταινια ειναι,αν σας αλλαζει τοσο πολυ τη ζωη το ποτε θα το δειτε, μαλλον πρεπει να το δειτε λιγο..

Υγ:εγραφα το ποστ οσο γραφονταν τα 2-3 παραπανω ποστ οποτε τωρα φαινεται λιγο ασχετο :)

Και εκεί τα ίδια θα συνέβαιναν. Μετά κάποιος άλλος θα ανέφερε "Αυτά γίνονται μόνο στην Ισπανία!", και η συζήτηση θα κορυφωνόταν με έναν τρίτο να διαμαρτύρεται για το πόσο απρόσεχτοι και αγενείς είναι οι οδηγοί, καταλήγοντας ότι όλα αυτά είναι λόγω έλλειψης πολιτισμού. Θα πεταγόταν και η λέξη "Ισπανιστάν" κάνα 2-3 φορές για να αποκορυφωθεί η δίκαια και ηθική αγανάκτηση. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3769 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Δεν έχουν καμιά υποχρέωση να κυκλοφορήσουν την ταινία άμεσα. 

 

 

 

Αυτό είναι επιχείρημα στην κουβέντα; Μα αυτή είναι η ίδια η κουβέντα.

 

Εντελώς φιλικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θες να έχεις πάντα δίκιο; Επάνω στην αγωνία σου αυτή λες άκυρα και χωρίς λογική πράγματα.  :beer:

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Παρότι θεωρώ μάταιο να συζητάμε ακόμα τα θέμα της διαμονής, ας πω κι εγώ το κατιτίς μου στο ζήτημα:

 

Το Star Wars έχει ως εταιρία διαμονής τη FeelGood.

 

Οι Παράλληλοι Κόσμοι έχουν ως εταιρία διαμονής τη Village.

 

Δύο διαφορετικές ταινίες, από δύο διαφορετικές εταιρίες. Προτού συνεχίσω, να θυμήσω ότι πριν μερικά χρόνια, το Fantastic Four είχε αλλάξει ημερομηνία προβολής για να μην είναι κοντά στο Transformers και χάσει εισιτήρια. Πάμε τώρα παρακάτω.

 

Όταν ανακοινώθηκε το Star Wars είχε αρχική ημερομηνία προβολής τα Χριστούγεννα. Αργότερα, το άλλαξαν και το έκαναν 17, για τον όποιο λόγο θεώρησε σκόπιμο η Disney να το κάνει. Όταν έγινε αυτή η ανακοίνωση, στη ταινία του Παπακάλιατη, δε γνώριζαν ακόμα ημερομηνία προβολής. Η Village λοιπόν αποφάσισε να βγάλει τη ταινία στις 17. Πάλι δικός της ο λόγος. Η FeelGood θεώρησε ότι δεν έχει λόγο να αλλάξει την ημερομηνία της προβολής σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και πως αν πάει στις 17, ημερομηνία που έχει ήδη κατοχυρωθεί από τη Village για τους Παράλληλους Κόσμους, θα χάσει εισιτήρια. Καλώς ή κακώς, εταιρία είναι, κάτι ξέρουν, αυτό θεώρησαν καλύτερο για το εισπρακτικό τους κέρδος.

 

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ: μέχρι στιγμής, ούτε ο Παπακαλιάτης, ούτε η Village ανακατεύτηκαν στην απόφαση ημερομηνίας του Star Wars.

 

Μέχρι τώρα έχουν τεθεί ικανοποιητικά επιχειρήματα για το ορθό της απόφασης, αλλά για κάποιους δεν αρκεί. Οπότε πάλι για λίγη περαιτέρω ανάλυση:

 

Για ποιο λόγο όμως το Star Wars να χάσει εισιτήρια από τη ταινία Παράλληλοι Κόσμοι; Δεν είναι γνωστό της πάσης πόσο σημαντική ταινία είναι το καινούργιο Star Wars για το κινηματογράφο; Η απάντηση είναι: ΟΧΙ!

 

Όσο κι αν δε θέλουμε να το πιστέψουμε, δεν είμαστε Αμερικάνοι, ούτε έχουμε τη κουλτούρα τους. Μας αρέσει, δε μας αρέσει, το χώρο του θεάματος στην Ελλάδα τον ελέγχουν και τον καθορίζουν οι γυναίκες, κυρίως οι νοικοκυρές, και τα άτομα άνω των 50+. Αυτό δεν είναι ούτε κακό, ούτε καλό. Απλά είναι αυτό που είναι. Πρέπει να το δεχτούμε. Μέχρι πριν ένα χρόνο περίπου, ήταν άγνωστο σε όλους μας το fan base που έχει το Star Wars στην Ελλάδα. Πόσο μάλλον για μια εταιρία που το πιθανότερο να διοικείται από άτομα ηλικίας 50+ και πρέπει να ελέγχουν όλες τις κοινωνικές ομάδες για τη καλύτερη προώθηση των ταινίων της. Ουσιαστικά, έχουμε δύο ταινίες, που ανήκουν σε αντίπαλες εταιρίες. Η μία απευθύνεται σε ένα ευρύ, μεγάλο και γνωστό κοινό εντός της χώρας και η άλλη σε ένα αγνώστου μεγέθους κοινό, που κατά τα στερεότυπα φαντάζει μικρό. Η εταιρία που κουβαλάει μια εμπειρία στη πλάτη της, θεώρησε ότι αν συμπέσει με τη ταινία Παράλληλοι Κόσμοι, θα χάσει εισιτήρια που θέλει. Και ξέρετε κάτι; Το γεγονός ότι η ταινία Παράλληλοι Κόσμοι έκοψε 165.000 εισιτήρια σε μια εβδομάδα, σημαίνει ότι είχαν δίκιο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ δεν μπορώ να καταλαβώ γιατί να χάσει εισιτήρια το Star Wars απο τους Παράλληλους Κόσμους, αφού απευθύνονται σε εντελώς διαφορετικό κοινό. Απο την στιγμή που δεν τίθεται θέμα άμεσου ανταγωνισμού των δύο ταινιών, η καθυστέρηση του Star Wars είναι αδικαιολόγητη. 

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5987
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

την είδα και σε γενικές γραμμές μπορώ να πω πως στο σύνολό της ήταν διασκεδαστικότατη.

 

 

δύο παρατηρήσεις χωρίς να κάνω spoiler : 1) η αισθητική της σε αρκετά σημεία ήταν με μεγάλη διαφορά η καλύτερη από τις 7 ταινίες

                                                                    2)το πιο ενοχλητικό σε όλη την ταινία ήταν πως δεν μου αρεσαν καθόλου οι κακοί της υπόθεσης . Μου φάνηκαν αστείοι  και σε πολλές περιπτώσεις καρικατούρες κακών. Εντάξει Darth Veider δεν μπορεί να ξαναυπάρξει αλλά αυτοί ηταν τραγικοί.

 

μόλις την έχουν δει περισσότεροι θα μιλήσω πιο συγκεκριμένα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Στα 1,090 δις έφτασε η ταινία, ξεπερνώντας το Episode 01 που είχε την πρωτεία στην λίστα του franchise.

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εθεάθη εψές. Καλύτερη από τις 1,2,3 (εύκολο αυτό :D ). Χειρότερη από την 5 (βεβαίως βεβαίως). Παίζει κάπου με τις 4 και 6..... μαλλον χειρότερη από την 4, μάλλον καλύτερη από την 6.... κάπου εκεί... :) Κινηματογράφηση σούπερ (όντως μάλλον η καλύτερη από τις 7 υπό αυτό το πρίσμα). Σεναριακά ο JJ Abrams αγαπάει τα Star Wars :) Κουβαλάει όμως τα ελαττώματα όλων των Star Wars. Και μάλλον τα μεγενθύνει :) Ωραίο space opera, κακό sci-fi, κάκιστα politics :) Σαφώς και ξαναβλέπεται (ξανά και ξανά), λογικά οι νεαρότεροι θα την καρααγαπήσουν, δεν πρόκειται όμως ποτέ να την αναφέρω ως και μαμώ τις ταινίες (σε αντίθεση με το Empire Strikes Back) 

 

 

 

Σεναριακό ξεπατίκωμα του New Hope με χαρακτήρες και από το  Empire. Κάποιος ονειροπόλος στην έρημο που δεν ξέρει από που κρατά η σκούφια του, κονομάει ένα droid με αρχεία που τα ψάχνουν οι κακοί, κάποιος άλλος που εμπνέεται από τα γεννητικά του όργανα και κάνει πράγματα που δεν σκόπευε να κάνει μπλαμπλαμπλα.... Η υπεραιωνόβια τύπισσα είναι 95% Yoda 5% Lando. 

 

δυστυχώς ένας καραγκιόζης μου είχε κάνει σπόιλ το ότι πεθαίνει ο Χαν Σόλο από το γιο του.............. Οπότε μηδέν έκπληξη για εμένα.... :)

 

ο Kylo Ren είναι καρικατούρα κακού. Είναι γελοία κακός θα έλεγα. Προφανώς αυτό είναι επιτηδευμένο......... Δεν ξέρω άμα θα δουλέψει στο τέλος. Νομίζω πάντως ότι μια καλή ταινία βοηθιέται αφάνταστα εάν ο κακός είναι πειστικά κακός. O Darth Vader έβαλε υπογραφή ότι "Είμαι κακός" όταν καθάρισε σιωπηλά τον αξιωματικό του που έχασε το Millenium Falcon.... Πήγε να στηθεί μια τέτοια σκηνή και εδώθε, αλλά προφανώς για να μην τον ταυτίσουν *τόσο* πολύ με τον Vader, δεν ολοκλήρωσε τον φόνο, αλλά το έριξε σε tandrum. Κολλάει όμως με το να θέλουν να είναι καρικατούρα κακού. Εξαιρετική και η ατάκα του Χαν Σόλο "σε θέλει τώρα απλώς για τη δύναμή σου, μετά θα σε πετάξει σαν στιμμένη λεμονόκουπα". Εξηγεί πάρα πολύ καλά το γιατί ο "αυτοκράτορας" προσπερνάει την αποτυχία του Kylo. Θα ήθελα όμως σε *αυτό* το επεισόδιο να γυρίσει και να κάνει έστω ο "αυτοκράτορας" κάτι το πραγματικά κακό, έναν φόνο μέσα σε σιωπή και χωρίς θυμό... Οι πλανήτες που τινάζει δεν μετράνε. Αυτά είναι "στατιστική" :lol:

 

Το επόμενο επεισόδιο θα είναι προφανώς το Empire Strikes Back από την ανάποδη. Εκεί θα δούμε τον κακό να εκπαιδεύεται.......... :) ή έστω ΚΑΙ τον κακό.

 

Εξαιρετικός ο χειρισμός του Luke στο τέλος. Δεν χρειάζονταν λόγια. Και καλώς δεν έβαλαν :)

 

Και πάμε στα πράγματα που μου την έσπασαν. Εμένα τουλάχιστον. 

 

(α) Οι Ναζί δεν αποκαλούσαν τη Γαλλική ή την Ελληνική ή την οιαδήποτε Αντίσταση ως Αντίσταση. Ούτε οι Οθωμανοί αποκαλούσαν Αντίσταση τους αγωνιστές του 1821. Ούτε οι Βρεττανοί τους Αμερικάνους το 1776. Για ***κάθε*** επίσημο κράτος, τέτοια πράγματα αναφέρονται με υποτιμητικούς όρους, με όρους εγκληματία. Διότι αυτό είναι όσον αφορά το "επίσημο" κράτος.

 

(β) Από πότε το φως ταξιδεύει με ταχύτητα μεγαλύτερη από την ταχύτητα του φωτός? :D :D :D :D :D :D :D Εάν η συγκεκριμένη βάση ΔΕΝ μετακινήθηκε αλλά έμεινε σε τροχιά γύρω από ένα χ άστρο, και έριξε μια τέτοια βολή από εκείνο το χ άστρο προς πλανήτες ενός άλλου ψ άστρου, τότε η όλη φάση θα ολοκληρώνονταν μετά από μπόλικα χρόνια :) Και αναλόγως της αποστάσεως μετά από λίγα ή αφού μιλάμε για 2 αντίπαλες δυνάμεις μέσα σε έναν γαλαξία (όπου περιμένεις πως τα κέντρα τους θα είναι όσο πιο μακρυά το ένα από το άλλο) μετά από καμπόσους αιώνες :D

 

ok. Μπορεί να μετακινήθηκε :) Αυτό είναι και το λογικό. Δεν το έδειξε όμως... Δεν το άφησε καν να εννοηθεί. 

 

(γ) Ωραία. Ξέρουν οι κακοί που είναι η επίσημη βάση των καλών (λογικό. θεωρητικά έχουμε εδώ και 20 χρόνια μια νέα επίσημη κυβέρνηση. πιθανότατα με την ίδια έδρα που υπήρχε και πριν (και επί δημοκρατίας και επί αυτοκρατορίας)). Πόσο δίπλα σε αυτή την επίσημη βάση της "Δημοκρατίας" είναι η ανεπίσημη της "Αντίστασης"? :) Δεν θα πρέπει να είναι και τόσο δίπλα.... (αφού δεν ξέρουν που είναι). Οπότε υπάρχει ένα ζητηματάκι του κατά πόσο μπορούν από τον πλανήτη της ανεπίσημης να δούνε το ενεργειακό "κύμα" που βαράει την επίσημη :)

 

γίνομαι ακραίος?.... χμ..... από το 1976 μέχρι σήμερα έχουν περάσει 40 χρόνια. Δεν έχουν βελτιωθεί από τότε μόνο οι συνολικές μας γνώσεις ή τα εφέ. Έχουν βελτιωθεί τα πάντα. Ο 50άρης του 1976 δεν ήξερε τι είναι ένα σουπερνόβα :) Ο 50αρης του 2016 ξέρει τι είναι ένα σουπερνόβα. Έχει ακούσει κι όλας μέχρι και για τη γάτα του Σρέντιγκερ. :) *αυτά* αποτυπώνονται και στην γραπτή επιστημονική φαντασία. :) Οι ιστορίες που λένε οι σημερινοί είναι αιώνες πιο σοφιστικέ από τις ιστορίες που έλεγαν οι παλιότεροι. Και σε επίπεδο storytelling αλλά και σε επίπεδο υλικού. Τι είχε κάνει ο θεούλης ο Σπήλμπεργκ στο Minority Report? Είχε μαζέψει επιστήμονες και τους είχε πει "πείτε μου με τι θα μοιάζει ο κόσμος του αύριο? τι θα μπορούσε να έχει?". Πάρε λοιπόν διαφημίσεις targeted στον κάθε ένα διότι αναγνωρίζουν τον κάθε έναν από το μάτι του, πάρε graphical user interface όπου ο χρήστης τα χειρίζεται κουνώντας στον αέρα το χέρι του μπλαμπλαμπλα. Αυτά, μπορεί να φαντάζουν "λογικά" και "εφικτά" σήμερα, πριν από 15 χρόνια όμως ήταν κυριολεκτικά επιστημονική φαντασία :)

 

Θα μπορούσαν να είχαν πάρει τέτοιους σύμβουλους και να είχαν φτιάξει πειστική επιστημονική φαντασία :) Και να είχαν φτιάξει και έναν κόσμο με βάθος. Αυτός εδώ δεν είχε βάθος. Δεν είχε καθόλου βάθος.... Δεν κατάλαβα τι είναι η "Δημοκρατία", δεν κατάλαβα τι είναι η "Αντίσταση".... Στα New Hope και Empire Strikes Back δεν είχα τέτοια θέματα. Εκεί μου είχε φανεί σύμπαν με βάθος. Εδώ όμως............................

 

και έχουν περάσει 20 χρόνια, αλλά οι Αντιστασιακοί δεν έχουν δικά τους Star Destroyers???????????? :) Και όλος τους ο στόλος είναι καμπόσα X-Fighters? :) Μέχρι και στο "It's a trap" είχαν εμφανίσει κάποια χ σκάφη.... Όπου *τότε* ήταν τελείως κυνηγημένοι. 20 χρόνια μετά, το μόνο που έχουν να δείξουν είναι αυτά τα X-Fighters? :lol:

 

anyhow. Παραμυθάκι :) Διασκεδαστικό μεν, αλλά παραμυθάκι :) Νομίζω ότι στον φόβο τους μη τυχόν και πούνε κάτι που δεν θα καταλάβει ο πολύς ο κόσμος ή που θα ξενίσει τον πολύ τον κόσμο, έβαλαν πολλά φρένα στην αφήγηση/δημιουργία σύμπαντος για να μη χαλάσει το franchise. Διότι εντέλει δεν είναι έργο τέχνης, δεν είναι μια ιστορία που ήθελε κάποιος να πει. Είναι μηχανή κοπής χρήματος. Ευτυχώς όχι τόσο ξεφτυλισμένη όσο τα 1,2 & 3 :)

 

 

 

 

:cheers5:

 

 

edit:

 

και βρήκα απίστευτα χάλια την μάσκα του Darth Vader.... Εδώ μοιάζει σαν λιωμένο πλαστικό...... Στις 4-6 έμοιαζε γυαλιστερό μέταλλο. Πότε έγινε πλαστική? :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3501 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Παιδιά, το σκέφτηκα πολύ και

 

 

όντως μοιάζει με το A New Hope! :P Αυτό υποβάθμισε την ταινία στα μάτια μου λίγο, πάρα πολύ λίγο. :P

 

Κι επειδή έχω πολλάαα ακόμα να πω, ας ξεκινήσω με το γεγονός ότι θύμωσα που ο γιός του Σόλο είναι φλωρόφατσα. :P Επίσης, δεν ξέρω γιατί, αλλά θα προτιμούσα χίλιες φορες τον Λουκ σαν Κάιλο Ρεν. Θα μου άρεσε πιο πολύ, θα είχε σασπένς, ο γιός ακολούθησε τα χνάρια του πατέρα.

 

Η αρχή και το τέλος μου φάνηκαν πολύ βαρετά. Η αρχή το τράβηξε πολύ, με μόνη καλή στιγμή τον Στορμτρούπερ που άφησε το σημάδι από τα ματωμένα δάχτυλά του στο κράνος του Φιν και ίσως το υγρό που έπηζε και γινόταν ψωμί. :P

 

Στο τέλος, όντως δεν χρειάζονταν λόγια, αλλά το ξεχείλωσαν δείχνοντας περίπου πέντε λεπτά Λουκ-Ρέι να κοιτιούνται και η κάμερα να στροβιλίζεται. :P

 

Μου άρεσε και το πως απέδιδε φόρο τιμής στις παλαιότερες ταινίες με σκηνικά και χαρακτήρες!

 

 

Πάντως ήταν τοσο καλή, που (Αυτό να σημειωθεί στα χρονικά) ο πατέρας μου (θεωρεί τα Star Wars πατάτες (έλεος δηλαδή)) ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕ! :D

Επεξεργασία από Angel.tze
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20249
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6280 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Μοιάζει με το A new hope? Τι μοιάζει ρε παιδιά; Σκέτο remake είναι... Απολαυστικό πάντως.

--α)ο αμμώδης πλανήτης, όπου ζει , ορφανός, ο μέλλων ιππότης τζενται

--β)η εμπλοκή του smuggler Σολο

--γ)ο Σόλο σε ρόλο Κενόμπι

--δ)το Ντεθ σταρ

--ε)το ρομπότ με το μηνυμα

--ε)η συγκρουση πατέρα-γιου

--στ)ο Λουκ είναι ο νέος γιόντα;

ολόιδια πλοκή μιλάμε!

 

Επεξεργασία από germanicus
spoiler
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3501 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Βρε, μην κάνεις σποιλερ! :P Βάλε σποιλερ Αλερτ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σεβαστείτε τους υπόλοιπους του φόρουμ που μπορεί να μην το έχουν δει και βάζετε σπόιλερ.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4804 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Nooooooooooooooooo....

εγραφα ενα μηνυμα και καταλαθος εκλεισα την καρτελα.Οποτε παμε πολυ επιγραμματικα.

Ωραιο και διασκεδαστικο,μια χαρα περασε το διωρο.

Καλυτερο απο ολα τα αλλα για μενα ισως μονο το ep V το κοντραρει λιγο. Δεν ειμαι και ο τρελος φαν της σειρας να πω εδω,πηγαινω και ξερω εν γνωσει μου οτι βλεπω space opera=Λαμψη στο διαστημα. Δε μιλαμε και για το διαμαντι επιστημονικης φαντασιας..

 

 

για τη κινηματογραφηση τα εχετε πει ολα και δεν εχω αλλωστε και κανα παραπονο εκτος απο τον ηλιθιο τροπο που αλλαζαν οι σκηνες με αυτα τα εφε λες και η ταινια μοναταριστηκε στο windows movie maker. Ο Abrams επεσε στην παγιδα να χαλασει την ταινια του για να μη ξεσηκωθουν (θα ξεσηκωνονταν ;) τα fanboys.Δεν πειραζει,αυτο ειναι πταισμα.

Παμε στους χαρακτηρες..Σκορπιες σκεψεις απο εδω και περα

 

H Rey:Ποσο γαματη μπορει να ειναι πια που ξεκλειδωσε τη δυναμη μονη της;Εκανε μονη της πραγματα που ο γιοντα ζοριστηκε (και απετυχε) να μαθει στον Λουκ. Λιγο φτηνο....Τουλαχιστον εχουμε πολλα να μαθουμε για αυτη. Μεσα σε 6 μηνες εκεινο το φλασμπακ που ειχε με το lightsaber του Λουκ θα χει γινει φυλλο και φτερο απο τους σκληροπυρηνικους φαν και θα εχουμε μαι καλη εικονα για αυτην. A,μικρη παυση εδω για να ξενερωσω που το saber του λουκ την καλεσε!!!Star wars νομιζω οτι πηγα να δω,οχι Harry Potter..Αλλο να σου δινει ο obi wan το saber του πατερα σου και αλλο να σε καλει αυτο..

Σιγουρα παντως αποτελει ενδιαφερον και "σωστο" θηλυκο χαρακτηρα,ουτε αρρενοποιημενη ειναι ουτε πεφτει σε διαφορα χαζα κλισε ουτε τιποτα.Επισης κατι που παρατηρησα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ημουν ο μονος. Η ηθοποιος που την παιζει μου θυμισε πολυ ναταλι πορτμαν στις εκφρασεις και στο παιξιμο,ειδικα σε καποιες φασεις γελιου/χαμογελου κλπ. Θα μπορουσε δηλαδη να ναι κορη του Λουκ και να μιλαμε δηλαδη για κοντρα μεταξυ ξαδερφων; Ειπαμε,Λαμψη στο διαστημα!

 

Ο Fn-FIN: 1 λεξη: ΟΤΙΝΑΝΑΙ ! που εκανε παιδομαζωμα το first order και τον μαζεψε; στις μαυρογειτονιες της νεας υορκης;; Ειναι ο τυπικος μαυρος αμερικανος μιλαμε.Θεωρητικα το star wars διατεινεται οτι εκτυλισσεται σε εναν galaxy,far far away. Γιατι ομως οι χαρακτηρες του ειναι ολοι γηινοι; Ποτε θα δουμε επιτελους εναν εξωγηινο χαρακτηρα σε μεγαλο ρολο; Καημο το χω να δουμε καναν εξωγηινο,εστω και ανθρωπομορφο απο καποιον πλανητη ομως που να μην ειναι σαν τη γη ουτε να τη θυμιζει.Καπου να διαφοροποιειται,στον τροπο αναπαραγωγης,στον τροπο δομης της κοινωνιας,σε κατι..μετα σας χαλαγε ο jar jar :P

 

Kylo Ren: lame,emo κακος που για καποιο λογο ειναι στη σκοτεινη πλευρα της δυναμης αλλα δε μπορει να μεινει εκει. Για ποιο λογο ειναι εκει περα; Τι τον ωθησε; ποιο μισος, ποια πικρια, ποιος θυμος τον εστειλε εκει; Δεν του πηραν τον νεο playstation και μισει τους γονεις του; Τι πηγε εν τελει στραβα στην εκπαιδευση του; Ειναι η "Miley Cirus" του Star wars? Ελπιζω (και νομιζω) να μην πεθανε και να τον δουμε να εκπαιδευεται στο επομενο. Α επισης κριμα που δεν τον ειδαμε ποτε με κοκκινα sith eyes.

 

τωρα για τα αλλα περι resistance,του νεου οπλου πλανητη που ποτε δε βγαζει τα λεφτα του γιατι προλαβαινει να χρησιμοποιηθει μονο μια φορα τι να πει κανεις που δεν εχει ξαναειπωθει :P

 

7,5/10 RIP Han (respect για τη σκηνη που παραδεχτηκε τη Δυναμη κλπ :) )

 

 

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

:damn:

 

 

 

 

Ειναι η "Miley Cirus" του Star wars?

 

 

 

 

 

:lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αναφορικά με το μοντάζ :)

 

 

 

αντιθέτως με τον dimious πανηγύριζα κάθε φορά που έκαναν το συγκεκριμένο στυλ μοντάζ. Έχει 132% δίκιο στο ότι είναι παλιό είδος μοντάζ :) Είναι το μοντάζ που χρησιμοποιούν στην αρχική τριλογία :D Οπότε ΚΑΘΕ φορά που το έκαναν, απέτιαν φόρο τιμής στην αρχική τριλογία και κατ'εμέ "ενωποιούσαν" εικαστικά όλα τα έργα :D

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3501 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Επισης, αν παρατηρήσετε

 

 

κανει φόρους τιμή στις ταινίες της πρώτης τριλογίας, οχι μονο με το μοντάζ, αλλα και τις αναφορές και τα απομεινάρια απο παλιά μηχανήματα, droids κτλ. Εμενα ΑΥΤΟ μου αφησε αίσθηση και οχι τοςο πολυ το μοντάζ.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4928 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το είδα! :xm: Ναι! :xm: Είμαι κάπως έτσι από τότε! :xm: είναι ένα έργο "εκμετάλλευση" σε κάθε νοσταλγό του star wars. :xm: Αν υπάρχει κάτι που πουλάνε πολύ πολύ καλά σε αυτό το έργο είναι νοσταλγία... Ναι, υπάρχει αρκετή αντιγραφή από προηγούμενα, ναι, δεν έχει καλές επιστημονικές κ.ά. βάσεις, ναι, δεν έχει εμβαθύνει ιδιαίτερα στο σύμπαν του star wars, αλλά γμτ έχει όλη την γλυκιά καλή συνταγή με την οποία περνάς καλά! Πολύ πολύ καλά. Χάνω-την-αίσθηση-του-χρόνου καλά! :xm: Το μεγαλύτερο λάθος της ταινίας κατ'εμέ είναι που τελείωσε...... Θέλω το υπόλοιπο τώρααααααααααα!

 

:imac:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

ΡΕΚΟΡ ΓΙΑ Σ/Κ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

 

Star Wars: «Σπάει ταμεία» και στην Ελλάδα - Πάνω από 137.000 εισιτήρια σε 4 ημέρες
 
 
Το πολυαναμενόμενο «Star Wars: Η Δύναμη Ξυπνάει» σπάει όλα τα εισπρακτικά ρεκόρ σε όλο τον κόσμο και η Ελλάδα δεν θα μπορούσε να παραμείνει εκτός.

 

Η ταινία, που στη χώρα μας ξεκίνησε να προβάλεται στις 24 Δεκεμβρίου, έκοψε μέσσα σε τέσσερις ημέρες πάνω από 137.000 εισιτήρια, σπάζοντας ήδη το ρεκόρ για το καλύτερο Σαβατοκύριακο Χριστουγέννων!

 

Πιο συγκεκριμένα, η έβδομη ταινία του Πολέμου των Αστρων έκοψε 75.316 εισιτήρια σε 77 αίθουσες στην Αθήνα και συνολικά 137.128 εισιτήρια σε 163 αίθουσες σε όλη την Ελλάδα. Στατιστικά, έκοψε περί τα 841 εισιτήρια κατά μέσο όρο ανά αίθουσα.

 

Σύμφωνα με την εταιρεία διανομής, η ταινία έκανε το δεύτερο καλύτερο άνοιγμα Σαββατοκύριακου για το 2015 και το δεύτερο καλύτερο άνοιγμα ταινίας της Disney των τελευταίων πέντε ετών στην εγχώρια αγορά. αλλά πέτυχε και το καλύτερο άνοιγμα ταινίας Star Wars στην Ελλάδα.

 

Σημειώνεται ότι το άλλο μεγάλο μπλοκμπάστερ της σεζόν, η επίσης πολυαναμενόμενη ταινία του Χριστόφορου Παπακαλιάτη «Ένας Άλλος Κόσμος», που έκανε πρεμιέρα την Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου, είχε κόψει 95.343 εισιτήρια σε 158 αίθουσες προβολής.

 

Σε διεθνές επίπεδο, οι εισπράξεις είναι άκρως εντυπωσιακές, αφού ξεπερνούν το 1 δισ. δολάρια παγκοσμίως. Στις ΗΠΑ μόνο, έχει συγκεντρώσει ήδη περί τα 544,6 εκατ. δολάρια.

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Είδα κι εγώ την ταινία :) Δε θα μιλήσω καθόλου για την υπόθεση, αν σωστά κύλησε έτσι το σενάριο ή έπρεπε να είχαν γίνει αλλιώς τα πράγματα, γιατί ποτέ δεν έδωσα μεγάλη σημασία στις λεπτομέρειες του σεναρίου σε καμία από τις προηγούμενες ταινίες. Για μένα σε τέτοιες ταινίες μετράει περισσότερο το οπτικό αποτέλεσμα, τα εφέ, η δράση, το θέαμα... και νομίζω ότι το Force Awakens ήταν μια πολύ ευχάριστη ταινία, που αξίζει να παρακολουθήσει κανείς στον κινηματογράφο για να απολαύσει στο μέγιστο τον ήχο και τα εφέ. Επίσης σε γενικές γραμμές μου άρεσαν οι χαρακτήρες της ταινίας.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4293 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

τα νεύρα μου...

 

Φουλ μέχρι μεθαύριο λέει...(στον ΜΟΝΑΔΙΚΟ κινηματογράφο του νησιου που το παίζει!)

 

τα νεύρα μου...

 

 

ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΑΠΑΙΤΩ ΗΣΥΧΙΑ!!! ΑΛΛΙΩΣ...

 

post-25521-0-61215800-1451399588_thumb.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3606 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Είδα κι εγώ την ταινία και φυσικά πορώθηκα, πολύ καλά εφφέ, σενάριο που δημιουργεί πληθώρα αποριών, προφανώς για να επιστρέψεις και στα επόμενα STAR WARS, και σε κρατάει μέχρι τέλους, φυσικά δεν έλειπαν και κάποια αρνητικά αλλά ούτε που τους έδωσα σημασία! :popcorn:

 

Πολύ καλή ταινία συστήνεται σε όλους :up:  9/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4293 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

 

 

edit:

 

και βρήκα απίστευτα χάλια την μάσκα του Darth Vader.... Εδώ μοιάζει σαν λιωμένο πλαστικό...... Στις 4-6 έμοιαζε γυαλιστερό μέταλλο. Πότε έγινε πλαστική? :)

 

 

ΨΙΤ, germanicus...ΕΔΩ: :)

 

 

  Γιατί η μάσκα του Νταρθ έγινε "λιωμένο πλαστικό", η απάντηση βρίσκεται στις σκηνές φινάλε του remastered "episode'6". Mολις ο (πατέρας) Ντάρθ πέθανε, ο (γιος) Λουκ μετέφερε το πτωμα του στο πλανήτη-ζούγκλα των..."αχου~τα~τρυφερούλια~αρκουδάκια~με~τα~πρωτόγονα~όπλα" όπου και τον κήδεψε μετά σιωπηλών τιμών στη πυρά. Ακριβώς όπως οι παλιοί πολυθεϊστικοί πολιτισμοί του δικού μας πλανήτη. ΑΚΡΙΒΩΣ...  

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

@Malk

 

 

Νομίζω ότι και στο κανονικό τον έκαψε. Με όλα τα ρημάστερς μέσα στα χρόνια βέβαια, άντε να θυμάσαι τι άλλαξε και πότε :) 

Αλλά και πάλι. Αλλιώς θα έμοιαζε το λιωμένο μέταλλο (κατ'εμέ)

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4293 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

η απάντηση εντος σποιλερ... :)

 

@Malk

 

 

Νομίζω ότι και στο κανονικό τον έκαψε. Με όλα τα ρημάστερς μέσα στα χρόνια βέβαια, άντε να θυμάσαι τι άλλαξε και πότε :) 

Αλλά και πάλι. Αλλιώς θα έμοιαζε το λιωμένο μέταλλο (κατ'εμέ)

 

=Ίσως ο κος. Λουκ να μην ικανοποιήθηκε με το πρώτο αποτέλεσμα: έριξε και φωτιστ.οινόπνευμα, έριξε και βενζίνη και αφού είδε και απόειδε είπε να ρίξει μέσα και οξύ...μέχρι να ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ!!! Μετά αφθόνων δακρύων...

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το είδα και εγώ και μου άρεσε. Ναι μοιάζει σαν τα 3 πρώτα, αλλά έβαλαν το Lawrence Kasdan του V και VI να τα γράψει παρέα με τον Abrams, οι οποίοι προφανώς προτίμησαν να κάνουν μια ανασκόπηση στις βασικές δομές που έκαναν πετυχημένο το franchise εξαρχής. Δεν θα ήθελα να είναι και οι άλλες δύο ταινίες στο ίδιο μήκος αλλά μου άρεσε όπως το χειρίστηκαν. Ίσως και να ήταν στρατηγική απόφαση πριν αλλάξουν κατεύθυνση με τα επόμενα, τα οποία σεναριακά (αλλά και σκηνοθετικά στο 8). τα έχει αναλάβει ο τύπος που έκανε το Looper, από το οποίο περιμένω περισσότερα.  :)

 

Και όσο για τις αδυναμίες της ταινίας, ότι γράψατε ισχύει, αλλά σιγά, καμιά ταινία της σειράς δεν στέκεται καλά απέναντι σε εξαντλητική κριτική. Όσο δουλεύουν όμως καλά αυτά που έκαναν το franchise πετυχημένο, τις παραβλέπουμε. :)

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Πιθανό μικρό spoiler

 

 

Είδα κι εγώ την ταινία! Καιρός ήταν γιατί απέφευγα αυτό το θέμα όπως ο διάβολος στο λιμάνι. Δεν μου άρεσε. Είδα ένα remake του επεισοδίου 5. Έφεραν και όλο το καστ του αρχικού star wars επομένως λογικό ήταν να γίνει τέτοιος σάλος (ειδικά για τους παλιούς που περίμεναν πως και πως να δουν τους ήρωες με τους οποίους μεγάλωσαν). Οι νέοι χαρακτήρες αδιάφοροι και ειδικά η κοπέλα έπαιζε απαίσια. Δεν ήταν η επική ταινία που ήθελα να δω αλλά μια ταινία που έμοιαζε με υπερηρωική της marvel. "Αστειάκια" κάθε 5 λεπτά και κανένα ίχνος του έπους που έμοιαζε να είναι στα trailer. Κρίμα γιατί την περίμενα πως και πως. 

 

Στα λίγα θετικά η μουσική του John Williams, η εμφάνιση του Hamill και η σκηνοθεσία του Abrahams που μου αρέσει γενικά σαν σκηνοθέτης.

 

6/10

 

Επεξεργασία από Tightwad
Spoilers
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3501 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Spoiler. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Spoiler. :)

 

:best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24632
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4578 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το χαιρεστε οταν κανετε spoiler εξω απο το ''spoiler'' ? αναρωτιεμαι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.