Μετάβαση στο περιεχόμενο

διάφορα σχέδια


n1k01eta

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  26360
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  41
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4193 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

finnaly!!!!!!

:yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

75069_347444652042212_2109275256_n.jpg

542564_347444638708880_1696404437_n.jpg

1821_347444645375546_913482827_n.jpg

313844_347444762042201_252263361_n.jpg

483751_347444785375532_827880164_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4995 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Δε θα σχολιάσω το σενάριο απλά σαν εικόνες από μονές είναι καλές αλλά δεν υπάρχει ιδιαίτερη ροή από καρέ σε καρέ επίσης φαίνεται σε κάποια σημεία ότι κάνεις χρήση κάποιού refrence το θέμα είναι ότι φαίνεται και δεν δένει με το υπόλοιπο σχέδιο.... υποψιάζομαι ότι και αυτό το πεντασελιδο είναι μια άσκηση αν συνεχίσεις να κάνεις μικρές ιστορίες ως ασκηση θα σε βοηθησει αρκετα απλα μην το αφηνεις και το ξαναπιανεις μετά από καιρό για να το ολοκληρώσεις...σε προηγούμενο ποστ μου αρεσει η εναλλακτική εικόνα εχεις τοποθετήσει κάπως καλύτερα το όπλο και έχεις ζουμάρει στο πρόσωπο ειναι ενας τροπος που θα χησημοποιουσα εγω για παραδειγμα να καλυψω τις ατελειες που εχω στα χερια αλλα παραλληλα να δειχνω τα καλα στοιχεια οπως την εκφραση του προσωπου και να δωσω γενικοτερα μια ατμοσφαιρα μυστηριου και κινδύνου   :beer:

Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Κοίτα...για να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι γινόταν από καρέ σε καρέ...Όπως λέει και ο ConB, δεν υπάρχει ιδιαίτερη ροή από καρέ σε καρέ...

Το σχέδιο είναι πολύ καλό, όμως πρέπει να κάνεις να φαίνεται η κίνηση των χαρακτήρων στα κόμικ...πχ στο καρε 6 δεν κατάλαβα ότι σηκώθηκε και πετάχτηκε ο Σπάιντι...και στο καρέ 1 (4 σελίδα) φαίνεται σαν απλώς ο ένας να έχει αποκοιμηθεί...και στο καρέ 3 (4 σελίδα) φαίνεται ο Σπάιντι να κάνει pole dancing :P Δεν είμαι κανένας ειδικός σε αυτά τα θέματα, απλώς λέω τις παρατηρήσεις μου...Btw τα μαλλιά των ανθρώπων είναι πάρα πολύ καλά :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26360
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  41
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4193 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δε θα σχολιάσω το σενάριο απλά σαν εικόνες από μονές είναι καλές αλλά δεν υπάρχει ιδιαίτερη ροή από καρέ σε καρέ επίσης φαίνεται σε κάποια σημεία ότι κάνεις χρήση κάποιού refrence το θέμα είναι ότι φαίνεται και δεν δένει με το υπόλοιπο σχέδιο.... υποψιάζομαι ότι και αυτό το πεντασελιδο είναι μια άσκηση αν συνεχίσεις να κάνεις μικρές ιστορίες ως ασκηση θα σε βοηθησει αρκετα απλα μην το αφηνεις και το ξαναπιανεις μετά από καιρό για να το ολοκληρώσεις...σε προηγούμενο ποστ μου αρεσει η εναλλακτική εικόνα εχεις τοποθετήσει κάπως καλύτερα το όπλο και έχεις ζουμάρει στο πρόσωπο ειναι ενας τροπος που θα χησημοποιουσα εγω για παραδειγμα να καλυψω τις ατελειες που εχω στα χερια αλλα παραλληλα να δειχνω τα καλα στοιχεια οπως την εκφραση του προσωπου και να δωσω γενικοτερα μια ατμοσφαιρα μυστηριου και κινδύνου   :beer:

σε ευχαριστω για το σχολιο.. έχεις δίκιο το 5σέλιδο ηταν μια άσκηση και για την ιστορία που επέλεξα 5 σελιδες είναι λίγες. θα μου λες γιατι δεν το έκανες σε περισσοτερες σελιδες ή γιατι δεν διαλέξες ένα μικρότερο σενάριο. αυτο το 5σέλιδο ειναι το project που είχα να κάνω για την ολοκλήρωση των μαθημάτων που έκανα στην αθήνα... και εκείνη την στιγμή μου φάνηκε μια ωραία ιδέα  να φτιάξω το κόμιξ βάση σε αυτό το βίντεο: http://youtu.be/ODyHwRWuZYc ... οπωσδήποτε ήθελε περισσότερες σελίδες ... πάντως το διασκέδασα και είμαι χαρούμενη με το αποτέλεσμα και γενικά με την προσπάθεια... έχει ελαττώματα εννοείτε και αν κάποια στιγμή θα έχω χρόνο να το ξαναφτιάξω δεν θα περιοριστώ σε 5 σελίδες μόνο...

anyway... tnks again ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4995 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εννοείται όταν ζωγραφίζεις δεν υπάρχει μεγαλύτερη ικανοποίηση άσχετα με το αποτέλεσμα αρκεί που ευχαριστιέσαι τη διαδικασία προκειμένου να ολοκληρώσεις κάτι που είναι πάντα μια απόλαυση αλλα και πάντα μαθαίνεις κάτι :) 

Πάντως μια τελευταία συμβουλή ότι έκανες με το πιο πάνω 5σελιδο το έκανες..... το προσπάθησες  το ολοκλήρωσες  το απόλαυσες και το μοιράστηκες μαζί μας και το χαρήκαμε...συνέχισε με νέα πράγματα :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25536
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  326
  • Reputation:   1670
  • Achievement Points:  326
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4294 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εννοείται όταν ζωγραφίζεις δεν υπάρχει μεγαλύτερη ικανοποίηση άσχετα με το αποτέλεσμα αρκεί που ευχαριστιέσαι τη διαδικασία προκειμένου να ολοκληρώσεις κάτι που είναι πάντα μια απόλαυση αλλα και πάντα μαθαίνεις κάτι  :)

Πάντως μια τελευταία συμβουλή ότι έκανες με το πιο πάνω 5σελιδο το έκανες..... το προσπάθησες  το ολοκλήρωσες  το απόλαυσες και το μοιράστηκες μαζί μας και το χαρήκαμε...συνέχισε με νέα πράγματα  :beer:

+1 δεν αρκει,

+100 καλα ειναι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  26360
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  41
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4193 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μου αρέσει να μοιράσω τα λίγα σχέδιά μου μαζί σας... αυτό ήταν έτσι για... killing time... ;)

img7971g.jpg

 

img7972t.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πωπω!!!Αυτο είναι καταπληκτικό έτσι?

Έχεις πετύχει την έκφραση GODDAMIT! :yahoo:

Συνέχισε με τέτοια ρεαλιστικότατα σκίτσα!!!! :giati: GODDAMMIT!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  26360
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  41
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4193 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

έχω όρεξη για θλιμμένες φατσούλες μου φαίνεται... 

 

img8357g.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Στο τελευταίο όντως πέτυχες πολύ το βλέμμα!! Έχει διάφορες σχεδιάστικες αδυναμίες άλλα ποιός νοιάζεται? Αυτό που ήθελες να δείξεις το έχεις αποδώσει (Στο κάτω κάτω και ο Μοντιλιάνι σχεδιάστικα τα άφηνε αρκετά στην τύχη).

  Σχετικά με το κόμικ,πιστεύω ότι έχεις πολύ ελπιδοφόρο σχέδιο!! Ωραία μελάνια,εντάξει αυτό με τη ροή συμβαίνει επειδή για παράδειγμα έναν τύπο που χτυπάει με το σκέιτ τον ήρωα και μετά ο ήρωας τον χτυπάει πανω στο κάθετο σίδερο του λεοφωρείου,ε,αυτό δεν φαινεται καλά,επρεπε να διατηρησεις την ίδια λήψη και στα δύο καρέ για να φαίνεται η κίνηση. :beer2:

   Επίσης στην τέταρτη σελίδα που ρίχνει την κλωτσιά ,οι κοπέλες απο πίσω αντί να κοιτανε την φάση,κοιτάνε όπου ναναι,δηλαδη εντελώς προφίλ σε άσχετο σημείο...

  Πάντως αν εξαιρέσουμε κάτι τέτοιες λεπτομέρειες το χεις!!!Μου άρεσε και η δράση που έχουν τα κομικς σου! Η κινηματογραφική διάθεση! Ελπίζω να δούμε σύντομα αναβαθμισμένη δουλειά σου! (Μου άρεσε πάρα πολυ και το πρώτο,πρώτο καρέ της ιστορίας με το τρένο σε αφαιρετικό μελάνι! :respect: )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εμένα μου αρέσει η απόδοση της προοπτικής. Διότι η τελευταία είναι πολύ δύσκολο να αποδοθεί. Σε αυτό μπράβο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.