Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χαίρεται!


VincentRey

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum. Νέο μέλος εδώ, αν και γράφτηκα πριν λίγες ημέρες, μόλις σήμερα είπα να ρίξω μία ματιά εδώ.

 

Η σχέση μου με τα comics ξεκίνησε γύρω στο 1999, όταν από περιέργεια επισκέφτηκα ένα comic store και έπεσε στα χέρια μου το Witchblade της Top Cow.

 

Εϊμαι fan των υπερ-ηρωϊκών comic αλλά όχι εκείνων της Marvel και ούτε στο ελάχιστο της DC, ποτέ δεν μ'άρεσαν οι κάπες και όλο το concept με τα παράλληλα σύμπαντα, το οποίο συνεπάγεται με συνεχώς νέες σειρές τεύχων που τρέχουν παράλληλα μηνιαίως. Απλά με έπεισε πως είναι λίγο δύσκολο να ακολουθήσω αυτό το μότιβο. Πάντως κοιτάω τί παίζει κατά καιρούς και μπορώ να ομολογήσω πώς ευχαριστήθηκα την καταστροφή των συμπάντων της DC και ξεπάστρεψαν όλους τους ήρωες. Δυστυχώς, οι καλές στιγμές ποτέ δεν κρατούν και τώρα μέλει να δούμε τί καινούργιο θα ετοιμάσουν με το reboot τους.

 

Από τα comics που διαβάζω, θα μπορούσα να πω ότι ανήκω στο fandom της Image, Dark Horse και συγκεκριμένα της Top Cow. Αυτό που με τράβηξε στην αρχή ήταν η διαφορετική προσέγγιση στο σχεδιασμό των υπερηρώων τους. Ειδικά στην Top Cow, αυτές οι βιο-συνθετικές στολές που τυλίγουν τους υπερ-ήρωες και που έχουν τη δικιά τους οντότητα είναι το κάτι άλλο. Γενικά μ΄αρέσει το concept του "Δεν επέλεξα τη δύναμη μου αλλά εκείνη" που δίνουν στους ήρωες τους από εκείνο του "μεταλαγμένου γονιδίου" ή των "ατυχημάτων". Ένα ακόμα στοιχείο που έχει η ΤC είναι ότι έχει πολλά ολοκληρωμένα graphic novel.

 

Comics που διαβάζω τελευταία είναι το Witchblade, The Darkness, Artifacts.

Comics που αγάπησα είναι τα: Universe, Angelus, Hunter - Killer, Cyber Force, Aphrodite IX, First Born, Broken Trinity, Cursed, Arcanum και το καινούργιο Mysterious Ways.

 

Θα αναφερθώ σε κάποιο Section του forum αργότερα, αν πέσω σε ανάλογη θεματολογία.

 

Πέρα από την ανάγνωση των comic, σχεδιάζω αν και δεν το έχω προχωρήσει το θέμα όσο θα ήθελα. Η αλήθεια είναι ότι λατρεύω τη συγγραφή περισσότερο και όνειρο μου είναι να βρω το άλλο μου μισό....στο σχέδιο - LOL - για να υλοποιήσω όλα όσα έχω στο μυαλό μου.

 

Αυτά για την ώρα.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:welcome: στην κομιξοπαρέα μας! Σίγουρα θα βρεις διάφορα που να σ' ενδιαφερουν εδω μέσα! :beer6:
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30813
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6172 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:welcome: VincentRey στην παρέα μας.

 

Ενδιαφέρουσα η πρώτη σου καταχώρηση στο φόρουμ, ελπίζουμε να ακολουθήσουν και άλλες. :)

 

Καλή διαμονή και καλή διασκέδαση.

 

 

:beer: :beer:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΒΙΝΣΕΝΤΡΕΪ :giati: !!Θα αναρωτιεσαι βεβαια γιατι ειμαι τοσο χαρουμενος που σε βρηκα εε;;; :mafia: ....Και αυτο ειναι διοτι:Και εγω ασχολουμαι με το σχεδιο αλλα ειμαι σκραπας στο σεναριο...αν θες να δεις μερικα σχεδια μου και στριπ (για να δεις ποσο χαλια σεναριο κανω :P ) τοτε μπορεις να τσεκαρεις Αλφονσο ή απλως την εικονα προφιλ μου (Αλφονσο:Ενας ηρωας μου http://www.greekcomi...opic=26700&st=0 ) και μην βαρεθεις να ξεφυλισεις τις 8 σελιδες αυτου του θεματος :best: ...Και γι αυτο ψαχνω διαφορους σεναριογραφους για ιστοριουλες (και αν μπορεις σε χρειαζομαι )...Αυτα! :gpost:

Επεξεργασία από Alejandro Foyn
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Καλώς ήλθες :welcome2: φίλε στο φόρουμ μας κι ας μην ταιριάζουν τα κομικσικά μας ενδιαφέροντα, καθώς εγώ είμαι από παιδί -δηλαδή εδώ και 60 σχεδόν χρόνια- λάτρης τών Disney Comics.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καλώς ήρθες και από εμένα!!! Εδώ θα βρεις τεράστια ποικιλία θεμάτων και ανθρώπους πρόθυμους να σε βοηθήσουν σε ότι χρειαστεί!!!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

love_at_first_sight_by_valzonline-d3kdycr.jpg

 

TOP COW RULEZ!!!!!!!!!! :yahoo:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 

Είδα ένα Section με αφιερώματα σε υπερήρωες κλπ και μ'άρεσε η ιδέα οπότε μάλλον θα γράψω ...ήδη γράφω.... και εγώ μερικά, φυσικά από Top Cow, εκτός αν θέλετε και από αλλού, από κάποιον πχ που έχετε απορία για το Story του.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.