Μετάβαση στο περιεχόμενο

Bloodshot (2020)


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

34.jpg

 

Πριν από μήνες, η Sony πήρε τα δικαιώματα για την κινηματογραφική μεταφορά του Bloodshot, κεντρικού χαρακτήρα του Valiant Universe.

 

O Bloodshot ήταν ο κεντρικός χαρακτήρας του παλιού Valiant Universe. Εργαζόταν για την μαφία και καταδικάστηκε άδικα για φόνο. Μπαίνει στο πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων, αλλά προδίδεται από έναν πράκτορα του FBI και συμμετέχει σε ένα πρόγραμμα της κυβέρνησης, στο οποίο βάζουν στον οργανισμό του νανίτες που όχι μόνο του σβήνουν την μνήμη, αλλά του δίνουν υπερδύναμη και ικανότητες ίασης. Και φυσικά μετά αποδρά, προσπαθώντας να βρει πράγματα για το παρελθόν του. Σας θυμίζει κάτι; :P

 

2.jpg

 

link

 

[imdb=tt1634106]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μουγκαμάρα έχει πέσει εδώ πέρα. :P

 

Το σενάριο το έχει αναλάβει ο Jeff Wadlow (του Kick-Ass 2 και Cry_Wolf), ενώ οι παραγωγοί από την πλευρά της Valiant θα είναι οι Dinesh Shamdasani & Jason Kothar.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 years later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Και αιώνες μετά...

 

Πλέον έχουμε κίνηση. Λένε πως θα αναλάβει τον κεντρικό ρόλο ο Βιν Ντίζελ.

 

Την περιμένουμε το 2019 σε σενάριο του Eric Heisserer  του Arrival και σκηνοθεσία του Dave Wilson.

 

Πηγή.

 

+

 

μίνι βιογραφικό του χαρακτήρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μέχρι στιγμής, η εκδοχή του Jason David Frank αποδεικνύεται καλύτερη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν έχω διαβάσει τα κομικ, δεν τον ξέρω τον χαρακτήρα, εάν τυχόν υπάρχει spoiler σε αυτά που λέω, αυτό συμβαίνει 100% με βάση τα όσα έδειξαν στα τρέηλερ. Δια παν ενδεχόμενο όμως το χώνω μέσα σε σπόιλερ για σιγουριά :) 

 

οκ. Συγκλονιστικά διαφορετικό τρέηλερ από το πρώτο. Το πρώτο μου λέει ότι θα δω μια ταινία όπου

κάποιοι μανιπουλάρουν τον ήρωα στο να σκοτώνει συγκεκριμένους ανθρώπους που αυτοί θέλουν και ότι αυτός το αντιλαμβάνεται και επαναστατεί. Πιθανότατα κι όλας να ευθύνονται για τον αρχικό θάνατο του αυτοί που τον μανιπουλάρουν.

Το δεύτερο μου λέει ότι είναι μια ταινία δράσης όπου ο ήρωας θα απαυτώσει κάποιους. 

 

Αυτή η τεράστια διαφορά, με κάνει να χαμηλώνω ριζικά τις προσδοκίες μου για την ταινία. Το πρώτο τρέηλερ με ιντρίγκαρε, αλλά μάλλον δεν "έπιασε" με το κοινό. Το δεύτερο με αφήνει αδιάφορο, και μάλλον επειδή δεν "έπιασε" το πρώτο, προσπαθούν να πιάσουν τους οπαδούς του Vin Diesel. Τέτοιες τεράστιες διαφορές στα τρέηλερ (ή και όταν ακούω για reshoots) συνήθως σημαίνουν μαπες ταινίες.

 

Σορτ ψαλμ αλελούια βέβαια :)

 

:cheers5: 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6421
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3899 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Βγήκε στο Αμέρικα και την έφαγε το μαύρο το σκοτάδι αφού συνέπεσε με τα του κορωνοϊού. Πήρε και χάλια κριτικές... :) 

 

Σε εμάς ήταν να βγει αύριο, αλλά... :) 

 

Πολλή σοφή η κίνηση των συντελεστών του Bond να γυρίσουν εδώ και πόσες εβδομάδες και να το αναβάλλουν για Νοέμβρη. Όπου βέβαια αναρωτιέμαι εάν τυχόν θα ξαναέχουμε έξαρση το Φθινόπωρο, οπότε άμα θα τη δούμε ποτέ στον κινηματογράφο :lol: 

 

well. Βλέπω το Bloodshot να πηγαίνει κατ'ευθείαν για VHS στα πάτρια (ναι. είμαι boomer ρε! ουστ! μοιράκια! :D )  

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2 ώρες πριν, germanicus είπε:

Βγήκε στο Αμέρικα και την έφαγε το μαύρο το σκοτάδι αφού συνέπεσε με τα του κορωνοϊού. Πήρε και χάλια κριτικές... :) 

 

Σε εμάς ήταν να βγει αύριο, αλλά... :) 

 

Πολλή σοφή η κίνηση των συντελεστών του Bond να γυρίσουν εδώ και πόσες εβδομάδες και να το αναβάλλουν για Νοέμβρη. Όπου βέβαια αναρωτιέμαι εάν τυχόν θα ξαναέχουμε έξαρση το Φθινόπωρο, οπότε άμα θα τη δούμε ποτέ στον κινηματογράφο :lol: 

 

well. Βλέπω το Bloodshot να πηγαίνει κατ'ευθείαν για VHS στα πάτρια (ναι. είμαι boomer ρε! ουστ! μοιράκια! :D )  

 

:cheers5: 

 

E καλά με Vin Diesel σε τέτοιο ρόλο, άμα είχαμε 90s, θα ήταν κλασική VHS cult ταινία δίπλα στον Κρις Σφέτα :D (boomer no 2 εδώ). Του Bond όντως φέρθηκαν έξυπνα, η μεγάλη πλάκα είναι με το New Mutants που ήταν να βγει μετά από 2 χρόνια αναβολές και λόγω του ιού αναβλήθηκε ξανά :lol: Σε φάση που οι ηθοποιοί του New Mutants, όταν επιτέλους παιχθεί η ταινία θα είναι σε ηλικία για σύνταξη :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 18/3/2020 στο 11:00 ΠΜ, germanicus είπε:

Όπου βέβαια αναρωτιέμαι εάν τυχόν θα ξαναέχουμε έξαρση το Φθινόπωρο, οπότε άμα θα τη δούμε ποτέ στον κινηματογράφο :lol: 

 

Ε, τότε μάλλον θα πάει με τους Ολυμπιακούς, το καλοκαίρι του 2021! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτή εδώ η ταινία είναι θεωρητικά μέρος μιας προσπάθειας να δημιουργηθεί ένα, ας το πούμε, Valiant Cinematic Universe. Πρώτο μέρος της προσπάθειας ήταν ένα web series 6 mini επεισοδίων ονόματι Ninajk vs. the Valiant Universe το οποίο, με αφορμή αυτή εδώ τη ταινία, μαζεύτηκε σε ένα βίντεο και μπορείτε να το δείτε επίσημα και δωρεάν εδώθε

 

 

Ο ηθοποιός που παίζει τον Bloodshot είναι διαφορετικός. Πιθανότατα διαφορετικοί θα είναι και οι υπόλοιποι χαρακτήρες σε τυχόν μελλοντικές ταινίες αφού τα δικαιώματα είναι μοιρασμένα σε διάφορα studio.

 

Από εκεί και πέρα και στο δια ταύτα. Με τρώει να πω ότι τα διάφορα υπερηρωικά Cinematic Universes αποτυπώνουν την ποιότητα του πρωτότυπου υλικού... :) Με τρώει πάρα πολύ :) Τόσες ταινίες και τόσες σειρές DC και ανάθεμα άμα στην πραγματικότητα αξίζει κάτι πέραν όσων έχουν μέσα τον Νυχτερίδα :) Σε αντίθεση με το MCU που έχει καθηλώσει κόσμο σχεδόν σε όλες τις ταινίες και έχει αποσπάσει εξαιρετικές κριτικές σχεδόν σε όλες τις τηλεοπτικές σειρές. Τα κόμικ της Valiant απέχουν παρασάγγας από αυτά των DC+Marvel. Η Valiant είναι μια εταιρεία που φτιάχτηκε στα τέλη των 80ς, όταν υπήρχε μια γενική αναστάτωση γύρω από το θέμα "δικαιώματα, δημιουργοί, εταιρείες". Έβγαλε καμπόσους τίτλους, μοσχοπούλησε, αλλά εκτιμώ ότι αυτό έγινε μέσα στα πλαίσια της "συλλεκτικότητας" των #1 τίτλων και μιας γενικευμένης φούσκας που υπήρχε εκείνη την εποχή. H φούσκα έσκασε και την Valiant την πήρε ο διάολος. Πουλήθηκε, φαλίρισε, ξανααγοράστηκε... Και η μόνη διαχρονική συμβολή της είναι IMHO ότι από το Ninjak έγινε διάσημος ο Quesada. Τώρα, υπάρχει μια αντίστοιχη φούσκα κυρίως με τις υπερηρωικές ταινίες. (και πολύ δευτερευόντως με τις μεταφορές κόμικ στον κινηματογράφο). Η φρεσκαδούρα (DC+Marvel) είναι καπαρωμένη. Τι έμενε? Τα παλιά υπερηρωικά της Image, αυτά εδώ και κάποια χαζά ακόμα. Ε, κάποιοι πήραν αυτά εδώ. Και τι έφτιαξαν? ..... Τα άρτι αποκομμένα παπάκια ενός στειρωμένου γάτου μέσα σε μια σακούλα απορριμάτων ενός κτηνιατρείου. Ούτε καν τα ζωντανά και παλλόμενα παπάκια που είναι το DCEU :D H ταινία είναι πιο βαρετή κι από ταινία του Σούπερμαν και το web series πιο άθλιο κι από σειρά της DC (διαλιέχτε και χώστε όποια θέλετε :) δεν θέλω να μείνει κανείς χωρίς να τον έχω θίξει :D )  Μια ακόμα παπάτζα του Vin Diesel. (άραγε τα στεροειδή κοκαλώνουν τη φάτσα και μένει εσαεί το πρόσωπο σε μια συγκεκριμένη έκφραση?) 

 

Ένα τιμιότατο 5/10. Άμα την βρείτε σε VHS, να την τιμήσετε. Είναι το φορμά που της αξίζει :D 

 

:cheers5: 

 

 

edit Βλέποντάς την θα εκτιμήσετε ΟΛΟ το MCU! :D Δεν έχω δει το 2ο Thor, το Hulk και τις αράχνες. Αλλά από εκεί και πέρα, η δουλειά που έχει γίνει σε όοοολες τις άλλες ταινίες, όπου έχουμε γκρινιάξει για πάρα πολλές (διότι δεν είναι όλες αριστουργήματα και είναι πολλές μέτριες), μπορεί να αποτιμηθεί όταν κάθεται κανείς και τη συγκρίνει με το πόσο μάπες θα μπορούσαν να είχαν βγει. Προφανώς είναι τεράστιο σουξέ ότι 23 ταινίες και 27 σεζόν 11 σειρών κυμαίνονται ως επί το πλείστον πάνω από τη μετριότητα. Τεράστιο σουξέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Να μου επιτρέψεις να παρατηρήσω ότι στο θέμα MCU και κριτική των υπερηρωικών ταινιών, οι επαγγελματίες κριτικοί του Χόλιγουντ έχουν γράψει διατριβή (και το έχουν τερματίσει) το θέμα double standards. Και μάλιστα όχι προς όφελος γενικώς της Μάρβελ, αλλά αποκλειστικά του MCU. Και μην ακούσω ότι έχει πιο ενδιαφέροντες ήρωες. Τους πιο ενδιαφέροντες ήρωες τους ειχαν δώσει. Ποιος ΆντΜαν τώρα πλάκα κάνουμε; και ΤσαΤσινγκ;

Δεν έχει κακές ταινίες; Σοβαρά; Avengers 2, Hulk, Thor 2, Dr Strange είναι κάκιστες και έχει και άλλες 4-5 μετριότατες. Αν ήταν εκτός MCU & Disney θα είχαν εισπράξει τα 5αρια βροχή.

 

Τέλος πάντων είμαστε εκτός θέματος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

τουναντίον! :)  δες αυτή εδώ την ταινία και θα καταλάβεις :) Hulk και Thor 2 δεν έχω δει. (και μάλλον δύσκολα θα δω διότι έχω χαμηλές προσδοκίες). Να σου το θέσω με μια ορολογία που είναι και της μοδός αυτό τον καιρό :)Οραματίσου τα ως κανονικές κατανομές.
image.png
 

Και αυτή είναι η συνολική εικόνα. (μην κολλήσεις στα νούμερα :) ενδεικτικά είναι). Το φυσιολογικό (και το 99% των ταινιών που βγαίνουν γενικώς) είναι η κίτρινη κατανομή. Το υλικό της DC ειναι η κόκκινη κατανομή. Ε, το υλικό της Marvel είναι η μπλε κατανομή.

 

Οπότε το σουξέ της Marvel είναι πως έφτιαξε κάτι που ως σύνολο είναι ενδιαφέρον. Αυτό είναι το point μου. Διότι δεν είναι ούτε εύκολο, ούτε αυτονόητο ότι θα συνέβαινε κάτι τέτοιο :) 

 

Και αυτή εδώ η ταινία είναι μια ταινία της κίτρινης κατανομής. :) Είναι ένα "α, σπουδαίο πράγμα ο κινηματογράφος, γίνεσαι γνωστός από εκεί, βγάζεις λεφτά. ας φτιάξω κι εγώ μια ταινία" :) 

 

:cheers5: 

 

υγ αλλά μάλλον δεν θα την δεις αυτή εδώ τη ταινία :)  και πολύ καλά θα κάνεις :) όπως εγώ δεν έχω δει το Aquaman, ή όπως δεν πήγα κινηματογράφο για διάφορες της DCEU, ή όπως δεν έχω δει το τελευταίο F4. Ενώ στη Marvel δεν έχω ξεγράψει τελείως το Thor 2 και έχω δει τη συντριπτική πλειοψηφία των ταινιών και δη στον κινηματογράφο :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.