Μετάβαση στο περιεχόμενο

Elysium Online - Indiegogo campaign.


ilias kyriazis

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11390
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  7
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

hello,

 

Αυτό είναι το λινκ για την πραγματοποίηση του νέου μου graphic novel, ELYSIUM ONLINE.

 

Εκεί θα βρείτε όλες τις πληροφορίες, αλλά με λίγα λόγια:

 

ELYSIUM ONLINE is a full color, 96 page graphic novel by Ilias Kyriazis.

 

It’s a sci-fi, horror drama that is as much about the way society deals with mortality as it is about disaster movie type mass destruction.

 

It's an ambitious project we've been working on for quite some time. Currently the book is almost halfway finished. We thought that now was the time to present it to the online community, hoping we can get you as excited for the world or ELYSIUM ONLINE as we are!

 

"Just when I thought it was impossible to come up with a fresh, original concept in horror, Ilias Kyriazis has done it. And he drew it beautifully too. Someone needs to tell him there's such a thing as being TOO talented!"

Christos Gage, writer (Avengers Academy, X-men Legacy)

 

"A much scarier and more emotionally hard-hitting version of a Roland Emerich movie!"

Mike Carey, writer (X-Men Legacy, Lucifer)

 

"Wow! [Elysium Online] is stunning!"

Scott Lobdell, writer (Superman, Uncanny X-men)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1618
  • Content Count:  5053
  • Reputation:   34575
  • Achievement Points:  5061
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο Elysium κάνεις poke μόνο στους νεκρούς

 

Δημητρόπουλος Θοδωρής, oneman.gr, 09/10/12

 

 

Σε καιρό κρίσης, το κλειδί βρίσκεται στο crowdsourcing. O Ηλίας Κυριαζής παίρνει την ανεξάρτητη οδό για την καλύτερη ιδέα κόμικ που έχεις ακούσει τελευταία. Είναι ένα δράμα επιστημονικής φαντασίας και τρόμου που είναι εξίσου μια ματιά στο πώς η κοινωνία ασχολείται με το θάνατο, όσο και μια ‘τύπου ταινία καταστροφής’ περιπέτεια. Αυτά είναι, λίγο ως πολύ, τα λόγια με τα οποία μας καλωσορίζει στη σελίδα του το πρότζεκτ “Elysium Online”, μια φιλόδοξη ιδέα από το μυαλό του Ηλία Κυριαζή, του διάσημου Έλληνα κομίστα.

 

 

post-2298-0-66271000-1349842314_thumb.jpg

 

 

Ο Ηλίας Κυριαζής, ύστερα από τη μεγάλη επιτυχία του σημαντικού κόμικ "Manifesto", που δημοσιευόταν για χρόνια σε συνέχειες στο περιοδικό "9", κατάφερε να δουλέψει με επιτυχία στα Αμερικάνικα κόμικς, σχεδιάζοντας τίτλους σαν το "Ghostbusters" και δημιουργώντας πρωτότυπες ιστορίες για την DC/Zuda, την Dark Horse και την IDW, μερικές δηλαδή από τις μεγαλύτερες εταιρείας της βιομηχανίας. Από την τελευταία εξέδωσε και το υπέροχο graphic novel "Falling for Lionheart", μια εξαιρετική μίξη ρομαντικής κομεντί και υπερηρωικού κόμικ, που αξίζει να το αναζητήσεις - έχει εκδοθεί και στην Ελλάδα από την εκδοτική Jemma.

 

Όσο όμως κι αν οι εποχές έχουν δυσκολέψει, οι ιδέες δε σταματούν ποτέ, γι’αυτό κι ο Ηλίας αναζητά εναλλακτικούς τρόπους χρηματοδότησης. Σε μια περίοδο μάλιστα όπου, για διάφορους λόγους, ακόμα και μεγάλα ονόματα του Χόλιγουντ επιλέγουν την οδό του crowdsourcing. Τι θα πει αυτό; Θα πει πως ο καλλιτέχνης σου παρουσιάζει αναλυτικά την ιδέα που έχει για ένα κόμικ, μια ταινία, ένα βιβλίο, ένα έργο τέχνης, για οτιδήποτε- εσύ αποφασίζεις αν σε ιντριγκάρει- συμφωνείς να συμμετάσχεις στη χρηματοδότηση με ένα ποσό που μπορεί να είναι όσο θέλεις εσύ, από 1 ευρώ μέχρι 1,001 ευρώ.

 

 

post-2298-0-37358700-1349842321_thumb.jpg

 

 

Για χρόνια δημιουργοί μιλούν για την ανάγκη δημιουργίας ενός διαφορετικού συστήματος ανάπτυξης έργων, έξω από το στουντιακό σύστημα ή την βιομηχανία. Η οικονομική κρίση το κάνει ίσως και αναγκαίο. Το ίντερνετ προσφέρει πλέον αυτή τη δυνατότητα.

 

Ο Charlie Kaufman γυρίζει τη νέα του ταινία μαζεύοντας λεφτά από το Kickstarter. Ο Bret Easton Ellis, το ίδιο. Τις προάλλες χάζευα την ιδέα ενός υπέροχου τρελού, που ήθελε να στείλει ένα TARDIS στο διάστημα και να το φιλμάρει. Το τι μπορείς να κάνεις, εξαρτάται από τα όρια των φιλοδοξιών σου. Και, φυσικά, από το πόσο καλά μπορείς να πουλήσεις την ιδέα σου στα κύματα χρηστών του ίντερνετ.

 

Οπότε το να έχεις μια καλή ιδέα, βοηθάει. Καλή ιδέα, όπως αυτή πίσω από το “Elysium Online”.

 

 

post-2298-0-41419600-1349842329_thumb.jpg

 

 

Αυτή είναι η επίσημη περιγραφή της ιστορίας, στη σελίδα του πρότζεκτ:

 

“H ιστορία αφορά το Elysium, ένα επαναστατικό social network. Μπαίνοντας σε αυτό μπορείς να έρχεσαι σε επικοινωνία με τους πεθαμένους αγαπημένους σου, που πλέον υπάρχουν σε μια ψηφιακή μετά θάνατον ζωή. Είναι Οκτώβριος του 2021 και όλοι περιμένουν την πολυαναμενόμενη κυκλοφορία.”

 

“Αυτό που κανείς δε φαντάζεται είναι πως οι νεκροί του Elysium μας μισούν. Απλώς επειδή είμαστε ζωντανοί. Και περιμένουν τη στιγμή που θα συνδεδούν online. Τη στιγμή που θα συμβεί αυτό, θα πάρουν υπό τον έλεγχό τους το ίντερνετ και οτιδήποτε έχει δυνατότητα σύνδεσης σε αυτό, από αυτοκίνητα μέχρι αεροπλανοφόρα, με στόχο να αποτελειώσουν τους ζωντανούς.”

 

 

post-2298-0-73250600-1349842338_thumb.jpg

 

 

Η ιστορία έχει ήδη αρχίσει να ετοιμάζεται, οπότε και μπορούμε να δούμε μερικά εντυπωσιακά αποσπάσματα. Αλλά για να ολοκληρωθεί, να τυπωθεί και να μπορέσει να κυκλοφορήσει στα καταστήματα, χρειάζονται πόροι.

 

Στη σελίδα του “Elysium Online” στο site Indiegogo μπορείς να μάθεις ακόμα περισσότερες λεπτομέρειες, καθώς και να ακούσεις/δεις τον Ηλία να σου μιλάει ο ίδιος για την ιδέα του. Εκεί, θα βρεις και μια λίστα με ανταμοιβές: Αναλόγως του ποσού που δίνει ο καθένας, έχει και κάποιες απολαβές, που φτάνουν από προσωποποιημένα Elysium avatars μέχρι προσωπική αποστολή του τελειωμένου κόμικ, κι από art prints για τον τοίχο σου σχεδιασμένα για σένα ειδικά από διάσημους Έλληνες κομίστες, μέχρι εμφάνιση στο ίδιο το κόμικ.

 

Το πρότζεκτ έχει ήδη αρχίσει να συγκεντρώνει πόρους, και θα συνεχίσει για τους επόμενους 2 μήνες. Αν θες να ρίξεις μια ματιά ή να βοηθήσεις στην προσπάθεια ή αν απλά διαβάζεις αυτή την ιδέα και θες να δεις αυτή την ιστορία το συντομότερο (όπως εμείς), τότε πέρνα μια βόλτα από τη σελίδα του “Elysium Online”.

 

 

 

 

 

Και το σχετικό link...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

http://www.socomic.g...ilias-kyriazis/

 

1) Τι είναι το ΕLYSIUM

Είναι το νέο μου κόμικ, ένα graphic novel 96 σελίδων που χρηματοδοτείται απευθείας από το κοινό μέσω της διαδικασίας του crowdfunding.

H ιστορία έχει να κάνει με το Elysium, ένα επαναστατικό site κοινωνικής δικτύωσης. Συνδεόμενοι μ’ αυτό οι χρήστες θα μπορούν να συνομιλούν με τους νεκρούς αγαπημένους τους. Είναι Οκτώβριος του 2021 και όλοι περιμένουν με αγωνία την επίσημη κυκλοφορία του.Αυτό που κανείς δεν φαντάζεται είναι ότι οι νεκροί μας μισούν. Μόνο και μόνο επειδή είμαστε ακόμα ζωντανοί. Και κάνουν υπομονή μέχρι να βρεθούν online. Τη στιγμή που θα συμβεί αυτό θα χρησιμοποιήσουν οτιδήποτε έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο, από αυτοκίνητα μέχρι αεροπλανοφόρα, για να εξολοθρεύσουν τους ζωντανούς.H διαδικασία του crowd funding είναι ο πιο μοντέρνος και ο ταχύτερα διαδιδόμενος τρόπος χρηματοδότησης. Ο χρήστης προσφέρει ο ίδιος στον καλλιτέχνη όσα χρήματα θέλει για τη χρηματοδότηση του project και σε αντάλλαγμα λαμβάνει μια σειρά από “perks”, από ηλεκτρονικά και έντυπα αντίτυπα του comic, μέχρι αυθεντικές σελίδες από τη δημιουργία του μέχρι τη δυνατότητα να εμφανιστεί ο ίδιος στην ιστορία. Συγχρόνως δε ρισκάρει τα λεφτά του γιατι αν μέσα σε δύο μήνες δεν έχει μαζευτεί το απαιτούμενο ποσό για τη χρηματοδότηση τότε δεν χρεώνονται οι κάρτες και οι λογαριασμοί paypal του.

 

 

2) Πώς προέκυψε το concept για το strip αλλά και η ιδέα για το μηχανισμό (funding campaing)

Περνάω πολύ χρόνο στο ίντερνετ και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Σκεφτόμουν σε κάποια φάση για τον κόσμο που πεθαίνει και τα account στο Facebook μένουν ανοιχτά. Και κάπως έτσι άρχισε να γεννιέται η ιδέα. Το είχα και το δούλευα σιγά σιγά παραλληλα με άλλα projects και έψαχνα να βρω τον κατάλληλο εκδότη. Τότε ήταν που φίλοι μου μου είπα για το Kickstarter, το Indiegogo και τα άλλα site που κάνουν αυτή τη δουλειά και το πράγμα πήρε μπρος.

 

 

3 )Μέχρι στιγμής ποια είναι η ανταπόκριση του κόσμου ?

Τη στιγμή που απαντάω αυτές τις ερωτήσεις εχουμε μαζέψει περίπου το 40% από το ζητούμενο ποσό. Πάει καλά νομίζω αλλά έχουμε ακόμα δρόμο. Το καλό είναι ότι όσοι δίνουν, μπαίνουν κι αυτοί μετά στο τριπάκι να το προωθούν για βοηθήσουν ώστε να επιτευχθεί ο στόχος και να πάρουν κι οι ίδιοι τα αντίτυπα και τις αφίσες και τα σκίτσα που έχουν ζητήσει. Καταλήγει να είναι ομαδική προσπάθεια.

 

 

4) Αν το ποσό συγκεντρωθεί, ποια είναι τα επόμενα βήματα και πώς θα εξελιχθεί η ιστορία ?

Αν με το καλό πετύχουμε το στόχο μας, πρώτα απ’ όλα θα σταλθούν όσα από τα Perks δε χρειάζονται ιδιαίτερη προετοιμασία: το ψηφιακό πακέτο με τις παλιότερες δουλειές, το art print… Μετά από αυτό ξεκινάω δουλειά για την ολοκλήρωση του κόμικ (δίνοντας συνεχή updates για το πως πάει) και όταν είναι έτοιμο, το τυπώνουμε σε ένα τόμο και το στέλνουμε ταχυδρομικά σε όσους είχαν συνεισφέρει στο campaign.

 

 

5) Ποιος/Ποιοι είναι ο κεντρικοί πρωταγωνιστές-χαρακτήρες στο ELYSIUM. Λίγα λόγια για τον καθένα…

Τρεις είναι οι βασικοί χαρακτήρες που θα προσπαθήσουν να επιβιώσουν τον εφιάλτη που ακολουθεί τη Μέρα Κυκλοφορίας του Elysium. Ο Paul είναι ένας προγραμματιστής του Elysium που νιώθει πιο άνετα με τους νεκρούς παρά με τους ζωντανούς. Η αδερφή του, η Anne, που έχουν χρόνια να μιλήσουν, λαχταρά να ξαναμιλήσει online με τη μακαρίτη άντρα της. Η Zarya είναι μια goth έφηβη που βλέπει το θάνατο σα μια περιπέτεια.

 

 

6) Έχει ολοκληρώσει κάθε κεφάλαιο του Εlysium ή θα διαμορφωθούν κάποια στην πορεία?

Το σενάριο του κόμικ έχει ολοκληρωθεί. Όπως και οι μισές σελίδες, μελάνι, χρώμα, γράμματα, τα πάντα. Το μόνο που μένει είναι σχεδιστούν και οι υπόλοιπες.

 

 

7) Ποιους άλλους guests θα “βρούμε” σχεδιαστικά στo E?

Ο γνωστός εικονογράφος Δημήτρης Κάσδαγλης θα σχεδιάσει μια σειρά από ολοσέλιδες “διαφημίσεις” του Elysium που θα παρεμβάλονται στη ροή της ιστορίας. Και ο Τάσος Παπαιωάννου του One Man Show Studio (παλιός γνώριμος των φαν του So Comic ) σχεδίασε το logo.

 

 

 

8) Τι είναι αυτό που χαρακτηρίζει το Εlysium και το διαφοροποιεί ?

Είναι φιλόδοξο κόμικ. Το αγαπημένο μου στοιχείο πάνω του είναι που προσπαθω να ισορροπώ ανάμεσα στο δράμα, το sci-fi horror και την ταινία καταστροφης. Θέλω το αποτέλεσμα να είναι κάτι σε συναισθηματικό blockbuster.

 

 

9) Ποια ήταν η μεγαλύτερη δυσκολία που συνάντησες?

Αυτή αντιμετωπίζουμε τώρα. Το να μαζευτεί το κεφάλαιο. Αλλά που θα πάει… είναι μια ιστορία που πραγματικά θέλω να πω, αν θέλει και το κοινό να τη διαβάσει χάρη στο ίντερνετ δεν παρεμβάλεται τίποτα ανάμεσα μας.

 

Για να αποκτήσετε το ELYSIUM ONLINE κλικ ΕΔΩ

Για να δείτε τα προηγούμενα κόμικ του Ηλία Κυριαζή στο SoComic κλικ ΕΔΩ και ΕΔΩ

 

Ο Ηλίας Κυριαζής θα βρίσκεται μαζί μας το Σάββατο 20:00 στην Αίθουσα του SoComic στο Διεθνές Φεστιβάλ Κόμικς Αθήνας. Στο τέλος του Signing θα πραγματοποιηθεί κλήρωση με ένα τυχερό που θα κερδίσει ένα κουτί με προϊόντα ΙΟΝ!

 

 

και μερικά scketches απο το Blog του

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  25536
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  326
  • Reputation:   1670
  • Achievement Points:  326
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Καιιι συγχαρητηρια στον Ηλια Κυριαζη, το elysium online εφτασε στον στοχο, του, αλλα μπορειτε ακομη να δωσετε χρηματα και να κανετε claim perks για αλλες 2 εβδομαδες περιπου! http://www.indiegogo.com/elysiumonline

 

Και μια funny gif, απο τον κυριαζη μολις εμαθε οτι το Elysium Online εφτασε τον στοχο του

 

 

7dac58f7a99e402ab83a5ee783cc351e@2x.gif

 

http://gifboom.com/x/a3e6a58e

http://www.facebook....443268965733144

 

( αυτο ηταν ψιλο stalking? :thinking:)

Επεξεργασία από Kozy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24501
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  49
  • Reputation:   452
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4459 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μπράβο στον Κυριαζή :best:

 

... και μπράβο μου και μένα που έβαλα το "λιθαράκι" μου :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Θέλω και εγω να μπω, αλλα δεν ξέρω δέχεται πιστωτικές κάρτες το σύστημα και είναι αξιόπιστο; Σκεφτόμουν μήπως έβγαζα μια gift card για τέτοιες δουλειές.

 

Συγχαρητήρια πάντως στον Κυριαζή γιατί νομίζω ότι το αξίζει με τα χίλια και το elysium πρέπει να τα σπάει απο τα λίγα που έχω δει.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θέλω και εγω να μπω, αλλα δεν ξέρω δέχεται πιστωτικές κάρτες το σύστημα και είναι αξιόπιστο; Σκεφτόμουν μήπως έβγαζα μια gift card για τέτοιες δουλειές.

 

Συγχαρητήρια πάντως στον Κυριαζή γιατί νομίζω ότι το αξίζει με τα χίλια και το elysium πρέπει να τα σπάει απο τα λίγα που έχω δει.

 

 

κι εγώ prepaid card έχω γι αυτές τις δουλειές συνδεδεμένη με paypal για ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

$9,579 το συνολικό ποσό που αντλήθηκε σε αυτή την προσπάθεια.

 

Μπράβο... Τώρα δουλειά...

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το Elysium Online του Ηλία πλέον διαθέσιμο και από το store του site του προς 20$ (~14.5 ευρώ) και (απ'όσο βλέπω) με δωρεάν μεταφορικά.

 

Εκτιμώ πως δεν παίζει να το πετύχετε αργότερα πουθενά μεταχειρισμένο :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παίζει να κάνουμε καμιά μαζική παραγγελία; :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Παίζει να κάνουμε καμιά μαζική παραγγελία; :D

 

 

+1     :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Να δηλώσουμε και οι βόρειοι; :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4933 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Βάλτε κι εμένααααα! :imac:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ενδιαφερομαι και εγώ θα έλεγα αν γίνει καμιά τέτοια κίνηση, αλλά θέλω κα υπογραφή με σκιτσάκι. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

+1

 

(ποιος όμως θα κάνει την παραγγελία ρε παιδιά; :P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4612 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ενδιαφερομαι και εγώ θα έλεγα αν γίνει καμιά τέτοια κίνηση, αλλά θέλω κα υπογραφή με σκιτσάκι. :P

 

 

Υπογραφές, σκιτσάκια κλπ από ότι κατάλαβα ήταν μόνο για όσους βοήθησαν στην χρηματοδότηση.

 

Α, και +1 για παραγγελία. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95023
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μέσα είμαι κι εγώ...! :yes:

 

Λέτε κάποτε να κυκλοφορήσει και στα Ελληνικά...? :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ειχε αναφέρει ο Ηλίας Κυριαζής πως προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα απολύτως σχέδιο για μετάφραση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95023
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ειχε αναφέρει ο Ηλίας Κυριαζής πως προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα απολύτως σχέδιο για μετάφραση.

 

Κρίμα...! :(

 

Θα ήταν ωραίο να κυκλοφορούσε και στην γλώσσα μας...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πάρτε το εσείς και θα το κάνουμε scanlation αν σας αρέσει τόσο. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εφ' όσον έχει δωρεάν μεταφορικά, ποιος ο λόγος για μαζική παραγγελία; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4612 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σωστό κι αυτό. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Για να τρομάξει και να μας κάνει σχεδιάκια και αφιέρωση. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95023
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μπορεί με την μαζική παραγγελία να πετύχουμε κάποια έκπτωση...! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ειναι και ντροπη να ζητας απο καποιον εκπτωση απο τι στιγμη που εκανε "ερανο" (Indiegogo) για να τυπώσει..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95023
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ποτέ,μα ποτέ δεν έχω ζητήσει στην ζωή μου έκπτωση από πωλητή και δεν έχω κάνει ποτέ παζάρια...!

Είναι λάθος μου και το ξέρω,απλά έτσι είναι ο χαρακτήρας μου...! :P

Απλά όταν γίνεται μαζικά μία παραγγελία,από μόνος του ο πωλητής συνήθως κάνει μία μικρή έκπτωση...!

Αν υπάρξει λοιπόν κάποια έκτωση έχει καλώς,αν όχι δεν έγινε και τίποτα...! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.